BRIDGE EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK HONKBAL HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 19 APRIL 1932 SPORT EN SPEL. door M. W. ETTY LEAL Wij hebben er reeds den nadruk op ge legd dat men door samenspel, wat de En- gelschen noemen „teamwork", der twee partners tot het meest voordeeitge bod moet trachten te komen op de 26 kaarten die men samen in de hand heeft. Men moet er uit trachten te halen, wat erin zit. Ve len, die vroeger Auction speelden, kunnen dit spel maar niet vergeten, zij verliezen uit het oog dat Contract een spel is, dat heel andere eischen aan het bieden stelt Wan neer men het lijstje der strafpunten in ziet, dan valt het direct op hoe deze bij Contract zooveel zwaarder zijn en om die reden alleen al, ls het bieden ln heel andere banen geleld. Het z.g. ..overcaüen" (te hoog bieden) heeft bij Contract dikwijls zeer fu neste gevolgen, men hemde er rekening mede Daarom raadt Manning Foster, de bekende Engelsche Bridge-expert beginnelingen te recht aan: „Als gij twijfelt of gij uw part ner kunt steunen ln zijn openingsbod, neem dan het zekere voor het onzekere en zwijg." Als men bij Auction na een openingsbod van den partner van 1 Harten aankwam met twee Ruiten, dan beteekende dit bij Auction 1) Tk heb geen steun in de Harten, wel leis in Ruiten, of 2) Vermoedelijk zijn mijn Ruiten sterker dan uw Harten en ik kan in die kleur ver moedelijk wel een manche halen. Bij Contract is dat twee Ruiten-bod ech ter ecne indice van zeer sterke Ruiten, an ders past de partner of steunt de Harten. Men biedt daarin n.l. niet zoo vlug op de lagere kleuren als men dat vroeger bij Auc tion deed. Men wil immers probeeren zooveel mogelijk punten beneden de lijn halen en kan slechts dat op teekenen hetgeen men geboden heeft als men het haalt! Een klein aanloopje, een ..stepje" van b.v. twee of drie trekken ln de lage kleuren welke 40—60 punten ln het laadje brengen, zijn dikwijls nuttig. Het is dan niet zoo vreese- lijk veel meer tot men de begeerde 100 pun ten krijgt. Bovendien krijgt men toch zijn „overtrekken" als men meer maakt. Men denke aan het nuttige spreekwoord: „Eén vogel ln de hand is beter dan tien m de lucht I" Men moet zich ook niet door zwijgen van de tegenstanders op een dwaalspoor laten brengen. Juist door die hooge strafpunten zijn sommige slimmerds er graag op uit om hun tegensLenders ln de val te laten loo- pen om ze, als het de moeite waard wordt, eens flink te dubbelen! En bij die Contract telling kost zulk een dubbel dikwijls kapi talen. Bij Auction kreeg men een bonus voor Klein of Groot Slem, al of niet geboden. Bij Contract zijn de belooningen voor geboden Klein of Groot Slem resp. 500 en 1000 en om die reden vindt men het zonde en jammer als zulk een voordeeltje gemist zou worden, om welke reden dan ook vlugger daar naar toe wordt geboden dan vroeger het geval was- Nu kan men op twee wijzen tot zulk een Slem-bod komen. Sommigen preferee- ren de directe methode, wat de Duitsche noemt: ,.Ich gehe auf's Ganze", Als Z b.v. heeft geopend met vier of vijl' in een kleur, duldend op zeer sterk spel en N heeft meer clan de twee trekken in de hand, waarop hij denkt dat zijn partner waarschijnlijk re kent, hoogt hij op tot zes of zeven (Klein of Groot Slem). Deze methode ls echter dik wijls gevaarlijk en de Amerikanen, die ei'g listig zijn en alles mechaniseeren, wat maar gemechaniseerd kan worden, alle soorten van sport als Voetbal, Tennis en Golf o.a. hebben nu ook methodes uitgedacht om Bridge minder feilbaar te maken, vooral in het bieden en zij hebben door een bieden van „Dat wat je niet hebt" een foefje be dacht om op minder riskante wijze tot slem- biedingen te komen. Hoe zij op deze wijze alle mogelijke soorten van „conventies" heb ben bedacht, niet alleen om tot slem te ko men, maar ook om elkaar waardevolle In dices te geven, zullen wij de volgende maal meer uitvoerig bespreken. DAMMEN. Wijlen meester C. G. Vervloet. Op 30 Augustus 1922 overleed te Scheve- ningen op 73-jarigen leeftijd de eerste voor zitter van den Ned. Dambond, C. G. Ver vloet. In 1890 reeds bestond te Rotterdam een groepje personen, dat geregeld bijeen kwam om een dampartij te spelen. Men besloot in Augustus 1899 een ver- ecniglng te stichten en op bepaalde tijden het spel intenser te beoefenen. Deze vereenlglng de eerste in den lande kreeg den naam „Constant", naar Con stant Stams, die kort te voren was overle den en een vurig beoefenaar van het dam spel was geweest. Van de oprichters noemen wij C. G. Ver vloet, Jozeph Blankenaar en J. H. Torley Duwel. Bij dit groepje sloten zich spoedi? anderen aan, C. E. Mögle, A. J. M. Goud- riaan, Jac. dc Bruljn, J. P. Hulbers, C. Blan kenaar, S. Kan enz. Vervloet was dadelijk voorzitter: een be tere keuze kon de vereeniging niet hebben gedaan. Wat was het op die wekelijksche bijeenkomsten in het Poolsch Koffiehuis ge zellig; hoe vriendschappelijk ging men met elkander om: op welk een gemoedelijke wij ze werden wedstrijden georganiseerd, verga deringen gehouden; maar ook, wat toonde inen daar een liefde voor ons spel. Al spoedig werd voeling gehouden met de Franschc damvrienden; wij noemen Leclercq. Weiss, Bizot. Het tijdschrift „Lp jeu de Dames" onder redactie van Leclercq schreef correspondentiewedstrijden uit, waaraan ook Vervloet deelnam. Hij wist steeds aan de spits te blijven, hiermede bewijzende, dat hij ook een kundig, sterk speler was. In 1905 er hadden zich in dien tijd meer vereenlgingen in den lande geconsti tueerd werd het plan geopperd een dam- boncl 'op te richten. Een werkzaam aandeel hadden hierin Vervloet, De Bruyn, Jack de Haas en I. Mijer. Op 8 Juli 1906 had de stichtingsvergadering plaats ln het Bronge bouw te Haarlem. Dat ls wel de meest grootsche betooginp geweest in de damwereld. Wien kon de bond beter als zijn voorzitter kiezen dan Vervloet, die feitelijk de ziel van de geheele beweging was geweest? Ond-m zijn bekwame leiding werd de bond de Nationale Dambond groot. Het- In stellen van kampioenschappen, wedstrijden om den meestertitol, competities enz., word ter hand genomen. Het damspel werd in ons land meer en meer bekend, zoodat het nu een plaats naast het schaakspel heeft veroverd. Dat Vervloet aan dat alles zijn steun en zijn kostbaren tijd gaf, wij moeten hem daarvoor nu nog dankbaar zijn. Naast dezen bond bestond een Algcmeene Nederlandsche Dambond. Onder Vervloet'? leiding is gekomen een samensmelting, waar uit in 1911 ls ontstaan de Nederlandsche Dambond, zooals deze nu functionneert. Vervloot bleef ook in den nieuwen bond de leider, die met bijzondere tact en bui tengewonen ijver zijn functie vervulde. In 1912 werd op zijn initiatief en met steun van Jac. Musiy c.s. een groote inter nationale wedstrijd te Rotterdam gehouden. Met trots mag onze bond terugzien op do zen belangrijken wedstrijd, die den titel van wereldkampioen in ons land bracht. De toen jeugdige mccstor Herman Hoogland uit Utrecht behaalde den wereldtitel, nadat de Fransche grootmeester Isidore Weiss hen) 19 jaren gedragen had. Niettegenstaande Ver vloet',s drukke werkzaamheden was hij bij na den gcheelen wedstrijd aanwezig. Do Fransche vrienden roemden om strijd den man, die op ongewone wijze met hen con verseerde als een landgenoot. De hulde, hem na afloop door allen gebracht, was ln alle opzichten verdiend. Vervloet was met Jack de Haas de oerste wien het brevet van „meester" werd uitgereikt; hij heeft verscheidene malen he clubkampioenschap van hot machtige „Con stant" t ehaald. Een ongeval, hem overkomen in Maart 1921, toen hij zich van de damclub huis waar Ls begaf, was het begin van een ge dwongen rust en een zich onthouden van de leiding, waaraan hU zoo gaarne zijn tijd be steedde en dat voor den bond zoo tragischen afloop heeft gekregen. Zijn liefde voor het spel, zijn toewijding zijn opofferingen, zij zijn niet te vergeefs geweest. Wat de dambeweging in de toekomst moge worden, dat alles is in de allereerste plaat? te danken aan hem, die er den eersten stoot aan heeft gegeven. Zijn naam zal ln herin nering blijven, zoolang het damspel blijft bestaan. Hij behandelde de partij in groote lijn, in het algemeen was het de klassieke partij ln zijn fijnen opbouw, die hij speelde Listigheden, valletjes of finesses hadden nooit veel attractie voor hem. Hij was de grootste liefhebber van het spel, dien wij ooit gekend hebben. Jaarvergadering Ned, Dambond. De jaarlijksche algemeene vergadering var. den Ned. Dambond zal op Donderdag 5 Mei te Utrecht worden gehouden. De agenda ver meldt, behalve de gebruikelijke jaarversla gen en rekening en verantwoording van den penningmeester, o.m. de reorganisatie-plan nen van den bond. Deze plannen bevatten vele belangrijke en ingrijpende wijzigingen, welke bij aanneming een groote verandering in het wedstrijdwezen van den bond zullen teweegbrengen. Voorgesteld wordt o.m. het kampioenschap van Nederland te verspelen in drie klassen; voorts een groot aantal wijzigingen en aan vullingen van het wedstrijdreglement. OM DE HAARLEMSCIIE DAMKAMPIOEN SCHAPPEN Maandagavond jJ. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen lulden als volgt; Eerste klasse: H. C- Souvereln remise met H. Berghuis. Tweede klasse: Phr. G. Amelung wint van C. Kool. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden om de clubkampioenschappen 1931/32 der Haarlemscho Damclub voort-ge zet. De uitslagen lulden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van Joh. Fabel; J. W. van Dartelen remise met Joh. Fabel; J- P. van Eijk wint van H. G. Teu- nisse; H. GreeuwA. de Jong afgebroken. Tweede klasse: J. Wielenga remise met J. Balk; H. van Lunenburg Jr. wint van F. W. de pater; J- M. A. Minderhoud wint van H. Berghuis. Derde klasse. Groep BL. J. Froonhof wint van B. Henneke. Reserve 3de klasse: J. Zurel wint van H. de Ruiter (2 x); J. Zurel wint van H. Hoo- geveen (2 x). OLYMPISCHE SPELEN. DE VOORBEREIDINGEN TE LOS ANGELES. FACILITEITEN' VOOR BUITENLANDERS. Uit Los Angeles: Aan de deelnemers aan de Olympische Spelen, die van 30 Juli tot 14 Augustus te Los Angeles plaats hebben, zulllen dezelfde faciliteiten worden verleend als aan hooge bezoekers, die naar dc Vcr- eenigde Staten komen. Speciale identiteits kaarten, welke de gewone paspoorten ver vangen. en vrij zijn van alle rechten, zijn door het Olympisch Comité uitgegeven en toegezonden aan alle Nationale Olympische Comités, ten behoeve van de deelnemers, lei ders., trainers, officials en journalisten cn hun directe familieleden. De uitreiking van deze kaarten zal door dc Nationale Olympi sche Comités geschieden. Bovendien heeft de Amerikaansche Re geering bepaald, dat allel uitrustingen voor de Spelen en de persoonlijke benoodlgdhe- den van de bezoekers vrJJ zullen kunnen worden in- en uitgevoerd. De dames-athleten. die aan de Olympi sche Spelen deelnemen, zullen worden on dergebracht ln het Chappan Park Hotel, een der mooiste 'netels van Los Angeles. Het ho tel wordt uitsluitend voor de dames-athleten gereserveerd en biedt plaats aan 300 per sonen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per Mgd. VRAAGT SPOOR/GESTAMPTE MUISJES VOETBAL. KAMPIOENSFEEST TE SANTPOORT. Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van het eerste, tweede, derde elftal der R.K. S.V. .Santpoort" was ln „Zomerlust" aldaar een feest georgani seerd. De heer P. P. Smit, voorzitter der vereeni ging, opende den avond, waarna hij het woord gaf aan den heer P. J. A. Molenkamp als voor zitter van het huldigingscomité. Deze felici teerde alle elftallen met het behaalde succes hetgeen hij toeschreef aan de groote clublief de, goeden geest en het wakkere bestuur Hierna bood hij aan alle spelers een paar sportkousen in clubkleuren aan met den wensch, dat hiermee veel successen zouden worden bijeengetrapt. Namens de eerste elf tal-spelers dankte aanvoerder Van Sambeek Voor het goede verloop van het verdere deel van den avond zorgde humorist Wester hoven en het strijkje Van Strlen. Namens de supporters werden nieuwe doel netten aangeboden. De RJf. S. V. „Santpoort" heeft op waar dige wijze haar kampioensfeest gevierd. KAMPIOENSWEDSTRIJD POLITIE- SPORTBOND Morgen, Dinsdag, te 2 uur, wordt door de Politie, te Bloemendaal een kampioens wedstrijd gespeeld tegen Utrecht om 't kam pioenschap Ned. Politie Sportbond (NJP.S.B.) ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB Bovengenoemde vereeniging houdt na tionale zeilwedstrijden op Zaterdag 7 en Zondag 8 Mei, op het Noorder Buitenspaarne te Haarlem. Op het programma staan wedstrijden voor 12-voets jollen Seniores, 12-voets jollen Ju niores, 12-voets jollen Dames, 16 M2. klasse, 45 M2. klasse, Regenboogklasse en 12 M2. Sharpie-klasse. WIELRIJDEN. H-S.V. „DE KAMPIOEN". Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar laatsten wedstrijd der Wintercompe titie, zijnde 1 KM. Aan den start verschenen de volgende renners: J. v. Egmond, v. Dijk. Kruit, v. Duinen, Rijneveld, Truitema en Kinket Baak, allen amateurs. B-klasse: Moerkerk, N. Huyboom, M. Huy- boom, Meng, Klooster, v. d. Hoeve, Hessels, Otte en N/N. le serie: v. Egmond 1, Truitema 2. 2e serie: v. Dijk 1, Baak 2, Rijneveld 3. 3e serie: Kruit 1. v. Duinen 2, Kinket 3. Repêchage tusschen Van Duinen, Baak, Rijneveld, Truitema, bracht Van Duinen in de finale. Nu werd gereden Match a Deux met als uitslag: No. 1. v. Egmond, 2 v. Dijk, 3. Kruid, 4. v. Duinen. Niewelingen le serie: N, Huyboom 1, Meng 2; 2e serie v. d. Hoeve 1, Otte 2; 3c serie: Moerkerk 1, Klooster 2; 4e serie: M. Huyboom 1, N. N. 2. Repêchage tusschen Men, N.N., Otte, Wesseling, waardoor in de finale kwam N.N. Uitslag: 1. Moerkerk, 2 v. d. Hoeve, 3 N/N. JUBILE UM - W ED STRIJDEN De openingswedstrijden worden dit jaar ge houden ter viering van het 20-jarig bestaan van den bond. Er zal gespeeld worden in twee afdeelingen: een voor eerste, en een voor tweede klassers. De inschrijving is open tot 30 April a.s. De eerste wedstrijden zullen worden gespeeld op 7 Mei. Voor iedere af- deeling zijn twee prijzen beschikbaar. KORFBAL. UITSLAGEN HAARL. KORFBALBOND. 2e klasse. D. S. V. 2—D. W. S. 1 1—2 3e klasse A: Voorwaarts 2—6. S. H. 2 30 3e klasse B: S. V. 4—D. W. S. 2 Alw. Ready 2—Palvu 2 Bekerwedstrijden: A: D. S. V. 1Oosterkwartier 1 12 Zilvermeeuwen 2— T. H. B. 1 11 B: De Kennemers 1K. V. 1 45 Haarlem 3Animo 2 11 C: Advendo 2S. V. 2 o2 Lagere serie: A: Zilvermeeuwen 3T. H. B. 2 0—2 De Kennemers 2Palvu 1 5o B: Ons Genoegen 1—S. V. 3 1—2 C: Zeemeeuwen 2K. V. 2 50 Kampioenschap Haarlem: Anhfio 1—Advendo 1 8—1 Haarlem 2Zilvermeeuwen 1 14 Promotie-degradatie le—2e klasse Zilvermeeuwen 2T.H.B. 1 11 STADSNIEUWS COÖPERATIE „DE EENDRACHT". TIEN EN 4 pCt. DIVIDEND. Aan het verslag van de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging ,/De Eendracht", U. A. over het 27e boekjaar (28 December 19302 Januari 1932) is het volgende ontleend: Het bestuur is over de bereikte bedrijfsre sultaten en de verkregen winsten niet onte vreden. Voorgesteld wordt, het dividend van de brood-, koek- en beschuitbakkerij te be palen op 10 pet. en van de afdeeling kruide niers- en grutterswaren op 4 pet. De omzetten bedroegen in totaal f 534746,38 tegen f 560390.21, een de malaise in aan merking genomen zeer bevredigend resul taat. De Coöperatie is thans, behalve t-ot de In koopcentrale van de Coöp. Verbruiksvereenl- gen ln Nederland (genaamd: de Coöp. Groot handelsvereenlging ,,De Handelskamer", G. A.) ook toegetreden tot den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscoöperaties. Controleerde de Accountantsdienst van „De Handelskamer" tot nog toe alleen de balans, met ingang van 1931 werd de controle der geheele boekhouding aan genoemden accoun tantsdienst opgedragen. Het aantal leden aan het einde van het boekjaar 1931 bedroeg 3308. In 1931 werden 306 nieuwe leden ingeschreven en traden 188 leden uit. Het Hulpfonds heeft door den ongunst der tijden, veel steun moeten verleenen. Het wordt daarom In de aandacht der leden aan bevolen. De jaarvergadering heeft plaats op Woens dagavond 27 April a.s. in het gebouw van den Protestantenbond. VOORUITGANG. Woensdag 20 April sluit de Arbeiders Too- neelver. „Vooruitgang" haar speelseizoen met een opvoering van „Drie wijze gekken", een comedie in 3 bedrijven van Austin Strong, in den schouwburg aan den Jansweg. Er zijn kaarten beschikbaar gesteld voor werkloozen. CABARETAVOND „T. O. N. E. V. O." Zaterdag 23 April as. geeft de Haarl. Too- neelvereeniging „T.O N.E.V.O." in het gebouw van den Haarl. Kegelbond een cabaret-avond met bal, met medewerking van de Harrie Jazz Band uit Amsterdam en Hagen's Band. SLOTBAL. Men schrijft ons: Zaterdagavond gaf het bekende dans instituut Micgielse on van Ake zijn iaar- lijksch slotbal. Als alle jaren werd dit feest gegeven in de Bronzaal die versierd was. Klokke 9 uur zette het uitstekende huis orkest onder leiding van Willy Versteeg een vroolijk step ln. cn weldra vulde de zaal zich met. danslustigcn. Nadat eenige dansje? gemaakt waren trad een Chineesch kunste naar op, welke met zijn werkzaamheden de gemoederen in spanning hield. Ook traden twee artisten op, die met hand-acrobatiek en aan rekstok geweldige staaltjes van kracht en vlugheid te zien gaven. De clou van den avond was de opvoering van eenige dansintermezzo's door eenige dames-leer lingen. Deze nummers vielen zeer in den smaak, ze wer:'en dan ook keurig uitge voerd en maakten met de belichting in kleu ren een prachtig effect. Na het afwerken van het programma, werd een promenade gemaakt, waarvoor eik deelnemer eer. bij zonder hoofddeksel kreeg, toen steeg de vreugde ten top. Het. duurde tot laat in den nacht voort, en de stemming bleef er in tot het einde. De heeren Micgielse en van Ake kunnen met genoegen terugzien op hun mooie slotba' COMITé BESTRIJDING GEVOLGEN WERKLOOSHEID. (Afdeeling van het Nat. Crisis-Comité) Anegang-Vereeniging en Crisis-Comité. Eenigen tijdgeleden plaatsten dc winke liers in den Anegang, op initiatief van het be stuur der Anegang-Vereeniging de door dit bestuur ter beschikking gestelde „Crisis-Bus jes". Heden kon als eerste opbrengst aan het Haarl. Comité worden afgedragen het bedrag vanf 84,64. Als men aanneemt, dat dit be drag in hoofdzaak met centen, dubbeltjes en kwartjes bij elkaar is gebracht, bewijst zulks wederom het spreekwoord: „Vele kleintjes maken een groote". Door dit succes aangemoedigd, hebben de leden der Anegang-Vereeniging weder de busjes in hunne magazijnen opgehangen. Het Crisis-Comité beveelt deze dringend in uw aandacht aan. Met hartelijken dank bericht het Comité tevens de ontvangst van de navolgende in schrijvingen en giften: Voor 1 maal: C. v. D. f 2.50, H. R. f 0.25, J. A. M. f 1, J. O. f 1. C. W. B. fl, L. M. f 1, Wed S. f 0.50, D. de B. f 1.50, P. C. J. B. f 3, W. K. f 5, A. C. W. f 5, C. W. van S. f 7.50, S. L. B f 10. A. P. f 2.50, J. W. f 1, N. D. f 1. C. M. f 1, G. B. f 2.50, J. R. v. d. B. f 2.50, W. W. f 1. S. f 10. J W. V. f 5, K. D. f 3. D. Z. f 2.50, Joh. 8. f 2.50, J. M. B. f 2.50, Mei. C. A. Z. f 2.50, L. f2.50. A. J. v. d. N. f 2. H. J. H. f 1.50, A. H. f 1, J. G. T. f 1. H. B. f 2.50, Mej. d G. f 5, B. f 1. Mevr S. f 0.50, B. f 0.50, R. f 10, J. v. d. B. f 5, Dames M. f 5, G. v. d. S. f 5. C. J. K. f 2.50, L. J. S. f 25, J. L. f 10. Ds. K. G. v. S. f 5, J. R. f 2.50, Th. F. D. f 2.50, Wed. J. P. f 2.50. G. M. van E. f 2.50, J B. f 2.50 P. L f 2.50, L. J. f 2, H. G. f 2, H. S. f 1, A. C. H. f 1, Wed. P. f 1, J J. H. f 1, S. N. f 1. Per maand: V. K. f 0.50, G R. f 4, B. 1.—, H. S. f 0.25, H. H. f 1.—, K. f 1.—, S. N. f 1.— T. f 2.50, A. C. G. f 5, F. C. v. B fl.—C. H. V. f 10. Per week: A. W. C. f 0.50, J. M. B. f 25. Giften: Fam. B. f 20, A. E. f 40, Mr. A. S. Jr. f 20, Drukkerij de Spaarnestad f 100, Rot. Club f 36.95 (13e bijdr.). A. M. f 1. Jhr. F. T. van B. f 10, Mr. F. v. d. G. f 20. Mevr. A. E. M. van G. f 15, A. H. f 10, Pers. Droste f 18.12, A. T. f 5. Mevr. G. H. M.—U. f 2 50. H. B. f 1. Drukkerij de Spaarnestad f 100. Centr. Werk plaats Ned. Spoor f 121.80, Ambt. Prov. Grif fie f 180. J. V. f 2.50, Pers. van Wav. Graan handel f 17. S. M. D. V. f 10. Zust. Diac. Huls t 10, Pers. Franken f 34.15 (14e biidr.). Pers. N. M. f 20.50. Dames B. f 10. Drukkerii de Spaarnestad f 100. T. f 12. D. f 1. Pers. R. f 5. C. f 1, Tehuis Ouden v.Dagen f 9 Zwemclub Haarlem (feestavond 4 Aoril) f 61.20. Per soneel J. J. Beynes f 91, Mr. J. D. f 34.65. Penningmeester van het Comité is de heer W. Korvinus, Santpoorterstraat 11. Het gironummer van het Comité is no. 4000 (nummer van De Twer.tsche Bank) waar op giften voor het Comité kunnen worden gestort met vermelding van bestemming. zen: in de vacature van den heer M. de Jong werd de heer H. Kroon benoemd. De elftalcommissie werd in haar geheel herkozen. Medegedeeld werd, dat er dezen zomer ern stig zal worden geoefend; men heeft gedu rende de zomermaanden de beschikking over twee terreinen. Te half elf sloot de heer Heimig deze ge animeerde vergadering. DE JULIANADAG. DE KINDERHUISVLIJTTËNTOONSTELLING. Jaarvergadering „Kennemerland". Deze vergadering werd gehouden in café De Louw aan de Spekstraat. Na behandeling der ingekomen stukken las de secretaris, de heer H. H. Janssen, zijn jaarverslag voor, hetgeen getuide van den grooten bloei der "ereeniging. Uit het financ'eele overzicht van ten penninemeester. den heer Van Schoon hoven bleek, dat ook de toestand der geld- médelen gunstig te noemen is. Hierna werden de nieuwe Reelementen van Orde en het Huishoudelijk Reclement goed gekeurd. Oo de statuten is inmiddels de Ko ninklijke Bewilliging aangevraagd. In de kascommissie werden de heeren Van der Goes en Van Waveren gekozen. De heeren Heimig en Brunt, aftredende 'c .stuursleden, werden bij acclamatie herko- Men schrijft ons: Het is wel een voortreffelijke gedachte ge weest Van het Centrum-Comité-bestuur om de viering van den Julianadag mede dienst baar te maken aan het dienen van een bij uitstek nuttig, paedasogische zaak, de Kin- derhuisvlijttentconstelling. Deze zal op Dinsdag 26 April in het St. Bavogebouw, Smedestraat 's middags te drie uur door den wethouder van Onderwijs, den heer W. Roodenburg, officieel geopend wor den. Reeds in December is met de degelijke voorbereiding dezer tentoonstelling begon nen en dankbaar dient erkend, dat de mede werking uit onderwijskringen groot is ge weest. Ook heeft de inspecteur L. O., de heer G. H. Weusfeink, toegestaan, dat de 3 hoogste klassen der scholen de tentoonstelling zullen mogen gaan bezoeken. Alle kinderen, die den leeftijd van 17 jaar nog niet bereikt hebben, rnogeïi inzenden en wel allerlei huisvlijtartikelen, in den ruim- sten zin des woords genomen. In de wijze waarop de inzendingen zullen geëxposeerd worden, zal naar éénheid in kleur en lijn gestreefd worden. Reeds thans zijn al meer dan 500 inzendin gen geregistreerd, zoodat deze expositie een succes belooft te worden. Volle medewerking is voor deze sympathie ke onderneming verkregen van de Haarl. Ver. voor Huisvlijt, den Nederl. Kinderbond afd. Haarlem; van „Francisca Romana" en der directie van het Herstellings- en Rust oord ,.De Lichthoeve" te Santpoort- Op het podium zullen 2 groote particuliere stands -verrijzen, nl. van het z.g. ..Wolwin keltje" uit de Jansstraat, en van de Firma A. Smit Jr. Co., Huish. Kunst, Nassaulaan. Mede zal in de zaal een stand worden in gericht voor het z.g. „Nazorg"-werk. Voor alle vakken zijn aparte deskundige jury's ge vormd. Tot en met den 23en dezer kunnen nog enkele werkstukken worden aangenomen (zich op te geven bij het Secretariaat: Ged. Voldersgracht 4). m De inlevering der werkstukken zal plaats hebben Maandag 25 April, van 12 tot 8 uur in het St. Bavogebouw, doch het comité ver zoekt beleefd, dat de gToote stukken eerst des avonds zullen worden gebracht. Aan ieder stuk moet een biljetje of kaartje worden ge hecht., vermeldend naam en adres van den inzendei". Er wordt verzocht dit op de minst in het oog loopende plaats te bevestigen, ter wijl verder het biljetje of kaartje nog ruimte moet bieden om daar het volgnummer op te schrijven. De entrée tot de tentoonstelling zal slechts 10 cent bedragen, terwijl de leden der Ver. „Koninginnedag" op vertoon van hun diplo ma twee gratis toegangsbewijzen zullen krij gen. De aan de inzenders toe te kennen prijzen zullen bestaan uit geld, dat gestort zal wor den op spaarbankboekjes en waarin een clausule zal worden opgenomen, dat de gel den eerst op een bepaalden leeftijd zullen kunnen worden opgeëischt- Ook hier is dus het opvoedend karakter niet verwaarloosd. LUCHTVAARTBERICHTEN SPECHT, 18 April te Bagdad van Cairo. Uitreis. EKSTER, 18 April te Jodpoer van Calcutta. Thuisreis. SCHEEPVAARTBERICHTEN KON. NED. STOOMBOOT MLJ. Achilles 16 van Cartagena naar Aguilas, 17 te Aguilas. Agamemnon 16 van Livorno naar Clvtta Vecchia, 17 te Clvita Vecchla. Amor 15 van New York naar Port au Prince Ven. Cur. Ariadne 16 April te Rotterdam. Atlas 16 te Curagao. Baarn 16 te en van Callao (thuiskomend). Berenice 17 van Malta naax Amsterdam. Bodegraven 16 te Callao. Boskoop 1,7 1 uur Azoren gepass. Clio 17 te Alexandrlë. Costa Rica 16 18 uur van Havre. Euterpe 16 te en van Bilbao naar San tander 17 te Santander. Fauna 16 te en van Cartagena naar Ali cante. Hebe 16 van Algiers naar Lissabon. Hermes 15 te Cavalla, 16 van Cavalla naar Samos, 17 te Samos. Jason 16 van Amsterdam naar Hamburg. Oranje Nassau 17 17 u. van Madeira naar Plymouth. Orestes 17 van Cristobal naar Curasao. Orion 17 te en van Patras naar Venétië. Orpheus 16 April van Kopenhagen naar Glynia. n Perseus 17 Holtenau gepass. Pluto 16 19 u. van Stettin, naar Amster dam. Saturnus 16 van Bourgas naar Varna. Stuyesant 17 April van Curacao naar Pto. Cabelio. Telamon 16 van Genua naar Torrevlcja. Theseus 16 April van Aalborg naar Am sterdam. Trajanus 16 te Amsterdam. Venezuela 16 19.30 van Hamburg 17 te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Flandria 19 April om 6 uur te IJmuiden verwacht. Zeelandia op de uitreis 18 April 14 uur van Lissabon. HALCYONLIJN. Stad Amsterdan 18 van Rosario te Rot terdam. Amstelkerk (uitr.) 18 te Beira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tosari 18 van Brake naar Hamburg.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14