BUITENLAND. Rumoerig vervolg van de Duitsche Rijksdagzitting. Emser Pastilles WAT DE VALERA VAN PLAN IS. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 25 FEBRUARI 1932 TWEEDE BLAD Aanvallen op en verdedigingen van Bruening's beleid. Interruptie en beleedigingen. De zitting twee maal geschorst. De Nationaai- Sociaiisten en een deel der Duitsch-Nadonalen verlaten de vergadering. Tardieu bepleit in de politieke conferentie-commissie te Genève de ontwerp-conventie. Uit China: Kiang-Wan nog in handen der Chineezen! HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Woensdagmiddag om twaalf uur werd de vergadering van den Rijksdag heropend door president Loebe, die verklaarde, dat giste ren leden van verschillende partijen getracht hadden sprekers bij het afleggen van hun verklaringen te hinderen. Van nu af aan zal hij dergelijke ordeverstoorders voor ge- ruimen tijd van de zittingen uitsluiten. De Rijksminister van Binnenlandsche Za ken en voor de Rijksweer Groener kreeg het eerst het woord om terug te komen op de incidenten van gisteren. Groener herinner de aan dr. Goebbels' uitlatingen ten aanzien van Rijkspresident Von Hindenburg, het ge- heele Duitsche volk zou het zeker als iets ongehoords opvatten, aldus de minister, dat men den naam van den hoogsten soldaat ge durende den oorlog, van den overwinnaar van Tannenberg, van den man die het vaan del ook niet verliet toen alles ineenstortte, in eenigerlei verband heeft durven brengen met het woord deserteur. Dr. Goebbels interrumpeert: „Dat is niet gebeurd waarop Groener vervolgt, dat de gene die deze beschuldiging en beleediging durfde uitspreken een man is. die den oor log slechts van hooren zeggen kent. Als ver tegenwoordiger van de Rijksregeering en van de Rijksweer gaf spr. de opdracht deze on gehoorde uitlating van Goebbels af te wijzen niets slechts als een beleediging van den Rijkspresident, doch als een beleediging aan het geheele Duitsche volk. De woorden van den Minister worden ge volgd door een stormachtig applaus van het Centrum en van de linksche partijen, terwijl van rechts wordt geroepen: „Deze voorstel ling is geheel onjuist" en tal van andere in terrupties, tengevolge waarvan de nationaal- socialist Dr. Ley en de Duitsch nationale afgevaardigde Kleiner wegens het roepen van beleedigingen worden uitgesloten. Namens de nationaal-socialisten legt Dr. Frickx een korte verklaring af. waarin hij nadrukkelijk protesteert tegen de verklarin gen van den minister. De feiten zijn hier volkomen onjuist en uit hun verband ge rukt voorgesteld. De sociaal-democratische afgevaardigde Dr. Rudolf Breitscheid constateerde, dat de parlementariërs door de nationaal-socialis ten en hun pers voortdurend beschimpt worden. De sociaal-democraten hebben ze ven jaar geleden de candidatuur van Hin denburg bestreden, al hebben zij hem ook niet zoo beschimpt als de lieden van rechts den eersten Rijkspresident Ebert. Hinden burg, die indertijt door de rechtsche partijen in proza en in poezie als de redder en be vrijder werd begroet, is thans de vertegen woordiger van het heerschende systeem. Wat de candidatuur van het nationale front en speciaal van de nationaal-socialis ten betreft: „Wij verheugen ons over de ge legenheid dat wij nu eens den heer Hitier zelf en niet een luitenant van Hitier een ne derlaag kunnen bezorgen", aldus Breitscheid onder groot rumoer van rechts. Een over winning van Hitier bij de verkiezingen voor het Rijkspresidentschap zou de val van de grondwet van Weimar en de dictatuur betee- kenen. Het rumoer dat reeds zeer hevig was, werd nog versterkt door het gelach, dat bij deze woorden van Breitscheid bij de linksche partijen uitbreekt. De nationaal-socialist Vetter, die door luid voorlezen uit de ver slagen van den Rijksdag den spreker tracht te hinderen, wordt door Loebe geschorst. Onder geroep van de rechtsche afgevaar digden verlaten de nationaal-socialisten en een deel der Duitsch nationale fractie met den uitroep: Bedriegers" de zaal. Dr. Breitscheid. Na Breitscheid werd het woord gevoerd door den Centrum-afgevaardigde ar. Bolz, die verklaarde dat elke critiek haar grens daar vindt waar de nationale belangen in gevaar komen. Waarom willen de rechtsche partijen thans Brüning ten val brengen? Het doel van zijn buitenlandsche politiek kan de reden niet zijn. Zij kunnen den Rijkskanselier niet aan vallen wegens zijn herstelpolitiek. aangezien het geheele volk hierover dezelfde meening heeft en de rechtsche partijen zoucen het niet beter kunnen doen. Men wil den Rijks kanselier echter tot eiken prijs ten val bren gen om zelf aan de macht te komen. De saneering van de financiën door nood verordeningen, loonsverlaging en afbraak der sociale maatregelen is bitter voor ieder die er door wordt getroffen, doch zij is de eerste voorwaarde voor de saneerir.g van het eco nomische leven. Voor Du: -ch Nationale fractie sprak prof. v -agh-Lorngh0venSpr. ver klaard? hoe vernietigend het huidig «ysteem up het gebrod van binnen- en bui tenlandsche politiek ook gewerkt heeft, het in de eerste plaats bestreden moet worden met het oog op zijn buitenlandsché politiek, Bij de Hoover-actie heeft Bruening de Fransche sabotage niet alleen geen tegen stand geboden, doch Frankrijks isoleering zelfs ter zijde gesteld en hiermede Hoover voor het hoofd gestocten. De Memelputsch is een vuistslag in het gezicht van Duitsch- land. Het meest dreigende is evenwel de houding ten opzichte van Polen. Doch ook een wapen loos Duitschland zal het zich niet later, wel gevallen dat Poolsche benden Duitschland binnenwallen. De eerste eisch voor een krach- tigen tegenstand is de vorming eener na tionale regeering. In het verder verloop van de Rijksdagde batten nam dr. Bredt het woord namens de Economische Partij. Spr. verweet den Duitsch-Nationale woordvoerder dat hij in het geheel niet was ingegaan op de kerr. der dingen. Aan den huidigen nood zijn noch de regeering noch het kapitalistische econo mische systeem schuld. Hij verklaarde tenslotte dat de Economi sche Partij slechts haar geweten volgt, indien zij ook thans nog eens voor de regeering stemt. De conservatieve graaf Westarp sprak de meening uit dat Dr. Goebbels met zijn op merking den Rijkspresident niet heeft kun nen beleedigen. Graaf Westarp verklaarde zioh overigens voor een candidatuur Hindenburg. Bij de redevoering van Dr. Weber (Staats partij) moest de zitting worden geschorst. Dr. Weber sprak van politieke moorddaden en verklaarde op een interruptie van natio naal socialistische zijde, dat hij het betreurde dat een 16-jarige Hitier-,jongen" vermoord werd, doch merkte daarbij op dat een zestien jarig jongmensch niet aan den politiek en strijd moet deelnemen. Overigens verklaarde spr. dat de nationaal socialisten voorgegaan zijn op den weg der politieke moorden. Bij deze worden ontstond aan de rech terzijde, in het bijzonder bij de nationaal- socialisten, geweldige verontrusting, welke minutenlang duurde. De nationaal socialisten stormden op het spreekgestoelte af, doch werden door afgevaardigde Strasser (nat.- soc.) tegengehouden. Voortdurend werd geroe pen: „aftreden". „Wij hebben m den poli he ken strijd 240 dooden verloren". Aangezien het den president niet gelukte de orde te herstellen, schorste hij de zitting. Nadat de zitting heropend was, verzocht de vice-president Dr. Weber de opmerking welke aanleiding werd tot de schorsing van de zitting terug te nemen. Dr. Weber antwoordde dat hij zijn opmerking wilde motiveeren en vervolgens op verzoek van den vice-president er van afgezien deze motiveering heden te geven. Afgevaardigde Sömpfendorfer (Ghr. Sociale Volksdienst) betreurde dat de candidaatstel- ling van Hindenburg niet geleid heeft tot een machtige en gesloten uitspraak van de Rijks dag. De nationaal socialistische afgevaardigde Rosenberg besprak de buitenlandsche politiek Hij legde er daarbij den nadruk op, dat hei fiasco der Rijksregeering in de Memelkwestie eveneens het gevolg is van het falen der buitenlandsche politiek. LONDEN, 20 Februari. De uitslag der verkiezingen dn Ierland maakt het zeer waarschijnlijk dat De Valera de nieuwe president zal zijn. Zijn bestuurs- program is bekend. Zoo kort mogelijk gezegd wil hij een politiek en economisch onafhan kelijk Ierland scheppen. In een persgesprek gehouden toen hij reeds wist, dat zijn partij het best uit de verkiezingen te voorschijn was getreden, heeft hij verklaard dat hij niet kon inzien waarom de afschaffing van den eed van trouw aan het gekroonde hoofd van het Britsche Rijk tot een geschil met Groot Brittannië zou leiden. Hij wees er op dat desze eed niet verplichtend was gesteld in het ver drag met Engeland maar dat hij deel uit maakte van de Iersche constitutie; en consti tuties konden worden gewijzigd. De Valera verklaarde bovendien in dit- gesprek met persmenschen, dat het ongerijmd zou zijn van vrijheid voor Ierland te spreken indien dit land niet het recht had stappen te doen. welke van zooveel belang zijn voor binnen- landschen vrede. Het alternatief voor afschaf fing van den eed was dw'ang. Langer dan een eeuw had men Ieriand met dwang willen be sturen en dat was op een mislukking uitge- loopen. De Valera stelde zich voor te regeeren overeenkomstig den wil van de bevolking. Dat kon alleen geschieden indien de eed werd afgeschaft zoodat ook die Ieren, die uit be ginsel tegen den eed zijn, vrij hun vertegen woordigers naar het parlement te Dublin kunnen zenden. In het mandaat, dat De Valera aan cc Iersche kiezers heef. gevraagd, was ook be grepen de bevoegdheid een jaarlijkse he som van l 3.000.000, welke Engeland tot heden Tijdens de uiteenzettingen van Rosenberg kwam het opnieuw tot een incident. Allereerst eisch te eeA lid der linkerzijde per inter ruptie een tolk, aangezien het Ballische dialect van Rosenberg niet te verstaan is. Hierop antwoordde Rosenberg: U kunt toch naar Galicië gaan om jiddisch te spreken". Er volgden hierop steeds meer interrupties waarbij Rosenberg den Communist Heuck het woord „Jude" toeriep. Rosenberg bood een anderen Communist eenige oorvijgen aan. Communisten en naüonaal-sociaiisten dron gen dreigend op rondom de sprekers tribune. Het kabaal duurde nog eenige minuten voort, zoodat de president de zitting ten tweede maie schorste. Na een onderbreking van meer dan an derhalf uur, werd de Rijksdagzitting her opend. President Loebe deelde mede dat afgevaar digde Rosenberg (Nat.-Soc.) zijn bedreiging een lid dat geïnterrumpeerd had oorvijgen te zullen geven terug heeft genomen, naciat was vastgesteld dat de beleeüigende interruptie in het algemeen rumoer was ondergegaan en derhalve niet berispt is. De president berispie vervolgens de com munist die geïnterrumpeerd had. Overigens verzocht hij in de toekomst alle beschimpin gen, beleedigingen en bedreigingen met de vuist, zooais herhaaldelijk door het presidium waren geconstateerd, na te laten. •Hierna mocht afgevaardigde Rosenberg zijn redevoering vervolgen. Hij verklaarde o.m. dat nimmer iemand zoo besmeurd is als Hindenburg in het jaar 1925 door Centrum en Sociaal-Democratie. Indien Dr. Bruening in deze Rijksdagzitting niet ten val zal worden gebracht, dan zal hij toch over enkele maanden zijn ontslagaan vrage indienen bij den Rijkspresident. Deze Rijkspresident zal Hitier heeten. De zitting werd vervolgens verdaagd tot Donderdagmiddag 12 uur. China. De bestorming van Kiang Wan nog niet bevestigd. Omtrent de gevechten bij Kiang Wan zijn tegenstrijdige berichten ontvangen. Het be richt volgens hetwelk de Japanners Kiang Wan opnieuw bestormd zouden hebben, is tot nu toe nog niet bevestigd. Een feit is dat Woensdag een nieuw Japansch offensief is ingezet na een voorbereiding door de artille rie en de luchtmacht. De Japansche aanval zou evenwel zonder resultaat zijn geblijven. In een verklaring van het Japansche hoofdkwartier te Sjanghai worden alle be richten betreffende een grooten Japanschen aanval op Woensdag onjuist genoemd. Italiaansche kruiser door Chi~ neesche granaat getroffen Naar uit Sjanghai gemeld wordt is bij den hevigen artilleriestrijd van heden de Italiaansche kruiser ..Lybia" door een Chi- neesche granaat getroffen. De kruiser werd licht beschadigd. Slechts met moeite kon de tot het uiterste opgewonden commandant er door zee-officieren van andere mogendheden van worden afgehouden van zijn kant het vuur te openen. Amerika en het Japansch- Chineesche conflict. Staatssecretaris Stimson heeft thans in een schrijven aan den voorzitter van de Se naatcommissie voor Buitenlandsche Zaken, Borah, middellijk geantwoord op de laatste Japansche nota van antwoord aan den Vol kenbondsraad. Stimson verwijt Japan met opzet het Washingtonsche Negenmogendhedenverdrag te hebben geschonden. Hij eischt de hand having der politiek van de open deur in China omdat Amerika anders het Vlootver- drag van Washington niet zal verklaren. Het Negenmogendheden verzekert alle mo gendheden dezelfde perspectieven voor den handel in 't Verre Oosten en schakelt tege lijkertijd een verrijking eener vreemde mo gendheid ten koste van China uit. Het Kelloggpact introduceert een systeem van internationale wetgeving tot regeling van internationale geschillen langs vreed- zamen weg volgens het principe der gerech tigheid. Dc bescherming van China tegen een aanval van buiten af is een belangrijk Dc Valera heeft ontvangen in betalingen voor grond- pachten, in te houden. In antwoord op een vraag of hij dit pun:, van zijn program zou uitvoeren, antwoordde de Valera bevestigend. Da: geld was het eigendom van de Iersche Schatkist. Het geld dat van de boeren in Noord-Icrland we rescind vloeide in de schat kist van Ulster. Heir recht van den Vrijstaat op ait geld is even onbetwistbaar. Er was geen enkele rechtvaardiging voor liet af staan van dit bedrag aan Engeland. Met het oog op de aanstaande rijksconfe rentie in Ottawa zeïde de republikeinsche leider verder, dat Ierland bereid was over handelsverdragen met Engeland te onder handelen. „Wij zijn eikaars beste klanten" merkte hij op. en verleden jaar was d? Icrsch-Engelsche handelsbalans met Jl 4.500.000 ten gunste van Engeland. Dc Aan punt in deze ontwikkeling geweest. De ont- wapeningspolitiek der Vereenigde Staten is gebaseerd op de achting voor het Negen mogendhedenverdrag, het Kelloggpact en op het principe der opendeur politiek in China. Ten slotte verwijst Stimson in zijn schrij ven naar de nota der Vereenigde Staten ri.d. 7 Januari en verklaart dat indien de mogend heden ter wereld dezelfde houding in zou den nemen als de Vereenigde Staten, zij zouden toestemmen in de Amerikaanschc waarschuwing. Engeland. Chamberlain's amendementen inzake de invoerrechten aangenomen. In het Lagerhuis werden Woensdag de de batten gesloten over het wetsontwerp be treffende invoerrechten; de amendementen, die Neville Chamberlain gisteren heeft voor gesteld, werden aangenomen zonder debat. Een amendement, om krantenpapier uit te zonderen van de lijst van artikelen die ge troffen worden door een recht van 10 pet. wordt verworpen met 317 tegen 69 stemmen. Een amendement om hennep uit te zonde ren wordt aangenomen. Het voorstel om zachte Italiaansche hen nep in de lijst op te nemen, zal morgen ge regeld worden. Chamberlain wenscht geen concurrentie met sisalhennep. Geneve. De politieke conferentie commissie bijeen. De politieke conferentiecommissie der Ont wapeningsconferentie is Woensdagmiddag on der voorzitterschap van Henderson bijeen ge komen. Op voorstel van Henderson werd de Tsje chische minister van Buitenlandsche Zaken. Zenesj. met algemeene stemmen gekozen tot algemeen rapporteur der commissie. Vervol gens werd aangevangen met het debat over de kwestie van de basis der onderhandelingen De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Simon, lichtte daarbij een schrifte lijk voorstel toe. waarbij de commissie besluit de verdere werkzaamheden der conferentie te houden binnen het kader van het ontwerp verdrag van den Volkenbond. De Fransche premier Tardieu legde er den nadruk op dat het ontwerpverdrag van den Volkenbond de richtlijn moet vormen voor de verdere werkzaamheden en beslissingen. De taak van de conferentie zal. aldus Tardieu slechts kunnen worden volbracht binnen het kader van den Volkenbond. De conferentie heeft tot. taak de in het ontwerpverdrag open gelaten tabellen in te vullen. Een conferentie welke zoo groot is als deze heeft een hechte basis als het ontwerpverdrag noodig, aange zien zij anders in een anarchie overgaat. Spr. behoudt zich zijn houding voor jegens zekere verklaringen van zekere delegaties. Gibson (Vereenigde Staten) sloot zich aan bij het Engel,sch-Fransche voorstel. Hij legde er evenwel den nadruk op dat daarmede het ontwerpverdrag als zoodanig nog geenszins is aangenomen. Dit zal slechts het kader kun nen worden voor de algemeene werkzaam heden, waar binnen beslissende wijzigingen en aanvullingen zullen zijn toegelaten. De Russische Volkscommissaris van Bui tenlandsche Zaken., Litwinov, eischte op krachtige wijze voor alle andere besluiten een beslissing over het Sovjet Russische voorstel van een algemeene volkomen ontwapening. De Italiaansche vertegenwoordiger wees er op dat het aanvaarden van het ontwerpver drag als basis van onderhandeling zuiver van zakelijke be teekenis Is. Ambassadeur Nadolny las vervolgens een verklaring voor, volgens welke de Duitsche delegatie zich accoord verklaart met het eer ste deel van het Engelsche voorstel waarbij het ontwerpverdrag het algemeene kader zal vormen voor de verdere onderhandelingen. Tardieu. opnieuw aan het woord komende verklaarde dat dc vertegenwoordiger der Duitsche regeering het Engelsche voorstel heeft aangenomen slechts onder voorbehoud dat de Duitsche ontwapeningsvoorstellen de afzonderlijke bepalingen van het ontwerpver drag van den Volkenbond zouden vervangen. Spr. acht het evenwel zijn plicht volledige klaarheid te brengen over het feit dat Frank rijk dit onder geen omstandigheden zal toe laten. De Fransche regeering kan niet toe staan dat de Duitsche of andere voorstellen de bepalingen van het ontwerpverdrag van den Volkenbond vervangen. del van Ierland met de Dominions was echter van geen beteekenis". Tenslotte hoopte en verwachtte De Valera dat de betrekkingen niet Engeland vriend- schappelijker zouden zijn dan in het verleden. Want de eenige gezonde grondslag voor vrede tusschen buren was wederzij'dsche eerbied, waarbij zij eikaars rechten en vrijheden er kenden. Het feit dat Britsche staatslieden al tijd dit beginsel uit het oog hadden verloren was tot heden oorzaak geweest van de wrijving en de vijandigheid tusschen de twee landen. Tot zoo ver dc woorden van den man, die naar men mag aannemen geroepen zal wor den Cosgrave aan het hoofd van het bestuur van Ierland te vervangen. Hij mist echter de absolute -meerderheid, welke hem in staat zou stellen zijn program volledig ten uitvoer te brengen. De Labour- partij. die in haar program veel punten van overeenkomst vertoont met dat van De Va lera, schijnt niet- bereid te zijn verder met hom mee te gaan dan die punten van over eenkomst aangeven. Deze partij is bereid dc Valera aan het hoofd te plaatsen maar eischt dat constitutioneele en politieke kwesties zooals de eedskwestie, zullen rusten. De La- bourpartij wil uiteraard dat de nieuwe re geering zich in de eerste plaats zal bezig houden met de positie van de arbeiders en met bestrijding der werkloosheid. Zij houdt zich aan het verdrag met Ertgeland en is alleen bereid er verandering in te brengen na vriendschappelijke onderhandeling met de regeering te Londen. De Observer waarschuwt Do Valera dat zijn program contractbreuk beteekent en herinnert er aan dat Ierland zijn autonomie kreeg krach tens het contract. Het biad kan zich voorstel len dat Engeland Ierland zal laten begaan. Maar dat zou be teekenen dat zoowel politiek als economisch gemeenschappelijk werken van nu af voorbij zou zijn. Het zou beteeke- nen dat Ierland door zijn eigen houding uit gesloten zou worden wan rijksvoonkeurrech- ten. De groote hoeveelheden Iersche land bouwproducten, welke in Engeland aan de -markt komen, zouden buitenlandsche invoe ren worden, welke de voorkeurrechten van de rijksproducten zouden ontberen. A. K. "WAJ* R. INGEZONDEN MF.DEDEELTXGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN De Turksche minister van Buitenlandsche Zaken. Tewfik Roeschdy Bev eischte aller eerst een beslissing over het Sovjet Russische voorstel inzake volledige en algemeene ont wapening, aangezien daardoor de bespreking over het verdrag ontwerp overbodig wordt. De Japansche ambassadeur Matsoedeira verdedigde het ontwerpverdrag van den Vol kenbond. Vervolgens werd besloten Donderdagmor gen in zitting bijeen te komen ter behande ling van het Sovjet Russische voorstel inzake algemeene ontwapening. Duitschland. Toch een algemeene bierstaking? De vertrouwenslieden der organisaties van caféhouders besloten, het besluit van Zon dag 1.1. te handhaven. Een verlaging der bier- belasting met 5 mark en voor Berlijn met 12 mark werd geëisclit. De gemeentelijke drank- belasting moet op l April worden opgeheven. Het voorstel werd met groote meerderheid aangenomen. Met ingang van hedenmorgen zal geen bier meer worden geschonken, waarmede dc sta king, die aanvankelijk Maandag slechts door de radicale groepen der organisaties van caféhouders zou worden afgekondigd, alge meen zal zijn geworden. De door de rijksregeering aangekondigde daling der bierbelasting treedt op 20 Maart in werking. De daling bedraagt ca. 7 mark voor plaatsen, waar de rijks- cn gcmcente- bierbelasting tot dusver 22 mark bedroegen. De „Voelkische Beobachter" in beslag genomen. MüNCHEN, 24 Fcbr. (VX>.) Dc „Voel- kische Beobachter" Nr. 56 van 25 Februari is door de politie in beslag genomen in verband met een overtreding van de Noodverordening van 28 Maart 1931. Ook de „Flammenwerfer" werd wegens overtreding derzelfdc noodverordening in beslag genomen. Hitler toch geen minister van Brunswijk? BRUNSWIJK, 24 Fcbr. Wolff I Hot bf- richt over de naturalisatie van Hitler, vol gens hetwelk hij lot minister van Brunswijk zou worden benoemd, wordt van nationaal- socialistische zijde onjuist genoemd. Men be schouwt deze kwestie als nog niet rijp voor nadere bespreking. Britsch'Indië Verzoekschrift van Indische katoenfabrikanten. Een Reutcr-telegram uit Bombay meldt, d3t in verband mot het gesloten blijven der kantoenmarkten wegens politieke redenen, dc vereeniging van katoenfabrikanten bij de re geering een verzoekschrift heeft ingediend, waarin gevraagd wordt- het contract met dc Oost-Indische Katoen Associatie niet te wil len vernieuwen. De vereeniging wijst erop, dat de Indische firma's weigeren zaken te doen en Europee- sche makelaars boycotten. VEERTIG BOEREN DOOR SOVJET BEAMBTEN NEERGESCHOTEN. BIJ EEN POGING TOT UITWIJKING NAAR ROEMENIë. BOEKAREST. 24 Februari (V.D.) Woens dag trachtten ongeveer 60 boeren uit Sovjet Rusland dc Dnjestr over te steken met het doel uit te wijken naar Roemenië. Zij werden door de Russische grenswachten verrast cn beschoten. Ongeveer 40 dooden en gewonden bleven achter op het rivterijs. De anderen ont kwamen op Roemeensch grondgebied. INGEZONDEN MEDEDKELINGEN. a 60 Cts. per regel. het afdoende middel tegen HOEST VERKOUDHEID Per aluminiumkokertje 60 cent AGENDA Heden: DONDERDAG 25 FEBRUARI Gem. Concertgebouw: Lezing Ned. Natuur historische Vereeniging. 8 uur. Palace: „Straatzangers". Op het tooncel: „Okulta", het geheimzinnige Cabinet. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Trader Hom (ge prolongeerd). 8.15 uur. Rembrandt Theater: ,.Het Congres danst". Op het tooneel: Stroganoff-ballet „La Revue de la Dance". 7 en 9 15 uur. VRIJDAG 26 FEBRUARI Stadsschouwburg: Jubileumsvooratclling Eduard Verkade ..Hij". 8 uur. „Centraal". Groote Houtstraat. Openbare Protestvergadering Nederlandsche Kappers- bond. 9 uur. De Nijverheid, Jansstraat 85, Jaarverg. Ver. v. School- en Werktulnen. 8 uur. Polygraph. Gew. Jaarlljksche verg. van Aandeelhouders. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym cn Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10373. H. Remmers en Zoon. KruissKaat 6- 3&, £££4, (Van onzen Londenschen correspondent).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5