PEL De komende strijd tegen de Belgen. VOETBAL. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 APRIL 1932 Ons Stadion te klein. De groote revanche. Van der Meulen en van Male. - Zal de H.F.C. er z'n vijftigsten interlandwedstrijd halen? De zware taak van Lagendaal. - Men kan op on ze ploeg ver trouwen. Veranderingen in het Belgisch Elftal. Na do schitterende overwinning van onze ploeg op de Belgen te Antwerpen eenige we ken geleden, ls er voor de ontmoeting te Am sterdam een ongekend groote belangstelling gekomen. De aanvraag voor toegangskaarten voor dezen wedstrijd heeft die voor alle vroe gere wedstrijden overtroffen, zoodat zij, die in het bezit gekomen zijn van een kaart, zich wel als bevoorrechte stervelingen mogen be schouwen. Indien men driemaal zooveel plaatsen gehad had als gewoonlijk, zou men nog voor een uitverkocht stadion hebben ge speeld! Dit feit doet weer duidelijk zien, dat het Amsterdamsche Stadion, dat reeds veel te klein was voor het doel, waarvoor het werd gebouwd, veel en veel te klein is voor de eischen. welke men tegenwoordig aan een Stadion voor internationale voetbalwedstrij den moet stellen. Vrijwel alle landen, die in de internationale voetbalwereld een ro! van eenige beteekenis spelen met uit zondering van de Noordelijke landen en die op den Balkan, beschikken over terreinen, waar veel meer toeschouwers geborgen kun nen worden en zelfs dan komt men bij be langrijke wedstrijden nog ruimte te kort. De gevolgen van dat gebrek aan plaats ruimte zijn voor de voetballiefhebbers al recr onaangenaam. De plaatsen kosten veel te duur en desondanks kunnen slechts enkele bevoorrechten ze krijgen. Men geeft in de eerste plaats de kaarten aan de leden van den bond, waarvan het gevolg is, dat het groote publiek, waarvan de clubs het tenslotte toch moeten hebben, vrijwel nooit in het be zit van kaarten voor internationale wedstrij den kan komen. Een Stadion met ruimte voor 50.000 toe schouwers kan gerust als een minimum eisch gesteld worden, al zou ook dat nog te klein zijn om aan de belangstelling voor de wed strijden tegen de Belgen te voldoen. Overigens is de juistheid van de stelling, dat goed voetbal de beste propaganda voor het spel is, in den laatsten tijd weer duide lijk bewezen. Nu onze ploeg te Antwerpen zoo goed heeft gespeeld, wil ledereen haar in ac tie zien. waarbij men er blijkbaar op rekent, dat Lagendaal weer op z*n minst een viertal doelpunten maakt. Wij vreezen, dat dit niet zal meevallen. Lagendaal heeft te Antwerpen o.i. den wedstrijd van zijn leven gespeeld, een dergelijke prestatie zal niet gemakkelijk te verbeteren zijn. De wedstrijd van a.s. Zondag wordt zoowel door de onzen als door de Belgen als een re vanchewedstrijd beschouwd. De Belgen zullen zich inspannen om de zware nederlaag op eigen terrein te doen vergeten en onze ploeg zal a! het mogelijke doen, om door een over winning de smaad van de 3—2 nederlaag in den extra wedstrijd in het Amsterdamsche Stadion, uit te wisschen. Men kan er dus van verzekerd zijn. dat van beide kanten alle krachten zullen worden ingespannen. Ongetwijfeld staat onze' ploeg er het beste voor. De keuzecommissie heeft hetzelfde elf tal gekozen, dat. de fraaie overwinning te Antwerpen heeft behaald; vermoedelijk zul len er slechts weinigen zijn. die een derge lijke keus niet zuflcn toejuichen. Zeker, te Antwerpen Ls het succes van de ploeg wel wat van een onkel speler gekomen; Lagen daal heeft door zijn vier doelpunten den in druk gewekt-, dat hij alleen deBelgen geslagen heeft, doch in werkelijkheid heeft onze ge- heelc ploeg daartoe meegewerkt. Maar er warcr toen enkele plekken in de ploeg die men liever anders gezien zou hebben. De linkervleugel van den aanval hebben we wel eens beter gezien; er waren ook periodes, dat onze middenlinie niet zóó werkte als men dat wel gewenscht zou hebben. Het zou ech ter zeker een toeval zijn, indien alle spelers van een ploeg tegelijkertijd hun beste spel zouden geven. Mogelijk, dat de spelers, die 1e Antwerpen iets beneden de verwachtingen bleven, thans zich ver daarboven weten te verheffen. De capaciteiten zijn er; het is slechts een kwestie van stemming, geluk of toeval, dat de topvorm wordt bereikt. Als er één speler is. die zich in korten tijd een prachtige reputatie heeft weten te ver overen, dan is het zeker van Male. In de eer ste helft van het seizoen was hij niet meer dan een goed clubspeler. Langzamerhand heeft hij zich toon door gestadige oefening naar voren gewerkt. Bij den laatsten thuis wedstrijd tegen de Belgen was Van der Meu len door een ongeval verhinderd. Hoewel reeds toen door menschen. die het werk van Van Male hadden gevolgd, verklaard werd. dat hij de aangewezen opvolger van v. d. Meuler. was, gaf de Keuze-commissie toch de voorkeur aan Odijk, een doelverdediger zon der stijl, van wien men zeker kon zijn, dat hij goede doch ook slechte wedstrijden zou kunnen spelen. Het was een lot uit de loterij Een hoofdprijs of een niet! De commissie trok ditmaal helaas do niet. Toen nam men een proef met van Male in een oefenwedstrijd teger. een Engelsche ploeg. Men kan zeggen, dal hij kwam, zag en overwon. Hij werd op genomen in de nationale ploeg tegen de Bel gen. waarin hij met Lagendaal en Adam het drietal vormde, dat het meeste tot de over winning heeft bijgedragen. Wij hebban aan h*t succes vin van Male geen oogenblik getwijfeld nadat we hem er-'.ee moeilijke wed-t-Hden voor Eetjenoord hadden zien spelen Blijft hij dezen vorm be waren en daar hij zijn spel zeer ernstig opneemt is er geen motief om daaraan te twijfelen dan ls hij de opvolger van Van der Meulen en zal hij nog menigmaalhet Neder.andsche doel mogen verdedigen. Vat. der Meulen heeft voorloor' Jd;j de samenstelling van onze nationale ploeg buiter. beoordeeling te mogen blijven, daar hij zich nog niet geheel fit gevoelt. Wel zal hij de wedstrijden voor H.F.C. spelen doch dat is eigenlijk slechts noodgedwongen. Het is zeer wel mogelijk dat Van der Meulen in net volgend seizoen weer ernstig in training gaat en dan zal het voor de Keuze-commis sie een lastige taak worden om tusschen hem en v. Male te kiezen. Het zou overigens zeker door iedereen toegejuicht worden, indien van der Meulen het nog zoover zou weten te brengen, dat hij nog tweemaal voor onze na tionale ploeg kon spelen, waardoor hij het vijftigtal internationale wedstrijden vol zou gemaakt hebben. Dat zou zeker een waardig besluit van zijn internationale loopbaan kun nen zijn. Het tweetal van Run en Weber zal weer de achterhoede vormen. Spelen ze zóó, als ze' dat te Antwerpen deden, dan behoeft er geen vrees te bestaan, alleen zal Weber zich beter aan het spel van Paauwe dienen aan te pas sen. De vrijheid die Bastin af en toe genoot, was hoofdzakelijk te wijten aan onvoldoende samenwerking van Weber met Paauwe. Na eiken wedstrijd leest men in de ver slagen, dat Anderiesen toch niet de ideaal spil is; toch wordt hij maar telkens weer op nieuw herkozen. En m.i. volkomen terecht. In het kader van deze Nederlandsche ploeg past Anderiesen volkomen. Zoolang we een speler als Lagendaal hebben, die op zich zelf doel punten kan maken, is een opstuwende spil in onsa ploeg niet noodzakelijk, derhalve kun nen we groot voordeel trekken van de groote verdedigende talenten van Anderiesen. die in onze ploeg eigenlijk de verbinding tusschen de achterhoede en cie middenlinie vormt. Bas Paauwe is zeker een voortreffelijke spil doch hoeveel baren, die Anderiesen gemak kelijk kan wegkop pen, zijn voor Bas Paauwe onbereikbaar? 0.i. is de Ajax-spil juist de man, dien we in onze nationale ploeg noodig hebben. Over van Heel's spel behoeft men niet te schrijven. Iedereen weet wel, dat van Heel de beste technicus is en dat deze tech nische capaciteiten hem over de grootste moeilijkheden kunnen doen zegevieren. Paauwe is misschien de minste van het drie tal, omdat hij wat. (e weinig aanvallend en wat te veel verdedigend werkt. Adam komt hem thans vaak te hulp. doch dat zou niet noodig z'.in, indien Paauwe wat dichter ach ter den aanval speelde. Ir. ae voorhoecc staat Lagendaal voor een geweldig moeilijke taak. Iedereen verwacht van hem wonderbaarlijke dingen. Men rekent er op. dat hij om de Belgische achterspelers heen loopt, alsof ze niet bestaan en dat hij schoten in zal zenden, die het net zullen doen kraken. Dat zal hem echter niet altijd gelukken; mogelijk zal men dan weer, precies zooals na den extra wedstrijd tegen de Bel gen. beweren, dal hij op voetbalgebied een speler van geen beteekenis is. Lagendaal zelf zo! daar rustig onder blijven. Hij zal, zooals steeds zich inspannen om iets goeds te doen en lukt het niet, welnu, dan hebben we in onze voorhoede nog wel andere spelers, die doelpunten kv^en maken. We hebben 1" de eerste plaats nog onze vlugge buitenspelers Wels en van Nellen, die stedig in staat zijn den Belgischen doelman in moeilijkheden tc brengen. Beiden verstaan de'kunst om plotseling naar binnen te zwen ken en dan te schieten. Wels en Adam vor men een vleugel, die menige groote Engel sche beroepsclub ons kan benijden. Het zijn twee bij uitstek handige spelers, die zelfs den grootsten ster tot v/anhoop zouden kunnen brer.gen. Adam is juist in den laatsten tijd weer bijzonder goed op dreef. Voor zijn club speelde hij verleden week in den eindstrijd om den Zwitserschen beker, waarbij hij keer op keer te snel was voorzijn eigen spe lers! Die konden het door hem aangegeven tempo niet volgen. Met Wels zal hij daarvan geen last hebben. Mol was te Antwerpen niet bui tengewoon op dreef, doch later, in de oefen wedstrijden, liet hij zien weer in vorm te zijn. Hij zal dan ook het in hem gestelde vertrou wen wel niet beschrftnen. De Belgen hebben grooter moeite gehad met de samenstelling van hun elftal. Hoy- donckx speelt nog niet- en zal voorloopig ook wel niet meer spelen, daar hij te zeer door rheumatiek wordt geplaagd. In zijn plaats heeft men na eenige proefnemingen gekozen De Deken van de Antwero F. C„ die o.a. voor de Belgische ploej£ te Montevideo heeft ge speeld. Hij is wat klein van gestalte, doch tegenover Wels en Adam Ls dat van geen be teekenis. Alleen zal het tegenover Lagendaal wel eens een handicap kunnen zijn. Nouwens werd als rechtsback en van den Berghc als doelverdediger gehandhaafd. Dat men in België geen beter doelverdediger heeft, dan van den Berghe, wiens spel tech nisch nog zeer onvolkomen is, verwondert ons wel. In de middenlinie heeft men Declercq ver vangen door Claessens van de Union St. Gil- loise wat men algemeen als een verbetering beschouwt. Hij is een geweldige werker, die het Adam en Wels wet eens lastig zou kun nen maken, hoewel men tegen deze twee spe lers meer heeft aan goede techniek dan aan geestdrift. Hoewel Bastin in den vorigen wedstrijd slecht? Invaller was, heeft men hem gehanc- haafd wat verklaarbaar is, daar hij de beste --peler uit den Belgischen aanval was, on- cianks het feit, dat hij reeds in 1920 tegen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. ons heeft gespeeld. Zijn groote ervaring hij speelde reeds 35 interlandwedstrijden maakt hem nog altijd tot een gevaarlijk te genstander. Voorts heeft men den linksbin nen, Verbeeck, vervangen en wel door Grim- monprez, die voor onze spelers geen onbe kende is. Goede jenge krachten schijnt men in België niet te hebben, daar men anders niet tot oudere spelers als Bastin en Grim- monprez z'n toevlucht zou nemen. Het is thans de vraag aan welk elf al de revanche in dezen wedstrijd zal gelukken. We zijn ditmaal optimistisch gestemd, zoodat we gerust durven verklaren, dat we onze ploeg met vertrouwen in het veld zien gaan. We hebben thans 47 wedstrijden tegen de Belgen gespeeld, waarvan Nederland er 20 heeft gewonnen en 16 verloren. We leiden met een doelgemiddelde van 103 tegen 85. C. J. GROOTHOFF. TL Z. C. Hier ter stede is opgericht, de voetbal - vereeniging (H)aarlemsche (Z)il ver smeden (C)omblnatie. Het secretariaat is gevestigd Bataviastraat 17. Het bestuur is als volgt samenge steld. J. Duineveld, voorzitter, D. Offen- berg. secretaris, H. v. d. Weerdt, penning- moester; C. Wieman en.H. Zwarter, commis sarissen. DAMMEN. VIERDE KLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. Voor bovengenoemde competitie speelden te Amsterdam de Christ. Damvereeniging „Amsterdam-Noord" n tegen de „Haarlem- sche Damclub" IV. De Haarlemmers wonnen met niet minder dan 173. De uitslag luidt als volgt: „A'dam-Noord" II „Haaii. Damclub" IV. J. van WierenH. C. Onkenhout 02 G. van VlietN. J. H. Koers 0—2 H. de ZaaierL. J. Froonhot 02 A. FarenhorstB. Henneke 02 C. VeltmanP. A. Nooij 02 G. van WierenP. J. Bijrij 02 J. DeurlooTh. C. v. d. Sluijs 11 G. LampingPh. G. Amelung Jr. 20 H. KroonJ. Zurel 02 J. Pauwels—H. C. Souverein 0—2 Totaal 317 SCHAKEN. HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP. Dinsdagavond speelde H.S.G. 4 in de com petitie van den Ned. Schaakbond tegen het vijfde tiental van de Amsterdamsche Schaak club. Na een zeer spannenden en gelijk opgaan- den strijd werden de punten met A.S.C. gedeeld. De volledige uitslag hxidt: H.S.G. 4 Haarlem—A.S.C. 5 Amsterdam. H. C. Kemp—W. Wolfsbergen 0—1 L. A. van OpzeelandH. Steur 1/2—12 H. RiphagenR. Blindeman 121/2 D. v. Bockhooven—D. J. Reneman 1/2—1 2 J. A. Erbrink—Mej. F. v. Levern 1/21 2 A. H. NessenMevr. A. de Sain 10 P. HinlopenA. Schaap 00 M. J. GroenlandN. Torer.stra 1—0 C. Postma—W. J. Bos 1/2—1/2 J. J. Kofocd—G. Bruinsma 1/2—1 2 Totaal 5—5 (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) ZEILEN. OM HET JOLLENKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Evenals in vorige jaren zullen ook dit jaar wedstrijden worden gehouden voor het 12-voets iollenkampioenschap van Neder land. De wedstrijden zullen gehouden wor den op 4 en 5 Juni op de wedstrijdbaan op de Kagerplassen. De inschrijving voor deze wedstrijden sluit reeds op 1 Mei aa Zooals men zich herinneren zal deden zich verleden jaar enkele moeilijkheden voor. daar er toen verscheidene zeilers had den ingeschreven, die geen redelijke kans op het kampioenschap hadden. Hierdoor moesten er toen nog voorwedstrijden gehou den worden, wat zeer veel tijd kostte. Om dit te voorkomen heeft de in Decem ber gehouden jaarvergadering der K. V. N. W. V. hiertegen een nieuwe maatregel geno men. Dit jaar zullen de inschrijvers een lijstje van de resultaten door hen in de na tionale zeilwedstrijden van de jaren 1930 en 1931 behaald, moeten overleggen. De Technische Commissie zal aan de hand daarvan dan beslissen of de betrokken zei ler mag mededingen. DE „HOLLAND" IN DE WEDSTRIJDEN TE NICE Zooals we onlangs reeds meldden, zou de „Holland" het speciaal voor de Olympische zeilwedstrijden gebouwde Star-Jacht van de gebroeders Maas uit Hilversum ter oefe ning enkele wedstrijden aan de Rivièra, n.l. te Nice en te Menton meemaken. We mogen hierbij wel even releveeren. dat aan deze met het oog op de Olympische zeilwedstrij den voor Nederland zoo belangrijke wed strijden, alleen kon worden deelgenomen door de medewerking van de Rottere!amsche Lloyd die het scheepje gratis naar Marseil le transporteerde en dc zeilsport daarmede wel zeer aan zich verplicht heeft. Aan de wedstrijden werd door 12 jachten deelgenomen, waaronder de sterkste Fraxi- sche en een Amerlkaansche deelnemer. Reeds de eerste dag bracht de Hollanders, bestaande uit B. Maas, als stuurman en J. Maas als bemanning, succes. Hoewel het zeer stil was, werd een spannende wedstrijd ge zeild en wist de „Holland", die de gcheele wedstrijd derde had gelegen op het einde de eerste plaats te veroveren. Ook in de drie volgende wedstrijden, die te Nice gezeild werden, wist de „Holland" steeds, zij het vaak na zwaren strijd en met een zeer geringen voorsprong, de eerste plaats te bezetten. De ..Fouali-Lieh" het Amerikaansche jacht wist driemaal de tweede plaats te bemachtigen. Het Fransche jacht „Troun de l'Air" werd éénmaal tweede Te Menton waar twee wedstrijden gezeild werden, was het weer niet fraai. Weinig wind en een zware hinderlijke z<_ gang. Een omstandigheid, waaraan de Hollanders zich niet zoo snel konden aanpassen. In den eer sten wedstrijd werden zij vierde en in den tweeden wedstrijd werden zij tweede. De overwinning was nu beide keeren voor een Fransch jacht. Zeer zeker zijn de uitslagen van deze wedstrijdeix voor Holland zeer hoopvol en bemoedigend. Aan het jacht zullen nog en kele door de ondervinding geleerde verbe teringen worden aangebracht, die de snel heid nog zal vergrooten. KAATSEN REGELINGWEDSTRIJDEN SEIZOEN 1932 Zooals elk jaar is op de jaarvergadering van de buitenafdeelingen van den Ned Kaatsbond, welke te Amsterdam gehouden is, een regeling bepaald voor de dit jaar te houden officieele kaatswedstrijden. In de eerste plaats zij vermeld, dat Haar lem op 26 Juni a.s. op haar terrein aan de Kleverlaan een wedstrijd voor de buiten afdeelingen zal houden. Voorts omvat het programma de navol gende wedstrijden: Competitiewedstrijden lc klasse op 19 Juni te Hilversum. Idem 2e klasse op denzelfden datum te Enschedé. Zijlstrapartij op 3 Juli te Amsterdam (win nares 1931). Tenslotte zijn de onderstaande doorelkaar- loten-partijen respectievelijk afdeelings- partijen vastgesteld t. w. Ede 5 Mei. Amers foort 29 Mei. 's Gravenhage 12 Juni. Hilver sum 17 Juli, Heerlen 14 Augustus, Rotter dam 28 Augustus, Amsterdam 4 September en Zeist 11 September. Tijdens de in Mei a.s. in Amsterdam te houden sportweek staat ook een kaa'sde- monstratie op het programma waarbij Haarlem en Amsterdam zeer waarschijnlijk uitgenoodigd zullen worden om dc kaats- sport te vertegenwoordigen. ARROND.-RECHTBANK. Aanrijding ^te Heemskerk. Op 12 October 1931 werkten eenige ar beiders aan den Tolweg te Heemskerk. Een wals stond terzijde van den weg en een meter of twintig daarvoor waren een paar grondwerkers bezig met grint-strooien. Om één uur ongeveer naderde met matigen gang een vrachtauto uit Beverwijk, bestuurd door een 25-jarigen arbeider uit Beverwijk en reed den 38 jarigen grondwerker uit Uit geest in den rug aan. Deze liep eeix groot* scheurwonde In dc rechterknie op,_die hem geruimen tijd belet heeft zijn bS&igheden uit te oefenen. Noch de aangeredene, noch ecnigw zich ter plaatse bevindende arbeiders hebben signalen gehoord, terwijl de wals stilstond en het grintstrooien niet erg veel lawaai maakte. Verdachte echter beweert herhaalde malen de handhoorn gebruikt te hebben. De eigenaar van de auto, die In den wagen zat, achtte den chauffeur mans genoeg om te besturen en zeide, dat er getoeterd was. De arbeiders waren echter blijven staan. De officier: „Dan had U moeten stoppen en wachten tot de menschen aan den kant waren gegaan". Op het laatste oogenblik zou de aange redene een sprong gemaakt hebben voor den wagen, verklaarde de auto-eigenaar, even als twee getxxigen a décharge zelden. Verdachte weet niet precies meer, hoe het gegaan is. De president heeft den indrxik, dat verdachte, toen hij de menschen zag staan, niet meer geheel rustig heeft be stuurd. De Officier zeide, dat het bij wegherstel- lingen niet altijd mogelijk is voor de weg werkers onmiddellijk op het eerste signaal uit den weg te gaan. Niettemin, haasten doen zij zich ook niet. Verdachte had echter moeten wachten. De officier eischt een hechtenisstraf van 3 weken en intrekking van rijbewijs voor 1 jaar. De verdediger mr. B. E. van Tijn vraagt vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: v. Meizer, Boeren- steeg 11, autoped. Sewalt, Bisschop Ottostraat 18, speelgoedauto. Prijs, Gen. Cronjéstraat 54 bril. Hogendijk, Dr. Leydsst-raat 67, 2 boor den. Goedhart. Rozenpriëelstraat 10, étui m. schrijfbeh. v. d. Plas, KI. Houtstraat- 109 rd., handschoen. Kennel Haerlenx. Regentesselaan 22, 2 honden. De Boever, Klarenbeekstraat 69 rd., handschoenen. Bureau van Politie, Smedestraat 9, handschoen. Krom, KI. Heilig land 99, idem. Zwart, Djambistraat 7, honden penning. Hooink, Wolstraat 4, jas. den Hee- tem, Ternatestraat 34, muts. Bureau van Po litie, Smedestraat 9, 2 portemonnaies m. inh. Lak, Paul Krugerstraat 54, idem. v. d. Broek, Ged. Voldersgracht 6, rijw. belastingmerk. Schippers, Schalkwijkerweg 49, idem. Liefe rink, Meidoornplein 17, gymnastiekschoen. Jacobs, Hof van Egmond 20, idem. „MIJN VADER EN IK". Aangemoedigd door het succes dat de voor stelling van „Mijn Vader en ik" Zondag Jl. geoogst heeft zal het gezelschap van Het Centraal Tooneel van het Centraal Theater te Amsterdam nog vier voorstellingen van genoemd blijspel geven, en wel op Zaterdag 16, Zondag 17, Maandag 18 en Dinsdag 19 April, in den schouwburg aan den Jaixsweg. „JACOB VAN LENNEP". De heer H. J. J. van Zandbergen zal ztfn 121/2-jarig jubileum als werkend lid der kon. erkende tooneelvereeniging Jacob va-n Lennep" vieren. De huldiging heeft plaats op Woensdag 2n April in den Stads-Schouwburg. Opgevoerd zal worden: „Er zij Recht". De jubilaris treedt op in den rol vanrMr. Wehner President van den Rechtbank. STADSEVANGELISATIE. Met toestemming der plaatselijke Overheid hoopt de Stadsevangelisatie andermaal haar arbeid in de openlucht voort te zntexx in de verschillende deelen der gemeente Haarlem en wel des Zaterdagsavonds op de Oude Gracht bij de Kleine Houtstraat en Zondags middags om zes uur op het Kennemerplein achter het Station. HAARLEM S STRIJKTRIO. Men schrijft ons: Zondag 17 April geeft Haarlem's Strijktrio (Vonk, Leidner en de Wilde) een kamermu- ziek-matinée in de Gemeentelijke Concert zaal, waarbij tot uitvoering komen strijk trio's van Haydn, Mozart, Beethoven en Ro ger. Dit ensemble trad o.a. met gi'oot succes op, bij een van de Gemeentelijke Orgelcon certen van het afgeloopen seizoen. Wij twij felen er niet aan, of ook voor deze matinée zal groote belangstelling bestaan. De gtfcdkoope toegangsprijs behoeft voor niemand een beletsel te zijn, om deze, zel den in 't openbaar uitgevoeixle werken te gaan beluisteren. PINKSTER WEEK-END VOOR JONGE REMONSTRANTEN. De Jongeren der Rem. Gemeente te Haar lem hebben een Pinkster Week-end uitge schreven. Men wil zoo trachten een nauwer contact te bx-engen tusschen de vele jongeren der Rem. Gemeente, door gezamenlijk gedu- rexxde 2 1/2 dag één gemeenschap van jonge meixschen te vormen, die tracht de oplos sing te vinden van leverxsvragen. welke voor velen dezelfde zijn. Gedurende de Pinkster dagen zullen in het vacantie-week-end-huis ,,De Dotter", op de heide tusschexx Hilversum en Blaricum, vele Haarlemsche Jongeren samenkomen en die dagen doorbrengen met sport, spel, muziek en daixs en uitwisseling van gedachten, die zich bij de jongeren voordoen. Het vertrek uit Haarlem is bepaald op Zaterdagmiddag vóór Pinkster, de thuis komst heeft plaats in den avond van den Tweeden Pinksterdag. Ds. Haentjens en mevr. Blomberg—Zeeman zullen een gedeelte van het week-end mede maken. UITGAAN. BOEFJE. Weinige tooneelstukken verheugen zich in zulk 'n langen levensduur als Brusse's Boefje dat nu al sedert jaren op het repertoire van het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel staat en niet ophoudt een belangstellend en dank baar publiek te vinden. En geen gewoon verschijnsel is t ook, dat eenzelfde kuns'enaar in alle vertooningen van een tooneelstuk met onverminderde levendigheid en geest de hoofdrol blijf: ver vullen, zocals in dit geval Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees heeft gedaan. Aa. Zondag wordt dit stuk in den Stads schouwburg te Haarlem door het Ver. Rotier- damsch-Hofstad Tooneel nog eens vertoond 1 exx het is te verwachten, dat velen zich aan getrokken zullen gevoelen het boeiende stuk te gaan zien.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14