Onterfd....! FEUILLETON Naar het Engelschvan DOLF WYLLARDE. (Nadruk verboden), 26) ..Met die paarden zul Je je leven niet in de waagschaal stellen, of je moest, morgen met mij meegaan", beweerde Edward. „Ik laat ze twintig mijlen achter elkaar loopen van hier naar Nettleton Woods en terug. Dat zal ze goed doen! Als jij ook uit rijden wilt gaan. Barbara, kun je de dogcart nemen'. ..Het lUkt mij prettiger om morgen te gaar. paardrijden; wat denkt u ervan meneer Kenyon?" zei Barbara. .ALs u iets voorstelt, kunt u bij voorbaa. op mijn volle instemming rekenen", klonk het vleiend. En opnieuw voelde Barbara een hui vering. In haar wanhoop had zij berekend, dat zij wanneer zij te paard gezeten was. meer kans zou hebben om het thans gevreesde aanzoek van Kenyon te vermijden, dan wanneer zij in het rijtuig naast hem zat. Het was een k;eine moeite om er voor te zorgen, dat Queen of Hearts, haar rijpaard, zich onhandelbaar toon de. en Kenyon was niet zóó ervaren op 't ge bied van de ruitersport, dat hij de oorzaak hiervan zou ontdekken. Als zij schijnbaar al haar aandacht aan het paard zou moeten be steden. zou hij geen kans krijgen om uit te spreken wat hij op het hart had. Ze had zich vast voorgenomen, dat ze. voor ze een besluit nam ten opzichte van Lester Kenyon, eerst een ernstig gesprek met Digby moest hebben. Uit zijn eigen mond wilde ze hooren wie de waarheid had gesproken: me vrouw Melville of Nell Morrence Morgenavond röu ze daartoe gelegenheid hebben voor <ü«n tiid zou ze zeker ceen stap doen, die be slis^;-. kon over haar levensgeluk. HOOFDSTUK XVI. Edward had zich voorgenomen om Barba ra's advies op te volgen en Kidie niet mee te nemen naar Nettleton Woods, maar zijn plan om de nukkige paarden eens flink te laten draven, had hij allerminst opgegeven. Ongelukkigerwijs regende het den volgenden dag, zoodat hij genoodzaakt was een groot deel van den morgen in de biljartkamer door te brengen in gezelschap van Lester Kenyon. Maar na de lunch klaarde de lucht op en Kenyon voelde zich rijkelijk beloond voor het geduld, dat hij den heelen morgen had moe ten oefenen, toen Barbara in een donker blauw rijcostuum in den salon verscheen met de mededeeling dat zij klaar was, om uit te rijden. Kenyon was geen bijzonder goed ruiter en toen hij Ranger ongeduldig den kop zag schudden en trappelen, wierp hij een bezorg den blik op het dier. .Jk hoop. dat mijn paard geen kunsten uit haalt". zei hij tot Barbara, terwijl hij zijn zwaar lichaam tegen het dier opheesch. ..Als je niet te veel met de teugels werkt, loopt hij prachtig", verzekerde Edward, die r.aar buiten gekomen was om hem te zien op stijgen en zich heimelijk vermaakte met Ke- nyon's angst. „Ranger is het makste paard van den heelen stal en u zult dan ook absoluut geen last met hem hebben", merkte Barbara vriendelijk op. terwijl zij haar voet op Edward's hand zette en behendig in het zadel wipte. Jk wilde, dat ik dat ook van dit paard kon zeggen", voegde zij er aan toe. terwijl zij het dier op den nek klopte. „Maar Queen of Hearts" is te zenuw achtig om geen fouten te hebben". ..Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn voorop te rijden, totdat wij buiten de oprijlaan zijn?" vroeg zij Kenyon ..Queen of Hearts" is een paar dagen niet buiten geweest en zij loopt gewilliger als zij een ander paard kan vol gen"# Kenyon deed wat baroara hem verzocht had. „Ik vraag mij af, wat dat beteekent", peins de de stalknecht, terwijl hij naar den stal te rugkeerde om Lord Edward's rijtuig in te spannen en ook Tod verwonderde zich ten zeerste over Barbara's verzoek. „Wat voor poets wilde zij Lester Kenyon bakken?" dacht hU. Kiddle kwam het huls uit loopen en voegde zich bij haar oom. .Hallo, Kiddie! Wil jij ook mee? 'n Anderen keer eens, hoor! De paarden zijn veel te on rustig". „En ik ben den heelen dag nog niet bulten geweest omdat het regende en omdat de juf frouw hoofdpijn had! Hè. oom Ted, waarom mag ik nu niet- mee? Ik zal heusch niet lastig zijn!" Ted aarzelde, denkend aan Barbara's waar schuwing. „Zyn zij erg onrustig, Wilüams?" vroeg hij den rijknecht. „Neen, dat niet. mylord. alleen een beetje schichtig. Voordat u nog in Nettleton bent. loopen zij als lammetjes", antwoordde Wil liams. die evenals het- overige personeel, dol veel van Kiddie hield. „Vooruit dan maar", gaf Edward, die het kir.d niets kon weigeren, tenslotte toe. ..Zet maar gauw je hoed op". Kiddie verdween en kwam oen oogenblik later met haar hoed op terug. Edward schonk geen aandacht er aan. dat zij geen mantel aan had. De kinderjuffrouw was beneden. toenKicd;e in de kinderkamer kwam om haar hoed te halen en het kind gunde zich geer. tijd om een mantel aan te trekken, hoewel ze de laat ste cagen verkouden was geweest. Ted hielp haar in den phaëton en reed weg. Ondanks William's verzekering van 't tegen deel, waren de paarden bijzonder onrustig en drie of vier mijl achtereen eischen zij dan ook Edward's voile aandacht. Hij had K.dc.e ge- vraagd om niet te praten, zoolang de dieren zoo semenug waren. Maar na een poos hepen de paarden kalmer. „Zoo Kiddie", zei hij opgelucht. ..Nu zijn zij er, denk ik. wel van overtuigd, dat zij zich netjes moeten gedragen. We zullen ze in Nettleton wat rust geven, terwijl wij gaan theedrinken en als wij straks weer naar huis rijden, dan zijn zij zoo mak als een lammetje, wed ik!" „Mag ik mennen, als we teruggaan, oom Ted?" „Wat heb Je mij beloofd, Kiddle?" Het kind kreeg een kleur. „Ik heb u beloofd, dat ik u niet zou lastig vallen, zoolang de paarden zoo onrustig wa ren", antwoordde zij schalksch. „Maar nu zij rustig zijn. kan het toch geen kwaad? Als u mij laat mennen, kunt u op uw gemak uw sigaar rooken". Edward moest hartelijk lachen en ook Wil liams, die achter hem zat .grinnikte en mom pelde: „een bij-de-handje!" „Dat is een poging tot omkooping", ver klaarde Ted kwasi-verontwaardigd. ..maar als je héél zoet. en gehoorze am bent, Kiddie, mag Je straks op den terugweg misschien een klein eindje mennen". Alweer liet Lord Edward, doordat hij tc zwak was om het nichtje, waarop hij zoo dol was. te weigeren wat ze graag wilde, zich ver leiden tot iets. waan1 an hij in 't diepst van zijn hart besefte, dat het verkeerd was. In Nettleton kregen de paarden rust en Tod en Kiddie gingen theedrinken in de oude. schilderachtige dorpsherberg. Daarna aan vaardden zij den terugtocht. Toen ze buiten het dorp gekomen waren, herinnerde het kind haar oom aan 2ijn be lofte. dat ze „misschien" mocht mennen. Het viel Ted op dat ze niet zoo opgewekt cn spraak zaam was ais gewoonlijk, en dat was een re der. te meer voor hem om haar verzoek in te willigen. Na een korte aarzeling gaf hij haar de teugels over. .Hu. Kiddie", ze' hjj. „Voorzichtig, hoor! Zij zullen eerst misschien nog wel eer. beetje on rustig zijn, maar dat gaat direct over. Ik zal Jo wel helpen als het noodig is. Maar straks ga ik mijn sigaar rooken en laat ik ze aan jou over". Kiddle bloosde van plezier, dat oom Ted zooveel vertrouwen in haar rijkunst stelde. Zij hield de teugels met haar kleine handen vast en zette haar voeten stevig tegen de voetbank, die Williams gewoon was mee te nemen, als Kiddie mee uit rijden ging. De paarden ble ken rustiger dan Edward gedacht had en na eenigen tijd leunde Edward dan ook bohachc- lijk achterover om zijn sigaar te rooken. „Als je moe bent, Kiddie, zeg je het maar, dan neem ik de teugels van je over hoor", zei hij. Plotseling keerde hij zich om. Achter zich meende hij een auto te hooren. die met groote snelheid kwam aanrijden. Zij waren vlak bU een punt. waar een zijweg den heuvelachtigen hoofdweg, waarop zij zich bevonden, kruiste. Maar in werkelijkheid reed die auto niet ach ter hen, maar op den zijweg rechts het in de boomen resoneerende geluid, dat door het hoefgetrappel der paarden bovendien niet heel duidelijk tc onderscheiden was, had Lord Ed ward misleid. Hij bemerkte zijn vergissing binnen enkele seconden. Toen het rijtuig het kruispunt dicht genaderd was. zag hij een groote auto in een wolk van stof voorbij suizenhet verdere stuk van den zijweg op. Voor een botsing had geen gevaar bestaanMaar er gebeurde iets, dat minstens even erg was: de zenuwach tige paarden waren geschrokken door het plot seling verschijnen van de autohet was met hun schijnbare kalmte van de laatste uren opeens voorgoed gedaan. ..Help. oom Ted!" ik kan hen niet meer hou den!" gilde Kiddie, die tevergeefs worstelde om de steigerende en brieschende dieren in bedwang te houden. (Wordt vervolgd). WIST U, HOE MEN AARDGLOBES VERVAARDIGT? De fabricatie van deze bijzondere hulpmiddelen bij "t onderwijs Is niet algemeen bekend. Vooral Frankrijk telt verschillende inrichtingen waar de globes worden gemaakt. Dat de bewerking der onderdeelen groote nauwgezetheid vereischt. is begrijpelijk. Het geheeie verloop der vervaardiging geschiedt hoofdzakelijk in handarbeid. DE NOORSCHE WALV1SCHVAARDER „THORSHAMMER" EEN' OIDHEIDKI'NDIGE VONDST. BI) „rolwerken In wordt op de werf Wilton te Schiedam verbouwd. Het achter- VAN KLOOSTER TOT THEEHUIS. Aan de grens der stad l trecht staat een merkwaardig overblijfsel van wat Alkmaar.is men gestooten op groote steenklompen. Het schip wordt geheel veranderd eens een groot klooster was. Het stadsbestuur adviseert dit in te richten tot theehuis. bleek, dat men hier te doen heeft met de Gecstcrpoort. HET UITSTAPJE NAAR BUSSUM... De vlieger Weber, die met zijn zuster een tochtje per vliegtuig boven Bussum wilde maken, doch in Noord-Frankrijk terecht kwam, ls Woensdag teruggekeerd. DE NIEUWSTE MODE voor het avondtoilet ls te Parijs de kous in den vorm van een handschoen, welke met sierlijke sandalen gedragen wordt. TE WAGENINGEN zijn In- tcracadcmische voetbalwed strijden gespeeld, waaraan door Studentencorporaties van Am sterdam, Delft, Groningen, Leiden, Utrecht en Wngenin- gen werd deelgenomen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9