Nederland—België (2—1) KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN Via den Luidspreker. VOETBAL. Een onbevredigende wedstrijd, maar een verdiende overwinning. Anderiesen als ster. Adam zorgt nu voor de goals. - Veel gezwoeg, maar weinig fraai voetbal. - Lagendaal gewond en vervangen. Een slot als een nachtkaars. P. We zullen er werkelijk nu eens aan moeten wennen, dat de Nederlandsche voet balploeg haar fraaiste prestaties en sensaties in het buitenland vertoont. Toen de ma gere jaren eenmaal, dank zij den nieuwen wegen die Lotsy, Mundt en Herberts zoch ten en vonden, voor een aanmerkelijk vet tere periode plaats maakten, behaalde onze 'oranjeploeg verrassende en luid toegejuichte overwinningen te Kopenhagen, Parijs en Antwerpen. Elk stuk voor stuk prestaties van niet geringe orde. Maar in ons eigen Am sterdam werd eerst in een naargeestigen extra wedstrijd verloren van de Belgen en gisteren nou, gisteren wonnen wij op het randje in een wedstrijd die eigenlijk alleen wat emotie bracht toende Belgen dank zij een energieke krachtsontplooiing in de meerderheid waren. Dat wil zeggen de eerste twintig minuten na de rust. Het wordt een beetje eentonig om het telkens weer te zeggen na een wedstrijd in het Am- sterdamsche Stadion, maar de waarheid moet gediend worden: Deze HollandBelgië strijd is een teleurstelling geworden. Natuurlijk waren de verwachtingen na de formidabele zege te Antwerpen te hoog gespannen. Zooiets lukt niet gauw tweemaal in een kort tijdsverloop, want hoewel de Belgen op het oogenblik niet rijk zijn aan talent, vooral niet aan jong talent, zijn zij toch nooit minne tegenstanders. En dan Lagendaal moest eigenlijk wel een decep tie worden. Je kunt eens een keertje vier maal in een wedstrijd scoren, zelfs wanneer je, afgescheiden van een uitzonderlijk krach tig werkend been, een zeer middelmatig voet balier bent, maar zooiets lap je hem niet nog eens in een maand tijd. In Antwerpen lukte het ons kanon, niet het minst doordat hij in Herremans, den Belgischen back, een tegenstander vond, die hem niet te snel af was. Verder lukte het, omdat hij nu eenmaal de richting goed te pakken had. Laten wij elkaar goed begrijpen, het is geen kwestie van hulde vandaag en verguizing morgen voor Lagendaal. Hij heeft te Antwerpen alle hulde verdiend voor zijn vier goals, maar hij is geen fijn voetballer, hij is lang niet be wegelijk genoeg en dezen Zondag, toen de Belgen hem als klitten op het lijf zaten, schoot hij tekort. Het kon niet anders. La gendaal is geen Adam. Hij kon zich niet ont worstelen aan de attentie, die zijn vier Ant- werpsche goals hem gisteren bezorgden. En overigens lukte het ditmaal niet, met zijn lukraak afgevuurde kogels. Jammer natuur lijk, maar zoo was het. Lagendaal was onge twijfeld de grootste deceptie op dezen Zon dag, eenvoudig omdat men (inclusief de Belgische ploeg) teveel van hem verwachtte, het onmogelijke van hem verwachtte. Waar bij dan nog kwam, dat de Xerxes man zich Zondagochtend al niet bijster lekker voelde. Zenuwen, dacht hij zelf. Ik kan het mij voorstellen, want ongetwijfeld zat een zeer belangrijk contingent van de 3o000 toe schouwers bij dezen wedstrijd van minuut tot minuut tc wachten, totdat, zijn mach tig been zou uitschieten en de Belgische keeper met droevige berusting een rood- gloeienden bal uit het net zou halen. Het was ontegenzeggelijk een vlugge wed strijd en onze mannen deden in strijdlust niet voor de Belgen onder. Merkwaardig was het weer eens op te merken, dat beide ploe gen tegen den vrij straffen wind in hun zui verste spel vertoonden. Voor de rust was oranje over het geheel wat sterker en de Belgen hielden den bal meestal veel tc hoog. De baltechniek was bij oranje in deze pe riode gedecideerd beter. Maar het was nogal frisch weertje en er was meer noodig dan het in deze eerste helft vertoonde spel, om het publiek werkelijk op te warmen. Dat deed Adam pas. toen hij op werkelijk onnavolg bare wijze plotseling door de Belgische ver dediging heen vloog, waarna echter zijn schot net faalde. Voordien had hij echter reeds gescoord. Technisch juist bekeken ge loof ik dat Lagendaal dat doelpunt maakte met een laatste zetje, toen de bal op de doel lijn lag, maar het schot was van Adam Er W3S toen nauwelijks tien minuten gespeeld. De Belgische keeper en de back Dedeken. bleven na dit doelpunt even op den grond liggen, maar dat kwam doordat zij in de verwarring tegen elkaar opgeloopen waren. De Belgen reageerden fel op dit doelpunt, maar hoewel van Male eens bij een corner leelijk missloeg en Weber ook eens raar liep tc schutteren, wisten zij geen wraak te ne men voorloopig. Dat had twee redenen. Hun eigen voorhoedespcl was bepaald zwak en bovendien speelde Anderiesen een waarlijk sublieme partij. Deze Ajaxied speelde Zon dag den wedstrijd van zijn leventotnu- toe. Hij heeft zichzelf in dezen strijd werke lijk overtroffen en werd hoogstens geëvenaard door zijn collega spil Hellemans, die met zijn voortdurend afzakkende kousen de ziel van de Belgische ploeg was. Wie zich ook bijzon der weerde in dc eerste helft was van Nellen. Hij gaf eenige sublieme voorzetten, waarvan echter nooit behoorlijk gebruik werd ge maakt. Later verminderde hij wat, waaraan een leelijke opdoffer in zijn zijde niet vreemd zal geweest zijn. En dan was er natuurlijk Adam, de voetbalartist met zijn steeds weer verrassende handigheid en zijn merkwaar dige snelle start. Verder misten Lagendaal en de Belgische voorhoede in dc eerste drie kwartier enkelo lang niet onplezierige kan sen en dit bracht de rust met. weinig bevre diging en een rillerig gevoel. Dit laatste niet vanwege het precaire van den 10 voor sprong (want de Belgen zagen er ook niet zoo gevaarlijk uit) maar meer vanwege het gemis aan zon en verwarmend enthousiasme Ik ben tijdens de rust niet in de Belgische kleedkamer geweest, maar ik stel me voor. dat de heeren elkaar eens ernstig hebben aangekeken en toen de tanden op elkaar geklemd. Ze begonnen de tweede helft ten minste met een flinke vaart en nadat Adam weer eens een snelle doorbraak had laten zien en tegen de lat had geschoten, kwamen de Zuidelijke broeders eindelijk los. Ze wer den sterker, hoe langer hoe sterker en zij stichtten verwarring in de Hollandsctk. ge lederen. Het duurde net zoowat twintig mi nuten en het eindigde met de verdiende be- Jooning van een doelpunt, dat o- r^ens uit ccn toaschouwersoogpunt al net zoo onbe vredigend was als het eerste Nederlandsche. Verwarring voor het Nederlandsche doel en een laatste zet van Capelle. Toen was het gelijk en we hadden er, met onze oranje voorkeur niets op te zeggen. En toen was het zoo vreemd, dat de Belgen danig ver slapten. Er zat niet veel zelfvertrouwen in hun ploeg. Daardoor werkten de onzen zich weer wat los, het spel werd constructiever, Lagendaal kreeg weer volop gelegenheid te toonen, dat hij te langzaam is. als jeugdige achterspelers hem fel op het lijf zitten. Neen, het was geen prettige wedstrijd voor Lagen daal cn het werd bepaald naar voor hem. toen hij hard tegen Lavigne opliep. Met het gevolg dat Lagendaal het veld uit moest en door Volkers werd vervangen en dat Lavigne nog vijf minuten daarna met zijn hand aan zijn ongetwijfeld pijnlijk cn warrend hoofd bleef loopen. Mol ging nu middenvoor, Vol kers linksbinnen. Volkers deed al heel wei nig, maar dit is geen verwijt. Ik maak die opmerking om er aan toe tc voegen, dat vele toeschouwers nog steeds in den waan ver- keeren, dat een invaller in de laatste 20 minuten van een wedstrijd buitengewoon nuttig kan zijn voor een elftal. Hij is nog frisch nietwaar. Wel, het tegendeel wordt bijna altijd bewezen. Er is niets zoo afgrij selijk moeilijk voor een voetballer, als in de laatste periode van een wedstrijd in te val len. Hij is niet in het tempo, hij past er niet in, hij loopt meestal rond als een kip zonder kop. Zoo ging het met Volkers gis teren, zoo gaat het vrijwel altijd. En Mol maakte er ook niet veel van op de midden voorplaats. Toch zou Nederland nog winnen. Na een half uur gaf van Heel een heerlij ken hoogen bal voor het doel en natuurlijk was Adam weer de opportunist om dezen bal op te vangen en met zijn borst in het doel te loopen. Dit doelpunt verwekte groot enthousiasme, omdat men ongetwijfeld voelde, dat dit de overwinning beteekende en omdat Adam het fabriceerde. De Belgen probeerden het nog met een eindspurt cn onze verdediging moest nog alle zeilen bijzetten maar het ging niet meer. En plotseling was het afgeloopen. Min stens drie minuten tc vroeg, als de groote Stadionklok goed liep. Ik heb trouwens nog een grief tegen den Zwitserschen scheids rechter Ruoff. Hij was strikt onpartijdig en niets ontsnapte zijn scherpen blik. Maar hij floot veel te veel voor vrije schoppen. Zoo- als trouwens tegenwoordig te doen gebruike lijk is. Helaas. Want wanneer eerlijk duwen te gauw voor onbehoorlijk wordt versleten, komen er al spoedig geniepigheidjes, die wel vaak ontdekt worden door een scheidsrech ter van het Ruolff-kaliber, maar die de vriendschappelijke stemming onder de spe lers niet ten goede komen. Aan die stem ming ontbrak Zondag wel eens wat- Zoo won oranje op het kantje in een vrij onbevrcdlgenden strijd, waarin allen hun uiterste best deden, maar niet bijster hoog voetbal vertoond werd. En als ik tot slot nog eenige spelers van beide ploegen moet noemen, die op den voor grond traden, dan zijn het, in volgorde van waardeering België: Hellemans, Simons, Bastin, La vigne. Nederland: Anderiesen. Adam. van Heel, van Nellen. De wedstrijd. Het is nog voor half drie als de Belgen het eerst het veld opkomen, begroet met het volkslied. Daarna verschijnen Van Heel cn zijn mannen, stormachtig toegejuicht dooi de duizenden. Het politiecorps laat liet Wilhelmus hooren. filmoperateurs draaien, fotografen zijn druk in do weer cn dan is het de Zwitsersche scheidsrechtei tuoff, die de beide aanvoerders naar liet middenveld roept. Hellemans wint. den toss en Lagendaal kan om even voor half drie aftrappen. De ploegen staan dat) als volgt tegenover elkaar: NEDERLAND: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.D.O.). Van Run (P.S.V Midden: Pauwe (Feijenoord), Anderiessen (AJax), Van Heel (Feijenoord), Vóór: Wek (Unitas), Adam (H.V.V.). Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.), Van Nellen (DH.C.). BELGIS: Doel: v. d. Berghe (R.C. Brussel). Achter: De Deken, (Antwerp F.C.) Lavigne (R.C. Brussel). Midden: Claessens (Union St. Gill), Hellemans (F.C. Mcclielen), Simons (Antwerp F. C.) Vóór: Bastin Antwerp). Grimmonprez. iRacing Geilt), Capelle (Standaard Luik», Voorhoof (Lierschc S.K.), Versyp (F.C. Brugge Dc eerste goede aanval komt van Holland sche- zijde, als Mol, naar Van Nellen pas seert. Deze zet scherp voor doel, waar keeper v. d. Berghe opvangt. Scheidsrechter Ruoff heelt intusschen reeds een freokickgcval ont dekt. Do Hollanders komen terug. Wels is bliksemsnel weg, geeft over aan den midvoor. maar Lagendaal schiet hoog over. De Oranje- hemden zijn aanvankelijk niet van 't Belgische doel weg te slaan; telkens moeten Lavigne en Dcdcken ingrijpen om gevaar te voorkomen. Hot is Bastin, die opluchting brengt voor de Belgen. Zijn snelle ren langs de lijn wordt besloten met een goeden pass naar zijn links binnen, Grimmonprez loopt door. Van Male loopt uit zijn doel, doch voor den Feijenoord- keeper oen gelukje, belandt het harde schot juist naast zijn doel. Holland leidt. Dan is Holland weer aan het woord. Van Heel is ver opgedrongen en geeft op fraaie wijze door aan Lagendaal. De Belgische ver dediging blijft staan, daar zij denkt dat onze midvoor buitenspel staat. Dit is echter niet het geval, Lagendaal en Van den Berghe geraken in duel om het leder. De Belgische keeper kan maar half wegwerken, het leder belandt bij Adam, die een hard laag schot inzendt. Van den Berghe stopt en Lagen- dael, die inmiddels is toegeloopen, maakt aan alle onzekerheid een eind (10). Een fraai staaltje spel van Adam. Van den Berghe moet even worden bij-1 gewerkt en dan wordt het spel weer hervat. Bastin forceert een hoekschop, die uitne mend genomen, door Van Male bij het uit- loopcn gemist wordt. Do kopbal van Voor hoof gaat juist naast. Even later schiet Capelle in volle rush hoog over. Onze rechtervleugel blijkt weer prachtig op dreef te zijn, Adam werkt hard en is voortdurend gevaarlijk. Na prachtig combi natiespel van dezen vleugel belandt het Ieder bij Lagendaal, wiens schot rakelings over de lat gaat. Opvallend is in deze periode het goede spel van Andriessen. Zijn afnemen is uit stekend: hij stelt zich steeds goed op en ook het voeden naar de vleugels, vooral naar den linkervleugel is meermalen fraai. Toch kon het spel ons niet hcelemaal bekoren; beide partijen verrichtten destructief heel goed werk doch het opbouwen van de aanvallen laat nog al wat te wenschen over, vooral bij onze Zuider buren. Daarbij komt nog, dat scheidsrechter Ruoff buitengewoon streng op treedt; geen foutje ontgaat hem en zijn veel gefluit hindert erg, terwijl het spel telkens in de kiem gesmoord wordt. Het kan niet ontkend worden, dat Holland sterker is. In het veld zijn de Oranjehemden beslist sterker en zelfs in techniek overtref fen de Hollanders hun tegenstanders. Maar de Belgische verdediging houdt stevig stand, in alle standen wordt getrapt en vooral Lagen daal wordt goed in de gaten gehouden. Als een Hollandsche aanval is afgeslagen, rent Adam bliksemsnel door de geheele Belgische verdediging heen en alleen voor doel mist hij een prachtige kans door hoog over tc schie ten. Een moment later is hij er al weer door, doch Lavigne redt op het laatste oogenblik door corner te trappen. Zoo verloopt er een half uur. waarbij Hol land voortdurend zich sterker heeft getoond. Na 35 minuten neemt Bastin voor de tweede maal 'n corner op het Hollandsche doel, doch doch thans heeft Van Male zich goed opge steld en wordt de bal weer het veld inge werkt. Direct zijn de Hollanders weer voor het Belgische doel, waar Lagendaal van dicht bij hard inschiet, maar v. d. Berghe stopt goed. Zonder dat er verder iets bijzondes ge beurt, breekt de rust aan met een I0 voor sprong voor Holland. De tweede helft. Eén minuut vóór half vier wordt weer be gonnen. Adam en Wels gaan er prachtig cn snel samenspelend van door, Adam krijgt het leder vrij, zijn schot belandt via v. d. Berghe's handen tegen de lat. Van Nellen staat al klaar om in te schie ten, maar in plaats dat hij zelf van de kans profiteert, zet hij wederom voor, waardoor de Belgische verdediging, die zich intusschen weer hersteld heeft, kan wegwerken. Een vrije schop tegen Paauwe wordt door Simons juist In Van Male's handen getrapt. Een schot van Bastin gaat juist naast. Het spel is nu niet meer verdeeld, van een overwicht van Nederland is nu geen sprake. Het spel van Holland wordt trouwens iets te kort gehouden, waardoor de enthousiast en snelspelende Belgische backs steeds met succes kunnen ingrijpen, al laat hun weg trappen veel, ja soms heel veel te wenschen over. Dit is ook het geval bij Claessens, die tegen onzen rechtervleugel niét is opgewas sen cn wiens voedende taak ook slecht ver zorgd is. Twee direct elkaar opvolgende cor ners op het Belgische doel leveren geen resultaat op. Dc stand is gelijk. Als scheidsrechter Ruoff voor de zooveclstc maul voor een kleine overtreding het spel heeft laten staken, wordt de bal door Hel lemans naar voren geplaatst. Van Run werkt maar half weg. Voorhoof zet stevig door, het leder belandt bij Capelle, die uit de ontstane doelworsteling het leder in het net werkt (11>. Er is dan twintig minuten gespeeld. Iedereen venvacht thans een snellen, open strijd om de leiding. De teleurstelling is bij de Hollanders dan ook' groot, als vijf mi nuten later Lagendaal in botsing komt met Lavigne, en de Xerxes-man het veld verlaat wegens een blessure in het gezicht. Behalve door deze blessure zal onze nationale mid voor den strijd ook wel hebben opgegeven door het niet fit meer voelen; immers de Belgische verdediging had hem steeds op dc huid gezeten, waarbij hij tal van malen on zacht was geraakt. Mol gaat nu midvoor spelen, terwijl de Ajaxied Volkers de linksbinnenplaats in neemt. Onze rechtervleugel gooit er nog ccn schepje op. Het is soms verwonderlijk hoe die twee kleine handige cn snelle spelers el kaar begrijpen. Éénmaal passeert Adam vier, vijf tegenstanders, maar vlak voor doel komt hij te vallen en dc kans is verkeken. De winnende goal. Ilij smaakt echter het genoegen even la ter Holland de leiding te hergeven, door vlug op een bal in te loopen, deze vlak voor dool op zijn borst op te vangen en langs den verrasten v. d. Berghe het leder in het net tc loopen (2—1). De tienduizenden Juichen den sympathie- ken speler geestdriftig is. Holland wordt nu weer sterker, doch Mol Is geen midvoor van klasse en zoo is de voor hoede in twee gedeelten gebroken, waarbij het grootste gevaar natuurlijk nog steeds van rechts komt. Van Heel geeft, als aanvoerder het voorbeeld, passeert tactisch een aantal tegenstanders, doch in het strafschofgebied komt hij te vallen, waardoor v. d. Berghe kan wegwerken. Vrij onverwacht fluit scheidsrechter Ruoff het einde. Zonder nog mede tc rekenen het oponthoud veroorzaakt door het onklaar worden van Lagendaal, leek het ons toe, dat nog minstens drie of vier minuten gespeeld dienden te worden. Holland won intusschen verdiend met 2-1. AFDEELING IV. Pr om. Comp. 2e klasse. Helmondde Valk 2—2 JulianaMiddelburg 35 Om den Ned. Voetbalbekcr. 3e ronde. SA.V.M.Kinheim 2—3 HalfwegArrh. Boys 2—2 4e ronde: Rigtersbleek—LONGA 4—5 HeraclesNoordster 62 G.VA.V.—Dongen 1—3 Buiten de Competitie: RotterdamAntwerpen 15 Amsterdam—Antwerpen 1 Kwart over twee. Wij allen hebben de steenen Poort achter ons: de gelukkige bezitters van toegangsbe wijzen de echte in de Stadionommurmg, de minder bevoorrechten als ik vele tiendui zenden die van Paula Grogger.wier roman „De Steenen Poort" zoo juist door Eva Raedt dc Canter in de A. V. R. O. studio is be sproken. In een luien stoel bij de kachel, met rn sigaartje, luister ik. Kan het mooier met dit weer? Ik weet het, 't is ersatz. Maar een er satz, die door Hollander eigenlijk geperfec- tionneerd is. Wij wonen den wedstrijd anders mee, we zien, door te hooren. Geroes, muziek, Vogt, Brabangonne, ge juich, Wilhelmus, meer gejuich, Hollander, 'n Poeier van Lagendaal, vlak naast. Nog een, maar óver. Het boeiend verslag van Hollander toovert het vlak van den luid spreker in een voetbal terrein om. Nederland is sterker, hooren we. Maar voorloopig is alles mis, Lavigne en v. d. Berghe, langs, achter, over. Dan loopt La gendaal den keeper en den bal in 't net. „Hoera! De eerste!" juicht er een. „Wat is er?" vraagt de juffrouw-van-be neden. Maar als ze hoort, dat het den voet balwedstrijd HollandBelgië betreft, mom pelt ze: ,.Om daar zoo'n drukte van te ma ken," en sluit haar kamerdeur weer. 't Gaat goed met het samenspel, zegt de luidspreker. De resultaten blijven echter na de eerste goal uit. En als 't rust is. zijn we niet erg gerust. De Belgen hebben zoo'n uithoudingsvermogen, en 't zou niet de eer ste keer zijn, dat ze na half-time een achter stand inliepen. De pessimist, die deze opmerking lanceert, schijnt gelijk te krijgen. Hollander vertelt, na de hervatting immers al, dat de Roode Duivels nu sterker worden. Pang, Bastin knalt in het zijnet. ..Griezelig." huivert een luistcraarster. Thans blijven dc namen van Lagendaal en Adam verzwegen, we hooren steeds Voor hoof, Versyp, Bastin noemen- De spanning bij ons stijgt. Zouden ze 't halen? Ik bijt mijn tweede sigaar stuk. „Toe dan toch, Holland!" moedigt m'n overbuurvrouw den luidspreker aan. Helaas! België maakt gelijk. De stemming wordt plotseling gedrukt. De gastvrouw vertolkt de gedachten der nu reeds in een komende nederlaag berustende anderen, als ze zegt: „Nou verliezen we ze ker." „We", dat zijn die elf jonge kerels daar op het veld, dat zijn de Hollanders in het Stadion en de luisteraars bij hun radio, dat is heel voetbalminnend Nederland. De spanning is een heel eind gedaald. Er is weer tijd om thee te drinken. De juffrouw van-beneden is de trap op gekomen, vraagt schuchter: „Hoe staat het-?" en blijft bij ons, in den ban van Hollander's versiag. We verslappen, meldt de luidspreker. En als Lagendaal uitvalt, gelooven we het al bijna. Maar neen, Adam, de kleine, aalvlugge Adam werkt met z'n borst den bal in het doel. We leiden! De jongeren dansen in de kamer, de juf- frouw-van-beneden slaakt een gilletje: „Vol houden!" En ze hóuden vol. Onze thee wordt koud, mijn derde sigaar gaat eraan, de juffrouw van-beneden heeft blosjes op haar wangen en schittecoogen. Laten de toeschouwers me niet praten van spanning! Die overzien de gansche situatie. Wij weten hoogstens, wat een of twee spelers doen; hoe de ande ren zich hebben opgesteld, kunnen we slechts raden. Daar zit spanning in! Hoe lang nog? Tien minuten, acht, nog zes! Ik zit, nee. sta met 't horloge in de hand. Nog drie minuten. Zou 't gaan? Dan een fluitsignaal en n uitbundig ge juich. Ook in de kamer. Twee—een voor Hol land. Dank U, meneer Hollander! Tien minuten voor half vijf. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. KinheimS. A. V. M. (32) Bijna iedereen wist te vertellen dat Kin heim voor de derde ronde van den K.N.V.B.- beker een „walk-over" zou hebben, doch iemand die de sport versla gen ook uit an dere bladen leest, wist reeds dat S.A V.M. een geduchte ploeg was, die nog wel van zich zou laten spreken. Zelfs gaf de Sportkroniek aan SA.V.M. nog wel een kansje. En SA.V.M. heeft het Kinheim inderdaad geducht lastig gemaakt. Vooral haar achter hoede en spil waren goed. Het zag er dan ook in het begin lang niet rooskleurig uit voor dc Velsenaren. Na vijf minuten kreeg Bakker per ongeluk een bal tegen zijn hand, waarvoor de scheidsrechter een penalty gaf. Onhoud baar ontstond hieruit het eerste doelpunt (0—1). SA.V.M. kwaan toen nog meer opzetten, doch vond in Rozemeyer een geducht.struikel blok, terw,l Druyven in het Kinheim-doel weer eenige staaltjes van solied doelverdedi- gen het zien. Niettegenstaande dit maakte de jnidvoor van S. A. V. M. uit ccn voorzet van links ineens (02). Nu kwam Kinheim wat meer opzetten. El len ging er enkele malen vandoor; harde schoten werden er gelost doch de S.A.VJV1.- keeper liet zich niet passeeren. Toen Michel Jr op den rechtervleugel oen bal te pakken kreeg, liep hij door tot vlak bij het doel. Zijn schot werd gestopt; een scher mutseling ontstond, waarna de bal in heb doel ge loopen werd (12). Kinheim kwam er nu steeds beter in cn kwam geregeld terug. Toen na een goeden aanval van links Michel Jr., den bal te pakken kreeg, was met een onhoudbaar schot de stand gelijk (22) Na de rust kreeg Kinheim wind achter en kwam flink in den aanval. Door het wel wat te ver opdringen van de backs waren enkele snelle uitvallen vooral van de S.A.V.M.-vleu gelspelers lang niet van gevaar ontbloot. Nadat Groeneveld Sr. reeds tegen paal en lat geschoten had maakte hij na twintig mi nuten een mooi doelpunt. De scheidsrechter wees naar het midden, doch toen de SA.V.M.-grensrechter pro testeerde, werd het doelpunt geannuleerd. Stals werd even later geblesseerd en moest uitvallen. Druyven moest nog eenmaal op het nip pertje redding brengen. Toen Asjes het elf tal weer completeerde ging 't wee op het SA.V-M.-doel af. waar na een mooien aan val van rechts Eilen onhoudbaar inkogelde (3—2) Nog even een laatste opleving bij S.A.V.M. doch tot doelpunten kwam het niet. Door deze overwinning plaatste Kinheim zich in de vierde ronde tegen V.S.V. Deze wedstrijd wordt Zondag a-s. gespeeld op het V.S.V.-terrein, A.s. ZONDAG: E. D. O.—HAARLEM GOUDA—H. F. C. OM DEN NED. VOETBAL BEKER (Vierde ronde): V. S. V.—KINHEIM. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: R.C.H. 5Spaarnestad 20 DamiatenH. F. C. 3 3—4 1 B: Haarlem 4Stormvogels 3 55 Promotie tweede klasse: V.S.V. 3—Kinheim 3 2—1 E.D.O. 4— H.F.C. 4 2—0 Promotie derde klasse. Hillincn 2-ED.O. 5 0—5 Haarlem 4Stormvogels 3 (55) De laatste wedstrijd van Haarlem 4 is op een zeer doelpuntenrijk gelijk spel uitgeloo- pen. Nadat de Haarlem-voorhoede eenige zeer gemakkelijke kansen om zeep gebracht heeft, ziet Stormvogels zich een penalty toegewezen wegens free kick van één der Haarlem-ver dedigers, welke benut wordt. (01). Haarlem maakt echter .spoedig gelijk, als Van der Lijke van dichtbij hard inschiet. (1—1). De middenvoor van Stormvogels zorgt er voor, dat zijn club met rust een 31 voor sprong heeft. Deze wordt direct na de hervatting tot 14 verhoogd. Na dit doelpunt pakt Haarlem de zaken beter aan en Kornmann maakt er via den paal 24 van, spoedig gevolgd door doel punten van Van der Lijke en Van den Berg. (4—4). Een spannende strijd volgt nu, waarin de middenvoor aan Stormvogels weer de leiding geeft. (45). Even hierna krijgt Haarlem een strafschop te nemen wegens hands van één der Storm vogels. Deze wordt benut door Van den Berg (55), waarmee het einde aanbreekt. Scheidsrechter Van de Putten leidde cor rect. R. C. H. 5Spaarnestad (20) Deze wedstrijd, die op het R.C.H.-terrein werd gespeeld, heeft den Veteranen der thuisclub het kampioenschap gebracht. Dit was ook tevens de slechtste, in dit seizoen door R.C.H. gespeeld. In de eerste helft, toen de Racing den wind in den rug had, was Spaarnestad steeds sterker en was Hazevoet niet zoo goed op dreef geweest, dan had het er slecht voor R.C.H. uitgezien. Nu kwam ten minste de rust met blanken stand, nadat aan beide kanten ontelbare kansen verknoeid waren. In de tweede helft speelde R.C.H. zoo mo gelijk nog slechter; Radsma moest voortdu rend in actie blijven. Niets lukte bi.i Spaarne stad; als Nachtegeller door de ver opgedron gen verdediging zijn kans .schoon krijgt, geeft hij R.C.H. de leiding. Spaarnestad blijft aanvallen, maar R.C.H. verdedigt hardnekkig Zelfs vergroot Van Dam don voorsprong, na uitstekend werk van Van Sinderen. Hiermede komt het einde. BUITEN DE COMPETITIE. Kennemer ElftalHaarl. Elftal (34) Ten aanschouwe van vrij veel publiek werd deze wedstrijd Zaterdagmiddag op het terrein van Stormvogeels gespeeld. Over het geheel hebben dc toeschouwers kunnen genieten van een enthousiast par tijtje voetbal tusschen twee ploegen, waar in tal van goede spelers bleken te zitten. Alle spelers en dit achten we een voorname factor bleken voorts van goeden wille om het ook een aangename partij voetbal te doen zijn, zoodat de stemming binnen de leiding perfect was en scheidsrechter Wes terbeek. die goed leidde, het in dit opzicht niet lastig had. Ongetwijfeld heeft het elftal met de beste voorhoede gewonnen. Toch waren de 4 doel punten een wel wat groote belooning voor haar spel, Een gelijk spel had zeker de ver houding beter weergegeven. De achterhoede van het Kennemer Elftal vonden we beter, al dient erkend, dat die van het Haarlemsch Elftal zeker niet slech was. Bij beide ploegen vonden we de half linies wat het steunen van den aanval be treft, vrij zwak. wat van den Kinheim-back Stals, die op een voor hem vreemde plaats speelde, wel eenigszins voor ae haftd gele gen heeft. De elftallen waren als volgt: Kennemer Elftal: Van der Wint, Haak, v. d. Griendt. Jac. Wey, Stals, v, d. Velde, v. d- Steen, Michel, Horeman, Prins. Hillekamp. Haarlemsch Elftal: Koenen. Smit, Verkerk, de Bock, Hanse Vreeken, Parson, Jongencel. Huysman, Prevost, Kos. Na eenig heen en weer getrap is het de Haarlemsche links-buiten, die een mooie kans krijgt. Hij schiet echter hoog over. Dan breekt Prins in combinatie met Horeman, snel door. We denken den stevigen Storm vogel reeds te zien scoren, als Kos door snel uitloopen net redt. Over het geheel speelt dc Haarlemsche voorhoede beter, deels doordat Stals op de voor hem vreemde plaats nog wat onwennig speelt, deels doordat de Haarlemmers, die al meer met elkaar gespeeld hebben een beter eenheid vormen. Haak cn v. d. Griendt staan echter solide te verdedigen, zoodat v. d. Wint nog niet te veel te doen krijgt. Alleen een schot van Smit verdient ver melding, doch „Arie" laat zich niet ver murwen. Ook als De Bock snel doorbreekt, weet. hij nog gemakkelijk den bal te onder scheppen. Na een goed kwartier spelen komt het Haarlemsche elftal krachtig opzetten en krijgt v. d. Wint het zwaar tc verantwoorden Hij weert zich echter buitengewoon, maar kan toch niet verhinderen, dat Smit. die zwaar door Haak gehinderd werd, hem weet te passeeren (0—1). Bij het Kennemer Elftal ondervindt de voorhoede weinig steun van de middenlinie Toch noteeren we eens een snellen aanval, welken Horeman besluit met een hard schot hetwelk Kos buitengewoon mooi stopt. Het aanvalsspel der Kennemers wordt

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10