FINANCIEELE KRONIEK. ;pirin dc wereld Nieuwe Uitgaven DE OOLIJKE OESTERS. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 18 APRIL 1932 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 5 60 Cti. per reset begint het. U niesf, -^krijgf rillingen^ U bent verkouden. Neemf direct bij de eerste verschijn selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. jjlet op den oranjeband. Prijs ?5 ets. Rankmoeilijkhedcn. Het ..on bruikbare'' geld. Amerikaanschc dollars iets beter. De verrassin gen van de Unilever. Licht her stel der goederenprijzen. Aan eensluiting op de transatlantische •j, vaart. 1 Al treedt op de beurzen af en toe een licht herstel in, de grondtoon blijft lusteloos en onzeker, bij gebrek aan stimuleerende facto ren. Telkens doen zich nog nieuwe verschijn selen voor, die aan de groote hevigheid van de heerschende crisis herinneren. Als zoodanig kan men ook de sluiting van het bankierskantoor Scheurleer Zoonen te Den Haag beschouwen, een gebeurtenis, die vermoedelijk haar schaduw reeds op de beurs had vooruitgeworpen in den vorm van een geleidelijke liquidatie van fondsen. Dat een zoo oude, conservatieve en hoog aange schreven firma niet meer tegen de crisis bestand blijkt, is wel een bewijs hoe diep deze in het bedrijfsleven is doorgedrongen. Het aantal bedrijven dat in moeilijkheden verkeert, wordt steeds grooter en de afbe taling van credieten aan de banken wordt moeilijker, tengevolge waarvan deze aan hare liquiditeit bijzondere zorg moeten be steden. Want het mes snijdt te dien aanzien van twee kanten in een voor de banken on gunstige richting. Aan den eenen kant is het moeilijk en dikwijls onmogelijk terugbetaling van geleende gelden te verkrijgen, aan den anderen kant worden door het publiek aan de banken groote bedragen onttrokken. JZoo is het bedrag van crediteuren en deposito's bij de Amsterdamsche Bank in 1931 van 236 mïllioen tot 475 millioen gedaald, bij de Rotterdamsche Bankvereeniging van 312 millioen tot 221 millioen. bij de In casso-Bank van 103 millioen tot 75 mil lioen en hetzelfde geldt voor de meeste an dere credietinstellingen. De banken worden daardoor tot een snellen afbouw van hun bedrijf gedwongen en in vele gevallen tot verkoop van hun effectenbezit en andere li quide activa. Ook deze omstandigheid oefent uiteraard een druk op de fondsenmarkt uit, welke op haar beurt in dc kringen der beleggers weer onrust teweegbrengt. Voege men daarbij de in dezen tijd ongunstige uit werkingen van de transacties der baissiers, dan is de déplorabele afbrokkeling der koersen op de fondsenmarkt voldoende ver klaard. Ln de' gebeurtenissen met betrekking tot de internationale politiek vindt men nog weinig steun voor meer vertrouwen. De voor stellen der V. S. op de ontwapeningsconfe rentie zijn vrij gunstig beoordeeld, maar in 't algemeen staat men ten opzichte van de pogingen tot internationale samenwerking vrij sceptisch. Men ziet- daarom nog steeds het streven zich met kapitaal en bedrijf binnen de eigen grenzen veilig te stellen. Nog altijd is het vertrouwen in de credietwaardigheid van den Nederlandschen staat ongeschokt. In de afge- loopen week hebben verschillende gemeente- obligaties zich een koersdaling van enkele procenten moeten getroosten, maar Neder- landsche Staatsfondsen leden daarbij slechts een fractioneel verlies. Men is in dezen tijd letterlijk met zijn geld verlegen Dit komt duidelijk tot uiting in de aanmerkelijke stijging van het te goed der Rijkspostspaarbank, dat thens f 464 millioen bedraagt, d.i. bijna f 100 mil lioen meer dan een jaar geleden. Deze stij ging is van zoo grooten omvang, dat de regeering met het voorstel komt de Rijks postspaarbank tot een zelfstandige rechts persoon te maken, om haar in staat te stellen de voor het tegoed gekochte Ned. staatsobligaties bij de Nederlandsche Bank te kunnen beleenen, voor het geval de thans gedeponeerde gelden, die geen spaargelden zijn in de' normale beteekenis van het woord weer worden opgevraagd. Ook de Neder landsche Bank heeft haar re,kcning-cou- rantsaldi van particulieren, waarover in het geen rente wordt vergoed, in het eerste ALGEMEENE BOND VAN POLITIE PERSONEEL. AFDEELING HAARLEM MEET HAAR DERTIGJARIG BESTAAN. Het dertigjarig bestaan der afdeeling Haarlem van bovengenoemden Bond is Za terdag op luisterrijke wijze gevierd. In den middag heeft- in hotel Lion d'Or het bestuur der jubileer end e vereeniging ge recipieerd. Van deze gelegenheid om de ver jarende afdeeling gelukwenschen aan te bie den maakten velen gebruik. Aanwezig wa ren onder anderen het hoofdbestuurslid, de heer H. Koenot. vertegenwoordigers der So ciaal-democratische raadsfractie, der afdee- lingjen den Haag. Rotterdam, Amsterdam, Zaandam. Velsen. van den Bond van perso neel in overheidsdienst te Haarlem, van Spoor- en Tram, der afd. C.N.A.B., der Haarl. Politiemuziekvereeniging, van Het. Volk en Michaël. Behalve vele bloemstukken werden nog boeken aangeboden, terwijl de afdeeling Amsterdam een bedrag in geld schonk. Dc Feestavond. Des avonds werd, ook in hotel Lion d'Or 'dc feestavond gehouden. Aanwezig waren o.a. de hoofdinspecteur van politic, de heer C. J. Bos. het hoofdbestuurslid, dc heer H. Koenot, afgevaardigden van vele zusteraf- deelingen, en zeer vele leden en oud-leden. De feestelijk versierde zaal van Lion d'Or, waar het verlichte bondswapen en het af- deelingsvaandel stonden opgesteld, was ge heel gevuld, toen de heer C. van Rijswijk, voorzitter der feestcommissie het woord nam en de welkomstrede uitsprak. Hij deelde hierbij mede. dat aan de leden, die door ziekte verhinderd waren aanwezig te zijn, fruitmandjes gezonden waren. Hierop kreeg de afdeelingsvoorzitter. de heer N. P. Weijers het woord. Hij memoreerde het zilveren jubileum, dat in heel andere tijden, van hoogconjunctuur, herdacht was. Thans heerscht er alom malaise en crisis en salarisvermindering. De vereeniging moet front maken tegen de reactie, die poogt te rug te nemen, wat in den loop der jaren is veroverd. De korte feestrede werd u'teesproken door het hoofdbestuurslid de heer Koenot, die een blik wierp op het verleden, heden en toe- komst. Hij schilderde de toestanden ten tijde der oprichting, toen van rechtspositie der politiemannen nog geen sprake was. Nu is die er wel gekomen en spr, is dankbaar aan kwartaal van 1932 van f 115 millioen tot f 145 millioen zien stijgen En als een verder symptoom van de „onbruikbaar heid" van het geld op korten termijn, kan worden gewezen op de jongste mededeelin- gen van Nederl. en Zwitsersche banken aan het buitenland, dat over bij haar gedepo neerde gelden op korten termijn voortaan geen rente meer zal worden vergoed. Dat dt veirschijnsel gepaard gaat met aanbad op de obligatiemarkt, wijst wel op de hoogst abnormale verhoudingen, waaronder wij thans leven Men Is deze week ten opzichte van den Amerikaanschen dollar weer ietwat tot rust gekomen, doordien gebleken is dat de jongste koersdaling voor een goed deel een gefofreeerd karakter droeg Intusschen wordt het vertrouwen in het Amerikaan- sche devies niet weinig ondermijnd door ae financieele en economische experimenten van president Hoover, die nog altijd in den waan verkeert dat de crisis met dc distri butie van een nieuwe hoeveelheid geld kan worden opgelost Intusschen zijn toch ook de dollarobligaties deze weck weer iets in koers opgeloopen. al blijven ze ver beneden de gulden-obligaties noteeren In het begin der week heeft de aandeelen- markt opnieuw een flauw verloop gehad, later bleek er op de scherp verlaagde koer sen eenige kooplust te bestaan, waartoe ver moedelijk ook het verslag van de Unilever heeft meegewerkt. Reeds de aankondiging van het dividend ad 8 pCt. tegenover 10 pCt. over 1930 was voor de beurs een ver rassing; het netto-winstcijfer zou men in dezen tijd haast sensationeel kunnen noe men. Immers, het bedraagt evenveel als ovei het jaar 1930. nl. f 30 millioen, wat de Uni lever NV. betreft en 1,733.000 tegenover 1.800.000 in 1930, wat de Engelsche Uni lever Ltd. aangaat. Over het bedrijf worden we ook nu weer weinig gewaar; alleen wordt medegdeeeld dat geen koersverliezen werden geleden, dank zij d door het Bestuur ge troffen maatregelen. Overigens wordt in op verslagen der onderhoorige maatschappijen de ongunstige invloed der lage boterprijzen toegegeven, maar opgemerkt, dat deze grootendels is goedgemaakt door een verdere verlaging van de prijzen der grondstoffen en door bezuiniging op de bedrijf sonkosten. Van belang is ook de mededeeling, dat het concern op 31 December 1931 over f 477 millioen aan ..Kas, kassiers en baar goud" beschikt. Tenslotte zij opgemerkt dat bi] de Unilever NV. niet minder dan f 131 2 millioen en bij de Unilever Ltd. 350.000 extra gereserveerd en bovendien nog ruim f 1 millioen en 109.000 naar nieuwe reke ning overgebracht wordt. Op grond van dit verslag is geen andere indruk mogelijk, dan dat 't Unilever-cor.cern in elk opzicht in een conditie verkeert, die tegen de crisisgevolgen bestand s: en waar de „earning-power" van het bedrijf blijkbaar nog gelijk is aan die van 1930. vraagt men zich af of een koers daling der aandeelen tot beneden pari (een jaar geleden was de koers ruim 200 pCf») niet wat overdreven is. Men kan zeggen dat de geheele aandeelen markt door het zeldzame j'aarverslag van de Unilever eenigszins opfleurde. Daartoe droeg ook bij de iets betere stemming te New-York, in verband met een lichte prijs stijging van enkele stapelproducten. Op de scheepvaarafdeeling maakten de berichten over een nauwe samenwerking der Trans atlantische reederijen. zoo mogelijk tot uit schakeling van alle concurrentie, een gun- stigen indruk. Overigens waren de omzetten op de aandeelenmarkt weer uiterst gering en handhaaft het publiek zijn gereserveerde houding. Mede als gevolg daarvan is de prolonga tie-koers tot 1 pCt. tcruggeloopen. LETTINGA. hen. die tot stand gebracht hebben, wat_ heden bereikt is. Maar er hangt een dreigen de lucht en men moet paraat en waakzaam zijn en een eenheid vormen om te verhinde ren, voor de toekomst, voor hen. die komen zullen, dat men weer teruggedrongen wordt tot de toestanden van vroeger, en om de verkregen rechten te beschermen. En toen was het woord aan prof. Meiloc en de zijnen voor het niet-officieele gedeelte van den avond. Het was bij hem in goede handen. Hij had gezorgd voor een afwisse lend programma, dat blijkens het in de zaal verwekte enthousiasme zeer insloeg. Daar was allereerst prof. Meiloc zelf, goo chelaar, humorist a transformation, dwerg- imitateur, ja. als wat niet al. Vooral zijn dwerg-imitaties (politieman!) en zijn won derbaarlijk goochelen met zijn tooverzak. die papiertjes in zakdoekjes en potloodjes om- tooverde, oogstten verdiend succes. Voorts was er Willy van Noordt. conférencier in vlotten stijl, alleen-optredend en met mevr. Henny Verra in vooral komische duo's, bijv. een grappige huwelijkspotpourri. Dan ver gastte de accompagnatrice, mej. Betty Stové het- publiek op Ketèlbey's Auf einem Persi- schen Markt, piano-solo. terwijl mevr. Vrra zeer goed Chanson de PAdieu van Tosti zong' en andere levensliedjes. Ook zij wist de toe hoorders te boeien. Er is genoten. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de uitstekende dance-band van nu, Blanket. De violist gaf nog een uitmuntende viool solo, Czardas van Monti, terwijl de drummer zijn talent op de xvlophoon demonstreerde o.a. door een deel uit Rossini's Willem Teil In de pauze werd oen verloting om fraaie prijzen gehouden ten bate van het Steun fonds van den Bond. Na afloop van den vooravond bleef men nog nadansen onder leiding van balletmeester R. v. d. Berg. Maandagavond wordt een tweede feest avond gegeven voor hen, die thans door ambtsbezigheden of anderszins niet aan wezig konden zijn op Zaterdag. De afdeeling heeft op waardige wijze haar 30-jarig bestaan herdacht. ROTTERDAM'S COMMUNISTISCH RAADS LID MAG BLIJVEN. De Commissie uit den Rotterdamschen raad, die te onderzoeken had of het com munistische raadslid Reuderink door dienst neming bij den Russische Staat in 1924 en 1925 het Nederlandschap en dus het recht op raadslidmaatschap verloren heeft, is tot de conclusie gekomen, dat niet bewezen is, dat hij in dienst was van den Russischen Staat. LANGS DE STRAAT. Schijn. Langs de marktkraampjes drentelt het pu bliek Meest vrouwen uit de volksklasse, een voudig gekleed, soms zóó uit haar werk, schort voor, pantoffels aan, Tusschen deze vrouwen valt het meisje in de bontjas op. De bontjas is wel wat kaal. maar wordt elegant gedragen. Het kleine hoedje kan goedkoop zijn, maar het is heel modern en laat een massa bruine k: uilen vrij. Het meisje heeft een rood aangezet mondje en lange zwarte wimpers. Ze trippelt rond op haar hooge hakjes en bekijkt wat schuw de waar in de kraampjes. Bij een pannenkraampje blijft ze staan. De verkoopster schijnt even weg te zijn, er staat alleen een juffrouw, zonder hoed en met een omslagdoek, op zij van de uitstalling in de pannen-chaos te graaien. Plotseling staat het meisje naast haar. ze raakt haar even aan en stoot een paar klan ken uit, waarvan de julfrouw niets begrijpt. „Wat zegt u. wat wilt u?" De juffrouw ziet hulpzoekend rond. Ze vindt het meisje vreemd, zoo opgemaakt en zooEnfin, erg vreemd. .Deen, kom 's hier!" roept ze tegen een passeerende vriendin. Het wordt een heel oploopje. Het meisje leunt verschrikt tegen de stapels pannen, haar bontjasje strak om zich heen getrok ken. „Wat zou ze toch willen?" „Ze spreekt geen Hollandsch". „Misschien is ze verdwaald". ,,'t Lijkt wel een filmster", zegt er een, „compleet Pola Negri." ,,'t Is een stakker", zegt een ander, „ze Is vast niet goed, ze kijkt zoo angstig." „Och mensch, een stakker in een bontjas!" „Ze kan toch wel ziek zijn „Ik zeg je, dat zc verdwaald is. Ze moet natuurlijk niet op de markt zijn. Zoo één koopt niet bij ons. dat zie je wel. He. Kobus, wijs jij haar eens den weg naar de Kalver straat!" „Of naar het Amst el-hotel i" „Naar het Carlton!" Ze schreeuwen elkaar toe. lachen, stooten elkaar aan. Het meisje, gedrukt tegen de pannen, zoekt met haar oogen naar een openingetje om weg te komen. Maar de nieuwsgierige menschen laten haar niet gaan. Dan komt de eigenares van de pannen- kraam terug: „Wat moet dat hier?" Breed staat ze achter haar koopwaar. Het meisje wendt zich dadelijk naar haar toe. En wijzend op een klein grijs pannetje vraagt ze: „Dat panis duur?" Het meisje wil een pannetje koopen en ze heeft eerst de juffrouw met den omslagdoek sing is al heel ontnuchterend. De belang- hing is al heel ontnuchterend. De belang stellenden druipen af. En het meisje waarschijnlijk een revue- glrl die betere tijden gekend heeft onder handelt in haar aandoenlijk taaltje met de koopvrouw. Aarzelend komen wat dubbeltjes uit het dunne portemonneetje, dubbeltjes voor het pannetje waarin ze zelf wat koken wil in haar pensionkamertje. Dan trippelt ze weer weg niet naar den kant van het Carlton-hotell BEP OTTEN. O. S. P.'ERS TERUG NAAR DE S. D. A. V. Het Delftsche gemeenteraadslid Den Ouden dat uit de S.D.A.P. naar dc O.S.P. was over gegaan. is. naar Het Volk meldt, terugge keerd in de afdeeling der S.D.A.P. liet ge val staat niet op zich zelf zegt het blad. Ook uit andere afdeelingen bereiken het berichten, dat verschillende partijgenoolen, die in de eerste opwelling waren uitgetreden reeds weer de O.SP. verlaten hebben en terugkeerden. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTERLIJKE MACHT. Benoemd is met ingang van 9 Mei tot directeur van de strafgevangenis te Gro ningen. tevens belast met de directie van het Huis van Bewaring aldaar, F. N. Lcddy. directeur van de rijkswerkinrichting te Hoorn. BURGEMEESTERS. Met ingang van 1 Mei a.s. is eervol ont slag verleend aan J. Schooff als burgemees ter der gemeenten Noordwelle en Seroos- kerken. Nu is het kleermaken onder ree heel jets anders dan kleermaken op hot land. Meester Kreeit werkt veel minder met naald en draad, dan met.... verf en penseel, zooals jullie hier zien. Wel laat Kobus Krab de nieuwste waterdichte modestoffen even zien. Kobus is leerjongen bij Kreet'* en een duchtige luilak ook (zegt de haas), maar vader Oester zegt „Beschilder ons allemaal maar nétjes, hoor, flat is gemakkelijk, want de klccren zitten altijd goed en je wascht ze. terwijl je zc aanlicht." Ja, vader .Oester is pracli&ch, 1 NIEUWE VOORZITTER AARDRIJKS KUNDIG GENOOTSCHHAP. In plaats van den aftredenden voorzitter prof. dr. J. P. Kleiweg de Zwaan is als voor zitter benoemd de heer E. Heldring, die reeds van 1899—1901 secretaris en van 1901—1906 penningmeester was en sinds 1923 eerelid van het Genootschap is. HOOG WATER IN DE MAAS. De Maas treedt door den aanhoudenden regen van de laatste dagen steeds verder buiten haar oevers. De stuw te Grave is thans buiten werking. Te Oyen, Lith en Megen is het veer verlegd. In de traverse van de Beersche Maas heeft men veel last van het kwelwater; dit is een groote schade post voor de landbouwers, daar deze reeds veel land met haver hebben bezaaid. Ook de veehouders lijden schade, dat zij hun vee weer moeten binnen halen. FINANCIEELE BERICHTEN DIVIDEND DYNAMIT NOBEL. Men meldt uit Hamburg aan de N.R Ct.. dat de Dynamit A. G. vorm Alfred Nobel over het afgeloopen boekjaar een dividend zal uitkeeren van 3 12 (v. j. 6) pCt. I. G. FARBENTNDUSTRIE A. G. Commissarissen der I. G. Farbenindustrie A» G. hebben, naar Wolff seint, besloten, aan éle op 10 Mei te houden algemecne ver gadering van aandeelhouders voor te stel len, een dividend van 7 pCt. (v. j. 12 pCt.) uit. te keeren. Voorts zal aan de vergadering worden voorgesteld van het bezit aan eigen aan deelen ten bedrage van 114.35 millioen mark een bedrag van 110 millioen mark met geldigheid van 31 December 1931 in te trekken. Het divident gerechtigde aandeelen kapitaal vermindert daardoor tot 685 millioen mark. CANADIAN PACIFIC RAILWAY CO. Het Handelsblad meldt dat volgens het jaarverslag van de Canadian Pacific Railway Co. na betaling van 4 pCt. pref. en 5 pCt. gewoon dividend (v. j. resp. 4 en 10 pCt.) een deficit van 5 8.23 mill. (v. j. surplus 0.132 millioen) instaat. ProL Frcud en het perverse gevaar. Verschenen is bij de N.V. I-Iollandia Druk kerij te Baarn van de hand van E. van Die ren, arts te Amsterdam „Prof. Freud. de uit vinder van de z.g. psycho-analyse of te wel „diepte" zielkunde en het door velen onder schatte perverse gevaar." Kapitalisme en Socialisme na den wereldoorlog. Over dit onderwerp zal een serie werken van Otto Bauer verschijnen, waarvan het eerste deel: Goede en verkeerde Rationali satie uitgekomen is Het is vertaald door E. Brouwer en door N.V. Em. Querido te Am- sterdam uitgegeven. De taak van dit eerste deel. zegt o'e schrij ver, is het beschrijven en uiteenzetten van de nieuwe productie-krachten en -verhou dingen. De taak der volgende deelen is de beschrijving van de economisch maatschap pelijke ontwikkeling op den grondslag van de nieuwe productie-techniek, 'net nieuwe ar beidsproces. de nieuwe methoden van de be drijfsleiding. Dc gehoornde Reisgezel. Van de Liefde. In de Volksbockcrij van Van Gorcum. uit gevers te Assen, is als no. 1 uitgekomen: De gehoornde Reisgezel en Var. de Liefde, twee Italiaansche schetsen naar Heinrich Federcr, vertaling van J. M. Roelofsen. Sagen uit Oost-Indic. Verschenen Is in de bekende serie Sagen Mythen en Legenden van W. J. Thieme en Cie.: „Sagen, Mythen en Legenden uit den Oost-Indischen Archipel", verzameld door Daar heb jc dc vier kinderen Oester dan in hun nieuwe pakken. Otto is een matroos, Oscar ecu eportjongen en Ocsjc's vlechten komen veel mooier i t op haar nieuwe geruite jurk, terwijl Oclic eer keurig bloesje draagt. Ze bewonderen zichzelf en elkander erg en zc gclooven niet, dat zc ooit eerder van die keurige nette oesters zijn tegengekomen. Het gaat hun net als kinderen, die iets nieuws heb ben, het maakt pi een beetje irotsch. Jos. Meijboom—Italiaander. Terwijl van haar eerste boek: „Javaansche Sagen, Mythen en Legenden" de inhoud voor het grootste ge deelte door haar zelf uit den volksmond was opgeteekend, is schr. genoodzaakt geweest voor dit tweede deel te putten uit verschil lende bronnen, ook buiten Java. De inhoud betreft verhalen uit Java. Madocra. Groot en Klein Kei en Nieuw Guinea. Celebes. Su matra. Bali, Borneo, Timor en Flores. Het werk is voorzien van vele, fraaie foto's. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYON LIJN. Rozenburg 16 v. Immingham n. Sete. HOLLAND—BRITSCII-INDIÖ LIJN. Streefkerk 16 v. Calcutta naar Rott. Hoogkerk 16 van Rotterdam naar Bremen. HOLLAND— AUSTRALIë LIJN. Talisse (thuisreis) 15 v. Port Said. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Rolt. n. Vancouver 15 te Wil lemstad. Maasdam, Rott. n. N-Orlcans 15 te Vera Cruz. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 16 v. Rotterdam te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 15 van Freetown. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 16 (n.m.) van Amsterdam naar Bremen. Amstelkerk (uitr.) 16 v. Lor. Marques. Nieuwkerk (thuisreis) vertr. 17 v. Durban. Springfontein tthuisr.) 16 te Genua. Klipfontein (thuisr.) p. 15 Dakar. Nijkerk (uitr.) p. 15 Dakar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DrechtdJjk, Vancr. n. Roterdam 15 te L. Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk, Rotterdam naar Bremen 16 v. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten (thuisreis) 16 (18 uur) van Londen. Kota Pinang 16 van Bremen naar Rotter dam. Kota TJandi (uitreis) pass. 16 April Pcrim Kcdoe 16 April van Roterdam naar Batavia Tosari 16 v. Rotterdam te Brake vertrok 18 n. Hamburg. Slamat (thuisreis) passeerde 16 (12.10 uur v.ih.) Finisterre wordt 17 (12 's midd.) te Cowes en 18 (7 v.m.) te Rotterdam verwacht. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 14 v. Montevideo. Alcyone (thuisreis) pass. 15 Ouessant 17 (v.m.) verwacht. KONe NED. STOOMBOOT MAATSCH. N.V./ Achilles. 15 van Torrevleja naar Cartagena. 15 te Cartagena. Agamemnon, 15 te Livorno. Alkmaar. 15 van Antwerpen naar Amster dam. 15 April 21.15 uur Vlissingeh gepas seerd. 16 te Amsterdam. Amazone, 15 van Amsterdam naar Barce lona. Aurora. 15 van Vigo naar Lissabon. Berenice, 14 van Calamata naar Malta. Euterpe, 15 van Passages naar Bilbao. Fauna. 15 Gibraltar gepasseerd. 15 te en van Malaga naar Cartagena. Hermes. 14 van Limnl naar Cavalla. Nero 15 van Amsterdam naar Gothenburg. Orion, 15 van Messina naar Catania, 15 te en van Catania naar Patras. Orpheus, 16 te Kopenhagen. Perseus, 15 van Amsterdam naar Kopen hagen. Van Rensselaer, 15 10 u. Finisterre gcp. (uitg.) Saturn us. 15 te Bourgas. Stella. 15 van Rotterdam naar Algiers. Telamon, 15 te Genua. Theseus, 15 te Aalborg. Trajanus. 15 18.25 Bcachy Head. gcp. 15 16 u. Dungeness. gep. 16 c.a. 10 u. te Dmui- den verwacht. Costa Rica, 15 14 u. van Plymouth naar Havre. 16 5 u. te Havre. 16 zal 17 u. van Havre vertrekken. 17 c.a. 14 u. te Amsterdam ver wacht. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, uitreis 15 April 15 uur van Mon tevideo. MIJ. NEDERLAND. Tabinta uitr. van Napels 16 April. Benkalis op thuisr. van Hamburg 15 April. HALCYON-LIJN. Stad Haarlem, 15 van Amsterdam n. Rot terdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerken^ Rotterdam n. Antw. p. 15 Vlissingen. En wat zcj» jc wel van vader en moeder Oester? Meester Kreeit zelf is opgetogen over het wcrlc van zijn handen, neen. van zijn -charen. .,U ziet er allebei twintior jaar ;onger wit dr>n toen zooevn kwam." v V: en p 'xt vasteland gaat men op bet oo nblik juist zoo ge kleed. flat lu-b ik nocr kort geleden gehoord, toen ik eens luisterde bij den grooten telegraafkabel. die lu-t modeniemvs overbrengt van Parijs naar New- York." Ja, hij is ccn kundig man, die kleermaken Kreeft.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7