BUITENLAND. Groener motiveert zijn besluit. HAARLEM'S DAGBLAD MAAND AC 18 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Nationaal-Socialistische militaire organisaties een gevaar voor den Staat. Een terecht wijzing aan Hitler,s adres. Groeners in grijpen een zelfstandig genomen besluit Hindenburg zal ook bij andere politieke organisaties een onderzoek laten instellen. Het conflict in het verre Oosten: China ver werpt Japansche voorstellen. Communis tische opstand in Vera Cruz. ingezonden' mededeelingen. a 60 Cts. per regel. Geen Prijsvermindering Toch Prijsverlaging Trots de aanmerkelijke accijnsvcrhooging hebben wij de prijzen der wijnen NIET VEU1IOOG I». Dus onze lage prijzen blijven gehandhaafd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Groener. Rijksminister Groener publiceert een ar tikel onder het opschrift „Mijn standpunt", waarin hij de beweegreden, die hij bij de ontbinding van de Nationaal-Socialistische Stormafdeelingen liet gelden, nader uiteen zet. Er bestaan zekere principes van het staatsleven, die volkomen onafhankelijk zijn van de afwisseling der regeeringen, aldus de minister. Tot deze principes behoort de plicht alle onderdanen volstrekte veiligheid te garandeeren en .rust en orde te hand haven. Wie heb gezag van den staat wil ondermijnen komt in conflict met de prin cipes van den staat en moet verwachten, dat de staat hem binnen de grenzen van de staatsorde houdt. Juist als rijksweerminister heb ik het mij tot specialen Laak gesteld den geest van weerbaarheid en echte staatsgeest onafhan kelijk van partijpolitieke invloeden te ver zorgen. Sedert ik het rijksministerie van Binnenlandsche Zaken op mij heb genomen, heb ik op verschillende manieren gepro beerd een verzachting van de politieke tegenstellingen te bereiken en de staats- politieke krachten van het Duitsche volk te wekken en te versterken. Ik moet derhalve de veronderstelling, dat ik reeds lang ge- wenscht zou hebben de S. A. te ontbinden zeer beslist afwijzen. Ik herinner er echter ook aan, dat de rijksregeering met haar politiek geheel verschillend ingestelde mi nisters den rijkspresident met eenparigheid van stemmen de noodverordening heeft aan bevolen. In een deel van de pers is nu de meening verkondigd, dat de regeering volgens het gezegde ..Suum Cuique" ook den Stahlhelm cn de Rijksvlag, op zijn minst alleen de rijksvlag had moeten ontbinden. Ik heb mij na zorgvuldig onderzoek bij dezen eisch niet kunnen aansluiten. Noch de Stahlhelm, noch de rijksvlag kunnen wat militair karakter betreft vergeleken worden met de nat.-soc. strijdorganisaties. Toch heb ik reeds ln Februari mij verzet tegen een streven van de rijksvlag om op te treden als een soort Schutzpolizei. De verscherping van de partijpolitieke tegenstellingen en de algemeene noodtoe stand hebben er toe bijgedragen, dat de militaire organisaties der N.S.D.A.P. reeds door het feit van haar bestaan langzamer hand een steeds grooter gevaar voor ae staatsautoriteit werden. Mijn besluit dit ge vaar uit den weg te ruimen stond reeds maanden vast. Reeds toen ik het rijks- ministerie van Binnenlandsche Zaken op mij nam heb ik er over nagedacht, hoe dit doel het beste te bereiken zou zijn. Ten slotte begreep ik. dat alleen ontbinding met een noodverordening mogelijk was. Dit besluit heb ik volkomen zelfstandig genomen, terwille van niemand, tegen niemnad. Wat de beweringen betreft, dat de ont binding een maatregel is van verkiezings strijd, wijs ik er op. dat activiteit van de partij zelf op geen enkele wijze wordt be lemmerd. Hitier heeft gesproken over een druk van den Franschen premier Tardieu. Deze be wering had nooit mogen komen uit den mond van Hitler. Hitler zou zelf kunnen weten hoe men dergelijke lichtvaardige cn klaarblijkelijk lasterlijk bedoelde praatjes moet opvatten. Wanneer Hitier werkt met bedreigingen in het buitenland tc klagen over de Duitsche regeering, behoeft men over deze soort politiek, die een teekenend licht werpt op zijn karakter en zijn natio nale instelling geen woord te verliezen De bewering, die hier en daar is opge doken, dat de S.A. verboden is, aangezien zij tegenover het buitenland ln aanmerking zou kunnen zijn gekomen als een militaire macht, is een verkeerde opvatting van de redenen der ontbinding. Een dergelijke veronderstelling wijs ik ten scherpste af. De landsverdediging is een eerekwestie van het geheele Duitsche volk niet de zaak van een partij. De vrees, dat vele tot dusverre bij de S.A. aangesloten jonge lieden dakloos zouden worden is volkomen ongegrond, daar reeds bij de uitvoeringsbepaling der noodverorde ning aan de landen der regeeringen is op gedragen om voor dezen noodtoestand zorg te dragen. Het wel en wee van de Duitsche jeugd ligt mij bijzonder aan het hart. Mijn pogingen in de eerstvolgende tijden zullen er op ge richt zijn de geheele Duitsche jeugd, zonder aanzien der partij in sportorganisaties bijeen te brengen ter disciplineering van lichaam en geest en ter verzorging van staatspolit-iek denken en wlilen. Graaf Westarp is voornemens na het bij eenkomen van den Rijksdag een voorstel in te dienen waarbij het verbod van den „Reichsbanner" wordt geëischt. In de motiveering wordt verklaard, dat het verbod der S.A.- en S.S.-organisaties dan alleen niet als een partij-politieke maat regel te beschouwen is, als de rijksregeering haar juiste standpunt, dat zij geen staat in den staat kan dulden ook ten aanzien van het IJzeren Front en den Reichbanner hand haaft. De leider der fractie van den christ.-soc. Volksdienst, Simpfendoerfer. heeft aan mi- niester Groener een brief met ongeveer den- zelfdcn inhoud geschreven. China. Chineesche kabinet verwerpt Japan's voorstellen. Het Chineesche kabinet heeft Zaterdag de Japansche voorstellen in zake de regeling van de geschillen te Sjanghai besproken, en besloten de Japansche voorstellen te ver werpen. In verband hiermede rekent men op een verscherping van den toestand. Aanslag op de Volkenbonds delegatie? Op den specialen trein van de delegatie, welke belast is met de ontvangst der enquête-commissie van den Volkenbond is volgens een officieel bericht tijdens de reis naar Tientsjau een aanslag gepleegd. De trein werd bij het passeeren van een klein spoorwegstation tot. ontsporing ge bracht. Twee Chineesche beambten werden gedood. Een direct samengestelde commissie van onderzoek beweert, dat de aanslag niet alleen de regcering-Poe Nji, doch ook de Volkenbondsdelegatie heeft gegolden. Chineesche overwinning op de Japanners. Chineesche vrij scharen hebben treinen van den Oost-Chineeschen spoorweg in be slag genomen en groote af-deelingen troepen getransporteerd naar de Mandsjoerijsch- Russische grenzen. Daar bedreigen zij de stad Pgranitsjnaja. waaruit de Japansche inwoners naar Wladiwostock zijn gevlucht. De Japansche troepen zijn in de Kirin-pro- vincie verslagen. De Chineezen hebben de stad Ninguta weer bezet. Duitscliland. De moordaanslag op Dr. Luther. Kertschen en dr. Roosen, die verleden week een aanslag op Rijksbankpresident, dr. Luther hebben gepleegd, zijn thans ter be schikking van de justitie gesteld. Hun wordt ten laste gelegd poging tot moord, in ge meenschap gepleegd, en het ongeoorloofd bezit van vuurwapens. Ook een onderzoek naar andere politieke organisaties. Rijkspresident Hindenburg heeft, naar Wolff mededeelt, aan minister Groener een brief gericht. Hij verklaart hierin o.a.: „De verordening van 13 April 1932, waarbij de S.A. en S.S. verboden worden, heb ik af gekondigd, nadat gij mij met klem de moei lijkheden van den politieken toestand had uiteengezet, en de afkondiging van deze ver ordening als absoluut noodzakelijk hadt ge kenschetst voor de veiligheid der staats autoriteit en nadat de rijksregeering een stemmig uw voorstel had gesteund. Intusschen is mij onder overlegging van bewijsmateriaal meegedeeld, dat dergelijke organisaties als die, welke verboden zijn, ook bij andere partijen bestaan. In de vervulling van mijn plicht van een onpartijdige uitoefe ning van mijn ambt en gelijke toepassing der wetten, moet ik eischen, dat indien dit juist is ook deze organisaties een ge lijke behandeling zullen treffen. Hitier als aanklager tegen de Rijksregeering Wolff meldt uit Miinchen: De advocaat dr. Frank, de rechtskundige adviseur der nationaal-socialistische partij, heeft bij het staatsgerechtshof namens Hitier en de diverse districtsleiders der partij we gens de ontbinding der stormafdeelingen de reeds aangekondigde aanklacht ingediend die gericht is tegen het Duitsche rijk, vertegen woordigd door den rijksminister van Bin nenlandsche Zaken, dr. Gröner, benevens te gen de landen Pruisen, Baden, Wurtemberg, Beieren en Hessen. Gevraagd wordt de uit vaardiging van een beschikking in kort ge ding. waarbij de opheffing der betrokken ontbindingsmaatregelen wordt gelast, totdat het staatsgerechtshof zich over de al of niet rechtsgeldigheid der door de autoriteiten ge dane stappen zal hebben uitgesproken. Zuid-Amerika. Communistische opstand in den Staat Vera Cruz. In den staat Vera Cruz is een communis tisch oproer uitgebroken. Het Is de commu nisten gelukt de stad Paso del Macho te be zetten. Zij plunderden de winkels, sneden te lefoon- en telegraafdraden door. zoodat de stad van de buitenwereld is afgesneden. Ook eer. personentrein is door de communisten overvallen. Bij botsingen tusschen communisten en politie zijn tot dusver zes personen gedood en een groot aantal anderen gewond. Troepen zijn naar het opstandige gebied gezonden om het oproer te onderdrukken. Amerika. Hoover zal een nieuwe candidatuut aanvaarden. President Hoover zal, volgens Reuter, in dien de republikeinsche partij hem opnieuw aanwijst, candidaat zijn bij de presidents verkiezing. Hoover heeft zich reeds laten in schrijven als eventueel candidaat der repu blikeinsche partij voor de presidentsverkie zingen, Kasper Hiddink's S! Wijnhandel SS •De Wijnfirma naar gekocht -wordt» HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 79 TEL. 10273 GEN. CRONJéSTRAAT 128 TEL. 14949 TWEE BOMAANSLAGEN IN BADEN VIJF NATIONAAL SOCIALISTEN GEARRESTEERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ls op het hoofdbureau van politie te Baden- Baden een aanslag gepleegd. Door een hel- sche machine werd de toegangsdeur van het bureau vernield. Een politie-agent slaagde erin vijf daders te arresteeren. Het bleken vier leden der nationaal-socialistische partij en een leider van een der stormafdeelingen te zijn. Alle vijf zijn naar het Huis van Be waring overgebracht. Een tweede aanslag werd in denzelfden nacht te Lehr gepleegd op den krantenauto maat van den „Lehrer Anzeiger" een Centrumblad die door een moedwillig veroorzaakte ontploffing werd vernield. Van de bedrijvers der daad ontbreekt tot dusver ieder spoor. (Wolff) „EXTRAATJE" VOOR EX-KONING ALFONSO SANTANDER, 16 April <V.D.) In welin gelichte kringen wordt verklaard, dat de markies Val de Cillas meer dan 5 millioen heeft vermaakt aan ex-koning Alfonso. DE VALSCHE VAN GOGHS. ANDERIIAFF JAAR TEGEN OTTO WACKER GEëlSCHT. BERLIJN. 16 April Wolff). De officier van Justitie eisch te heden tegen den kunst handelaar Ott-o Wacker, wegens vervalsching van stukken en bedrog, een gevangenisstraf van een jaar, zes maanden en twee weken. VIER MEISJES VERDRONKEN IN DE l'CKERSEE. PRENZLAU, 17 April (V. D.) Zes meisjes van een turnvereeniging waren een boot tochtje gaan maken op de Uckersee. toen plotseling een hevige storm kwam opsteken. Het bootje sloeg om en de inzittenden ge raakten te water. Drie meisjes verdronken en drie konden gered worden. Van de geredden overleed echter een meisje korten tijd na de redding. KELLOGG NAAR DEN HAAG PARIJS, 17 April (Reuter). Kellogg is van ochtend van hier naar Den Haag vertrok ken. KREUCER'S FICTIEVE TRANSACTIES. De ware toestand van het concern moest onbekend blijven. Ivar Kreuger. STOCKHOLM, 16 April (Reuter). In de acte van beschuldiging tegen de drie directeu ren der A. B. Kreuger en ToU worden talrijke transacties vermeld, die Ivar Kreuger heeft tot stand gebracht ter bemanteling van den waren toestand zijner maatschappij. Zoo werd in Oct. 192ö opgericht een Nederlandsche Mij. onder den naam van N. V. Financieele MaaKj. Garanf-a-Amsterdam, die, hoewel zij slechts over een kapitaal van f 500.000 be schikte toch als groote debitrice in de boeken der Kreugermaatschappij voorkwam. De In ternationale Match Corp. te New York be lastte deze maatschappij op 31 Dcc. 1925 met S 17 mill, plus rente. In de boeken der Zweed - sche Lucifersmaalschappij fungeerde de Ne derlandsche maatschappij als debitrice voor S 8 mill., alsmede voor aanzienlijke bedragen die door de Zweedsche Lucifersmaatschappij de Deutsche Union Bank te Berlijn, de Conti nent Investment Corp. en een aantal andere maatschappijen gecrediteerd waren. Al deze fictieve transacties dienden daartoe de balans winst der verschillende maatschappijen te ver- hoogen. In de nalatenschap van Ivar Kreuger bevond zich een overeenkomst van 1925 gesloten tus- tschen Primo de Rivera en Ivar Kreuger cn bovendien 'n bevestiging van den Spaanschen dictator, dat de Continental Investment Corp 105 miil. Peseta's had uitbetaald en daarvoor een vordering op de Spaansche regeering ver kregen had van 124 mil!. Peseta's Hoewel dergelijke uitbetalingen nooit hebben plaats gehad werden toch in opdracht van Ivar Kreuger in de boeken der Nederland sche Bank voor Scandinovischen Handel te Amsterdam, een instelling, die zich nooit met het bankbedrijf heeft inge laten, ontvangsten uit deze Spaansche trans actie geboekt. Deze ontvangsten werden dan verder op rekerrfBRgesteld van Kreuger en Toll en de Continental Investm. waar zij als actiefposten fungeerden. Het betreft hier een bedrag van 122 mill. Zw. fr. Een dergelijke zuivere boektransactie werd gevonden onder de post ,-Bank en Kassa" op de balans van Kreuger en Toll in 1930. Daar onder kwam een bedrag voor van 67 mill, als banktegoed der Nederlandsche firma Kreuger en Toll. Dit banktegoed is in werkelijkheid voor een deel tenminste, niet anders dan een omboeking van een rekening, die in de boeken der Nederlandsche Kreuger en Toll voor kwam onder den naam van Internationale financieele syndicaten, waarvan de eigenaar Ivar Kreuger zelf scheen te zijn. Directeur Carl Lange, die de zaken der Ga- ranta leidde, heeft bekend dat hij aan ge noemde transacties heeft deelgenomen en dat de balansen der Garanta vervalscht waren. Directeur Sven Hulds van de Ned. Bank voor Scandinavischen Handel, heeft eveneens ge fingeerde balansen opgesteld. Directeur Holm van de Nederlandsche Kreuger en Toll maat schappij en van de Continental Investm. be vestigde dat hem bekend was, dat de in de balans van Kreuger en Toll over 1930 ge noemde Bank on Finanz. A. G. te Danzig op 31 December 1930 nog in het geheel niet be stond en de eerste stappen tot oprichting der bank eerst op 2 Jan. 1931 plaats vonden, hoe wel in de boeken der Nederlandsche Kreuger en Toll op 31 December 1930 een te goed van f 34.6 millioen bij deze bank voorkwam. Vervalsching der Italiaansche obligaties bewezen? Naar Reuter uit Stockholm seint heeft dl- recteur-generaal Nathin, die lid is van de Kreugersche commissie van onderzoek, het doorslaande bewijs, dat Ivar Kreuger zelf de Italiaansche obligaties heeft vervalscht. Het betreft hier een sier van 42, elk luidende tot een bedrag van 500.000 Pond Sterling. Volgens de „Dagens Nyheter" z-n de valsche papieren in de drukkerij Bortzell te Stock holm vervaardigd. Ivar Kreuger had zelf de order gegeven en de clichés meegebracht. De opdracht werd gegeven onder strikte ge heimhouding. Dc handteekeningen op de obli gaties zijn, zooals de schriftkundigen heb ben verklaard, door Kreuger zelf gezet. In een geheime kelder van Kreuger heeft men zoowel de clichés als het adres van den Ita- liaanschen graveur gevonden. Het verwachte communiqué, waardoor men een overzicht zou krijgen van de positie van de Svenska Taenristicks en de onderneming L. M. Ericsson, is tot nader aankondiging uitgesteld. Slechts de hoofdredacties van de Stockholmsche bladen hebben enkele ver trouwelijke mededeelingen gekregen op voor waarden dat zij niets zullen publiceeren. „Svenska Dagbladet"' oefent hierop critiek en schrijft: „Gezegd kan worden, dat de mede deelingen van geruststellenden aard zijn en dat er daarom des te meer reden was, ver gunning tot publicatie voor althans een deel der inlichtingen, te geven". Ook andere bladen critiseeren de geheim- doenerij. die aanleiding is tot vele ongecon troleerde berichten en geruchten. -Volgens Svenska Dagbladet" zijn de voor uitzichten zoowel voor Svenska Taendsticks als voor L. M. Ericson, veel gunstiger en bestaat de hoop, dat men met de buitenlandsche be langhebbenden tot overeenstemming kan ko men. STEUN AAN DE SPAANSCHE EN DUITSCHE FASCISTEN? STOCKHOLM. 17 April (Reuter) Het blad „Sozial-demokraten" bevat heden een bericht volgens hetwelk uit de door Ivar Kreuger nagelaten papieren zou zijn gebleken, dat Kreuger zoowel in Spanje als in Dultschland het fascisme heeft gesteund. Men heeft, al dus het blad. een kwitantie van koning Al fonso voor een bedrag van 5 millioen pesates en een kwitantie van Adolf Hitler voor 100.000 mark gevonden. De bedoelde be weringen moeten natuurlijk voorloopig ge heel voor rekening van het genoemde blaa blijven. STOCKHOLM. 16 April (V. D De Stock holmsche crimineele politie heeft een speci ale commissie gevormd voor het onderzoek in de Kreugerzaak. Deze commissie bestaat uit 10 ambtenaren. In tegenstelling tot onjuiste, in het bui tenland verspreide, berichten, wordt mede gedeeld, dat geen nieuwe arrestaties binnen kort te wachten zijn. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. Haarlemsche Postfanfare. Het was een recht feestelijk gebeuren, deze uitvoering der H. P. F. Zaterdagavond in het Concertgebouw te Haarlem. Men mocht spre ken van een feestconcert. Inderdaad ademde alles een feestelijkheid, die spoedig den hoor der gevangen nam. Het korps was waarlijk op zijn best, en wat dit wil zeggen, is duidelijk aan dengene die op het onlangs te Spaarn- dam gehouden concours dit heel jonge gezel schap een zoo schoon figuur zag slaan: twee eerste prijzen, waar de jury hoogé eischen stelde. Het was dan dezen avond op zijn best, en dit geldt niet enkel ten opzichte van het met acuratessc en groote stelligheid uitvoe ren van de verschillende muziekstukken, maar ook (en niet op dc laatste plaats) wat ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN aangaat het klankgehalte. Dit was absoluut in elk opzicht te loven. En alles wijst er op, dat deze niet genoeg te waardeeren hoeda nigheid onze H. P. F. blijvend zal sieren: op 17 Juli e.k. gaat het korps naar Alkmaar, en daarvoor wordt degelijk gewerkt, door allen zonder uitzondering. Het is ook een verblijdend toeken, dat allen die iets ln 't belang der H. P. F. ondernemen, éTT ik doel hier inzonderheid het ..Vaandel comité", de volle honderd procent geven. Daarvan konden wij ons dezen concertavond overtuigen, die een deel van hot programma had ingeruimd voor de Vaandelonthu 11 in g Maar voor nog meerdere nuttige en noo- dige dingen had dit Comité gezorgd. Was daar niet een complete uniform-uitmonste ring? Ontving ook niet het korps het waar devolle geschenk van vier t rommen met bij - behooren. benevens een tambour-maitre staf uit de handen van dit comité? De aan dacht der aanwezigen ging dus wel naar het podium, als de voorzitter van dit comité op hoogst onderhoudende wijze ons in ken nis stelde, hoe dit comité tot stand kwam (geheel onafhankelijk hiervan was ook een damescomité gevormd) en hoe ip eensgezin de samenwerking de hoog opgezette plannen snel tot uitvoering konden komen- 't Zou ons te ver voeren, wilden wij al wat tUdens en na dc vaandelonthulling geschiedde op het podium, hier meedeelen. Dat dc echtgenoote van den heer D. H. Vrugt (secr. penningm- van het vaandelcomitê» een bijzonderen dank had te aanvaarden, willen wij echter niet verzwijgen, en ook niet. hoe tijdens de plechtigheid der onthulling het ..Postaal Mannenkoor" onder geestdriftige leiding een vaandelzang uitvoerde, die klonk als een klok, en die om een terecht- verdiende herha ling vroeg. Het korps speelde dan een Fantasie-ouver ture „Mercedês". waarin de groote zuiverheid ook in lastige modulaties, blijvend interes seerde. Heel goed deed het ook de „Vaan- delmarsch", een compositie van de hand van den dirigent, den heer Reynier van 't Hoff- waarin het aloude motief van den posthoorn ziel en leven gaf. De mooie eigenschappen van klank cn rythme uitten zich ook In de andere gespeelde stukken, waaronder zich „Le Val de l'Amblève nog weer onderscheidde Is deze uitvoering voor allen die zich voor het korps interesseeren, een prettige gebeur tenis geweest, wij mogen wel in 't bijzonder den heer Van 't Hoff feliciteeren, nu hij zich bij zijn inspannenden arbeid de sympathie der postmannen verzekerd weet en den lust en kracht zal behouden om de H. P. F. sterk en groot tc maken. G. J. KALT. Het nieuwe vaandel, door Haarlem's burgerij aan de Postfanfare geschonken. Links de heer Lcenders. die dc onthullingsrede uit sprak. Dan mevr. Phaff, die de onthullings plechtigheid verrichtte. Verder leden der vaandelcommissie. HET TOONEEL COR RUYS IN WIE VAN DE DRIE? In het kluchtige blijspel „Wie van <ie Drie? was Cor Ruys de heer Gcllert, die in het pro gramma" vermeld stond als „een zeer vreem de dominee". Nu, zeer vreemd was deze do minee zeker. Een bol, rood gezicht als een varkenskop met zwemmende oogen, een knik in den rug, een bulkic. olifantsvoeten, broekspijpen aLs kurketrekkers en een stem met 10 spraakgebreken. Deze dominee had alle maniertjes van Cor Ruys op zijn malst. Hij liep mot een opgetrokken schouder en met draaiende beenen, zijn zwaaiende armen maakten cirkels in de lucht en hij zei om de 10 minuten: „Tsjassus, mensch!" Van een carricatuur kan men bij zulk spel' moeilijk meer spreken! Het is louter een plas die zich enkel tot doel stelt de menschen te laten lachen. Om dezen pias was ook nog zooiets als een soort klucht, maar daar bleef natuurlijk wei nig van over. Anton Ruys liep als 'n meneer op glazen beenen en met kromgetrokken ar men en- kirde als 'n verliefde bakvlsch. Dit moest voorstellen 'n rijke tabakshandelaar uit Hamburg, die 'n villa heeft aan het Co- momeer Goban zwaaide met zijn armen als molenwieken en schreeuwde zoo, dat je hem Ln het tramhuisje op het Wiisonsplein kon hooren! het stuk was hij zoo iets als een tenor. Pierre Myin. Eline Pisulssê en Jo- hamah Bouwmeester speelden ieder op hun eigen houtje en onder dat alles stond ver meld: ..Regie Cor Ruys". Gelukkig komt Ruys volgenden Zaterdag met Dr. Steeglitz, een rol, waarvan hij iets prachtigs moet maken. Laten wij daarom „Wie van de drie?" maar zoo gauw mogelijk vergeten en met verlangen uitzien naar Ruys nieuwste creatie ln een stuk,waar in hij weer werkelijk komedie speelt. Reeds nu durf ik mijn lezers met vertrouwen aan raden Ruys in Dr. Stieglitz te gaan zien. j. b. scmni;

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5