TARIEVEN OP KUNST. BUITENLAND. De Russische ontwapeningsresolutie voor de hoofdcommissie der conferentie. 1 HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 26 FEBRUARI 1932 TWEEDE BLAD Het voorstel verworpen. De resolutie Simon aangenomen. Bijeenkomst der politieke commissie. Prof. Rutgers bepleit de instel ling van vijt technische commissies, waartoe besloten wordt. Uit den Duitschen Rijksdag: debatten over Bruening's rede. De Chi- neexen hebben succes met hun otEensieï bij Kiang-Wan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Litwinof. In de vergadering van de hoofdcommis sie der Ontwapeningsconferentie verzocht de voorzitter, Henderson, na de rede van Litwi nof, den gedelegeerden hun standpunt te willen uiteenzetten ten aanzien van de reso luties van sir John Simon en van Litwinof. De Turksche gedelegeerde Tewfik Roesti Bey zeide, dat Turkije veel sympathie voor de Russische voorstellen koesterde. De Perzische gedelegeerde was van mee ning, dat volledige ontwapening slechts het resultaat van een langdurige evolutie kon zijn. Dc Duitsche gezant Nadolny deelde mede, dat de Duitsche delegatie, ondanks haar sympathie voor de Russische voorstellen zich plaatste op het standpunt van de reso lutie van Sir John Simon. De Gricksche gedelegeerde Politis verklaar de zich beslist tegen de resolutie van Litwi nof. Hij vond het merkwaardig, dat dit voor stel tot volledige ontwapening juist moest komen van een land, dat geen deel uitmaakte van de internationale organisaties tot hand having van den vrede. De vertegenwoordiger van Uruguay meen de dat het mogelijk zou zijn de Russische voorstellen binnen het kader van de ont- we r p - conventie te brengen. Hij werd bestreden door den Spaanschen gedelegeerde Madariaga. die volledige ont wapening voorloopig nog niet mogelijk achtte, maar niettemin van meening was. dat de Russische voorstellen niet eenvoudig van de hand gewezen konden worden. Hij stelde derhalve voor, dat de conclusie van de Russische resolutie aldus gewijzigd zou worden, dat de volledige ontwapening zoo spoedig als de internationale samenwerking zulks toeliet, verwezenlijk zou worden. In een vrij uitvoerige redevoering sprak Litwinov er zijn leedwezen over uit dat de Russische delegatie niet zal kunnen instem men met de door Madariaga gewijzigde re solutie aangezien het essentieele daarvan is geschrapt, nl. Ruslands eisch inzake een al- gemeene permanente ontwapening. Litwinov legt er den nadruk op dat de Sovjet delega tie iedere voorwaarde bij de ontwapening van de hand wijst. Indien men zal beginnen te ontwapenen, aldus Litwinov. zal het ver trouwen wel van zelf komen. De Sovjctdele gatie keurt derhalve de eenvoudige resolutie van Simon goed. De resolutie Simon werd vervolgens met algemeene stemmen aange nomen. De Russische resolutie werd verworpen met alleen de stem van Rusland en Turkije vóór, alle andere tegen. De politieke commissie van de Ontwape ningsconferentie heeft Donderdagmiddag uit sluitend procedurekwesties behandeld. De be noeming der vier technische commissies der Ontwapeningsconferentie (voor dc land macht, zeemacht, luchtmacht en militaire uitgaven), welke het secretariaat had voor gesteld, leverde stof voor lange besprekingen en verschillende misverstanden. De Fransche premier Tardleu, aldus lezen wij in de Tel.. die deze kwestie voor zijn vertrek naar Pa rijs beslist geregeld wilde zien, stelde aanvan kelijk voor" slechts drie technische commis sies (nl. voor het materieel, de effectieven en de uitgaven) te benoemen en een vierde com missie voor politieke kwesties in te stellen. Wat de drie technische commissies betreft, opperden de Engelsche. Amerikaansche. Ita lia ansche en Nederlandsche delegaties bezwa ren. Prof. Rutgers weës er op, dat hoewel Ne derland evenals Frank rijk thans uitsluitend een ministerie van De fensie heeft, voor leger vloot en luchtmacht afzonderlijke deskundi gen toch nog altijd noodig zijn. Voor kleine delegaties, zoo zeide hij, is het voorstel-Tar n *r.. ttj dieu moeilijk aanvaard ten gevolge zal hebben, dat één deskundige in twee commissies tegelijkertijd zitting zal moeten hebben. De voorgestelde politieke commissie, waar op Tardieu ten sterkste aandrong en die o a. dc Fransche voorstellen zal bestudeeren. le verde veel grootere moeilijkheden op. Deze commissie zou de door het secretariaat ver zamelde 54 voorstellen voor de organisatie van den vrede en de internationale controle moeten bestudeeren en coördineeren. De ge delegeerden van Duitschland. Italië en Ne derland meenden blijkbaar, dat Tardieu door zijn voorstel de algemeene commissie van haar taak wilde ontheffen. Tenslotte werd echter door een vraag, die prof. Rutgers aan het bureau stelde, duidelijk, dat de commis sies alleen bijeengeroepen zullen worden, als alle principieele kwesties in de politieke com missie zijn afgehandeld. Met algemeene stem men werd daarop besloten, dat de vijf com missies (de vier door het secretariaat voor gestelde en een nieuwe politieke commissie) alvast benoemd zullen worden. Duitschland. Dr. Bruening' s rede in den Rijksdag aan de orde. Zooals begrijpelijk is gold in de Rijksdag zitting van Donderdag de grootste belang stelling de redevoering van Rijkskanselier Dr. Bruening. Voor hem was het woord gevoerd door den afgevaardigde der Beyersche Volkspartij, Lcicht, die zich krachtig had uitgesproken voor de herkiezing van Hindenburg. De beide sprekers die na den Rijkskanse lier aan het woord kwamen Dr. Siemsen (Soc. Arbeiders Partij) en Torgler (Comm.) spraken voor een bijna leege zaal. Na de redevoering van Torgler hieven de Communisten de Internationale aan, waar door vice-president Kardorff zich genood zaakt zag de zitting te schorsen. Twee Communistische afgevaardigden werden na de heropening der zitting wegens de veroorzaakte ordeverstoring uitgesloten. Onder groot tumult der linkerzijde, be sprak Dr. Goebbels de heden door den Rijks kanselier uitgesproken redevoering en ver klaarde daarbij o.m. dat hij den Rijkskanse lier niet kan vrijpleiten van het verwijt de schuldigen van 9 November „salonfaehig" te hebben gemaakt. Den 13 Maart aldus besloot Goebbels zal de val der regeering Bruening brengen. Ook de Duitsch-Nationale afge vaardigde von Freitgh Loringhoven ging nog in op de redevoering van den Rijkskanselier. Spr. noemde de Duitsche buitenlandsche po litiek ontoereikend en doelloos. Voor de Duitsche Volkspartij sprak de voorzitter, Dr. Dingeldey. Hij noemde de maatregelen op het gebied der buitenland sche politiek door de regeering Bruening genomen eveneens ontoereikend. Ten slotte zeide Dingeldey zich voor de verkiezing van Hindenburg die op het schild van a.lle natio nale krachten van Duitschland moet wor den geheven. Dr. Reinhold (Staatspartij) verdedigde de buitenlandsche politiek van Dr. Bruening. De zitting werd daarna verdaagd tot Vrij dagmorgen tien uur. Heden zal de Rijksdag waarschijnlijk zijn bijeenkomst beëindigen. Er staan nog drie sprekers ingeschreven, een nationaal socia- INGEZONDEN MEDEDEELLNGEN. a 60 Cts. per regel. KON GEEN LEPELTJE OPNEMEN Nu tilt hij 100 Kilo. De menschen beweerden, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Het is wel waar, 70 jaar is oud, maar al gauw toonde hij dat de voorspellingen niet uitkwamen. Nu werkt hij soms 12 uur per dag. Maar laat 't hem zelf vertellen; „Ik ben 70 jaar en het is aan Kruschen Salts te danken dat ik er nog ben. Vorige jaar Kerstmis was ik door rheumatiek let terlijk dubbel gevouwen. Ik kon mijn haar niet borstelen, me niet wasschen en zelfs geen theelepeltje optillen. De menschen voor spelden mij, dat ik nooit meer zou kunnen werken. Tegenwoordig werk ik harder dan menig jonge man. Ik kan ongeveer 100 Kilo tillen. De menschen zeggen nu dat het een mirakel is. Duizendmaal dank aan Uw Kru schen Salts. Niets anders kan mij zoo goed gezond houden. Ik neem het in mijn thee en heb velen al aangeraden hetzelfde te doen. Ik kon zelf niet in- of uit bed komen, evenmin recht op zitten. Mijn vrouw moest steeds een handdoek om mijn nek doen om me te helpen. Ik gaf dus heel wat last, maar nu maak ik soms werkdagen van 12 uur. Dit heeft Uw Kruschen Salts gedaan". G. J. U moet de rheumatiek overmeesteren, voor zij U overmeestert. Wacht niet eerst tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in U heeft gezet, en tenslotte de gemartelde ge wrichten U plat teneer doen liggen. Neen, zoek direct naar de hoofdoorzaak van Uw rheumatiek en neem afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden zijn het gevolg van een teveel aan urinezuur in 't lichaam. Twee van de ingrediënten van Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur- kristallen op te lossen. Weer andere dezer zouten sporen de organen aan om deze op geloste kristallen langs den natuurlijken weg te verwijderen. Behalve deze zijn er nog andere zouten in Kruschen, welke voor komen. dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gisten en tevens zorgen dat urine zuur en andere lichaamsgiften, welke de gezondheid zouden ondermijnen, zich niet weer kunnen ophoopen. Bedenk dus wel, dat het de .kleine dagelijksche dosis" Kru schen is, die Uw lichaam zuivert van urine zuur en U uit de klauwen van de rheuma tiek houdt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. list, een Duitsch Nationaal en een Commu nist. Men verwacht dat in de eerste middag uren tot stemming zal kunnen worden over gegaan terwijl de zitting dan beëindigd zal kunnen worden. De nationaal-socialistische Rijksdagfractie heeft een motie van wantrouwen ingediend tegen Rijksdagpresident Loebe. Het Senioren convent zal beslissen of een dergelijke motie toelaatbaar is. De Rijksdagfractie der Duitsche Volkspartij zou. naar vernomen wordt, in ieder geval stemmen voor de motie van wantrouwen welke tegen het geheele kabinet is ingediend. .China. De Chineezen herwinnen hun verloren terrein. Ondanks het ontzettende bombardement der Japanners, dat gisteren den gehcelen dag de Chineesche linies teisterde, zijn de Chi neezen tegen den avond een contra-offensief begonnen. De Chineesche troepen herover den het grootste gedeelte van het terrein tusschen de dorpen Kiangwan en Miao-Hong- tsjen, dat de Japanners na hun hevigen aanval in de morgen- en middaguren hadden veroverd. Van de dorpen Kiangwan, Miao-Hongtsjen Engeland'sNationale"Regeering verliest reeds sterk aan invloed. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 16 Februari. Een paar kunsthandelaars in Engeland is de schrik om het hart geslagen. Zij hebben zitten peinzen over dit tien percent-invoer recht ad valorem, waaraan straks weinig dat in Engelsche havens aankomt, zal ont komen. Er is een vrije lijst welke naar zich op het oogenbiik Iaat aanzien nog wat zal worden uitgebreid. Kunstwerken komen op de vrije lijst niet voor. Dit feit bracht den schrik in kunsthandelaarsharten Zij zochten elkaar op in nood en vergader den om stappen te beramen die konden leiden tot toevoeging van kunstwerken in krijt, in olieverf, in waterverf, in brons en marmer, aan de lijst der tariefvrije zaken. Deze mannen denken in de eerste plaats aan hun bedrijf, dat in dezen tijd ook al niet welvarend kan worden genoemd. Het idee dat zij geroepen konden worden tien percent invoerrecht te storten op de peper dure handelswaar, welke hen uit het buiten land bereikt, was ontstellend. Er zijn thans weinig kunstkoopers, die tevens kunstver- koopers zijn, die een of meer tonnen gouds los in hun laadjes hebben om ze eventueel in 's lands Schatkist te storten. Zij kunnen zelfs niet gemakkelijk over zulke bedragen beschikken indien ze slechts zouden dienen voor garantiefonds dat bij heruitvoer in hun handen terug zou komen. Maar zij. die geen kunstkoopers zijn. moe ten versteld hebben gestaan van het nieuws van de bijeenkomst der auctioniers op zoek naar hun eigen speciale bescherming van hun commercieele belangen; versteld niet zoo zeer om het feit zelf als om de ruimere beteekenis er van. Weinigen kunnen hebben gedacht dat de draagkracht van een algemeen tarief machtig genoeg zou zijn om ook het werk van buitenlandsche schilders van ver leden en heden op te nemen. De heer Cham berlain of zijn raadslieden hebben wel ge dacht aan de productie van de drukpers en er vrijen toegang aan verschaft. Hebben zij ondanks de aide memoire van de Fransche tentoonstelling in Burlington House dc productie van buit-enlandsch penseel voer ders over het hoofd gezien? Zooals de zaken thans staan, moet de voortbrenging van Titiaan, van Rembrandt, van El Greco, van Holbein en van modernen in het buitenland het lot doelen van die van de Westlandsche telers en die van allen, die zich toeleggen op strikte utiliteitsindustrie. De Engelsche verzamelaar zal worden aange spoord het voorbeeld te volgen van zijn huis houdster en Britsch te koopen. Dc Britscbe- kunstschilder zal worden beschermd tegen de concurrentie van zijn soortgenooten in het buitenland die wie weet ..under sweating conditions" produceeren en aldus gemakke lijk den binneniandschen producent het -brood uit den mond kunnen nemen. De Engelsche kunstschilders zijn echter per verse menschen. die klaarblijkelijk niet be seffen wanneer hun goed wordt gedaan. Zij zijn eventueel bereid voor dc goede zaak der nationale welvaart Britsche bananen en si naasappelen te eten maar worden wanhopig bij het idee dat zij zich voor leering en ver heffing niet meer zouden kunnen spiegelen aan hun buitenlandsche collega's. Met een koppigheid, die men slechts pleegt aan te treffen bij een eigenzinnig kind 'maar zijn artiesten geen kinderen?) houden zij vol dat kunst internationaal is. Niet alleen de kunstschilders doen dit. De tooneelspeiers hebben juist in een memorandum dat voor hot gevoel van den minister van Ar beid of voor dat van Neville Chamberlain een document van ondankbaarheid moet zijn aan de regeering gevraagd terug te keeren van die dwalingen van haar weg. welke den invoer van buitenlandsche toonccllisten belemmeren. Zij zijn in hun verzet tegen Vader Staats goedbedoelde bemoeizucht wat minder onschuldig dan de prinsen van het palet want zij vreezen represailles in Amerika Maar daarenboven zijn zij kettersch genoeg het geloof te belijden dat de beoefenaars van alle kunsten een internationaal gilde vormen en dat zij, die nationale grenzen willen be palen voor kunst, zulks doen in die nationaal economische dronkenschap welke als alle dronkenschap zinnen verbijstert. Het is al duidelijk dat de bevolking van Groot Brittannië niet erg gelukkig is met haar nationale regeering. In den korten tijd van hun ministerieel bestaan hebben Mac Donald cn zijn helpers meer teleurstelling en ontgoocheling gebracht dan wellicht ooit het geval is geweest gedurende langere bestu ren van partij-regeeringen. De twee tus- schentijdsche verkiezingen, weike de vorige week zijn gehouden, hebben het aantal re- geeringsstennnen met tienduizenden vermin derd. Zij, die hierin geen kwaad teeken wil len zien. schrijven het toe aan de bij de kie zers overheerschende gedachte dat de natio nale candidaat toch geen gevaar kon loopen en dat zij daarom een gang naar het stem lokaal konden besparen. Maar met evenveel of meer recht kan men het verschijnsel toe schrijven aan onverschilligheid of neerslach tigheid, die de eerste manifestaties zijn van teleurstelling over het optreden der regee- en Fats j an g zijn thans, na het voortdurende bombardement, der Japansche Vliegtuigen, nog sjechts rookende puinhoopen over. De Japanners zouden heden 80 man ver loren hebben, de Chineezen zouden 3 a 400 dooden tellen. Eon V.D. bericht schat de Chineesche ver liezen op 400 dooden en 1600 gewonden. De Chineesche militaire autoriteiten melden dat. de eerste en de elfde Chineesche divisie morgen op het slagveld zullen aankomen. Nieuwe Japansche opper bevelhebber. De nieuwe Japansche opperbevelhebber, generaal Sjirakawa, Is door den keizer in audiëntie ontvangen. Het is waarschijnlijk dat Sjirakawa het be vel op zich. zal nemen van de Japansche troepen te Sjanghai en dat er weldra in totaal drie Japansche divisies in China zullen zyn. Tsjang-Kai-Sjek zou Mand- sjoeriije gaan heroveren. Te Nanking doet het gerucht de ronde da*, de Chineesche regeering weldra maarschalk Tsjang Kai-sjek zal benoemen tot bevelheb ber der strijdkrachten, die tot taak hebben de verloren gebieden in Mandsjoerije te her overen. De z.g. Christen-generaal Feng Joe- sjiang zal opperbevelhebber worden in het gebied van Sjanghai. De executieve raad van den nieuwen Mandsjoerijschen staat heeft volgens de jong ste berichten, een proclamatie uitgevaardigd waarin de naam van den staat Mansjowkwo wordt genoemd, met Tsjangsjoen als hoofd stad. Het Duitsche consulaat te Sjanghai ontruimd. In den afgeloopen nacht is het Duitsche consulaat-generaal te Sjanghai ontruimd, om dat het belendende Japansche consulaat- generaal en het voor dit consulaat voor an ker liggende Japansche vlaggeschip door Chineesche houwitsers werden b««choten Spanje. De echtscheidingswet aangenomen. De B.T.A. meldt uit Madrid, dat de Kamer met 260 tegen 23 stemmen het wets ontwerp op de echtscheiding in zijn geheel heeft aangenomen. Litauem. Zaunius over de Memel kwestie. In een onderhoud met vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers. liet de Litausche minister van Buitenlandsche Zaken Zaunius zich als volgt over het Memel conflict uit: Het zou voor Litauen aangenamer zijn, wanneer de onderteekenaars van het Memel statuut het conflict niet voor het Hof in Den Haag brachten. Het zou Litauen evenwel geen. schade berokkenen, daar dit land in zijn recht is. Zaunius legde er den nadruk op. dat de Litausche regeering met alle mid delen zou trachten een directorium voor het Momelgcbicd te vormen, dat het vertrouwen van den Memelschen Landdag heeft. De po gingen, welke gouverneur Merkys tot dusver in het werk heeft gesteld, zijn echter door de houding der meerderheidspartijen mis lukt. Zaunius verklaarde voorts, dat het conflict slechts in den loop van den tijd Invloed kan hebben op de economische betrekkingen met Duitschland. Zaunius gelooft echter, dat de betrekkingen met Duitschland in de toekomst beter zullen worden. Litauen wenscht slechts ring. Niets van hetgeen het volk in den ver kiezingsstrijd was voorgespiegeld, niet van hetgeen het in argeloosheid had beloofd, is in vervulling gegaan. Armoede en werkloos heid zijn toegenomen. Loonen en salarissen zijn verlaagd. Geen vermindering van levens- kosten staat er tegenover. Een ondertoon van ongerustheid is allerwege merkbaar, zelfs in de uitlatingen van hen, die bereid zijn in den weg, door de regeering gekozen, den besten weg te zien. De herleving van eng- nationale opvattingen, onder den invloed van de jlngo-istische leden der samenleving, die onder de omstandigheden zooveel gelegen heid krijgen voor propaganda, is geloof ik erg oppervlakkig. Hoe zeer de Engelschen in den gewonen omgang zich vaak insulair toonen, niet zelden op een wijze welke den vreemdeling tot verzet prikkelt, van aard en bij traditie hebben zij toch altijd de gansche wereld beschouwd als gebied voor hun acti viteit, op handels- zoowel als op politiek ge bied. Als zoodanig hebben zij zich altijd als wereldburgers beschouwd, zij het als de beste wereldburgers van allen. De zelfverzekerd heid en de zelfbewustheid, waarmede Neville Chamberlain spreekt over Engeland's omme keer in handelspolitiek, vindt men niet weer spiegeld in de bevolking, niet in handels kringen, niet in industrieele kringen, niet in het nadenkend deel der algemeene bevolking. Integendeel, er is veel twijfelzucht en veel hoofdschudden. De voorstellen van Sir John Slmon op de conferentie voor beperking van bewapening hebben in Engeland weinig meer geoogst dan een succes d'estime en ironie. Ze bleven verre beneden de verwach ting. welke een groote meerderheid der be volking, die voor zichzelf heeft uitgemaakt dat de wereld vrede moet hebben en behou den, zich had voorgesteld. De tariefwetgeving, die bedoeld is de grootste bijdrage te worden van deze natio nale regeering aan het herstel van welvaart in het land. zal naar allen schijn een formi dabele twistappel worden, waarop legioenen belanghebbenden in negatief of positief op zicht zullen aanvallen. Voor de protectionis- ten a outrance zijn de tariefschema's van den Kanselier van de Schatkist een doode musch. Voor de Vrijhandelaars blijven zij een steen des scherpen aanstoots. Zij hebben zich voor genomen er zooveel mogelijk scherpe kanten af te beitelen (een voornemen dat niet ten uitvoer kan worden gebracht). Overigens troosten zij zich met de gedachte dat binnen luttele maanden dit tarief zoo onpopulair zal zijn dat het er in hooge mate toe zal bijdra gen het oude vrijhandelsgeloof in het land te herstellen. Chamberlain heeft daaren tegen gezegd dat vrijhandel „as dead as mut ton" is. Een schaap wordt „mutton" wanneer het is geslacht. Chamberlain's beeldspraak was ln zooverre ongelukkig dat „mutton" als nog behoort tot de tariefvrije invoeren. Dit gevoegd bij het feit dat de scheepsbouwers hun grondstoffen vrij mogen invoeren en dat „mutton" slechts een enkel artikel is op een tamelijk indrukwekkende vrije lijst maakt Chamberlain's uitspraak minstens on nauwkeurig. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bart el jorisst raat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.J normale relaties met Duitschland en ni.ia.kl geen aanspraak op een bijzonder bevoorrecht^ behandeling. Amerika. Discontoverlaging bij de Federal Reserve Bank. De Federal Reserve Bank heeft Donderdag het disconto van 3 12 pet. tot 3 pet. verlaagd. Engeland. De Tarief wet in derde lezing aangenomen. Reuter meldt, dat In het Lagerhuis het wetsontwerp betreffende invoerrechten in derde lezing is aangenomen met 442 tegen 62 stemmen. Het Lagerhuis heeft voorts dc door minis ter Chamberlain aanvaarde amendementen aangenomen, waardoor uitgezonderd worden van een invoerrecht van 10 pCt.: hennep met weeke vezels, werk van hennep of co- dilla, kurk en kurkafval afkomstig van Spaansche kurkeiken. Tevens werd aangenomen een amendement van minister Neville Chamberlain, volgens hetwelk het invoerrecht van 10 pCt. niet geldt voor kunstwerken, die meer dan 100 jaar oud zijn. Aucfralië. Invoerverboden voor 43 soor ten goederen opgeheven. De federale regeering van Australië heeft de invoerverboden ingetrokken voor 43 soor ten goederen w.o. biscuits, bier, sigaretten en zekere landbouwmachines. Britsch-Indlc Zestigduizend arrestaties tijdens de ongehoorzaam heidscampagne. In den raad van state, aldus meldt Reu ter uit New-Delhi, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken gisteren medege deeld, dat gedurende de ongehoorzaamheids- campagne 1930-'31 60.498 personen worden veroordeeld. In een jaar tijd zijn 13 aansla gen met fatalen afloop gepleegd, waarvan zes in Bengalen. Tot 20 Fcbr. waren in ver band met de onlusten in Kasjmir 1203 perso nen in hechtenis genomen. Geneve. Ingrijpende ontwapenings voorstellen van Australië. In het Australische Huls van Afgevaar digden heeft de minister van Binnenland sche Zaken en Attorney-General, Latham, voor zijn vertrek naar Genève medegedeeld, welke eischen hij namens de regeering var. Australië op de Ontwapeningsconferentie zal stellen. Australië cischt. afschaffing van het duikbootwapen, verbod van den chemlschon- cn gasoorlog. vermindering van de vloot- tonnage cn van het kaliber van het scheeps geschut: verbod van zwaar landgeschut. cn beperking van den dienstplicht, respectieve lijk van den omvang der lichtingen. Australië aanvaardt het ontwerp-conventle als grondslag voor besprekingen, met dien verstande dat geen begrenzing der bewape ning, waar een tastbare vermindering erin zal worden opgenomen. De reeds zwakke verdedigingsmiddelen van Australië kunnen slechts verminderd worden, indien andere staten hetzelfde doen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. VOORKOMEN IS BETER I)AN GENEZEN! De tegenwoordig*; tijd wemelt van „bc- scherm-middelen" tegen verkoudheid. De onschuldige hoestbonbons. drops en dergelijke meer, welke alleen de slijmvliezen vochtig houden, helpen meestal niets. Het is daarom van belang, te hooren, dat dc op medisch gebied opzienbarende ontdekking van Trypaflavin, dat met zekerheid bacteriën doodend werkt en toch volkomen onschade lijk voor het lichaam is, voor een nieuw preparaat gebruikt wordt. „Panflavin-Pastilles" is de naam van dit preparaat, dat zijn buitengewone werkzaam heid in den strijd tegen keelziekten cn ver koudheden reeds dikwijls bewezen heeft en daarom door doctoren aanbevolen worcit. De aangename smaak is oor oorzaak, dat kin deren, die meestal een afkeer van tabletten en pastilles hebben, graag „Panflavin- Pastilles" nemen. ..Panflavin-Pastilles" mogen in het bijzon der nu in geen enkel huls ontbreken en moeten telkens, wanneer het weer omslaat gebruikt worden „Panflavin-Pastilles" zijn verkrijgbaar bij Apotheken en Drogisterijen. AGENDA VRIJDAG 26 FEBRUARI Stadsschouwburg: Jubileumsvoorstclling Eduard Verkade „Hij". 3 uur. „Centraal", Groote Houtstraat. Openbare Protcstvcrgadering Nederlandsche Kappers- bond. 9 uur. De Nijverheid. Jansstraat 85. Jaarverg. Ver. v. School- en Werktuinen. 8 uur. Polygraph. Gew. Jaarlljksche verg. van Aandeelhouders. 8 uur. Rembrandt Theater: „Het Congres danst"' Op het tooneel: The Bramsons (Reifen- künstler), 7 en 9.15 uur. Palace: ..De ware Jacob". Op het tooneel? de bekende Hollandsche humorist Tummers, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Geef mij maar dc ouwe tijd". Op het tooneel: eerste klasse va riété-attractie. 8.15 uur. Heck's Lunchroom: Duitsche Liederen- avond. ZATERDAG 27 FEBRUARI Gebouw Olympia: Deutschcr Vercin Fidele Rheinlandcr. Gemeentelijk Concertgebouw: Uitvoering vioolleerlingen van Joh. Steenman. 7-30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6 Tel. 10378. H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6. ToL 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5