NA BRIAND'S DOOD. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 15 MAART 1932 De laatste rustplaats. Zijn laatste (Van onzen Parijschen correspondent). Wil, f' Het leven herneemt zij n rechten Eén enkel oogenblik hebben we stilgestaan fcn nu is -weer alles in vol-bedrijf. Toen gis teren, in den na-middag de hekken van de (begraafplaats Passy zich .sloten achter de enkelen die het stoffelijk overschot van Aristide Br tand volgden tot het graf, gebood dc bescheidenheid ons allen om terug te keeren. Maar op dezen stillen Zondagochtend, fln dc vroegte, zijn we nog even terugge keerd door de verlaten straten waar slechts feen enkele vlag nog met rouwkreb herin nert aan dc droeve plechtigheid van den yorigen dag. Het kleine kerkhof van Passy, op de hoog ten van het Trooadéro, is een verzamel plaats van glorievoile herinneringen. Als we voortschrijden tusschen een haag cypressen zien we links en rechts in marmer gebeiteld de meest beroemde namen: Manet, De bussy, Weber. Marie Bashkirtseff, Fauré, Kessager. Boylesve, Ré jane Mirbeau de graf kelder van Sadl Carnot. Wat al herinne- xingen. En 't is daar. aan 't einde van het hoofd- pad, dat Arlstide Briand tijdelijk aan den schoot der aarde is toevertrouwd, tot dat op het dorpskerkhof van Cocherel, in de schaduw van de vervallen kerkmuren zijn graf gereed zal zijn. We hoeven niet lang te zoeken om de plaats te vinden. Eén enorm bloemenveld, groote en kostbare kran sen met linten, maar ook honderden kleine bouquetjes viooltjes die gisteren nog door onbekenden, door velen uit de massa, met piëteit zijn neergelegd voor de cataphalque Sommige bloemstukken dragen een op schrift. Een ruiker veldbloemen: „geplukt door de schoolkinderen van Nice, om te wor den neergelegd op 't graf van Briand". zoo lezen we. Een ander, bescheiden bloemstukje draagt het opschrift: ..Een moeder die geen geld heeft maar drie zonen". Het moge voor de nabestaanden een zekere troost zijn ge weest dat héél de offlcieele wereld, dat alle regeeringen zonder onderscheid kransen hebben gestuurd, maar hoe veel ontroeren der, hoe voel treffender nog is deze stille hulde van hen die. onbekend, spontaan hun dankbaarheid hebben wliien toonen voor het opbouwende werk van den grooten Vredes apostel. Zonder twijfel zullen allen diens vriend Victor Margeuritte, eens zijn, dat deze hulde hem dierbaarder zou zijn ge weest dan alle ofl'icieele plechtigheden „Terug de kanonnen, achteruit de mitrail leuses", zoo hebben we eens Briand hooren uitroepen in de Franschc Kamer. Gelukkig heeft men zich op het laatste oogenblik ten minste dezen hartewenseh van den overle dene herinnerd en dat is dan ook de reden dat. In het laatste défilé van de troepen geen stuk geschut werd meegevoerd. Kanonnen?.mitrailleuses?.Het is wel 't laatste waaraan men denkt wanneer men op zoo'n stillen, vreedzamen Zondag ochtend, héél alleen, in stille overpeinzing voor T meer dan eenvoudige graf van Aristide Briand staat Zijn laatste wilsbeschikking luidt: ik wensch In allen eenvoud begraven te worden op het kerkhof te Cocherel. Men heeft reeds overwogen om hem bij te zetten in het Panthéon .ln aller gedachten rust hij daar reeds te midden van de grootste mannen van Frankrijk, maar men zal zijn wil eerbiedigen. Eenvoud, eenvoud, dat is altijd de wensch van Briand geweest. Hij die millioenen had kunnen verdienen heeft zich altijd tevreden gesteld met héél weinig. Cocherel was niet een kostbaar landgoed, doch slechts een be scheiden optrekje: het „appartement" in de Avenue Kléber heb ik met eigen oogen ge zien: een zeer eenvoudig, bijna armoedig ge meubeld optrekje, waar men geen spoor van luxe vond. „Ik heb geen geld, maar ik zal 't de paar weken dat ik nog te leven heb wel kunnen uithouden". Dat waren deeigen woor den van Briand, enkele weken voor zijn toch zoo plotselingen dood toevertrouwd aan zijn vriend Marguritte. Geen geld. geen enkel onderscheidingstekken, omdat hij altijd elke decoratie weigerde.... rijk slechts aan bit tere ervaringen, zoo is 't einde van den man van Locarno geweest. In tegenwoordigheid van zyn neef en nicht, zijn laatste en eenige nabestaanden, is zijn testament geopend. Hij vermaakt hun het huisje te Cocherel en de meubeltjes van zijn Parijsche appartementje worden door de zorgen van een oude vriendin verdeeld on der enkele intiemen. Het weinig, trouwe personeel dat hem jaren lang gediend en verzorgd heeft- is bedacht met enkele ver zekeringen. „Ik ben heusch niet te benijden, ik ben mijn leven misgeloopen", zoo heb ik Aristide Briand eens aan het einde van een maaltijd hooren zeggen. Ik was eigenlijk in de wieg gelegd om boer of zeeman te worden, zoo ging hij met een glimlach verder. Maar door een zonderlingen samenloop van omstandig heden werd ik advocaat en daarna député Van dien dag af wist ik niet meer wat- vrij heid was. Toen men my minister maakte werden mijn ketenen nog wat meer aange snoerd en toen ik minister-president werd was ik een slaaf. Ik heb altijd den indruk gehad dat ik, telkens als ik een sport van de ladder verder klom. ook verder afraakte van mijn ideaal: rust, eenvoud en afzon dering De pompeuse hulde van gisteren, officieele bezoeken, kransen, bloemen, toespraken, re- ligieuse plechtigheden, troepenvercoon, vlag gen.... als ik aan deze oprechte woorden welke ik eens door Briand hoorde zeggen denk, meen lk dat hem dat alles niet dierbaar zou zijn geweest. Want er bleek dat de man die rust, eenvoud en afzondering als zijn hoogste geluk beschouwde zelfs na zijn dood1 nog niet aan zich zelf toebehoorde.... In de verte beieren de kerkklokken. Dé bedehuizen stroomen leeg en, nieuwsgie rig. naderen reeds de eerste Zondag-wan delaars in dc cypressenlaan. HENRY A. TH. LESTURG-EON. Chit Ernstige onlusten in Mandsjoerije. Uit 'geheel Mandsjoerije worden ernstige onlusten gemeld. In de Westelijke zone van den Chinceschen Oosterspoorweg zijn over al Chlneesche troepen tegen de nieuwe re- gccring ln opstand gekomen Alle Japansche garnizoenen zijn gemobiliseerd. De Japan sche troepen marcheeren ten deele reeds tegen de Chlneesche troepen op. i Te Moekdon zelf trokken de Chineezen in groote troepen door de voorsteden, bedreig den Japansche onderdanen en plunderden talrijke zaken en huizen. In de omgeving van het Japansche hoofdkwartier werd een aantal huizen in brand gestoken. Tet Mansjoeli hebben de Chlneesche troe pen de gcheelc stad leeggeplunderd. De Ja pansche commandant werd vermoord. Een regiment van het Chlneesche Hailoeng Kiang leger te Peiho is opgetrokken naar Tsltsikar ten einde de aldaar gelegerde Ja pansche bezettingstroepen aan te vallen. De versterkte stad Erloetoen in het bin nenland van Mongolië, is evenals twee andere Mongoolsche steden eveneens door onge regelde Chlneesche troepen en bandieten bezet en finaal leeggeplunderd. Internationale conferentie over de terugtrekking der troepen. Maandagavond had op het Brltsche Con sulaat een belangrijke conferentie plaats, waaraan de diplomatieke vertegenwoordigers van Groot-Brittannlë, Frankrijk, Amerika. Italië, China en Japan deelnamen. De aard der besprekingen werd niet ontsluierd, doch men gelooft, dat de conferentie een poging heeft gedaan het probleem op te lossen, ge schapen door het feit dat de Chineezen er op blijven staan dat de Japanners hun troe pen terugtrekken voordat een vredesconfe rentie bijeenkomt. Dultscliland. Internationale bank keurt het Rij ksbank-crediet goed. Dc Raad van Beheer van de Bank voor Internationale Betalingen heeft de maat regelen bevestigd en goedgekeurd, die de president in overleg met de drie andere be trokken banken heeft genomen tot ver nieuwing van liet aandeel der Bank voor In ternationale Betalingen in het aan de Duit- sche Rijksbank totale crediet van negentig- jnillioen dollar tot 4 Juni a.s. Verkiezingen voor den Pruisi- schen Landdag op 24 April. De permanente commissie van den Prui- sischen Landdag heeft Maandagavond in overleg met de Pruisische regeering Zondag 2-1 April a.s. vastgesteld als datum voor de verkiezingen voor den nieuwen Prulslschen Landdag. De Pruisische regeering heeft besloten don kiesdccler op 50.000 vast te stellen, d.w.z.. dat op elke 50.000 uitgebrachte geldige stem men één afgevaardigde komt. De nieuwe landdag zal derhalve 400 a 450 leden tellen BERLIJN, 14 Maart (V. D.) Bij dc heden middag gehouden bespreking is vastgesteld, dwat een mandaat zal worden toegekend per 50.000 kiezers bij de verkiezingen welke 24 April as. voor den Prulsischen Landdag zul len worden gehouden. Dit beteekent dat hei aantal zetels van 450 tot ongeveer 375 wordt teruggebracht, hetgeen geschiedt uit bezui nigingsoverwegingen. Geneve. Internationaliseering van de luchtvaart aan de orde. In de hoofdcommissie van de Ontwape ningsconferentie werd Maandag de door Frankrijk geëischte Internationaliseering van de burgerlijke luchtvaart behandeld. Het presidium der commissie voor lucht vaartaangelegenheden legde de Hoofdcom missie een resolutie voor waarbij de kwestie der internationaliseering van de civiele luchtvaart ter fine van opheldering inzake technische kwesties wordt terugverwezen naar de Commissie voor Luchtvaartaange- legcnheden. Deze resolutie stuitte op sterken tegen stand aangezien zij in haar redactie de in ternationaliseering van de civiele luchtvaart als belangrijkste kwestie naar voren schoof. Litwinov legde er den nadruk op dat deze conferentie geen luchtvaart-, doch een ont wapeningsconferentie is. welke zich niet met de civiele luchtvaart heeft bezig te houden. Slechts de afschaffing der militaire lucht vaart moet direct principieel worden bespro ken. Massigll (Frankrijk) eischte dat de kwestie der internationaliseering der civiele lucht vaart onverwijld in behandeling zou komen. Aangezien geen overeenstemming kon worden bereikt-, werd voorloopig oen redac tiecommissie benoemd samengesteld uit ver tegenwoordigers van Dultschland, Engeland, Frankrijk, Italië. Rusland. Spanje en Zwe den. Deze redactiecommissie zal een nieuwe resolutie uitwerken. GEORGE EASTMAN OVER LEDEN. oprichter der kodak-fabrieken. ROCHESTER. 'Staat- New York). 14 Maart (V.D. De stichter van de bekende East man Kodak-Company. George Eastman heeft door een schot in het hart een einde aan zijn leven gemaakt. Eastman was laatstelijk directeur-generaal der maatschappij. O m. heeft hij het procédé van de droge plaat uit gevonden. Naar nader bekend wordt heeft Eastman in de "laatste drie jaren met zijn gezondheid gesukkeld. Zijn vermogen wordt op 500 millioen dollar geschat. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL CREMER. Voorstelling voor de Werkloozen. Haar laatste Wil. De eerste voorstelling voor dë werkloozen is voor Cremer een zeer groot succes geworden. Onze Stadsschouwburg, die door het gemeente bestuur voor dit doel gratis ter beschikking is gesteld, was geheel' vol geloopen en het lijkt mij wel zeker, dat de aanwezigen zich op dezen tooneelavond uitstekend hebben ge amuseerd. Zoo is het mooie doel aan vele Haarlemmers, die door de tijdsomstandighe den, geheel buiten hun schuld, in kommervolle omstandigheden verkeeren, eenige uren van ontspanning te bezorgen, volkomen bereikt. Cremer heeft voor deze avonden wijselijk een vrooüjk. onschuldig blijspel gekozen, na melijk „Haar laatste Wil" van J. W. van der Heijden en Henk Bakker, een stuk, dat de stampvolle zaal heel den avond in een bo venste beste stemming heeft gehouden. Een zonderlinge, oude dame heeft als haar uiterste wilsbeschikking gedecreteerd, dat haar fami lieleden na haar dood 4 dagen gezamenlijk op haar villa zullen logeeren en daarna ge zamenlijk de erfenis zullen mogen deelen, mits er in die 4 dagen in vollen vrede wordt ge leefd. Een ieder die ruzie maakt valt af en de buit zal tenslotte komen aan hem of haar, die in de practijk de zachtaardigste blijkt te zijn. De oude tante heeft wel geweten, wat vleesch zij in de kuip had, want de lieve familieleden kunnen geen minuut bij elkaar zijn of de heibel begint en de ruzies zijn heel den avond dan ook niet van de lucht. De eenigen die er niet aan mee doen, zijn Tilly Veer en Hans Alkema, twee jonge menschen. voor wie de wereld nog maar enkel roz.egeur en maneschijn is en die het zoo druk hebben met de liefde, dat^zij geen tijd vinden om ru zie te maken en het is dan ook naar hun tweetjes, dat tenslotte tot groote woede van de ooms en tantes de erfenis gaat. Een blijspel zonder eenig pretentie, dat uitermate geschikt is voor dilettanten en waarmee de Cremerleden niet de minsts moeite hadden. Haar laatste Wil werd in vroolijken. min of meer kluchtigen toon ge speeld en de lach was den heelen avond niet uit de zaal. Bakker zelf stond als Groen de pantoffelheld die. opgezet door zijn familieleden, het op zijn heupen krijgt om zijn vrouw een dame, waarbij vergeleken Xantippe nog maar/n doetje was te weer staan, in het centrum van deze klucht- Bak ker had blijkbaar zelf pleizier in zijn rol en hij maakte er clan ook iets kostelijks van. Het best was hij wel ln het eerste bedrijf, als hij zwijgend naast zijn vrouw zit, onderda nig en kleintjes en hij zonder toch één woord te zeggen aldoor dank zij zijn waarlijk komisch spel hoofdpersoon is. Maar ook de anderen speelden met blijk bare animo, zoodat wij een amusant geheel kregen. De damês Lucas en Eki Bouwer ga ven elkaar niet veel toe in kordaatheid en radheid van Long. Voor deze mevrouw Groen zou zelfs een Napoleon onder de canapé kruipen en papa Groen werd voor mij een held, toen hij zijn vest recht trok en tot uitbundig vermaak van de zaal van wal stak. Een aardig gespeelde rol, deze mevrouw Groen van Eki Bouwer, De heer Boon is eigenlijk te gemoedelijk om ruzie te maken en zijn Kobus Snetselaar bleek dan ook een man. om ln den dubbelen zin van het woord mee uit visschen te gaan. Aan Hirs' varensgezel mankeerden noch de zeebeenen noch het schiopersbaardje en hij bracht, be halve in zijn figuur alle rondheid van den zeeman mee op het tooneel. Eij de verschijning van Tilly de Veer mevrouw Erdtsieck twijfelde niemand aan haar goede huwelijkskansen en Hans Al kema de heer Van der Meer had al een vent van niets möétcn zijn. als hij dit nichtje had laten loopen. Het kamermeisje Emmy Fuchs was de Miss Universal onder de kamermeisjes en zij droeg haar mutsje met 'n kokette gratie om eiken huisknecht onge schikt voor zijn werk te maken. De heer Schinkel bracht de noodige plechtigheid mee als de man van de wet, de heer Bos speelde los en opgewekt. Johan. het factotum op dc villa en aan Jac Timmermans klerk man keerde nu precies niets om Drop te heeten- Er is onbedaarlijk gelachen gisteravond en het oorverdoovend applaus aan het slot was wel het beste bewijs, hoe zeer deze vroolijke avond door de talrijke aanwezigen werd ge waardeerd. Voor het bestuur en de werkende leden van Cremer zeer zeker een groote vol doening. Ten slotte een vraag: Zou het op een avond als deze, waarop alles zaal. vestiaire en plaatsen gratis is. niet op den weg van den huurder der buffetten zijn de consump tieprijzen aanmerkelijk te verlagen? Nu waren de prijzen gelijk als op andere avon den, wat mij toch geheel in strijd schijnt met de bedoeling van deze avonden. J- B SCHUIL. KUNSTZAAL REEKER. I). van Luyn Bern. A. van Beek Bij Reeker debuteert een jong Utrechtsch schilder, Van Luyn met werk in velerlei technieken. Zoo de algemcene opmerking dat veel arbeid, van jongeren vooral, nog altijd te vroeg en te veel in de buitenwereld ge bracht wordt, niet achterwege blijft, er kend mag worden dat Van Luyn een ernstig werker schijnt. Ik geloof nog steeds dat het voor een jong artist, die zijn naam nog ma ken moet, beter is, half gelukte dingen, zwakke uitingen en soms wel interessante, maar niet geslaagde grepen, binnen te hou den. en alleen te laten zien wat een zekere mate gaafheid verkregen heeft. Bij den beschouwer blijft dan. in plaats van een ge mengd gevoel, een onvermengde herinne ring aan waardeerbaars over, wat voor den kunstenaar altijd veel voordeeliger uitkomt. Een reputatie rust nimmer op twijfel, altijd op zekerheden. Onzeker en schoolsch zijn de groote vrou wennaakten.hoezeer ook als studiemate riaal te waardeeren, zwak als handschrift is een kleine teekening van steenen trappen, interessant maar toch nog niet acuut genoeg voor wat hij in die richting zocht, de t-eeke- ningen van de straat en het atelier-. Ik zou die aanmerkingen niet neerschrijven bij een eerste tentoonstelling van een begaafd jong schilder, als ik van die begaving niet- over tuigd was en niet hoopte hem met mijn cri- tiek misschien van dienst te kunnen zijn Want hij ziet dat alles vermoedelijk even goed. ja beter, dan wij. cn het is alleen een verscherping der zelfcritiek die wij hem zou den willen aanbevelen. Het gaat mij veel genoegelijker af gul-uit tc waardeeren wat my gaai en geslaagd lijkt. En dat is zooveel in deze collectie werk. We behoeven dan maar een greep te doen en bij de figuurteekeningen te wijzen op het damesportret 3 en het zelfportret- <12) om van Van Luyn's capaciteiten een hoogen dunk te krijgen. Dat hij ook over intieme wezenso.ualiteiten beschikt leest ge af uit de groote teekening Wintertuin, de kleinere Hangplant en vooral Winteravond. Een wer kelijk suggestief ding. deze laatste. Van de houtsneden bleven mij een haventje en een hofstede bij, kleine prentjes, het eerste vol geest, het tweede vol intimiteit en beide met een minimum van middelen een maximum van expressie gevend. Charmeur kan Van Luyn zijn. als in dc drooge-naald-etsen. Die met den appclbloescmt-ak is een prachtig blad, die met het spcelgoed-paardje niet minder. Mooi heeft hier dc etser van de mo gelijkheden der diep gebeten lijn gebruik gemaakt. Vloeiend en toch scherp staat zoo'n dingske neergeschreven. En om al deze mooie en geslaagde dingen zullen wij Van Luyn met belangstelling blijven volgen. Begaafd is hij; rust en concentratie zullen bij hem de rest moeten doen. Op de bovenzaal Bernard A. van Beek. Be neden beloften, boven herinnering. Van Beek's werk is bekend. Behoort niet tot het beste, noch tot het slechtste der Haagsche erfenis. Hij weet, als zcovelen. wat men van hem wil en verwacht en maakt dat met de kalme onverstoorbaarheid van iemand die het zoo maken kan. en niet van zins is zich verder om 's werelds beloop tebekommeren. Het is niet sterk genoeg om over vijftig jaar als specimen van een bepaalden tijd nog beteekenis te hebben en heeft juist ge noeg fatsoenlijke quaiiteiten om nog velen rechtens te kunnen bekoren. Hoewel ik ook al niet jong meer ben, leef ik voor mij liever in het- land van belofte der benedenzaal. Soms ziet ge in zulk een verzameling er iets uitspringen. Kijk daar heeft-ie zelf ple zier aan gehad, even de routine verlaten dat andere kwade uiterste der gaafheid. Dat lijkt dan weer verjongd en frisch. Ge vindt dat hier misschien in Pyrus ja- ponica, het fijngrijze Kortenhoef, het aar dige gemeentehuis van Maassluis, de kleine Cineraria. 12 Maart 1932. J. H. DE BOIS. Briand's teraardebestelling is een grootsche hulde aan de nagedachtenis van den vredes- vriend geworden. Hierboven ziet mei het moment, waarop de kist uir het ministerie van Buitenlandsche Zaken werd gedragen. VERKEERSLESSEN VAN DEN A. N. W. B. KLIM NIET OP EEN AUTO, WAGEN OF TRAM! Op allebei de teekeningen van dit» plaatje begaan de jongens een groote onvoorzichtig heid. (Hier kon niet afgebeeld worden hoe het goed en hoe het verkeerd Is, want het meerijden achter op een auto of op een kar is alt ij d verkeerd - Op het plaatje links wordt een jongen (het zal Piet wel weer wezen) door een mo torfiets overreden en het ls zijn eigen schuld, want hij beging de onvoorzichtigheid om achter op de snel rijdende vrachtauto te willen klimmen en is daarbij op zijn neus gevallen, vlak vóór den motorrijder, die on mogelijk zóó snel kan stoppen, dat hij een ongeluk voorkomen kan. Op het rechter plaats zyn twee jongens achter op een langzaam rijdende kar geklom men en dat is ook gevaarlijk, zie maar wat er gebeurt. De voerman moet ineens zijn paard inhouden voor een auto. die uit- een zijstraat komt. en door dat plotselinge inhou den raakt die eene jongen achter op de kar leelijk in de klem. Zijn handen steekt hij van schrik en pijn in de hoogte en zijn beenen zie je niet want die zitten bekneld tusschen de kar en de auto die er achter tegenop rijdt. De chauffeur kon die botsing niet voorkomen, want die wist niet. dat de voerman zoo plot seling zou moeten stoppen (omdat er van rechts een auto kwam cn verplicht was zijn paard in te houden, want het verkeer van rechts gaat voor. In de tiende les wordt dat nader be handeld. HERINNERINGSALBUM VOOR DR. WILLEM MENGELBERG De Haagsche vereerders van ör. 'Willem Mengelberg hebben hem Zaterdag een al bum aangeboden, waarin al de brieven, te legrammen cn kaartjes bijeengebracht zijn, die hij bij zijn 60sten verjaardag ontvangen liceft- Het zijn twee dikke boeken. INGEZONDEN MEDEDF.F.LINGEN a 60 Cts. per regel. De Tip der Tips Uw merk is GIBBS! Voor alle toiletartikelen. PROF. I)R. G. J. HKERING OP VKEDESTOURNEE. Op uitnoodiging van eenige vredesbonden zal naar het Handelblad meldt, prof. dr. G. J. Heering terstond na Paschen een tournee maken door Denemarken, Zweden en Noor wegen en daar pacifistische voordrachten houden. In het voorjaar verschijnt de Decnsch Noorsche vertaling van zijn „De zondeval van het Christendom", waarvan tevens een Fransche vertaling in bewerking is. NOG VERDERE BESPARINGEN OP AMBTENAARSSALARISSEN? Het orgaan van de Centrale van Vereeni- gingen van Personeel in Rijks dienst meldt, dat de bezuinigingscommissie-Weiter voor stelt een salarisbesparing van 10 tot 12 pet. te bereiken door o m. salarisverlaging, op wachtgeldstelling en ontslag. De commissie zou reeds in overweging geven in het ver volg geen tijdelijke ambtenaren en arbeids contractanten dan bij gebleken noodzake lijkheid meer vast aan te stellen. WETSON'TWEP OP DE CONTINGEN- TEERING. Bij de Tweede Kamer zijn tfhans ingediend wetsontwerpen tot regeling van den invoer van text-ielgoederen en schoeisel, zulks ter voldoening aan het bepaalde la de Crisis - ïnvoerwet 1931, waarbij onverwijlde indie ning van wetson-.-werpen, tot goedkeuring van genomen contingenteeringsbesluiten is voor ge schreven De betreffende Kon. besluiten zijn van 5 Februari. SCHEEPVAARTBERICHTEN KON. HOLLANDSCHK LLOYD. Montferland thuisreis 12 Maart 12 uur van Santos. Delfland uitreis 12 Maart van Hamburg Waterland uitreis 13 Maart 21 uur te Bre men. MIJ. NEDERLAND. Enggano uitreis te Balikpapan 13 Maart, Sembilan Java New-York lijn van Sabang 13 Maart. Poelau Tello thuisreis van Port Said 13 Maart. Poelau Bras uitreis van IJmuiden 11 Maart Benkalis thuisreis van Belawan 11 Maart. M. v. St. Aldegonde thuisreis verwacht te IJmuiden 15 Maart 6 uur en 10 te Amsterdam KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 12 Maart van Rotterdam naar Vigo. Agamemnon 12 Gibraltar gep. naar Rot terdam. Amazone. 13 te Genua Atlas. 10 te Curacao. Bacchus, 12 te Amsterdam. Barneveld, 12 van Amsterdam naar Ham burg. 13 Maart- 22 uur te Hamburg. Bodegraven. 12 Maart 19 uur van Antwer pen. 22 uur Vlissingen gepasseerd, 13 Maart te Amsterdam. Brion, 12 van La Pallice naar Amsterdam. Cottica, 13 3 uur te Havre. 13 Maart 11 uur van Havre, 14 11 uur te IJmuiden verwacht. Crijnssen, 12 van Amsterdam naar Ham burg. 13 18 uur te Hamburg. Erato, 12 van Vigo naar Amsterdam Euterpe, 12 van Rotterdam naar Passages. Ganymedes, 12 van Smyrna naar Constan- tinopel. 12 te Constantinopel. Haarlem. 12 te Curacao. Hebe. 12 van Tanger naar Gibraltar. Heider. 13 6 uur van Stettin naar Hamburg Hermes, 12 van Algiers naar Malta. Iris, 12 van Uödevalla naar Amsterdam. Mars. 12 van Lissabon naar Amsterdam. Nereus, 12 te en van Kopenhagen naar Gdy nia. Oberon. 12 te Cullera. Orpheus. 13 6 uur van Stettin naar Rostock Perseus, 12 van Aarhus naar Amsterdam. 13 10 uur Brunsbuttel gepasseerd. Simon Bolivar 12 17 uur van Dover naar Barbados. Teiamon 12 16 u. 45 van Hamburg, 13 te Amsterdam. Tiberius 11 24 uur Azoren gepasseerd uitg. Titus 12 Maart 18 uur van Hamburg, 13 te Amsterdam. Triton, 12 van Cephalonia naar Patras. Venezuela, 12 van Cristobal naar Carta gena. Venus, 11 van Lipard naar Catania. 12 Maart te en van Catania naar Messina. Vesta, 12 te Gandia. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. Boschdijk, 14 Maart van Rotterdam te N.-Orleans. HOLLAND-AFRIK A-LIJN. Heemskerk (thuisreis) 14 Maart van Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bondowoso (uitreis), 14 Maart van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis, Ainst. naar -Java 13 Maart tc Pt. Said. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. MARKTBERICHT van 14 Maart 1932. Spinazie per kist f 0 80—1.—. Andijvie per kist f 1.50. Koolrapen per zak f 0.650.80. Wortelen per zak f 0 040.05. Bieten per K G. f 0.03—0 04 Schorseneeren per K G. f 0.06—0.08. Aardappelen, klei per K.G. f 0.060 07. Idem. zand. per K.G. f 0.08. Spruitjes per K.G. f 0 10—0.20. Boerenkool per bak f 0.100.50. Roode kool per 100 f 57. Savoye kool per 100 f 6—8. Bloemkool per 100 f 18. Uien per K.G. f 0 11—0.14. Prei per bes f 0.10—0.18. Rabarber per 10 Obos f 16—20. Selderie per bos f 0 03—0.04 Appelen per KG. f 0.20 0.34. Peren per K.G. f 0.16—0 30. Lof per K.G. f 0.14—0.20.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6