HET GEHEIM VAN HET KONINGSGRAF DE PAASCHVEETEN- TOONSTELLING. die ge houden wordt in de nieuwe veehallen te den Bosch, is Dinsdag door den burge meester geopend. HET DERDE JAARBEURSGEBOUW te Utrecht K Dinsdag door H. M. de Koningin officieel in gebruik gesteld, bij welke gelegenheid tevens de opening plaats vond van de 26ste Kon. Ned. Jaarbeurs. Na de opening werd door H. M. de Koningin. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik een rondgang over de Jaar beurs gemaakt. De 26stc Jaarbeurs vestigt, ondanks de economische moeilijkheden, waarin het zakenleven verkeert, een record in deelname. SIR MALCOLM CAMPBELL Is na zi]n recordrace te Southampton teruggekeerd per „Berengaria". Hij werd bij aankomst door den I.ord Major van Southampton verwelkomd. VOOR HET SEIZOEN IN SCHEVEN1NGEN BEGINT, worden de kuilen in het strand gelijk gemaakt, met het zand dat zich in den afgcloopcn winter heeft opgehoopt. DE HEER LEONARD LANG temidden van zijn show van Fiat lutomobielcn, welke gehouden werd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de firma Leonard Lang te Amsterdam. IN EEN DER NENIJTOHALLEN TE ROTTERDAM heeft de afd. R. S. en O. van de Hollandschc Mij. van Landbouw. Dinsdag een veetentoonstelling gehouden. Vele zeer goede inzendingen waren op deze tentoonstelling te bewonderen, waarvan wij hierboven een geven, welke met een eersten prijs werd bekroond. DE MODE VAN DEN DAG. Een bruine wollen middogjapon, welke versierd is met geel, blauw en turquoise. FEUILLETON OORSPRONKELIJKE ROMAN door HERM. N. v. d. VOORT. 16) Het oogenbiik van de landing naderde. De meeste~passagiers verdrongen zich voor de verschansing, verlangend zoo spoedig mo gelijk van het schip af te kernen. Voor en kele minuten vergaten Carew en Benoit ai- les, behalve dat daar ergens op den wal, Joan Benoit hen wachtte. Benoit was bleek, zenuwachtig verfrommelden zijn vingers de siearet, die hij onaangestoken in de nand hield. Ook Carew verkeerde in een zekere op winding. Tot zijn schrik moest hij zichzelf bekennen, dat hij met minstens evenveel spanning als de man naast hem. naar haar uitzag. Het op handen zijnde weerzien ver vulde hem met blijdschap en tegelijk met een onbegrijpelijk leed. Wat had dit meisje voor hean te beteekenen? Als hij. zijn tocht volbracht had, zou ze weer uit zijn leven ver dwijnen en hij gevoelde, dat dit verreweg het beste was. Zij werd nu al gevaarlijk voor zijn gemoedsrust. Archibald Benoit ontdekte haar het eerst. „Kijk, daar staat ze!" zei hij heesch, opge wonden Carew's arm gTijpend. „Daar, bij dien stapel goederen!" Carew keek in de aangegeven richting en.... zijn oogen ontmoetten de hare. Hij zag, dat zii met een vluggen blik van hem naar zijn metgezel keek. Zij werd doodsbleek, toen zij haar broeder herkende, en met een impulsie ve beweging drukte zij de handen tegen haar borst. Hoe lief had zij dien broer, dacht Carew. En welk een schat van liefde moest zij den man kunnen brengen, die eenmaal haar echt genoot worden zou! Hij dacht plotseling aan Charles Rouvain en wat Benoit hem om trent diens plannen verteld had. Een kramp achtige siddering liep door zijn spieren. Als, dat. wat hij voor haar gevoelde werkelijk lief de was. kon hij haar geen grooteren dienst bewijzen dan dien man aoodenHij ver geleek den grooten bankier bij een duivel, die zijn klauwen naar een engel uitstrekte. Maar als het zoover moest komen, zou hij hem met zijn handen vermoorden, langzaam, als een giftig dier. dat men voor zijn mede- menschen vernietigt. Hij wist. dat hij het doen zou, onverschillig voor de gevolgen, en het gaf hem een gevoel van groote rust. Als zij het spel verloren, zou Rouvain nog niet zegevieren! De boot was ondertusschen langs de kade gemeerd, en de loopbrug werd uitgeschoven. Er was een ontzettend gedrang, om van boord te komen. Het scheen wel. alsof ieder een de eerste wilde zijn. Carew en Benoit lieten zich maar geduldig meevoeren eft ze stonden op den wal voordat ze het zelf wisten. Een aandoenlijk tooneeitje speelde zich af tusschen Archibald en zijn zuster. Niet op de de nieuwsgierige blikken om haar heen let tend, vloog ze hem snikkend om den hals. Zij klemde zich aan den teruggekeerden broeder vast. alsof ze hem nooit meer wilde loslaten. Carew kreeg een prop in zijn keel, en hij wendde zich af. om zyn ontroering te verber gen. Het stemde hem ook eenigszins weemoe dig, dat hij-zelf nimmer een dergelijk geluk zou kunnen smaken. Het verleden zou zich steeds weer als een dreigend spooksel, tus schen "nem en het begeerde plaatsen. Hoe geheel anders had alles kunnen zijn. O. hoe vervloekte hij den oorlog, dien veroorzaker van zooveel ellende. Want alleen de oorlog was hier de hoofdschuldige, de wreede oor log, die den menschen de heerschappij over zichzeiven ontnam, en hen tot speelpoppen maakte. Eindelijk werden broer en zuster zich Ca- rew's tegenwoordigheid weer bewust. Met een gelukkigen lach stak Joan hem haar beide handen toe. „O, mijnheer Carew, hoe kunnen wij u ooit genoeg danken'', zei de zij met een hoogen blos, „u hebt prachtig woord gehouden." De tranen sprongen haar in de oogen. „Ik ben zoo blijzoo blij, en wat zal vader wel zeggen, als Archy thuiskomt. U moet mij la ter precies vertellen hoe alles gegaan is." Archibald Benoit keek Carew smeekend aan. Deze begreep wat hij daarmee bedoelde. Het was hard om haar aandoenlijke blijd schap te verstoren, maar het moest. „U hebt kolonel Benoit toch nog niet op de hoogte gebracht?" vrceg hij. „Neen. antwoordde zij. „u verzocht mij dat immers in uw telegram". „Gelukkig mompelde hij. Het meisje keek de twee mannen beurte lings ongerust aan. Carew had innig mede lijden met haar. doch hij mocht haar niet langer in onzekerheid laten. „Wij uw broeder en ik, begon hij aarzelend, zijn hier maar niet toevallig, we zijn hier met een bepaald doeL Wij gaan namelijk uit op een archaeologische expeditie." „Een expeditie?" vroeg zij verwonderd. „Ja. juffrouw Benoit", antwoordde hij, min of meer aarzelend, „een tocht naar het bin nenland, die ongeveer twee maanden zal du ren. Na afloop van den tocht komt uw broe der naar huis terug, maar er zijn verschil lende redenen, die ons noodzaken, morgen ochtend reeds te vertrekken." Ziezoo dat was er uit, de knoop was door gehakt. Met groote angst oogen keek Joan hem aan maar zij sprak geen woord en dat stilzwijgen deed Carew meer pijn dan woorden kunnen doen. „Kom. kom," zei hij. „u behoeft niet zoo te schrikken: het is toch niets ernstigs. La ten we nu maar een goed restaurant opzoe ken, dan kunnen we alles op ons gemak be spreken. En bovendien", voegde hij er met een jongensachtigen glimlach aan toe, ik heb grooten honger." Een kwartier later zaten zij met hun drieën in een afzonderlijk vertrekje in een der res taurants aan tafel. Onder het eten zette Ca rew haar alles uiteen: De ramp, die zijn va der getroffen had en de eenige kans die deze expeditie bocd, om hem uit zijn netellgen toestand te redden. Zonder ook maar een enkele vraag te doen, hoorde zij hem ten einde toe aan. Langzamer hand was er weer kleur op haar wangen ge komen en haar oogen glansden. „O, ik ben nu niet bang meer', „het spijt me alleen heel erg, dat die tocht zoo lang zal duren het het is dezelfde tocht niet waar, die u maakte, toen u bij ons kwam?" vroeg zij zacht. Carew knikte. „Ja, Juffrouw, maar die eer ste maal was het slechts sport, maar nu is liet bittere ernst. Alles zal er van afhan gen, of onze pogingen slagen. We zijn dit- „Laten we dan maar op het weislagen der negen weken geleden, was.' Lang keek hij haar aan en blozend sloeg zij de oogen neer. .Laten de dan maar op het weküagen der onderneming drinken", stelde zij, haar g'.as opheffend, met geveinsde vroolijkheid voor. Een vrouwenziel is toch iets wonderlijks, dacht Carew. Eerst was ze zichtbaar ge schrokken van zijn mededeeling en nu scheen ze er opeens vrede mee te hebben. Dat haar vroolijkheid slechte schijn was ont ging hem na eenige oogenbllkken echter geenszins en zijn bewondering voor het meisje werd er slechts grooter door. Zij wist zich prachtig te beheerschen, een eigen schap, die hij in een vrouw bijzonder waar deerde. Na het dessert stond Carew op, onder het voorwendsel even in de leeszaal een paar brieven tc moeten schrijven De waarheid was. dat hij broeder er. zuster eenige oogen bllkken alleen wen se h te te laten, daar hpt uur van scheidon naderde. Hij koek op zijn horloge. Al vier uur! En om zes uur vertrok de trein, waarmee zij naar het Zuiden moes ten vertrekken. Op de laatste plaats die zij aandeden, alvorens de woestijn in te trekken, zouden zij iets aantreffen wat zij voor den grooten tocht noodig hadden. Paarden ka melen achtte Carew. mot het oog op de ber gen minder geschikt wapenen en water zakken, benevens eenige gereedschappen. Een paar houweelen bijvoorbeelo, konden wel eens onontbeerlijk blijken, bij het zoeken naar het graf. Half in gedachten stak hij de hand in zijn zak, hij wilde een pijp stop pen. maar met zijn tabakszak haalde hij er 'n klein gekreukeld papiertje uit. Verbaasd vouwde hij het open en bleef met een schok staan. Het was andermaal een waarschuwing blijkbaar van óenzclfden geheimzinniger] schrijver en bevatte de volgende woorden, die zoo mogelijk nog onheilspellender schenen dan die op het eerste briefje: U bent in onmiddellijk gevaar als u niet op staander, voet van uw voorne men afziet. U wilt doorzetten, wij weten het, maar ook waarschuwen wij u: weet wat u doet. Gij en de man die u verge zelt, zullen van dien tocht nooit terugkee ren. Carew lachte grimmig, terwijl hfj het briefje bij het andere in zijn portefeuille borg. „Een formeele oorlogsverklaring dus", mompelde hij. „En als we verder gaan is ons leven in gevaar. Het wordt ernst, en we zullen goed uit onze oogen moeten zien." Hij be greep. dat ze juist in de steden, waar hun vijanden onder de vele menschen schuil kon den gaan, het gemakkelijkst hun prooi zou den worden. 'Wordt vervolgt!!.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9