België-Nederland (14). KON. NED. VOETBALBOND. RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS Heldenepos. R.K. VOETBAL DE UITSLAGEN Om den Nederlandschen Voetbalbeker. H. F. C.-Neptunus (0-0) VOETBAL Een schitterende en verdiende overwinning voor de Hollanders. Prachtig werk van keeper Van Male. Lagendaal scoort vier maal (Van een speclalen medewerker). ANTWERPEN, Zondagmiddag. De eerste officieele wedstrijd van het Ne- derlandsch elftal tegen de Belgische spelers na den extra-wedstrijd op 14 Februari j.l. In het Amsterdamsche Stadion van dit jaar heeft hedenmiddag plaats gehad. Het is ondanks het pessimisme bij velen na de.» 2—3 nederlaag te Amsterdam een over winning voor de Hollanders geworden, een overwinning zelfs, die alleszins verdiend mag heeten. Met 41 werd het Belgisch elftal op eigen bodem geslagen en het is dan ook geen wonder, dat de vele duizenden Neder- lanedrs, die ook ditmaal naar de Schelde- stad waren getrokken om de Oranjemannen aan te moedigen, toen de scheidsrechter net eindsignaal floot, luide uiting gaven aan hun vreugde om deze zege. Antwerpen bood als altijd Zondagochtend do gezellige drukte, die aan een interland wedstrijd vooraf gaat. De drukte scheen nog grooter dan ooit te voren en vaststaat, dat nog nimmer zoo'n groot aantal Nederlanders op één dag per auto over de Zuidergrens is getrokken. Daarenboven kwamen vele duizenden met de gewone en extra-treinen en autobussen. Tegen 1 uur Zondagmiddag begon de trek naar Deurne, waar het Stadion van de Ant- werpsche Voetbalclub is gelegen en waar op dat uur tot korting van den .tijd voor de wachtenden een juniores-wedstrijd werd ge speeld. Tegen drie uur, het tijdstip waarop de groote kamp gaat beginnen is het Stadion tot de laatste plaats bezet. Meer dan veertigdulizend toeschouwers, onder wie een kleine tien duizend Nederlanders, hebben zich om het groene veld verzameld. Het veld is in uitstekende conditie; het weer is goed: droog met bedekte lucht. Even voor drie uur komen de Oranjeman nen onder aanvoering van Van Heel op, het veld, begroet door het Wilhelmus en toege juicht door hun landgenooten. Even later verschijnen onder de tonen van de Brabansonne de rood-zwarte Belgen die den spil Hellemans tot aanvoerder hebben. Laatstgenoemde raadt beteT dan Van Heel; de Belgen .spelen de eerste helft van den wed strijd met den niet te straffen wind in den rug. Precies drie uur stellen de elftallen zich als volgt op: BELG Ié: Van den Berghe, Nouwens, Herremans, Simons, Hellemans, Declercq, Versijp, Voorhoof, Capelle, van Beeck, Bastin. NEDERLAND: Van Nellen. Mol. Lagendaal. Adam. Wels, Van Heel Anderiessen, J. Paauwe, Van Run, Weber, Van Male. Nadat de Engelsche scheidsrechter Musther het sein voor het begin heeft gegeven, brengt Lagendaal den bal aan het rollen. De groote wedstrijd ook voor Antwerpen de sportgebeurtenis van het seizoen is be- gonnen. De bal blijft even op het midden van het veld. doch komt dan op den Belgischen lin kervleugel: Bastin leidt den eersten Belgi schen aanval. Het leder loopt evenwel uit. Deze aanval wordt gevolgd door een van den Nederlandschen rechtervleugel, waarbij Anderiessen den bal goed naar voren geeft en Adam op het Belgische doel af rent. Dan geeft hij door aan Wels. Deze passeert naar Lagendaal. een schot volgt, doch de Belgische doelverdediger weet dezen aanval af te slaan; hij werkt, corner. Hoewel deze hoekschop goed wordt genomen, levert hij geen resultaat op. Aan den anderen kant mist Versijp, de ge vaarlijke snelle Belg, een goede kans door uit fraaie positie naast te schieten. Een aanval van onzen linkervleugel loopt op niets uit door buitenspel van Lagendaal. De Oarnjemannen blijven achter, ondanks het feit, dal. het schieten voor hen tegen wind in moeilijker is dan voor hun tegen standers. aanvallen. Als Mol den bal krijgt toegespeeld, passeert hij fraai naar Van Nel len. Deze schiet op doel, doch wederom is Van den Berghe op zijn post; hij vangt het leder en werkt goed weg. Even wordt gestopt voor Paauwe, die den bal tegen het hoofd heeft gekregen. Als er zes minuten gespeeld is, verlaat Paauwe het veld; voorlooplg speelt Nederland met tien man verder. Dit duurt gelukkig niet lang, want spoedig komt Pauwe terug. De Belgen komen thans opzetten; Capelle slaagt er in, door de Nederlandsche verde diging heen te loopen. Van Male loopt uit en is den Belg te vlug af. De Bal wordt corner gewerkt, die door Hellemans goed wordt ge nomen, doch nog beter door Van Male wordt weggewerkt. De Roode Duivels laten echter niet los; spoedig zitten zij opnieuw .voor het Neder landsche doel. Als er tien minuten gespeeld is forceeren de Belgen een nieuwen corner. Deze wordt door Bastin genomen cn juist langs den paal onhoudbaar voor Van Male, verdwijnt de bal in het Nederlandsche doel, zonder dat een Belg het leder heeft aangeraakt. De Belgen leiden met 10. Deze voorsprong zal echter van korten duur zijn. Fel zitten onze jongens op den bal. snel gaat het naar voren. De eerste aanval levert echter niets op. Wanneer de bal weer op de Nederlandsche helft is gekomen, geeft Weber den bal met een mooi schot aan Mol, die zich niet lang bedenkt, doch onmiddellijk passeert naar Lagendaal. Er ontstaat een race tus- schen dezen speler en den Belgischen back Nouwens. die in het voordeel van onzen land genoot eindigt. Lagendaal ls iets vlugger en met oen hard schot, onhoudbaar voor den Belgischen doelman, maakt hij voor Nederland den stand gelijk. Het spel is thans zeer snel; om beurten verkeeren de beide doelen in gevaar. Een als voorzet bedoeld schot van Wcls, wordt stevig door Van den Berghe gegrepen en weggewerkt Aan den anderen kant krijgt Voorhoof een goede kans, die hij echter verzuimt door naast te schieten. De Oranjemannen van hun kant blijven aanvallen, Adam weet eenmaal den bal goed door te geven aan Lagendaal, doch deze kan zich niet vlug genoeg opstellen om goed te schieten; de bal gaat naast. Van den Berghe weet daarna nog een hoekschop uit te houden, terwijl aan den anderen kant na mooi opbren gen van Bastin, Van Beeck het leder krijgt. Deze geeft terug aan Bastin, die schiet, doch het schot gaat hoog over. De aanvallen volgen elkaar steeds sneller op: er zit spanning in het spel; wij zien vele staaltjes van goed voetbal. Steeds sneller gaat het spel. Een vrije schop tegen Weber lever: voor de Belgen door het goede optreden van Van Male niets op. Ook een schot van Helle mans geeft Van Male geen zorg; de bal gaat opnieuw het veld in. B\j de Belgen wordt het meest op den lin kervleugel gespeeld; van dien kant krijgt Capelle een goede kans. Het zeer harde schot dat de Belgische mid voor op het Nederland sche doel lost, wordt echter door Van Male opgevangen, die het uitstekend verwerkjt. Bij een plotselingen aanval der Oranjeman nen. glipt Lagendaal er door, doch zijn schot stuit op den uitloopenden Van den Berghe. Als er 35 minuten gespeeld ls, krijgt Lagendaal opnieuw den bal. Hij gaat er alleen van door en met een onhoudbaar schot in den linker bovenhoek (12) geeft hij Holland de leiding. Het spel blijft spannend; de Belgen komen steeds opnieuw opzetten en trachten nog vóór de rust den gelijkmaker in het i Nederland sche doel te werken. Van Male werkt echter uitstekend, goed gesteund door Weber en Van Run. Twee maal weet België een corner te forceeren en na de tweede maal ontstaat voor het Nederlandsche doel een scrimmage, waar van het ergste wordt gevreesd. Keihard wordt op het Nederlandsche doel ingeschoten, doch Van Male redt opnieuw. Het leder blijft dan pieestal op de Neder landsche helft, maar alle pogingen der Bel gen mislukken. Een kopbal van Versijp wordt door den doelverdediger van Feijenoord zeker weggewerkt. Weber en ook Van Heel weten herhaalde malen de Belgische aanvallen te onderbreken. Kort voor de rust gaan de Nederlanders weer tot den aanval over; Adam laat weer eenige mooie rushes zien, maar zijn goede voorzetten worden door Van den Berghe on derbroken. In den stand komt geen verande ring meer en na een 0—1 achterstand gaat de rust in met een 21 voorsprong voor de gasten. Dc tweede helft. Direct na de hervatting wordt het spel In hetzelfde snelle tempo voortgezet, dat voor de rust zooveel spanning had gebracht. De Belgen komen nog verwoeder opzetten, doch als Van Heel den bal krijgt weet hij die goed naar Adam te plaatsen. Hij rent naar voren, loopt om Nouwens heen en zet voor naar Lagendaal; voor de derde maal plaatst onze mldvoor den bal in het Belgische doel. Na twee minuten spelen leidt Holland met 31. De Belgen zijn niet ontmoedigd en geven nog niet gewonnen. Opnieuw vallen zij aan, thans echter niet gesteund door den wind. Desniettemin weten zij spoedig door te bre ken en opnieuw een corner te forceeren, doch de Nederlandsche verdediging staat pal en ook deze hoekschop loopt op niets uit. Versijp schept voor het Belgische binnen- trio mooie kansen, maar als door een wonder ontkomt het Hollandsche doel aan een door boring als Weber vlak voor doel het leder nog corner weet te trappen. De Belgen houden vol; hun samenspel is thans uitstekend. Even moeten de Oranje mannen zich hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen. Productief zijn onze tegenstanders echter niet, want hun schieten is slecht. Eenige malen schieten Voorhoof en Capelle vlak voor 't doel over of naast.Dc Belgen, niet teneergeslagen door den achterstand, die thans voor hen bedenkelijk begint te worden, zetten er alles op en in dit deel van een strijd zijn zij absoluut sterker. Van Run en Weber verdedigen echter uitstekend en met de medewerking der middenlinie, vooral van Van Heel, weten zij de gewenschte opluchting te brengen. Adam komt uit de voorhoede her haalde malen terug en haalt dan het leder, dat hij op die oogenbilkken niet toegespeeld kreeg. Plotseling is het woord weer aan de Ne derlanders. Van Nellen krijgt het leder te pakken. Hij rent langs de lijn, zwenkt naar binnen en plaatste uitstekend naar Lagen daal. Lagendaal het „kanon" aarzelt niet: ten vierden male doorboort hij 't Belgische doel en Holland leidt met 4—1. Groot is het enthousiasme van de duizen den Nederlanders op de tribune. Er is dan ongeveer achttien minuten ge speeld en hoewel Holland een veiligen voor sprong heeft, is oppassen de boodschap. Dc Belgen geven niet op; er zijn teekenen, dat het spel der Oranjemannen begint te ver slappen. Onze middcnlinie raakt vermoeid: cn vooral Pauwe en Anderiessen kunnen het tempo niet zoo goed meer bijhouden. Nog een kwartier is er te spelen en öe stand is nog steeds ongewijzigd: 4—1 in het voordeel van Nederland. Onze spelers worden door hun landgenoo ten aangemoedigd en werkelijk komen zij weer opzetten. Wels, Lagendaal en Van Nel len werken hard, doch hun aanvallen zijn niet zoo goed meer. Twee hoekschoppen op het Belgische doel leveren niets op. Nog vijf minuton^is er te spelen: Van Nel len geeft Lagendaal weer een kans doch zijn schot gaat thans over. Weber krijgt een blessure en gaat liegen. Even wordt er gestopt; dan verlaat Weber het veld. De Oranjemannen spelen met tien man verder: Ar.driessen gaat op de plaats van Weber staan. Nog eens vallen de Belgen aan, nog eens beantwoord door de Hollanders en dan fluit de scheidsrechter het einde. Er is revanche genomen! Nederland heeft verdiend gewonnen: de nederlaag in het Amsterdamsche Stadion is j beantwoord met een 4—1 revanche! Het Wilhelmus klinkt en onder luid ge juich' der Nederlandsche supporters begeven Van Heel en zijn mannen zich naar de kleedkamers. Nabeschouwing. Deze wedstrijd is in de eerste plaats een succes voor den midvoor van het Neder- landsch elftal Lagendaal., Wanneer hij voor het Belgische doel stond heeft hij keurig zijn werk gedaan en alle vier doelpunten, cie de Nederlandsche zege uitdrukten, zijn van hem Het Nederlandsche Elftal speelde dezen middag weer met groot enthousiasme en was stukken beter dan op 14 Februari te Amster dam. De verdediging heeft uitstekend werk ge daan. Het werk van Van Male was zeer goed; hij heeft geen enkele fout gemaakt. Het eenige doelpunt dat de Belgen kon den scoren, had hij niet kunnen voorkomen. De beide backs hebben eveneens goed ge speeld, waarbij vooral Weber uitblonk. Zij werden daarbij goed door onze middenlinie gesteund in welke Van Heel uitblonk. Ook Pauwe en Anderiessen hebben zich hedenmiddag goed van hun taak gekweten. Ook het steunen van de voorhoede was be vredigend. De voorhoede was snel en gevaarlijk en beide vleugels brachten goed op, waardoor Lagendaal in staat was de vier doelpunten te scoren. Alleen Mol bleek het tempo niet af doende te kunnen volgen. Bij de Belgen. Bij de Belgen viel de voorhoede over het algemeen tegen. Er was goed samenspel, doch het schie ten liet veel te wenschen over. Vele goede kansen werden gemist. De Belgische middenlinie heeft zich over het algemeen goed van haar taak gekweten en vooral het spel van Hellemans was voor treffelijk. Hij wist het spel goed te verdee- len. In de achterhoede werd Hoydonckx zeker gemist, want zijn plaatvervanger Herremans was te zwak te noemen. Nouwens was beter en heeft goed verde digd, doch hij heeft zich toch te veel laten passeeren. De Belgische doelverdediger Van den Berghe heeft uitstekend gewerkt. De doelpunten waren onhoudbaar en daar aan heeft hij geen schuld. Over het algemeen heeft de Engelsche scheidsrechter Musther goed geleid. Eenige malen is hij wol is waar niet op getreden tegen forsch spel. maar dit neemt niet weg. dat hij dezen wedstrijd volkomen in zijn macht had. Kampioenschap van Nederland. gesp.gew- gel. verl. nnt. v.-t. gem. Ajax 1 1 0 0 2 4—0 2.— Feijenoord 1 1 0 0 2 21 2. Enschedé 2 10 12 2—2 1.— Veendam 2 0 0 2 0 05 0. P. S. V. 0 0-0 0 0 0—0 0.— Promotie-degradatie. AFDEELING I Haarlem 2 1 1 0 3 8—5 150 H. V. V. 10 10 1 4—4 1 E. D. O. 1 0 0 1 0 1—4 0.— AFDEELING II D. H. C. 1 1 0 0 2 8—0 2.— H. F. C. 1 0 0 1 0 0—6 0.— Gouda t 0 0 0 0 0 00 0. AFDEELING V. Sneek 1 1 0 0 2 4—1 2 F. V. C. 10 10 1 0—0 1.— Noordster 2 0 1 1 1 1—4 0.50 AFDEELING IV. Eindstand. Eerste klasse: P. S. V. 18 12 2 4 26 54—32 1.44 N. A. C. 18 11 2 5 24 46—34 1.33 Eindhoven 18 12 6 24 45—31 1.33 M. V. V. 18 8 3 7 19 43—42 1.06 N. O. A. D. 18 7 5 6 17 44—42 0.94 Longa 18 5 4 9 14 39—40 0.77 Willem n 18 7 1 10 15 45—38 0.83 De Valk 18 6 1 11 13 30—66 0.72 B. V. V. 18 6 1 11 13 48—57 0.72 Bleijerheide 18 4 5 9 13 27—39 0.72 De heer Hollander in Haarlem. Het bestuur van de Haarlemsche Scheids- rechtersvereeniging heeft, zooals we Zater dag reeds meedeelden, den heer H. Hollan der bereid gevonden, voor leden en genoo- digden een causerie te houden op Donderdag avond 24 Maart in het gebouw van de Haar lemsche Jongemannenvereeniging aan de Lange Margarethastraat. De heer Hollander heeft zijn causerie getiteld: „Een en ander uit de practijk van een radio-sportpraatjes maker". Voor zoover de ruimte het toelaat kunnen de lezers van ons blad, die zich hiervoor in teresseeren, deze causerie bijwonen. Viermaal heeft hij 't net gevonden, Als een knap politieman. Die zelfs in de dichtste netten Nog de gaten vinden kan. Viermaal heeft hij onweerstaanbaar Met zijn lange beén .gemaaid, Viermaal is het enthousiasme Vurig Hollandsch opgelaaid, Viermaal en ik zoek naar termen, Voor het passende bescheid Op zoo'n ongewoon geschutter, Op zoo'n doel-onmatigheid Wat zal, wie het doel berekent En de uitslag tevens telt, Vinden als gepaste hulde Aan den nation alen held. Zie een heros, zoo verheven, Past zijn eigennaam niet erg, Als wij hem eens voortaan noemden: Lagendaal tot Hoogenberg! VOETBAL IN ENGELAND ArsenalNewcastle U. BirmainghamSheffield W. Blackburn R.Liverpool BlackpoolAston Villa Derby C.Chelsea E vertonHuddersfield T. Manchester C.Middlesbrough PortsmouthGrimsby T. Sheffield U.Leicester C. SunderlandBolton W. W Bromwich AWest Ham U. 1—0 1—2 1—3 1—3 1—8 4—1 1—2 2—0 2—2 3—0 3—1 5—4 2—2 0—1 S.D.O.De Meer SpartaanGraaf Willem S.J.C.—D.E.M. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Promotie-Degradatie. Geel Wit II—H.B.C. III 2—1 Om den Bisschopbeker. Geel Wit I—Wilskracht II 2—4 BELG/ë—NEDERLAND. Een prachtige zege. Wat ls voetbal toch een heerlijk onbere kenbaar spel. Tusschen twee haakjes niet altijd heerlijk onberekenbaar, ook vaak droe vig onberekenbaar. Het onderscheid ligt in het succes of anderszins van onze favo rieten. Stiekum hebben we allemaal wel een beetje gehoopt, dat Nederland na zeven jaar ein delijk in Antwerpen weer eens zou winnen, de kansen leken aanmerkelijk beter dan ze sedert lang geweest waren. Aan den ande ren kant was daar de versche herinnering aan die teleurstellende „extra" nederlaag te Amsterdam in Februari. In elk geval zal niemand gedacht .hebben aan de mogelijk heid dat het een flinke overwinning zou worden, een wedstrijd waarin de Belgen in het geheel eigenlijk niet zouden scoren, dan door een moment van pech van Weber. En de oriïen viermaal. Vier goals in één wed strijd tegen de Belgen, hoe vaak hebben wij dat in de laatste 20 jaar beleefd. Deze Antwerpsche wedstrijd zal lang voortleven in de herinnering van de tien duizend Nederlanders die naar de Belgi sche havenstad trokken, om ooggetuigen te zijn, de vele tienduizenden die zoowel in Nederland als in ons Indië bijna even opge- wonde hoorgetuigen waren bij hun luid sprekers. Viereen, met Lagendaal als nationale held cn van Male, de invaller, als zeer goede tweede. Deze beide spelers waren wel de verrassingen van den strijd. Want, laten wij het nu maar eerlijk zeggen, na Am sterdam hadden de meesten onzer niet zoo heel veel vertrouwen in de doeltreffend heid van den Xcrxes-vuurmond. In dien strijd waren de tekortkomingen van den lan gen Rotterdammer te duidelijk gebleken. In de weken, die sindsdien vcrloopen zijn, heeft Lagendaal niet de snelheid en bewegelijkheid gevonden, die hij miste, maar hij heeft te Antwerpen ideale omstandigheden voor zijn speltype gevonden, namelijk een terrein in prachtige conditie, medespelers, die hem den bal prachtig aangaven en een directe tegen stander, die ver achterstaat bij Hooydonckx. Wij brengen gaarne Lagendaal de volle hul de, die hij verdient, voor zijn kranig spel, zijn onvergelijkelijke schoten. Maar we moeten niet de fout begaan, Lagendaal alle hulde voor de overwinning te geven, omdat hij de goals maakte. De RoLterdamsche politie man was prachtig op dreef en spoedig be grepen zijn teamgenooten, dat er gisteren doelpunten in zijn schoenen zaten. Waarop zij hem bij elke gunstige gelegenheid den bal toespeelden en dat meestal op keurige wijze Zij deelen in het succes en ook in de doel punten. Lagendaal heeft wel een dozijn meer of minder goede scoringkansen gehad. Dat hij een derde hiervan benutte is een zeer mooi percentage. Maar het abnormaal liooge aantal teekent het goede spel der an deren tevens. En dart van Male. Laten wij het even over van Male hebben. Van der Meulen had het gisteren onmogelijk beter kunnen doen. De Feijcnoorddoelman heeft zijn doel eenvoudig schitterend verdedigd cn eigenlijk geen en kele fout gemaakt. Aan het ongelukkige Bel gische doelpunt was hij natuurlijk vol maakt onschuldig. Daar was niets tegen te beginnen. En deze lange Rotterdammer (al weer een Rotterdammer heeft ook getoond, wat nog veel meer waard. is. dat een inter land wedstrijd niet in staat is, hem uit zijn evenwicht te brengen. Een dergelijk debuut als international hebben wij niet meer mee gemaakt sinds het eerste optreden van van der Meulen. Arme Odijk! Lagendaal en van Male waren ongetwij feld de helden te Antwerpen, maar de ge- heele ploeg verdient waarlijk een meer dan stevige pluim. Van Run en Weber voor hun kranig verdedigen, hun snel en resoluut in grijpen. van Heel en Paauwe voor hun han digheid en kijk op het spel. Anderiesen voor zijn onvermoeide werken, van Nellen en Wels voor hun snelheid en zuiver passeeren. Adam voor zijn onvergelijkelijke vaardigheid, Mol voor de vele prachtige passes. Het was een groote dag. En zelfs de Belg die het hardst gefloten cn gejouwd heeft bij elke vermeende of echte Nederlandsche over treding en gezwegen bij elke Belgische dito. zal toch niet durven zeggen, dat zijn land genooten beter dan een nederlaag hadden verdiend. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VeendamEnschedé 0—1 Veendam verliest in de competitie om het landskampioenschap met 10 van Enschedé. De strijd in het Zuiden beslist: P. S. V. wordt kampioen door N. A. C.'s nederlaag tegen Bleijerheide. H. F. C. en „Haarlem" uit- gebekerd. Promotie Reserve 2e klasse A, K. F. C. 2—E. D. O. 2 (0—2) E. D. O. n was versterkt door eenige spelers van het veteranen elftal en was zoodoende technisch haar tegenstanders de baas. In de eerste helft viel Gerritsen uit, door te forschi spel van de tegenpartij; Vrenegoor viel in. De E.D.O.-backs speelden goed, evenals Las- schuit en Jansen, terwijl in de laatste in stantie Van Roon zeer betrouwbaar keepte, Hoewel de E.D.O.-aanval stevig bewaakt werd, slaagde Calandt er toch in, op fraaie wijzei in, de leiding aan E.D.O. n te geven. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. K.F.C. n wilde den wedstrijd forceeren, doch' E.D.O. speelde kalm en goed Toen traden Van Norde en Koenen zeer op de voor grond, terwijl Calandt weer een fraai doelpunt maakte. K. F. C. bracht er niets van terecht. Verdiend won E.D.O. II dezen lastigen utt* wedstrijd. De E.D.O.-reserves hadden de volgend^ opstelling: Van Roori, S. van der Laan, Van Weereri, Jansen, Lasschuit, Gerritsen C. de Waard Van Norde, Van der Hurk, H. Koene, Calandt. AFDEELING I. Derde klasse B: D. S. V.—Z. R. C. Promotie reserve tweede klasse. - K. F. C. 2—E. D. O. 2 2 AFDEELING II: Derde klasse A: Alphia—U.V.S. HillinenA. S. C. AFDEELING IV. Eerste klasse. BleijerheideN.A.C. Willem n—M. V. V. 2—4 5—0 3—1 3—0 AFDEELING V. Promotie tweede klasse. F. V. C.—Noordster 0—0 Om den Necl. Voetbalbcker, H. F. C.Nept-unus 00 HilversumHaarlem 64 AjaxTubantia 03 P. E. C.—Rood-Geel 1—0 H. F. C. had het slecht getroffen door tegen den vrij sterken tweede-klasser Nep- tunus te loten, zoodat het weer eens een goede oefening was. Veel lichtpunten zal echter deze wedstrijd niet opgeleverd hebben; de voorhoede van H. F. C. knoeide er tenminste even lustig op los, als de vorige week. Onder leiding van scheidsrechter Ver meer stellen de volgende elftallen zich op: Neptunusc Snelleman, C. v. d. Meer, Van Dijk, Le Noble, J. v. d. Meer. Meerburg, Brandsma, Spaendonk, Mast, Vermeulen, Anteunisse H. F. C.: Chapon, Koreman, Tuininga, Dorsman, M. Houtkooper, P. Jongeneel, Kruyer, R. Jongeneel, Smit, A. v. Baasbank, Van der Togt. Er ontwikkelt zich reeds spoedig een ge- lijkopgaande strijd. Om beurten trekken de voorhoeden er eens op uit; de verdedigingen moeten wel handelend optreden, doch veel lastig werk krijgende keepers niet te doen. De gasten missen den steun van één hunner beste spelers, Vente; dit gemis Iaat zich blijk baar wel gevoelen; de aanvallen zijn ten minste niet buitengewoon gevaarlijk. Is het spel van de H. F. C.-voorhoede reeds slecht, zij is daarbij ook zoo onverstandig om telkens maar weer in de off-sldeval te loopen. Houtkooper op den vleugel doet ecnig goed werk: een prachtige voorzet, die niet benut wordt en een zeer hard schot, dat de keeper slechts met groote moeite kan stoppen. Aan den anderen kant ontsnapt het H. F. C.-doel ook aan een groot gevaar, als de *bai van dichtbij inges choten wordt, doch ten slotte corner gaa:. Dorsman mist door te lang treuzelen eenige kansen, doch ook Koreman en Tuininga pres- teeren niets, zoodat het voor de halflinïe vrij wel onbegonnen werk is. De rus: komt tenslotte met on veranderden stand. Na de hervatting heeft de thuisclub den wind in den rug; zij is dan ook wel iets sterker. Dc Neplunus-achterhocde is echter van het goede soort, daarbij goed gesteund door haar halflinie, die uit een drietal harde zwoegers bestaat. H.F.C. blijft wel Iets sterker, toch zijn ooi: de aanvallen van Neptunus niet»geheel zonder gevaar, het beslissende schot ontbreekt ook hier vaak. Zoo is het dus een voortdurende strijd tus schen voorhoede en achterhoede, een strijd echter, waarin de beide verdedigingen te sterk blijken. Tot doelpunten komt het dan ook niet en als scheidsrechter Vermeer voor de laatste maal fluit, is H. F. C. dit jaar alweer uitge- bekerd, Hilversum-Haarlem (6-4) Voor den beker hebben de roodbroeken het niet verder kunnen brengen dan tot de tweede ronde. Ze zijn in Hilversum „gesneu veld". Ongelooflijk veel kansen zijn gemist en de achterhoede was geen schijn van wat wij er de vorige week van zagen. Wij zouden Hilversum tekort doen als wij verklaarden dat zij de overwinning niet verdiende, want onder leiding van Huizinga heeft zij menig maal het Haarlem-doel bedreigd. Haarlem is zonder Oldenburg cn Dc la Mar; Hilversum heeft drie invallers. Wanneer de bal aan het rollen is gebracht begint Hilversum met de eerste aanvallen ea reeds vrij spoedig heeft zij succes (10>. Dan komen ook de roodbroeken meer los. Kammeijer maakt zich mooi vrij, maar faalt voor doel en trapt naast. Haarlem is steeds in de meerderheid, maar de uitvallen van Hilversum zijn niet van gevaar ontbloot. De achterhoeden houden gerulmen tijd stand, totdat eindelijk Iseger de partijen op gelij ken voet brengt (11). Vóór rust word: niet meer gedoelpunt. In de tweede helft begint Hilversum weer met aan te vallen; zij heeft weer vrij spoe dig een voorsprong <2—1). Hilversum houdt het spel nu meer op de K arlem-helft. Met behulp van den Haar lem-keeper brengt zij in korten tijd den stand op 41. Dan komen de roodbroeken los. Hilversum wordt teruggedrongen en het doel wordt be stookt. De kansen worden echter niet benut. Als eindelijk Bieshaar een goede center heeft aegeven aan Van Po'.ancn, maakt deze er 4—2 van. Dc weg naar het doel is nu gevonden cn reeds vrij spoedig ligt nummer drie in heJ)

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12