VOOR DE FORENSEN. Rubriek voor Vragen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVER Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 18 FEBRUARI 19321 Over een verlaging der spoorwegtarieven. Vooral van abonnementskaarten. "Wij hebben reeds in het kort melding ge maakt van het adres, dat de Algemee'ne Bond van Forensen aan de directie der Nederland- sene Spoorwegen gezonden heeft, om aan te dringen op verlaging van de spoorwegtarie ven, in het bijzonder van de abonnements kaarten. Er is aanleiding om nog dieper op deze voor de forensen zoo belangrijke zaak in te gaan. Het is duidelijk, dat de Bond van Forensen met dit adres een algemeene actie heeft in geluid. Het adres is niet alleen aan de di rectie der Spoorwegen gezonden, maar ook aan den Minister van Waterstaat. Bovendien is 'taan talrijke vereenlgingen en ook aan alle Kamers van Koophandel in ons land toege zonden. met het verzoek om daaraan adhae- sie te betuigen. In de toelichting zegt het hoofdbestuur: „Wij hopen, dat onze actie thans het ge- wenschte resultaat moge hebben en dat wij hiermede weer een steentje hebben kunnen bijdragen om het forensenbestaan te veraan genamen. De rei.^costen toch maken voor me nig forens het buiten wonen op den duur fi nancieel bezwaarlijk en als wij nu door ons adres kunnen bereiken, dat de spoortarieven verlaagd worden, dan zal dat voor alle fo rensen. vooral bij den huldigen economischere toestand, een welkome verlichting van hun toch al zware lasten beteekenen. Als men de cijfers, welke in het adres zijn verwerkt, beschouwt, dan zal men met één oogopslag bemerken welk een groot verschil er bestaat tusschen Nederland en de ons om ringende landen. Zoowel in België, Duitsch- land als in Frankrijk zijn de trajectkaarten rn de overige abonnementen aanmerkelijk lager in prijs. Nu weten wij wel, dat, althans voor België, er ook andere factoren o.a. de lagere levensstandaard medewerken, die het mogelijk maken, dat de prijzen zoo laag gesteld kunnen worden, maar waar wij spe claal de aandacht op vestigen, is het feit, dat de prijsreductie, die dé abonnementskaarten opleveren ten opzichte van de plaatsbewij zen, die voor het bereizen van een traject gebruikt zouden moeten worden, wanneer men geen abonnement had, in alle landen véél grooter is dan bij ons. En dat is een zeer voornaam punt, want de directie der Spoor wegen zelf acht deze reductie, gelijk zij ons bij een onderhoud dienaangaande mededeel de, van het grootste belang bij de beoordeeling of dc tarieven van de verschillende soorten van abonnementskaarten te hoog geacht kun nen worden". In het adres wordt allereerst een en ander gezegd over den standaardprijs van gewone reisbiljetten per K.M. Omgerekend in goudfranken betaalt men: In Noorwegen 2.03 In Duitschland 1 03 In Zwitserland 1 62 In Nederland 157 Tn Engeland 1.50 In de Verccnigde Staten 1.49 In Spanje 0.98 In Italië 0 39 In Frankrijk 0.68 Van deze landen heffen Duitschland, Span je, Italië en Frankrijk bovendien nog eene belasting, die bij de vaststelling van de prijzen der plaatskaartjes bijberekend wordt. Deze belasting bedraagt rosp. 11 1/2 pet., 25 pet.. 2 12 pet. en 32 1'2 pet. ivoor luxe trans port belangrijk hooger), zoodat de vergelij- kingscijferx voor deze landen worden Gfr. 1 87. 1.22 1/2, 1.— en 0.90. België is in deze op stelling niet genoemd. Dc eenheidsprijs van dit land is echter laag. Nederland behoort alzoo tot de landen met hoogën eenheidsprijs. Deze' bedraagt in Ne- dcrlandsch geld thans voor de derde klasse f 0.0275 per K.M.. terwijl deze in 1911 heeft bedragen f 0.01625. Zij is dus 70 pet. hooger dan teen. „De vraag is zoo vervolgt het forensen adres of het handhaven van den eenheids prijs op een niveau, dat zoo belangrijk boven dat van 1911 ligt, te verdedigen Ls, want door de daling, van den prijs van vrijwel alle soor ten materialen en grondstoffen eenerzijds, anderzijds door de daling van het percentage, dat alle Ioonsuit-gaven vormen van alle ex ploitatie-uitgaven. behoort in overeenstem ming daarmede naar onze meening de een heidsprijs voor reizigersvervoer aanzienlijk te worden verlaagd". Daarna worden de abonnementstarieven nader beschouwd. Betoogd wordt. dat die noodzakelijk verlaagd moeten worden. De personen die nu eenmaal gedwongen zijn om van de transportmiddelen der Ned Spoorwegen gebruik te maken om in hun levensonder houd te voorzien en dat is het overgroote deel van alle houders van abonnementskaar ten kunnen thans de zeker te hooge kos ten, daaraan verbonden, niet meer opbren gen. De Nederlandsche Spoorwegen is een com binatie die niet onverschillig kan noch mag staan tegenover dit vraagstuk. Wat de trajectkaarten betreft wordt de volgende vergelijking met het buitenland gegeven Voor 12 maanden eén trajectkaart nemen de betaald men als volgt: Nederland België le kl. 30 K.M. f 338.80 2e kl. 30 K.M. f302.40 3e kl. 30 K.M. f 216. f 191.80 f 128.10 f 73.50 in Nederl. duurder 102 pet. 137 pet. 194 pet. Nederland Duitschland in Ned. duurder le kl. 30 K.M. fin Duitschl. onbekend) 2e kl. 30 K.M. f 302.40 f 214.56 41 pet. 3e kl. 30 K.M. f 216 f 136 80 57 pet Nederland Frankrijk in Nederl. duurder f 160.26 141.7 pet. f 118.93 154 pet. f 87,85 145.8 pet. le kl. 30 K.M. f 388 80 2e kl. 30 K M f 302.40 3e kl. 30 K.M. f 216.— Voor weekkaarten geldt de volgende vergelijking: Nederland België 10 K.M. 15 K.M. 20 KM. 25 K.M. 30 K.M. f 1.20 f 1.80 f 2.40 f 3 f 3.60 f 0 67 f 0.77 f 0.84 f 0.91 f 0.98 Nederl. Duitschland 10 K.M. 15 K.M. 20 K.M. 25 K.M. 30 K.M. f 1.20 f 1.80 f 2.40 f 3.— f 3,60 f 1.08 f 1.50 f 1.86 f 2.10 f 2.28 Nederl. Frankrijk 10 K M. 15 K.M. 20 K.M. 25 K.M. 30 K.M. f 1.20 f 1.80 f 2.40 f 3.— f 3.60 f 0.71 f 0.94 f 1.18 f 1.42 f 1.65 In Nederl. duurder 80 pet. 134 pet. 185 pet. 232 pet. 268 pet. In Nederl. duurder 11 pet. 20 pet. 29 pet. 43 pet. 58 pet. In Nederl. duurder 72 pet. 91 pet. 103 pet. 111 pet. 118 pet. Tot zoover de vergelijkingen. Daaruit blijkt, dat Nederland een „duur" figuur maakt. Er is dus alle aanleiding om de noodige aandacht aan het verzoek van den Bond van Forensen te wijden. LANGS DE STRAAT. Gele Narcissen. Zc zijn er weer! Het is nog maar winter, de boomen zijn kaal en de spichtige contouren van hUn tak- keni staan scherp en spits tegen de grijze win- tersche lucht afgeteekend als altijd in den laten winter en het heele vroege voorjaar, dat eigenlijk nog geen voorjaar mag heeten. De eiken zitten nog dik in hun goudbruin loof van verleden jaar. dat ze eerst heele- maal moeten verliezen voor er weer plaats ls voor den nieuwen vracht van zomersch groene, zacht glanzende bladeren, de wind is nog koud. de grond nog dood. Maar de gele narcissen zijn er weer. en men mag het gelooven of niet ze luiden hei voorjaar in! U had ze moeten zien. zooals ze daar op de markt stonden, waar ik ze kocht, en zoo als ze luidden, luidden in den wind! Ze staken hun trompetters met de gekartelde randen brutaal omhoog, en ze riepen, ze jubelden, ze schetterden, dat het lente werd, dat ze gekocht wilden worden.cn dat ze liefst in alle kamers van de stad op tafel wilden staan om iedereen er maar van tc overtuigen, dat het lente werd! Natuurlijk, natuurlijk ben ik bezweken wie bestaat het oin zijn lievelingsbloemen zoo luidkeels om koopers tc hooren roepen, als hij nog net een laatste kwartje in zijn zak heeft dansen, en ze hooghartig voorbij te fietsen, alsof dat kwartje hem liever was dan zij? Ik ben afgestapt, en ben met mijn gele trompetters, maar zonder mijn kwartje weer opgestapt, 'n Heele bos knikkende, lachende, lekker ruikende narcissen in mijn armen, vlak bij mijn gezicht! Verrukkelijke, heelc- maal niet fijne, nogal erg ordinaire gele narcissen, maar mijn hemel, wat was ik cr mee in mijn sas! Ik fietste, en ik fietste, en de weg. waar langs ik fietste was kaal. de boomen leken wel dood. de vejden waren dor en geel. Maar vlak bij mijn oor waren die «xelc narcissen, en opeens wat rook ik? Wat zag ik? De elzen waren uitgeloopen. en een fijn waasje pril groen lag over de bruine takken. In de sloot kwekte een eend. lang den wal straalde een heele pol glan zende speenkruldies de zon tegemoet, het weiland was zacht, heel zacht groen, en •hier' en daar! en kijk eens! witte made- heven! Een zoete geur kwam opeens in mijn neus gewaaid Nee maar. dat had ik nog niet eens gezien! Daar achter dc elzen, over dc sloot, daar waren velden en velden vol met deinende, knikkende, lachende gele narcissen, en als de wind over hen heen streek, bogen ze alle maal tegelijk ootmoedig hun hoofden en richtten ze zich allemaal tegelijk weer veer krachtig op en trompetterden de wijde wereld in: ..Het is lente! Hier zijn wij. de gele narcissen, en wij zeggen het. Wij bren gen haar mee, en wij schetteren haar verder! Koop ons, dat alle menschen het weten!" De weg, waar langs ik fietste, was kaal. en de velden waren dor, maar vlak bij mijn oor waren de gele narcissen, die de be- belofte van voorjaar meegebracht hadden! Ze staan op mijn kamer en stralen er. Het is nog winter, en langs mijn raam lijkt een enkele kleine sneeuwvlok door de koude lucht naar beneden te dwarrelen. Maar het gaat voorjaar worden, want op de markt staan de gele trompetters, voor het laatste kwartje, dat op en neer danst in je zak. kun je de lente in huis halen! W. T. Advertenties tot aanprijzing van geneesmiddelen of geneeswijzen, v/orden eerst dan door Haarlem's Dagblad ter plaatsing aanvaard, wanneer de Commissie van Con trole, te 's-Gravenhage, hiertoe speciaal ingesteld, over de toelaat baarheid gunstig heeft geadvi seerd. Advertenties, die niet van bedoelde machtiging zijn voorzien, worden door ons aan de Com missie ter beoordeeling toe gezonden. rekenschap van wat n u in 't Verre Oosten gebeurt! Dat Japan „troepen" zendt, die be- staan uit levende, meest jonge menschen; die de levende menschen in China moeten ver moorden op de meest gruwelijke wijze. Dat •de vliegmachines hare bommen niet op ont ruimde steden werpen, dat scholen wor den getroffen die niet eerst ontvolkt- zijn. Geef u van dit alles en van nog veel méér rekenschap, doordring er uw- gezin en uw omgeving van, dan biedt gij de ware hulp aan mevrouw Miolée en aan allen die in Haarlem en de heele wereld werken voor de idee, dat oorlog kan vervangen worden en moet vervangen worden door Rechtspraak cn Bemiddeling. J. W. D—B. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer H. van Leeuwen, voorzitter der afdeeling Haarlem van het Ne- derlandsch Onderwijzers Genootschap, is door het hoofdbestuur benoemd tot lid der hoofd commissie van het Ondersteuningsfonds. De heer Jan Booda te Haarlem is be noemd tot dirigent van het mannenkoor „de Vcreenigde Zangers" te Leiden. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WAAROM IS IN HAARLEM HET BROOD DUURDER DAN IN DEN HAAG? Deze week kocht ik in Den Haag in een groole zaak, Paul Kaiser lo. 400 gr. wit melkbrood en betaalde daar voor 9 ct.; in Haarlem berekent men in een zelfde soort zaak 10 cent; 2o. 400 gr. bruin waterbrood voor 7 ct.; in Haarlem kost dat 9 ct. Op 800 gr. brood geeft dat een verschil van 3 ct. Twee vragen rijzen op. lo. is de ta'rwe in Den Haag goedkooper dan in Haarlem? 2o. zijn de loonen in Den Haag zooveel la ger dan hier? Heeren bakkerspatroons willen hierop mis schien wel antwoorden. Met dank voor de plaatsing, Mevr. H. KRAMERS. Overvcen, 13 Februari 1932. HOE WIJ MEVROUW MIOLEé KUNNEN HELPEN. Onder dezen titel verscheen even na de tweede opvoering van* „Bezinning" een inge zonden stuk in de dagbladen; o.m. wilde schrijfster deze hulp aanbieden in den vorm van: helpen adressen schrijven, enz. bij de besturen der verschillende vredesorganisa ties. Hoezeer deze vorm van hulp ook te waar- deeren zou zijn, komt het mij toch voor, dat ieder die door „Bezinning" tot bezinning is gekomen, of reeds op andere wijze wakker is geworden, veel beter helpen kan door in eigen kring de vredcsgedachte te helpen be vorderen. Dat is nog zoo hoog noodig! Er is nog zooveel lauwheid en hoewel de vredes beweging groeiende is, worden zij. die werken voor deze noodzakelijkheid, nog lang niet overal „au serieux" genomen. Help ons dus: le. door lid te worden van een vredes organisatie, die. het dichtst bij uwe gevoelens staat. 2. Lees de door deze organisaties uitgege ven brochures en geschriften. 3. Verspreid de denkbeelden daaruit in uwe omgeving en tracht zelf door te dringen tot de kern van de idee: „Geestelijke ontwape ning". 4. Aan alle Moeders (en Vaders) zou ik willen aanraden- „Leest „Gij Vrouwen!". Het boek dat zoo schrijnend en zoo rauw en toch zoo waar vertelt, wat oorlog is en hoe het „op liet veld van eer" toe gaat. Als gij dit gelezen hebt. zal het onmogelijk zijn te blijven denken, dat oorlog iets anders is dan waanzin. 5. En dan: Leert uwe kinderen, dat kinde ren van andere landen net kinderen zijn als zij zelve, dat de Jongemenschen, die de „strijdkrachten" llier vormen, van hetzelfde maaksel zijn, als de „strijdkrachten" aan den anderen kant van de grenzen. Grenzen, die alleen op papier bestaan, in den vorm van streepjes en kruisjes op onze atlassen, maar die niet te zien zijn, zoodra men die grenzen passeert. Dan verandert het land schap niet, de menschen spreken wel is waar een andere taal, maar zijn overigens als wij zelf. 6. Zeg ook, dat in de boeken der Vader- landsche geschiedenis groofce fouten staan, dat de wijze waarop die geschiedenis ver haald wordt niet meer is van dezen tijd. 7. Geef U en Uwe omgeving vooral goed HET BROKKENHUIS. KINDERHl'ISVEST TEL. 15813. Dringend kleeding, beddegocd en schoeisel gevraagd. Hoewel het Bestuur van het Brokkenhuis dankbaar is voor den steun en medewerking die het steeds van verschillende zijden ont vangt, meent het goed te doen, nogmaals een krachtig beroep te moeten doen op de inge zetenen van Haarlem en Omstreken ter ver krijging van meerdere kleeding etc. daar er nog een groot tekort is aan het bovengenoem de en hierdoor vele gezinnen die in den grootsten nood verkeeren, afgewezen moeten worden. Vooral aan beddegoed, eenige 2 per- soons ledikanten en kachels is groot gebrek, terwijl eenige wiegen en kinderledikantjes zeer welkom zijn. Voorts is er een chronisch gebrek aan heerenpakken en jassen. Het Be stuur hoopt weder spoedig een aantal adres sen te mogen ontvangen waar goederen af gehaald kunnen v/orden want de nood dringt. Een briefkaartje aan het adres Kinderhuis- vest of een telefoontje 158.13 en onze wagen komt voor Uw deur om het noodige in ont vangst te nemen. Ook giften zullen dankbaar worden aanvaard daar hiervoor kleeding en ondergoed wordt aangekocht. Het giro nummer van het Brokkenhuis is 147245. Verder kunnen de adressen voor het afha len der goederen te Haarlem nog opgegeven worden bij Mevrouw v. d. Vangstde Gilde, Brederodestraat 14, tel. 11702 en bij Mevr. v. Kempe ValkRobbers, Kempstraat 14. tel. 14441 cn te Bloemendaal bij Mevr. Lioni Junghlut, Rijpenveg 1, tel. 22115 en te Heem stede bij Mevr. RhodiusBunge, tel. 28921. Verder deelt het bestuur nog mede, dat de collecte die aanvankelijk zou worden gehou den op 30 Januari j.l. ter versterking van de financiën wegens ziekte van eenige leden van het Comité dat deze inzameling voor ons or ganiseert., is uitgesteld tot Zaterdag 27 Fe bruari a.s. Het Bestuur van het Brokkenhuis; A. VAN MARSELIS HARTSINCK. Presidente. P. J. MULDER. Secr. Penningmeester. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk cn ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie. Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antivoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. RECEPTEN. VRAAG: 3. Hoe maakt men fosco? Hoe lang kan men dat bewaren? 2. Hoe maakt men gevulde sinaasappelen met slagroom? ANTWOORD: 1. Breng liter water met een stokje vanille langzaam aan de kook. Roer 50 gram cacao en 250 gram suiker goed door elkaar en maak er met het water een glad mengsel zonder kl.uitj.es van. Laat dit zachtjes nog ]/2 uur doorkoken. Neem het vanillestokje er uit en bewaar het mengsel in uitgekookte flesschen, die goed gekurkt worden. Het kan een paar weken bewaard worden. 2. Neem hiervoor sinaasappelen met mooie' schillen. Wasch ze goed af cn snijd ze overdwars in tweeën. Pers ze voorzichtig uit: verwijder alle vellen en vezels cn ook het witte gedeelte uit de schillen. Los wat witte gelatine in ko kend water op en haal door dit heete vocht de schillen, opdat ze mooi glad worden en laat ze drogen. Vul ze daarna met slagroom en leg hierop een geconfijt vruchtje. VRAAG: Hoe maakt men advokaat? ANTWOORD: Kluts 6 versche eierdooiers mot 200 gram suiker en lyZ theelepel vanille-extract tot het een homogene massa is; voeg er dan langzaam en steeds roerend 300 gram beste brandewijn bij. Klop do 6 eiwitten met 50 gram suiker stijf en roer dit er door. Bewaar het ia goed gesloten flesschen. VRAAG: Hoe kan ik met succes zelf witte Lancaster gordijnen wasschen? ANTWOORD: Als Lancaster wordt gewas- schen, wordt het gewoon katoen en slap en kreukelig. Beter kunt gij het volgende doen: Leg het gordijn bij goed weer buiten op oen groole tafel en smeer het aan den bovenkant geheel in met een papje van magnesia met ben zine. Als het goed 'droog is, afwrijven (dit stuift erg) en clan andersom leggen en den anderen kant evenzoo behandelen. Vooral geen vuur of licht in de nabijheid! CRISIS IN MUSICI. Geachte redactie, Onder de sportberichten komt een mede deel in? voor, waarin de H. Z. V. „De Delft" aankondigt een bal-masqué op Zaterdag 15 Maart a.s. Indien het bal masqué een batig saldo op levert. zal daarvan een gedeelte worden af gestaan aan het Haarl. Crisis Comité. Het slot van deze aankondiging is te prij zen en vermoedelijk zal er wel een batig sal do zijn of gevonden worden met een collecte of iets dergelijks. Het voornemen was werkelijk goed te noe men als er niet een tegenstrijdigheid in het begin der aankondiging voorkwam en wel dat het bestuur voor dezen avond de bekende Accordeonband „The Happy Band" en „The Hot Syncopaters Band" geëngageerd had. Gezien de openlijke madedccling van de Zwemvereeniging „de Delft" maak ik de ge volgtrekking dat deze bekende sportieve ver- eeniging niet doordrongen is van het feit dat zij aan den eenen kant het Crisis Comité wil steunen, maar aan den anderen kant er tegen werkt door de vakmusici, waaronder een schrikbarende werkloosheid heerscht, uit te sluiten van werkzaamheden waarvoor zij in de eerste plaats in aanmerking moesten komen. Men zal mij tegenwerpen dat de kosten voor het bezetten der orkesten door vakmu zikanten hooger zullen zijn, en dat er dan in 't geheel niets zal overschieten voor het Crisiscomité, maar daar staat tegenover dat men het Crisis Comité aanmerkelijk verlich ten zal door de belangen der werklooze mu sici le behartigen. Ik bedoel met bovenstaand voorbeeld alle plaatselijke vereenlgingen er op te wijzen, dat, wil men de crisis niet verergeren, men goed zal doen de vakmusici in de gelegenheid te stellen werkzaam te zijn, zoodat deze menschen niet ten laste komen van het Crisiscomité. Ook de bands hierboven genoemd geef ik in overweging dit schrijven ter harte te nemen. PH. K. SCHOUW Secretaris der Afd. Haarl. v.d. Nederl. Toonkunstenaarsbond Aelberts'oergstraat 86 PERSONEEL. VRAAG: Ik heb mij tegen 1 Februari al3 dienstbode verhuurd, per week te betalen. Op 26 Januari schrijft mevrouw mij dat zij er van af ziet. Op hoeveel schadevergoeding heb ik recht? ANTWOORD: Eón week loon. VRAAG: Ik heb een vaste werkster. 1. IIoo lang moet ik uitbetalen -in geval van ziekte? 2. Heb ik dan nog iets te maken met de ziek tewet? ANTWOORD: 1. 14 dagen. 2. Neen. BELASTINGZAKEN. VRAAG: I. Hoe werkt do zakelijke bedrijfs belasting? Wanneer men bv. met9 pc: sunon werkt, betaalt men niets? cn met 17 personen? .Moet men dan voor 7 betalen of yppb «lje 17 en hoeveel? 2. Tellen daarvoor ook jongens en meïsjies on der 17 of IS jaar mee en eigen kinderen? 3. Indien men in een jaar weinig of niets verdiend heeft, is dan niets aan te doen om van deze onbillijkheid verlost te worden? ANTWOORD: 1. De belasting wordt herekond naar het gemiddeld aantal arbeiders dat in het afgeloopen kalenderjaar in do onderneming of inrichting is werkzaam geweest. Zij bedraagt: voor de eerste 10 arbeiders 4.per arbeider, voor de volgende 5 arbeiders 6.per arbei der, voor dc volgende arbeiders 12.per ar beider. Men betaalt dus voor eiken arbeider dien men in dien3t heeft. 2. Ja, ieder die in dienst van een werkgever arbeid verricht. 3. Dat zal naar omstandigheden moeten wor den beoordeeld. Men kan dnn daaromtrent hot beste inlichtingen inwinnen ter Controle der gem. bel. Koningstraat 2. Aangenomen ls dat gij dc zakelijke belasting in Haarlem bedoelt. VRAAG: Ik ben gehuwd, cn heb 4 minder jarige kinderen: geen dienstbode. Hoeveel pers. bel. cn straatbelasting moet ik betalen, wanneer ikin Haarlem ga wonen in een huis van 500.- huur? ANTWOORD: 1. Personeolc belasting 31.64, waarbij is aangenomen dat de verkoopwaarde van het meubilair is geschat op 400. 2. Straatbelasting 13.12. RECHTSZAKEN. VRAAG: Ik heb een persoon in den kost gehad die mij do laatste 2 maanden niet be taald heeft. HIJ heeft geen werk en -is boven do 21 jaar. Kan ik nu dat geld van zijn vader elschen, die wel middelen van bestaan heeft? ANTWOORD: Neen. DIVERSEN. VRAAG: Wanneer kan men aan het Acade misch Ziekenhuis te Leiden terecht voor kos teloos onderzoek? ANTWOORD: lederen werkdag, des morgens van S.30 tot 9.30 uur. Toen Kikker Karei cn Tuimeltje elkaar eindelijk eens goed konden aankijken cn flink dc hand hadden gedrukt, stond Kikker Karei er op, dat Tuimeltje, al was het maar voor een halven dag, mec naar het Kikkcrkastecl zou gaan. En daar het een ver rassing voor dc andere kikkers moest blijven, slopen ze heel voorzichtig langs dc kikkerhuisjes cn kwamen zoo in dc nabij heid vau liet kasteej. „Sinds jc den laatstcn keer hier was, is er veel veranderd," begon kikker Karei. „We hebben een hccleboc! mooie huizen bijgebouwd cn wc hebben een-nieuwen koning benoemd, die zeker van jc zal houden." Zoo kwamen ze gezellig pratend in dc stad, maar daar zouden zc niet zoo stilletjes lang» kunnen loopen, want. Zc 'wisten al lang dat Tuimeltje weer in het Kikkerland was. Uit alle huizen hingen vlaggen cn een heele hoop kikkers kwa men het kaboutertje zingend tegemoet. Zoo kwamen ze in een grooten optocht bij den koning aan, die natuurlijk erg verbaasd was, want de koning had Tukncltje nog nooit giv.ien. Vroeger woonde dc koning heel ver van het paleis af, maar hij \sildc «teer van hel kaboutertje weten cn liet hem bij zich komen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6