Apropos BILJARTEN HONKBAL WANDELSPORT. GYMNASTIEK. KEGELEN ZWEMMEN KORFBAL IJSZEILEN. Kampioenschap van Europa groot biljart. Soussa wint het kampioenschap. DOMMERING NUMMER TWEE. (Van onzen medewerker). Hoewel tamelijk ver bhlten de eigenlijke stad Rotterdam gelegen in de voorstad Hil- legersberg, ls Plaats Lommerrijk, waar het clublokaal van de biljartvereenligng ,,Hille- gersberg" gevestigd is. dezer dagen de at tractie van biljartend Rotterdam geweest. De reden daarvan was, dat het kampioenschap van Europa op groot-biljart er werd ver speeld, hetwelk bovendien uit zou maken, •welke vijf der acht finalisten naar het we reldkampioenschap, eveneens groot-biljart, in Amerika zullen gaan op kosten van dat land. De grootc zaal was telkens bij de middag- en avondpartijen vol toeschouwers. Voor deze gelegenheid waren er tribunes opgeslagen, die honderden zitplaatsen boden, terwijl rondom langs de wanden de verschillende nationale kleuren uithingen. De biljartliefhebbers hebben hier de groot meesters uit verschillende landen aan het werk gezien niet alleen, maar hen ook, wat de zoogenaamde „keien" betreft, in topvorm aangetroffen. Ook onze landgenoot Donnnering heeft zich op het allerbest getoond. Hij heeft schitte rend gelogenstraft, dat hij reeds op zijn re tour zou zijn. Wie hem Zaterdag aan het werk zag, toch hij een schitterende serie van 183 scoorde, werd er van overtuigd, dat hij zich met de allereerste krachten uit het bui tenland op dit gebied nog best kan meten. Een algemeen moyenne van over de 23 Ls geen kleinigheid. Wel moest hij het aanzien, dat het Belgi sche biljartwondcr. van Belle, de partij tegen hem Zaterdag in slechts 4 beurten uitmaak te en in die cenc partij drie records verbe terde. nl. het Eurooeesch van 262 serie, het dito wereld van 260 en dat van de moyenne, dat voor beide tournooien op 80 stond, het welk hij dus op 100 bracht Dit heeft echter niet kunnen verhinderen, dat hij tenslotte als no. 2 is geëindigd. De biljartreus Soussa heeft met een alge meen gemiddelde van ongeveer 36 den titel ruimschoots verdiend gewonnen. Ook dit is een wereldrecord. Het pleit wel voor het Hol- landsch materiaal, dat zoo iets juist in Hol land gebeurt. Alhoewel Zaterdag reeds de beslissing was gevallen, bleven de biljartliefhebbers ook Zondag nog toestroomen. Men wilde ook dan nog deze cracks aan het w^rk zien. Dit tour- nooi ls dan ook schitterend geslaagd door de goede organisatie, de kwaliteit van het mate riaal en de phenomenale prestaties van deze finalisten. De vijf eersten zijn: Soussa, Dommering. Corty, Van Belle en Foerster. ï>e wedstrijden van Zafcrdag. De ulslagen van Zaterdag luiden als volgt: Dommcrin". Butron pnt. brt. h.s. 400 12 183 134 12 32 gem. 33.33 11.16 Forst Pap 400 216 22 82 54 18.18 9.81 Corty Van Belle 400 347 12 11 161 67 33.33 31.54 Soussa Ferraz 400 62 8 8 169 28 50.— 7.75 Corty Butron 400 68 13 13 113 13 30.76 5..23 Ferraz Pap 400 286 31 30 69 79 12.90 7.20 Van Belle Dommcrin Soussa Foerster 400 4 268 100 42 3 20 14 400 10 153 40 206 10 84 20.60 De wedstrijden van Zondag. Pap Butron 400 272 48 47 51 26 8.33 5.78 Corty Ferraz 400 54 10 9 114 17 40.— 6.— Dommering Foerster 400 242 15 15 106 52 26.66 16.13 Soussa Van Belle 400 188 15 15 92 49 26.66 12.53 j-K. uiuuaiiuuu van IICK ropecsche kampioenschap luidt als volgt: gew.prt. pt. brt. h.s. gem. 1. Soussa 2. Dommering 3. Corty 4. Van Belle 5. Foerster 0. Ferraz 7. Pap 8. Butron 2800 82 216 34.14 2267 97 183 23.37 2453 115 161 21.33 2498 80 268 31.22 2050 128 155 16.01 1545 128 131 12.07 1593 194 79 8.21 1248 148 81 8.43 Algemeene vergadering Haarl. Honkbalclub. Zaterdag hield dc H.H.C. haar eerste ver- 'T/TcSafvan den secretaris, waaruit duidelijk een groot* vooruitgang der niging bleek, werd onder applaus \an dc goed bezochte vergadering goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester kon In tegenstelling met verleden jaar.— wijzen op een batig saldo. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Het is als volgt samengesteld. G. Ellens, voorz.. W. Pijnakker, secretaris, F. v. d. Lan den penningmeesterJ. B Brussel en J. H'rtoc commissarissen. De negentalcommissie zal bestaan uit: D. Baas. f. Frsymuth en Jn Hartog. Als afgevaardigden naar de vergadering van den Nederl. Honkbalbond werden aange wezen G. Ellens en J. v. Brussel. Bij de rondvraag kwamen nog eenige kleine punten ter sprake. Het secretariaat der vcrcenigmg blijft ge- yatisd: Schotcrboschplein 29. Dudok de Wit. Zondag heeft de Haarlemsche Wandelsport- verceniging „Dudok de Wit" haar derden af sta ndsmarsch van 25 K M. gelöbpen. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer waren er 41 deelnemcrs'slcrs) aan den start aanwezig. Te half tien vertrokken zij. voor afgegaan door de drie tamboers en een hoornblazer. Het parcours liep over Over- veen, Zeeweg. Boulevard naar Zandvoort, al waar een half uur rust genoten werd. Te één uur kwamen allen in goede conditie weer te Haarlem aan. De eerste serie marsch van dit jaar is dus goed geslaagd. Door bijzondere omstandigheden kon het vereenigingskruis nog niet uitgereikt worden, maar dit zal bin nenkort geschieden. Tenslotte zij nog medegedeeld dat zeven leven van „Dudok dc Wit", die den eersten marsch van 15 K.M. nog niet geloopen had den, dezen j.l. Zaterdag met succes volbracht hebben. De vereenlglng houdt Vrijdagavond 4 Maart a.s. een vergadering in café Bellevue aan het Houtplein. „Jan Passtoors". Zondag hielden F. J. Witkamper, A. v. Wijn gaarden, M. Timmerman, D. J. Willemse, W. de Ridder, G. G'ollaart en M. J. Glas, allen leden van W.S.V. „Jan Passtoors", een zeer goed. geslaagden propagandatocht van 65 K.M. Het parcours liep van Haarlem (waar men te 7.15 starttei over Halfweg, Sloterdijk, Zaandam, Koog a. den Zaan. Assendelft, Be verwijk weer terug naar Haarlem, waar men in goede conditie wederom arriveerde. Het geheele parcours werd afgelegd in 9 uur precies. Veel last ondervonden de wan delaars van den scherpen kouden wind. Vooral van den löjarigen A. van Wijngaar den is het een mooie prestatie. Als contro leurs maakten de heer A. Munnikhuis en me juffrouw G. dc Ridder dezen tocht per rijwiel mede. De uitvoering van „Concordia". Zou Haarlem in gymnastisch opzicht tot de groote steden in ons land gaan behooren die in turn-uitvoeringen een grootsche allure vertoonen? De G. en S. V. Concordia, die Zaterdagavond in het Gemeentelijk Concert gebouw onder leiding van dc heeren J. M. Bcrrevoets en A. Roosloot een buitengewoon druk bezochte utivoering gal', schijnt die richting uit te gaan. In getal-sterkte althans (en dit is op zichzelf reeds een zaak van belang) mag Concordia zich meten met vele van de al lergrootste vereenlgingen vuit Diet K.N.G.V. En uit-het uitvoerige openingswoord van den voorzitter, den heer F. G. J. van den Berg blijkt, dat Concordia gaat streven naar de hoogste kwaliteit in het Kcnnemer turnen. De heer J .Hop, cere-voorzitter van de vei- eeniging, onthulde de nieuwe vlag van de dames-af deeling. In geestdriftige bewoordin gen uitte sperker zijn zeker gerechtvaardig den trots over den huldigen groei en-bloei van Concordia. Begonnen werd met het optreden van de kinderkiasse, die in enkele maanden tot een sterkte van ongeveer 80 jongens en meisjes •van pl.m, 8 jaar Ls gestegen, wat er wel op wijst, dat Concordia hiermede een goede greep heeft gedaan. De heer Berrevoets weet alleraardigst met 't jonge volkje om te springen en door (t onbevangen werk van de jeugdige declncmendcn word dit nummer uit den aard der zaak tot één der groote successen van den avond. De heeren volgden met vrije oefeningen, dien in gehalte terecht niet te zwaar waren genomen. Wal aantal betreft, schijnt er opleving te komen in Concordia's heeren-ai- deeling, die nog steeds in getals-verliouding achter staat bij de dames-afdeeling. Het toestelturnen van de heeren, die hierbij sterk in capaciteit verschilden, bleek sinds de vorige- uitvoering te zijn vooruitgegaan. In verband met de sterke adspiranten - afdeeling werd door deze verreweg het grootste gedeelte van het programma ver zorgd. De oudste meisjes openden met bal oefeningen, een nummer dus, waarvan het ensemble niet gemakkelijk bereikbaar is i vooral in dit geval, omdat de meisjes in verband met de kleeding niet de beschikking hadden over reserve-ballen), maar dat des ondanks goed slaagde. De leider nam hier en ook in andere nummers uitstekend de piano-beleküng waar Mevr. Koper vervulde deze taak op de zelfde wijze in andere programma-deelen. Naar mr. Barry's Band, die zorg droeg voor de muziek buiten de t« ^--releiden nummers, was 't zeker waard te luisteren, en ook daar om had de technische leiding gedurende de uitvoering veel meer van dc Band partij moeten trekken. De oudste miesjes zagen we weer terug In het toestelturnen, en daaruit bleek duide lijk, dat de .kwaliteit van de door haar in de toekomst te versterken dames-afdeeling, die in haar toestelturnen Zaterdag weer bleek te zijn gevorderd, zeker opgevoerd zal worden. No. 5, toestelturnen adspiranten, bracht enkele teleurstellingen. Vooreerst bleek daar uit en ook later op den avond, waardoor de uitvoering tevens te laat eindigde, dat de toestel-commissie in tegenstelling met andere jaren niet voor haar taak berekend was. Voorts werd het tremplin-lijn-boksprin- gen een totale mislukking voor de grootc lijn hoogte en te kleinen bok-afstand. Dezelfde adspiranten vergoedden evenwel weer veel door hun nummer vrije oefeningen die veel beweging cisChten en in een vlot tempo werden uitgevoerd. De volksdansen werden begeleid door har- monica-muziek. die o.i. voor dat werk uiter mate geschikt is. Dat de denkbeelden van prof. Gaulhofer in den Kennemer Turnkring gereeden in gang vinden, bleek bij deze gelegenheid uit het levendige springnummer van de jongste jongens, dat lot veler teleurstelling wegens tijdsgebrek bekort moest worden. 'Evenals vorig jaar hadden de oudste jon gens een succesnummer voor hun rekening gekregen, nu met behulp van banken. Zoo'n rustig nummer ontheft het publiek van de spanning van al het druk-massale, dat ove rigens zijn aparte bekoring heeft. Een derge lijke aandachtsconcentratie was ook moge lijk bij het brugwerk door een ploeg keur- lurnsters. 't Is voor Concordia niet moei lijk. uit haar zoo groote dames-afdeeling een dergelijke ploeg te vormen. Als slot gaven de dames een nummer vrije oefeninen, da: ondanks Individueele tekort komingen een boeiend en fraai geheel vorm de en dat zeker de plaats van „laatste num mer" toekwam. Do uitvoering als geheel gaf blijk van een zorgvuldige voorbereiding en van een ern- stlgen wil naar hooger prestaties. W. Z. V oetbalvaria. Er gebeuren allang rare dingen In de voet balsport. Ook in ons land. De eenige troost, die wij hebben, is dat het elders meestal nog wel een graadje erger is. Twee voor beelden mogen dit bewijzen. Te Glasgow werd dezer dagen Gavin Ha milton, ex-aanvoerder van de Montrose Football Club tot 60 dagen gevangenis ver oordeeld, omdat hij zijn eigen linksback had trachten om te koopen om den wedstrijd tegen Edinburgh City op 5 December j.l. te verliezen. Over een aanvoerder gesproken! Dinsdag j.l. werd te St. Nazaire in Frank rijk een voetbalwedstrijd gespeeld toen plot seling iemand uit het publiek, ontevreden over den scheidsrechter, een revolver trok en twee schoten op den arbiter loste. Een' der kogels vloog door den hoed van een andere toeschouwer, de tweede deed geen kwaad. De man wist in de verwarring te ontkomen. Nu een vroolijk bericht. Charles Buclian, een beroemd oud-speler in Engeland, schreef dezer dagen in de Londensche News Chronicle over het optreden van onzen in ternationaal Adam tijdens den wedstrijd die de Grasshoppers uit Zurich wonnen van de Engelsche CasualsAdam toonde zich den besten voorhoedcspelcr. Hij was zeer snel en vol trucs, een tweede editie van Alec James. Alec James wordt beschouwd als de beste voorhoedespeler die Engeland in langen tijd heeft gehad. James speelt voor Arsenal. Een paar weken geleden maakte hij zijn eerste doelpunt van het seizoen (hij is linksbinnen) maar men mag veilig aannemen, dat meer dan de helft van Arsenal's doelpunten te danken zijn aan zijn voorbereidend werk. Een staat van dienst. Het Fransche kunstrijderspaar op schaat sen BrunetJoly dat onlangs eerst het Olym pisch en daarna het wereldkampioenschap te Lake Placid won heeft een staat van dienst, die vrijwel uniek is. Zij wonnen in het geheel 33 officiëele kampioenstitels, be haald sedert 1921. Zij bestaan uit vier we reldkampioenschappen. twee Olympische ti tels, één Europeesch, en 26 Fransche kam pioenschappen. Er zal een flink prijzenkastje in de Brunèt-huishouding staan. Allemaal kampioen. De Amerikaan Ripley heeft een specialen hang naar merkwaardige gebeurtenissen en feiten in deze we.reld. 1-Iij heeft ter ver zameling daarvan zoo ongeveer den geheelen aardbol bereisd en verder ontelbare corres pondenties gevoerd. De aldus verkregen wetschap heeft hij verzameld in een boek getiteld ..Believe it or not". (Geloof het, of niet), waarvan ik dezer dagen het tweede deel in handen kreeg. Ook op sportgebied (of „ongeveer-sport"- gebied) staan er heel wat merkwaardigheden in. waarvan ik hieronder een serie vermeld: Twee Amerikanen. Hillman en Lawson Ro bertson liepen de 100 yards in 11 seconden, terwijl het linkerbeen van den een en het rechter van den ander waren vastgebonden. De Engelschman John Darby heeft onge veer 4.25 Meter achterwaarts ver gesprongen (met gewichten in de handen). Williams (Amerika) schopte in 1905 na een aanloop met zijn linkervoet tegen een lat op 3.20 Meter hoogte. De Franschman Pauliqucn bleef in 1912 te Parijs gedurende 6 min. 29.8 sec. onder wa ter (letterlijk), S. D. See. een Amerikaan heeft 100 yards gehinkt in 11 seconden. Zijn landgenoot Ed. Lamy maakte in 1913 op het ijs en op schaatsen een zijwaart- schen sprong van even onder 8 meter. J. M. Barnett. een Australiër sprong In 4 uur tijd 11810 maal achtereen touwtje. De Canadees A. Forrester heeft 100 yards in 14 seconden achteruitloopend afgelegd. De Indiaan Eugene Estoppen heeft op den leeftijd van 38 jaar van Fresno naar San Francisco geloopen in den tijd van 37 uur. Het is een afstand van 289 K.M. Michalko Goniusz en Wasyl Bezboroduy, twee Russen, sloegen elkaar 36 uur lang tegelijkertijd op de wang. Dit is inderdaad een sport, althans in de Oekraïne. De eerste bokskampioen van Amerika was Charles Freeman. Hij was niet alleen groo- ter, maar ook zwaarder dan Primo Camera. Een zeker Cinatus heeft het klaargespeeld 32 minuten lang op zijn handen te loopen. De worstelaars Billiper en Tremblay streden in 1911 te Cleveland 7 uur 43 min. zonder resultaat. HaarlemAlkmaar. Hier ter stede had Zondag een steden- wedstrijd kegelen plaats tusschen Haarlem en Alkmaar. Haarlem won met 800 hout. De gedetailleerde uitslag luidt: Ruststand: Alkmaar 2959 hout, Haarlem 3270 hout. Eindstand: Alkmaar 5895 hout, Haarlem 6695 hout. De hoogste werper van Haarlem was de heer M. P. Visser te Haarlem met 337 hout en van Alkmaar de heer Baart 279 ihout (40 treffers). Op 13 Maart zal te Alkmaar de return match worden gehouden. Tsuruta gevallen? LONDEN. 27 Februari (V.DVolgens een nog niet bevestigd bericht, zou de be kende Japansche schoo'.slagzwemmer Tsuruta bij de gevechten tusschen Japan en China by Sjanghai gevallen zijn. Tsuruta won tijdens de Olympische Spelen in 1928 te Amsteradm de 200 Meter school slag. Hij was toen de snelste schoolslagzwem- mcr ter wereld en w^i'd in dit nummer Olympisch -kampioen voor den bekenden Duitschea zwemmer Erich Radcmacher, Internationale wedstrijden te Rotterd; m. (Van één onzer medewerkers). De S.V.H. te Rotterdam heeft uitstekend geslaagde wedstrijden gehouden met een be langrijke internationale deelneming, o.a. de Schwimm-Sport Club ..Sparta" Keulen, de Koninklijke Antwerpsche Zwemclub en de Engelsche dames J. Cooper en M. Hinton. Begonnen werd met 40 M. vrije slag ad spiranten waarop de Rotterdammer G. Reg- ter beslag legde met den keurigen tijd van 22 1 '5 sec. D. van Gelderer. „Haarlem" beet geducht van zich af en bleef met 25 1 5 sec voor de Antwerpenaren H. Leonard, 24 4 o sec. en Maas. Het nummer 100 M. vrije slag dames bracht in de laatste serie dc dames C. Laddé (het IJ); J. Cooper (Engeland) en Willy den Ouden (R.D.Z.). Dc kleine Rotterdamsche neemt van meet af een kleinen voorsprong en behoudt dezen tot het eind met een tijd van 1 min. 10 1 5. Cooper werd 2e in 1 min. 12 sec. en Laddé 3e in 1 min. 12 2 5 sec. Op de 100 M. vrije slag heeren won de kampioen van Duitschlana E. Deriohs, (Sparta, Keulen) gedecideerd in 1 min. 23 5 sec., terwijl van Hemsbergen „Haarlem" en G. Blitz, K.A.Z.C. dezelfde tijd maakten. Van Voorst A.Z. had in een vorige serie l min. 51/5 sec. gemaakt en plaatste zich hiermede tweede. Van Hemsbergen werd na loting 3e in 1 min. 6 15 sec. In het volgend nummer, 200 M. schoolslag, moeten de Hollanders wederom de superio riteit erkennen van de Duitschers. deze maal van den kampioen van Duitschland E. Budig die in een geweldig tempo 2 min. 53 sec. maakte. Dc kampioen van Nederland L. Korpershoek deed er precies 5 sec. langer over. Jammer was het dat de „Haarlem"mer A. v. d. Meer de 100 M. rug in zoo'n zwakke serie ingedeeld was, terwijl de rivalen in 1 serie lagen. 1. J. H. de Haas (kamp. van Nederl.) 1 min. 16 3 5 sec. 2. H. Etcker, Sparta. Keulen, 1 min. 17 sec.; 3 G. L. Blitz, K.A.Z.C 1 min. 17 2 5 sec. Van der Meer. „Haarlem" maakte 1 min. 18 sec. Het zelfde nummer voor dames bracht dc rivalen van de Europeesche kampioenschap pen weer tegen elkaar. In een nek aan nek race wist mevr. Philipsen- Braun (meer be kend onder den naam Zus Braun) met 1.23 haar tegenstander Cooper 1.2315 voor te blijven: 3. T. Baumeister R.D.Z., 1.24 2 5. Op 200 M. schoolslag dames slaagde mej. Kasteyn (H.D.Z.) er deze maal niet in Miss Hinton te slaan, en bleef 13 5 sec. achter deze. De tijd van de Engelsche 3 11 bleef slechts 2.5 boven haar wereldrecord. Hoewel op de 6 x 40 M. wisselslag esta fette de „Haarlem" ploeg eenige invallers telde werden zij nog 2e nu Sparta, Keulen, met de zwemmers S. A. Llezenberg, W. Hof man, C. Zeeman, A. v. d. Meer, S. v. d. Meer en J. van Hemsbergen. 1, Sparta 2.37 2 5 sec.; 2. Haarlem 2.41; 3. Zlan 2.44 4/5, Antwerpen en H.Z. en P. C. werden gediskwalificeerd wegens te vroeg starten. De 50 x# 40 vrije slag heeren werd na spannende strijd gewonnen door H.Z. en P.C. in 1.54 1/5; 2. Kon, Antw. Zwemclub 1.55 2/5. 3. „Haarlem" 1.57 3/5. Sparta Keulen en R.Z.C. werden ook hier gediskwalificeerd wegens te vroeg starten. Hierna volgde een schitterende demon stratie schoonspringen tusschen de kam pioenen van Duitschland, België en Neder land. resp. Plumanss, Sparta Keulen; J. v. d Ven, K.A.Z.S. en Stotijn. H.Z. en P.C.. Plumanns won het 110.65 punten, terwijl de Hagenaar met 0.22 pnt. onder hem bleef. Een waterpolowedstrijd S.V.H.-Maas com binatie tegen K A.Z.C. 1—4 besloot dezen prachtig geslaagden zwemmiddag. Overzicht. Voor de competitie ging Animo 1 naar Haarlem II. dat ook ditmaal van haar bezoe kers verloor en wel met 14. Haarlem 1 ging voor den Zilveren N. v. d. Dag-bal naar Amsterdam om Hercules n te ontmoeten. Met de kleinste nederlaag kwa men de Haarlemmers thuis, want er werd met 10 verloren. NED. KORFBALBOND B. E. P.Sport Vereent (40) Met vijf invallers trok het eerste twaalftal van S.V. naar Purmerend om den vroegeren 2e klasser B.E.P. op haar terrein in de Beem- ster te ontmoeten. B/E.P. is nu een sterke 3e klasser, die in Kooiman een prima eerste aanval heeft en op haar kleine terrein een zeer lastige tegen partij is. Vóór de rust wogen de ploegen vrij wel tegen elkander opbeurtelings kwamen de korven in gevaar. De sterke wind joeg echter de meeste ballen weer uit de mand. Hoe er ook gewerkt werd, S.V. kon niet ver hinderen. dat de rust kon ingaan met 20 voor B.E.P. Na de rust hadden de Santpoorters minder in te brengen; B.E.P. had dus het beste van het spel. S.V. bleef wel hardnekkig doorwerken, doch waren de Purmercnders wat gelukkiger ge weest, dan was hun score zeker hooger ge weest. Nu voegden zc na dc rust nog twee goals daaraan toe, zoodat de einduitslag 4—0 was. S.V. 3 speelde gelijk tegen Zilvermeeuwen 3. Hercules 2Haarlem 1 (10) Voor de tweede ronde om den Zilveren Nieuws van den Dagbal trok Haarlem naar Amsterdam. De aangewezen scheidsrechter verscheen weer eens niet. Pas wanneer een half uur gewacht is, kan begonnen worden. Haarlem stelt zich als volgt op: Aanval: mej. A. v. d. Velden. Mej. T. Las- schuit. J. Baay. H. Arends. Middenvak: Mej. B Piek, Mevr. v. Lohui- zen v. Leeuwen. A. v. Lohuizen. J. de Haan. Verdediging: Mej. H Vinke. Mej. H. Stoute. H. v. Rootselaar. J. Zülstra. Hercules speelt met wind mee. doch is geenszins sterker. De wind doel veel afbreuk aan het spel. Langzamerhand wordt Haarlem sterker, doch vele goede kansen worden naast of over geschoten. Dc rust breekt aan met blanken stand (0 Ook na de hervatting blijft Haarlem het beste spel behouden. Twintig minuten vóór het einde krijgt Haarlem een strafworp te nemen, die echter door Baay gemist wordt. Dan weet Hercules onverwacht met een goed schot van achter den paal het eenige doel punt van den wedstrijd tc maken. Er wordt van beide kanten nog hard gewerkt, echter zonder resultaat. Deze wedstrijd werd dus met I—0 door Haarlem verloren, HAARL. KORFBALBOND Haarlem 2Animo 1 (14) Voor de vierde maal in dit seizoen bonden beide partijen den strijd aan, die door Ani mo I verdiend werd gewonnen. Haarlem speelt het eerst met wind mee. De partijen wegen goed tegen elkaar op. Aan weerskanten worden aardige aanvallen on dernomen. Het eerste succes komt voor Haarlem, wanneer Roose goed vrij doorloopt en keurig inschiet (10). De vreugde is echter van korten duur, want Bosch weet voor Animo goed gelijk te maken. Rust, 11. Na de rust speelt Animo, gesteund door den wind, belangrijk beter. De Haarlem-ver dediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Hoewel zij uitstekend werd verricht, maakt Voetelink een kwartier vóór het einde met twee schoten 1—3. Nog een paar minuten vóór het einde .maakt v. Deursen het vierde punt (14). Haarlem 3Animo 2 (31) Deze belangrijke wedstrijd, die voor de onderste plaats gespeeld werd, is verdiend door Haarlem gewonnen. Wanneer uit de thuiswedstrijden tegen K. V. en S. S. H. min stens twee punten gehaald wordt, komt Zilvermeeuwen II onderaan. Voor rust maakt Kalff 10. Na de rust maakt mej. v. Loenen 2—0, waarna Animo verdiend tegen scoort. Daarna beslist mej. L. dc Graai f den wedstrijd met een goed schot (31). D. s. V. 1—S. s: H. 1 (1—0) D. S. V. stelde op met den straffen, ijzl- gen wind mede, en wist daardoor in de eer ste helft haar aanvalsvak voortdurend aan. het werk te houden. Zuiver schieten was niet mogelijk, zoodat het geruimen tijd duurde eer zü met een schot uit den hoek de leiding wist te nemen. Intusschen trachtte de verdediging van S. S. H. het gevaar te bezweren en kon ook vele malen wegwerken, waarna haar middenvak goed doorgaf; in den aanval lukte het niet. Rust kwam met I—0 voor D S. V. Na de hervatting kan S. S. II. ook meer aanvallen, doch slaagde er niet in vrij te komen. In het middenvak speelde D. S. V. niet goed door, haar tegenstanders wisten vaak te onderbreken. Later werd dit beter en kon D. S. V. eveneens aanvallen. Het spel verplaatste zich nu eens naar het eene, dan weer naar het andere aanvalsvak. D. S. V. wist den wedstrijd te winnen en eindigde de competitie op de derde plaats. Door de ongunstige weersomstandigheden werd de wedstrijd K- V. 2—D. S. V. 2 afgelast. De adspiranten van Oosterkwartier won nen Zaterdag met 10 van D. S. V.-adspi- ranten, welke uitslag voor laatstgenoemden zeer bemoedigend is. Ervaring op de Wannsee Ik stap van een steiger op de dichtgevro ren Wannsee. De eerste tien stappen voel ik me onbehagelijk. Het ijs is bedekt met een dunne sneeuwlaag en er hangt een -zoe- mend geluid in da lucht. In dc verte bewegen zich zwarte streepjes en witte zeilen vliegen heen en weer. Ik vergeet dat ik op ijs loop en begin het meer over te steken in marsch- tempo. Het gezoem wordt sterker het ijs zindert. Van rechts komt een nog sterker zingen daar stuift een groot wit zeil voor bij, keert een eind verder met een wijden zwaai en glijdt weer terug Zóó hard heb ik nog nooit een zeilboot zien gaan. Verderop zijn wel dertig anderen naar dezen hoek van het meer verdwaalt maar een enkele. Een verloren schaatsenrijder kruist heen en weer. in sportkleeding, zonder hoed, voor- over.Ik popelmaar mijn schaatsen lig gen in Holland en ik kijk liever naar de ijs- booten, want die zijn te huur, dat is ten minste geen onbereikbaar genot. Hier is het al drukker, er loopen meer menschen, in een geweldig tempo, want 't is bar koud. ofschoon het nauwelijks vriest, van Cladow blaast een scherpe wind over de ijsvlakte. Is de Wannsee eigenlijk grooter dan de Westeinder plassen bij ons? Ze komt mij eindeloos voor op dit oogenblik. Ik kom fietsers tegen, schaatsenrijders, kinderen in Trainings- anzüge, met spitse mutsjes op. die er uit zien als malle pinguins, ze maaien met hun armen om op de been te blijven, krabbe len op hooge kunstschaatsen rond Een ruig harige terrier gedraagt zich als een be zetene, rent, glijdt uit. sliert meters ver, bijt in de sneeuw. En elk oogenblik suist een boot voorbij, het zingen van het ijs wordt oorverdoovend, ebt dan weer weg. Ik wil ook Ik vlieg over het ijs. Het is heerlijk. Het is het koudste, dat ik ooit beleefd heb. We hebben een vaart van minstens 35 K.M. per uur. Wij liggen languit op een beeste- vel in de smalle boot, meer dan twee kun nen er niet in. De stuurman ligt achter ons. Het ijs vliegt onder ons door, wij liggen star in de bijtende kou en kijken. Wc zijn allang in den anderen uithoek van het meer. Nu we hier zijn, is het even leeg als aan den overkant. Steeds in de verte groepen streep jes en witte zeilen. Ik voel niet meer hoe koud het is, zoo koud is het en ik hoor niets meer. zoo zindert het ijs, waarover we vlie gen. Het krast niet het zingt. Ik voel mezelf niet meer, er is niets dan het suizen over de witte ijsvlakte, er is geen weerstand, er is geen afstand, er is geen tijd, er is geen kleur, er is geen kou Er is geen kouWe zitten voor het raam in een warm restaurant en kijken ver dwaasd over dc tintelend witte vlakte buiten, het ziet er nog net zoo uit als van te voren, groot. wit. met zwarte streepjes en witte zeiltjes en beboschte oevers, riet, steigertjes, bordjes, waarop staat: verboden aan te leggenDe terrier rent nog heen en weer, de pinguinkinderen vallen nog steeds en de silhouetten van een paar oefende be ginnende schoon rijdsters fladderen als een onzichtbare draadjes hangende papieren poppetjes en in den wind. Wij probeeren voorzichtig onze gezichten en handen en voeten weer te bewegen. Geen kou?! We ontdooien langzaam boven de heete koffie. Het begint er langzaam op te lijken, of er iets anders bestaat in de wereld dan kou. MIES BLOMSMA

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12