FINANCIEELE KRONIEK. jS )ASPIRIN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLHM'S DACBtAO MAANDAC 11 APRIL 1932 Verdere prijs- en koersdaling op de beurzen. In de V. S. geen sprankje van opleving. Ver minderd verbruik van electrici- teit en gas. New-Yorksche beursmakelaars staken het be drijf. Het debacle van Kreuger Toll. Flauwe stemming voor industrieelen. Slechte uitkomsten der tabaks;nschrijvingen. Af lossing 6 pet. Nederland 1922 B. Het Engelsche staatserediet. Nog altijd lijdt het kapitaal verliezen, waartegenover als eenige troost staat, dat het geld nog steeds in waarde stijgt. In- tusschen houdt de nog steeds voortdurende labiliteit in de verhouding tusschen geld en goederen de beurzen in een onrustige stem ming. Het rustpunt is nog niet te zien en blijft langer uit doordien een natuurlijke aan passing tusschen de waarde van goederen en geld belemmerd wordt door allerlei maat regelen, zoogenaamd tot bestrijding van de crisis, maar die in werkelijkheid slechts plaat selijke verdoovingsmiddelen zijn die het groo- te ziekteproces eerder verlengen dan verkor ten. De cijfers van den internationalen han del doen zien, dat deze in snel tempo terug gaat. Het kan ook niet anders. Niet alleen dat van vele producten de prijzen nog dalen, maar ook de invoer wordt in de meeste lan den steeds meer beperkt. Het optimisme, dat eenigen tijd geleden ten aanzien van de grooie politieke conferenties bestond, heeft noch op de goederenmarkt, noch op de fond senbeurzen kunnen stand houden. Op de re sultaten der vier mogendheden-conferentie, de conferentie te Lausanne en de ontwape ningsconferentie, loopen de beurzen niet voor uit. Zij zien slechts naar de sombere werke lijkheid dat het bedrijfsleven niet de minste verbetering toont en het uitblijven van een winstgevende exploitatie langzamerhand vele ondernemingen tot liquidatie noopt. In de V. S. heerscht een moedelooze stem ming, die zich op de New-Yorksche beurs in een verdere koersdaling demonstreedt. een koersdaling, die het niveau tot ver beneden de slechtste koersen van het vorig jaar heeft doen dalen. Een diepe teleurstelling heeft zich blijk baar van velen meester gemaakt, nu het blijkt, dat de sinds de laatste maanden door de Amerikaansche regeering verstrekte cre- dieten geen vermeerdering van wezenlijke koopkracht hebben gebracht. Hoewel de spoorwegen van het kwart mil liard dollars, dat de Reconstruction Finance Corp. als crediet verstrekte, een groot deel hebben getoucheerd, hebben de staalfabrie ken daarvan nog geen profijt gehad; slechts 22 pet. der capaciteit is in bedrijf. Ook de kopermaatschappijenn zien hun afzet nog steeds dalen, zoodat deze week een partij koper tot den opnieuw verlaagden prijs van 6 dollarcents per pond is gekwiteerd. En dat ondanks een productiebeperking tot 20 petwaartoe de kopermaatschappijen zich hebben verbonden. In de automobielen-industrie blijft de met Veel ophef door Henry Ford aangekondigde productievermeerdering uit, vermoedelijk om dat de Amerikaansche automobielenkoning er niet in slaagt de noodige orders te krijgen.Het jongste decreet van den fantastischen eco noom Hoover: „koop een auto" is weliswaar een bewijs van de vriendschappelijke ver houding tusschen deze twee apostelen der nieuwe economie, maar heeft natuurlijk niet de minste Uitwerking. Terecht wijst men in Wallstreet er op. dat juist het groot aantal gekochte, maar niet betaalde auto's den klad in het bedrijf heeft gebracht en het nieuwe geneesmiddel derhalve erger is dan de kwaal. Op de goederenmarkt is deze week de prijs van suiker, van tarwe en van katoen verder gedaald. Een ongunstigen indruk wekte ook de meer zichtbaar wordende verbruiksvermin- dering van electriciteit en gas, wat voor de mpijen van te meer belang is, omdat zij door de uitkeering van dividend in aandeelen het kapitaal do laatste jaren voortdurend hebben vergroot. Zoowel de expansie van het bedrijf als de vergrooting van het kapitaal begint zich te wreken. De Middle West Utilities heeft haar dividenden moeten passeeren en eeh reorganisatie aangekondigd. De New-Yorksche beurs stond deze week ook nog onder den invloed van de serie nieu we belastingen, welke zullen worden inge voerd en waaronder ook een beursomzet-be- lasting voorkomt. Uit den aard der zaak zal dit den beursomzet belemmeren, terwijl deze thans reeds zoo gering is. dat verschil lende New-Yorksche makelaars genoodzaakt zijn hun matten op te rollen. Uit het bovenstaande is duidelijk dat de toestand in de V. S. nog geen aanwijzing biedt voor het einde van de crisis en dus voor de Europeesche beurzen gee nst-imutans kan zijn. Deze is trouwens ook binnen de grenzen van ons werelddeel nog niet te ontdekken. Wat thans omtrent de déconfiture van Kreu ger Toll bekend wordt nl. dat niet alleen het bedrijf financieel is vastgeloopen maar dat ook allerlei frauduleuze handelingen van den grooten leider het concern innerlijk heb ben uitgehold heeft op de beurzen een sterk deprimeerendeh invloed, afgezien nog van de groote kapitaalverliezen, welke ont staan door het waardeloos worden van obli gaties en aandeelen dezer wereldorganisatie. De positie van Zweden is er aanmerkelijk door verzwakt, de uiteindelijke gevolgen voor dit land zijn nog niet te overzien. Op de Amsterdamsche beurs zijn de om zetten op de aandeelenmarkt tot een mini mum ingekrompen, een flauwe stemming had doorgaans de overhand en was met name op de afdeeling der Industrieele waarden van in vloed. waar leidende fondsen als Unilever, Philips en Aku scherp in prijs zijn gedaald. De prijsdaling was trouwens algemeen, ook voor de Cultuurwaarden loooen de koersen nog steeds terug. Van de rubberondernemin gen is de Amsterdam Bedagei de eerste die in den strijd om het bestaan opgeeft: een een groot aantal ondernemingen zal binnen kort worden gedwongen dit voorbeeld te vol gen. Een nieuwe teleurstelling waren de flauwe koersen voor Tabaksaandeelen. De inschrij vingen welke dusver zijn gehouden, hebben oen teleurstellend resultaat opgeleverd. Dc tabak valt tegen cn de gemaakte prijzen val- i len tegen. Do vrees bestaat dat de komende inschrijvingen in nog sterkere mate den in vloed van de verminderde koopkracht zullen ondervinden. Voor de tabaksondernemingen beteekent dit opnieuw een verliesgevend jaar. waardoor zij gedwongen zullen zijn verdere bezuinigingen op de ondernemingen in te voeren. Wie weet of men tenslotte niet weer zal moeten komen tot een doorsnee-kostprijs van om en bij f 1 per 1/2 K.G. .gelijk vóór den oorlog regel was. „Der Weg zurück" blijft nog altijd het motto van onzen tijd. Het geldt ook van onze Nederlandsche staatsfondsen, waarvan de rente geleidelijk zal moeten worden verlaagd. De minister van Financiën heeft thans ook de aflossing der 6 pets. leening 1922 B. aangekondigd. Zij zal vermoedelijk door een 4 l 2 pets. leening worden vervangen. In Engeland is men reeds aan een lager percentage toe. Het vertrouwen in het Pond Sterling is betrekkelijk snel te ruggekeerd, hetgeen natuurlijk aan de notee ring van Engelsche staatsfondsen is ten goe de gekomen. Het Pond handhaaft zich vrij goed op den verhoogden koers. De Engelsche regeering heeft thans het geheele crediet van 200 millioen doll, afgelost en komt naar ver luidt, straks met een overschot op de begroo ting. Wat in dezen tijd van budgetaire tekorten wel de aandacht trekt. LETTING A STADSNIEUWS PRESENTIEGELD VOOR RAADSLEDEN OP 7 VOORGESTELD. De heeren Wolzak, Castricum, Baas, De Rijke, Visser. Bijvoet en Klein Schiphorst stellen voor het presentiegeld van raads leden (thans f8) te bepalen op f 7 voor iedere bijgewoonde raadszitting. DE ZWEMINRICHTINGEN AAN DE HOUTVAART. EEN NIEUWE TARIEFSREGELING. B. en W. hebben nagegaan, welke nadere regeling voor het gebruik der nieuwe zwem en badinrichting aan de I-Ioutvaart zou kunnen worden getroffen, opdat de bezwaren kunnen worden ondervangen, die zich in de practijk te dien aanzien voordoen. Zooals het rapport van den Inspecteur vooij de lichamelijke opvoeding, hetwelk na afloop van het vorig zwemseizoen is uitgebracht, aan toont, zijn een tweetal euvelen tegen te gaan. B. en W. wijzen op het veelvuldig ge bruik der bassins in gemelde inrichting door personen die zeer wel in staat zijn om eenige vergoeding voor dat gebruik te betalen cn anderzijds op het ingeslopen misbruik van de jeugd om herhaaldelijk op denzelfden dag te gaan zwemmen. Omtrent de te nemen maatregelen hebben B. en W. advies ge vraagd van de Commissie inzake lichamelijke opvoeding. Genoemde Commissie doet het voorstel aan de hand om bedoelde inrichting voortaan open te stellen zoowel tegen betaling van een kleine vergoeding als kosteloos, zulks door de navolgende indeeling: Kosteloos: op eiken werkdag van 46 uur n.m. Bovendien: Maandag. Woensdag, Vrijdag van 6.30—10 uur v.m. Dinsdag, Donderdag en Zaterdags van 6—9 uur v.m. op Zondag cn daarmede gelijk te stellen dagen van 7—8.30 uur v.m. Tegen betaling: op eiken werkdag van 10 uur v.m.4 uur n.m. Bovendien: Maandag, Woensdag, Vrijdag van 69 uur n.m. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag van 6.30—10 uur v.m. op Zondag en daarmede gelijk te stellen dagen van 8.3010 uur v.m. De Commissie adviseert tot vaststelling van een tarief: voor een enkel bad f 0.10 en voor 10 baden f 0.75 (knipkaart, niet per soonlijk). In de afdeeling voor betalenden aan de Houtvaart zouden de 10-cents baden komen te vervallen. De bestaande regeling voor de inrichting aan de Delft blijve gehandhaafd. B. en W. kunnen zich met dit voorstel vereenigen. INGEZONDEN MEDEDEELTNCEN 60 Cfi. pér régét ywr~ .V-bl Maar onvergeeflijk is de vergissing en hef on verstand, wanneer U „Ersatz"-producten en namaak inplaats van het eenige, niet te vervangen, echte Aspim aanneemt. Zij het om eenige centen te willen besparen, zij het door een opdringende, veelbelo vende reclame verleidt, steeds echter be gaat U de dwaasheid, te licht Uw gezond heid op het spel te zetten. Vertrouw daarom alleen de reeds meer dan 30 jaar beproefde en over de geheele wereld verbreide Aspinn-Tabletten. eenig op dc wereld Lat op dan oranja band. Prlji 75 cti. VERBREEDING DER DAMSTRAAT. AFSTAAN VAN EEN STUK VAN DEN TUIN VAN HET GEM. CONCERTGEBOUW. Nu het perceel aan de Damstraat No. 12 door de gemeente zal worden aangekocht en daarna zal worden gesloopt, is het voor de gemeente van groot belang, dat zij spoedig de beschikking verkrijgt over het aangren zend aan de gemeente in eigendom toe- behoorend perceel aan de Damstraat No. 14, hetwelk in huur is bij de Firma Joh. Enschedé en Zonen, alhier. Met het oog daarop zijn met gemelde firma onderhandelingen gevoerd over een spoedige ontruiming van dat perceel. De firma heeft zich bereid verklaard het perceel met in gang van 1 Mei a.s. te ontruimen, indien de gemeente van horen kant tegemoet zou wil len komen aan een door de firma reeds lang gekoesterde wensch, n.l. om haar een ge deelte van den tuin van het gemeentelij* concertgebouw in eigendom af te staan. Als dan zou zij in staat worden gesteld daar ter plaatse een rechtstreeksche verbinding te maken met hare aan weerszijden van da* tuingedeelte gelegen gebouwen. Bedoeld gedeelte grond heeft een opper vlakte van plm. 20.7 M2. Er bestaat bij B. en W. geen bezwaar aan het verlangen van de firma te voldoen in dien door haar wordt voldaan een bedrag van f 800 zijnde de kosten welke zullen zijn verbonden aan het afbreken enz. van de ter plaatse aanwezige als bergplaats in ge bruik zijnde muziektent, alsmede voor het in den tuin van het gemeentelijk con certgebouw doen maken van een nieuw (een voudige) bergplaats. De firma kan zich met een en ander ver eenigen. KASGELD. B. en W. stellen den raad voor een nieuwe regeling te sluiten met de Coop Centrale Raiffaisenbank te U.trecht inzake opnemen van kasgeld. STOFZUIGERCENTRALE HAGEMAN. Zaterdagmiddag had de heropening plaats van de Stofzuigercentrale, die verplaatst is van den Koninginneweg naar de Gedempte Oude Gracht 52. Deze vooruitgang want dit is het is verdiend door accuratesse, snelle afdoening van_zaken en onpartijdig heid. De firma heeft n.l. niet minder dan 25 verschillende machines thuis, is dus niet ge bonden aan één bepaald werk en kan den koopers dus onpartijdig advies geven over de te koopen machine in verband met wo ninginrichting, beurzen enz. Hier komt bij, dat de firma uitsluitend stofzuigers verkoopt en verhuurt, dus zich geheel gespecialiseerd heeft, wat voor een vlotte en coulante hulp een groot voordeel is. Het doel der firma is, geheele vrijheid te laten in keus. in koopen of huren. Een spe ciaal en gemakkelijk systeem is uitgedacht om de clientele in het voortdurend bezit te stellen van een prima stofzuiger zonder risico. De winkel zelf is ruim en heeft een fraaie overzichtelijke etalage, waarin alles goed. tot zijn recht komt.. Wij wenschen de firma ook in deze nieuwe omgeving veel succes toe! Bij gelegenheid van de opening waren tal van bloemen ge schonken. HET VOORBEREIDEND ONDERWIJS FRAE-ADVIES VAN B. EN W. OP HET YOORSTEL-B1JYOET. In de raadsvergadering van 20 Jan. werd aangehouden een voorstel van B- en W. in zake de subsidieering van het voorbereidend lager onderwijs, terwül*in handen van B. cn W. werd gesteld het voorstel van Mr. Bijvoet c.s. om in het voorstel van B. en W. dc vol gende passage op te nemen. „Worden door de gemeente één of meer dere voorbereidende scholen na 31 Decem ber 1931 in exploitatie gebracht, dan wordt slechts aan zooveel bijzondere scholen sub sidie verleend als voorbereidende scholen door de gemeente na genoemden datum in exploitatie gebracht zijn, de subsidie te ver- leenen naar voigorde van aanvrage." B. en W. hebben hun voorstel eenigszins gewijzigd, om duidelijk te doen uitkomen, dat het de bedoeling is, dat het gemiddeld aantal leerlingen over 1931 >cn niet 1930). grondslag zal zijn voor de bepaling van het maximum aantal leerkrachten, waarvoor subsidie kan worden genoten, terwijl het on der 2c genoemde een betere redactie aan geeft. Aanneming van het voorstel van de heeren Bijvoet e. a. meenen B- en W. te moeten ont raden. Het schijnt B en W. niet wensche- lijk reeds van te voren vast te leggen, dat elke wijziging in het aantal gemeenteliike scholen ook uitbreiding van het aantal bij zondere scholen tot gevolg zal hebben, in volgorde van aanvrage. Vooral de laatste zinsnede der motie kan tot moeilijkheid aanleiding geven. B. en W achten het beter, dat de Raad in elk geval afzonderlijk een beslissing neemt. Een meerderheid in de Commissie van Bij stand voor Onderwijszaken, kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigen. UITBREIDINGSPLAN HAARLEM ZUID-WEST. B. EN W. OVER DE BEZWAREN VAN DE GRONDEIGENAARS. OPMERKINGEN VAN LEZERS. RUILING VAN NUMMERBEWIJZEN. Een abonné deelt ons mede, dat van zijn bestel-auto het nummerbewijs moest ver anderd worden. Doordat nu het oude num merbewijs aari de, Griffie werd ingehouden en niet dadelijk een nieuw ook geen voor- loopig bewijs werd gegeven, heeft nu de zoon van den inzender, die met den wagen in Amersfoort reed, daar een bekeuring ge kregen. Zijn uiteenzetting van het geval achtte men daar hiet geloofwaardig. Inzender begrijpt niet. waarom de Griffie in dergelijke gevallen niet een voorloopig bewijs afgeeft .waarmede de belanghebbende geholpen zou zou. B. en W. hebben een wijziging laten ont werpen van het indertijd ontworpen detail van het uitbreidingsplan van dc gronden ge legen ten N- van de grens der gemeente Heemstedg. ten O. van do Leidsche vaart, ten Z. van de Eindenhoutstraat en ten W. van den Wagenweg. B. en W. deelen mede. dat zooveel moge lijk tegemoet gekomen is aan de indertijd geuite bezwaren van dc betrokken grondeige naars. Die wenschten de groenstrook te la ten vervallen en den grond te bestemmen voor bouwterrein. De heer A. Heijn heeft bij zijn nieuw be zwaarschrift tegen dit uitbreidingsplan twee ontwerpen voor bebouwing van zijn grond ingezonden. B. en W. achten doorvoering van die ingediende plannen ontoelaatbaar. Het doorzicht van de Leidsche vaart in ooste lijke richting over de terreinen ten Z. van de Spanjaardslaan moet behouden blijven. De vijver die op den grond gevonden wordt moet ook behouden blijven. Wat de ingebrachte bezwaren van Th. A. L. B. d'Alsace, Comte d'Alsace. Prince d'He- nin. tc Parijs (ingezonden door hun rechts geleerde raadsman Mr. J. H J Simons'» mer ken B. en W. op. dat art. 5 der Woningwet niet van toepassing is, omdat de gemeente noch practisch noch theoretisch de beschik king krijgt over de bedoelde gronden Het uitbreidingsplan zal in dit geval slechts den toestand sanctioneeren. die reeds lang bestaat cn voor de toekomst ook de meest gewenschte is te achten. Aan het door M. Loosjes. H. van Zijl en namens K- L. Weidema gedaan verzoek om het. ontwerp-uitbreidingsplan niet goed te keuren dan onder voorwaarde, dat binnen af- zienbaren tijd tot aankoop rosp. onteigening van den grond zal worden overgegaan stellen B. en W. den raad voor niet te voldoen om dat naar hun meening de motieven daartoe ontbreken. Met den heer Van Zijl hebben B. en W. onderhandelingen gevoerd over aan koop van zijn gronden, doch de door hem ge vraagde prijs van f 2.— per M2. kwam B. en W. te hoog voor. om een voorstel tot aankoop van dien grond te doen. DE LOSSE WERKLIEDEN VAN SCHOTEN. B. EN W. WILLEN GEEN GRATIFICATIE GEVEN. De raadsleden van Kessel en mevr. Hock- stra-Zethof stellen voor om aan de wegens het bereiken van den 65-jarlgcn leeftijd uit den gemeentedienst ontslagen arbeiders A. A. de Gauw, Th. Konijn en H Bosman, ter voorziening in hun onderhoud een gratifi catie toe te kennnen van f 10 per week, in gaande op den dag van hot ontslag. De raadsleden Baas, Wolzak en Castricum stellen voor aan de drie genoemden een gratificatie te verleencn in den vorm van een maandeUjksche uitkeering. berekend naar f 300 per jaar voor gehuwden cn f 150 per jaar voor ongehuwden. B. en W. deelen mede. dat zij na advies in gewonnen te hebben van de commissie van bijstand voor pensioenen en arbeidszaken; van meening blijven, dat geen termen be staan om terug te komen op het raadsbesluit van 3 Februari 1932. waarbij afwijzend is be schikt op een verzoek om aan de hicrbedoel- de gewezen werklieden een gratificatie too te kennen. SALON DE BEAUTé, BROUWERSPLEIN» Het is een bewijs van groote voldoening van den kant van het publiek, als een nog jonge zaak zich gedrongen ziet een filiaal te openen. De Salon de Beauté, dameskapsalon aan de Bosch- en Vaartstraat heeft dit moe ten doen en aan het Brouwersplein een twee de zaak ingericht. En dat deze ook voldoet, bleek bij de opening reeds, toen men handen tekort kwam. De zaak ziet er bizonder gezellig uit. met de modernste metalen stoelen en glazen ta fels en de rustige uitvoering, waarin de ver sieringen op schildergebied gehouden zijn. De cabines zijn volkomen van elkaar ge sloten. zoodat de klanten vrijelijk geholpen kunnen worden. De spiegels en kastjes zijn met smaak uitgezocht, zoodat een intieme sfeer is geschapen. Waaraan ook de verlich ting o.a. met schemerlampjes niet vreemd is. Aan de gezelligheid en om het mogelijke wachten te korten verleent een radio mede werking. Dat. in een zaak als deze de nieuwste In stallaties aanwezig zijn. hoeft geen betoog. Vele bloemen waren gezonden. Wij wenschen de zaak het succes toe, waarop zij recht heeft. BEGRAFENIS W. F. VAN ECK. Zaterdagmiddag had op de Algcmeene Begraafplaats alhier, onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van d n heer W. F. van Eek. die onlangs op 53-Jr.rlgen leeftijd onverwachts is overleden en vele Jaren in de diaconie der Gereformeerde Kerk te Haarlem een vooraanstaande plaats heeic ingenomen. Bovendien was hij lid van do redactie van het Kerkblad. Diakenen droegen dc kist. waarop vete kransen en bloemstukken, grafwaarts. Eerste spreker was Ds. Sletsema. die ook namens den Kerkeraad het vele goede pree», dat de overledene voor de Geref. Dla- konie heeft, gedaan. Het feit. dat de heer Van Eek plotseling aan zijn arbeidskring is weggerukt, heeft Ieder diep getroffen. Groot was zijn liefde voor zijn gezin, groot ook zijn liefde voor de zaak des Heeren. Veel werk heeft de overledene ook gedaan voor het Kerkblad. Hij was een man. die veel moeilijkheden heeft gekend, maar ook de gaven had, zich met een humoristisch woord daarover heen te zetten. Met woorden van troost tot de familie eindigde spr. De vader van den overledene gaf uiting aan de smart van de familie, maar berus ting past hier. Dr. Breukelaar sprak namens de Diakonie der Geref. Kerk te Haarlem. Do heer Van Eek was gerulmcn tijd de oudste lr. dienst jaren in onzen kring, aldus spr. en hij deed voorbeeldig werk in de Diakonie. Groot was zijn hartelijke belangstelling in het lot der armen. Hij nam een vooraanstaande plaats in bij de Diakonie cn zijn woord had gezag. Hij was Diaken in den rechten zin des woords. Vervolgens sprak de broeder van den over ledene woorden van afscheid en dank. Voorts werd nog het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van Veth's Groothan del te Amsterdam, waar de heer Van Eek werkzaam was. Spr. prees den overledene als een braaf, kundig man. die ten volle het hem geschonken vertrouwen waard was. De oudste employé der firma Veth bracht namens den Indischen en den Hollandschen staf een laatste groet aan den afgestorvene, die dikwijls de schakel was tusschen het personeel en de leiding der firma. Hierna sprak een bestuurslid der Chr. Oratoriumvcreeniging. waarvan de over ledene een der oprichters was. waarna ren neef van den heer Van Eek dankte voor het geen deze als pleegvader voor spr. vrouw had gedaan. Een broeder van don overledene sprak tenslotte nog gevoelvolle woorden van af scheid en dankte allen voor de groote be langstelling. Langzaam aan, voetje voor voetje, gingen ze naar huis. Wat zagen ze er gek uit.... Het leken net een paar boeven, die ergens heel hard gevochten hadden. De maan, die altijd een handje hielp als het noodig was, gaf extca veel licht en zoo kwamen zc gelukkig zonder verdere ongelukken op het kabouterpakis aan. Toen ze binnenkwamen, ging er een oorverdoovend gelach het kasteel docr. „We wilden een foto gaan maken," vertelde Tuimeltje met een behuild gezicht, maar het kon den anderen kabouters niets schelen wat ze hadden willen doen, want zc vonden dat dc drie bengels cr zoo gehavend uitzagen, dat zc bijna niet meer tc herkennen waren. De kabouterbaas die eerst ook hard had moeten lachen, zag toch wel, dat ze er erg aan toe waren. „Kom mee naar mijn privé-kantoor," zei de kabouterbaas en de dr-.c verongelukten volgden den ouden man gewillig. „Ibra Bibra." zei de kabouterbaas heel ernstig en op hetzelfde moment vielen de doeken van dc gezichten af cn waren ze ineens genezen. Dat had de kabouterbaas nog nooit voor iemand gedaan, maar lu'j hield toch ook wel van dc drie bcngch. al keek hij wel eens kwaad.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7