BUITENLAND. Vóór de Duitsche presidentsverkiezingen HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 18 FEBRUARI 1932 TWEEDE BLAD De a.s. zitting van den Rijksdag. Moties van wantrouwen verwacht van Nationaal-Socialisten en Duitsch-Nationalen tegen het kabi net-Bruening. Ook een voorstel tot ontbinding van den Rijksdag: Een manifest van de Centrum-partij. Japansch ultimatum aan het Chineesche leger. De Fransche kabinetscrisis. Paul Boncour formateur De sterkte van het Russische leger wordt in totaal met 562.000 man aangegeven, dat der legervliegtuigen wordt op 750 becijferd, dat der oorlogsschepen op 54, met een totale scheepsruimte van c.a. 172.000 ton. Spanje. Proces tegen 38 opstande lingen. INGEZONHEK MFT>FTlEFTTNGF?f a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. No. 10750 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN RADIO-PROGRAMMA HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Wanneer de Rijksdag op 23 Februari a.s. bijeenkomt, zullen de nationaal-soclalisten. naar het persbureau der vereeniging van Duitsche dagbladuitgevers meldt, een motie van wantrouwen tegen het geheele kabinet- Bruening en een voorstel tot ontbinding van den Rijksdag indienen. Ook van de Duitsch- nationalen, aldus Wolff, kunnen soortge lijke voorstellen worden verwacht. De com munisten hebben reeds heden een motie van wantrouwen tegen het rijkskabinet en een tegen minister Gröner in het bijzonder ingediend. Het seniorenconvent van den Rijksdag, dat tegen Maandag bijeen is geroepen, zal zich bezig moeten houden met de vraag, of de be handeling dezer moties van wantrouwen ge combineerd kan worden met het vaststellen van den datum der presidentsverkiezing, welke voorloopig als ecrug punt op de agenda der zitting van Dinsdag a s. voorkomt, dan wel of de moties als een afzonderlijk punt op de agenda moeten worden gebracht. Daar echter de regeering, naar in de krin gen van het parlement verluidt, o.m. met het oog op de buitenlandsch-politieke si tuatie den wensch koestert, zekerheid te hebben wat betreft haar positie, gelooft men, dat het debat over den datum der pre sidentsverkiezing het karakter zal krijgen van een groote discussie over de politiek der rijksregeering. na afloop waarvan dan te vens over de moties van wantrouwen en dus ook over het lot van het kabinet zal worden beslist. Het genoemde persbureau verneemt voorts, dat vermoedelijk niet de rijkskanse lier, doch minister Gröner bij het begin van het debat een rede zal houden om het voor stel der regeering in zake de presidentsver kiezing te motiveei-en. Het lot van het kabinet zal intusschen in hoofdzaak, evenals reeds herhaaldelijk het geval is geweest, afhangen van de houding der Duitsche volkspartij, alsmede van de landvolk- en de economische partij, ten op zichte van de moties van wantrouwen. Deze fracties zullen haar beslissing vermoedelijk weer tot het laatste oogenblik opschorten. Maandag en Dinsdag a.s. komen zij bijeen. De Centrum-partij heeft een manifest uit gevaardigd, waarin o.m. verklaard wordt: .,Het Duitsche volk zal thans dengene moe ten kiezen, die, op den grondslag der grond wet, de orde zal moeten waarborgen en het symbool van zijn eensgezinden wil zal moe ten zijn. Deze hooge en moeilijke taak kan thans slechts veilig worden geacht in de handen van iemand, die boven den verdee lenden en ophitsen den strijd der partijen staat, die niet aan den leiband van bepaalde politieke groepen loopt, doch leider en ver tegenwoordiger ls van het geheele volk. Deze eigenschappen zijn in den huidigen rijkspre sident. veldmaarschalk von Hindenburg, meer dan in wie ook belichaamd." De poging, het Duitsche volk dezen verkie zingsstrijd te besparen, Ls. aldus het het ma nifest. mislukt. Een unieke gelegenheid, een heid te verkrijgen in het binnenland en blijk te geven van vreedzame kracht tegen over het buitenland, ls verzuimd. „In het vertrouwen op de instemming en den steun van tallooze volksgenooten buiten onze ge lederen, betuigen wij, leden van de Duit sche Centrum-partij, met voorbijzien van alle politieke en confessioneele beperkingen, onze trouw aan Hindenburg en proclamee- ren wij hem vriendschappelijk en vastbeslo ten tot den candidaat onzer keuze". Aan het slot van het manifest wordt ver klaard: ,.Duitschlands nieuwe opbloei is met den naam Hindenburg verbonden. Zijn weg zal Duitschland's overwinning zijn!" Het bestuur der Duitsch-nationale partij kwam Woensdag bijeen. De leider der partij dr. Hugenberg, bracht uitvoerig rapport uit over de politieke situatie, in het bijzonder met betrekking tot de presidentsverkiezing. De beraadslagingen, welke streng vertrouwe lijk zijn, zullen vermoedelijk tot"hedenavond laat voortduren. De rijkslandbond heeft een brief van den plaatsvervangenden voorzitter graaf von Kalckreuth aan den leider der z.g. nationale oppositie gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat de bond niet kan instemmen met een verkiezing van Hindenburg tot rijkspre sident. China. Treedt Japan uit den Volken bond? TOKIO, 17 Febr. (VDJ De dagbladen hebben heden extra-edities uitgegeven, waar in zij der nota van den Volkenbond publi ceerden. Ofschoon deze ruota officieel nog op geen enkele wijze is gecommentarieerd, ver luidt toch in toonaangevende kringen, dat iedere verdere drulc van den kant van den Volkenbond zou leiden tot uittreden van Ja pan uit den Volkenbond. Heden hebben de Engelsche en Fransche ambassadeurs den Ja- panschen minister van Buitenlandsche Za ken Josjisawa oen bezoek gebracht om het Japansche ultimatum aan de Chineesche roepen te Sjanghai te bespreken. Japansche granaten in de internationale nederzetting. SJANGHAI. 17 F.br. (V.D.1 De Japan- sche artillerie legde in den nacht op Woens dag verhoogde activiteit aan den dag. De be woners der internationale nederzetting wer den door het ononderbroken vuur der Japan sche kanonnen uit hun slaap gehouden. 45 Japansche granaten kwamen in de interna tionale nederzetting achter de Amerikaan- sehe verdedigingslinie terecht. Er werden vier Chineezen gedood en veertien gewond. Ja pansche kruisers hebben het vuur geopend op het dorp Wocsoeng. Daarbij werd de En gelse he eigenaar van het Woesoenghotel door een granaatsplinter gewond. Voorts werden de kabels van een telegraafmaatschappij door een granaat vernield, zoodat Sjanghai vier uren lang van verbinding met de buiten wereld verstoken was. Door nood'kabels ls het contact thans hersteld. Geen terugtrekken der Japansche troepen. TOKIO, 17 Febr. (V.D.) De geheele Japansche openbare meening neemt op zeer scherpe wijze stelling tegen den eisch van den Volkenbond dat Japan zijn troepen uit Sjanghai zal terugtrekken. In officieele kringen wordt verklaard dat van een onvoorwaardelijk terugtrekken der troepen geen sprake zal kunnen zijn. De Ja pansche regeering zal vanzelfsprekend der gelijke eischen van de hand wijzen. .Ton-rt. Japansch ultimatum aan het Chineesche leger. De Japansche regeering heeft naar de Tel. mededeelde, generaal Oejeda te Sjanghai ge machtigd den Chineezen een ultimatum te stellen, dat het negentiende Chineesche le gercorps zich binnen een bepaalden tijd tot op 20 K.M. ten noordwesten van de Japan sche concessie in Sjanghai moet terugtrek ken, daar de Japanners anders tot den op- mai'sch zullen overgaan. De Japansche gezant in China heeft zijn regeering doen weten, dat alle hoop om de Chineezen te bewegen vrijwillig hun posities in Sjanghai te verlaten, is opgegeven. Van bevoegde zijde te Tokio wordt verno men, dat Japan geneigd is de medewerking der mogendheden te aanvaarden bij de uit eindelijke onderhandelingen over de verdrij ving der Chineesche troepen. Frankrijk. Meerderheid voor een regee ring van nationale eenheid. President Dommer heeft zijn beraadslagin gen met de politieke kopstukken voortgezet. Hot. schijnt, dat het meerendeel der parle- mentsfracties de vorming van een groot ministerie van nationale eenheid gunstig ge zind is, doch de meerderheidsfracties uit de Kamer blij'ken besloten alleen een ministerie te ondersteunen, dat de binnenland sche en buitenla-ndsche politiek zal voortzetten, die de Kamer tot nog toe steeds heeft goedge keurd. Een „kabinet van neutraliteit en verzoening?" De radicaal-socialistische Kamerfractie hechtte haar goedkeuring aan een voorstel- Herriot ten gunste van een „Kabinet van neutraliteit en verzoening", dat eerbied ver zekert voor het algemeen kiesrecht en zorgt dat op tijd de begrooting wordt goedgekeurd en op onpartijdige wijze de algemeene verkie zingen doet plaats hebben. Het Kabinet zou daarna moeten aftreden. Doumer ontving Mandel. die verklaarde dat de president waarschijnlijk eerst morgen iemand zou aanwijzen belast met de vor ming van een nieuw kabinet, daar Doumer zich eerst nog wilde verstaan met Tardieu bij zijn terugkomst uit Genève. Paul Boncour kabinets formateur? PARIJS, 17 Februari (V. D.) De kabinetscrisis is in zooverre moeilijk op te lossen daar twee meerderheden tegenover elkaar staan, de partij welke in den Senaat het kabinet ten val bracht, en de meerderheid in de Kamer welke de kabinetten van Poincaré, Tardieu en Laval steunde. In den senaat zou men een concentratie- regeering met uitsluiting van de socialisten en de uiterste rechterzijde gaarne zien. In de Kamer schijnt een dergelijke samen stelling evenwel onmogelijk, aangezien de ra dicaal socialisten evenals vroeger hiertegen over vijandig zou staan. De eenige oplossing welke op het oogenblik mogelijk wordt geacht, is nog steeds die van een kabinet Paul Boncour, dat in de Kamer, doch dan nog slechts indien Tardieu er zit ting in neemt, levensvatbaar schijnt. In de wandelgangen verklaart men even wel. dat Tardieu zelf nimmer zal toetreden tot een regeering, waarin niet ook Laval een zetel heeft. De president der Republiek Doumer heeft reeds in de vroege ochtenduren zijn bespre kingen aangevangen en de fractieleiders der beide huizen (Kamer en Senaat) ontvangen. Uit de verklaringen welke de afgevaardigden hebben afgelegd bij het verlaten van het Elysée blijkt dat de groote meerderheid zich heeft uitgesproken voor een kabinet van na - tionale eenheid. Genève. Voortzetting der Ontwapeningsdebatten. GENèVE. 17 Febr. (V.D.) Na den Oos- tenrijksche gezant werd in de Ontwapenings conferentie het woord gevoerd door den ver tegenwoordiger van Estland, generaal Laido- ner. Hij verklaarde dat Estland vastbesloten is de veroverde vrijheid te verdedigen, doch nooit er toe over zal gaan iemand aan te val len. Hij sprak de hoop uit. dat- de conferentie uit de verschillende voorstellen die elemen ten zou kiezen, waarmede iedereen het eens kon zijn. Het Volkenbondspact zelf biedt ernstige mogelijkheden voor de internatio nale veiligheid, wanneer de leden-staten be sloten zijn het pact te respee toeren, cn wan neer de Raad bij de conflicten energiek in grijpt. Het is noodig de oorzaken van het wantrouwen tusschen de verschillende staten weg te nemen. De oorzaken liggen voor een groot deel op economisch gebied. Als laatste spreker kwam de vertegen woordiger van Uruguay. Cosio aan het woord. Hij betoogde dat veiligheid en ontwapening samen moesten gaan. Zonder vermindering der bewapeningen zouden de volken geen vertrouwen hebben in de uitwerking en doeltreffendheid der verdragen. De plenaire zitting werd hierna geschorst tot morgenochtend.. De Duitsche ambassa deur Nadolny zal dan een rede houden, waar in hij de Duitsche voorstellen bekend zal ma ken. Lit au en. Memelsche Landdag protes teert tegen het optreden van Merkys. Gisteravond heeft naar Reuter seint een vergadering van den Landdag van het Me meiland plaats gehad, waarop de geweldda dige afzetting van het directorium van Me mel werd besproken. De afgevaardigde Kraus van dé Volks- en Boerenpartij (de meerderheidspartij) las een verklaring voor over de gebeurtenissen als mede eeli motie, die aldus eindigt: ..De Landdag van Memelland eischt de on middellijke opheffing der gewelddadige maatregelen en het herstel van den toestand, voorgeschreven door het statuut van het Me- melgebied". Daarna las een Lïtausch-nationalistlsche afgevaardigde een verklaring van ongeveer 10 bladzijden voor. waarin getracht werd, de afzetting van het directorium als gerecht vaardigd voor te stellen. Tevens uitte hij zich scherp tegen de Duitsche regeering, de Duit sche vertegenwoordigers in Genève. de Duit sche pers en het Duitsche consulaat In Me mel. Zijn rede werd herhaalde malen door ge roep: ..leugenaar", onderbroken. Ten slotte verklaarde de sprekeT. dat het beter was. als de Landdag maar naar huis terugkeerde. Afgevaardigden van de socialistische en arbeiderspartij keurden het optreden van gouverneur Merkys scherp af. Ten slotte werd de motie van de meerder heidspartijen aangenomen met algemeene stemmen, behalve de vier stemmen der Li- tausch-n ation alen België. Geen wijziging in het Belgische kabinet. BRUSSEL, 17 Februari. (V. DJ Herhaalde- lijk worden in de Belgische pers geruchten verspreid over een mogelijke wijziging in het huidige Belgische ministerie. Deze wijziging zou veroorzaakt worden door de maatregelen welke de regeering moet tref fen voor het herstel der landsfinanciën. De moeilijkheden kwamen 'vooral van den kant der liberale kamergroep. welke niet wenschte dat de verantwoordelijkheid der te treffen maatregelen uitsluitend door de Ka tholieke en Liberale groepen zou worden ge dragen. Men meent dat ook do socialistische groep hier in de verantwoordelijkheid dient te dee- len. Woensdag vergaderde de liberale partij ten einde haar houding in deze kwetsie te be palen. Na de gevoerde besprekingen sprak de libe rale groep haar vertrouwen uit in het mi nisterie Renkin, zoodat er van wijziging in het Belgische kabinet voorloopig geen sprake zal zijn. Engeland. Neville Chamberlain tegen vrijhavens. Neville Chamberlain zeide. naar wij in het Handelsblad lezen, in het Lagerhuis, in ant woord op een hem gestelde vraag, dat als voorbeeld van een vrijhaven Hamburg was genoemd, maar dat men niet vergeten moest, dat de twee' grootste concurrenten van Ham burg, Antwerpen en Rotterdam waren, die geen vrijhavens zijn. Ook Amerika en Frank rijk zijn tegen het systeem van vrijhavens. Het zou groote moeilijkheden met zich bren gen om van Britsche havens vrijhavens te maken. Sinds het in werking treden van de rechten op den abnormalen invoer, kon heel wat werk verricht worden in de entrepots in de havens, waardoor vrijwel in het geheel geen moeilijkheden ontstaan voor den weder uitvoer. Chamberlain voegde hier nog aan toe, dat de artikelen, die voor een douanerecht in aan merking komen, met zorg zijn uitgekozen, zoo dat de kosten van het levensonderhoud slechts een paar punten zullen stijgen. Schuitenvoerdersstahing definitief geëindigd. Uit Londen meldt Reuter dat een overeen komst is tot stand gekomen, welke een eind maakt aan de schuitenvoerdersstaking in de Londensche haven, die verscheidene weken heeft geduurd. Drie duizend arbeiders heb ben genoegen genomen met een loonsverla ging. Zij zullen zich direct voor de hervat ting van den arbeid aanmelden. Sir John Simon over het geschil in het Oosten. LONDEN, 17 Febr. (V.D.) In het Lager- huis ontkende de minister van Buitenland sche Zaken. Sir John Simon, categorisch de vraag of hij zou willen voorstellen dat de Volkenbondsraad de resolutie nopens de toe passing van artikel 16 van het Volkenbonds pact in het geval zou willen ten uitvoerleg- gen waarbij de terugroeping der gezanten en de toepassing eencr effectieve blokkade der kusten mogelijk zijn ingeval dat- een lid van den Bond het Volkenbondsstatuut schendt. Op een andere vraag of de Britsche re geering zich zou aansluiten bij een gemeen schappelijke actie van Amerika. Frankrijk Italië en Duitschland, verklaarde de minister dat de Britsche regeering niet zou kunnen in stemmen met een dergelijk voorstel. Zij zou evenwel ook verder in eng contact blijver, met Amerika en de andere mogendheden Rusland Cijfers over Rusland's bewape ning bekend gemaakt. De Russische regeering heeft thans de be- wapeningscijfcrs van het Russische leger aan den Volkenbond medegedeeld. Het nieuws-agentschap Fabra meldt, naar de N.R.Ct. mededeelt, dat de acht en dertig menschen, die er te Tarassa zijn aangehouden voor den militairen rechter zullen terecht staan. Zij worden vervolgd wegens aanran ding van het openbaar gezag. Men verwacht, dat de meeste aangehoudenen verbannen zullen worden. Mislukte communistische opstand in Peru Volgens een telegram uit Lima maakt de Peruaansche regeering bekend, dat een groo te communistische opstand, die in Lima cn Caliao tot gevechten met de politie leidde, onderdrukt is. Twee opstandelingen werden bij de gevechten gedood. Dertien leiders van den opstand zijn naar Chili uitgeweken. Succes voor de opstandelingen in Costa hiea. NEW YORK. 17 Februari iV.D.) Naar uit San José de Costa Rica wordt gemeld is het den aanhangers van den verslagen candidaat voor het presidentschap Quesada gelukt zich na dagenlange gevechten meester te maken van het grootste deel der stad. De insurgenten hebben talrijke winkels ge plunderd. De president Gonzales Viquez is In de ar tilleriekazerne. welke zich in het Zuidelijk deel der stad bevindt, gevlucht. In deze ka zerne hebben de regeermgstroepen zich samengetrokken. Het aantal dooden bedraagt zes. Generaal Justo president van Argentinië. BUENOS AIRES. 17 Februari (V.D.) Woensdag werd generaal Justo in de veree- nigde zitting van Kamer en Senaat gekozen tot president der Argentijnsche Republiek. Britsch'Indic Telegram van Miss Slade aan Britsch Lagerhuislid onder schept. In de wetgevende vergadering te New Delhi is gisteren aan het licht gekomen dat een telegram van miss Slade, de volgelinge van Gandhi die, zooals gemeld, last heeft ge kregen Bombay binnen 24 uur te veriaten aan het Britsche Lagerhuislid der Labour Party Tom Williams niet verzonden is, om dat de autoriteiten bezwaar hadden tegen den inhoud. De betrokken Britsch-Indische minister weigerde mede te deelen wat er in het telegram stond. Inderdaad schijnt miss Slade geweigerd te hebben te voldoen aan de aanzegging om Bombay te verlaten. Zij zou de eerste Europeaansche zijn. die in verband met de on-gehoorzaamheidscampagnc gearresteerd werd. De politie ging over tot de arrestatie van meer dan 100 personen wegens geweldpleging en pogingen om de niet-stakende arbeiders tot het neerleggen van het werk te bewegen. De minister van binnenlandsche zaken maakt bekend, dat bij de jongste incidenten te Saragossa drie burgers werden gedood en elf ernstig gewond, waarbij vier politie-agen- ten. Zes-en-dertig personen werden gear resteerd. MUITERIJ IN EEN DUITSCH TUCHTHUIS STRAUSBERG, 17 Febr. (Wolff.) In de tuchtkolonie der provincie Brandenburg te Strausberg zijn de bewoners van een der slaapzalen in den afgeloopen nacht ten ge volge van een nog niet bekende oorzaak in opstand gekomen. De jongelieden, die voor het meerendeel slechts met groote moeite onder tucht te krijgen zijn, barricadeerden omstreeks middernacht de deur der slaap zaal, vernielden de meubelen, sneden hun stroozakken open en maakte een brandsta pel van het stroo. Tevergeefs poogde de di recteur de muiters tot rede te brengen. Toen twee politiebeambten te Strausberg verschenen, sloegen de jongens de ruiten stuk en maakten aanstalten, door de ramen te ontvluchten. Daarop werd de brandslang gehaald en een straal op de ruiten gericht. Intusschen had de politie versterking ont vangen. Er werden eenige schoten gelost om den muiters schrik aan te jagen- De bar ricade kon worden geslecht en tien belha mels werden gearresteerd en naar het poli tiebureau van Strausberg overgebracht. NIEUWE REIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". FRIEDRICHSHAFEN, 17 Febr. (Wolff). Door de Zeppelin-maatschappij wordt mede gedeeld. dat de „Graf Zeppelin" waarschijn lijk op 20 Maart a.s. een reis naar Zuid-Ame- rika zal ondernemen. DADER VAN DEN MOORD TE WEENEN GEARRESTEERD? WEENEN. 17 Febr. (Wolff). Zooals indertijd gemeld, zijn aan een der Weensche stations llchaamsdeelen van een vrouw gevonden. De politie is er thans in geslaagd den ver moe- delijken dader aan te houden. Het is een ge- pensionneerde cipier. Franz Lauterbach ge naamd. die er van verdacht wordt ook vroe ger een dergelijk misdrijf te hebben begaan. SCHEEPVAARTBERICHTEN TRANSATLANTISCHE LIJNEN Heemskerk (uitr.) 17 te Durban. Nieuwkerk 17 v. Hamburg n. Amsterdam. Nijkerk 16 v. Dar-es-Salaam n Tanger. Rietfontein 16 v. East London n. Port Eli sabeth. Giekerk (thuisr.) 16 te Antwerpen. Zuiderkerk 17 v. Rott. te Amsterdam. SImaloer 16 v. New York n. Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Gerwin, 16 van Amsterdam n. Antwerpen VRIJDAG 19 JANUARI. HAMBURG 372 M. 6.10 Concert door het Noragorkest van Hann over o.l.v. Otto Ebc! van So.sen. 10.50 Gra- mofoonmuzlek. 11.50 Middagconcert.. 7.35 Concert o.l.v. Richard Richter. 10.00 concert. 6.25Programma van Hamburg. 11.10 Populair concert, 8.05 Omroeporkest o.l.v. Buschkót- ter; 9.45 Concert o.l.v. Eysoldt. HILVERSUM 1875 M. 6.45 VARA. lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 8.00 Tijdsein cn gramofoonmu ziek: 9.00 Septet o.l.v. Is. Eyl; VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht. 10.30 Vervolg concert. 11.00 kwartiertje voor den Bond van Sociaal-Democratische Vrou wenclubs. 11.15 Concert. 12.00 AVRO. Tijd sein en gramofoonmuzlek. 1.00 Omroepor kest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.30 Omroeporkest, intermezzo gra mofoonmuziek. 4.00 VARA. Pianorecital door Joh. Jong. 4.30 Na Schooltijd. 6.45 Het Kapi talisme en wat er aan voorafging. 7.15 Ver volg concert, 8 00 VPRO. Tijdsein en Cate chisatie. 8.30 Pianorecital. 9.00 cursus Gc- looflseven. Ds. Trouw, 9.30 Pianorecital. 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Pers bureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Ds. H. Cramer. 10.45 Gramofoonmuziek. VARA. 11.00 Roe- meensch orkest. HUIZEN, 298 M. 8.00 N.C.R.V. Sschriftlezing. 8 15 Gramofoon muziek. 10.30 Korte zieke dienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Middagconcert. 2.00 Causerie. 2.30 Rustpoos voor het verzorgne van den zender: 3.00 Con cert. 5.00 C A. Deul. De kleine beeld-camera. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 H. J. Stelnvoort. Een boekenstuen. 6 30 Bezoek van den radio dokter. 7.00 A. J. Herwig: Het gebruki van vaste planten in den slertuin. 7.30 Politie berichten. 7 45 Max K. W. Gerisch; Het Goethe iaar in Duitschland. 8.00 Tijdsein en dc Haarlemsche orkestvereenlglng o..v. Frits Schuurman. 9.00 Sr. J. C. Roos: Wat moeten wij van ons lichaam denken? 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonpl. Gewij de klassieke muziek. KALUNDBORG, 1153 M. 12.05 Strijkorkest o.l.v. Max Skalka. 2.20 Har monieorkest o.l.v. Johan Andersen. 10.30 Dansmuziek. DAVENTRY, 1554 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 Orgelconcert. 4.05 Concert. 8.20 B.B.C.-orkest. BRUSSEL, 509 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsym- phonieorkest. PARIJS. RADIO 1725 M. WARSCHAU, 1411 M. 4.00 Gramofoonmuziek. 6 55 idem. 7.35 Phil- harmonisch orkest. 10.10 Dansmuziek. MILAAN 331 M. 4.15 Populair concert. 6.30 Gramofoonmuziek. WEENEN, 517 M. 4 20 Populair concert. ROME 441 M. 5.05 Orkestconcert. 7.10 Gramofoonmuziek. BERLIJN, 418 M. 6.50 Populair concert. PARIJS EIFFEL 1440 M. 6.50 Symphonieconcert. AGENDA Heden: DONDERDAG 18 FEBRUARI Stadsschouwburg: De klop op de Deur, abonn.voorstelling, 8 uur. Broederkerk. Parklaan: Toestanden in Rusland en Polen, pred. B. GötzeWarschau 8 uur. Doopsgezinde kerk: lezing rar. H. F. W. Jcites, 815 uur. Zaal Ged. Oude Gracht 79; lezing ds. G. J. Waardenburg over Ons zoeken naar waar heid. 8.15 uur. Statenzaal, Prinsenhof: Poppen ten toon stelling 106 cn 810 uur. Schagchelstraat 26: Meeting Leger des Heils, 8 uur. Rembrandt Theater: Wie is Moreno? Op het tooneel: ..Pintero's", menschen ol dieren? 7 en 915 uur. Palace: ,,Dcr Draufganger". Op het too neel: 3 Borchardts. Rek-sensafcie. 815 uur. Luxor Sound Theater: Trader Horn 'ge prolongeerd). 8.15 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI Gcm. Concertzaal: Vereeniging „Oost en West". De film „Mataram". 8 uur. Stadsschouwburg: N.V. Italiaanschc Opera ,J pescatori di peril" 8 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels cn Van Hees. Lange Voor straat 14. Te!. 11000. L. Schoorl. Frans Halsplein 1. Tel. 11180- Bosch en Vaart-Apotheek. Bosch cn Vaart straat 26. Tel. 13290. Zuid» Amerika LANGENGERG 472 M. Honderd arrestaties. 12.50 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5