Geknoei bij leveringen Het woord is aan... Extra-dag. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14932 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 29 Februari 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per weck 0.25, per uiaand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post f 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post f 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 1C600 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag cn aanbod 14 regels ƒ0.60. elke regel meer f 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend 4 contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 1 50-, Elke andere vinger f 1 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.- Idem voor Abonnés op het Gelll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000-. Overlijden f 600-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75-. Verlies andere vingci f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. JAPAN. Lord Robert Cecil. Lord Robert Cecil theeft in een Zondag avond te Londen gehouden spoedvergadering van de League of Nations' Union (de Britsche Unie van Volkenbondsvereenlgingen) waar van bij voorzitter is, actie van den Volken bond tegen Japan geeischt. Volgens het N. v. d. D. heeft ihij verklaard dat Japan sinds 3 Februari zonder eenigen twijfel aan vallend optreedt, dat de politiek van dat land thans uitsluitend door militaire leiders wordt voorgeschreven en dat China zich ais ■een loyaal lid van den Volkenbond heeft gedragen. Lord Cecil meent dat de Volken bond den formeelen eisch moet stellen van een wapenstilstand en van een neutrale zóne, die dan door neutrale troepen zou moeten worden bezet, hetgeen alleen mogelijk is ais de volkenbond samenwerkt met de Vereenig- de Staten. Is dat niet mogelijk, dan is hij er voorstander van dat Engeland zich verder afzijdig zal houden, hetgeen hij zou betreu ren. Er is z.i. geen grooter gevaar dan dat men in conflicten als deze maar hoopt op een goed einde en de dingen verder maar op hun beloop laat. Dit lataste wordt ongetwijfeld in dc ge heel© wereld gevoeld. Geneve toont zich ove rigens wel zeer mcnschelijk door te trachten eten weg van den minsten weerstand te blij ven volgen. Maar niemand is daar tevreden mee. Benige maanden geleden kon de Vol kenbondsraad nog betoogen dat door toepas sing van de economische lboycot op Japan men het gevaar zou loopen, dat dc militaire Junta in dt land zich geheel van de macht verzekerde. Nu is dat, ondanks het uitblijven van de boycot, toch gebeurd. Het tijd-winnen en nota's zenden heeft tot niets geleid, en de naam van den Volkenbond zou door de gebeurtenissen van de laatste weken totaai bedorven zijn als het niet twee Aziatische landen gold, geen van beide behoorlijk ge organiseerd en geregeerd (zoodat onderhan delingen ermee buitengewoon moeilijk zijn) en 'bezield met een mentaliteit waartegen over de gewone Westerling te vreemd staat om erover te durven oordeelen. Niettemin wordt er thans sinds weken opénlijk oorlog gevoerd, zijn deze landen lid van den Volkenbond en nemen zij nota bene zelfs aan de Ontwapeningsconferentie deel. en kan men met de mooiste sophismen er zich niet meer uit praten dat glashelder en voor iedereen blijkt, dat Japan dc aanvaller is. De huichelachtige betoogen der Japansche vertegenwoordigers te Genève zijn een voort durende bespotting van het normale rechts gevoel. De uitvluchten van den Volkenbonsd raad lokken overal hoongelach uit. Het is een goed ding dat een man als Lord Robert Cecil de zaak nu scherp en ronduit heeft gesteld. Doet de Volkenbond iets, of doet hij niets? Eischt men een neutrale zóne, stelt men een ultimatum, of niet? Heeft dat ultimatum geen gevolgen, past men dan de boycot op Japan toe? En zoo neen, waarom dan niet° Welke belangen zit ten daar dan achter? Waar wordt misschien geknoeid? Welke wapenfabrikanten hebben misschien belang bij de voortzetting van dit zoogenaamde geschil, dat voel meer dan dat, namelijk duidelijk en onmiskenbaar een oor log is? Het is geenszins overbodig deze veronder stelling te opperen. En het is meer dan tijd dat uit alle landen aandrang wordt uitge oefend op den Volkenbond, om zijn plicht te doen en dit niet langer te dulden. Lord Cecil en alle anderen, die voldoende moed hebben en geen lijdzame slaapkoppen zijn, zullen Genève moeten duidelijk maken wat de huidige wereld eischt. STORTINGS- EN OPHAAL DIENST. OOK GELDEN a DEPOSITO. De Stortings- en Ophaaldienst ontving ge durende de laatste maanden van verschil lende zijden het verzoek tot het aannemen van gelden voor langen en of korten termijn In verband met de moeilijkheid voor de gemeenten om in deze tijden de beschikking te verkrijgen over de benoodigde kasgelden komt liet B. en W. gewenscht voor bij ge noemden dienst de gelegenheid te openen tot het aannemen van gelden a deposito Het maximum willen B. en W op een to taal bedrag van 2 millioen stellen. J3. ca W. zullen de rente vaststellen, EEN UITVINDER. De Amerikaansche ingenieur Lester Barlow heeft tijdens den oorlog vele militairistische uitvindingen gedaan, o.a. op het gebied der vliegtuigbommen. Nu heeft hij volgens de Daily Herald 'Londen) iets geweldigs tot stand gebracht. Dat is een helsche machine waarmee hij beweert elke stad binnen 24 uur van een afstand van duizenden kilometers te kunnen beschieten en verwoesten. Hij wil zijn geheim onthullen aan vier leden van het Amerikaansche Congres, als deze onder eede beloven het te zullen bewaren en als dan een commissie naar de Ontwapeningsconfe rentie te Geneve wordt afgevaardigd om daar de uitvinding aan te bieden. Barlow s ver wachting is dat de Volkenbond dan een wa- peh ter beschikking zou krijgen, dat ieder den lust zou benemen om ooit nog een oorlog te doen losbreken. Hij heeft medegedeeld dat zijn projectiel 1500 eenheden kan bevatten elk van 100 K G. springstof of doodende gassen. De hemel geve dat deze Amerikaan op snijdt. Als hij werkelijk, na de vele helsche werktuigen die al uitgevonden zijn en m werking gesteld ook. een clergelijken duivel- sclien climax bereikt heeft, zou hij veel beter doen, als hij tenminste werkelijk de wereld van den oorlog wil helpen bevrijden, met zijn documenten te vernietigen. Van de door hem voorgestelde methode om den Volkenbond via het Amerikaansche Congres aan een machts middel te helpen, verwachten wij niets goeds. De Amerikaansche commissie zou, als zij in de uitvinding geloofde en bereid was naar Genève te gaan, haar zonder twijfel trachten te bezigen om den Volkenbond den wil van Amerika op te leggen. Iedere regeering meent dat zij de wijsheid uitsluitend in pacht heeft, en de regeeringen van de groote landen mee- nen dat extra, omdat zij zoo groot zijn een overigens vreemde redeneering. Er volgt uit. dat geen van de andere in het bewuste pachtrechl van elk der overige gelooft. Een dergelijk Amerikaansch dreigement zou er zeker op uitloopen het oorlogsgevaar aan merkelijk te vermeerderen. Theoretisch geredeneerd zou meneer Bar low zijn uitvinding kunnen onthullen aan de Assemblee van den Volkenbond, geheel vol ledig aanwezig, en er alle afgevaardigden ge lijkluidende gegevens op schrift over moeten verstrekken. Maar zelfs dun Jijkt het experi ment nog vol gevaren Het beste dat we kunnen hopen van dit geval is o.i.. dat dc Amerikaan eenvoudig ophakt om reclame voor zichzelf te maken. Hetgeen allerminst onwaarschijnlijk lijkt, Dc -beste kans tot het vermijden van den volgenden wereldoorlog blijft tot dusver nog steeds het onloochenbaar geworden feit, dat er voor geen enkele natie meer iets aan te verdienen, wèl voor alle naties geweldig veel bij te verliezen is. De gemeente Haarlem benadeeld. Een groot aantal personen daarbij betrokken. Naar wij vernemen heeft- de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld naar knoeie rijen bij leveringen aan de gemeente Haar lem, waardoor een belangrijk nadeel is ver oorzaakt. Het betreft hier allereerst een aannemer die reeds eenige jaren zand en grint voor Openbare Werken vervoerde. Er is nu uitgeko men, dat steeds meer als geleverd werd op gegeven dan met de waarheid strookte. Als bijvoorbeeld 11 4 M3. geleverd werd, werd op gegeven 1 12 M3. Omdat dit geknoei over eenige jaren loopt, is het aan te nemen, dat de gemeente voor een belangrijk bedrag be nadeeld is. Een tweede feit betreft het vervoeren van zand, dat verleden jaar plaats had van den aanlegsteiger aan den Kloppersingel. Hier werd ook een grootere hoeveelheid zand in rekening gebracht, dan geleverd werd aan de gemeente. Bij dit geknoei waren ook 6 a 7 chauffeurs betrokken, die het zand ver voerden en per vracht betaald werden. Door dat de controle niet in orde was, werden meer wagenvrachten als verreden genoteerd, dan vervoerd werden. De chauffeurs hadden daarvan voordeel, evenzoo de leverancier van het zand. De chauffeurs zijn in deze zaak door de politie ook als verdachten gehoord. Dit zandvervoer heeft ongeveer 6 weken geduurd, zoodat ook daar het aan de ge meente bezorgde nadeel opgeloopen is. Bij het onderzoek door de politie heeft de aannemer verklaard, dat hij de medewer king had van oen ambtenaar en een werk man van Openbare Werken. Beiden zouden financieel voordeel daarvan genoten hebben. Aan den ambtenaar had hij steekpenningen gegeven tot een bedrag van ongeveer 200 gul den per jaar. De werkman was met kleine bedragen gestopt. De werkman heeft het feit bekend. De ambtenaar daarentegen ontkent met de meeste stelligheid steekpenningen te hebben aangenomen. Wel gaf hij toe eenige keeren geld van den aannemer ontvangen te hebben, maar dit was voor het maken van bereke ningen voor leveranties door dezen aanne mer aan anderen dan de gemeente Haarlem. Het dossier betreffende het uitgebreid on derzoek is thans aan de Justitie gezonden, die zal moeten uitmaken welke vervolgingen ingesteld zullen worden. Het is verder aan te nemen, dat ook het college van B. en W. een dossier gezonden is, omdat ook van het gemeentebestuur ïnaat- iegelen te verwachten zijn, GEVOLGEN DER ANNEXATIE. DIENSTLEIDINGEN DER WATERLEIDING. De dienstleidingen van de waterleiding die vóór l Mei 1927 reeds in gebruik waren voor de perceelen, gelegen in het door de annexatie met ingang van 1 Mei 1927 bij deze gemeente gevoegd gedeelte van de gemeente Bloemendaal, zijn, overeenkomstig de voor die gemeente geldende verordening, door de aanvragers betaald. In het voor deze gemeente geldend tarief voor de waterlcvering zijn de kosten van on derhoud resp. vernieuwing der dienstleiding begrepen. De waterverbruikers in genoemd gedeelte der gemeente Bloemendaal betalen dus feitelijk dubbel Daarom stellen B. en W. aan den raad voor een regeling voor de terugbetaling vast te stellen. BURGERLIJK ARMBESTUUR. PERSONEEL TEHUIS VOOR OUDFN "AN DAGEN EN KINDERHUIS. B. en W. stellen aan den raad voor de sala- rieering van het personeel van. deze stichtin gen van het Burgerlijk Armbestuur aldus tc bepalen a. Tehuis Ouden van dagen: Administrateur f 1600 tot f 2200. Assistent bij de .Gezonde n-a f doe 1 Ing f 600 tot f 1000. Eerste verpleegster bij de „zleken-afdee- ling" f 900 tot f 1400. Gediplomeerd verpleegster bij die afdee- ling f 700 tot 1200. Zuster, Broeder bij die af deeling f 600 tot f 1000. b. Besturende Zuster van het Haarlem's Kinder Tehuis 1" 1200 tot f 1700. De inwonende ambtenaren genieten boven hunne bezoldiging in contanten, vrij(e) woning, voeding, vuur, licht, water, bewas- sching. benevens genees- en heelkundige hulp. Ten aanzien van gehuwde mannelijke inwonende ambtenaren gelden deze emolu menten zoowel voor hen-, als voor hun gezin. Het genot der in de vorige alinea genoem de emolumenten word' gewaardeerd ap: f 1800 per jaar voor cien administrateur van het Tehuis voor Ouden van dagen; f 700 per jaar voor de overige ambtenaren. Voor zoover de bestaande regeling voor het personeel, dat thans in dienst is, voordeeliger is, blijft die van toepassing. COöP. GROENTE- EN BLOEM BOLLENVEILING OMZETTING IN EEN N.V.? Eenige maanden geleden deelden wij mede, dat de Coöueratieve Haarlemsche Groente en Bloembollenveiling (die het gebouw aan den Kleinen Houtweg exploiteert) geliqui deerd zou worden. Naar wij vernemen wordt thans overwegen de coöperatie om te zetten in een Naamlooze Vennootschap. A.s. Vrijdag zijn de leden op geroepen om daarover te beraadslagen. HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF HET VERLAAGDE LOON DOOR DE R.-K. ARBEIDERS AANVAARD. Naar wij vernemen hebben de R.-K. werk nemers in het bloembollenbedrijf het verlang de gemiddelde loon van f 21 aanvaard. De Prot. Christelijke werknemersorganisatie heeft nog geen beslissing genomen. AANRIJDING. Zondagavond omstreeks 9 uur reed een auto op de Dreef bij het tramhuisje, toen plotseling twee dames achter dat huisje van daan kwamen en den weg overstaken. Zij werden aangereden. Een der dames, de 36- jarigc V. kreeg een hoofdwpnde cn een schouderfractuur, terwijl de andere, de 49-jarige N. hevig geschrokken was. Dc auto bestuurder heeft de aangeredencn naar het Diaconessenhuis overgebracht. De heer A. Burdet, te Bloemendaal, de be kende vogelkenner en vogclfotograaf. wiens fotowerk van heden. Maandag, af in onze Tijdingzaal tc zien is. 'Zie het artikel van Dr. Jac. P. Thijsse in ons nummer van. Zaterdag 27 Februari.). Fedor Vergin Psychisch is Europa niet anders gebouwd dan Afrika. Hoe meer militaristische pbrasen, des tc meer innerlijke vrees. Kijk, hier is dan 't extra dagje. Dat het schrikkeljaar ons geeft, Kleine toegift, die het menschdom. Eens per vier jaar maar beleeft, 't Is in deze droeve dagen, Ondertusschen zeer de vraag, Of er velen onzer blij zijn, Mei dien bonusdag vandaag. Eén cag meer om diep te zuchten, Eén dag meer voor zorg en klacht. Eén dag meer voor toek:mstvreezen. 'n Extra slapeloozen nacht; Eén dag meer om voor te tobben, Hoe je d'eindjes samenknoopt, Eén dag meer om le ervaren, Hoe de wereld wordt gesloopt. Maar je kunt het ook beschouwen: Eén dag leef ik weer eens blij, Eén dag zet ik al mijn zorgen. Nu eens resoluut op zij, Eén dag leef ik in een wereld Van tevredenheid en zon, En van welvaart uit de dagen, Vóór de narigheid begon. Eén dag lach ik weer eens vroolijk, Eén dag voel ik, zij 't In schijn, Mij weer midden onder menschen. Die vol levenslusten zijn. Dezen extra dag beschouw ik Als een keerpunt in den tijd. Als 't moment van d' eerste schrede. Die ons weder opwaarts leidt. Zie, als wij hem zoo bekijken. Blijft die extra dag van nut, Als een bron van optimisme. Nieuwen moed en nieuwe fut, Waitb voordat wij zelf gelcoven: Het zal nu weer beter gaan, Is 't met zorgen en malaise, In de wereld niet gedaan. REGISTRATIE RECHTEN. EEN PROCES TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTE. In 1930 besloot de raad op voorstel van B. en W. een proces tc voeren tegen het rijk tot terugbetaling van 1791 betaalde registratie rechten, omdat gemeend werd, dat voor aan- koopen in het belang der Volkshuisvesting geen registratierechten verschuldigd zijn. Dc Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft thans in haar vonnis besliét, dat de Ontvanger voornoemd terecht den aan koop heeft beschouwd als niet geschied in het belang der volkshuisvesting in den zin van art. 101b der Registratiewet. Naar B en W. meenen ten onrechte. Zij sluiten zich aan bij dc meening. vervat in het ter zake inge wonnen rechtskundig advies, dat het von nis van de Rechtbank op onjuiste overwe gingen steunt en dat er voor de gemeente geen aanleiding bestaat haar oorspronkelijk standpunt te wijzigen Mitsdien stellen B en W. voor te besluiten van het vorengemelde vonnis in hooger be roep te gaan. GRONDAANKOOP DOOR DE GEMEENTE. ✓OOR 173-235. B. cn W stellen voor van J. G van Schie tegen t 1.50 per M2 grond aan te koopen in Haarlem-Noord, tot een oppervlakte van 115490 M2. Voor een aankoop is f 173,235 noodig. Dc Chincczcn ontruimen Kiang Wan. ("e blad, le pag.) Manifest van ex-koning Alfonso tot om verwerping der Spaanschc republiek? (?e blad, le pag.) Geen tegenwerking door Nederland tc Genève. te blad, 2e pag.) Geknoei bij levering. De gemeente Haarlem benadeeld. (le blad, le pag.) ARTIKELEN, ENZ R. P. Onze beschaving. (le blad, le pag.) (le blad, le pag.) (le blad, le pag.) Als dc rollen omgekeerd zijnDc bc- tcckcnis van den Schrikkeldag en zijn ge volgen jfti blad, le pas.). Japan. Een uitvinding HAARLEM, 29 Februari. Onze Beschaving. Waar gaat het met onze kostelijke Wester- schc beschaving naar toe? Wij hebben er de Japanners mee gelukkig gemaakt, cn kun nen hen nu niet stuiten in het vermoorden van Chineezen met onze beschaYlngsprodue- ten. Dat zullen we toch moeten doen. 'Zie een vierster op deze pagina). Terwijl in tus schen onze uitvinders hun best doen nóg be schaafder instrumenten bij te maken (zie an dere vierster op de2e pagina) en daarbij be weren dat ze daarmee het gebruik van de heelc verzameling zullen uitschakelen, koe ren wij tot de historie der Ouden terug. Me neer Jeff Dickson, promotor van groote boks matches en andere z.g. sportieve z.g. verma-" kelijkheden, wil het Parijsche Palals des Sports veranderen In een Romeinsch circus- der-Oudheid en er Jachten van menschen op leeuwen in ten beste geven. De Romeinen lieten hun Nubische gevangenen de leeuwen bevechten. Meneer Dickson wil er moderne negers voor nemen, gekleed als de leeuwen- vechters in het oude Rome en bewapend met speren. Hij onderhandelt nu over het aan stellen van honderd negers en over den aan koop van tweehonderd leeuwen, waarvan honderd wilde en honderd tamme. De secretaris van meneer Dickson heeft aan den Parijschen correspondent van de News Chronicle medegedeeld, dat de moeilijk heid zit in het verkrijgen van de toestem ming van den prefect van politie. Chiappe. Vergunning is al bü hem aangevraagd. Het gevaar voor de toeschouwers zal niet grooter zijn dan in gewone circussen, en de leeuwen zullen niet worden gewond of gedood, als dat vermeden kan worden. Omtrent het gevaar voor de negers zegt de secretaris niets. Dat komt er blijkbaar minder op aan. Hij is wellicht lid van een vereenlging voor Dierenbescherming maar niet van een anti-oorlogsvereeniglng. zijnde deze slechts een instelling voor Menschen- bescherming. Die aardige tegenstelling heeft, hij dan met vrijwat anderen gemeen. Overi gens herinnert het plan van meneer Dickson levendig aan een verhaal van Ilja Ehronburg in zijn bock ..Traumfabrik", waarin hij ver telt hoe een filmregisseur op zich nam om een financiëel-wankelend filmbedrijf te red den door een nieuwe sensatie. Die regisseur ging naar Afrika eii Joeg een neger op leeu wen af. Het lukte,' want de neger was nog banger voor de blanken dan voor de leeuwrn. Hij liep dus in de richting van de laatste, en werd, terwijl de blanken hem filmden, door de leeuwen verscheurd. Ik kan niet voor de waarheid van Ilja Ehrenburg's verhaal instaan. Hij is een com munist, en jc moet met zijn verhalen dus oppassen. Hij wil er stemming mee maken. Voor het verhaal van den correspondent van de News Chronicle kan ik ook niet in staan. Maar hij is een eerzaam burger, verte genwoordiger van een Engelsch liberaal dag blad. Hij maakt er helemaal geen stemming bij. ofschoon zijn verhaal speelt in het na bije Parijs, en dat van Ehrenburg ip de verre binnenlanden van Afrika. Waaruit volgt dat de feiten van den correspondent gemakkelij ker te controleeren zijn dan die van Ehren burg.. En de overeenstemming is inderdaad nogal treffend. Het ls gelukkig dat monsieur Chiappe die Parijsche vertooning in elk geval nog zal kunnen belemmeren Doet hij dat niet. dan zouden wij inderdaad moeten aannemen, dat het einde der Westerschc beschaving zeer nabij is. Maar ik heb hoon op hem. Wat de verschillende rollen eigenlijk zijn, die dc tamme en de wilde leeuwen moeten spelen, is niet duidelijk. Vermoedelijk moet de Artis-soort, slecht getraind als zij is, er voor zorgen ..zoo mogelijk*' niet gewond of cedood te worden. Of misschien dienen de tamme alleen maar voor de openingsnum mers, om het publiek een beetje in dc stem ming te brengen en het een climax te be zorgen. De oude Romeinen zouden er om lachen. Die kenden wat anders dan tweehonderd leeuwen. Bij de opening van het Amphithea- trum Vespasiani liet keizer Vespasian us 5000 (volgens andere opgaven 9000' wilde dieren „elkaar verscheuren". Uit dit verhaal moet de bekende historie van bereisden Roel ont staan zijn, die voor 't wijnhuis in een kleine Poolsche stad twee bullebijters eveneens „elkaar verscheuren" zag U herinnert u dat wel. In het geval van Vespasianu.s" openings voorstelling moeten er tenslotte 5000 (volgens anderen 9000* .staarten zijn overgebleven. Maar eigenlijk is er geen aanleiding tot grapjes. Zelfs als meneer Chiappe meneer Dickson de vergunning weigert, zullen wij de prettige zekerheid behouden dat onze beschaving thans zoover gevorderd is. dat In een harer centra een zeer deskundig impresario zulk een vertooning heeft willen op touw zetten om het publiek te behagen Een aangename gedachte. R. P. WONINGBOUW. GELDLEENING VAN ƒ200.000 a 5M pCt. 7 October j.".. besloot de raad aan de stlch- tlng Centraal Wonlr.gbeheer eer. voorschot, te verleenen van f 940.500 voor den bouw van 258 woningen, waaronder 5 winkelhui zen. Thans stellen B. en W. voor deze stichting tc machtigen een geldleenlng van f 200.000 voor dezen bouw aan te gaan tegen 5 12 pet. af te lossen in 5 jaar. Dc gemeente zal deze k*:ning waarborgen,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1