DE BILT „Qngeloofelijk"! H. Reinalda begraven HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 MAART 1932 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) hagen tot zulk een becldschoone stad maakt voor alle buitcnlandsche bezoekers. Enfin, <lc aanleiding om over dit merk waardige volk te schrijven heb ik hierboven al even aangeroerd. Zijn voorliefde voor ontwapening drijft mij er tce. In de Deen- sche Eerste Kamer heeft, bij de behandeling van dat voorstel tot bezuiniging op de leger- begrooting, de minister van Defensie ook eens even over de Deenschc vloot uitgepakt. Onder luid gelach van den Senaat beschreef hij die als volgt: „Onze vloot kou nooit in staat zijn tot het leveren van een gevecht. De deskundigen ver zekeren mij, dat zij zelfs tegenover een tegen partij van ongeveer gelijke ge'talsterkte een smadelijke nederlaag zou moeten lijden. Zij zou ook geen kans op vluchten hebben, want de meeste van onze schepen halen maar de helft van de snelheid, die andere vloten kun nen ontwikkelen. Onze eenige hoop zou in een dergelijk geval gevestigd moeten zijn op het ontstaan van een dichten mist. Daarin zou de \ijand ons niet meer zien. Hieruit valt dus af te lolden, dat het verwekken van een kunskmatigen nevel het voornaamste verde digingsmiddel van onze Voot is". Nadat de minister den Senaat had laten uitlachen gaf. hij antwoord aan de debaters, die een nieuw voorstel betreffende de vloot als een technische verbetering beschouwden. ..Ik herinner aan den man. wiens broek ge lapt moest worden en wiens mouwen in flar den erbij hingen. Hij bracht zijn versleten pak naar een kleermaker. Toen die de ver sleten broek gelapt had met een stuk van de mouwen, kon mfen moeilijk zeggen, dat de toestand van het pak hierdoor verbeterde, terv'pr zeer zeker geen nieuw pak door oni N rede zei de leider der liberale Vèn ii'tij, dat hij tegen eenzijdige ont wapening was. en dat de uitgaven voor de landsverdediging z i. in de toekomst evenmin verder verlaagd als verhoogd zouden moeten worden. De woordvoerder der burgerlijke ra dicalen was humoristlscher. Deze zei dat zijn partij alleen vóór de bezuinigingen had ge stemd omdat er zes millioen mee bespaard werd, maar dat zij. verder alle verantwoorde lijkheid voor de zaak afwees. Zooiets noemt men „een politieke figuur''. Wat de Denen nu verder met hun vloot gaan doen. weet ik niet. Vermoedelijk zullen zij groote voorraden kunstmatigen nevel gaan aankweckcn. hetgeen nog zoo gek niet is, voor een klein land evenmin als voor een groot, Kunstmatige nevel ls inderdaad het eenige uitsluitend-defensieve wapen, dat wij ons kunnen voorstellen. ITet is doeltreffend ook, en met bezorgdheid vraag ik mij af, of wij daar wel genoeg van hebben? Van andere kieine naties valt allicht wat practisch te leeren! Hoe staat het met onze nevel industrie? Die uitdrukkingen „vechten noch vluchten", „halve snelheid"het klinkt allemaal zoo bekend In den aanvang van dit stuk heb ik nog vergelen een Deensclie deugd te vermelden, die u uit bet vervolg nu zelf wel afgeleid zult hebben. De Denen zijn een openhartig volk. R. P. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De Amstcrdamsche effectenbeurs had he den een flauw verloop. De voortdurende da ling in New-York en de nieuwe moeilijkhe den die zich voordoen op financieel econo misch gebied doodden de kooplust op onze fondsenmarkt. zoodat het aanbod slechts te gen dalende koersen een plaatsing kon vin den. Bovendien oefende de beslissing inzake de rubberkwestie een druk uit, speciaal op Amsterdam rubbers die verscheidene punten verloren. De Koninklijke, H.V-A. en Ph^ips weiden lager genoteerd. Unilevers waren vrij goed prijshoudend. DE „GRAF ZEPPELIN" GESTART VOOR ZUID AMERIKA. FRIEDRICHSHAFEN, 21 Maart (V. D.) De „Graf Zeppelin" die Dinsdag j.l. een geslaag de proefvlucht heeft gemaakt, is hedennacht gestart voor zijn eerste vlucht in 1932 naar Zuid-Amcrika. Indien de weersgesteldheid het toelaat, zal dc route gaan langs het Rhone dal, de Mid- dellandschc Zee, Gibraltar en verder over dc Canarische of Kaap Verdische eilanden. Negen passagiers bevinden zich aan boord, die meegaan naar Pernambuco. Het lucht schip zal vermoedelijk Dinsdag 22 Maart a.s. tegen half twaalf des avonds te Pernambuco aankomen. Dc Amerikaansche millionalr Leeds, die In 1929 deelnam aan de vluchten om de wereld, heeft reeds passage geboekt voor de terugreis naar Europa. De „Graf Zeppelin" neemt verscheidene postzakken mee. Het Condor-syndicaat in Zuid-Amevika heeft een specialen lueht- dlenst ingesteld voor aansluiting van vlieg tuigen naar Bahla, Rio de Janeiro en Buenos Aires op de aankomst van de „Graf Zeppe lin". Het luchtschip heeft voor de reis naar Pernambuco ongeveer 900 K.G. aan levens middelen en dranken aan boord. AGENDA MAANDAG 21 MAART Stadsschouwburg: Gocthc-avoiid: Ilona Durigo. 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De Jantjes", door het Ensemble Herman Bouber, 8.15 uur. Schoolgebouw Kamperstraat 37: Tentoon stelling van werkstukken Teekenschool der St. Jozefs gezellen vereen iging 7.30—9 uur. Palace: „Rango". Op het tooneel: Dr. Ca- ligari en Cos.. moderne wonderen. 8-15 uur. Rembrandt Theater: „Liefdesparade". Op het tooneel: The 4 Bronetts. 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater: .Madame Satan". Op het tooneel: eerste klasse variété-attrac tie. 8.15 uur. DINSDAG 22 MAART Scholwburg Jansweg: ..Jonge Liefde", door het Gezelschap Eduard Verkade. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Opvoering van het. an ti-oorlogsspel „Wij willen nleV' van Hen- riette Roland Holst. 8 uur. Gebouw Ilaarlcmsche Kegelbond: Open bare vergadering Vereeniging „Dc Vereenig- de Staten van Europa" 8.15 uur. Schoolgebouw Kamperstraat 37: Tentoon stelling van werkstukken Teekenschool der St. Jozefs Gezellenvcreenlging, 7.309 uur APOTHEKEN' (AVOND- EN' NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Vaart- straat. 14. Tel. 11000. L. Schoor!. Fr. Halsplein 1. Tel. 11180. Bosch- en Vaart-Apotheek, Bosch- en yaartstraat 26. Tel. 13290 HOLL. SCHOUWBURG EN K. V. HET NED. TOONEEL. VOORSTELLINGEN GESTAAKT. 'Zie ook elders in dit nummer) Naar wij vernemen heeft de directie van de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel, op grond dat zij niet de zekerheid had dat haar voorstel aan de N.V. Holland- sche Schouwburg Maatschappij tot partage- bespeling zal worden aanvaard. Zondagavond in den Hollandschen Schouwburg de aange kondigde voorstelling van „Süss de Jood" niet doen doorgaan, nadat ook 's middags niet gespeeld was. Mr, A. B. Gotnperts, optredende namens den Hollandschen Schouwburg zei aan het persbureau Vaz Dias het thans genomen be sluit van de directie der Koninklijke te be schouwen als een soort werkstaking, die wellicht een vlotten loop van de onderhan delingen ernstig bemoeilijken zal. De Hollandsche Schouwburg zou voor Maandag geen beslissing nemen. Volgens de Crt. gaat zij op het voorstel der Kon. Ver. niet in. en heeft mr. Gomperts dit Zondag de directie der Kon. Ver. op haar verzoek verschillende malen medegedeeld. DE ONDERHANDELINGEN MET DEN IIOLL. SCHOUWBURG AFGEBROKEN AMSTERDAM. 21 Maar4- (V.D.) De N.V. Schouwburg Mij. heeft heden aan de directie van den Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, het volgende geantwoord op de door laatstgenoem de gedane voorstellen van Zaterdag. Teneinde er toe mede te werken dat het voortbestaan der Kon. Ver. Het Ned. Tooneel vooral ook in het belang der geëngageerden worde mogelijk gemaakt, is de N.V. Hol!. Schouwburg bereid geweest, de schuld der Kon. Vereeniging over het loopende jaar, ook indien die nog verder zou oploopen, kwijt te schelden tot een maximum van f 20.000. Daartegenover verlangde zij de waarborg dat de toegezegde instandhouding van het con tract voor het volgende seizoen inderdaad zou worden nagekomen. De Kon. Ver. verlangde echter bovendien, dat de te maken recette van 17 Maart af toz het eind van dit seizoen niet zou worden aangewend tot betaling in mindering van het, achterstallige, maar dat. ongeacht liet be staan der belangrijke schuld de helft der re cette door haar voor andere doeleinden zou kunnen worden besteed. Een voldoende borg tocht voor het volgend seizoen kon niet wor den verschaft. Terwijl het bestuur van den Holl. Schouwburg hierop onmogelijk voor he denochtend een antwoord kon geven, heeft de Kon. Ver. Zondag de beide aangekondigde voorstellingen in de Holl. Schouwburg afge last. Onder deze omstandigheden heeft de Holl. Schouwburg de onderhandelingen als geëindigd beschouwd. Naar wij vernemen heeft in een vergade ring, gehouden tusschen de directie van de Kon. Ver. en het personeel eerstgenoemde medcdeclhig van gemelde beslissing gedaan. Waar de verdere medewerking van het ge meentebestuur voor het voortbestaan der Kon. Ver. afhankelijk was gesteld van de overeenkomst met den Holl. Schouwburg kan het als zeer waarschijnlijk worden geacht, dat het feit van het afbreken der verdere onderhandelingen het einde van de Kon. Ver. met zich zou medebrengen. meldt: Hoogste barometerstand 772.8 m.M. te Sku- desnaes. Laagste barometerstand 758.2 m.M. te Ingö. en voorspelt: zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuide lijken wind, zwaar bewolkt tot betrokkoa nog weinig of geen neerslag iets zachter. Uit het buitenland De hooge drukking ten Zuiden van ons land, die Zaterdag en Zondag Westelijke winden met eenige stijging van temperatuur bracht, is nog Iets toegenomen, maar oen krachtige ontwikkeling van hooge drukking over Scandinavië heelt den wind weer naar het Oosten doen draaien. Waar deze hooge drukking echter naar het Oostzeegebied schijnt te trekken de barometer op IJsland bleef dalen en de bovenwind vochtiger lucht uit het Noord-Westen aanvoerde, Ls toch een langzame overgang naar zachter weer moge lijk. Een tijdelijke opklaring bracht in het centrum van ons land nog 4 gr. C. vorst in' den nacht. In Finland en een deel van Scan dinavië was de vorst nog streng en op een groot deel van het vasteland kwam nog lichre vorst voor. Op de Britsche eilanden steeg de temperatuur tot boven normaal en viel ma tige regen. Ook Memel meldt 11 m.M., terwijl in onze omgeving de abnormale droogte nog aanhoudt. Barometer Stand van heden 772 m.M. (Goed weer) Vorige stand 770 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN Opticien Groote Houtstraat 37, Telefoon 11059 Thermometer Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 35 F. Hoogste heden tot 12 uur 38 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Maart. Bevallen 17 Maart: H. v. d. ReepKor- stanje. z.; 18 Maart: A. H. P. Kossen—Toe set, d.; C. J. Lasschuitv. d. Sluijs, z.; A. Geutskens—Costers, d.; 19 Maart G. Smit- Vermond, z. Overleden 18 Maart; H. Schoenv. Hesse" 88 j., Voorzorgstraat: M. A. M., 7 mnd, d. v. F. A. J. Muller, Kamperlaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Zoo luidt liet eenparig oordeel der dames, die VQor dc verzorging van gelaat en handen gewoon zijn „Zij"-C'rênie te. gebruiken. Vandaag, den dag van de begrafenis van den ouden strijder der Haarlemsche arbeiders beweging, den heer H. Reinalda, woei van „De Centrale" de rootle vlag halfstok. In de morgenuren verzamelden zich op het Spaar- ne voor het gebouw al arbeiders, die straks den stoet zouden vormen, welke zich bij de begrafenis zouden aansluiten. Nadat de voor zitter der federatie Haarlem van de S.D.A.P., de heer S. P. Doek een korte toespraak van organisatorischen aard had gehouden, stel den zij zich in twee rijen langs den weg op en toen tegen twaalf uur de lijkauto, vooraf gegaan door de roode vlag van de federatie Haarlem der S.D.A.P. voor het gebouw reed, sloten de vele tientallen zich daarbij aan. Voorop in dien stoet werden de vaandels ge dragen. dat van de Ncderlandschc Vereeni ging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, dat van het gewest Noord-Holland- Zuid der S.D.A.P. Dc volgkoetsen sloten den stoet, van rouw. Bij het sterfhuis aan de Graafschapstraat waren tegen salf twaalf, den tijd, dat de kist werd uitgedragen ook belangstellenden ge komen. Op de begraafplaats zouden spreken de heeren S. P. Doek, H. Ploeg uit Utrecht, secretaris van het Hoofdbestuur van de Nedcrlandsche Vereeniging tot Afschaf fing van Alhoholhoudende Dranken en J. Polak, penningmeester van het gewest Noora- Holland-Zuid der S.D.A.P. uit Amsterdam. Te ongeveer half een kwam de stoet met de rouwkrip omfloerste vaandels, waarbij nog dat van den Arbeiders Sportbond, af- deeling Haarlem gevoegd was, en waarach ter thans eenige honderden gingen, mannen, en vrouwen in rijen van vier, de begraaf plaats op door het hek aan de Kleverlaan. Langs den geheelen weg' was er belangstel ling voor hot passeeren, velen brachten een laats ten groet. De vaandeldragers schaarden zich rondom het graf. dat gedolven is op het nieuwe ge deelte van de begraafplaats, dicht bij de Kleverlaan aan de zijde van de opzichters- woning. De vaandels brachten hier den groet neigend over hgt graf. Vele belangrijke figuren uit de arbeiders wereld, vooral van de oude garde zagen wij aan het graf: de' heeren A. H. Gerhard. C. Thomassen namens het gewest Noord-Hol land-Zuid. P. Crama, voorts wethouder mr. J. Gerritsz en verscheidene raadsleden der S. D. fractie. De Haarlemsche Bestuurdersbond was ver tegenwoordigd door den heer C. van der Winden. Plet eerst sprak de heer S. P. Doek. voor zitter der federatie Haarlem van de SD.A.P. Kameraden, zei hij, het is voor de laatste maal, dat onze oude vriend in ons midden is. Hij was een oude vriend, maar een enthou siaste nog. Ik behoef de ouderen niet te zegr- gen, wat hij voor ons heeft beteekend. Hoe hij had te vechten tegen een wereld vol voor oordeel. Ik behoef niet te zeggen, wat het was om strijd te voeren, zooals hij gedaan heeft hier in Haarlem en in de omgeving voor een ideaal, dat in je ziel brandt. Wij hadden niet gedacht, dat wij Je nu al niet meer zouden hebben. Doch je hebt niet ver geefs geleefd. Wat wij bereikt hebben in Haarlem en omgeving is voor een groot deel jouw werk. Hij heeft het moeilijkste gedaan, wat er te doen was. Het beste bewijs van vriendschap en dank is voort te gaan op den door hem ingeslagen weg. Het moge de fa milie tot troost strekken, dat zooveel oude vrienden hier aanwezig zijn. De heer H. Ploeg Jr. uit Utrecht, spre kende namens de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dran ken zei. dat het hoofdbestuur in Reinalda een der oudste en eerste pioniers van de drankbestrijding zatr. Reinalda huldigde de opvatting, dat de strijd tegen het alcoholis me een belangrijke factor was ln den strijd voor de bevrijding der arbeidersklasse Rei nalda is trouw gebleven en spr. zegt dit met bijzonderen nadruk, claar trouw aan de be ginselen zoo'n kostelijk goed is in dezen tijd. Plaats voor droefheid is er niet veel, meent spr. Als men een leven heeft gehad als jij, waarin je idealen wel niet in vervuiling gin gen. maar toch veel verwezenlijkt werd. dat in die richting ging, mag men niet zeggen, dat men vergeefs geleefd heeft, dat men zijn plicht niet gedaan heeft. Beter en mooier valt er van iemand niet te zeggen. De heer J. Polak uit Amsterdam sprak namens het gewest Noord-Holland-Zuid een woord van afscheid. Uw naam was niet onder degenen, die alle dagen genoemd werden, zei hij. maar toch behoorde gij tot die trouwe roode makkers, zonder wier aanwezigheid de strijd onmogelijk is. De oudste zoon van den overledene, de heer M. A. R e i n a 1 d a. zegde namens zijn moeder en haar andere kinderen hartelijk dank voor de groote belangstelling in den afgeloo- pen tijd en dezen dag aan den vader gewijd. Vader beperkte den kring der zijnen niet tot zijn gezin. Zijn belangstelling ging uit naar de geheele socialistische arbeidersbeweging. Hij liet dc groote idealen niet één oogenblik los. Spr. eindigde met een laatste woord van dknk'tot zijn vader. Velen waren tijdens de redevoeringen hun ontroering niet meester. Op het graf zijn kransen gelegd o.a. van de federatie Haarlem der S. D. A. P van den Haarlemschen Bestuurdersbond, de Coöpera tie ..Vooruitgang", de bouwvereeniging. waar van de heer Reinalda lid was, de N.V. de Ar beiderspers. AMSTERDAMSCHE BEURS. MAANDAG 21 MAART 1932 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RANKYEREF.NÏGTNG KANTOOR HAARLEM Dc begrafenisstoet voor, het gebouw „De Centrale" aan het Spaar/ie, RUBBERRESTRICTIE MISLUKT. Bevolkingsrubber er niet in te betrekken. HOLLANDERS VERANTWOORDELIJK GESTELD. De plannen voor beperking der Rubberpro ductie zijn mislukt. Algemeen wordt te Londen verwacht. dat de Minister van Koloniën Lord Cunliffe Lis ter heden een verklaring in het Lagerhuis zal afleggen waarbij hij zal mededeelen dat geen nieuwe onderhandelingen geopend zul len worden, aangezien de definitieve misluk king is veroorzaakt door de onmogelijkheid, een doeltreffend schema te ontwerpen waar onder de bevolkings- en de plantage-rubber zou kunnen vallen. Het bericht maakte, naar uit Colombo ge seind wordt, op Ceylon een teleurstellenden indruk, ofschoon niettemin het besluit ver welkom wordt, omdat daarmede een eind gemaakt wordt aan de bestaande onzeker heid. Vele maatschappijen die tot dusver een politiek van pogen en probeeren gevolgd heb ben, zullen nu besluiten, om ofwel hun plan tages op dezelfde wijze te beheer en, doch met in acht neming van de noodige beperking, ofwel den tap volop voort te zetten en ver dere bezuinigingen in te voeren. Men is van meening. dat de Hollanders voor het genomen besluit de verantwoording dragen, wegens hun vrees voor oen restrictie van inlandsche rubber-productie, terwijl zij ook verantwoordelijk worden gesteld voor de vertraging in de genomen beslissing, wegens hun pogingen om betere prijzen tc maken, teneinde de moeilijke overgangsperiode door te komen. WEG, DIE MISSCHIEN NIET VOLDOET. 1 30 1 1« Staatólcen. Blnl. 4 1/2 pCt. Nedorl. 1317 98!^ 5 pet. Ned. 1319 101 4 1/2 pet. Ncderl. IndiS 1330 II.. 84 Staatólcen. Bultl. 5 l/2pci.Dultschl. 1930 (Younglecn) 357e 7 pet. Dultschl. 1924 (Daweslcen) 48 Scliccpv. Ml jen. Oudo Vaart 3V$ 167a Scheepv. Unie 61 Stoomv. Mij. Ned. 61 - Industrieën Binl, S'/a Als. K.zijde Unio 41 A.N.I.E.M. (Nat. 182 v. Berkel's Patent 25 Nederl. Ford.... 59^ Ned. Ind. Gas 128 (Nat. Bezit Gem. Bez. Philips 181 Unilever N.V. 69^ 111 Industrieën Bultl. Anaconda Copper J9& m Associated Gas 3V8 Eethlehem Steel 19H Centr. Publ. Serv. 14 i Cities Service General Aviation Intern. Nickel 8 a Nevada Copper.. 44 North Amer. Cy. 24 43H Banken BinnenL Koloniale Bank 57 Cert. Handel M1J. 75H Indische Bank eo Banken Bultcnt. DcutscheRelchsb. 3 Fransche Ban- 103 330 - PctroL Mij. Blnl. Kon. Petroleum 135H 133 98 Petroleum Bultl. Continental Oil.. Vó Shell Union 37a Cultuur Mnatseh. H. V. A 176 Java Cultuur 140 N. I. S. U 84 Vorstenlanden 43 Mijnbouw Mij. Alg.Exploratle 102 190 20 Tabak Ma a tóch. Dell Batavia Ta- 133 Dell Maatsch. 152 Besoekl 140 178 Rubber Slaalscl). A'dara Rubber 42 Dell Bat. Rubber 16 NodJnd. Rubber Koffie 31H Ver. Ind. Cultuur 22 Spoorw. Bulten! Comm. Milwaukee Missouri Kansas Wabash Railway 3s.-k Union Pacific 77K - Prolyugatickocra 1 OPPOSITIE TEGEN HET PLAN AMSTERDAM—SASSEN HEI M. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot ont eigening voor aanleg van het in Noord-Hol land gelegen gedeelte van den Rijksweg van Amsterdam in de richting van Sassenheim, achtten vele leden het niet gewcnscht tot den aanleg van een kostbaar weggedeelte te besluiten, terwijl terzelfder tijd nieuwe verkeersverbindingen worden overwogen, in dien de voorgestelde verbinding niet aan de gestelde eischen mocht voldoen. Anderen achtten deze verbinding, daar zij goeddeels door bebouwde kommen is gepro jecteerd, ten eenenmale ongeschikt. Andere leden waren niet overtuigd van de noodzaak van den voorgestelden aanleg ter ontlasting van het verkeer op den weg HaarlemSassenheim. Met verwondering had men kennis ge nomen van de beschouwing van den minister om éventireel een nieuwen weg aan te leg gen door de duinstreek of langs de spoor lijn Leiden—'s-Gravenhage, indien de thans bestaande weg van Oegstgeest naar 's-Gra venhage mocht blijken, niet geschikt te zijn het verkeer te bedienen in de richting Am sterdam en Haarlem, De hier aan het woord zijnde leden merk ten op, dat hier eigenlijk stilzwijgend wordt toegegeven, dat de nieuwe verkeersweg Amsterdam—Den Haag, zooals die thans ge projecteerd is, vermoedelijk niet aan de gestelde eischen zal voldoen. Men wenscht dan ook een weg beoosten Leiden, welke Amsterdam met 's-Graven hage zou verbinden. Verscheidene leden kwamen met kracht op tegen den aanleg van een weg trots alle herhaaldelijk in de Tweede Kamer aange voerde bezwaren met een kruinbreedte van 43 M. Men ontkende te eenenmale de noodzaak om, naast den autoweg, dus den weg voor snelverkeer, andere wegen aan te leggen. Wat de kosten van het uit te voeren werk betreft, deze werden door vele leden zeer hoog geacht. Voor een weg van 24 K.M. leng te zal 8 millioen gulden moeten worden ge voteerd, hetgeen neerkomt op drie en een halve ton per K.M., terwijl sommige leden zelfs meenden, dat met bijkomende kosten, dit bedrag ongeveer een half millioen zal blijken te zijn. 459e STAATSLOTERIJ (Niet officieel). 3c Klasse le Lijst. "J Maandag 21 Maart 1932. Hoosc rrijzen: 466 153S1 f 1000. S99 7968 400 15182 f 200. 13797 15708 100 Prijzen van 20. 165 210 247 251 292 614 700 724 729 753 983 1090 i101 1108 1128 1277 1287 1350 1409 1463 1467 1487 1768 1813 1829 1989 2024 2193 2201 2222 2235 2257 «oi 2436 2449 2458 2479 2498 2644 2743 2772 2792 2825 2888 2975 3004 3064 3066 3105 3174 3175 3180 3294 3323 3371 3375 3410 3420 3434 3553 3567 3621 3651 3703 3711 3772 ooms 3807 3824 3858 3878 3882 3988 4074 4281 4370 4399 4405 4409 4430 4464 4505 4546 4G22 4656 4753 4774 4834 4918 4976 5202 5228 5240 5244 5306 5535 5541 5582 5592 5640 5831 5843 5858 5861 5966 129 600 972 1287 1690 2136 2381 4737 5201 4006 4427 4711 5159 5362 5483 5797 5823 6002 6050 6390 6397 6917 6915 7127 7156 7151 7619 7697 7786 7893 7907 8155 8212 8404 8407 8742 8749 9132 9145 6135 6136 6221 6229 6518 6533 6574 6789 6949 6975 7013 7039 kis 7169 7268 7270 7348 7396 7651 7677 7682 7690 7691 7801 7837 7842 7846 7875 7947 7986 8018 8038 8080 8257 8264 8278 8295 8366 8416 8553 8602 8630 8674 8761 8878 8883 8904 8971 or-rS 9159 9209 9261 9333 9371 9415 9538 9674 9639 9723 9744 9303 9842 9858 9867 9888 9943 9977 9990 10188 10198 10211 10159 10232 10427 10476 10529 10533 10545 10595 10683 10687 10844 10880 10892 10940 109S7 10968 10982 10997 11071 11098 11119 11127 11240 11319 11362 11714 11747 11819 11830 11892 11976 11989 12063 12064 12078 12092 12127 12133 12142 12204 12275 12325 .12352 12405 12517 12532 12669 12719 12760 12873 12901 12932 12961 13111 13128 12227 13242 13291 13346 13338 13411 13422 13542 13Ö77 13600 13G02 13648 13688 13699 13702 13713 13338 12341 13!'-2 13998 14024 14047 14063 14082 14239 3 4252 14436 14587 14602 14637 14702 14881 14916 14050 15043 15150 15156 15183 15236 15333 15353 15491 15494 15536 15632 15642 35700 15838 15860 15924 15955 15989 1602! 10054 16128 16195 16223 16247 16336 16360 16368 10435 16436 16471 16492 16520 16544 16555 16611 16624 16636 16S52 16095 16713 16825 1C835 16922 16942 16959 16983 16997 17013 17117 17185 17275 17321 17342 17355 17375 17415 17434 17615 17679 17739 17746 17790 17840 17856 17901 17907 17930 17947 18020 18057 18123 18148 18204 18223 18329 1C363 18428 18430 18516 18636 1S704 18722 18797 18902 18909 18036 18992 19054 19122 29235 19258 19319 19390 19405 19516 19611 19629 19749 19777 19834 19840 19845 19923 1992-1 19996 20002 20115 20123 20289 20370 20416 20478 20485 20608 20653 20691 20713 20794 GO!1G 20533 -9931 438 755 1222 1666 2082 2262 2636 2976 3225 3452 3773 3998 4420 4703 4983 5321 5660 5997 6324 6888 7122 7435 7694 7891 8105 8396 8678 9024 9400 9340 10145 10509 10854 11016 11598 12005 12154 12667 13007 13389 13667 13169 14369 14930 15334 15806 16106 16401 16606 16332 17052 17384 17828 18050 18427 18858 19244 19747 19939 20459 20881

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2