Uit Haarlem's Gemeenteraad. TH. SMIT Fa. KLEIN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 14 APRIL 1932' Zitting: van Woensdag: 13 ApriL (Vèrvolg). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel r De Incassodienst. De heer Van Te te ring (r.k.) had be zwaar tegen het voorstel van B. en W. om aan het hoofd van den incassodienst den titel van directeur te geven. Het wordt met dien dienst wat al te bar. Er worden nu aan de loketten al gedrukte kaarten uitge geven waarop de rente die drie Haarlemsche bankinstellingen geven vergeleken wordt bij die door de gemeente uitgekeerd wordt voor geld in deposito. Dat zijn geen goede* han delsmanieren. De Voorzitter zei, dat deze zaak met de titelatuur niets te maken heeft. Mr. Slin gen berg (V.D.) wethouder van financiën, beloofde dat B. en W. in elk geval de klacht van den heer van Tetering zullen onderzoeken. Het door hem aange duide feit is aan het college niet bekend. De tuin van het Concertgebouw. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om een gedeelte van den tuin van het Gem. Concertgebouw te verkoopen aan de firma Joh. Enschedé en Zonen. Geheime zitting. Om 2 uur ging de raad over in een zitting ïnet gesloten deuren, die tot 4.30 uur duur- de. Het presentiegeld van raadsleden. De heer Peper (communist) bestreed het Voorstel Wolzak es. om het presentiegeld voor raadsleden te verlagen van f 8 op f7. Hij is tegel elke loonsverlaging, ook tegen deze. Raadsleden die overtuigd zijn. dat zij de f 8 niet verdienen of niet noodig hebben, kunnen nalaten het geld bij den ontvanger te gaan halen. De heer Joosten (s.d.ap.) wees er op. dat in het seniorenconvent ook gesproken is over de vraag of -het presentiegeld eventueel verminderd moet worden opdat ook presentie geld gegeven zal kunnen worden voor het (bijwonen van commissie-vergaderingen. Dit komt later aan de orde bij de behande ling van het reglement van orde. Daarna stelde spreker voor nu geen bedrag van het presentiegeld vast te stellen, maar te besluiten om op het presentiegeld een tij delijke korting toe te passen van 121/2 pet. Dit voorstel werd aangenomen met 21 tegen J4 stemmen. (Het voorstel van de oommissie ad hoe tot herziening van het reglement van orde voor de raadsvergaderingen werd aangehouden. Het voorbereidend onderwijs. B. en W. handhaafden hun vroeger gedaan voorstel Inzake de regeling van de subsi diering van. het bijzonder voorbereidend onderwijs, alleen stelden zij nu voor om duidelijk te doen uitkomen, dat het gemid deld aantal leerlingen over 1931 (en nie: 1930) grondslag zal zijn voor de bepaling van het maximum aantal leerkrachten, waarvoor subsidie wordt verleend. B. en W. ontraden de aanneming van het "Volgende voorstel van de heeren Bijvoet c.s. „Worden door de gemeente één of meer dere voorbereidende scholen na 31 December 1931 in exploitatie gebracht, dan wordt slechts aan zooveel bijzondere scholen sub sidie verleend als voorbereidende scholen door de gemeente na genoemden datum in exploitatie gebracht zijn, de subsidie te ver- loenen naar volgorde van aanvrage." De heer Joosten (s.d.a.p.) achtte het niet juist om dc quaestie van het bijzonder voorbereidend onderwijs te koppelen aan die van het openbare voorbereidend onderwijs, Zooals B. en W. de zaak nu hebben voorge steld wordt automatisch bij elke aanvraag de schoolstrijd ontketend. Dat is ongewenscht on onnoodig. Beter is om elk geval (bijzon der of openbaar voorbereidend onderwijs be treffend) a'.s dit aan de orde komt, afzonder lijk te bekijken. Mr. Bijvoet (r.k.) verdedigde het denk beeld in zijn motie vastgesteld, maar wij zigde de redactie daarvan, om aan de door B. en W. in hun praeadvies geopperde be denkingen tegemoet te komen. De heer Roodenburg (C.H.), wethouder van onderwijs, wees er op. dat er twee stroomingen in den raad zijn. De eerste wil uit erlsisoverwegyigen den bouw van alle voor bereidende scholen stopzetten, de tweede wil de crisis aangrijpen om terug te komen op de subsidieregeling voor de bijzondere voorbe reidende scholen. Dit laatste vinden B. en W. onjuist. Maar ook verkeerd is. wat Mr. Bijvoet wil. Als de gemeentefinanciën het in de toekomst toelaten, dat er één of twee openbare voor bereidende scholen gebouwd zullen worden, moet. niet automatisch het gevolg zijn, dat er evenveel bijzondere scholen gebouwd zul len worden. Dc raad moet vrij staan in zijn beslissing, maar wel worden in het alge meen de begaande bepalingen der subsidie regeling aangehouden. Mevrouw Scheltema (V.B.) wilde de geheele subsidieregeling voor het bijzonder voorbereidend onderwijs buiten werking stel len. Later kan de raad als de tijden veran derd zijn, overwegen of herstel weer ge- wenscht is. De heer Peper (communist) vond het ongewenscht den "bouw van openbare voor bereidende scholen uit te stellen tot de crisis voorbij zal zijn. Wel is het gewenscht te be zuinigen op het bijzonder onderwijs, vooral omdat de gemeente niet verplicht is iets te doen voor het bijzonder voorbereidend onder wijs. Alle steun moet worden ingetrokken. Het voorstel van den heer Peper werd niet gesteund. Mr. Bijvoet (r.k.) zag geen tegenstelling in de meening van den wethouder van onder wijs en sprekers motie. Daarom zou spreker zijn motie kunnen intrekken als de raad in het voorstel van B. en W. hetzelfde ziet als de wethouder. De heer Joosten (S.DJLP.) zei, dat het zijn bedoeling is. dat de raad later beslissen zal hoe het beschikbare geld besteed zal wor den. hetzij voor een openbare of voor een bijzondere voorbereidende school. Maar om te zeggen: als er een openbare school komt, pioefc niet meteen het geld op tafel komen voor een bijzondere school. Wel is er kans, dat er eerst besloten zal worden om een open bare school te stichten, want het openbare voorbereidende onderwijs staat in scholen aantal achter bij het bijzondere voorberei dende onderwijs. De insinuatie van den wet houder van onderwijs, dat er ee"n strooming in den raad is. om de crisis te misbruiken, cm dc subsidieregeling voor het bijzonder voorbereidend onderwijs den nek om to draaier., is beneden het peil van het gewone debat in den raad. Dit streven zit bij spreker en zijn fractie niet voor. Sprekcr's nieuwe voorstel is voor het bijzonder onderwijs sym pathieker dan het voorstel van B. en W. Het voorstel van spreker maakt het zelfs mogelijk, als zoo iets gewenscht is, geld beschikbaar te stellen voor den bouw van een bijzondere school, zonder dat er een openbare school wordt gebouwd. Mr. Van Dam <V. D.) protesteerde ook tegen de uitlating van den wethouder. Het is niet de bedoeling om de crisis te gebruiken om den achterstand van het openbaar voorberei dend in te halen. Dat moet in normalen tijd geschieden. De heeï Roodenburg (C.-H.) wethou der van onderwijs, kan niet inzien dat hij onhebbelijk tegenover den heer Joosten ge weest is. Als het wel zoo is, dan spijt hem dit., want het was zijn bedoeling niet. Namens B en W. kan spreker zeggen, dat zij geen nieu we bijzondere scholen voor voorbereidend onderwijs zullen laten bouwen voor er ook geld is om openbare scholen te stichten. De heer Bijvoet (R.-K.) trok zijn voorstel in. Het voorstel Joosten werd verworpen met 18 tegen 17 stemmen. Tegen de rechterzijde, plus Mr. v. Dam en mr. Slingeriberg. Het voorstel van-B. en W. werd daarop aan genomen met 19 tegen 16 stemmen. Mevrouw Elzinga stemde nu voor. Aangehouden voor stellen. In verband met het vergevorderde uur werden de voorstellen betreffende het Hilde- brand-monument. dc bouw van 85 woningen in Haarlem-Noord, de nieuwe tarieven voor de kostelooze zwem- en badinrichting aan de Houtvaart en de gratificatie aan vroegere losse werklieden van Schoten, aangehouden. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van detail 12 van het uitbreidingsplan Haarlem-Zuld-West werd aangenomen. Benoemingen Benoemd werden tot lid der Gezondheids commissie G. J. Droste en tot herschatter van het vergunningsrecht H. J. H. in den Bosch. Ingekomen stukken. Ingekomen was een besluit van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland d.d. 2 Mei 1932 waarbij ongegrond wordt verklaard het door het Bestuur der R.-K. Jongensschool aan de Westergracht ingesteld beroep tegen het raadsbesluit van 4 November 1931. waar bij afwijzend is beschikt op een door voor meld Bestuur ingediend adres om de benoo- digde gelden te verstrekken voor de eerste inrichting van een lokaal voor handenarbeid in zijn bovengenoemde school. De politie De heer M. H. Groenendaal (SD.AP.) had betreffende de laatstelijk opgedragen leve ring van kleedingstukkcn voor de politie vra gen bij B. en W. ingezonden. Deze vraag komt ook in de volgende ver gadering aan de orde. Te 6 uur werd de vergadering gesloten. STADSNIEUWS ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. KUNSTAVOND. De TIP der TIBS Uw merk is GIBBS! TANDZEEP, SCHEERZEEP, HUIDCRÊME en andere Toiletartikelen schaving, die de voorstellingen van de Haar lemsche Tooneel Club altijd kenmerkt. Met een hartelijk woord van dank aan de werkende leden dier tooneelvereeniging, die dezen avond zooveel te genieten hadden ge geven, sloot Mr. Hoog de bijeenkomst, na de dames bloemen aangeboden te hebben. DE 1 MEIDAG. DE WEG EN DE INDEELING VAN DEN STOET. Het was den opgewekten voorzitter der afdeeling Haarlem van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond, Mr. Julius Hoog, een genoegen. Woensdagavond in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw kennis te ma ken met zooveel leden der Haarlemsche af deeling. Tot nu toe kende hij slechts een vaste kern van een 30 leden, die de lezin gen plesen te bezoeken en nu wachtte daar een stampvolle zaal op de dingen, die op het openingswoord van den voorzitter zou den volgen. Natuurlijk hoopte de heer Hoog, dat het zoo zou blijven voortgaan met de belang stelling voor de bijeenkomsten van het (Haarlemsch) Nederlandsch Verbond cn ver der sprak hij den wensch uit dat de verschil lende dezen avond geintroduceerden er toe zouden kunnen komen, zich bij liet Ver bond aan te sluiten Wel. wanneer dit laatste niet gebeurd is of niet gebeuren zal. dan ligt het niet aan de Haarlemsche Tooneel Club H. T. C.) die drie tooneelproducten van Nederlandschen bodem ten tooneele voerde op zulk een ar tistieke en hoogst beschaafde wijze, dat het gebodene zeker aller goedkeuring zal weg gedragen hebben. Dit bleek trouwens ook wel uit bet luid en lang applaus, dat na elk stukje opklonk. De drie éénbedrijfsspelen waarop de keuze van H. T. C. voor dezen avond was gevallen waren: ..Intermezzo" van J. B. Schuil: ..Voor het diner" van mei. Pabst en ..Mondscheinsonate" van Johan Broedelet. Van deze drie kon ons om den inhoud het laatste het minste boeien, niet om de vertolking, want vooral de heeren L. J. Lle- zenberg en J. de Roode maar ook de dames I. de Groot, L. Heerkens Thijssen en A. Ser- phos gaven van de verschillende rollen een meer dan bevredigende uitbeelding. Aan den geestigen inhoud van Schuil's „Intermezzo"' deden mej. L. Heerkens Thijs sen en de heeren W. C. Roest van Limburg en A. H. W. Westerveld alle recht weden-a ren en in dat aardige dingske ..Vóór het diner" deden weer mej. Heerkens Thijssen en de heer L. J. Llezenbere. door vlot en geestig spel menigen schaterlach uit dc zaal opstijgen. En over het geheel hins die sfeer van be~ De 1 Mei-dag valt dit Jaar op Zondag. Er word-t dan weer een optocht gehouden. De stoet wordt des middags te 2 uur aan de Marnixstraat opgesteld. Vertrek precies half drie, waarna de vol gende route wordt genomen: Stuyvesantstr., Altenastraat, Plataanstraat, Wllgenstraat Marnixstaart, Eikenstraat, Middenweg, Over- tonstraat, Overtonweg, Timorstraat, Preanger straat. Indische straat. Spa ar nho venstraat, Bataviastraat. Weltevredenstraat, Weltevre denplein, Indischestraat-, Ternatestraat, Flo- resstraat, Atjehstraat. Spaanschevaartstraat, Rei tas tra at. Pres. Steijnstraat, Pretoria plein, waar ce stoet wordt ontbonden. Met het oog op de tijdsomstandigheden wordt dit Meifeest zoo sober mogelijk ge houden, doch het comité vertrouwt, dat de organisaties al het mogelijke zullen doen, om het Mei-feest te doen slagen. De stoet zal als volgt worden samengesteld: 1. Vlaggenstoet, 2 Mei-Comité, 3 Muziekver. Excelsior. 4 Spoor- cn Tram, 5 S.D.A.P.. 6 Vrouwenclub, 7 Schilders, 8 Bouwvakarbeiders 9 Muziekver. Kunst na Arbeid uit IJmuidcn- Oost, 10 Transportarbeiders. 11 Straatmakers Haarlem en Bloemendaal, 12 Slagers, 13 Stu- cadoors, 14 Handels- en Kantoorbedienden, 15 Onderwijzers, 16 Meubelmakers. 17 Typo grafen, 18 N-L.F.C3., 19 Part. Chauffeurs, 20 Fabrieksarbeiders. 21 Muziekver. Voor waarts, Haarlem, 22 N.A.S.B. 23 Verzekerings agenten, 24 B.T.O., 25 Metaalbewerkers, 26 Kleermakers. '27 Sigarenmakers, 28 Land- en Tuinbouw, 29 Hotelpersoneel, 30 Stem des Volks, 31 Ambtenaren. 32 Overheidspersoneel. 33 Huispersoneel. 34 Bakkers. 35 kappers. 36 Overheidspersoneel Bloemendaal, 37 Muziek ver. Kunstgenot. 38 Instituut voor Arbeids- ontwikkeling, 39 Tooneelver. Vooruitgang, 40 VARA. 41 Ned. Ver. tot afsch. van alc. dran ken, 42 Reg. Soc. Verbond. 43 Mandolineclub Apollo, 44 Esperanto, 45 AJC. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET BROKKENHUIS KINDERHUIS VEST TELEFOON 15813. Mede met het oog op den schoonmaak, meent het Bestuur van het Brokkenhuis goed tc doen, de ingezetenen van Haarlem en Omstreken nog eens extra te helpen her inneren aan het feit. dat, vooral in dezen tijd, klceding, schoeisel, beddegoed etc. van harte welkom en boog noodig is. Het aantal aanvragen om hulp is steeds zoo groot, dat velen helaas teleurgesteld moeten worden, ornaat de voorraad veel en veel te gering is om een ieder te helpen. Men bedenke echter bij het afstaan van kleeding en voorwerpen toch vooral, dat alleen bruikbare goederen etc. waarde voor de instelling in casu de ge zinnen heeft, daar men in het tegenoverge stelde geval het tegendeel bereikt, wat feite lijk beoogd wordt. Het komt nog zoo vaak voor, dat het ontvangene absoluut waarde loos is en hierdoor de vereeniging kosten maakt voor het afhalen e.d. die niet gedra gen kunnen worden. Vooral waar de gezin nen door de langdurige werkloosheid veelal geheel zijn uitgeput en niet in staat zijn de geringste vergoeding te betalen is de taak die het bestuur op zich genomen heeft verre van gemakkelijk. Degenen die nog niet ge heel en al met het werken en streven der vereeniging bekend zijn, zij medegedeeld, dat het Brokkenhuis beoogt hulp en steun te bieden aan noodlijdende gezinnen zonder onderscheid van gezindte in den vorm van kleeding, beddegoed, schoeisel etc. De Ver eeniging draagt dus een strikt neutraal ka rakter. In verband met den nood die nog gele nigd moet worden, hoopt het Bestuur weer spoedig een groot aantal adressen te mogen ontvangen waar goederen afgehaald kunnen worden. Ook geldelijke bijdragen zullen dankbaar worden aanvaard, daar hiervoor nieuwe kleeding zal worden aangekocht. Het gironummer van de vereeniging is 147245. Laat nu een ieder die daartoe in staat is een steentje bijdragen om de moeilijkheden die in vele gezinnen meer dan hoog zijn geste gen te helpen lenigen cn verzachten en een zonnstraaltje brengen daar waar dit zoo noo dig is. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven wor den aan het adres: Kinderhulsvest of tele fonisch no. 15813. Voorts te Haarlem bij Mevr. G. N. v. d. Vangstde Gilde, Brede- rodestraat 14. tel. 11702 en bij Mevr. v. Kem- pe Valk—Robbers, Kempstraat 14, tel. 14441 en te Bloemendaal bij Mevr. LioniJungblut. Rijperweg 1. tel. 22115 en te Heemstede bij Mevr. RhodiusBunge, tel. 28279. Het Bestuur van het Brokkenhuis: A. VAN MARSELIS HARTSINCK, presidente. P. J. MULDER, Secr. -Penningmeester, Het Lenteliedje door TON RUIGROK. Er flaneerden door de rumoerige straat van de havenstad individuen, die er gesoig- neerder uitzagen dan Frits Valkenhof, maar geenszins waren ze. zooals hij. stuk voor stuk vijf honderd gulden waard. Hij was 't en het stond, voor wie het niet gelooven wou. met letters zoo groot als bij 'n oogendokter, tegen de muren van alle politieposten gedrukt. Vijf honderd gulden beloonln? voor inlichtingen welke konden strekken tot aanhouding en voorgeleiding van Frits Valkenhof. Hij wist 't en het stemde hem droefgeestig en vervulde hem met dien onvrede, welke hem ook gedurende zeven gevangenisjaren met nimmer eindigende hardnekkigheid had ge beuld. Geen dag, geen uur had hij rust of be rusting kunnen vinden, na wat menschen hem hadden aangedaan. Zeven jaren had hij moeten kampen, om de wegbrokkelende her innering aan wat het leven was in gedachten weder op te bouwen, en nog was net anders dan het beeld dat hij gepoogd had te behou den. Hij zag nu de werkelijkheid en alles was na zeven jaren voor hém anders: de stad met haar vele vreemde geluiden, de in den schoot der metropool verborgen levens, het leven zelf. Het. was te plotseling op hem toegespron gen: zijn kans. zijn goed gebruikte kans om te ontvluchten, de eerste vreeselijke angst daarna, toen hij in gevangeniskleren door het bosch vluchtte en dan de twééde kans het huis waarin hij kleeren had gevonden, gewone burgerkleeren en geld. om te leven. te levenTe plotseling en te huivering wekkend was het geweest, als een droom, welke niet waar kon zijn. omdat de beelden welke hij nu zag. te vervormd waren. Maar de droom was .realiteit en de vrijheid was geen schijnbeeld, maar werkelijkheid. En met dat besef kwam terug zijn uit dolle vreugde even -ergeten angst, cn kwam terug de onvrede, welke hem zeven jaren had ge marteld. Hij was vrij maar voor hoelang? Hij was maar keken niet alle menschen hem aan met begeeringe. dierlijke, loerende blikken, als om vast te stellen, of hij niet de man was, op wiens hoofd vijf honderd gulden was vastgezet? Maarliep hij dan niet vrij en onge hinderd en was het dan niet gevangenlsver- boelding. in èlken mensch. dien hij ontmoette of die met hem door de straat mee op liep, zijn verrader tc zien? Er gebeurde niets, hij liep hier maar. en hij kon elke minuut ge nieten van het leven, zooals het was be doeld en zooals het ook hem geschonken werd. En elke minuut week verder terug oio niet tot volle genieting in staat stellende, verdoezelende dronkemansvreugde en met eiken tel kwam er voor in plaats het rustige besef, dat hij zijn leven in de maatschappij heroverd had. In zijn kop woelden alle weer fantastische plannen. Wat voorbij was, moest worden ver geten en opnieuw moest hij beginner-. Het kon. het kón. het moest kunnen. Kijk de menschen maar aan. Ze lachen voortloopend en. als hij zelf. genietend van het lentewever. Lente... God. het was lente! Daar ginds, achter de grauwe murcr. was he: eeuwig winter, maar hier was het lente, zelfs in de rumoerige straat- en hier was het vol cn brocier.d lente op het plein aan het einde. De knoppen der boomen waren vervuld van een nieuw begin, crocusjes kleurden nieuw het leven in het gras en onder de boomen stond een bolwangige jongen te fluiten op 'n klarinet, een deuntje, da: een lenteliedje zjjn moest. Hij bleef staan en luisterde en voor de eerste maai scheen vor goed de onvrede ge weken Zooals de jongen speelde, zoo had hij ook. als jongen, het leven gefloten: zonder angst, zónder zorg, zónder schuldbesef. Dat was het leven geweest, het cenige leven, dat geleefd kon worden en dat zou kunnen weer keeren. De jongen floot zijn liedje uit on luisterend vormde hij intuschen steeds weer nieuwe en steeds verder strekkende plannon. Moeilijkheden, die geen uur geleden nog onoverwinnelijk schenen, telden nu niet meer dan asch. welke met licht gebaar wordt weg- gestrooid cn geen enkel plan was tc grootsch om niet te worden gevolgd door een kloeke daad. Allesalles kónwant was het geen lente en was hij niet vrij cn lachten niet alle menschen. die met hem luisterden naar het gefloten liedZe duwden wat achteruit, de menschen. en hij stond al lang niet meer op de eerste rij. maar ze bedoelden het toch niet kwaad en zij gunden hem wol. óók te luisteren naar het lentedeuntje, al was het dan niet op de eerste rij. zoodat hij den jongen zelfs niet. meer zag. Dat behoefde ook niet. Dij hoorde toch dc fluittonen, die. En plotseling gebeurde het. Er werd geflo tenHard en schel gefloten <»n terwijl do menschen op de eerste rij wel zagen, dat de Jongen het deed. als speelsch intermezizo, zag hij niets, maar hóórdehóórde dat fluiten en hij drong de menschen opzij, zoo- dat zij hem verrast aankeken cn één hom herkende, Hij schudde de één, die hem vast greep, van zich af. maar die één riep zijn naam en op datzelfde oogenblik floot een agent. Het lentelied was uit. ALARMPISTOOL KOMT ONDER DE WAPENWET. HET IS NIET ZOO ONSCHULDIG. Blijkens dc memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wij ziging en aanvulling van de Vuurwapen- wet-1919 is de Minister van Justitie van oor- cee.. dat het voor de handhaving van orde en veiligheid zeer gewenscht is, ook de alarm pistolen onder de voor vuurwapenen gelden de regeling te brengen cn ze niet in den vrijen handel te laten. Hij haalt als voorbeelden van gevaarlijk- hé ;d aan de overval op een kassier van een wisselkantoor te Rotterdam, waarbij deze mot zulk een pistool aan de oogen gewond werd, en de overval op het postkantoor te Ginn'iken. waarbij eveneens een alarmpistool met succes gebruikt werd. Dat emn onschuldig kinderspeelgoed on der de wet zou moeten brengen, kan kwalijk als consequentie van 's minsters opvatting worden gesteld. BIJ WERKZAAMHEDEN TN DE HAVEN VERDRONKEN Woensdag te omstreeks vijf uren zijn twee timmerlieden die in de haven van Grave werkzaamheden verrichtten te water ge raakt. Hoewel een van beiden vrij spoedig op het droge was sebracht- waren de levensgeeseten reeds geweken. Het slachtoffer is de 17- jarige H. v. d. Hoogen uit Velp (N. B.) Om zeven uur werd het lijk opgehaald van den 35-jarigen gehuwden G. Ketterings uit Grave ONAFHANKELIJKE SOCIALISTEN Te Hengelo is een afdeeling van de O. S, P. opgericht met 25 leden. COMPROMISVOORSTEL GEDEELTELIJK AANVAARD. ONDERHANDELINGEN IN AMSTERDAM'S G. O. VOORTGEZET. In de Woensdag voortgezette vergadering van het. Amsterdamsche Georeaniseerd Over leg heeft volgens de Msb. wethouder Krop man medegedeeld dat B. en W. in hoofdzaak met het voorstel der Kath., Christ en neu trale organisaties meegaan. Zij moeten ech ter de loongrens voor de korting van 2 12 pet. in plaats van op f 1500 op f 1000 stellen. Het voorstel tot toeslag van f 1 1/2 op de looner. van de werklieden in de gemeentelijke arbeidsreserve werd door den wethouder af gewezen. Ilij zegde evenwel toe dat dc loo- nen van deze werklieden alsmede voor dc wachtgelders ongewijzigd zullen blijven. De loonen var. het personeel dat in dc tramre serve is, zullen daarentegen wel gekort wor den. B en W. zijn voorts bereid de overeenkomst tot 1935 aan te gaan op voorwaarde dat er zich in dien tijd geen bijzondere omstandig heden zullen voordoen. Men kwam hierna in de vergadering over een, dat men wederzijds zou trachten een be vredigende oplossing te vinden ten aanzien van de korting van 2 1/2 pet. De kwes:>s van dc verhooging van f 1.50 van de loonen G. A. R. za! op een nader te bepalen - tijdstip opnieuw aan <ic orde ko men. INGEZONDEN MEDEDEF.LINGEN. a 60 Cts. per regel. Meer steun voor den voet do nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN NASSAUSTRAAT 1 TELEF. 13490 SCHEEPVAARTBERICHTEN (Zie ook elders in dit nummer). HOLLAl^bAMERIKA LIJN Dinteldijk Rotterdam n. Vancouver 9 v. van Francisco. Maasdam Rotterdam n. New-Orleans 12 n.m. v. Havana. HOLLAND—OOST-AZIë LLJN Gaasterkerk (ultr.) 13 te Shanghai. Aagtekerk (ultr.) 11 van Yokohama. Oostkerk (uitreis) p. 11 Ouessant. HOLLAND—ZUID-AFRIKA LIJN Heemskerk 13 v. Bcira te Rotterdam. Amstelkerk (ultr 13 van Durban. HALCYONLIJN Stad Vlaardingen Vlaardingen n. Narvik 11 (4.23 n.m.) 200 mijl O- N. O. van Wiek, Stad Arnhem 12 v. Oran n. Gravosa en Eusak. Maasburg 12 v. B. Blanca n. Rotterdam. Rozenburg 13 v. v. Bilbao te Velsen voor Immlngham. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Flandria (thulsr.) 12 v. Las Palm as. Salland 13 v. Amsterdam n. La Plata. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (thuisreis) 12 v. Bahia- ROTTERD AMSC HE LLOYD Dempo 13 v. Batavia n. Rott. Tosaxi (thuisreis) p. 13 (1 v.m. Land's Kn<l Kota Inten (thuisreis) p. 12 (2 n.m. Fi llister re. STOOMVAART MIJ OCEAAN Perseus Japan n. Rotterdam 12 v. Colombo MARKTNIEUWS GROENTEMARKT TE HAARLEM Brussclsch lof f 0.160.26 per K.G. KnaJcpeen f 0.06—0.08 per K.G. Sla f 4—9 per 100 krop. Raapstelen I 1—2 per 100 bos. Eoerenkool f 0.35—0.55 per kist. Spinazie f 0.40—0.80 per kist. Andijvie f 0.50—0.70 per kist. Gele kool f 0.350.60 per kist. Roode kool f 0 05—0.08 per stuk. Bloemkool f 0.20—0.35 per stuk. Radijs f 0.03—0.06 per bos. Rabarbar f 0 150.30 per bos. Pre; f 0.06—0.15 por bos. Selderij f 0 02 -0.10 per bos. PietcxGche I 0.10—0.30 per bos.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7