BINNENLAND. VICTORIA-WATER DE ZES- EN TWINTIGSTE JAARBEURS. HAARLEM S DAGBLAD WOENSDAG 16 MAART 1932 DE GEMEENTE ADMINISTRATIE IN 9 SIGARENKISTJES. Een ontvangerdie meer gaf dan ontving TEKORT VERANDERDE IN EEN OVERSCHOT. Te Blerick heeft de Gemeente-ontvanger een vreemd financieel beheer gevoerii. Hij is thans om gezondheidsredenen met verlof en liet een teveel in kas achter van f 4000. Men schrijft daarover aan de N.R.Ct.: De gemeente-ontvanger wist een kaste kort van f 642,59 1.2 in 8 maanden tijds in bovengenoemd overschot om te zetten. Bij het ingestelde onderzoek is een groote imate van ondeskundigheid gebleken en is vastgesteld, dat 'de door B en W. geoefende controle op den gewezen functionaris zeer onvoldoende i.s geweest, Zoo meldt b.v. het rapport, dat de processen-verbaal van kas- opneming door den gewezen-ontvanger zelf worden opgemaakt, waarna deze ter teeke- nir.g aan B en W. werden voorgelegd. Som mige dezer processen-verbaal bleken zelfs niet door laatstgenoemden onderteekend te zij n. Dc ontvanger had een groote vrees voor een kastekort en paste indien bij een kas- opnemlng een tekort werd geconstateerd .steeds het ontbrekende uit eigen zak bij, in de hoop dat een en ander later wel terecht zou komen Zoo werd eens zelfs f 1000 uit eigen zak bijgepast cn in de gemeentekas ge stort. teneinde deze met de opneming der provinciale griffie in overeenstemming te brengen. Voorts is gebleken, ia-at de ontvanger bij •het incasseeren van vorderingen veel te pas- stief is gewce.st en zich op het standpunt plaatste, dat de menschen wel zouden komen betalen, zoodat zelfs de mogelijkheid wordt geopperd, dat b.v. pachten, renten, en an deren verschuldigde gelden en achterstallige belastingen niet zijn aangemaand. De onvolledigheid van het bewijsmateriaal waarvan verschillende stukken zoek zijn, maak het ondoenlijk, een juist overzicht be treffende het financieele beheer te verkrij gen. Belangrijke bescheiden en bewijsstukken werden in negen sigarenkistjes bewaard. Het grootboek was in potlood gesteld, terwijl voorts tal van onnauwkeurigheden zijn ge constateerd. •De algemeene indruk is dat van opzet, geen spake is. doch dat de gewezen ontvanger een groote mate van slordigheid aan den dag 'heeft gelogd. DE MUSICUS, DIE KRANKZINNIG VERKLAARD WERD. VRAGEN IN DE TWEEDE KAMER. Het lid der Tweede Kamer 'f. -v. d. Heide (S.D.A.P heeft den minister van Binnen- landsche Zaken thans Yragen gesteld over het geval van opsluiting in een krankzinni gengesticht te Venray van een werkloos mu sicus uit Arnhem, die van de markt, waar hij •Lijdelijk als verkooper werkzaam was. werd weggehaald door een rechercheur. De heer v. d. Heide vraagt of de psychiater, die de verklaring schreef dat de man krankzinnig was. wel een onderzoek heeft ingesteld en op welke wijze cn wanneer en of de nieuwe wet tot regeling van het Staatstoezicht op krank zinnigen geen voldoende waarborgen levert, dat niet personen in een krankzinnigen gesticht. worden geïnterneerd, die niet krank zinnig zijn en zoo niet, of de minister dan versterking van deze waarborgen wil be vorderen. LOTERIJ VOOR „ZONNESTRAAL". Dc Vereeniglng ..Zonnestraal" is met haar eerste nationale loterij begonnen. Dc opbrengst dezer loterij is bestemd voor het ..Zonnest.raal"-gebcuw cn verpleeg fonds, waaruit zal worden gefinancierd de bouw van meerdere verpleegruiante op .Zonne straal" i nieuwe paviljoenen, werkplaatsen enz.) en vooras de verpleging zelve, in het bijzonder wel de algeheele kostelooze verple ging van t.b.c.-patiënten van alle gezindten, zonder onderscheid, cn uit. heel ons land', in het Sanatorium voor Arbeid.slhcrapie voor tuberculoselijders „Zonnestraal" te Hilver sum. IX» hoofdprijs is een fraai landhuis, ter waarde van f 7000 te bouwen in ons land, iter plaatse waar de winnaar of winnares dit verlangt. Vorder zijn nog 2000 andere prijzen beschikbaar tot een totaal bedrag van ruim I 1-1.000. De prijs der ,.Zon<neloten" is f 1.per stuk. Aanvragen, ook van hen. die belangeloos aan den lotenverkoop willen meewerken, kunnen gericht worden aan het Bureau „Zonnestraal", Aimstcldijk 9, Amsterdam. SCHILDLUIS IN DE APPELEN. Het lid der Tweede Kamer dc heer Braai heeft den minister van Binncnlandsche Zaken cn Landbouw gevraagd of het hem bekend is. dat In den loop dezer maand inj Europeeschc havens uit Noord-Amcrika ap pels zijn aangekomen, die besmet waren door de San Josc-schildluls en of hij daartegen dc noodigc maatregelen denkt te nemen. CHILI BEZUINIGT OP ZIJN GEZANTEN. Naar het Corr. Bureau verneemt, heeft de regeering van Chili uit bezulniglngsover- wegingen besloten in de diplomatekc ver tegenwoordiging cenige wijzigingen te bren gen. Dc zaakgelastigde te 's-Gravenhage. de heer A. Ewig. zal naar Chili terugkeeren. en de Consul-generaal van Chili te Amsterdam zal belast worden met dc waarnemnig de. zaken van de legatie. HET RADICAAL ROOMSCHE BLAD BLIJFT BESTAAN. Het radicaal r k. blad De Morgen te Hel mond meldt, dat het blijft voortbestaan. Lr vas sprake van geweest, dat het blad met ingang van 1 April sou worden opgeheven. ER MET DE INDISCHE TEN TOONSTELLING IN GELOOPEN? DEN HAAG KRIJGT CONCURRENTIE IN DIEMEN. Het Vaderland weet te melden, dat te Die- men gelijk met de Haagsche Indische ten toonstelling ook een Indische tentoonstelling komt, van dezelfde exploitanten. Ook daar zou een reproductie van het Nederlandsche Paviljoen Lc Vincenncs worden opgezet, als mede al datgene, wat daaromheen was, kort om een geheel, dat van het Haagsche wel niet zooveel zal afwijken. Het meest verba zingwekkende is, dat de heer Moojen, door B. en W. van Den Haag bereid gevonden om zich met de artistieke leiding van de Haag sche tentoonstelling ie belasten, ook als technisch-arlistiek leider van de tentoon stelling te Diemen zal optreden. Plet tentoonstellingscomité te 's-Graven- hage heeft de gebouwen van de Nederland sche afdeeling echter overgedaan onder uit drukkelijk beding, dat deze niet te Amster dam zouden worden gezet. De andere partij blijkt deze afspraak omzeild te hebben, door niet te Amsterdam, maar te Diemen, even over de grens, neer te strijken. Men krijgt nu wel den indruk, aldus het Haagsche blad. dat ook de onderneming alhier nog niet zoo ge heel en al op het ideale doel van cultuur, historie en opvoeding zal ingesteld zijn, als men indertijd, toen het betreffende raadsbe sluit genomen werd, wel gemeend heeft. In tegendeel heeft het er veel van, of de ge meente er regelrecht ingeloopen is. Het Gemeentebestuur is op het oogenblik aan het overleggen, wat er onder de gegeven omstandigheden gedaan moet worden. Naar het schijnt, gaat het ook in ander opzicht niet zoo vlot met de tentoonstelling als men zich wel had voorgesteld. Op de medewerking van dc Scheepvaartmaatschappijen, op wie men gerekend had, schijnt men op zijn minst nog volstrekt niet aan te kunnen en wat men van het Koloniaal Instituut te wachten heeft, schijnt nog af te hangen van door de Gemeente te verleenen garanties, waaruit extra-kosten zouden voortvloeien. verlaging van den melkprijs te amsterdam. Te Amsterdam zal 16 Maart de melkprijs met 1 cent per Liter verlaagd worden. INAUGURATIE MEVR. PROF. DR. D. IIAZE WINKELSURINGA. Maandag 21 Maart des namiddags te 3 uur zal de Hooggeleerde vrouwe dr. D. Ilaze win - kel—Suringa. benoemd tot gewoon hoog leeraar in liet Strafrecht en de Strafvorde ring. haar hoogleraarsambt openlijk aan vaarden door het uitspreken'eener rede in de Aula der Universiteit van Amsterdam. Het doet goed in deze zoo donkergekleurde tijden waarin vrijwel overal over niets als crisis, depressie cn malaise gesproken wordt in zeer pessimistischen zin. waarin geklaagd wordt en gejammerd en waarin de econo mische nood in vele vakken sterk nijpt ik zeg het doet goed in die tijden ook eens gunstiger klanken te vernemen. Ik had nog kort geleden van vele en verschillen de zijden, van vrienden en kennissen en hieronder zijn er ook, die het „weten" kun nen. althans, zoo doen zij de somberste beriohten omtrent de jaarbeurs gekregen: net moest op een fiasco uitloopen. weinig deelnemers, het tweede gebouw niet vol, laat staan het nieuwe derde, enz. En ik moet u zeggen dat ik niet met zeer hooggespan nen verwachtingen naar Utrecht spoorde. Doch ziet., moge de toon over den algemee- nen toestand ook terecht sterk in mineur klinken, een zoodanige toon past in elk ge val niet op de Jaarbeurs, op deze zes-en- twintigsto Jaarbeurs. Want de feiten zijn. dat het jaarbeursinstituut ditmaal boven het tot nu toe bereikte hoogste lioogepun der deelne ming uigekomen. Dat het aantal deelnemers sedert de laatste gehouden voorjaarsbeurs van 1349 tot 1558 is gestegen, wat zelfs 50 hooger is dan het aantal van 1508 deelnemers op de eerste internationale beurs in September 1931. welk getal, door een samenloop van gunstige factoren zoo hoog was en dat sinds- dien op verre na niet meer bereikt is. Dat liet aantal vierkante meters verhuurde expositieruimte van 14000 Lot 16750 M2. is uitgebreid, door Ihet ingebruik nemen van liet derde gebouw. Dat dit derde gebouw ge heel gevuld is. En dat desniettegenstaande nog vele aanvragen wegens gebrek aan plaatsruimte moesten worden afgewezen. Dat zijn feiten. En het doet goed. deze te hooren. En toch. toch past een zekere ge matigdheid in dit optimisme. Want de groote moeilijkheden waarmee het bedrijfsleven te worstelen heeft, geven het jaarbeursbestuur ook aanleiding de oogen niet te sluiten voor de gevaren, die bij aanhoudende ontwrich ting van het maatschappelijk leven ook het jaarbeursinstituut zullen gaan bedreigen. De oorzaken dat de jaarbeurs tegen de algemeene verdrukking in gegroeid is. de secretaris-generaal de heer W. Graadl van Roggen zeide het in zijn rede tot de verte genwoordigers der pers Maandagmiddag, liggen in de eerste plaats in het feit- dat cc Nederlandsche industrie, die zich lange ja ren al te zeer terughoudend had betoond, wat betreft haar gebruikmaken van het in termediair van het jaarbeursinstituut zich opmaakt om het jaarbeursintermediair als vast element in haar verkoopsysteem op te nemen. En in de tweede plaats in het in zicht bij handel en industrie in de aan de jaarbeurs uitsluitend eigene voordeelen. welke juist in moeilijke tijden van belem merd handelsverkeer het jaarbeurswezen den handel biedt. De zakelijke resultaten door de deelnemers verkregen, bevestigen dit laatste. Niet. dat de malaise onopgemerkt voorbij ging. Veel oorspronkelijke aanvragers moes ten zich terugtrekken, maar een groote re serve van eerst afgewezenen vulden de open gevallen plaatsen. Vooral dc contingentcc- inqezonden mededellingen- a 60 Cts. per regel. NATUURLIJK BRONWATER. Nederland*che Maatschappij, opgericht 1887. OPGESLOTEN, MAAR NIET KRANKZINNIG. NOG EEN ERGERLIJK GEVAL. In Het Vaderland deelt mr. F. W. Nanning een soortgelijk geval van wederrechtelijke vrijheidsberooving door kranksinnigverkla- ring mee, als zich met een werkloozen musicus te Arnhem voordeed, Een 30-jarige man, die werkloos was en op grond van betrekkelijke welgesteldheid van zijn vader geen steun kon krijgen, werd wat opstandig en kwam in aan raking met de politie, die hem na onderzoek door een psychiater deed opsluiten in de Ramaerkliniek te 's-Gravenhage. Hij gedroeg zich kalm, om de geneesheeren te overtuigen van zijn normaliteit, doch toen hem daarna in vrijheidstelling geweigerd werd. werd hij opnieuw opstandig, met het gevolg, dat hij in het dwangbuis gesloten werd. Nadat de vader die den zoon langen tijd niet gezien had. lichtzinnig een formulier had onder teekend. werd de zoon opgenomen in het St. Jorisgasthuis te Delft, een krankzinnigen gesticht. De zuster van den man berustte daar niet in, doch wendde zich tot den offi cier van justitie. Intusschen had mr. Nan ning ook van het geval gehoord en deze wist te verkrijgen, dat de jongeman in vrijheid gesteld werd, en wel binnen twee dagen. Zonder eenige bedenking was de man vrijge laten. Drie weken tevoren was hij krank zinnig verklaard. Van mr. Nanning was dit het derde geval in vier jaren, voor mr. Roobol was het Arnhemsche het tweede. Hoe lang zal dit nog doorgaan?, vraagt deze advocaat. LOUIS DE BREE 25 JAAR BIJ HET TOONEEL. Heden herdenkt, volgens de Tel. de heer Louis de Bree zijn 25-jarige werkzaamheid aan het tooneel. Het jubileum zal eerst later gevierd worden. nieuwe verbinding gouda—haarlem. In het uitbreidingsplan van Alphen aan den Rijn is een verbindingsweg opgenomen, die van belang zal zijn voor het verkeer van Gouda, Waddinxveen en Boskoop met Am sterdam, Haarlem en de Haarlemmermeer. leesmeuseum te amsterdam niet geveild. Bij de vrijwillige verkooping bij afslag van Jiet bekende gebouw van het Leesmuseum, Rokin 102, te Amsterdam, welke Maandag avond in het verkcoplokaal „Frascati" aan de orde kwam, werd het perceel twee ton' boven het hoogste bod van 195.000 gulden, in slag- gelegd. Daar er niets gemijnd wercl is het perceel opgehouden. ringsmaatregelen er. de noodverordeningen deden velen afvallen, ook buitenlandsche deelnemers. Doch bijzondere omstandighe den als de val van het pond in Engeland, deden meer buitenlanders zich Interessee ren voor de jaarbeurs. Op het congres van de Union des Foires Internationales van 26 Februari to Basel is dan ook besloten een beroep te doen op de regeering en maatre gelen te treffen om fabrikanten en inkoopers het deelnemen aan, het bezoeken van. en het handeldrijven op buitenlandsche jaar beurzen mogelijk te maken. En om de in- koopen ten jaarbeurs geheel of gedeeltelijk ie doen vallen buiten de contigenteeringen en invoerbelemmeringen. Om op die wijze in modernen vorm de oude jaarmarktprivile ges in het belang van den internationalen handel te doen herleven. Het derde gebouw. Deze voorjaarsbeurs brengt mede de inge bruikneming van een nieuw gebouw, het derde. Dit sluit op de zelfde wijze aan bij het tweede, zooals het tweede aansluit bij het eerste. Aan de hand van enkele fraaie lantaarnplaatjes gaf de bouwmeester ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk een uiteenzetting over de tot standkomlng. Het gebouw is in 10 maanden tijds opgetrokken, een arbeid, waarop hij en de chef van den technischen dienst, ir. W. Terpstra, terecht trotsch kun nen zijn. Het gebouw is in ijzerconstructie opgetrokken wat voor een deel tot den snellen bouw bijdroeg. De verdiepingen zoo wel als de partorreruimte vormen elk één aaneensluitend geheel met de andere ge bouwen. De architectuur is ook uitwendig en inwendig nagenoeg gelijk aan het tweede gebouw, al is de hoogo hal iets smaller. Dit houdt verband met een verbreeding der verdiepingen, Ten gerieve van het publiek zijn open bruggen aangebracht op de schei ding van het tweede cn derde gebouw waar op banken tot uitrusten zijn geplaatst. Ver der is op elke verdieping een garderobe in gericht. De plaatsing der bedrijfsgroepen is onge wijzigd gebleven, deze zijn verdiepingsgewij- 7.Q uitgebreid. Wol heeft het nieuwe gebouw het bestuur gelegenheid gegeven oude beloften gestand te doen. waaronder vooral de opheffing van de rantsoeneering der ex positieruimte in de grocop meubelen en aanverwante vakken hoort. De oppervlakte van deze groep is smds de laatste voorjaars beurs met 43 pet. toegenomen. Voorts zijn de offlcieele stands, tot nu toe in de Rue des Nations, in de houten monsterkamers op het Vredenburg gehuisvest, In het vaste jaar beursgebouw ondergebracht. Enkele inzendingen. De officieele catalogus bestaat uit liefst bijna 300 pagina's! En de nieuwe uitvin dingen en nouveautés beslaan 15 groote vellen. Hierbij zijn vele artikelen, die meer nieuw zijn door den naam dan door de sa menstelling. zoodat het de laatste maal is. dat het bestuur deze rubriek nouveautés verzorgt. Het is dus niet doenlijk, over dc inzcu- VERKEERSLESSEN VAN DEN A. N. W. B. 9de Les. hou als fietser zooveel mogelijk rechts: ANWB TOERISTENBOND VOOR NEOEPLAND De grondregel van het verkeer is: „Hou rechts Dat werd al in de eerste les geleerd en de menschen hebben dat van de mieren afgeke ken, die in een mierennest, ook rechts hou den. Blijf dus zooveel mogelijk aan den rech terkant van den weg. Wie een ander wil inhalen, moet hem links voorbij gaan. De langzaamste rijder wordt op een weg natuurlijk het meest door anderen ingehaald en een auto, die snel rijdt, zal dus meer menschen moeten inhalen dan een fietser. Daarom moet een fietser die op den rijweg fietst, zooveel mogelijk rechts houden. Op het plaatje geeft een stippellijn het midden van den weg aan en nu blijkt het duidelijk, dat de fietsers op de rechtsche tee- kening verkeerd rijden. Ze mogen niet zoo op het midden van den weg komen, want nu versperren zij den weg voor de auto die hen achierop rijdt. De man niet de handkar doet het goed; die blijft zoo dicht mogelijk bij het trottoir aan zijn rechterhand. Op het plaatje links rijden de fietsers vei lig. rechts van den weg dicht langs het voet pad, zoodat de auto hen goed voorbij kan rij den. En bovendien rijden ze behoorlijk achter elkaar. hetgeen op een drukken weg veiliger is dan naast- elkaar. Maar al te vaak ziet men op een rijweg een rijtje fiet sers naast elkaar over de volle breedte van den weg Dat is natuurlijk verkeerd, want de auto's kunnen kan niet ongehinderd voorbij rijden. Op een breed fietspad mogen fietsers wel twee aan twee naast elkaar rijden, als ze maar zorgen, dat er voldoende ruimte over blijft voor een anderen fietser om te passee- reni. Als het fietspad smal is, blijf dan steeds achter elkaar rijden. SCHEEPVAARTBERICHTEN k. n. s. m. Almelo 14 van Amsterdam naar La Plata Baarn 14 van Calla naar Mollendo. Brion 14 16 uur Dungeness gepass. 15 te Amsterdam. Cottica 14 te Amsterdam. Fauna 14 te en van Barcelona n. Genua- Hebe 14 van Gibraltar naar Oran. Helder 14 13 uur Brunsbuttel gep. 17 uur te Hamburg. Iris 14 te Amsterdam. dingen veel te zeggen. Voor een enkele wil len wij een uitzondering maken. Allereerst noenmen wij dan den terugkeer van deafdeeling koloniën. Tot ongeveer an derhalf jaar geleden was deze afdeeling vertegenwoordigd. Door de koloniale Ten toonstelling in Parijs en de voorbereidingen daarvoor was het de afdeeling Handelsmu- seum onmogelijk de Jaarbeurs te verzorgen, al bleef de inlichtingendienst gehandhaafd. Thans is de afdeeling. aan het einde van het derde gebouw, weer teruggekeerd. Voorts mag de verleden jaar genomen proef van collectieve inzendingen van handwerkers en kleinnijveren om ter jaar beurs propaganda voor het nog steeds niet geheel ten ondergegane handwerk te ma ken. als geslaagd worden beschouwd. Het gemeentebestuur van Nieuwkoop heeft, goed voorgegaan, ditmaal smeedwerk van de zoo bekende Nieuwkoopsche smeden collectief ingezonden om op deze wijze te trachten een stuk van de oude welvaart der vroegere Nieuwkoopsche smeden terug te winnen. Deze jaarbeurs valt in een zeer moeilijken tijd. Al vestigt het aantal inzendingen een record, toch leven wij aldus de heer Graadt van Roggen ..economisch op een vulkaan. In ons land liggen de oorzaken der verbijsterende verwarring niet, evenmin de sleutel voor de oplossing ervan. In afwachting, dat in het buitenland de ordenende geest den demon van den chaos zal verjagen, dienen wij in eigen land onze positie zoo krachtig mogelijk te handhaven. En daarom ..Zakenmenschen van Nederland, houdt moed houdt vol houdt stand." Rede van de Koningin. Op de begroetingsrede van den heer F. II. Fentener van Vlissingen heeft de Koningin het volgende geantwoord: Aan het verzoek om de nieuwe uitbreiding van het Jaarbeursgebouw te komen openen heb ik ook ditmaal gaarne gevolg gegeven, want dubbel waardeer ik in dezen tijd van wereldcrisis den ondernemingsgeest, die daar uit spreekt, het vertrouwen in een betere toekomst-. Uw verblijdende mededeeling, dat het vergroote gebouw reeds weder geheel gevuld is. bewijst dat die geest, ondanks 6c ongunst der tijden, bij handel en nijverheid weerklank heeft gevonden. De onverander lijke wetten van het verkeer, welke op den duur tot herstel moeten leiden, bevatten zoo wel de zekere beloften voor den herneuwden bloei van onze volkswelvaart, alsook van dien dezer Jaarbeurs; omdat ik met u overtuigd ben. dat zij geroepen is bij dat herstel een belangrijke rol te vervullen. Arbeidzaamheid, taaiheid en durf waren steeds ons onver vreemdbaar erfdeel; thans komt het er in derdaad op aan te volharden en door te i zetten en. bezield door een sterk bewustzijn van eenheid en saamhoorigheid. de moeilijk heden van het heden onder de oogen te rien. daarbij het beste gevende, waarover ieder van ons beschikt. Dan zal in de toekomst, welke nze volharding en toewijding moeten scheppen, de bloei van ons verleden zijn wederga vinden. Van harte hoop en vertrouw ik daarom en besluit met den wensch. dat ook de Utrec'nt- sche Jaarbeurs dan van haar kloek beleid dc verdiende vruchten zal plukken. De Koningin heeft vervolgens een onder houd gehad met verschillende groote in- dustrieelen, en een rondwandeling dcor hel derde Jaarbeursgebouw; gemaakt. Orpheus 14 te en van Rostock naar Am sterdam. Merope 14 te Ventië. Nere us 13 te Gdynia. Perseus 14 te Amsterdam. Theseus 14 te Kopenhagen. Venus 14 van Messna naar Palermo. Oranje Nassau 14 te New York. .KON. HOLLANDSCHE LLOYD Flandria. uitreis 4 van Rio de Janeiro. Montferland 14 van Rio de Janero- MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde, thuisr. 15 ta Amsterdam. Tawali van Bremen 15 naar Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN Breedijk N-Orleans naar Rotterdam (9.30 n-m.) 760 mijl W. v. Land's End. Binnendijk Rotterdam en New York n. N.- Orleans, 14 v. Havana. HALCYON LIJN Stad Arnhem 14. v. Rotterdam te Bagnoli voor Almeria. HOLLAND—OOST-AZIc LIJN Grootekerk 13 v. Amsterdam te Hamburg Meerkerk thuisreis) 14 t-e Tsingtao. Abbekerk 10 v. Rotterdam te Osaka. Aagtekerk (uitreis) 14 te Iloilo. Streefkerk (uitreis) 14 v. Port Sudan. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Djambi (uitreis) 15 v. Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Eemland (thuisreis) 16 te Havre verw. Maaskerk (thuisreis) 15 te Havre. ROTTERDAMSCHE LLOYD Bondowoso (uitreis) p. 15 Suez. Kota Aeoeng (uitreis) 15 t eBelawan. Blitar 15 v. Batavia te Soerabaja. Kota Tjandi Rotterdam n. Hamburg 15 te Vlaardingen Siantar (uitr.) 14 (8 44 v.m.) 70 mijl Z. van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aludra (thuisreis) 14 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Polydorus Kobe n. Liverpool 14 te Sjaneha! Phrontïc Amsterdam n. Batavia 14 v. Suez. Melampus Batavia n. Amsterdam pass. 14 Gibraltar. RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 17 MAART. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.muz. 10.30 Solistenconcert. 11.00 Knipcursus kinder- kleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 11,30 Solistenconcert. 12.00 Granunuziek. 12.30 AVRO-klein-orkest o.l.v. Nico Treep, intermezzo gramofoonmuziek. 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 AVRO-klein-orkest. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenuur door An toinette van Dijk. 5.00 Pianorecital door Geza Frid. 5.30 AVRO-kamerorkest o.l.v. Jonny Heykens. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Draaiorgelmuziek. 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 8.00 Tijdsein en gram.muz. 8.15 Uitzending uit het Con certgebouw te Amsterdam; Goethe-herden- king" 10.30 Vaz Dias. 10.45 Gram.muz. 11.00 Gramofoonplaten, radiotooneelt-j e. HUIZEN 298 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 10 15 Korte Ziekendienst door Ds. W. van Deth. KRO. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein en cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ably. 3.00 Vrouwenhalfuurtje door Mevr. Franken van Driel. 3.30 Verzorging zender. 4.00 Zie kenuur door Ds. Kreiling. 5.00 Cursus han denarbeid. 5.45 Harmoniumconcert door Ton Brandes. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragen- halfuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Pers berichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Samenkomst van het Leger des Heiis te Gro ningen. 10.15 Russisch zangensemble „Bojar" o.l.v. A. A. Wrousky. BRUSSEL 509 M. 5.20 Concert uit „Atlanta**. 6.50 Gramo foonmuziek. 9.20 Concert uit „Hemlinc". KALUNDBORG 1153 M. 3.10 Het orkest van Restaurant „Wivcx". 7.30 Het Omroepsymphonieorkest, Spalding, viool. 9.50 Dansmuziek. BERLIJN 418 M. 3.50 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Bruno Seidler Winkler. 5.30 Vocaal concert. 6.35 Dansmuziek door de Dajos Bela kapel. 10.10 Populair concert door het symphonie- orkest o.l.v. Kurtz. HAMBURG 372 M. 4.15 Concert. 9.50 Dansmuziek door het kleine Noragorkest o.l.v. Horst Platen. LANGENBERG 472 M. 4.20 Vesperconcert. 7.20 Helena Gucrma- nova zingt liederen. DAVENTRY 1554 M. 4.25 Radio Dameskoor o.l.v. Joseph Lewns. 4.55 Concert, o.l.v. Joseph Meeuws. 6 50 piano muziek. 11.15 B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. PARIS EIFFEL 1446 M. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS R. 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Radiotooneel. ROME 441 M. 4.50 Vocaal concert. 5.05 Orkestmuziek. 8.05 Concert o.I.v. Roti Sclvaggl. MILAAN 331 M. 4.15 Dansmuziek. 6.25 Orkestmuziek. 7.20 Weerbericht en gramofoonmuziek. 820 Opera-uitzending. WARSCHAU 1411 M. 4.55 Solistenconcert. 6.55 Gramofoonmuziek 9 20 Radiotooneel. 10.20 Dansmuziek uit Lwow. v, Een record aantal inzendingen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6