Het afscheid van burgemeester Rijkens GEMEENTERAAD. HAARIEWS DACBtAD STADSNIEUWS ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Diefstal en heling. De rechtbank deed uitspraak In de zaak tegen het tweetal jonge mannen uit Bever wijk, van wie de een op 29 Jan. uit een jas. die in een auto op het Meeresteynplein te Beverwijk lag, ruim f 30 weggenomen, en de ander L 2.60 van dat bedrag ontvangen heeft. De hoofddader, tegen wien een gevangenis straf van 6 maanden met aftrek van preven tief was geëischt, werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Tegen den ander was 4 maanden voorwaardelijk gevangenisstraf gevorderd met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak luidde eveneens overeenkomstig den eisch. Diefstal. De hoofddader uit de vorige zaak zou op 13 October een jas uit een auto gestolen heb ben. Dit feit ontkende, hij. De Officier vroeg 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank, uispraak doende, veroordeeld verdachte tot een gevangenisstraf van 6 weken. Roekeloos motorrijder. Op 29 Oct. is een tweetal meisjes, die op den Rijksstraatweg te Lisse geheel rechts stonden te praten, door een motor aangere den. Een der meisjes werd daarbij ernstig gewond, zij is nog slechts kort uit het zieken huis ontslagen. De officier vroeg tegen den motorrijder wegens het roekeloos rijden en veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel daardoor een hechtenisstraf van 1 maand met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot een hechtenisstraf van 14 dagen met intrek king van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. MEINEED. Voor de rechtbank had zich een 23-jarige rijwielmonteur uit Koog aan de Zaan te verantwoorden, terzake dat hij op de open bare zitting van de rechtbank te Haarlem op 28 Januari als getuige onder eede opzette lijk valsche verklaringen afgelegd zou heb ben. Op 17 October 1931 had verdachte een motorrijwiel bestuurd in Koog aan de Zaan, terwijl zijn duoreiziger niet op een duo--zitting zat, doch op het benzinereservoir met beide becnen aan één kant, wat verboden is. De monteur is voor het Kantongerecht te Zaan dam voor bovengenoemd feit vrijgesproken op verklaringen van zijn duo-rijder, die onder eede verklaarde: ,,er was wél een tweede zadel en ik zat niet met beide beenen aan één kant". Deze verklaringen zijn onderzocht en op de gerechtzitting op 28 Jan. 1932 werd de duorijder veroordeeld tot 8 maanden gevan genisstraf wegens meineed. Op diezelfde zit ting legde de monteur, daar als getuige op tredende onder eede, dezelfde verklaringen van twee zadels af. Hoewel zoowel de pre sident en de officier als de verdediger mr. van Dam hem toen op de beteekenis van den afgelegden eed wezen volhardde hij bij de verklaringen. Thans stond hij voor meineed terecht. Er waren tien getuigen gedagvaard. Velen hun ner, die de bekeuring hi Oct. bijgewoond hadden, verklaarden pertinent, dat er slechts één zadel op het motorrijwiel was en dat de duorijder met beide beenen aan één kant zat, op de benzinetank. Verdachte hield zijn. verklaringen vol. De officier zeide, nooit een verdachte gezien te hebben, die met zooveel getuigen tegen zich, zoo halsstarrig blijft volhouden geen meineed gepleegd te hebben. Mr. Baardenkoper Overman vraagt 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. L. G. van Dam, vestigde de aandacht op het bekende verschijnsel, dat wanneer men met aplomb een voorstel ling van zaken geeft, men tenslotte gelooft, dat het gebeurde zich zoo heeft toegedragen De verdachte heeft van den beginne af een en dezelfde verklaring afgelegd. Dit is toch een strafverminderende omstandigheid. De uitspraak is bepaald op heden over 14 dageni JUBILEUM COURANTENBEZORGERS- VEREENIGING „ONDER ONS". Zaterdagavond herdachten de bezorgers van Haarlem's Dagblad den dag, waarop hun vereenlglng 12 12 jaar geleden werd opge richt. Het, uit leden gevormde tooneelclubje voerden twee tooneelstukjes op. die zeer in den smaak vielen. Verschillende vermaken als prijsvisschen en ringsteken hadden een uitbundig succes. Tegen 11 uur. na de feest rede van den voorzitter, was het woord aan den secretaris, die den voorzitter huldigde daar hij zijn functie 121/2 jaar had ver vuld. Hem werd namens de leden een plant en aan zijn vrouw een bloemstuk aange boden. Nadat alle leden den voorzitter had den gefeliciteerd word aan ieder een blij vende herinnering aangeboden. Verschillende brieven en een telegram met felicitaties kwamen binnen. Van de bezor gers der Stads-Editie werd een bloemenmand ontvangen. ROEKELOOZE DAAD. Woensdagmiddag kwart voor twee werd brand gemeld in de Raaks. Bij de komst van de brandweer bleek een zonnescherm van het Postkantoor in brand te staan, vermoedelijk veroorzaakt door iemand, die er een bran dend eindje sigaret of sigaar op had gegooid. Personeel van het Postkantoor heeft het vuur gebluscht. BEGRAFENIS VAN DR. IR. C W. LELY Woensdag op op Nieuw Eik en Duinen bij den Haag de teraardebestelling geschied van het stoffelijk overschot van.dr ir. C. W. Lely, in leven hoofdingenieur van den rijks waterstaat in het district Maasverbetering. De belangstellineg uit Waterstaatkringen was zeer groot. Tal van hoofdingenieurs en andere autoriteiten op dit gebied waren aanwezig. De minister heeft schriftelijk van zijn belangstelling doen blijken. In de rouwkapel is gesproken dooi- ds. Loeft Jr. Ringers, directeur-generaal van den K ikswaterstaat, ir. Kersemaekers van den I- -vlnclalen waterstaat van Noord-Brabant die allen de verdiensten van Ir. Lely schet sten voor de Maas verbetering, die te begin ner. staat. Een broer van den overledene ir r - directeur van de Zuiderzeewerken. familie dank gezegd, waar na cis. Loeft net ,-Onze Vader" uitsprak. DONDERDAG T'4 APRH T9T2 WAPENS NEER! Een lezer, die ons schrijft dat dc voor stelling voor onze abonnés van „De Groote Reis" in den Stadsschouwburg hem diep heeft getroffen door de voorname soberheid, waarmee het gegeven is verwerkt, en dat dit tooneelstuk z i. een eerste plaats inneemt in de oorlogslitteratuur, zendt ons daarbij on der den titel „Wapens neer!" de volgende verzen, waartoe De Groote Reis hem heeft geïnspireerd: Volk'rcn hoort! Door de wereld juicht een roep, Langs de wegen komen drommen Vrede vechters; hoort hun trommen! Ziet hun lichte vanen gaan! Weg de wapens, Sluit U aan! Volk'ren, hoort! Als een juichkreet dringt een klank, Uit den chaos zich naar voren. Heel de wereld zal herboren. Lichtend in het teeken staan. Van den vrede. Sluit U aan! Volk'rcn hoort! Kent Uw kracht, het is Uw wil. Wien het recht niet kan ontnomen, Zoo zal eens dc zege komen, Zullen wij al broeders staan, Kent Uw plicht en Sluit U aan! DE HEER W. KES OVERLEDEN. In den ouderdom van 62 jaar is te Soest overleden de heer W. Kes, oud-hoofd eener school te Haarlem. De crematie zal plaats hebben op Zaterdag 16 April na aankomst van trein 13.14 te Drie- hu is-Wester veld De heer Kes was van 1 October 1889 tot 1 Januari 1892 bij het bijzonder onderwijs te Dordrecht, en van 1 Januari 1892 tot 1 Augus tus 1894 bij het openbaar onderwijs aldaar werkzaam. Op 1 Augustus 1893 werd hij onderwijzer en op 1 Augustus 1924 hoofd te Haarlem (van school 11 in de Spaarnwouderstraat). Tegen 1 Januari 1930 zag hij zich genood zaakt, wegens gezondheidsredenen eervol ontslag uit die betrekking te vragen. JAARVERGADERING „ONZE VLOOT". Woensdagmiddag had in Hotel Lion d'Or de j aarlijksche algemeene vergadering plaats van de afdeeling Haarlem der Kon. Ned. Vereen. Onze Vloot onder leiding van den voorzitter J!hr. O. van Lennep. De notulen van de vorige vergadering en jaarverslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de jaarlij ksche algemeene vergadering der Vereeniging, die dit jaar in Haarlem" gehou den zou worden, met feestelijkheden, door de slechte tijden zonder bijkomstigheden in den Haag zal plaats hebben. Op 31 December 1931 bedroeg het kassaldo f 95.97. De voorzitter wijdde eenige hartelijke woorden aan het vertrekkende bestuurslid A. F. Gooszen, die zooveel voor de vereeniging in. het bizonder voor de Marine-jongeren gedaan heeft. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Jhr. O. van Lennep. J. Beeckman en J. W. Stoutjesdijk werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Gooszen:. de heer H. E. Te Winkel gekozen werd. In het dagelijksch bestuur kwam alleen verandering door het vertrek van den heer Gooszen, in wiens plaats de heer Te Winkel benoemd werd. Bij acclamatie herkoos men Jhr. van Lennep tot voorzitter. Naar de alg. vergadering in den Haag werd de heer Van Rossum afgevaardigd, met den heer Te Winkel als plaatsvervanger. Nadat bij de rondvraag nog eenige punten ter tafel gebracht waren sloot de voorzitter de vergadering. UIT DE OMSTREKEN HALFWEG BURGEMEESTER SIMONS. 12&-JARIG JUBILé. Vrijdag 15 April as. herdenkt de heer L. H. Simons den dag, waarop hij vóór 12 1/2 jaar werd geïnstalleerd als Burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. De Burgemeester is tot na zijn jubileum buiten de gemeente. BLOEMENDAAL ZENDINGSFEEST. Het Centraal Zendingscomité voor Haar lem en Omgeving hoopt ook dit jaar. zooals het reeds jaren de gewoonte is, zijn Zendings feest to houden op den tweeden Pinksterdag middag. Het zal dit jaar zijn op „Wildhoef" te Bloemendaal. HEEMSTEDE OPBRENGST COLLECTE EMMA-BLOEM. Dc totaal opbrengst der Emma-bloem in deze gemeente is f 675. J. C. BENNINK t In den ouderdom van 63 jaar is te Heem stede overleden de heer J. C. Bennink. vroe ger een bekende figuur bij de draverijen in het Oude Slot te Heemstede. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag half één op de algemeene be graafplaats te Heemstede. VISCHNETTEN OMGEVAREN. De heer K. uit Haarlem, die het visch- water in de Leidschevaart heeft gepacht, heeft tijdens de laatste stormdagen een aan zienlijke schade gekregen doordat- een sleep zandbakken door den storm niet in een rech te lijn te houden was en zoo over de in de Leidschevaart uitgezette netten voer. waar door vele netten vernield zijn en enkele los gerukt. werden en verdwenen zijn. Volgens' mededeeling van den heer K. be loopt zijn schade 200 a 300 gulden. DE NIEUWE BRUG OVER DE V30T MERLEN VAART Nu de damwanden aan beide zijden der oude brug gereed zijn en dus met het af breken der oude v. Merlenbrug kan begonnen worden, komt er eenige teekening in welk een enorme verbetering straks de nieuwe brug zal brengen. Dinsdag is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden tot het sloo- pen der oude brug. Dit gaat echter met eeni ge moeilijkheden gepaard, omdat de stoom tram er moet blijven rijden. Daarom moet eerst de trambaan, die tij delijk blijft liggen, versterkt worden. Daar voor worden aan beide zijden der brug palen in den grond geslagen, waarop zware balken gelegd worden voor het dragen der rails. Tijdens den bouw der brug zal er voor wan delaars en wielrijders gelegenheid blijven over een hulpbrug den Glipperweg te pas- seeren. Het auto- en voertuigenverkeer is geheel gestremd. Het rij ver keer gaat op den dag door de Hërfstlaan en Groenendal, des avonds en des nachts over v. Merlenlaan, Heerenweg en Prinsenlaan. In verband met de mogelijke drukte op a.s. Zondag, als veel bloembollenkijkers verwacht worden, zal gezorgd worden dat het tram verkeer Zondag geen gevaar loopt. ONAFHANKELIJKE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Ook te Heemstede heeft zich de scheuring in de S.DA.P. voltrokken, en is, aanvankelijk met 26 leden, een afdeeling van de O.S.P. opgericht. O.a. is het voltallige bestuur der afdeeling van de S.D.A.P. naar de nieuwe partij over gegaan. OPENBARE VERGADERING O.S.P. Maandagavond a.s. belegt de Onafhanke lijke Soc. Partij te Heemstede een openbare vergadering in „Het Hof van Heemstede", Valkenburgerlaan, waar als sprekers zullen optreden: de heer H. Disselkoen met als onderwerp: „De O.S.P. en de Heemsteedsche werkloozen" en de heer J. de Kadt, uit Haar lem, met als onderwerp: „De Arbeidersklasse en de OJ3.P." In een buitengewone zitting van den ge meenteraad, welke Woensdagmiddag om 2.30 uur ten gemeentehuize plaats had, nam Burgemeester Rijkens afscheid van den Raad der gemeente Velsen. De raadzaal zelve en de publieke tribune waren geheel met belangstellenden gevuld onder wie wij opmerkten de heeren: Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, burgemeester van Beverwijk. H. Rothe, burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. burgemeester van Bloemendaal, C. Oud. directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf M. J. Baak, directeur van- het Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden, G. Duyckinck Sander, directeur der Visscherij- school, D. Bais Jzn., voorzitter der vereeni ging voor Nijverheidsonderwijs, notaris Dolle man, voorzitter van IJmuiden's Bloei, Dr. W. van Haselen, voorzitter van de afdeeling IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis. L. Dijksen. secretaris van dezelfde afdeeling, de oud-raadsleden W. C. Warde naar, H. Groeneveld en D. Bus. Verder hoofd ambtenaren. hoofden van dienst, ambtena ren. de meeste evenals de radasleden en de wethouders, met hunne dames. De echtgenoote van den burgemeester nam rechts van dezen plaats. Op haar plaats was namens de echtgenooten van de raadsleden en den secretaris een tuil roode rozen ge plaatst. Nadat de vergadering geopend was, hield burgemeester Rijkens de volgende rede: „Deze vergadering is op zachten aandrang van mijn medeleden in het Dagelijksch Be stuur belegd, teneinde mij in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen van den Raad. Ik ben hun daar zeer erkentelijk voor, doch wie nu mocht hebben gemeend, dat ik in dit afscheidsuur een rede in grooten stijl zou houden, heeft zich vergist. SANTPOORT A-s. Zaterdag 16 April is het 25 jaar gele den dat H. Duijn, Kanitowier bij den Rijks waterstaat te Santpoort, werd benoemd. Hij is de opvolger van zijn vader, wijlen G. Duijn die op zijn beurt weer opvolger was van zijn vader, wijlen J. Duijn met respectievelijk 49 cn 47 dienstjaren. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. f 1.40—f 1. Tongen per KG. f 2.701.75. Zetschol per 50 KG. f 41—f 35. Kleine schol per 50 KG. g 36.50—f 10.50. Schar per 50 KG. f 9—f 2.40. Tongschar per 50 KG. f 43—f 32. Rog per 20 stuks f 28f 21. Vleet, per stuk f 7f 2.08. Pieterman en poon per 50 KG. f 13.50f 5. KI. mïddelschelvisch per 50 KG. f 27f 9. Kabeljauw per 125 KG. f 2.50—f 24. Gullen per 50 KG. f 20—f 8. Leng per stuk f 3.25f 0.80. Heilbot per KG. f 1.50—f 1 30. Wijting per 50 KG. f 9.50—f 3.70. Koolvisch per stuk f 1.45f 0.16. Levende visch: Gul f 15.50f 10 per kist; Kabeljauw f 5—f 1.40 per stuk. Leng f 2.50 per stuk. Doode visch: Kabeljauw f 45f 22 per 125 KG.; Groote gul f 11.50; kleine gul f 15.50 f 10 per 50 KG.; Tarbot f 1.35 per KG. Vleet f 2.70f 2.40 per stuk. BESOMMINGEN manden 200 Trio. f 2000. 270 Anna. f 2800. 350 Hercules, f 3800. 260 Adriatic f 3500 45 Holland n f 1300 150 Peter D. f 2500 Beuger: VL 190 f 728. Loggers: SCH 250 f 590; KW. 43 f 660. VELSEN. Wat ik te zeggen heb, is meer een woord van vriend tot vrienden. Het scheiden zelf moge mij moeilijk val len. het besluit tot scheiden is plotseling opgekomen en vrij spoedig uitgevoerd ge weest. Het is niet alleen, dat mijn jaren ver reeds zijn gevorderd, maar in 'n oogenblik van nadenken en zelfbetrachting, nagaande de gevolgen, die uit de sociale woelingen van dezen tijd naar voren komen, misschien wel moeten komen, heb ik gevoeld dat mijn aan passingsvermogen te kort ging schieten. En als men dat voelt, is men niet meer geschikt om als leider den weg naar de toekomst te wijzen aan u lieden, die aan het hoofd staat van een gemeente van 43000 zielen. Dan heeft men plaats te maken voor jongere krachten en de fakkel over te geven aan menschen van dezen tijd. Ik weet, dat er enkelen onder u zijn, die mij deze daad eenigszins kwalijk hebben genomen en dat vereert me. maar ik hoop thans dat zij mijn besluit zullen bi llijken. En nu ik eenmaal over dat alles heen ben, en mijn heengaan een feit is geworden, is er in mij achtergebleven een gevoel van groote dankbaarheid. Dankbaar ben ik H.M. de Koningin en Hare raadgevers, dat men mij aan het hoofd heeft willen stellen van een zoo groote gemeente in een belangrijk tijdperk van haar ontwikkeling. Dankbaar ben ik u, heeren Raadsleden, vroegere en tegenwoordige, dat ge mij in staat hebt gesteld, groote werken, waarvoor het nageslacht u dankbaar zal zijn, met u tot stand te brengen. Want al wordt alles wat goed tot. stand gebracht is, vaak op het credit van den bur gemeester geschreven, ik ben niet zoo ijdel om dit too te geven of te lncasseeren. Ik heb u reeds vroeger eens gezegd, dat de tijden voorbij zijn, waarin één aLes ver mocht. van één alles afhing, door één zoo wat alles verloren ging. Indien gij, mijne heeren mij niet hadt ge steund, was er van dit alles niets terecht ge komen. Ik ben dus in dit opzicht uw schuldenaar, en niet omgekeerd. Ziet, ik heb wel eens onvriendelijke woor den tegen u moeten spreken, maar weest ervan overtuigd, dat d:enimmer uw per soon golden, maar werden ingegeven door de vrees, dat sommige beraadslagingen liet belang der gemeente zouden kunnen scha den. Want door niets wordt hot crediet eener gemeente zoozeer benadeeld, als door on aangename twistdebatten In den Raad. Vergeeft mij derhalve deze soms al te strenge leiding en ik zou u willen bezweren, maakt het mijn opvolger in dit opzicht niet al te lastig, En nu mijne medeleden van het dagelijksch bestuur, tegenwoordige en vroegere: Wat al aangename uren hebben wij saaien niet doorgebracht! Nimmer heb ik tegen een bijeenkomst met u opgezien. Hoe prettig waren die vergade ringen. waarin, bij veel voorkomend verschil van meening. toch altijd de kameraadschap pelijke toon werd bewaard. Ik ben er zeker van, dat ieder nieuw aan gekomen lid zich een heel andere voorstel ling van die bijeenkomsten ha.d gemaakt, dan hij naderhand zou bevinden. Mijn dankbaarheid ten opzichte van u mijne heeren, voor uwe medewerking en. vriendschap is groot. En vooral geldt die u. mijnheer de gemeente secretaris. Enkele mijner collega's zijn wel eens zoo verdwaasd, te spreken van „mijn secretaris". Ze bewijzen daardoor de positie van den secretaris absoluut niet te begrijpen. Een burgemeester, die meent, dat de secre taris in het College van Burgemeester en Wethouders eenvoudig is iemand, die de no tulen bijhoudt, brengt onheil over zich zei ven. Hij kent noch den geest der wet, noch hetbelang van de gemeente. De adviezen van den secretaris In de ver gaderingen van Burgemeester en Wethouders kunnen van onschatbare waarde zijn. En nu heb ik het voorrecht gehad om in drie gemeenten. Amersfoort, Veendam en Velsen in aanraking te komen met. gemeen tesecretarissen, die op hun gebied in alles waren doorkneed en van wie ik veel heb mo gen leeren. Ik wil hier even eerbiedig gedenken trw voorganger, den helaas te vroeg ontslapen heer Kostelijk, om dan volmondig te erken nen dat u een waardig opvolger van hem ibent geweest. Mijn h artelij ken dank voor uw steun en medewerking. Die mocht ik ook ontvangen van het per soneel der secretarie, afdeelingchefs en an deren met wie ik als 't ware twaalf jaren in hetzelfde huisgezin heb mogen werken; ik geloof niet dat er gemeenten zullen worden gevonden, waar dit personeel op hooger peil staat dan in Velsen. Zij allen zullen bij mij in aangename en dankbare herinnering blijven. Dat blijven ook de ambtenaren, hoofden van diensttakken niet alleen, maar ook zij, die op de lagere sporten van de ambtelijke ladder staan. Zij allen hebben mij het be sturen gemakkelijk gemaakt en ik kan hun daarvoor niet genoeg erkentelijk zijn. Aan de Burgers van Velsen, die voorzoover wij met hen in aanraking mochten komen, ons altijd vriendelijk hebben ontvangen, zend ik mede namens mijn vrouw, onze har telijke afscheidsgroeten. En gij allen die hier door uw tegenwoordigheid blijk van belang stelling hebt gegeven, ons beider hartelijken dank en wilt ons in vriendschap gedenken, zooals wij dit u doen. En nu wend ik mij nog eenmaal tot u, heeren leden van dezen Raad. Gij hebt mij bij verschillende gelegenheden geëerd, zooals zelden gebeurt ten opzichte van burgemees ters die nog in functie zijn; vaak op een wijze dat ik er verlegen onder werd. Dat was eer op crediet, en ik mag slechts hopen, dat ge er geen berouw van hebt gehad. Thans gaan we uit elkaar, ik om plaats te nemen op de publieke tribune van hét wereld gebeuren. gij met de veel aantrekkelijker taak om voort te bouwen aan de vooruitgang van wat ik nu, voor het laatst mag noemen, onze gemeente, voor welke, dit is mijn onver woestbaar geloof, niettegenstaande de mo- menteele inzinking, een grootsche toekomst is weggelegd. Ik hoop dat het u gegeven moge zijn, hier aan nog lang te mogen medewerken. Ik leg hiermede het voorzitterschap van uwen Raad. neder en ik beveel mij in uwe vriendelijke herinnering aan. Zeer onder den indruk legde Burgemeester Rijkens den voorzittershamer voor zich neer. Wethouder Dunnebier hierna het woord verkrijgende, zeide tot den scheidenden voor zitter: „Het was eeh voor ons allen onverwacht besluit, dat in het begin van Januari door u werd bekend gemaakt, namelijk dat u aan K. M. de Koningin per 15 April ontslag als Burgemeester onzer gemeente had gevraagd. Hoewel de gedachte daaraan meer dan eens bij ons was opgekomen, hoopten wij toch tel kens, dat uw jeugdige ouderdom u zou doen besluiten nog als Burgemeester aan te blij ven. En thans is het reeds zoover, dat u voor het- laatst van deze' plaats het woord heeft gevoerd en op mij de plicht rust namens dit college een afscheidswoord tot u te richten. In de allereerste plaats dan danken wij u cr voor, dat u er tenslotte mee accoord is ge gaan, dat dit afscheid in een speciaal daar toe belegde vergadering kan plaats hebben, waardoor de plechtigheid hiervan, door dc tegenwoordigheid van velen, wordt verhoogd. Óp een oogenblik als dit gaan de 12 jaren van uw burgemeesterschap in deze gemeente als in vogelvlucht aan ons voorbij en herin neren wij ons vele gevoerde discussies en ge nomen besluiten, die van groot belang zijn geweest voor het welzijn en den groei onzer gemeente. Ook bij uw komst waren de tij den, vooral op financieel gebied, zorgelijk. Wel was juist, wat Wethouder Landeweert bij uw installatie beweerde, nl. dat de toestand onzer gemeente volkomen gezond was. doch waar de pogingen tot het plaatsen van geki- leeningen alle mislukten, was de toestand verre van rooskleurig. Doordat het u al spoe dig gelukte een leening van een tot- dusver ongekend bedrag van f 100.000 geplaatst te krijgen waren we uit de misère en, we mo gen het dankbaar constateercn. bleven we uit de misère, want sindsdien hebben we met het plaatsen van leeningen geen moeite meer gehad. De Hoofdelijke Omslag kon in den loop der jaren herhaaldelijk verlaagd wor den, zoodat het vermenigvuldigingscijfer van 2.45 daalde tot 1.40. Uw ambtsperiode is lang niet altijd ge makkelijk geweest. Mede door de snelle uit breiding onzer gemeente werd veel van uw werkkracht gevraagd, doch nimmer werd u :.:t te veel. zoodat wij met recht mogen con- stateeren, dat n volkomen heeft vervuld de Woensdagmiddag nam burgemeester Rijkens, in een buitengewone zitting van den raad. afscheid van de gemeente Velsen. De heer en mevrouw Rijkens verlaten, uitgeleide gedaan door dc wethouders, voor de laatste maal he- Velsensche raadhuis. Van links naar rechts: Wethouder Bosman, wethouder Dunnebier. Mevrouw en Burgemeester Rijkens. de gemeente- xrctariS de heer M. K. Hofstede, wethou der NDssen en wethouder Tusenii*. Burgemeester Rijkens neemt afscheid.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10