BUITENLAND. Stimson's vertrek naar Europa. VICTORIA-WATER SPRUTOL HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 6 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Hoover geeft een nadere uiteenzetting. Doel is concrete en definitieve resultaten op de ontwapeningsconferentie te bereiken. Severing onthult het programma der nationaal-socia- listen. Spionnagediensten voor alie belangrijke bedrijven. De Valera's antwoord naar Londen verzonden. Eed van trouw moet uit de grond wet verdwijnen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. President Hoover heeft Dinsdag op de ge bruikelijke persconferentie een verklaring af gelegd over de reis van den minister van Buitenlandsche Zaken, Stimson, naar Europa. In den loop der laatste maanden zijn de lasten van elk en de bedreiging van den we reldvrede toegenomen, zoo zeide Hoover. De wereld heeft vermindering der regeeringsuit- gaven in den geest van den vrede noodig en beide zijn te verwachten van een' welslagen der Geneefsche ontwapeningsconferentie. Ik heb daarom minister Stimson verzocht naar Genève te gaan, opdat hij te zamen met onze en de andere gedelegeerden nagaat welke de finitieve stappen in deze richting moeten worden genomen. Amerika's wensch is con crete en definitieve resultaten te bereiken, zelfs wanneer deze resultaten niet volkomen nieuwe situaties in de kwestie der ontwape ning scheppen. De wereld heeft om economische en psy chologische redenen verlichting der algemee- ne lasten noodig. Dat is het eenige doel van de reis van minister Stimson. Hij zal de kwes tie der oorlogsschulden r.och behandelen noch daarover onderhandelen". Op het Amerikaansche ministerie van Bui tenlandsche Zaken werd naar aanleiding van de verklaring van president Hoover nog op gemerkt. dat Stimson in Genève vooral zal aandringen op afschaffing der aanvalswa pens, zooals zware en lichte pantserauto's, gemakkelijk te vervoeren zwaar geschut, bom bardementsvliegtuigen en gifgassen. Verder zal de minister trachten te bereiken, dat het oorlogsmaterieel en de troepensterkte worden Ternünderd of begrensd. Severing. De Pruisische minister van Binnenlandsche Zaken, Severing, aldus seint Wolff heeft thans een uitvoerig overzicht gepubliceerd over het materiaal, dat destijds in beslag word genomen, ter gelegenheid van de huis zoekingen, bij de nationaal-socialistische stormafdeelingen in Pruisen verricht. Dit materiaal heeft, aldus wordt in het overzicht verklaard, aan het licht gebracht, dat de nationaal-socialisten volgens unifor me, nauwkeurig gestipuleerde richtsnoeren met behulp van hun z.g. inlichtingsdienst een allesomvattende spionnage verrichten, waar van het zwaartepunt bij een bureau is ge legen, dat met ..I-c" wordt aangeduid en dat talrijke ondergeschikte groepen in zijn dienst heeft. Een hoofdrol speelt daarbij de bespionnee- ring der politie. Zoo heeft men b.v. te Ber lijn, Keulen en Hannover gedetailleerde lijs ten gevonden, waarop alle namen der politie beambten waren vermeld, evenals de verdee ling der politiemacht over de diverse bureaux en de bewapening der politie. Verder moeten de zich in dienst der in- lichtingsbureaux bevindende personen mede- dcelingen verstrekken over spoorwegbescher ming. pantsertreinen. spoorwegradio, inter communale telefoonlijnen, vliegvelden en ri vierovergangen. Voor de overbrenging van berichten moet gebruik worden gemaakt van koeriers te paard en te voet. motorrijders, automobilis ten, licht- en andere signalen, postduiven, honden, telefoon en radio. Een sedert gerui- men tijd bestaande estafettedienst zorgt in het geheele rijk voor het handhaven der ver bindingen met de voornaamste leiders der partij. Het wachtwoord voor dezen estafette dienst werd herhaaldelijk gewijzigd; het laatst bekend geworden parool luidde: „Groot moeder gestorven Max". Korten tüd voor de eerste stemming voor het rijksprèsidentschap werden speciale be velen uitgevaardigd, betrekking hebbend op het verschaffen van kleeding en proviand aan de leden "der stormafdeelingen en het treffen van voorbereidingen voor inkwartie ringen op groote schaal. De leden der stormafdeelingen moesten voorts een verklaring onderteekenen. waarin zij zich verplichtten, over den dienst van 12 Maart een volstrekt stilzwijgen te bewaren. Verder zijn schetsen en nauwkeurige ge gevens gevonden met betrekking tot de spoorwegbescherming te Potsdam en een „algemeen mobilisatieplan voor de vitale technische bedrijven der stad Wiesbaden". De minister verklaarde voorts in een pers- onderhoud dat uit het gevonden materiaal is gebleken, dat de nationaal-socialisten er naar hebben gestreefd, zich tegen de organen van den staat te verzetten. O-a. waren maat regelen getroffen, om op een gegeven oogen- b:ik de" taak der spoorwegbescherming in handen der nationaal-socialisten te bren gen. Een deel van het materiaal is in handen van den procureur-generaal gesteld. Dit deel kan krachtens de bepalingen der wet op landverraad niet gepubliceerd worden. De Pruisische receering. aldus zeide Se vering. is er ten volle van overtuigd, dat de haar ter beschikking staande machtsmid delen voldoende zijn, om aan alle even tualiteiten het hoofd te kunnen, bicden, Het antwoord van den Ierschcn Vrijstaat aan de Britsche regeering is gisteren per post naar Londen gezonden. Hierin wordt gezegd, dat het standpunt van den Ierschen Vrijstaat is, dat de eed uit de grondwet moet verdwijnen, omdat deze kwestie van zuiver binnenlandschen aard is en alleen den Ierschen Vrijstaat interesseert. Wat het probleem der annuiteiten betreft wordt in het antwoord gezegd, dat hierover onder handeld kan worden en dat De Valera bereid is naar Londen te komen om de kwestie te bespreken. Het wetsontwerp voor afschaffing van den eed zal op 20 April bij het Iersche parle ment worden ingediend. Ex-premier Cosgra- ve heeft heden een vergadering van zijn par tij gepresideerd, waarop plannen werden gemaakt om de regeering-De Valera in zake den eed en de annuiteiten te bestrijden. China Nieuwe gevechten bij Sjanghai Volgens een Russisch bericht uit Sjanhal hebben Japansche troepen gisteren plotse ling een algemeene aanval ondernomen op Chineesche stellingen bij Sjanghai. De aan val die ongeveer twee uur duurde werd ge daan in drie verschillende richtingen en zou door de Chineesche troepen zijn af geslagen. TOKIO, 5 April (V. D.) In offlcieele krin gen ziet men thans, naar verluidt in, dat er geen hoop is op het bereiken van een over eenstemming met de Chineezen, die ieder middel aangrijpen om de onderhandelingen voor binnenlandsche pc'itieke doeleinden te traineeren. In verband hie.mede overweegt Japan een verklaring, inhoudende, dat de wapenstilstand thans de facto werkelijkheid is geworden, spijts de Chineesche houding. Japan zou dan zonder verwijl overgaan tot een conferentie met de mogendheden ten einde de permanente veiligheid te verkrijgen van de internationale nederzetting in Sjanghai DiutscMaimd. Binnenkort een begehren' Volks- De radicale middenstandspartij, die zich heeft afgescheiden van de economische partij heeft den rijksminister van Binnenlandsche Zaken om verlof verzocht tot het indienen van een voorstel tot het houded van een „Volksbegehren". In 't voorstel dat de partij aan een plebisciet wenscht te onderwerpen, wordt naar Wolff meldt o.a. gezegd, dat de bepalingen van de grondwet, welke betrek king hebben op de verdeeling van het Duit se he rijk in staten, moeten worden ingetrok ken. Artikel 2 van de grondwet moet luiden: Het Duitsche rijk is een eenheidsstaat. De rechten, die de staten volgens de grondwet hebben, gaan over op het rijk. Naar wordt vernomen, is het voor een Volksbegehren vereischte aantal stemmen reeds verkregen, zoodat het spoedig kan wor den gehouden. Duitsche Volkspartij stemt op Hindenburg. De „Nationalliberalc Korrespondenz" pu bliceert een oproep aan de kiezers van de Duitsche Volkspartij, waarin er op wordt gewezen, dat de Duitsche Volkspartij in haar oppositie tegen het kabinet Bruening vol hardt, doch dat zij met alle kracht streeft naar een herkiezing van Hindenburg als president. Engeland. MacDonald voorzitter der vier- mogendhedenconferentie. In het Britsche ministerie van Buitenland sche Zaken wordt thans de zaal in gereedheid gebracht, waar de conferentie der vier mo gendheden in zake de steunverleening aan dc Donau-landen zal plaats vinden. Voorzit ter der conferentie zal naar Reuter verneemt de Britsche premier Mac Donald zijn. Nog meer protesten tegen de Duitsche tarieven op Engelsche kolen. Het Lagerhuis is Dinsdag na het Paasch- recès weder bijeen gekomen. In den loop der debatten deelde de minis ter van Handel, Runciman, op een vraag be treffende de onderhandelingen, met do Duit sche regeering over de beperking van den Britschen steenkoleninvoer in Duitschland mede, dat een onbevredigend antwoord was ontvangen en dat verdere protesten zouden worden ingediend. Runciman voegde hieraan toe, dat de zaak nogmaals dringend onder de oogen van de Duitsche regeering was ge bracht en dat hij hoopte, binnenkort een gunstiger mededeeiing aan het Lagerhuis te kunnen doen, Oostenrijk. Graaf Czernin overleden. Op 59-jarigen leeftijd is in zijn woning te Weer.en ten gevolge van een hartverlamming overleden de voormalige Oostenrijksche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Graaf Ot- tokar Czernin. De voormalige minister van Buitenland sche Zaken was een der vertrouwensmannen van den in 1914 te Serajewo vermoorden troonopvolger. Aartshertog Frans Ferdinand en van den laatsten Keizer Karei. Maandag avond zat graaf Czernin in zijn studeerver trek eenige brieven te schrijven waarbij hij eenige malen onrustig heen en weer liep. om dat hij zich benauwd voelde. Toen hij tegen tien uur van zijn schrijftafel wilde opstaan, zonk hij dood in zijn stoel terug. Van zijn politieke werkzaamheden staan als het belangrijkst bekend het voeren van de geheime vredesonderhandelingen. teza men met Prins Sixtus van Parma en het slui ten van de vredesverdragen met Roemenië en Rusland. Rusland. Voorttetting van het proces tegen Stern en Wassiljew. Tijdens de voortzetting van het proces wees het O.M. er op. dat Stern de nummers van de beide auto's van de ambassadeur kende en de tochten der beide wagens nauw keurig had nagegaan. De verklaring van Stern, dat hij den wagen toevallig ontmoet had, wordt hierdoor weerlegd. Tijdens de avondzitting zeide Krvlenko, dat op grond van een besluit van den GPOE van Augustus 1929 was vastgesteld, dat de deelnemers van een terroristischen groep Ljubarski den opdracht hadden ge geven den voorzitter van de executieve der Sovjet Unie, Kalinin te dooden. Ljubarski had vastgesteld, dat Kalinin dagelijks in den Alexandertuin in Moskou ging wandelen. Hij heeft hem op straat ontmoet en had een revolver met 4 schoten bij zich Hij heeft echter niet geschoten. Later had hij besloten den commissaris van oorlog, Worosjilow te dooden, hij was echter door den GPOE ge arresteerd en ter dood veroordeeld. Krylenko wilde hiermede zeggen dat tusschen de or ganisatie van Ljubarski en die van Wassijew vriendschappelijke betrekkingen hadden be staan cn dat Wassiljew onder den invloed van den groep had gestaan, die zich tot. taak had gestold door terroristische daden de be langrijkste leiders van de Sovjet-regeering en van de partij te dooden. Stem verklaarde, dat hij den aanslag reeds lang had voorbereid, zijn schot was echter niet voorbestemd geweest voor Van Twar- dowski Zuid -Amerika. Geen Boliviaansche troepen aan de grens van Paraguay. De Boliviaansche gezant spreekt het be richt tegen, volgens hetwelk Bolivia troepen zou samentrekken aan de grens van Para guay. Hij zegt, dat het hier de aflossing be treft van grenstroepen en dat deze elk jaar omtrent dien tijd plaats heeft. Dc bladen verzekeren, dat dc Argentijnsche regecring voorzorgsmaatregelen neemt cn een neutrale zóne instelt, aan de Boli- viaansch-Paraguaansche grens. Amerika. Het moordproces op Hawaii begonnen. HONOLOELOE, 4 April. (Wolff i Onder go- wcldige belangstelling, zoo groot, dat de po litie de menigte met geweld uit het gerechts gebouw moest- drijven, is heden een aanvang gemaakt met liet proces tegen mrs. For- tescue, haar schoonzoon, luitenant-ter-zee Massie, en twee Amerikaansche matrozen. De verdachten, die vervolgd worden wegens moord op den inlander Joseph Hakahakwai, die vrijgesproken was van de beschuldiging, dat hij mrs. Massie zou hebben aangevallen, werden onder bescherming van Amerikaan sche mariniers per auto raar het gerechts gebouw gebracht. De zittingszaal is dicht bezet met Amerikanen, Japanners en in landers. De rechter bepaalde, dat de vraag, of de vermoorde man zich schuldig had gemaakt aan den aanval op mrs. Massie bij dit proces niet ter sprake zou komen. Uit Washington wordt gemeld, dat ds plaatsvervangende attorney-general een rap port heeft gepubliceerd, waarin hij de be schuldigingen ontzenuwd volgens welke sedert de zaak-Massie op Hawai een toe stand van onwettigheid en onveiligheid voor vrouwen zou bestaan. SPORT EN SPEL VOETBAL. E. D. O.—HAARLEM A-s. Zondag heeft op het terrein aan de Kleverlaan de returnwedstrijd plaats tus schen bovengenoemde elftallen. Wie za! nu de winnaar worden? Dit is een vraag, die velen zich deze week zullen afvragen. Sommige weten met groote zekerheid te vertellen, dat ED.O. wint. ter wijl weer anderen beweren, dat Haarlem op de beide punten beslag zal leggen. De roodbroeken hebben het er in de eerste helft van deze zware promotie-competitie het beste afgebracht; zij behaalden drie pun ten, terwijl E.D.O. en H.V.V. respectievelijk twee en een punt hebben. Wint ED.O. dan behoeft zij slechts in Den Haag te winnen om zich eerste-klasser te noemen. Is Haarlem echter de winnaar, dan is zij dit as. Zondag reeds zoo goed als zeker. Immers zij heeft dan vijf punten, terwijl H.V.V. dan door haar laatste twee wedstrij den te winnen, slechts gelijk kan komen en ED.O. dan reeds uitgeschakeld is. Men ziet. dat er cu- wel „iets" van af hangt Bij een gelijk spel, wat natuurlijk ook zeer goed mogelijk is, is Haarlem het meeste ge baat. Wij veronderstellen echter dat beide par tijen niet met een gelijk spel genoegen zul len nemen, zoodat den toeschouwers een zeer interessante strijd ie wachten staat. Dat deze strijd fair en met eerlijke middelen uitge vochten zal worden, is de wcnsch van ieder opecht Haarlemsch voetb alenthousiasf-, heMj E.D.O.-. hetzij Haarlem-supporter. Het ED.O.-elftal is na de overwinning op H.V.V. ongewijzigd gebleven, terwijl bij Haar lem keeper Hoeben het doei weer verdedigen zal. De elftallen zullen er dus als volgt uit zien: E. D. O.: Van Roon. Zandstra. Swart. Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr„ S. van der Laan. Steffens, Perukel Jr., Koene. Haarlem: Kammeüer, Van Poianen. Breeuwer, Bieshaar Jtseger, Vreeken, Oldenburg, Do la Mar, Huysm&ns, P. van Daalen, Hoeben. Scheidsrechter is de heer Casteleyn. GOUDA—H. F. C. Ook van dezen wedstrijd, die door den heer Boekman geleid zal worden, hangt voor onze stadgenooten heel veel af. Als zij winnen, dan hebben zij een heci ernstige kans om voor de eerste klasse behouden te blijven. Ook het H-F.C.-eiftal zal ongewijzigd blijven. Alleen over het meespelen van Van der Meulen bestaat geen zekerheid. Het elftal is dus als volgt samengesteld: Van der Meulen, Wamsteker. Dorsman. R. Jongeneel. Kruyer, P. Jongcneel, M. Houtkooper, Van Riemsdijk. Miezérus. Lamp, Sigmond. STORMVOGELS—V. O. C. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche voet balwedstrijd Stormvogels-veteranen tegen V. O. C.-veteranen plaats vinden op Zater dagmiddag 7 Mei a-s. op het Stormvogels terrein. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond j.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Tweede klasse: J. Wielenga wint van F. W. de Pater, J. Otter remise met H. Berghuis, A. Kiel remise met H. Berghuis. heer, werd in zijn plaats benoemd de heer J. van Poppel (Claudius Civilis, Amsterdam). De secretaris werd met algemeene stemmen herkozen; hem werd hulcle gebracht voor zijn werk, Vice voorzitter bleef de heer De Beer (Jonge Batavieren, Bloemendaal) ter wijl als 2e secretaris werd gekozen de heer Dc Langen, beiden van „Vooruitgang zij ons Streven", Santpoort). Na de rondvraag sloot de nieuw gekozen voorzitter de goed geslaagde vergadering, waarna door verschillende boogschutters op de banen der vereeniging „De Jonge Bata vieren" nog een pijltje werd getrokken. COMPETITIE 4E KLASSE NED. DAMBOND Voor bovengenoemde competitie speelden te Haarlem dc Haarlemsche Damclub IV te gen dc R.K. Damclub Crescendo H. De uitslag luidt als volgt: Haarl. Damcl. IV R.K. Damcl. Crescendo n H. C. OnkenhoutM. Premscler 1—1 N. J. Koers—J. Bronkhorst 1—1 L. J- ProonhofB. Paraira 0—2 B. Henneke—D. Zeilstra 20 P. A. Nooij-E. G. van MUI 2—0 P. J. Bij rijD. ten Veen 20 Th. C. v. d. SluijsC. Vermeercn 02 Ph. G. Amelung Jr.H. L. van Tooren- burgh 20 J. ZurelA. Pardon 11 H. C. SouvereinK. Steur 2—0 Totaal 13—7 WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. In verband met de ongunstige weersge steldheid is de 25 K.M. trainings-marsch, dien de Haarl. Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" jj. Zondag zou houden, afgelast. Deze tocht is tlians vastgesteld op Zondag 10 April a-s. HANDBOOGSCHIETEN. NED. BOND VAN HANDBOOG SCHUTTERIJEN. In Café „Brederode" te Bloemendaal heeft de jaarvergadering plaats gehad van den Ned. Bond van Handboogschutterijen. De aangesloten vereenigingen waren door drie leden vertegenwoordigd. Na een openingswoord van den voorzitter was het woord aan den secretaris voor diens verslag, dat onder applaus werd goedgekeurd. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Wegen het bedanken van den voorzitter werd als zoodanig gekozen de heer Kroeze (Concordia, Amsterdam) met algemeene stemmen. Ook de peningmeester de heer Duyn had, na vele jaren deze functie bekleed te heb ben bedankt. Nacjat de kas in orde was be vonden en dc voorzitter dezen ouden vete raan bedankt had voor diens uitstekend be- SCHIETEN. NATIONALE COMPETITIE. In de laatste ronde van de Nationale Com petitie, uitgeschreven door den Haarlem se hen Sehietbonc. werd voor zoover, het de vereenigingen uit Haarlem en omstreken be treft, weer f.ink geschoten. De stand luidt als volgt: le klasse knielend 8 Generaal Joubert I 485 punten totaal 1917 punten; 16 Graaf Floris I Vogelenzang, 464 punten. Totaal 1852 pun ten. 2e klasse knielend. 10 Bloemendaal Com mando II 468 punten, totaal 1861 punten, 15 Generaal van Merlen n 371 punten totaal 1740 punten. 3e klasse knielend 11 Graaf Floris II 478 punten, totaal 1845 punten, 12 Oranje I 462 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel 'OBEOLflMNSTEI* NATUURLIJK BRONWATER. Al* d*gclijk*che tafeldraak onmisbaar. INGEZONDEN MFDEDEET.TNGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisslraat 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers punten, totaal 1843 punten. 20 Generaal van Merlen IH 436 punten, totaal 1794 punten, 22 Bloemendaal Commando III 456 punten, to taal 1693 punten. le klasse staande 2 Bloemendaal Comman do I Bloemendaal 477 punten, totaal 1850 punten, 3. Generaal van Merlen. Haarled, 44S punten, totaal 1809 punten. 2e klasse staande 1 Graaf Floris I Vogelen zang 463 punten, totaal 1865 punten. 2 Bloe mendaal Commando II Bloemendaal 467 punten .totaal 1830 punten. 3. Generaal Cronjé I Haarlem -124 punten, totaal 1754 punten. 3c klasse staande. 1. Bloemendaal Com mando III 460 punten totaal 1763 punten. 2. Oranje I IJmulden 449 punten, totaal 1751 punten. 3. Generaal van Merlen II Haarlem 419 punten, totaal 1704 punter.. 4. Generaal Cronjé II 433 punten, totaal 1605 punten. De lijst eer prijswinnaars geeft het vol gende te zien le klasse knielend 1. V. S. V. Voorschoten 1946 punten. 2. Piet Cronjé, Ermclo 1944 punten. 3. Juliana I Wassenaar 1939 punten. Hoogste korpsschutter Th. J. Rikkers. Piet Cronjé Ermelo 399 punten; 2e klasse knie lend. l Willem Tell II Harderwijk 1914 punten en Majoor Bowler I. Hilversum 190S punten 3. Soranus I Oost-kapelle 1902 punten. H:ogste korpsschutter W. Rodenburg, Wil- helmina lil. Vlaardkngen 393 p.. 3e klasse knielend: Willem Teil in Bode graven 1923 punten. 2. Generaal van Heutz, Erme'.o 1901 punten. 3. V.S.V. H, Voorscho ten. 1897 punten. Hoogste korpsschutter N. de Graaf, Oranje Nassau II Dordrecht. 391 p. Eerste klas staande: 1. Mcrwede Dor.:recht 1873 punten. Hoogste korpsschutter C. v. Altenburg. Morwede I Dordrecht 384 punten. 2o klasse staande: 1. Graaf Floris I Voge lenzang 1865 punten. Hoogste korpsschutter H. J. van Tongeren Graaf Floris I. Vogelenzang 382 p. 3e klasse staande: I. Bloemendaal Com mando II. Bloemendaal 1763 punten, 2. Oranje I IJmulden 1751 punten. Hoogste korpsschutter P. Guitkers, Oranje I IJmulden 373 punten. BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT. Aan den uitslag der wlnterocfenïngen van de BloemcndaaLsche Burgerwacht ontleencn we het volgened: Competitie Buks. lc klasse: l. G. Mooyeklnd 462 punten, 2. H. J. van Tongeren 459 punten. 3. A. J. P. Jansen. 2e klasse: 1. C. W. Castlcn 443 punten. 2. H. Lensen 422 punten. 3. A. Prins 393 punten. Carton-wcdstrijd Buks. le klasse. 1. H. J. van Tongeren 92 cartons. 2. W. Koelemij 90 cartons. 3. G. Mooyekind 85 car tons. 2c klasse: 1. C. W. Castien 81 cartons, 2. H. Lensen 79 cartons. Competitie Pistool: I. H. J. van Tongeren 530 punten. 2. G. Mooye kind 520. 3. R. Monkel 511. Carton-wcdstrijd Pistool. l. c. Eldermans 49 cartons. 2. H. J. van Tongeren 47. 3. G. Mooyekind 43. Van don clndwedstrijd op 2 en 3 April: Personeel Buks le klas. 1. A. J. Hekker 46 punten. 2. W. Koelemij 46 punten 3. G. Mooyekind 44 punten. 2e klasse: 1. H. Lensen 44 punten. 2. Th. Warmerdam 38 p. 3. H. Wezenaar 37 p. Vrije baan Buks. le klasse. 1. A. J Hekker 59 punten. 2. H. J. van Tongeren 58 p. 3 W. Koolemij 58 p. 2e klasse. 1. H. Lensen 55 p, 2. A Prins 52 p. 3. Th. Warmerdam 51 p. Vrije baan Pistool. 1. A. J. Hekker 62. 2. C. J. Lindeman 62, 3. C. Eldermans 60 punten. Geluksbaan. 1. C .Eldermans 45 punten 2. P. Zonneveld 39 p. 3. G. Mooyekind 39 p. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a fid Cts. per reed. SPROETEN komen vroeg m't voorjaar.Koop tijdig Pot 90c(.Tube 5Qct.Zccp60ct Bij alle drogisten AGENDA. WOENSDAG 6 APRIL Gebouw Haarl. Kegelbond: Bazar H. G. B. 2—5.30 cn 7-30—11 uur. Kunstzalcn ..Reekcr", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. Gem. Concertzaal: Tentoonstelling Vereen, voor Handenarbeid, 310.30 uur. Gebouw Protestantenbond: Leger des Heils Bijzondere samenkomst o. 1. v. majoor Bul- terman. N.V. Wed- Kas ter en Zn.. J&arl. Alg. verg. v. aandeelhouders, 8.30 uur. Rembrandt Theater: Mariene Dietrich in: „Shanghai Express". Op het tooneel: Sam Barton, de oerkomische parodist. 7 en 9.15 u. Palace: „Das blonde Gluck vom Modehaus" Op het tooneel: Fanella's „The Man with the Brush". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kameradschaft" 8.15 uur. DONDERDAG 7 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Broedcrkerk. Parklaan 34: Opwekkings- samenkomst Ds. G. B. v. Prattenburg. 8 uur. Kunstzalen „Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van HaarL Kunstenaars. Gem. Concertzaal: Tentoonstelling Vereen, voor Handenarbeid, 310.30 uur. Biascoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaamc 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C- G. Loomeyer cn Zoon, Bartel- Jorisstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. J1793,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5