STADSNIEUWS GASFORNUIZEN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 26 MAART 1932 DE AMBACHTSSCHOOL. UITREIKING DER EINDDIPLOMA'S. Donderdagmiddag had in de aula van de Ambachtsschool alhier de uitreiking der eind diploma's plaats. Toen alle jongelui hadden plaats genomen opende de voorzitter van de Commissie van Onderwijs, de heer P. J. van Thiel, de bijeen komst met een kort woord, waarna de heer S, P. Reinierse, lid van genoemde commissie, de voor het eindexamen geslaagden hartelijk toesprak. Spr wenschte directeur en leeraren, die nu de kroon op het werk van den afgeloopen cursus zagen, van harte geluk en feliciteer de ook de jongelui. „Uw geluk", aldus de heer Reinierse, „zou zeker volkomen zijn, als ik ook niet een .somberen toon moest doen hooren" Spr. herinnerde dan aan de crisis, die op alles een schaduw werpt, maar drukte den jongelui op het hart, den moed niet te verliezen en vooral: bescheiden te zijn in hun eischen. Tot slot wees de heer Reinierse den jongens op oen plicht der dankbaarheid te genover directeur en leeraren, aan wie zij zooveel te danken hebben. Hierna sprak de directeur der Ambachts school. de heer A. L. Hengeveld. „Ik heb dezen dag zoo niet met vrees, dan toch met gemengde gevoelens tegemoet ge zien", zoo begon spr. „Wij moeten nu de jon gens loslaten en voor velen is nu de groote vraag: „Wat nu?" De tijden zijn moeilijk, maar spr. hoopte dat de thans van de school vertrekkende jongelui zullen opgroeien tot uitstekende leden der maatschappij, tot goe de werkers met veel vakkennis. Werkers; want werkloosheid leidt tot verwildering en afstomping. „Tracht spoedig een werkkring te vinden', aldus spr., „grijpt aan wat ge kunt krijgen, want ook de minste - mits eerlijke arbeid adelt u. En vooral: blijft goede zo nen van uw ouders". De heer Hengeveld bracht vervolgens dank aan de leeraren voor het enthousiasme waar mede zij hebben gewerkt, niettegenstaande het betreurenswaardig feit dat het Nijver heidsonderwijs het eeïst aan de beurt kwam voor sterke bezuiniging, terwijl bij andere takken van onderwijs blijkbaar van „malaise" geen sprake kan zijn. Juist het Nijverheidsonderwijs heeft be hoefte aan ruimen steun. Het idee fixe, dat bij veie autoriteiten bestaat, nl. dat het eigen lijk alleen dient voor jongelui, die „niet goed kunnen leeren", moet verdwijnen. „Moge het" zoo eindigde spr., „ook ons onderwijs nog eens gegeven zijn, in de zon te staan en moge het Nijverheidsonderwijs spoedig de waar deering krijgen, die het toekomt!" Hierna reikte de heer Van Thiel de diplo ma's uit. Een der leeTaren, de heer A. Rauwerda gewaagde ook van de onzekere toekomst die de thans gediplomeerden tegemoet gaan. „Maar wat er ook gebeure", zoo zeide spr., „houdt goeden moed; blijft u zelf. Onver schilligheid Ls het begin van verwording. Groeit op tot menschen in een naar wij hopen beter geordende maatschappij"' Vervolgens richtte spr. namens de leeraren waardeerende woorden tot den directeur, die steeds bij alles ook bij de leerzame excur sies zijn volle medewerking verleent. De leeraren weten die medewerking op de juiste waarde te schatten. Eenige leerlingen spraken daarna woorden van dank tot directeur en leeraren, waarna de heer Hengeveld van zijn kant hulde bracht aan de medewerking der leeraren om daarna met een opwekkend woord de bijeen komst te sluiten. De volgende leerlingen kregen het diploma: MetaalbewerkersH B. Beringen, Haarlem. J. Besienbreur, K. Beukenkamp. A. de Blauw. J. J. Bouckacrt, K. van Elswijk, K. Ensink. J. Ch. H. He tem. W. Houtkooper. Th. P. J. Hubers, J. Koning, allen te Haarlem; N. P. Lammens. Heemstede; P. Root. G. W. Smit, A. P. Smits. L. Stam, allen te Haarlem; J. de Vries. Heemstede; J. J. van Zanen en A. F. C. de Zwart, beiden te Haarlem. AUTOMONTEURS: J. van Arkel, Haarlem mermeer; W. A. Barnhoorn, Haarlem; J. Bos- rn a, Amsterdam: G. Coengrachts, Haarlem; G A. v. Dorp, Haarlemmerliede; H. M. Feye. Haarlem; W. C. Geels, Haarlem; J. Groen. Zar.dvoort; L. P. Hessels. Haarlem, K. Hol lander, Haarlem; L. Kollenberg. Zand voort; C. B. J. Karsten, Bloemend aal; B. C. de Ko- ningh. Haarlem, F. Kroder, Haarlem; H. A. I. Meyer, Hoofddorp; A. J. Rotteveel, Oude Wetering; P. v. d. Spree. H. Teune, E. J. W. Willemsen, J. Zwart, allen te Haarlem. Electricicns: F. A. van Aken, J. v. d. Born, N. Bruyn, K. J. Cassee, J. v. d. Jagt.. H. Klup- pcr, J. de Kok, allen te Haarlem; H. J. Krijt, Heemstede; J. Kuyvenhoven Den Haag; N. C Mul, J. J. Nieman, II. J. Nieuwenburg, L. J. J. Nobels, G. J. Nijman. J. Olk, H. J. Th. Pen- nokamp, M. Storm, J. J. Vriend, W. G. Wiese, allen te Haarlem; H. J. ter Wolbeek, Zand voort. Timmerlieden: H. Bijisma Haarlem, C. van Da me. Hoofd dorp, W. II. van Gorkum, Haarlem, J. Kauf- mann, Zandvoort, J. Klaassen, A. de Kruyf. J. v. Laar, J. v. d. Linde, G. J. Lok, H. A. M. v Loon. Haarlem; I. v. Okkenburg, Zand voort; W. Roosma, A. J. Sallé, N. P. M. Sips. J. C. Ticmens, J. van Zwieten, Haarlem; C. H. v. d. Aar, Zandvoort; L. v. d. Berg, Haar lem; W. J. Hilgeman, Bloemendaal; H. A. Hoogervorst, Heemstede; N. J. Jansen, Haar lem; K. Kluft. Heemstede; A. P. Koel. Haar lem; W. B. Koops, Haarlem; G. Kromhout. Bennebroek; W. L. Mars, Haarlem; S. v. d. Mey. Overveen; P. Schneiders, Haarlem; A. W. Schutter. Heemstede; A. Snel, Haarlem; R. Treur, Haarlemmermeer; Th. J. v. d. Valk Bloemendaal; E. A. J. v. d. Valk, Zandvoort; G. J. Veldwijk, Haarlem; W. F. de Vries, Haarlem. G. PeamaerLs. A. Schuit, N. Vreeken, H. Wou denberg, J. J. M. Woudenberg. Automonteurs: G. L. Apetz, II. W. Bernhard, J. A. Dreyer, J. W. Sweers, C. G. de Wit, E. Zuiderduyn, H. Zwiersen. Electriciens. P. van Altena, B. Bastiaan, S. Dijkstra, G. J. Krabbers, R. Slot. Timmerlieden: G. W. B. Hilbrlnk, P. B. Hoogendorp, J. Kroone, C. II. Lamboo, J. Nooy J. Ruighaver, N. J. Th. Tromp, H. J. Klaas sen, J. v. Meesche, P. J. W. Zegwaart. LithographenH. S. Kuyper. Loodgieters: P. J. J. v. d. Gevel, F. J. Ja- cobse, A. L. de Jong, J. v. Roodselaar, P. J. v. d. Laan, C. W. Scholten, S. Smit, J. H. de Vreugd, J. Weide. Diversen: H Buwalda, C. v. Kampen, A. Kok, A. Roeland. Metselaars: M. v. d. Kerkhof, N. Krom hout, J. v. Leeuwen, C. S. Stolk, H. J. Tim mermans, S. S. de Wal. Schilders: A. G. N. Coblens, J. Dekker, J. v. Heerden, F. F. Hooggreef, C. C. Knaap, C. J. Vos. Meubelmakers: A. A. F. Braakman, Th. F. Donckerwolcke, B. v. Donselaar, P. de Lugt, J. Zomerdijk. Schoenmakers: W. D. v. Loevezijn. Behangers en stoffeerders: H. Aalpol, F. v. Beem, P. J. v. Esch, P. Smit, G. C. A. v. d. Waal. AUTOBUSDIENSTEN. GEEN BUS AMSTERDAM—HAARLEM. Bij besluit van Gcd. Staten van Noord Holland is* afwijzend beschikt op het ver zoek van G. J. van Rheenen te Noordwijk aan Zee, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noord- wijk aan Zee naar Amsterdam en terug. Overwogen wordt, dat naar de meening van Ged. Staten door de bestaande verkeers middelen i.e. spoor, autobus, en tram in de behoeften van het verkeer tusschen de op het aangevraagde traject gelegen plaatsen onderling op voldoende wijze wordt voorzien: Daar voorts indien aan een rechtstreek- sche verbinding tusschen Amsterdam en Noordwijk aan Zee behoefte zou blijken te bestaan door de bestaande ondernemingen op eenvoudige wijze Cb.v. door uitbreiding van hun diensten) een dergelijke verbinding bot stand kan worden gebracht, kunnen Ged. Staten op grond hiervan geen aanleiding vinden de gevraagde vergunning te verleee- nen. CHRIST. SLAGERSGEZELLEN- VEREENIGING. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Chr. Bond van arbeiders'sters in de be drijven van vuedings- en genotmiddelen is een nieuwe afd. opgericht van Chr. Slagers gezellen. Aanvankelijk treden 12 leden toe. Er werd een dagelijksch bestuur gekozen met tot voorzitter de heer J. Baard, secretaris werd de heer A. L. B. Huurman en penning meester de heer D. Bouwmeester. KAMER VAN KOopwANDEL EN FABRIEKEN. CONTINGENTEERING IN FRANKRIJK OP INDUSTRIEPRODUCTEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt mede. dat de invoer in Frankrijk is gecontingen- teerd o.a. voor de volgende artikelen: Bladgoud; Artikelen voor verlichtingsdoeleinden, andere dan lampen en lusters; Bindgaren of geglansd garen ffils polis) enkel of getwijnd: Artikelen van faience en porselein (zon der metaal) voor clectrische doeleinden; Accu's en onderdeelen; Plaatijzer (glacé) voor automobielen. Een overzicht van de grootte der toegewe zen contingenteeringen ligt bij de Kamer van Koophandel ter inzage. Invocr-beperkingcn. De invoer van porselein. aardewrerk en rijwielbanden zal Ingevolge de CTisis-invoer- wel beperkt worden. Bij hot secretariaat der Kamer zijn de aanvraagformulieren tot verkrijging van een vergunning tot invoer van bovengenoemde goederen te bekomen. Eveneens zijn inlich tingen omtrent deze invoerbeperking bij het secretariaat der Kamer verkrijgbaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per regel. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug tc bekomen bij: Lodewijks Allanstraat 63, partij bokking. Politiebureau Smedestraat 9, duif; Hoed, By- zantiumstraat 103 zrw. duif; Knselaar, Leid- sche Zijstraat 2, handschoen. Kennel Haar lem, Wilhelminastraat 22, kater en hondje; Van Opleem, Spaarndamschweg 10a, oorbel letje; Baars, N. G«kieloozepad 34, zool voor platvoet; Veeniga, Brouwersstraat 93a, pijp; Kruiderink, Borneostraat 48, Heemstede, portemonnaie met sleutel; Van Odijk Am- sterdamschestraat 12, rijwiel; Van Hoof, Gouwstraat 21, sleutel; Spijkers, Leidsche- vaart 26, bos sleutels; Bon, Olycanstraat 29 sleutel; Graaff, Hoogstraat 12, tabaksdoos; De Ridder, Krit-zingerstraat 33, taschjc; Wol- tersen, Schotersingel 67, idem met inhoud; Hoogkamer, Wolstraat 49, actetascli met boe ken; Wieringa, Heussenstraat 74, zakmes. PERSONALIA. Aan de Middelbare Landbouwschool te Groningen is geslaagd voor het eind-examen de heer B, W. van Mourik Broekman te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Op geen enkel ander gastoestel kunt U spijzen zóó eenvoudig gaarsudderen als op EN COMFOREN MET SUDDERBRANDER R. S. STOKVIS ZONEN toonzalen voor het publiek HAARLEM-Kral i w e g 61 AMSTERDAM - K«Ixrflracht 313 vraagt uw leverancier. NAT. LEVEN SVERZ E KE RIN GBANK. Verschenen is het verkort verslag over het jaar 1931 van de Nationale Levensver- zekeringbank N.V. te Rotterdam, zooals het is vastgesteld in de algemeene vergadering van aandeelhouders op Woensdag 23 Maart j.l. We ontleenen er het volgende aan: De Nationale verkeert in de positie dat haar jaarlijksche Inkomsten in sterke mate haar jaarlijksche uitgaven overtreffen en alle factoren wijzen op een bestendiging van dien toestand. Voor een zeer groot deel der te beleggen gelden zal dan ook belegging op langen termijn wenschelijk zijn. Daar uitkeering van eenzelfde bedrag aan winst voor verzekerden, dividend en tan tièmes als over 1930 nog niet 1/5 gedeelte eischt van de in 1931 behaalde bedrijfswinst, zoodat 4/5 of circa 3 mlllioen gulden kan worden bestemd voor aanvulling der extra reserve, heeft men gemeend, het saldo van f 3.862.930.48 te moeten verdeelen als volgt: 1. Aan aandeelhouders 5 pet. gewoon en 43 pet. extra-dividend, uitmakende f 48 per aandeel of f 24 per onder-aandeel, in totaal eischende f 240.000 2. aan de verzekerden met recht op aandeel in de winst f 358.333.33; 3. aan tantiêmisten f 143.333.33, te zamen f 741.666.66; deze bedragen zijn alle gelijk aan die over 1930. De winst- en verliesrekening over 1931 sluit met. een eindcijfer van f 140.217.653.73 en de balans op 21 Dec. 1931 met f 139.247.536.25. UITGAAN. Maandag, tweeden Paaschdag, komen de Revuespelers van Amsterdam alhier in het Concertgebouw een opvoering geven van de Lach Revue schets: 't Zal wel loopen. Optre den van de bekende revue ster Henrietta Da vids in haar Karakterschetsen. Verder me dewerking van Jean en Betsiy van Laar, Jo Rodo, Marie van Brinken, Harry, Orven, Wil Diderick en anderen. OPMERKINGEN VAN LEZERS. GEVAARLIJKE WEGKRUISING. Ben abonné schrijft ons over de wegkrui- sing Rijksstraatweg—Slaperdijk, waar 15 Maart jJ. de aanrijding plaats vond met- de autobus van Spaarndam. Inzender meent dat een aanrijding aldaar vooral 's avonds, wanneer een voertuig, in dit geval de autobus uit de Dorpstraat naar den Slaperdijk gaat en de chauffeur van zijn recht van voorrang gebruik maakt, al is het ook ten koste van zichzelf" en van de passagiers, onvermijdelijk is; te meer wan neer men aldaar onbekend is. Immers de dwarsweg naar den Slaperdijk, is versoholen achter een soort heuvel, terwijl de weg voor snelverkeer, daarvóór, lager ligt en bij het kruispunt oploopt.,, waardoor men plotseling dien zijweg ontdekt, maar dan te laat. Zoolang die toegang uit dc Dorpsstraat niet verboden wordt, zullen er nog meer on gelukken plaats hebben meent inzender. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS EXAMENS. Bevorderd van klasse I naar II; C. H. Bilderbeek, A. W. Hentenaar voorw-, C. J. Keevel, J. C. Koupmanschap, J. G. Kuntze, A. N. Mulde, J A- v. Paradijs, P. Pull, J. Rob, L. Suman, A. C. Vallenluuk. J. de Vries voorw., M. C. Aalst, P. Beeldman voorw., H- Carstenzen, J- Derks, P- Dinkelbach, J. M. v. Duffelen, J. Hobssen, J. Giesenbergen, G. v. den Haak, L. A. Hut voorw., P. F. Hut voorw,. H. J. Jonker, H. de Kier, H. Lambooy, H- J. de Looff, J. A. Maters, G. S. Moen, M. v. Molijbroek, C. Omvlee voorw., H. J. Oos terhuis voorw-, H. Th. v. oPeteren, J. S. Schif- fer, A. Sloof, G. J. v. Straaten, Fr- Terburg, R. B. Theel, H. Twiest. C. W. Waalewijn, F. Willemse, W. C. Zwemmer. Van klasse II naar III: J. Boerigter, H- Brave, P- G. Brlene. J. v. Haren voorw., J. Hoogendorp, G. J. Huges, G. Karman, Th. v. d. Mey de Bie, M. J. v. Noort, V. J. Planting, N- K- v. Ros du Chattel, A. de Vries. F. H. Visser, N. W. v. Beden. L. Elsholtz, E. Frank. C. Geutskens, A. N. Gie bels, C- Hartman, M. A. de Jong, W. Brou- wens, L. H. Goedhart, A. v. den Heuvel, C. W. Hoekstra, H. Holster, W. T. v. Honschooten, B. v. 't Hul, H- J- Laudru Johann C H. Lod ders. M. Pillegers, F. A. Nijland, H. F. v. Pa radijs, P. Plevier, A. Roemers, S. W. Schreu- ders, B- J. Stoeke, A- Vermeulen voorw. Van klasse in naar IV: C. v. Andel, A. v. Beyeren voorw.. H. la Duk, J. J. v. Eeden, E. Halewijn. P. J. v. den Hamb, A- J. Hofsteè, J. C. Mollema. P. Mul der, P. A. v. den Oever, H- J. Poen, A. Pro voost, A. J. v. der Putten, J. v. der Putten voorw., W. Roest, J. H- Steenkist. C. A. v. Wilsum, A. v. Wijngaarden. F. v. Zwijndregt, H. Baars, J. Baars, J. Baartze. J. L. A. Croes, G. Elsinga, H. L- Heugens, Th. v. de Kaay, J. A. Kooyman. Hb. Lohman, F. A. Micgielse. L. L. A. Okker, G. Smidt voorw., P. v. Velzen. T. M- Visser, A- J. C- de Vries, J. Boelhouwer, C. W. v. Deelen, H. Droogendijk voorw., A. T. Horeman voorw., H. A. Jansen, D. Kaster- cum, D. Koers, voorwJ. G- v. Koten. J. Ie Noble, L. Prins- J. A. Verharen, G. Wielart, A. J. de Zaayer, E. Dijkstra, C. F. Ousolf, P. Steyl. Van klasse IV naar V. W. M. v. d. Berg, G. v. d. Berg, J. P. ornet, W. Does. voorw.; H. J. Eken, J. C. Harmes, A. Hazelaar, A. J. Heus, H. C. Jongkind, C. P. Koek, A. v. Paradijs, voorw.; C. F. Prins, P. Prins, F. J. Schuitemaker. W. Vallentgoed, C. P. Venema, G. Verhage, H. W. v .d. Voet. C. J. van Wijland, A. W. C. Warmerdam, R. Zui- derveld, W. Bosch, H. C. Claudius, H. Hulsber gen, M. A. Koopman, T. Kuperus. voorw.; G. v. d. Linde, W. J. v. d. Linden, C. H. O. Meijer, J. J. v. d. Munnik. H. Poorter. J. Roede, J. de Vries, C. F. van Zutphen, B. J. van Andel, voorw., F. P. Bos, H. Dekkers. A. P. Formanoy, J. van Gooien. G. J. van Gijn. W. Koene, J. Rooyers, W. Veringa, C. van Viersen, voorw.; H. J. Weijers. O Einddiploma uitgereikt aan A. J. Bink. E. de Bruin, W. J. Dieben, B. J. van Herwerden, J. C. Last, H. R. v. d. Leek, H. L. Les, B. Lust, D. van Mourik, A. J. Mulder, Ph. lm an, J. Schijf J. J. v. Heusden, P. v. d. Wilden, A. J. Bosse, A. H. Doornebosch, J. Dorsman, J. A. Eel- man, J. J. Handgraaf, J. Th. Hekelaar, B. J. Hoogendoorn, C. C. H. Houtzager, J. ten Hove, H. W. Lindeman, K. H. Micgielse, J. P. Moen, J. C. Poelgeest, C. Sala, J. W. Schouten, J. Zeepvat. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel BIJ VERSTOPPING, spijsverteringsstoringen, maagbranden, congesties, algemeen gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlijk „Franz-'JoxeP'-bitter- water. Bij Apothekers en Drogisten- Financiëele berichten. De netto-winst van de Eerste Nederland- sche Scheepsverbanci Mij. bedraagt f 670.01.6 Er zal een dividend van 10% worden uitge keerd. Voorgesteld wordt het dividend van de N.V. Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te bepalen op 6% (v.j. 12%). De winst van de N.V. Internationale Ge wapend Betonbouw tc Breda bedraagt 297.729 en zal bestemd worden voor af schrijvingen en uitkeering van een dividend van 6% (v.j. 12%). Commissarissen der Nederlandsche Kabei- fabriek te Delft zullen een dividend van 17 pet. voorstellen (v. j. 25 pet.) De winst der N.V. gemeenschappelijk Eigen dom bedroeg in 1931 f 1.445.281 (f 1.339.305), het totale dividend op de cumulatief pre ferentie aandeelen 6 pet. (onv op de cumu latief preferente winstaandeelen 8 14 pet. (v. j. 8 1/2 pot.) op de gewone aandeelen 15 pet. (16). ARNOLD GILISSEN'S BANK N.V. De N.V. Arnold Gilissen's Bank te Amster dam leed in 1931 een verlies van f 17.087. Voorgesteld zal worden het cumulatief divi dend van 5 pet. op de preferente aandeelen uit te keeren. Verder zal f 231,636 van de re serve afgeboekt worden. LEENING GELDERLAND VELE MALEN OVERTEEKEND. De 5% obligatieleening van 500.000 voor de provincie Gelderland is vele malen over- teekend. Meubelmakers: F. de Haan. Haarlem; W. lem; H. Meyer, Haarlem. Haar- 1 J. v. d. Bos, Zandvoort; J. G. C. Captein Haarlem; F. van Egmond, Haarlem; J. P. Glossen. Haarlem. AVONDVAKTEEKENSCIIOOL. Metaalbewerkers: B. Adema, A. Cassee, W v. Donselaar. P. L. A. Hof mans, M. J. Lamboo, G. W. Mulder, De heele schaal kwam op dien armen kabouterbaas terecht. Hij had het dien dag wel erg te verantwoorden. In plaats vten zijn kabouterkroon, had hij nu een kroon van gebak op zijn hoofd. Kerst moest hij er zelf toch nog om lachen, maar toen kwam cr iets anders bij, wat dc heele pret ineens bedierf. Toen de kabouterbaas opstond voelde hij ineens, dat de taart al heel erg zwaar moest zijn, want hij kon nauwelijks blijven staan. Maar dat was nog al te begrijpenDe staf was ook in de taart terecht gekomen en die zat nu dwars er doorheen ge werkt. Nu konden de andere kabouters het niet meer uithouden van het lachen cn zelfs dc kok stond met een opgeblazen gezicht te kijken. Maar de kabouterbaas, die al zoo oud en wijs was, gebruikte zijn verstand en alsof er niets gebeurd was, zoo vroolijk was hij op het feest. Al de papieren mutsen die er maar te vinden v.aren, werden aan dc kikkers gegeven en deze zaten zingend op de ruggen van dc kaboutertjes. Kikker Karei natuurlijk bij Tui meltje. Hij had cr een heel vrachtje aan, maar zou direct zijn hart nog wel eens ophalen voor al dat gesjouw...

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 22