STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 MAART 1932 DE AUTOBUSSEN. BEHANDELING VAN NIEUWE CONCESSIE-AANVRAGEN. EEN PROTESTMOTIE. Men deelt ons mede, dat de V.V.S.U. (Vrienden van de Sovjet Unie Sectie Hol land afdeeling Haarlem, Zondag een verga dering hebben gehouden in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw, waarbij ongeveer 1000 leden tegenwoordig waren. Aangenomen werd een motie waarin ten sterkste geprotesteerd werd tegen het vonnis uitgesproken over acht jonge negerarbei ders te Scottsboro. De onmiddellijke invrij heidstelling van deze acht jonge negerarbei ders werd geëischt. Deze motie zal worden opgezonden aan de Amerika arische rechters. MARKTKRAAM IN BRAND GERAAKT. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht ontstond op de Botermarkt brand in .de marktkraam van leer en snuiterijen van der. koopman W. C. uit de Wolstraat door het vlamvatten van een benzinelamp. Het dek zeil verbrandde geheel en vele artikelen gin gen in vlammen op. Door onbekend gebleven personen en door de brandweer, toen deze ter plaatse kwam met twee motorspuiten, is het vuur met emmers water gebluscht. De koopman kreeg brandwonden aan beide handen. De kraam liep zoowel brand als waterschade op. De schade wordt op ongeveer f 700 0eschat en wordt niet door verzekering gedekt. JONGETJE AANGEREDEN. Zondagmiddag omstreeks 5 uur is een 9-1a- rlg Jongetje in de Damstraat, dat uit wilde wijken voor een motorrijwiel, gestruikeld en geraakt door den motor. Het knaapje werd aan de kaak gewond. Na voorloopig verbonden te zijn door een lid van den Ongevallen Dienst werd het per zie kenauto naar het St.-Elisabeths-Gasthuis ge bracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. VACANTIEACTIE KAPPERS- PERSONEEL. MEDEWERKING VAN DEN H. B. B. Het bestuur van den Haarlemschen Bestuur- dersbond besloot de actie van het Kappers- personeel alhier ter verkrijging van 4 dagen vacantie per jaar den meest krachtigeh mo- reelen steun te verleenen. Aan den Bondssecretaris Schlosser zal ge legenheid worden gegeven in een algemeene besturenvergadering deze actie te bespreken en daardoor in wijden kring van arbeiders vertegenwoordigers tot den meest daadwerke lijken steun bij deze actie op te wekken. DAMESCONFECTIE EN CONTTN- GENTEERING. De Landelijke Bond van Winkeliers in Damesconfectie in Nederland heeft het plan opgevat, een serie vlugschriften uit te geven waarvan thans no. 1 verschenen is: „De contingenteering van posten 754, 2754, 756 en 2756", door Jul. Keizer. Na de uitvoerige artikelen die in ons blad over dit onderwerp zijn verschenen, bevat dit vlugschrift voor onze lezers niet veel nieuws meer. Aan het slot zegt de schrijver, dat de strijd van de winkeliers in damesconfectie een strijd is om recht en hij spreekt het vertrouwen uit, dat het onrecht zal worden goedgemaakt, dat de volksvertegenwoordiging niet zal wil len en niet zal kunnen toelaten de handhaving van een contingenteering, die een kleine groep tijdelijk schijnt te kunnen helpen om blij vend veel grootere groepen te schade, zoo niet te vernietigen Een commissie uit het college van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland behandelde heden aanvragen van de N.V. Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij: a. voor het instellen van een autobus dienst van het Schouwtjesplein te Haarlem naar het station Aerdenhout te Heemstede. b. Voor een autobusdienst van het Bosch en Vaartplein te Haarlem naar de Java-laan, hoek Meerweg te Heemstede (inplaats van de onlangs aangevraagde lijn Bosch en Vaartplein te Haarlem naar station Aerden hout te Heemstede.) Door de N.Z.H.TM. waren schriftelijk be zwaren tegen deze concessie-eanvragen in gediend. De directeur de heer Ir. W. G. Bur- gersdijk lichtte die mondeling toe. Daarbij herinnerde hij er aan, dat zijn maatschappij reeds bij Ged. Staten concessies aangevraagd heeft voor autobuslijnen die de Indische buurt te Heemstede en het station te Aer denhout ln het verkeer opnemen. Met het gemeentebestuur is daarover overlegd ge pleegd, zoodat de route door de N.Z.H.TM. in haar aanvraag opgenomen, de goedkeu ring van dit college heeft. Verder wees hij erop, dat de Brockway zijn nieuwe lijnen weer zoo zou willen laten loo- pen, dat passagiers aan de tram worden ontnomen. Namens de Brockway werd medegedeeld, dat haar gebleken was. dat de gemeente Heemstede behalve autobusverbinding met de Indische buurt te Heemstede en het station te Aeidenhout. ook gaarne een door gaande verbinding met Haarlem tot stand gebracht zou zien. Daarom had de Brockway haar eerste aanvrage in die geest gewijzigd. Door de heer Kors. die den autobusdienst Amsterdam - Heemstede - Zandvoort exploi teert, wordt meegedeeld, dat 't niet noodig is een nieuwe concessie aan de Brockway te verleenen. Als het vervoerverbod op zijn lijn wordt opgeheven, hebben de bewoners der Indische buurt een verbinding met het sta tion in Aerdenhout. Verder meende de heer Kors te kunnen zeggen dat door de Brockway geen over leg gepleegd is met het gemeentebestuur van Bloemendaal. Als de Brockway deze con cessies kreeg, zou haar stadslijn te Haarlem uitgebreid worden tot een interlocale lijn en dat is onbillijk tegenover de andere houders van interlocale autobusconcessies, omdat hun bussen niet in do binnenstad mogen komen. Ged. Staten zullen later uitspraak doen. OPWEKKIN G S SAMENKOMSTEN. Donderdagavond 24 Maart zal in het Wijk gebouw aan de Ged. Oude Gracht spreken de evangelist Jan Sevensma. die onlangs terug gekeerd is van een tournee door Amerika waar hij in 7 maanden meer dan 200 samenkomsten hield meestentijds voor in Amerika wonende Hollanders. Ter gelegenheid van de Wereldtentoonstel ling te Chicago in 1933. zal hij daar weer gedurende 6 weken spreken. CONCERT NOORDERKERKKOOR. Woensdagavond geeft het Noorderkerkkoor in de Noorderkerk aan de Velserstraat (Kle verpark) ce"n concert onder leiding van den dirigent, den heer Piet Halsema. Medewerking verleenen: Mej. Annie Her mes. alt, de heer G. Beths, viool en de heer G. Mlchels. orgelbegeleiding. Tevens brengt de heer Halsema eenige soli op het kerkorgel ten gehoore. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN VISCHVAART ONDERLINGE IJMUIDEN. Moet steun aan de Regeering gevraagd worden? VAN MEER BEZUINIGING KAN GEEN SPRAKE ZIJN. Ten kantore van de Vereenlging van Rec- ders van Visschersvaartuigen te IJmuiden werd onder voorzitterschap van den heer J. F. Klercq, een druk bezochte buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden de vereeniging „Vischvaart Onderlinge IJ'Uui den". Doel van de vergadering was de boh -i- deling van een verzoek, dat door een tv.iUal leden schriftelijk aan het bestuur was ge daan (hetgeen voor eenigen tijd in extenso is opgenomen) om met het oog op de on gunstige tijdsomstandigheden bij de Regee ring er op aan te dringen de helft der kas ten van de Ziekteverzekering op zich te wil len nemen. Voorts werd gevraagd om door bezuiniging te trachten zoowel de administra tiekosten van Zee-Risico als die van het Bu reau te IJmuiden te willen verlagen en ein delijk om maatregelen le nemen, zoodat de leden niet meer verplicht zouden zijn bedra gen op te brengen voor op de Jaarrekening voorkomende posten voor dubieuze debiteu ren. Door een der Directeuren van Centraal Be heer te Amsterdam. Mr J. L C. van Meer wijk, werd zeer uitvoerig aangetoond, dat omtrent de in het schrijven aangeroerde punten verschillende misverstanden bleken te bestaan en dat uit de gestelde vragen blijkt, dat de schrijvers geen voldoende in zicht in de zaken der Vereeniging hebben. Wat de wensch der leden aangaat, dat het bestuur bij de Regeering zou aandringen op betaling van de helft der kosten van de vrij willige ziekteverzekering, zooals dit voor de wettelijke ongevallenverzekering reeds ge schiedt. wees de heer Van Meerwijk er op. dat men zich van een dergelijk verzoek niets moest voorstellen. De voorzitter voegde daar aan toe. dat naar zijn meening het vragen van hulp aan de Regeering in dezen eigenlijk zou neerkomen op een verzoek om een deel van de gages te betalen. Naar zijn meening moest in dezen de Reedersvereeniging trach ten hetgeen trouwens reeds geschied is om in eenigen vorm hulp van de Regeering te krijgen, teneinde het bedrijf ln dezen cri sistijd gaande te kunnen houden. Omtrent het tweede punt bezuinigd op de administratie, toonde de heer Van Meerwijk met cijfers aan, dat hetgeen hieromtrent was opgemerkt ten «enenmale onjuist was, dat zelfs de administratiekosten voor de vereert !- Iglng in de laatste Jaren eer* dalende lijn vertoonen en dat de bijdrage van Zeerisic m de administratiekosten van Centraal Be heer over het laatste boekjaar niet minder dan 15 pet. lager is geweest dan over het voorafgaande Jaar. Voorts kon hij er op wij zen en hij bewees dit eveneens met cijfers dat „Centraal Beheer", vergeleken bij an dere Instellingen, beslist goedkooper admi nistreert en dat de kosten bij deze vergelij king zeker den toets der critlek kunnen door staan. Het derde in het schrijven aangeroerde punt berustte volgens den heer Van Meerwijk geheel op een misverstand, aangezien het op de balans voorkomende bedrag, alsnog van de leden te vorderen niet in de rekening en verantwoording voorkomt, dus niet door de leden is betaald geworden, maar slechts op de balans vermeld moest worden, omdat het op den laatsten dag van het boekjaar nog open stond. Bovendien was dit bedrag voor minstens vier vijfde deel gedekt door in het reservefonds aanwezige gelden, terwijl, wat de hoofdzaak is. het grootste gedeelte na liet aflsuiten van de balans Inmiddels is betaald. Tenslotte critiseerde Mr. van Meerwijk ten zeerste dat het schrijven, hetwelk tal van on juistheden bevat, in de plaatselUke bladen is gepubliceerd nog voor do vergadering, waardoor de leden hun eigen vereeniging te genover het publiek in een minder gunstig daglicht hebben geplaatst. Aan het einde der vergadering meende de voorzitter te mogen const ateeren. dat de le den vertrouwen in hun bestuur kunnen blij ven stellen en dat zij de overtuiging met zien zouden nemen dat al de in het schrijven ge uite bezwaren afdoende weergelegd waren, dat er van meerdere bezuiniging bij de ver eeniging geen sprake kan zijn en dat door „Centraal Beheer" met alle middelen er naar gestreefd wordt om de koster zooveel moge lijk te beperken, terwijl ook het werk van het kantoor te IJmuiden en in het bijzonder dat van den secretaris der vereeniging. den heer Vermeulen, de grootste waardeering van de leden verdient. Daar hierna geen der leden meer het woord verlangde, stelde de voorzitter vast, dat men zich dus unaniem met zijn samen vatting vereenlgde en sloot de vergadering. HERINNERING AAN EEN MIS LUKTE OCEAANVLUCHT. Papieren van Parker D. Cramer gevonden. OPCEVISCHT DOOR DE „IJMUIDEN 130". In Juli van het vorige Jaar is dc Amerl- kaansche vlieger Parker D. Cramer, bij een poging om over Groenland en IJsland naar Denemarken te vliegen met zijn mecani cien om het leven gekomen. Gerulmen tijd verkeerde men in het onzekere omtrent zijn lot. De eerste dagen na zijn verdwij ning hoopte men nog. dat het toestel op zee zou ronddrijven of op een der eilanden langs de Noorsche kust terecht zou zijn ge komen. Allengs gaf men deze hoop op. en aanvaardde men de zekerheid, dat de beide mannen om het leven waren gekomen, hoe wel van het toestel nooit eenig spoor werd gevonden. Thans is deze zekerheid nogmaals op droeve wijze bevestigd Bij het visschen in het Noordelijke gedeelte van den Atlanti- schen Oceaan, op 29 Februari j.l., heeft de Nederlandsche trawler „Eendracht" LJm. 130, onder schipper W. Gravenmaker uit IJmuiden, op 59 gr. 39 sec N.B3 gr. 42 sec. OL. een pakket opgevischt. dat de papie ren van den verongelukten Amerikaanschen piloot Parker D. Cramer bleek te bevatten. Terstond na zijn thuiskomst heeft schip per Gravenmaker het pakket den Ameri kaanschen consul-generaal te Amsterdam, den heer Charles L. Hoover, ter hand doen stellen. Alvorens de heer Hoover de papie ren verzond naar het Ainerikaansche Staats- departement te Washington, opdat zij van daar zullen worden doorgestuurd naar de moeder van den om het leven gekomen vlieger, mochten wij een blik werpen in het op vele plaatsen door het zeewater aange taste pakket, dat nog tal van herinneringen bevat aan de koene poging van de beide mannen om over het Poolgebied van Groen land van de Nieuwe naar de Oude wereld te vliegen. Wellicht het kostbaarste van den inhoud althans voor Crajner zelf. die het papier bij zijn belangrijkitc documenten opborg zijn de stukken van den gedeeltelijk on leesbaar geworden laatsten brief, die Cra mer, toen hij startklaar op het gunstige oogenblik om van Groenland te vertrekken wachtte, van zijn moeder ontving, en die begint met de woorden: „Dear Parker. I hope this will reach you just in time before you startVerder bevat het pakket eenlge stukken van een sextant met een gradenboog, verschillende navlgatie-kaar- tcn van Groenland. IJsland, het Noordelijk gedeelte van den Atlantlschen Oceaan en van het Noordpoolgebied. Het logboek is ge deeltelijk onleesbaar en trouwens slechts ingevuld tot den achtsten Juli- Behalve na- vigatie-tabellen zijn tal van adresstrookjes gevonden, die vermoedelijk van ontvangen telegrammen afkomstig zijn en misschien door het zeewater zijn losgeweekt- Ook een lijst van de geheele Inventaris der aan boord zijnde instrumenten en goederen is nog ge deeltelijk leesbaar gebleven, terwijl het Ame rikaansche vliegbrevet, dat op 1 April 1930 aan Cramer werd uitgereikt, nog zoo goed als ongeschonden is. Tezamen vormt het pakket echter een armzalig overblijfsel van wat eens de grootsche en gedurfde plannen van twee koene mannen waren. Dc Amerikaanschc con sul-generaal, de heer Hoover, heeft het pakket reeds door gezonden naar het Staatsdepartement te Washington, met een betuiging van zijn dankbaarheid Jegens schipper Gravenma ker, die voor de gevonden papleren heeft zorg gedragen en ze, na thuiskomst, ter stond op zoo correcte wijze hoeft gedepo neerd bij het orgaan waar zij behoorden. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. fl,85—f 1.60 Griet per 50 K.G. f 75—f 30 Tongen per K.G. f 2.90—f2,10 Middelschol per 50 K.G. f 20 Zctsci por 50 K.G. f22,50 Kleine ->cho! per 50 K.G. f31—f7 Bot per 50 K.G. f3.80—f2,50 Schar per 50 K.G. f 11,50—f8 Tongschar per 50 K.G. f54 Rog per 20 stuks f9,—f7.50 Vleet per stuk f2.50—f 1.12 Groote poon per 50 KG f 10,50f 5,50 Groote schelvisch per 50 K.G. f36f22 Middelschelvisch per 50 K.G. f35.—f22 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f23 f 16. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16—f 4,70 Kabeljauw per 125 stuks f 48—f 26 Gullen per 50 K.G. f 17—f 6.50 Leng per stuk f2.25—f 0,43 Heilbot per KG f 1,40-f0.75 Wijting per 50 K.G. f6—10,70 Koolvisch per stuk f 0,53—10,12 Makreel per 50 K.G. f21,50 BESOMMINGEN Trio f2000 Christine f3500 Rotterdam f3900 Hercules f 5100 Platos f1900 Bergen f 3900 Irene f 1500 Peter D. f 1500 Christine Catharlna f2800 Azimuth 13100 Aneta f2500 VELSEN NA DEN BRAND OP 7 MAART. ONDERZOEK DER JUSTITIE. Nadat Zondag 7 Maart een hevige brand had gewoed in het woon- en winkelhuls, annex café van Mevr. P. aan de Burgemees ter Weertstraat te Velsen (N.), heeft de politie met een deskundige een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van den brand. Vrijdag j.l. arriveerde het parket uit Haar lem, eveneens met een deskundige, waarna Mevr. T. naar het hoofd-bureau van Politie te IJmuiden overgebracht werd om ter be schikking van den rechter-commlssarls ge steld te werden. SANTPOORT HET „LICHTHOEVE" WERK. EEN PROPAGANDA.FILM. Teneinde het ..Llchthoove"-werk nog meer onder de aandacht van de massa te brengen, heeft het bestuur der vereeniging door de filmfabriek „Multifllm" uit Haarlem een film doen vervaardigen. De rolprent werd Zater dag voor genoodigden in ..De Weyman" af gedraaid. Voor hiertoe echter werd overge gaan. sprak de heer Schreuder. voorzitter der vereeniging. een kort Inleidend woord. HU noemde den arbeid van de .Licht hoeve" ChristelUken arbeid Zuster Kuyck en Zuster Verkerk zUn het werk begonnen onder afsmeeking van Gods onmisbaren zegen en ook thans wordt nog steeds in dezen geest al het werk verricht. Voorgaande vertelde spr. hoe hU na ken nismaking met het „Lichthoeve"-werk door dien arbeid gepakt werd. En dat wordt een ieder. Want het „Llchthoeve"-werk is een mooi werk. Hoe menigeen ls als een onge lukkig mensoh binnen de muren van ..De Lichthoeve" gekomen en verliet naar lichaam en geest versterkt de inrichting. En hoeveel kinderen hebben aan de Kweekerslaan niet een warm en veilig nestje gevonden! Deze arbeid is de voortdurende steun van een ieder waard. Gelukkig wordt dc belangstel ling voor het werk der zusters steeds grooter. doch om haar nóg grooter te maken, werd een „Lichthoeve" film vervaardigd. Nadat de kinderen der .Lichthoeve" een drietal liedjes hadden gezongen en mej. Hert- Ier de aanwezigen er op een tweetal had ver gast, werd de onder leiding van den heer J. C. Mol vervaardigde film afgedraaid. Laten we direct zeggen dat de aanwezigen buiten gewoon genoten hebben en het .Lichthoeve- bestuur er een prachtig propaganda-middel mee heeft gekregen. HU brengt ln beeld het leven op de .Lichthoeve" van des morgens 6 uur tot des avonds 10 uur en doet vooral zien. hoe eenigc tientallen kleinen, die de zorg van liefhebbende ouders, om wat voor reden dan ook. moeten ontberen, op de „Lichthoeve" niet alleen een onderdak maar ook een tehuis hebben gevonden Als je do „tantes" 's avonds bij het naar bed gaan der kinderen een nachtkus ziet geven, als je zuster Kuiper haar pleegkind ziet ..knuffe len". als Je ..tante Gré" de meisjes ziet toe dekken en nog bij veel meer tafereeltjes dan zie je niet alleen, maar dan voel Je. dat op dc „Lichthoeve" getracht wordt een liefde daar te stellen, die het meest de moederliefde nabU komt. En wanneer Je dit gevoeld hebt. dan be treur je het dubbel, als Je aan het eind van den film ziet, hoe Zuster Kuyck en Zuster Verkerk vaak met geldzorgen te kampen hebben. Moge deze film er toe bUdragen. dat geld zorgen spoedig tot het verleden behooren! „SANTPOORTS BLOEI". Dc leden van bovengenoemde vereeniging zUn hedenavond tot een belangrijke vergade ring opgeroepen. Door het overlijden van den voorzitter en de ontslagname van den secre taris zUn n.l. een tweetal belangrUkc bestuurs functies open gekomen Voorts prijkt nog een bespreking der badhuisplanncn op het programma. BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Maandag 21 Maart a.s. te 14.30 ure ('snam. 21/2 uur) ln het raadhuis te Overveen. Dan wordt herstemd over het verzoek om modewerking volgens art, 72 L. O. wet 1920 door dc vereeniging ..De Bloemendaals^he Montr orischool". waarover in de vorigp vergadering de stemmen staakten. <B. on W. stellen voor, dc medewerking niet te ver leenen^ KUNST AAN HET VOLK. IDe Vereeniging Kunst aan het Volk hield Zaterdagmiddag haar algemeene ledenver gadering in het Gebouw van den Protestan tenbond. Behalve het bestuur en de kas- commissle waren enkele leden opgekomen. Het verslag van de secretaresse vermeldde oa. dat de vereeniging zich op haar hoogte gehandhaafd had, dat de series bleven be staan en een bevredigend aantal abonnés hadden en dat het bestuur, gedreven door de tijdsomstandigheden gemeend heeft er goed aan te doen op een uitsondering na, n.l. Charles Panzéra, alleen Hollandsche kunste naars uit te noodlgen. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de toestand van de financiën geen extra zorgen behoeft te baren. Voorts ontstond over enkele pun ten een aangename gedachtenwlsseling tus- schen verschillende leden en het bestuur. PROPAGANDA-FFESTAVOND CHR. M.T.S. Zaterdagavond hield de Christ. M.T.S. ver- èeniging haar eersten propaganda-feestavond in café-restaurant Dreefzicht. Wat de nog jonge vereeniging zij werd in Mei 1931 op gericht getoond heeft, is iets. waar zU trotseh op kan zijn. Uit het gebod ene en de talrijke aanwezigen bleek duidelijk, dat de vereeniging bloeit. Na het openingswoord van den voorzitter den heer A. W. Kuyvenhoven, die de aan wezigen o.a. den directeur, den heer dr. ir G. de Gelder, welkom heette en in gebed voorging, schetste ir. L. H. van der Deyl. leer aar en het doel der vereeniging. Ten aan zien van het oonps vervult zij een aanvul lende functie. ZU wil geven, waartoe het corps uithoofde van zUn algemeen karakter niet in staat is. namelijk een geestelijk- godsdienstige verdieping. Het programma bood twee allergrappigste blijspelen eerst Arme RUken, waarin een rijk- geworden aardappelwinkeliertje voor zijn dochter naam en stand zoekt. Het stuk geeft gelegenheid tot het verminken van vele woorden door den vader, wat telkens tot daverende lachsalvo's aanleiding gaf. Dan was er voorts MUnheer Focus als hypnotiseur. Wie de schets van de Sinclair gelezen heeft, zal begrijpen, dat hierin een kostelijk gegeven ligt voor een blijspel. Ook dit verwekte telkens schaterend gelach. WU moeten den spelers een pluimpje geven voor de goede uitbeelding en voor de bijzonder vlotte wUze. waarop gespeeld is. Bob Swen schreef een revue: „Dat wist ik nog niet". Hierin werd de geboorte der ver eeniging getoond en tevens op uitvoerige wUze nogmaals de nadruk op de verhouding van corps en Christ. M. T. S.-vereeniging gelegd. Verder was er nog declamatie en het optre den van een dameskoortje o.a. in Krontjong liedjes. Hulde aan hot bestuur voor de zeer vlotte afwerking van het programma. Een strijkje zorgde voor het muzikale gedeelte. Met dankgebed werd de feestavond geslo ten. VERTRAGING UITBETALING SALARISSEN. Het gemeentebestuur van KattendUke (Z.) had medio Maart de salarissen van het on- derwyzend personeel over Januari en Fe bruari nog niet uitbetaald. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwyzers Genoot schap heeft zich in deze zaak telegrafisch gewend tot Gedeputeerde Staten van Zee land. Deze hebben den burgemeester van Kat- tendyke bericht, dat de uitbetaling kon plaats hebben. KINDERVOEDING De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag 164 porties. Dins dag 160. Woensdag 158, Donderdag 156, Vrij dag 166. Zaterdag 129. Overtonstraat: Maandag 126 porties. Dins dag 130, Woensdag 116, Donderdag 123, Vrij dag 131, Zaterdag 117. VERNIELING IN CAFéZAAL. Zondagavond omstreeks 12 uur maakte een drietal bezoekers in café RUksstraatweg 293 zonder aanleiding twist met den caféhouder W. Met stoelen en andere voorwerpen wer den ruiten, flesschen, glazen en de electrische kroon vernield. Dc verloofde van een der vechtersbazen, die er bU tegenwoordig was. kreeg een zenuwtoeval en moest door een lid van den Ongevallen Dienst worden bij ge Jacacht, JUBILEUM J. MEYLIS. Zondag herdacht de heer J. Meylis den dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst van de gemeente kwam. Reeds Zaterdagmiddag had ln het gebouw van den Incassodlenst, waar de heer Meylis thans werkzaam is, de huldiging door zUn collega's plaats. In de door den dienst van Hout en Plantsoenen versierde hall werd de jubilaris toegesproken door het hoofd van den dienst, den heer J. H. Borger. Spr. memoreerde het feit dat de heer Meylis zyn loopbaan begon aan het Slachthuis, daar na als schoolbewaarder dienst heeft gedaan, en nu 8 jaren by den Incassodlenst werkzaam is. Spr. bracht den jubilaris hulde voor de wijze waarop hij zyn niewe taak heeft ver vuld tot groote tevredenheid en dat het een prettig feit is dat de heer Meylis aan dezen dienst ook vele vrienden heeft gemaakt door zijn goede eigenschappen. Namens alle collega s bood de heer D. F. Volkers met een hartelijke speech den ju bilaris een salontafel aan. Eenige bloemstukken waren reeds gekomen met schriftelijke gelukwenschen van collega's van het Slachthuis en van het hoofd der school, waar dc jubilaris bewaarder is ge weest, Met eenige hartelijke woorden dankte de heer Meylis voor de hem gebrachte hulde. Zondag hield de jubilaris receptie te zynen huize, waar een vertegenwoordiger van den Centr. Ned. Ambtenaars Bond het woord heeft gevoerd en waar vele collega's hem nog de hand kwamen drukken. PERSONALIA. Onze stadgenoote mej. J. W. Stevens is be noemd tot onderwUzeres aan een school voor byzonder onderwys te Dordrecht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. v. Viersen, Pleladenstraat 69, actetasch mi. v. Dam, Parklaan 104B, broche, v. d. Wouwer, Lootsstraat 18, bril. Hoffies, Joh. de Breukstraat 24, broche. Rusting, Nwe Kerks- pleln IA, ceintuur, v. Engelenberg, Zijlstraat 23, idem Busscher, v. Marumstraat 48, idem. Knegt, Minahassastraat 32, postduif. Spoor, Brouwersstraat 86, gymn.schoenen. Bureau v. Politie, Smedestraat 9. hondenpenning, ladder. Kelderman. Berckheydestraat 25, heerenhorloge. Melchior, Tulpenstraat 34rd„ dameshorloge. Kennel Fauna, Parklaan, bruin hondje, grijze en zwart-witte kat. v. d. Ploeg, de Clercqstraat 115. sportjasje. Wehnes, Timorstraat 125, kookboek. Hore man, Nagtzaainstraat 26, dameskousen. Lom- berg, Marnixstraat 20, duokussen, v. d. Wa teren, Weltevredenstraat 36. kerkboekje. De Vries, v. Oosten de Bruynstr. 189, lorgnet. Kuiper. Semarangstraat 19, loterijbriefje. Neeskens, L. Wijngaardstraat 21, map met foto's. De Haan, Berkenstraat 15, muts. Beau fort. Transvaalstraat 4rd., pakje kindergoed. Broekhuizen, Karolingenstraat 11, portemon- naie m i. Brand, Anjellerstraat 9. rijw." bc- lastingplaatje. Luidens, Spaarnhovenstraat 2a. heerenschoen. Provoost. Heerensingel 3rd., damesspeld. Beemsterboer, Spaarnho venstraat 50, kindertaschje. VAN BURINK UIT REV. SOC. PARTIJ? De afdeeling Rotterdam van dc Revolu tionair Socialistische Partij heeft besloten om het raadslid Van Burink als lid van die par tij te schorsen, en de beslissing over zijn lidmaatschap aan het partijbestuur over te laten. Men beschuldigt Van Burink van ver duistering. maar het schijnt, dat hy, zoo lezen wij althans in de N.R.Ct.. nog een vor dering wegens achterstallig salaris op de partijbestuurders heeft. NIEUWS UIT INDIE GEEN NIEUW INTERNEERINGSKAMP OP TLMOR. De overweging der verplaatsing van de in- terneeringskampen in Koepang leidde de re geering tot de slotsom, dat van de oprichting van een kamp elders behoort te worden al gezien. ELLY BEINHORN NAAR AUSTRALIc. KOEPANG, 21 Maart (AnetaV De Brlt- sche vliegbooten van de Royal Air Force en de Duitsche sportvliegster EUy Beinhorn ver trekken Dinsdagmorgen van Koepang naar Australië,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9