RAADSELS (Deze raadsels zijn Ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot.) AFDEELING I «Leeftijd 10 Jaar en ouder). 1. (Ingez. door Rosemarijntje.) Vul de puntjes in met klinkers. good at er een bekend spreekwoord komt. W.. h.t kl..n. n..t ..rt, .s h.t gr..t. n. .t w rd. 2. (Ingéz. door Meiroosje.) Ver borgen diernamen. Wie zijn: Da Red, Lia Font en Lea Mek? 3. (Ingez. door Duinroosje.) Strikvragen. r. Ik draag een bruinzwart ponneke, Rondom mijn mager lijf. Ik straal gelijk een zonneke, Als ik mijn kopje wrijf. Dan geef ik licht en warmte. Maar slechts voor korten tijd. Want houd ik op te glansen. Dan ben 'k mijn kopje kwijt, b. (Ingez. door Rozemarijntje.) Wikker de wakker Vloog over den akker. En al waren er ook hond-rd lands heer en, Die zouden Wikker de Wakker niet keeren. 4. (Ingez. door Goudlokje.) Wie kan uit dit vierkant drie bloe mennamen halen? m i t 1 r e r n i o i o u s p d 8 (Ingez. door Moeders Krullebol) Neem van onderstaande schuil namen telkens een letter, zoodat er een nieuwe schuilnaam gevormd wordt. Dik Trom, Ansepans Wenda, Roosje. Lucifer, Meiroosje, Duifje, Topsy. Boertje, Vondel. 6. (Ingez. door Boertje.) Verborgen beroepen. Wat doenAart Meels. Griet Loo- de, Locs Bismt, Tim Ermman, Ant Akkebker? AFDEELING II «Leeftijd 9 jaar en jonger). 1. (Ingez. door Tijgerkat) Kruisraadsel. x x X X X X X X X X x x X een medeklinker een deel van den dag een gezonde drank, een schuilnaam en tevens een nut tig voorwerp, behoort bij een som. een hoofddeksel, een medeklinker De kruisjes van boven naar be neden en van links naar rechts noemen een voorwerp dat dagelijks gebruikt wordt en tevens een schuil naam is. 2. (Ingez. door Ritmeester.) Strikvragen. a. Beroof een vogel van kop en staart. Dan krijgt men iets, waar men vaak kippen in bewaart. b. (Ingez. door Trosroosje.) Wie komt het eerst in de kerk? c. Op welken ladder gaat men niet •taan? 3. (Ingez. door Katuil.) Neem uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat er een nieuwe schuilnaam ontstaat. Prikkebeen, Prinses Maria. Opti mist. Teekenaar, Woudkoningin, Ne vada, Boertje, Goud Elsje, Danse resje. Konijntje. De schuilnaam •taat in het raadsel vermeld. 4. (Ingez. door Meiroosje Ik ben een Rubriekertjesnaam van 13 letters. 4 5 6 7 is een vrucht. 12 3 gebruikt men 's morgens. 12 13 is een persoonlijk voornaam woord. 8 2 3 gebruikt men bij 't dammen. 11 9 9 10 is een taaie vloeistof. 5. (Ingez. door Mandarijntje.) Ik besta uit 5 letters en ben een voorwerp waar men uit drinkt. Neem mijn middelste letter weg en ik ben een roofdier. 6. (Ingez. door Christiaan Wale- veld.) Zoek uit de volgende namen 6 be kende vogels. E! Mer, Ru Eeps, Saart.ie Kwikt, Jes IJs, Roosje Bordt, Riek Weeul. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Boedapest. 2 a. Nat. b. Door de schapen niet te slachten, c. Om de as. d. Water. e. Wanneer er een gat in de pan is. 3. Windesheim. 4. a. Italië, b. Roemenie, c. Polen, d. Argentinië 5. Zonneschijn. 6. Hij, die als vriend hier binnen gaat. komt nooit te vroeg, maar steeds te laat. AFDEELING II 1. aKerst. b. Olifant. 2. a. Sjoelbak, b. Dammen, c. Kaar ten. d. Ganzebord. 3. Boertje. 4. Haarlem. 5. aPolitie-agent. b. Koorddanser c. Stucadoor. d. Sjouwerman, e. Run derslager. 6. Gelukspop. Goede oplossingen ontvangen van: Optimist 5 Tijl Uilenspiegel 6 Zwartkopje 6 Juffertje Zwemgraag 6 Sneeuwklokje 6 Egeltje 0 Orgelist 6 Iris 6 De Woudkoningin 4 Zwem- stertje 5 Handballertje 5 Haakster- tje 5 De kleine Vogelvriend 6 C. Wa- leveld 6 Uitlooper 6 Nevada 6 Bloe menmeisje 5 Ansepans 6 Meiroosje 6 Moeders Beste 6 Lucifer 3 Roeekroon tie 4 Zilverschoon 6 Naamlooze 6 De kleine Sportman 6 Heidebloempje 6 Zomerbloempje 6 Hermien Janssen 6 Pechvogeltje 6 Sneeuwklokje 6 Goudlokje 6 Vergeet mij nietje 2 De gelaarsde Kat 2 Topsy 6 Water rotje 6 De tijgerkat 6 Duinviooltje 6 Schrikkelkindje 6 Kerstroosje 6 Va ders Jongen 5 Wim 6 Ritmeester 5 Boschnimf 6 Elly Busé Boertje 5 Ballenbreistertje 5 De kleine Kok 5 Mandarijntje 6 Trickey Mouse 5 Ad miraal de Ruyter 5 Slaapmutsje 6 Bruintje Beer 0 Prinses Marsepeintje 5 Duinkoninginnetje 0 Tuimeltje 8 Doris Rijkers 5 Elfje 5 Viooltje 0 Vaders Hulp 0 Bloemen fee 5 Dik Trom 6 Vondel 6 Kerstpop 6 Gen- tiaantje 6 Duifje 6 Dakulamanzie 0 De kleine Hardrijker 5 Roetkopje 8 Gelukspop 6 Bijenprinsesje 6 Moe ders Beste 6 Gladiooltje 6 Graspie per 6 Gouden regen 8 Een naam looze 6 Goudhaartje 4 Handwerk- stertje 5 Zonneschijn 5 Goudsbloem 5 Goud Elsje 5 Danseresje 5 Moeders Krullebol 6 Duimeliesje 6 Teekenaar 5 Mickey Mouse 6 Directeurtje 6 Een naamlooze 6 Alba 6 Bellefleur 6 Louis de W. 6 Blauwoog je 6 De kleine Bouwer 6 Poppenverpleegstertje 6 Krielkip 6 Boschviool tje 6 Bruin- Trosroosje 6 De kleine Piloot 4 Moe- Kakelaartje 5 Borduurstertje 5 Nelle, Miss Blanche (4de serie) Hille ders Lieveling 5 Blauwdruifje 5 Tulpje 5 TSieretertje 6 Haarkapster- tje 6 Jan Pleizier 4 Crocusje 6 Ko nijntje 6 Kleine Ulbo 6 Duinpieper 6 De looze Vos 6 Reinaard 8 Egeltje 6 Strandjuttertje 3 Wenda G Kam peerden je 6 Twee Blondjes 6 Poe senmoedertje 5 Puckie 5 Roodkapje 5 Prikkebeen G Tijl Uilenspiegel 6 Duinroosje 8 MAARTWEDSTRIJD Inzendingen ontvangen van: Arie Drenth, oud 10 jaar, Cor Hartman, oud 14 jaar, Betty Marcus oud 12 jaar, Douwe Boelens, oud 10 jaar, Wim van Straaten, oud 11 Jaar, Pechvogeltje oud 12 Jaar. Bep de Doelder, oud 12 jaar, Tiny v. d. Huu- re, oud 12 jaar. J. v. d. Vlugt, oud? Arie v. d. Vlugt oud? Crocusje, oud 13 jaar, De ge laarsde kat oud 13 jaar, Boschviool tje. oud 12 jaar, Prinses Zonneglans oud? Rubriekertjes-lijst Betty Marcus, oud 13 jaar, Verbin dingsweg 28 Bloemcndaal. RUILRUBRIEK KORFBALLER mag bij mij Album en pl. van van Hille komen halen. Een en ander ls mij door een lezer van Haarlem's Dagblad gezonden. Wat een bof hè? ZWEM!JTERTJEDahliastraat 7 heeft 2 Clysma, 14 Hille (Gelderland) 1 van Houten, 1 Mavrides. 1 Verka- de-caetussen, 34 Brood- en Meelfa brieken, 6 Scholtc, 48 Quick. Voor dit alles vraagt ze Slckesz en Kwatta C. WALEVELD v. Marumstraat 24 rood heeft 1 llaka, 6 Sickesz, 1 D. E., 4 Roode Ster, 1 Roodband, 2 Voetbal, Hiervoor vraagt hij Weeg schalen. JOH KLUIT, Waldeck Pyrmont- straat 2 rood heeft 15 v. d. Linden, 2 Droste. 1 Verkade-cactus. Hiervoor vraagt hij Turmac en Haka. Ruil- tijd 's Zaterdags van 2.45 tot 3.30. T. VERHAGEN, Leidschevaarl 20, hoeft 3 Witje en Gitje, 3 Roodband, Funkc, 13 Wapens, 9 Meco cn 2 Cavanders. Voor dit alles vraagt ze Weegschaaltjes. WILLv MULDER, 2de Vooruitgang straat 13 heeft 9 Koopman, 4 Droste, 1 Hoe heet die Vogel? (2de dl.) 2 Voetbal (1ste klas) 2 Bussiirk, 9 Pleines, 6 Koelingh. 13 v- Nelle, 3 Paddestoelen, 4 Haust. 1 v. d. Linden 2 Haarl. Brood- en Meelfabriek, 1 Funke, 1 Pelikaan, 4 Oldenkott, 1 Guttalln, 1 Haas, 2 Pette-cactus, 6 Bobble, 5 Stark. 3 Sluitzegels, 15 Wijbert, 1 Peynenburg, 1 de winters. VONDEL, Voortingstr. 33 heeft 8 Carl Hagenbeek, 3 Droste, 16 Pelika nen. Hiervoor vraagt hij Verkade- cactussen, Koffie-Hag en Leupen. w. F. KRUYFF, Voortingstr. 33. heeft 2 Weegschaaltjes, 2 V. S.. 7 Slckesz, 34 Veldbloemen. 180 Rood band, 98 Miss Blanche (1ste, 2de en 3de serie) 42 Ons eigen Land, 26 Karnemelkzeep (Bloemenvelden), 3 Gelderland, 29 Pelikaan, 2 Erdal, 2 Pette-cactus. 3 Bussink. Hiervoor vraagt hij Verkade-cactussen, van Nelle. Miss Blanche )4de serie) Hille Gelderland No. 38 en Utrecht. Ruil- tijd van 68. SUZE VAN GRAAS. Karollngenstr. 39 heeft 223 Roodband, 145 Haka, 99 de Haas, 25 Haust, 25 Starrcveld, 32 Dik Trom, 17 v. Delft, 6 v. Dijk, 29 Brood- en Meelfabriek, 23 Gruno. 5 Hille-Utrecht, 20 Hille-Gelderland. 6 Spaarkaarten en 6 Boekenbons. Hiervoor vraagt ze Amstel, Sunlight, Vim, Rinso Lux of sigaretten-bons. DE KLEINE KOK, Archipelstraat 19, Haarlem-N. heeft 24 Xanthia, 2 Roodband, 25 Slckesz, 10 Weeg schaaltjes, 20 Kwatta. 4 Miss Blan che. 1 Amstel, Voor dit alles vraagt hij Miss Blanche (4de serie) en v. Nelle. MEVR. SCH.D., Rembangstr. 29, heeft 80 Bensdorp, 5 Verkade-cac tussen, g Zeewater, 3 Bussink, 1 Taminiau, 7 Meco, 21 Weegschaal tjes, 2 Mickey Mouse, 7 Abblnk, 1 v. Dongen, 3 Carels. 1 v. Houten, 2 Hag. 1 Victoria, 3 Haas, 1 Crok, 4 v. Woerkom. Hiervoor vraagt ze Sluis. Quick, Bogamy, Sunlight. Lux, Vim, Rinso, Amstel. Bij berichtgeving van vèr-wonenden. wil zij ze gaarne ko men afhalen. PRIKKEBEEN. Pres. Steynstr. 76. heeft 8 Meco 13 Weegsch., 9 Kwatta. 24 Karnemelk, Leven der Zee, 41 Karnemelk. Vogel-Album, Hiervoor vraagt hij Sickesz. POESENMOEDERTJE.. 2de Voor- uitgangstr. 21 heeft 3 v. d. Linden, 1 Taminiau. 1 Hoe heet die vogel? 1 v. Delft 3 Hagenbeek, 4 Sickesz, 1 Indiaantje, 3 Cactus, 5 Leupen, 5 Wajang, 2 Victoria, 1 v. Maas, 8 Rood band. Voor dit alles vraagt ze Tur mac. Haka, Hille (Utrecht) en van Nelle. ROODKAPJE. 2de Vooruitgang- str. 21 heeft 1 Duifje,, 2 Miss Blan che, 1 Schura, 3 Voetbal, 1 Neerlan- dia 1 Victoria, 1 Dik Trom. Voor dit alles vraagt ze Haka en Turmac. ROEL VAN AMSTEL. Leldsche- vaart 141. heeft 9 Amstel. 18 Weeg schalen. 2 Roode Ster, 1 Kwatta. 1 Hille (Utrerht), TROSROOSJE, v. Oosten de Bruin- straat 200. heeft 5 Boldoot. 1 Fries land (nr. 24) l Funke. 24 Voetbal, 3 Filmsterren. Hiervoor vraagt ze Droste Indie. ALFRED DE VRIES, Spaarnwou- derstraat 98 rood, heeft 1 Filmster (nr. 01) 2 Tuiuiiui, l Fox, 1 Weeg schaal, 1 Wereld in Beeld, 6 Bus sink, 2 Tabak, 5 Zeewater, Erdal, Sickesz, Kamerplanten, 19 Haas, 00 Wennex. Ruiltijd 46 W. HAVENAAR, Pres. Steynstraat 66, Haarlem N. heeft 11 Fox, 4 Bob bie, 4 Weegschaaltjes, L2 Shell, 2 Oude Meesters, 6 Wijbert, 3 D. E. 1 Sopla, 3 Bramkma, 5 Batschari, 6 Xanthia. Hiervoor vraagt hij Erdal en Amstel. ALI VAN NORDEN, Olycanstraat 11 heeft 40 Weegschaaltjes, 33 Rood- band, 30 Donzelman, 7 Kwatta, 12 Slckesz, 6 v. Nelle, 4 Scholten, 2 Ha genbeek, 10 v. Delft, 3 Haka 1 D. E., 2 Sopla, 2 Leupen, 1 Haas. Hiervoor vraagt ze Hille (Geld.) Amstel en Erdal. Ruiltijd van 67. Over auto's. In 1916 vertelt een Amerikaansch blad waren er over de geheelc wereld 4.232.242 auto's in gebruik,, vrachtauto's en bussen hieronder begrepen. In Januari 1931 was dit aantal gestegen tot 35.805.632 Alleen In de Ver. Staten van Noord- Amerika werden er in 1930 3.355 986 gefabriceerd. ONZE BIBLIOTHEEK Opgericht: 2 October 1928. Gevestigd: Klein Heiligland 66. Voorwaarden tot deelnamen: Inleggeld: 12 ets. (met inbegrip van opbergmap en catalogus). Lcenprijs per deel en per leesweek (d.i. van Woensdag—Zaterdag of van Zaterdag—Woensdag) 2 cents. Nieuwe lezers genieten een voor keur van één week vrij-lezen, behal ve die, welke door andere deelne mers zijn aangebracht. Ruiltijden: Woensdag 5—6 uur en Zaterdag 1—2 uur. Klein Heiligland No. 66. Corr.adres: Groote Houtstr. 155z. UITSLAG ZINNENWEDSTRIJD O.B. De zinnen waren zeker erg moei lijk te vinden, althans ik ontving weinig inzendingen. De hoofdprijs (een doos postpa pier) is toegezonden aan Francina en Eleonora van Egmond, Pijlslaan 119 (resp. 7 en 9 jaar). Kranig, dat jullie alle zinnen hebt kunnen vinden. Aan alle andere in zenders werd een kaart voor vrij- lezen toegezonden De oplossingen der zinnen luidde: 1. Wordt heden nog deelnemer van O. B. 2. In O. B. zijn meer dan 300 uit sluitend goede jongens- en meisjes boeken. 3. Het lidmaatschap voor deelname aan O. B. is goedkoop en voordee- lig; slechts vijftien cents per maand (inmiddels gewijzigd). 4. Leest steeds de mededeelingen van O. B. in deze jeugdrubriek. 5. Hoe meer deelnemers, hoe meer nieuwe boeken maandelijks kunnen worden aangeschaft in O. B. 6. Geef je nu op als deelnemer van O. B. je zult er geen spijt van heb ben. VRIJKAARTEN Iedere lezer van deze rubriek, die zich nu opgeeft als deelnemer van O. B. mag ter kennismaking één week geheel gratis lezen. Bevallen de boeken hem. dan geeft hij zich als lid op. Bevallen ze niet, zeg het dan mij. Dan alleen kunnen bestaande fouten worden opgeheven en de in standhouding van de bibliotheek worden verzekerd. Deelnemers, die door anderen worden aangiöbracht kunnen niet gratis lezen doch verschaffen hun vriendje of vriendinnetje een kans om een map postpapier of een vul potlood te winnen. De prijs van een vulpenhouder is tijdelijk vervallen. NIEUWE BOEKEN. Herhaaldelijk wordt mij verzocht het boek Lies en Loek verloofd uit de bekende serie aan te schaffen. Ik hoop hieraan zoo gauw mogelijk te kunnen voldoen, doch door een belangrijk tekort in de kas voor nieuwe boeken, moest het aan schaffen van nieuwe boeken worden bekrompen. Fred. B. en Mevr. St. dank ik voor de mooie boeken. w. LASSCHurr. Groote Houtstraat l&ös. POSTZECELRUBRIEK. FRANKRIJK XVLII (Slot.) ÏZ7 SOt. to //fr; /se 4oe SOe ,/JO J/~ SO Ter herinnering aan het feit. dat een eeuw geleden de kolonie Algiers gesticht werd, verscheen in 1929 een zegel 50 centimes (blauw en rood) ln groot formaat, voorstellende een ge zicht ln bedoelde kolonie, met het onderschrift ..Centenairc Algerie". Grootte van het vakje 2.8 bij 4.2 c.M. Ten bate van het fonds tot delging der staatsschuld verscheen in 1929 een waarde van 1 fr. 50 8 fr. 50 «toeslag (roselila), In den bovenrand staat ,.Le sourire de Reims" wat be trekking heeft op de afbeelding n.l. het glimlachende engelenkopje naar het in de kathedraal van Reims voorkomend beeldje. In den onder rand staat weer de bedoeling van de zegel „Caisse d'Amortissement". Grootte van het vakje 2 8 bij 4.2 cM. Ter gelegenheid van de bijeen komst van het Internationaal Bu reau voor den arbeid (Bureau Inter national du Travail) verschenen twee waarden met den opdruk Congres Du B. I. T. 1930" n.l. 50 centimes (rood zaaier) en 1 fr. 50 (blauw Pasteur). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. Voor de vlicgpost verscheen in •1930 de waarde 1 fr. 50 (karmijn) voorstellende een vliegtuig boven een landschap. In den onderrand ls vermeld „Poste Aeriene". Ter gele genheid van de in het „Pavilion de Marsan" te Parijs gehouden lucht- posttentoonstelling verscheen de zelfde zegel in een andere kleur nl. 1 fr. 50 ultramarijn). Grootte van de vakjes 2.8 bij 4 2 c.M. In 1930 verschenen weer enkele opdrukken op zegels van 't zaaiers- type met „Caisse d'Amortissement" nl 10 c op 40 c. (rose) 4- 25 c. op 50 c. (bruin» en 50 c. op 1 fr. 50 (violet». Grootte van de vakjes 2.8 bij 2 3 c.M. Gedurende 1930—31 verschenen als propaganda- of reclamezegels voor de koloniale tentoonstelling te Parijs de volgende waarden: 15 cen times (grijs). 40 centimes (grijs bruin), 50 centimes (rood). 1 fr. 50 (blauw). Alle vertoonen een negerkop waaronder „Exposition-Coloniale-In- temationale-Dc-Parijs-1931". Groot te van de vakjes 2.8 bij 2.3 c,M. Bo vendien verscheen de 1 fr. 50 (blauw) in groot formaat met af beeldingen op koloniaal gebied. Grootte van het vakje 2.8 bij 4.2 c.M. Nog werd in 1930 een zegel ln groot formaat uitgegeven ter del ging van deze staatsschuld. Ze ver toont vier vrouwenkoppen. In een breeden bovenrand staat weer de bestemming „Caisse d'Amortisse ment", ln den benedenrand ..Fran ce R. F. Postes". In de beneden hoeken de waarde en toeslag nl. 1 lr. 50 fr. 3 50 (groen». Grootte van de vakjes 2.8 bij 4.2 c.M. Zie voor de indeeltng 't schetsje. Nieuwe deelnemers: 45 H. Zwier, Gr. Houtstr. 18a. 54 Alex v. d. Stad. KI. Houtstr. 136 57 Pim Witkamp. Ampingstr. 2. Van Jac. Lingeman ontving ik gaarne mijn cahier Nederland en Koloniën terug, daar t weer een ander van dienst moet zijn. Een paar rubriekers vroegen mij of 't mogelijk is een aparte rubriek in te stellen voor „Europa". Dit is natuurlijk mogelijk, doch ik krijg dan zooveel soorten portefeuilles en veel meer werk aan het sorteeren der zegels, dat de tijd mij daarvoor ontbreekt 't Kost nu al reeds veel arbeid alles vlot te doen verloopen. Rustenburgerlaan 23 S. UIT DE NATUUR. MEEUWEN Tot onze trouwe gasten in den winter behooren in de eerste plaats de meeuwen. Een stadsgracht zon der deze gevederde vrienden is in dezen tijd haast niet denkbaar. Voor al wanneer de vorst overal het wa ter heeft doen verstijven, komen ze bij groote troepen de stad opzoeken om te trachten hun voedsel op te scharrelen, wat bij een hevige vorstperiode iang niet altijd gemak kelijk voor ze is. Gelukkig voor de dieren, dat de menschen ze dan wat helpen. Vaak zie je. dat ze op aard appelen, brood of vleeschafval wor den onthaald en dit dankbaar aan vaarden al gunnen ze elkaar niet veel. In September verlaten ze hun zo merverblijf om in de steden boven het vuile stadswater naar voedsel te zoeken. De meeuw, die we hier veelvuldig kunnen aanschouwen is de kap- of kokmeeuw. Langs onze vele grachten en vaarten kun je ze steeds bewonderen. In het vliegen zijn het werkelijk kunstenaars. Soms schieten ze met groote snelheid door de lucht, dan weer staan ze als 't ware stil..In volle vaart zie je ze soms ineens omkeeren. 't Is een lust de bewegingen dezer vogels een poosje gade te slaan Bekijken we ze eens wat nauwkeuriger, als ze bijv. sierlijk hoog op het water drijven of een paal versieren, dan zien we dat ze lang niet alle gelijk zijn. Vele zijn zuiver wit op eer\ klein plekje bij 't oog en de punten der buiten ste slagpennen na, die zwart zijn. Andere hebben meer zwart aan de vleugels en bruine dekveertjes. De laatste zijn jonge vogels, die in den loop van 't jaar door ruiing de dracht der ouden krijgen. In Januari begint er een merk waardige verandering over de meeu wen te komen. In 't begin van den winter zijn de koppen wit met alleen een klein zwart plekje vóór en een grooter grijze vlek achter het oog ((Zie fig. 1». Langzamerhand wordt de grijze vlek. de oorvlek. donkerder en grooter, tot ze elkaar eindelijk raken en er een band rond de nek ontstaat. Deze breidt zich naar vo ren en omlaag uit totdat ten slotte de geheele kop met een donkerbruin kapje is bedekt (zie fig. 2) In Maart bezitten de meeste deze voorjaarstooi reeds, waarna ze dan plotseling uit de stad verdwijnen om hun buitenverblijf weer op te zoeken, waar ze op rustige, stille plaatsen hun nest maken en hun jongen groot brengen. Bekijk de meeuwen dus nog maar eens goed, vóór ze ons voor langen tijd weer gaan verlaten. Soms ver toont zich tusschen de kapmeeuwen een soort, die veel grooter is. Dit ls de zilvermeeuw, die vooral in kust plaatsen als IJmuiden in groote ge tale voorkomt. HUISVLIJT STRUISVOGEL. Evenals de vorige week krijgen we nog een bewoner van Zuid-Afri ka. Denk ere om, dat je de teekc- ning zóó op 't hout calceert, dat hals en pooten in de richting dei- nerven van de buitenste lagen van het triplex loopen. Dat ls 't stevig ste. Verder behandelen wc haar op dezelfde manier als de zebra. Het kleuren van de vogel is iets moei lijker. Het geschaduwde gedeelte wordt donker blauw; staart en buik wit. De pooten zijn geelbruln-achtlg; de nek en kop aan de voorzijde roodachtig, achter meer wit; de sna vel donkerbruin. Het geheel wordt weer op een plankje gezet. Zorg er voor, dat de uitstekende stukjes goed in de uitgezaagde rechthoekjes passen. De grond en 't plankje kleu ren we geel. DOOLHOF. Boem-Boem-Boem! Komt bin nen menschen! Dit is het beroemde doolhof van professor Riklkl! Eén dubbeltje entree! Boem-bocm-boem! Dit doolhof ls bezocht door de ko ning van Engeland, door de Shah van Perzië, door de Tsaar van Rus land, door de keizer van China! Boem-boem-boem! Het doolhof van professor Rikiki is het grootste, mooiste doolhof van alle doolhoven op de wereld! Komt binnen men schen! Komt binnen! Boem-boem- boem! Een dubbeltje maar! Boem- boem-boem! Kom, wie van jullie gaan er mee naar binnen? De ingang ls vlak bij de Cassa. Vooruit Jongens en meis jes! Wie wijst den weg naar deen uit gang? WAT ONZE BELANGSTELLING WEKT. Over den Eiffeltoren. Deze 300 M. hooge toren, die in 1889 gebouwd werd door den Ingenieur Alexander Gustave Eiffel en waarvan de bouw kosten 6.500.000 francs bedroegen, wordt jaarlijks door 600.000 men schen bezocht. Hij wordt tegenwoor dig gebruikt voor weerkundige waar nemingen Van zijn top kan men een veld van 70 K.M. afstand over zien. Op zijn nummer gezet. Toen een Duitsch professor eens voor zijn stu denten verschillende proeven met verrekijkers deed, liep een Dultsche Prins telkens voor het toestel heen en weer te draaien. Toen dat den professor verveede zei hij: Hoog heid, U is wel doorluchtig maar nog niet doorschijnend. Aanlig in prijs gestegen. Het „Straatje van Vermeer" een be roemd schilderij, zoo Ju 11e misschien weten, werd in 1696 verkocht voor f 72. De heer Dctcrdlng betaalde er onlangs f 625.000 voor en gaf het toen cadeau aan de Staat. BRIEVENBUS Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden, worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN, Marnlxstraat 20. EGELTJE. Wat prettig, dat jJJ zoo'n goeden verjaardag hebt gehaa De drie vriendinnen vonden het na tuurlijk fijn om bij je te mogen spe len. 'k Ben b'U, dat de sneeuwklok jes niet bevroren zijn. Zingen de vogels Je 's morgens al wakker? Wat een heerlijk oord Ls dat toch. COBA J. en WIM DE B. dank ik wel voor die mooie teekeningen. DEN HEER S W. L. W. Harte lijk dank voor uw vriendelijk schrij ven en geschenk voor Korfballer De jongen zal er zeker dolblij mee zijn. OPTIMIST. Ik ben ook optimis tisch gestemd over Jouw raadsels- oplossen. TIJLTJE. Laat Ik je dan ook maar eens zoo noemen. Dat is nog eens een aardige oom, die Je mee neemt naar zoo'n spannende match. Hoe gaat het nu met moeder? Was die zieke schoolvriend niet blij met de elf briefjes? Hebben de meisjes het nu ook gedaan? Je raadsels zijn goed. JUFFERTJE ZWEMGRAAG. Jij kunt nog eens knap fouten uit de krant halen. Je moet later maar cor- rectrlce worden. Stond de vorige week je naam wel onder Je raadsels. Ik kan Je niet altijd beloven dat de drie vriendinnen bij elkaar staan. Hindert dat nu wel zoo veel? Wat is moeder nu gauw jarig. Komt Tulpje dan ook feliciteejen. Dat ls zeker een oude. trouwe vriendschap ORGELIST. Nog wel hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Jé

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14