053*1 De Ontwapeningsconferentie. BUITENLAND. Hitier wordt candidaat voor het Duitsche presidentschap. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 23 FEBRUARI 1932 DERDE BLAD Als gevolg van de houding van het Harzburg» £ront. Duitsch-Nationalen en Stahlhelm stellen Dusterberg candidaat. De Duitsche Landvolkspartij steunt de candidatuur- Hindenburg- Een tegenoEEensief der Chi- neezen. Demoralisatie in het Japansche leger. Nog steeds geen vorderingen der Japanners. De bankenreconstructie in Duitsohland. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Bitier. Op een vergadering der nationaal-socialis ten in het Sportpalast. welke Maandagavond plaats had. heeft dr. Goebbels medegedeeld, Hitier tot candidaat voor het rijkspresident schap zal worden geproclameerd. De verga dering beantwoordde dit met minutenlang Heil, Heil-geroep. Dit besluit volgde, naar Wolff meldt, op een bekendmaking in de pers, dat de leiders der tot het z.g. Harzburg-front behoorende partijen besloten hadden van het aanwijzen van een eehheidscandidaat af te zien Naar van Duifcsch Nationale zijde bevestigd wordt hebben de Duitsch Nationalen en de Stahlhelm Dusterberg candidaat gesteld voor de Rijkspresidentsverkiezing Zij hebben zich aaneengesloten in een zwart- wit-rood verkiezingsblok. Op een bestuursvergadering der sociaal democratische partij bracht de voorzitter, Ofcto Wels, heden rapport uit over de politieke situatie met het oog op de presidentsverkie zing. Het bestuur machtigde den voorzitter den koers voor de partij met betrekking tot deze verkiezing aan te geven Ook het bestuur der Duitsche Landvolk partij kwam bijeen. Het nam een motie aan, waarin de partij zich vóór de verkiezing van Hindenburg uitspreekt, en tevens aandringt op de vorming van een nationale regeering op zoo breed mogelijken grondslag, met deel neming van alle geledingen der rechter zijde. In een onderhoud met j'ournalisten ver klaarde graaf Westarp, die, zooals men weet een oproep voor de verkiezing van Hinden burg heeft uitgevaardigd, dat deze oproep be doeld is, een uitbreiding naar rechts van het comité-Sahn te bewerkstelligen. De oproep droeg o.m. de handteekeningen van twaalf generaals, talrijke vertegenwoordigers der industrie, de schrijvers von Zobeltitz en Paul Ernst, alsmede van Krupp von Bohlen und Hallbach. De Hindenburg-commissie heeft Maandag avond een vergadering gehouden, waarbij tot leider van het dagelijksch bestuur „Ge- heimrat" Duisberg werd gekozen. Er zal een collecte worden georganiseerd om het groote publiek in de gelegenheid te stellen, door het schenken van geld de herkiezing van Hindenburg te helpen bevorderen. Op een hedenmiddag gehouden bijeenkomst van het hoofdbestuur der Duitsche staatspar tij heeft de minister van financiën. Dietrich, een rede gehouden over den politieken toe stand. Er werd een motie aangenomen, waarin te vredenheid werd uitgesproken over het be sluit van Hindenburg zich weer candidaat te stellen. Von Hindenburg heeft eenige leiders van de christelijke-nationale vakvereenigingen ontvangen, die hun vertrouwen uitspraken in don president. De president antwoordde de eandidatuur met te hebben aanvaard van een partij of partij groepeer ing, maar dat hij on partijdig zijn vaderland en het Duitsche volk zal blijven djenen. De burgemeester van München, Scharnagl heeft in een brief aan Von Hindenburg mede- d eel ing gedaan van de geestdrift der Beier- sehe hoofdstad over de eandidatuur van den president. Hot tegenoffensief van dc Chineezen is Maandag ingeluid met een bombardement, dat gedurende drie volle uren ononderbroken de Japansche stellingen bestookt. Ook vielen granaten in de internationale afdccling, doch onmiddellijk na een consulair protest werd hierin verbetering gebracht. Schade werd niet aangericht. De officieele Japansche opvatting is. dat. dc strijd na zeven tot tien dagen geëindigd zal zijn. De Chineezen be reiden zich echter voor op een zeer langdu- rigen strijd. Een officieel Japansch communiqué erkent, dat de Japanners heden 300 rood en hebben verloren. De Chineesche cijfers zijn onbekend, maar hedenmorgen zijn 326 gewonden in de internationale nederzetting toegelaten. De Japanners, die Mauhanh bezet hebben, heb ben in den loop van den vroegen morgen eenige vooruitgang weten te bereiken op hun eigen rechterflank, ten koste echter van zware verliezen. Generaal Oejeda heeft zijn hoofdkwartier verplaatst naar Tjelo. In oen verklaring gaf dc generaal uiting aan zijn vertrouwen, dat hij Dinsdag Tsang zou kunnen binnenruk ken. Vólgens den generaal overdrijven de Chineezen hun successen grovelijk. Te dezer stede is men van meening, dat de situatie niet tot een oplossing kan komen zonder dat de Japanners versterkingen krij gen binnen zeer korten tijd- Twee nieuwe divisies zijn op weg uit Tokio. Sinds drie dagen woedt thans het Japan sche offensief tegen de Chineezen over het geheele front. Boven Sjapei is de lucht rood van de vlammen, die opstijgen uit de in brand gevlogen wijken, tengevolge van het artilleriebombardement. Dè Japanners zetten het bombardement van Sjapei voort om het oprukken der Chineezen tegen te gaan. Oor logsschepen bombardeeren de Woesocng- forten. Japansche vliegtuigen laten* voort durend bommen vallen op het kleine dorpje Tasan, een voorwijk van Sjapei. Het Noord station cn omgeving vormt het tooneel van woedende Japansche aanvallen. De terreur jegens de bevolking neemt toe. Chineezen worden gefusileerd. zelfs wanneer een door zoeking hunner huizen nietc verdachts aan het licht heeft gebracht. In de dagbladen wordt melding gemaakt van mishandeling van Chineesche vrouwen door Japansche mariniers. Verschillende detachementen van het 19de leger hebben thans het initiatief genomen cn zijn overgegaan tot den aanval op de Japan ners bij het dorp Tsian; zij maken groote vorderingen. Nieuwe versterkingen, groot 15000 bajonetten zijn te Sjanghai voor de Japanners gearriveerd. De Chineesche troe pen hebben van hun kant eveneens een nieuw munitietransport ontvangen. Op den derden dag van het Japansche of fensief handhaven de Chineezen nog steeds hun oude posities. De Japanners concentree- ren hun luchtstrijdkrachten op Soeitsjoeng, waar zich een groote luchtvlootbasis bevindt. Er loopen geruchten over demoralisatie in het Japansche leger. Het Japansche stoomschip „Sjanghai Ma- roe", dat oorlogsmunitie naar Sjanghai heeft gebracht is weer vertrokken met medene ming van de Japansche soldaten, die gewei gerd hebben tegen de Chineezen te strijden. 600 Japansche soldaten, die dezer dagen wei gerden te vechten zijn ontwapend en den 20sten Februari naar Japan teruggezonden. Volgens Reuter-telegrammen, die den toe stand beschrijven na het tot stand brengen van den Japanschen aanval op alle fronten, beviden de Japanners zich voor groote moei lijkheden. Kiangwang zit als een wig in het Japansche front en de Chineezen verdedigen het dorp hardnekkig. Een nieuw offensief van de Japanners zal door den regen, die het land doorweekt, zeer moeilijk worden gemaakt en buitenlandsche militairen, die den toestand gadeslaan, zijn van oordeel, dat de Japan ners versterking moeten krijgen en waar schijnlijk zware verliezen zullen moeten lij den, voordat zij kunnen slagen. Volgens een bericht van den burgemeester van Sjanghai aan den Britschen consul- generaal zouden de Chineezen oen Japansche gemengde brigade, die van Woesoeng op Tatsjang afmarcheerde, een gevoelige neder laag hebben toegebracht. Verder bevestigde hij het bericht, dat de Chineesche troepen in Sjapei een tegenaanval waren begonnen en de Japanners gedwongen hadden terug te trekken tot de grenzen van dc concessie. Een correspondent van Reuter zag, dat de renbaan bij Kiangwang bezaaid was mot lijken van Chineesche burgers en vrouwen en zelfs kinderen. Duitschland. De reconstructie van het Duitsche bankwezen. Aangaande haar besluit om door ter be schikking stelling ran ruimere middelen tie reconstructie der Duitsche groote deposito- Danken mogelijk te maken, deelt de Rijks bank o.a. het volgende mede: Nadat tengevolge van het terugtrokken der Duitsche credieten de wisselportefeuille der Rijksbank gedurende het laatste jaar zeer vermeerderd is en noodzakelf) ke rw ij ze ook het disconto hoog gehouden moest wor den. heeft de Rijksbank in het boekjaar 1931 winsten gemaakt tot een niet onbelangrijk bedrag. Daar aan den anderen kant de toe stand in het Duitsche zakenleven slechter geworden is. moet de Rijksbank er op be dacht zijn de winst te gebruiken ter verbe tering van haar innerlijke kracht. Het Rijksbankdirectorium houdt het. voor doel matig om ten bedrage van dc winsten van het laatste jaar bij te dragen tot versterking van die voorname schulden wier reconstruc tie op het oogenblik op den voorgrond staat der Duitsche geld- en crediotproblemen. De participatie van de Rijksbank, resp. de Gouddiscontobank in het particuliere bank wezen Ls slechts gedacht als voorbijgaande maatregel die alleen daardoor wordt gemoti veerd dat het vereischte particulier kapitaal ter reconstructie dor banken in Duitschland thans niet ter beschikking staat. Zoo spoedig zich een mogelijkheid biedt, zullen de over genomen aandeelen weer van de hand wor den gedaan en onder het publiek woroen gebracht. In den Rcichsanzeiger van Maandag wordt ce volgende Noodverordening van den Rijks president inzake de saneering van bankon dernemingen dd. 20 Febr. 1932 gepubliceerd: Op grond van artikel 48. par: II van de Rijksgrondwet wordt bepaald: De Rijksregeering is met he: oog op de eco nomische crisis gemachtigd met het doel bankondernemingen te sanceren de ver eischte maatregelen te treffen. Te dien einde, kan zij in het bizonöeP. a. Het Rijk doen deelnemen aan bank IXGEZOXDEN MEDEDEELLVGEN. a 60 Cts- per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- ondernemingen en de vereischte fondsen verschaffen, zoomede verworven deelnamen verkoopen. b. Afwijkingen toestaan van de voorschrif ten van het handelsrecht, voor bijzondere ge vallen of gevallen van bijzondoren aard. c. Garanties op zich nemen ten laste van het Rijk. d. Ten laste van het Rijk voor het inwer king treden dezer verordening aangegane garanties aflossen of bijzondere termijnen vaststellen voor het beëindigen van derge lijke garanties. d. Bedragen uitkeeren tot ln totaal 250 mihoen R.M. Deze verordening treedt in werking op het «LSgenblik dat zij wordt afgekondigd De Rijks, regeering bepaalt den datum, waarop de Verordening buiten werking treedt. Genève. Beroep op het Haagsche Hof inzake de Memelkwestie? Volgens een Wolff-telegram heeft de Duitsche regeering haar bij de staten die het statuut van Memel onderteekend hebben geaccrediteerde diplomatieke vertegenwoor digers opgedragen stappen te doen om er met nadruk op te wijzen dat in overeen stemming met het Zaterdag door den Vol kenbondsraad genomen besluit een beroep op het Permanente Hof te 's-Gravenhage moet worden gedaan om de quaestie te on derzoeken van de rechtmatigheid van het ontslag van Böttchcr als voorzitter van het directorium door de regeering van Memel. MILITAIRE TERAARDEBESTEL LING VAN EX-KONING FRIEDRICH AUGUST. DRESDEN 22 Februari (VD.) De Wiener Platz voor het station te Dresden en de straten die naar het stationsplein voeren, waren gevuld met een onafzienbare menscnen menigte die in diep stilzwijgen stonden te wachten, toen tegen tien de extra trein met het stoffelijk overschot van den ex-koning van Saksen Friedrich August onder de over kapping van het station aankwam. Vier onderofficieren van de ee re-compagnie droegen de lijkkist naar den lijkwagen, waar de aanwezigen, w.o. de Saksische minister president Schieck den doode de laagste eer bewijzen brachten. Een rouwcompagnie van de Rijksweer presenteerde het teweer en onder de tonen van den treurmaxsch van het lijf regiment grenadiers werd de kist op het affuit van een kanon geplaatst. De stoet zette zich in beweging. Achter de muziekkapel van het militaire escorte gin gen de vaandels van de oude regimenten waar achter een batterij van het vierde en het zesd« escadron van het artillerie-regiment en van het twaalfde cavalerie-regiment. Het af fuit met de lijkkist werd door vier paarden getrokken en vooraf gegaan door dragers van kussens met de ridderorden cn van den maar schalkstaf van den koning. De kleuren van het Saksische Huis dekten de kist, die ge volgd werd door koorknapen, geestelijken, familieleden, hofdignitarissen en hooge mili tairen. terwijl de stoet gesloten werd door de oud-strijdersvereemgingen en studentenorga nisaties, allen met omfloerste vaandels. DE DOODSTRAF IN OOSTEN RIJK WEER INGEVOERD? HET VOLK ZAL MOETEN BESLISSEN. WEENEN. 22 Febr. (V. D In een politieke vergadering heeft de bondskanselier dr. Bu- resch uitvoering gesproken over de dood straf. De geheele Oostenrijksche bevolking was gedurende de laatste dagen onder den indruk van gruwelijke misdaden. Het is daarom te begrijpen, dat in het land stem men opgaan om dc doodstraf weer in te voeren. Buresch herinnerde er aan. dat om dezelfde reden ook de nestor van de Duit sche straf ree htleer aren. prof. dr. Kahl, zijn standpunt in zake de doodstraf heeft her zien. De eerbied voor het leven van den mensch, zeide de bondskanselier, moet her steld worden. Wie een moord pleegt, wie met voorbedachte rade een mensch van het leven berooft, heeft zelf het recht op zijn leven verspeeld. Om justitieele dwalingen te voorkomen, zal de doodstraf in absoluut vaststaande gevallen moeten worden opge legd, dus alleen dan. wanneer een dwaling uitgesloten is en wanneer de misdadiger volkomen toerekenbaar moet worden geacht. Bovendien blijft het recht van gratie be staan. Het ligt echter niet in de bedoeling van de regeering. de bevolking haar wil op te leggen. Het volk zelf moet beslissen. Een volksstemming over de doodstraf is daar om urgent. Zijn de Duitsche voorstellen onvereenigbaar met de Fransche? GENèVE. 18 Februari 1932. Het is goed, dat de heer Nadolny vandaag door de indiening der Duitsche voorstellen ons weer eens heeft wakker geschud uit het al te gemakkelijke optimisme, waarin wij hier langzamerhand door alle, dag in, dag uit, de conferentie toestroomende welwillendheids- betuigingen gekomen waren. Nadolny heeft ons weder doen beseffen, welk een enorme moeilijkheden nog zullen moeten overwon nen worden, alleen reeds om een grondslag voor verdere besprekingen tusschen Frank rijk en zijn aanhangers eenerzijds en Duitschland en zijn volgelingen anderzijds te kunnen vinden. Wanneer men zich eenigs- zins rekenschap geeft van do meeningsver- schillen, die daarna dan nog voor den dag zullen komen, wanneer het erom gaat. om een principieele overeenstemming in bijzon derheden uit te werken en tot de vaststelling van concrete bewapeningscijfers te komen, zal men beseffen, dat het nog veel te vroeg is, om een ook maar eenigermate juichend geluid aan te slaan, ook al is gelukkig, en terecht, het overgroote pessimisme en scep ticisme, dat men bij den aanvang der con ferentie bij vrijwel alle delegaties kon aan treffen, eenigszins verdwenen. Graaf Appo- nyi, de wijze en grijze Hongaarsche staats man, gaf nog gisteren aan een mijner Hon gaarsche collega's een treffende kenschet sing van don tegenwoordigen toestand: ..er bestaat inderdaad reden, om minder pessi mistisch te zijn. hetgeen echter nog niet zeg gen wil, dat men het recht heeft reeds met optimisme den verderen loop der gebeurte nissen tegemoet te zien". Nadolny's rede en de inhoud der door hem ingediende Duitsche voorstellen zijn inder daad wel geschikt, om den optimisten een waarschuwing te zijn. Niet alleen bevatten deze voorstellen een herhaling van al het geen graaf Bernstorff reeds in de jaren 1926—1930 in de voorbereidingscommissie - Loudon voortdurend heeft voorgesteld en even voortdurend door de Fransche en an dere delegaties voor onaannemelijk is ver klaard. doch Nadolny is op enkele punten zelfs nog verder gegaan. Zoo verlangen dc Duitsche voorstellen b.v. de slooptng van alle vestingwerken, die door hun ligging in de nabijheid der grenzen een bedreiging voor het naburige land zouden kunnen zijn, een verlangen dat. natuurlijk tegen de nieuwe Fransche fortificatie gericht is. Men zal echter, bij alle besef van dc diepe, zeer brecde klove, die nog tusschen de Fran sche en Duitsche opvattingen bestaat., zich niet mogen laten ontmoedigen cn niet moe ten over het hoofd zien, dat wij nog pas in het stadium der eerste besprekingen zijn. waarbij nu eenmaal onvermijdelijkerwijze door beide partijen overvraagd wordt. Zoo zal die vraag naar de slooping der Fransche vestingwerken wel voornamelijk hierom in het Duitsche program zijn opgenomen, op dat de Dultschers later des te gemakkelijker door intrekking van dit programmapunt een „concessie" kunnen doen! Tot een andere concessie hebben de Duitschers zich thans reeds bereid verklaard: Nadolny. de afschaf fing van den militairen dienstplicht verlan gend, voegde zélf aan de verkondiging van dezen wensch reeds toe, dat. als dit punt voor de andere staten onaannemelijk zou zijn, althans voor een redelijke vermindering der geoefende reservetroepen zou moeten worden gezorgd! Het ls duidelijk, dat dc conferentie na deze verklaring zich wel niet ernstig met den prl- mairen eisch van afschaffing van den mili tairen dienstplicht zal bezig houden. Trou wens, ook dc tweede, de subsidiaire eisch zal wel op dezelfde onoverwinlijke bezwaren van Fransche en andere zijden afsluiten, die reeds in de voorbcreidingscommissie-Loudon dc Amerikaansche. Britsche, Nederlandsche en Zweedsche delegaties noodgedrongen be wogen hebben zich bij het Fransche stand punt neer te leggen, omdat anders van het sluiten van een conventie in het geheel gr^n sprake zou zijn. Dc handhaving van het stel sel van den algcmccnen militairen weer- plicht schijnt mij een der beginselen te zijn, waarvan Frankrijk tot geen prijs zal willen afstand doen, zoodat op dit punt de conces sies van den anderen kant zullen moeten komen. Duitschland, dat ten opzichte van zijn andere verlangens op heel wat meer duurzamen steun bij andere delegaties zal kunnen rekenen als het ten opzichte van dit punt, waaromtrent de Franschen zoo bij zonder gevoelig zijn. niet al te ontoeschictelijk blijft, zal dit vermoedelijk zelf wel inzien. Stelt men nu de kwesties van de .slooping der forten cn van de vermindering der jaar- lijksche contingenten (noodzakelijk, om tot een vermindering der geoefende reservetroe pen te komen) ter zijde, dan blijven de vol gende Duitsche verlangens over. waarvan de Duitsche regeering niet gemakkelijk afstand zal kunnen doen: 1. verbod voor alle staten tot het bezitten van die gevaarlijkste aan valswapenen (kanonnen met zwaar geschut, tanks, groote oorlogsschepen, duikbooton, militaire vliegtuigen), wier bezit aan Duitsch land bij het verdrag van Versailles verboden is; 2. vermindering van de geoorloofd geble ven wapenen tot het laagste peil. dat met. dc veiligheid van den staat en met de vervulling VRIJWILLIGE DROOGLEGGING. Naar alle waarschijnlijkheid zullen Don derdag de Duitsche bonden van restauratiehouders de ..bierstaking' proclameo- ren. zij zullen namelijk geen bier meer verkoopen. om op deze wijze tegen de bicrbclasting te proteslecren. Dc Duitsche brouwerij-industrie wordt door dezen maatregel wel zeer ernstig getroffen. van zijn Internationale verplichtingen bij oen gemeenschappelijke Volkenbor.dsacue tegen een staat-aanvaller in overeenstem ming te brengen is. Dit zijn dus dezelfde punten, die de Deensche minister van bui tenlandsche zaken Munch de vorige week in zijn compromis-programma had opgenomen met betrekking tot de kwalitatieve en kwan titatieve vermindering van bewapening, die de uitkomst van deze conferentie zou behoo- ren te zijn. Naast deze wenschen. op wier vervulling Duitschland zal moeten blijven aandringen, opdat voor alle staten „rechts gelijkheid" op bewapeningsgebled bestaan zal. bevatten de Duitsche voorstellen verschil lende punten, die stellig eenigszins aan dc Fransche wenschen tegemoetkomen. Ik denk hier aan 1. het volstrekt verbod van den chemischen en bacteriologlschen oorlog en zelfs van de voorbereiding daartoe, bepalin gen die van groot belang zijn waar zij door een land met een zoo groote chemische in dustrie worden voorgesteld; 2. verschillende maatregelen ter verhindering, dat de burger lijke luchtvloot gemakkelijk in een militaire luchtvloot zou kunnen worden veranderd: 3. internationaal doeltreffend toezicht op de naleving der conventie. Bovendien verklaar de Nadolny zich in beginsel bereid tot de schepping van een internationale politie- en strijdmacht, zooals Frankrijk verlangd heeft, mede te werken, mits inderdaad de door Duitschland verlangde kwalitatieve en kwan titatieve bcwapeningsvermindcrlngen zullen tot stand komen. Waar Tardieu de vorige week in naam der Fransche regeering (de kabinetscrisis zal dit Fransche standpunt wel niet wijzigen'» toe gezegd heeft tot bewapeningsverminderingen bereid te zijn indien de schepping van een in ternationale politic- en -strijdmacht en de instelling van een streng internationaal toe zicht op de naleving der conventie der inter nationale veiligheidswaarborgen zouden ver meerderen. loopen de Fransche en Duitsche standpunten niet zoo ver uiteen, dat men niet zou moeten beproeven ze tot elkander brengen De groote moeilijkheid zal hierbij natuurlijk de kwestie der „kwalitatieve" br- wapeningsvormindering zijn. Duitschland wenseht hier een algemeen voor alle staten geldend verbod van dezelfde aanvalswapenen, die Duitschland verboden zijn. Frankrijk wil weliswaar voor sommige dier wapenen, zoo als de grootste militaire vliegtuigen voor sommige dier wapenen, zooals de grootste militaire vliegtuigen, dit verbod algemeen opgelegd zien. doch ten aanzien van de an dere aanvalswapenen volstaan met de bepa ling. dat alléén die staten ze mogen bezitten, die ze in geval van nood ter beschikking van den Volkenbond willen stellen, m.a.w. Frank rijk zou zijn groote bezit aan zware artillerie en tanks onder deze voorwaarde mogen blij ven behouden! Misschien zal Nadoiny's er kenning. dat ..overgangsbepalingen" noodig kunnen zijn, hier den weg naar een com promis geopend hebben. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ENGELSCH ONTWAPENINGS MANIFEST. AAN DEN PREMIER OVERHANDIGD. LONDEN. 22 Februari (Reuter). Aan den premier is vandaag een ontwapeningsmani- fc.st. overhandigd dat onderieekend ls door 1475 Britsche organisaties. Er wordt bij de Engelsche regeering aangedrongen op de aanvaarding van een program van algeheel© ontwapening en haar wordt verzocht de an dere op dc ontwapeningsconferentie verte genwoordigde naties uit. te noodlgon dit voor beeld te volgen. Dc petitie is te danken aan de Noolt-meer-oorlog-bewcging". die er in een begeleidend schrijven op wijst, dat bijna geen enkele organisatie die de petitie onder- teekende, z.g. vredes-verecniglng is, zoodat het manifest beschouwd kan worden als een weergave van de openbare meening. BERLIJNSCHE BIERSTAKING INGEZET. BERLIJN. 22 Februari (Wolff). In ver schillende deelen van Berlijn is heden de bier boycot begonnen. De leiders hebben hun bureau gevestigd In een restaurant aan den Alexander platz vanwaar door motorfietsrijders de wagens der bierbrouwerijen volgen, om te zorgen, dat. de aangesloten caféhouders geen bier betrekken. Ook de bond van café houders in Saksen, die 8000 leden telt, dreigt met een bierstaking. AGENDA DINSDAG 23 FEBRUARI Gcm. Concertgebouw: H- O. V. avondcon cert, soliste Cor de Wilde (violoncel) 8.15 u. Stadsschouwburg. Wilsonsplein„De Her bergierster". door het Frits Bouwmeester- ensemble. 8 uur. Stater,zaal. Prinsenhof: Poppen tentoon stelling 10—6 en 8—10 uur. Protestantenbond: B dc Ligt. uit Genève over Dc Volken en de Volkenbond. 8 uur. Palace: „Straatzangers", op het tooneel: ..Okulta", het geheimzinnige Cabinet. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Trader Horn (ge prolongeerd). 8.15 uur. Rembrandt Theater: .Het Congres danst". Op het tooneel: Stroganoff-ballet „La Revue de la Dance". 7 en 9.15 uur. Heemstede: Gemeenteraadsvergade ring, 8 uur. WOENSDAG 24 FEBRUARI Statenzaal Prinsenhof: Poppententoon- stelling, 106 en 810 uur, laatste dag. Brinkmann: Algem. vergadering N.V. De Toekomst. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10373. H. Remmers cn Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9