Koude In onze Tijdingzaal. N.V. Hoenderdos' Het woord is aan... Crisisworsteling. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14933 Verschönt dagelüks, behalve op Zon- en Feestdagen. Dinsdag 1 Maart 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. PFF1!Fm„ en ROBERT PEEREBOOM. Hoofdredacteur» ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week f 0.25. per maand f 1.10, per 3 maanden f 3.25. franco per post f 3.55, losse nrs. f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand f 022, per 3 mnd. f 0.65. franco per post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054# Redactie 10600 Administratie: 10724, 1482S Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 1I regels i 0.60. elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentje» (iederen dag) 1—3 regels f 0.30. elke regel meer /0.10. uitsluitend ti contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange Idem voor Abonnés op het Geïil. ZondagsbladLevenslange ongeschi ngeschiktheid en Ovetlijden f 600.-. theid f 2000.-. Overlijden f 600- Verlies van Hand, Voet of Oog I 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinget f 1 50.-. Elke andeie vinger f 1 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvingei f 75-, Veilies andere vingei 1 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wij willen de aandacht van onze lezers nog eens in het bijzonder vestigen op het buiten gewoon mooie en belangwekkende foto-werk van den heer Ad. Burdet, dat thans in de Tij dingzaal van Haarlem's Dagblad is tentoon gesteld. Dr. Jac. P. Thijsse heeft deze ten toonstelling reeds met een artikel in ons nummer van Zaterdag ingeleid. Vandaag ge ven wij een interview met den heer Burdet zelf. Het bezoek aan de Tijdingzaal is al heel druk, en wij zijn ervan overtuigd dat iedere bezoeker die haar verlaat iets meeneemt van de zonnigheid, de levensblijheid en de lente belofte die het aanschouwen van deze boeien de collectie foto's geeft. U neemt iets mee van de zonnige natuur- pracht van de Naarder Plassen, van Hagenau. van zoovele andere prachtige plekjes, en vooral van deze wondere bekoring: de vogels in de vrije natuur. De extracten uit films in de vitrines zijn daarbij wel het boeiendst, en de keuze bewijst de zuiverheid, de artisticiteit mag men zeker zeggen, van den man die ze zoo zorgvuldig en met eindeloos geduld heeft waargenomen, in zijn groote liefde voor de Natuur. Wij zijn er trotsch op deze collectie in onze TQdingzaal te mogen tentoonstellen, en haar schepper dankbaar dat hij zijn werk voor dit doel heeft willen afstaan. Wat het in de eerste plaats toont en meegeeft is schoonheid, schoonheid van het Leven zelf, die velen ver blijden zal in deze voor hen zoo moeilijken, zorgen vollen tijd. Na de geëxposeerde verzameling anti- oorlogsprenten, na Heuff's mooie collectie tee- keningen van de Zuiderzeewerken beeld van den stoeren strijd tegen de zee en na deze prachtige weergave van natuurleven zul len wij het er niet bij laten. Het is onze be doeling tal van kleine exposities in Haar lem's eenige Tijdingzaal te geven en daarin, hetgeen juist in deze periode zooveel waarde heeft, telkens de zonzijden des levens te fcoonen. De toegang Is geheel vrij, eiken dag van 9 tot 6 uur, en hoe grooter het bezoek is hoe liever het ons zijn zal. 'hoop op bestellingen nog niet verloren. Directie van de „Conrad" optimistisch. In ons nummer van Vrijdag deden wij 'eenige mededeellngen over den toestand bij eenige Haarlemsche bedrijven, die alle van de crisis bleken te lijden te hebben. Wij vroegen ook de directie van de Werf Conrad naar den stand van zaken in dit groote bedrijf. „Het gaat slecht", zei ons de directie, „maar nochtans hebben wij den moed niet verloren. Hoewel wij geen bepaal de verwachtingen kunnen koesteren geloo- ven wij toch vast, dat het ons zal gelukken het bedrijf door den slechten tijd heen te halen. De toestand is op het oogenblik niet slechter dan eind 1931 en wij hopen, dat er nu tenminste weer besteld zal worden. Wel is het uiterst moeilijk om in dezen tijd een opdracht te krijgen. De concurrentie is fel en daarvan maken opdrachtgevers gebruik om de zwaarste eischen te stellen. Zij stallen den kortst mogelij keil opleverings termijn en zoo kan het gebeuren, dat, ter wijl wij slechts met 100 arbeiders werken en dan nog niet eens een volle week, er toch overgewerkt dient te worden. Vele opdrachten zijn door allerlei voorwaarden en boetebepalingen uiterst moeilijk uit te voeren, doch de noodzaak om het bedrijf in gang te houden noopt tot het aanvaarden van opdrachten, die slechts met verlies en met veel opofferingen kunnen worden uitgevoerd. Het eenige, dat thans onder handen is, is een graversinstallatie voor de Staatsmij nen. De fabriek werkt nog met 100 arbeiders, waarvan enkelen nog 48 uur per week In dienst zijn anderen veel korter, tot 8 uur per week toe. In den goeden tijd waren bij de Werf Conrad 1100 man werkzaam, waarvan 800 te Haarlem en 300 te Zaandam. Het be drijf te Zaandam is reeds sinds 1930 geslo ten. Men teert nu op de reserves en er Is zelfs geen sprake van, dat het bedrijf de onkos ten kan goedmaken. Orders uit het buiten land zijn al zeer moeilijk te verkrijgen door de bsschermingspolitiek van andere landen. Doch hoe slecht de toestand ook is, van een geheel sluiten van het bedrijf te Haarlem is geen sprake. VERHUISWAGEN IN DE KNEL. Op het viaduct aan den Jansweg wordt op een groot bord gewaarschuwd, dat, de groot ste doorrij hoogte aldaar 3.70 M. Is. Velen dachten dat deze waarschuwing overbodig was, want zulke hooge voertuigen ziet men immers niet op den weg! Wel zoekt, men het tegenwoordig in de lengte. Een daveren te genwoordig gevaarten over den weg, zóó lang en breed, als men vroeger alleen op den spocrweg sag. Maar vanmorgen is dan toch voor den eersten keer een wagen onder het viaduct bekneld geraakt. Met was een met een oaard bespannen verhuiswagen uit Heerenveen. Ook bovenop waren goederen geladen. Dit hooge transport heeft blijkbaar op zijn lange route geen belemmering ondervonden, maar hier liep het mis, doordat er een rijwiel bo ven :p lag. En natuurlijk gebeurde het Juist boven de trambaan. Een toen na veel moeite het rijwiel verwij derd was, kon de wagen zijn weg vervolgen. Alleen de fiets was een weinig beschadigd. Maar het tramverkeer ondervond twintig minuten vertraging. HOE MEN VOGELS MET DE LENS VANGT.... De heer Ad. Burdet vertelt. In onze Tijdingzaal de illustratie. Onze Tijdingzaal geeft weer een expositie op het oogenblik, en wie in deze koude voor jaarsdagen niet afgeschrikt wordt om er eens heen te wandelen zal er meer van de lenteblijheid vinden dan waaraan hij het nu nog maar even zou wagen te denken. De ten toonstelling van fotowerk van Burdet schept er een stemming van jong ontwakend leven en prettige zonnige zomerlandschappen: het is een uitgezochte collectie, die langs de wan den hangt en in de vitrines ligt uitgestald. Foto's van broedende vogels en broedplaat sen en duingebieden, het Naardermeer, de Geldersche bosschen, waarin zij leven. Dat laat zich zoo niet beschrijven, men moet het zelfs gezien hebben om te oordeelen. „Wel, mijnheer Burdet", hebben wij ge vraagd, toen hij de wijze, waarop de exposi tie was ingericht, kwam bezichtigen ..misschien wilt u onze lezers nu ook wat voorlichten over de wijze, waarop al deze zoo waardevolle platen tot. stand kwamen?" En de heer Burdet. die wel een der grootste vogelkenners in ons land is, vertelde: Men begint eenvoudig niets zonder een tentje. Het is even belangrijk als de camera, want wanneer ze weten, dat ge' in hurt na bijheid zijt, krijgt ge de vogels niet op de plaat. Het tentje is niet groot, 1.20 hoog, een meter lang, niet breeder dan 80 centimeter. Het wordt opgesteld bij het nest en zorgvul dig gecamoufleerd met wat takken, wat bla deren, hooi en hei, al naar de omgeving is. De beschermende kleur wordt natuurlijk zoo veel mogelijk in harmonie met het terrein gekozen. Als nu het tentje er zoo verborgen staat én ge hebt er heel kalm en rustig en heel geduldig ln plaats genomen, naast het foto- of filmtoestel, dan komt de vogel op het nest terug. Maar een vogel is slim en hij zal niet stil worden, omdat hij weet, dat er nog iemand in zijn nabijheid is. De mensch nochtans, die de vogels wil ver schalken is slimmer dan zij, en zoo neemt de heer Burdet dan altijd een assistent mee. veelal zijn vrouw, zijn zoon. of een ander en vóór de opnemingen beginnen zullen, laat hij dezen vertrekken. De vogel ziet nu, dat er iemand weg gegaan is en vogels zijn niet zoo slim. dat zij kunnen bevroeden, dat wanneer er iemand weg gaat er nog iemand blijven kan ook. En daarvan maakt de vogelfotograaf ge bruik. Hij wacht nu geduldig in het tentje, tot de vogel oo het nest gekomen is en zoo. eindelijk, dikwijls na uren en uren, een halve dag soms, kan hij zijn opnemingen doen. Meen nu niet. dat dit alles zoo vlug gaat. als uit deze beschrijving zou lijken. Het tentje moet er minstens al een paar dagen staan en ieder onvoorzichtig geluid zou het geheele plan de campagne kunnen verstoren. Daarom was het zoo'n groot bezwaar, dat het filmtoestel zoo'n lawaai maakte. Ook daarop heeft de ervaren kenner van het leven en de gebruiken der vogels iets ge vonden. Als de heeï Burdet met het f'lmtoe- stel er op uit trekt, neemt hij ook een oude wekker mee. Een wekker zonder bel en zon der wijzers, die hij eerst in werking stelt. In het algemeen verschrikken gelijkmatige gelir den, zooals van een voorbij suizende auto of van een werkende machine de vogels n'et en zoo dient de wekker hier een eanschelijk an der doel, dan dat, waarom u hem thuis zoo vaak verwenscht hebt. hij went den vogel aan het ratelen var. de filmmachine, die straks wordt ingeschakeld. Dit is de techniek van het vogels vangen met de lens. doch hoeveel ervaring, hoeveel kennis van het vogelleven komt daar niet bij. De kenner van de vogelwereld ziet. hoe ver het broeden is. en weet. dat een vogel tegen het einde van de broeineriode vaster aan ziin ~<est gebonden is. En daarnaar reeelt hij den 'ijd, waarop hij zijn observatiepost zal in namen. Soms ls het ook wel noodzakehlk dat de operateur ziin stem laat hooren. bijvoorbeeld wanneer hij wat leven in de brouwerij zou wenschen voor zijn film Maar een vogel is een wispelturige acteur en niet altijd geeft hij aan de aanwijzingen van den regisseur ge hoor. Dan is het noodig om wat beweging te veroorzaken in de tent. hetgeen den fotograaf zelfs lang niet altijd onwelkom is. omdat stramheid hem wel eens begint te plagen. Het fotografeeren van vogels op deze wijze is een vermoeiend werk. maar niettemin, ver telt de heer Burdet, ik heb nog wel eens on der moeilijker omstandigheden gewerkt. In Genève op een brandladder boven een af grond. 80 meter hoog. om het nest van een roofvogel te pakken te krijgen. En het tentje óók boven op de ladder, vergeet, u dat niet. Het is niet altijd noodig om het object zoo d'.cht te naderen, de gewone lens vraagt een afstand van niet. meer dan een meter, maar de tele-lens verlangt n'et meer van u, dan dat ge het object op vijf tot twaalf meter -•adert. Dat vergemakkelijkt den arbeid na tuurlijk in vele gevallen. Zóó. na langdurige en wel-overlegde voor bereidingen. in de eenzaamheid van de ge duldige afwachting in een ruimte zoo breed als bij u het blad van de tafel, ontstonden uit zorg en liefde voor het onderwerp, ge paard aan groote kennis en ervaring de dui zenden en duizenden meters film van zoo merkwaardige schoonheid- De vogelfilms van In verband met de ingevallen koude, hebben wij extra maatregelen genomen om spoedige levering te waarborgen. Niettemin blijft het gewenscht vroeg tijdig te bestellen, en doen wij hiertoe een beroep op onze cliëntèle. Wij beschikken over flinke voorraden, Wilhelmina-, Belgische- en Engelsche Anthraciet. Voor zoover de lezers dezer advertentie nog niet tot onze vaste cliëntèle behooren, noodigen wij hen uit thans proef te nemen met een onzer goed verzorgde soorten. Bezitters van Haarden met onvol doende capaciteit, bedelen wij aan thans onze prima Wales Anthraciet te stoken, welke juist 0.30 per H.L. in prijs verlaagd zijn. Beleefd aanbevelend, brandstoffen handel TELEPHOON 11979 (2 lijnen) Burdet, die een grooten naam hebben bjj de natuur-hlstorlci. De pioniers van dit genre waren in Ne derland Steenhuizen, die in Artis werkte, en Tepe, de knappe vogelfotograaf, maar daar bij is het de heer Ad. Burdet, die er nu al sinds vijf en twintig jaren een groote en be langrijke uitbreiding aan gegeven heeft. Waarvan een klein, doch zeker niet gering deel bij ons voor ieder nu vrij te zien is. P. KALBFLEISCH. HEEFT TEGEN 3 MEI a s. EERVOL ONTSLAG GEVRAAGD. Wij geven hier het portret van een der ver dienstelijkste ambtena ren van de gemeente, de heer P. Kalbfleisch, referendaris, chef van afdeeling onderwijs en verkiezingen. Deze heeft omdat hij op 3 Mei a.s. 65 Jaar wordt, aan B. en. W. met ingang van dien datum, eervol ontslag gevraagd. De heer Kalbfleisch zal dan 25 jaar in dienst van verschillende gemeenten hebben doorgebracht, waarvan 38 jaar te Haarlem. Toen de heer Kalbfleisch in 1930 zijn gou den jubilé als gemeente-ambtenaar vierde bleek duidelijk, dat zijn werk zeer gewaar deerd wordt. Met leedwezen zal men hem onder de bekwame en getrouwe werkers mis sen, terwijl het den betrokkene zelf ook strijd zal kosten zijn arbeidzame ambtelijke leven af te sluiten. DE LOONREGFUNG TN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. OOK DE PROT. CHR. ARBEIDERS AAN VAARDEN DE LOONSVERLAGING. Konden wij gisteren meldden dat de R.-K. landarbeiders de voorstellen der patroons in het bloembollenbedrljf waarvan het voor naamste punt is het terugbrengen van het gemiddeld loon van f 26 op f 21 hadden aan vaard, thans kan hetzelfde worden gezegd van den Ned. Chr. Land arbeidersbond. Het hoofdbestuur van den Modernen Bond heeft medegedeeld, dat het nog in nade- iverleg zal treden, op een vergadering, mc-t die leden, die het patroonsvoorstel van de hand hebben gewezen. J. Wasserman Al het onrecht cn lijden der wereld vindt z\)n oorzaak hierin dat ervaringen niet kun nen worden overgedragen op anderen. (In Oostenrijk gaat men ier be strijding van den nood bonds- regeeringsworst vervaardigen.) Heugt ze u nog. etensbroeders, Onze oorlogseenheidsworst, Waarvoor zelfs het vieste varken, Zich slechts knorrend schamen dorst? Heugt ze u niet nog als gister. Iets onzegbaar raars en naars. Rauw van pit en blank van bolster. Voor ons eenheidsworstelaars? Eenheid was de juiste titel, Want zij bracht als resultaat, Tegen worst in al haar vormen In ons land een eenheldshaat. 't Is alweer zoo lang ereleden, Worst ls weer een lekkernij. Nèerlands bloed vloeit weer door aadren. Van die vreemde worstsmet vrij. Maar nu lees ik, dat de Weener Weer met bondsworst wordt gevoed. Omdat Oostenrijk niet rijk is, Zoodat Weenen weenen moet. Zoover is het dus gekomen, In een tijd van volle vrêe, Met een eenhe!d*worstniemorle Weenen wij met Weenen mee. Moge men ons 't leed besparen, Levend in d'erinnering Van het schrikbeeld der herhaling Onzer eenheidsworsteling. P. O ASUS. TENTOONSTELLING VOOR MOND- EN TANDHYGIëNE. DE VOORBEREIDINGEN. Zooals wij reeds kort hebben gemeld word' te Haarlem van 7 tot 13 Maart e°n tentoon- - telling voor tand- en mondhygiëne gehou den. De voorbereidingen voor deze expositie zijn 'hans in vollen eang. Zij zal worden georga niseerd in de kleine Gem. Concertzaal, die daarvoor gratis wordt afgestaan. De lezingen en voordrachten, die ter gelegenheid van de tentoonstelling zullen plaats hebben, worden ook ln het Gem. Concertgebouw gehouden. De H.O.V. repeteert, gedurende dien tijd in den foyer van het Rembrandt-Thea'er. die daarvoor welwillend door de directie Ls be schikbaar gesteld. Ook de filmvoorstellingen voor de hoogste klassen der scholen worder. 'n het Rembrandt-Theater gegeven. Voor het waarborgfonds zijn reeds verschil- node toezeggingen gedaan On velerlei wijzen zal d- aandacht van het 'nibllek op de tentoonstelling worden eeves- 'igd. Onder meer zullen doc-ken over de ge heele breedte van verschillende strain wor den gespannen waaron de letters M.T.H. die de expodt'e bil verkort'ng zullen aandui den duidelijk zullen uitkomen. Ook in de bioscopèn zal reclame voor de tentoonstelling worden gemaakt. De officieele opening, in tegenwoordigheid van genoodlgden, zal Maandagavond a.s. -•laats hebben. Dien avond zal tandarts G. A. TT. Eybrink Jansen, le'der van den Gem ^chooltandverzorgir.gsdienst in Den Haag, -preken over het onderwerp- „Schooltandver- rorcirg". Dinsdag 8 Maart spreekt Prof. G. C. He ringa, Hooeleeraar aan de Gem. Universiteit 'e Amsterdam, over .Tandheelkunde als pro- -hvlaxe voor de algemeene rondheid". Daarna behandelt, op Woensdagavond •andarts J. Berkenbo«ch Berends te Arnhem 'oorzitter van de afdeeling Gelderland van Toch een ivapenstilstand tusschen China cn Japan? Voorstel in den Volkcnbondsraad. (2e blad, le pag.) Het Engelsche Hoogerhuis neemt de wet op invoerrechten aan. (2e blad. le pag.) De Lappomannen in Finland in opstand. (2e blad. le pag.) Geen overeenstemming in de Textiel industrie. (2e blad. 2e pag.) De brand in het herstellingsoord te Luit te ren. Boschbrand met moeite voorkomen. (2e blad, 2e pag.) Smokkcloorlog aan de Oostgrens. (2e blad. 2e pag.) Hoop op bestellingen nog niet verloren. Directie van de Conradoptlm'sti3ch. le blad, le pag.) ARTIKELEN, ENZ. Vierster: In onze Tijdingzaal. (le blad. le pag.) Jhr. Mr. B. de Jong van Beek en Do"k: De ontwapeningsconferentieHet einde der algemeene beschouwingen. (2e blad. le oag.) Over het dalen der huishuren II. De arbei derswoningen. (le blad, 3e pag.) de Mij. tot bevordering der Tandheelkunde, *en tandheelkundig. Voor den lOen Maart Ls ^et tentoonstciiirgscomité nog in onderhan- -Ming en op 11 Maart spreekt tandarts P L. Paërl. lid van het Hoofdbestuur der Ned. Mij. 'ot bevordering der Tandheelkunde over: ..Wat moet men van zijn gebit weten?" Tot het eere-comité zijn o.a. toegetreden: ie heer C. Maarschalk, burgemeester en Mr. Th. a. We.sstra, gemeente-secretaris van Haarlem: Jhr. J. P. W van Doorn, burge meester van Heemstede en Jhr. Mr. C. J. a. Der. Tex, burgemeester van Bloemendaal. Zij nog vermeld dat een aantal toegangs kaarten gratis voor werkloozen, leden van be stuurdersbonden, zal worden beschikbaar ge steld. CRISIS-COMTTc. H. M. f 5 1 cent per dag 3 10 Hu'shoudgeld Febr.+Maart 2 R. F. 2 50 Maandel. bijdrage H. L. W. 1. DE WIJZIGING DER L.O. WET. Bezwaren van het Haarlemsche Gemeentebestuur B. EN W. VINDEN GEEN RFDEN AAN DE KAMER EEN ADRES TE ZENDEN Het bes'uur der afdeeling Haarlem van het Nederland ?ch Onderwijzers-Genootschap vraagt den gemeenteraad van Haarlem, zioh in een adres te wenden tot de Tweede Kamer der Staten-Gensraal, ten einde de bezwa-en uiteen te zet'en tegen artikel 28 van liet wetsontwerp tot herziening der Lager-onöer- wliswet 1920. B. en W. schrijven daarover aan den raad, dat de hi er bedoelde aangelegenheid bereids hun aandacht had. Ook ln de Afdeellngsvegaderingen. vóór de behandeling der gemeentebegrooting voor den dienst 1932, ls althans voor zooveel betreft de financieele gevolgen van het aan hangige wetsontwerp de vraag gesteld of het College van B. en W. bereid was ln ver band met een hierover uitgebracht rapport aan de Vereeniglng van Nederlandsche ge meenten (z.g. rapport der Oommissie van der Molen), in deze bij de Regeering stap pen te deen. Het antwoord op deze vraag, gegeven ln de ..Memcrie van An woord" geeft het stand punt vhn B. en W. weliswaar beknoptelijk, maar niettemin vrij duidelijk aan. Overigens mcenen B. cn W. ter zake te mogen verwijzen naar het „Verslag van het gesprokene" van de raadsvergadering van 23 December 1931 waarin door den wethouder van Onderwijs, namens het College, in ant woord op een gestelde vraag van ongeveer dezelfde strekking wordt toegelicht waarom een afzonderlijke actie onjuist moet worden geacht. De bezwaren, welke het ingediende wets ontwerp aankleven, zijn op verschillende breedvoerig gemotiveerde gronden door tus- schenkomst van het bestuur der Vereeni glng van Nederlandsche gemeen'en( waar bij ook Haarlem Ls aangesloten), onder dag rekening van 25 Juni 1931, ter kennis ge bracht van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Zij raken niet alleen de verdeehng der financieele iaslen. maar o.m. tevens de voor gedragen beperkingen der gemeentelijke vrijheid inzake het onderwijs, de leerl!rrtcn- chaai, de berechting van geschillen en de ergoedir.fen van kapitaals- en exPloltalle- i'.tgaven der bijzondere scholen. B. en W, achten hei als aangesloten ge meente. behalve onjuist, volkomen overbo dig aan de bij ul'stek deskundige beschou wingen afzonderlijk toevoegingen te maken. Zij stellen daarom voor, op het verzoek schrift van het bestuur der afdeeling Haar lem van het Nederlandsch Onderwijzers- Genootschap afwijzend te beschikken. Maandag verliet de eerste bagagewagen I plaatsen van de fabriek der N.V. J. J. Beijnes van een geheel nieuw type, bestemd voor het te Haarlem. De wagens hebben een lengte binnenlandsche spoorwegverkeer, de werk- I van 13.60 M. Zij zijn electriseh gelaschL P. Kalbfleisch

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1