De Installatie van burgemeester Mr. F. L. J. E. Ram bon net. CARELS' MOORKOPPEN UIT DE OMSTREKEN Welkom Burgemeester! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 22 APRIL 1932 VELSEN. r Hedenmorgen had de plechtige installatie plaats van den nieuw benoemden burge meester van Velsen, mr. P. L. J. E. Rambon- net. Van alle openbare gebouwen en diverse particuliere woningen wapperde de driekleur. De wethouders K. H. Tusenius en J. P. Nijsscn hadden den burgemeester en diens echtgenoote reeds in Hotel Lion d'Or te Haar lem verwelkomd en vergezelden den burge meester per atüo naar het raadhuis te Velsen. Aldaar aangekomen werd mevr. Rambonnet een bouquet bloemen door een der dames van de secretarie aangeboden. In de raadszaal waren behalve de voltal lige raad, met uitzondering van het raads leden van Woensel en de heer Diependaal. die bericht van verhindering had gezonden, tal van gonoodigden aanwezig. Onder hen merkten wij op: de beide wet houders van de gemeente Schoonhoven hoofden van dienst en ambtenaren der ge meenten Schoonhoven en Velsen, cenige oud raadsleden van Velsen, de commissaris hoofd-inspecteur van politie, Jhr. C. J. W, Strlck van Llnschoten. burgemeester van Beverwijk, dr. Slager en echtgenoote uit Schoonhoven, oud-wethouder Schreuder uit Schoonhoven en do gemeente-secretaris van Schoonhoven. Nadat de loco-burgemeester, wethouder J. C. Dunnebier de raadsvergadering had ge opend, noodigde hij een commissie uit de raadsleden uit den nieuwbenoemden burge meester binnen te leiden. Nadat de burgemeester met zijn familie had plaats genomen hield de loco-burge- meester de installatierede. Spreker zeide: „Het is nog slechts weinige dagen geleden, dat wij, als Gemeenteraad, met vele belangstellenden, bijeen waren cn in een onvergetelijk uur afscheid namen van uwen voorganger. Wij konden toen herinne ren aan de geschiedenis onzer gemeente, zoo als deze zich' heeft ontwikkeld gedurende de ambtsperiode van Burgemeester Rijkens. Thans mogen wij op dezen voor u en onze gemeente zoo gewichtigen dag, u, mijn heer Rambonnet, als Burgemeester onzer ge meente installeeren. Van heden af gaat u in het leven van onze gemeente een eerste plaats innemen en bij de geschiedenis over den tijd, gedurende wel ken u die plaats inneemt, zal eens, bij de ure van uw afscheid, moge het zijn na vele jaren, opnieuw worden stilgestaan. Onze plaatselijke pers zorgde er spoedig voor, dat we omtrent uw persoon en werk iets meer te weten kwamen en deze berichten bevestigden ons in de overtuiging, dat wij uw komst met goede verwachting mochten tegemoet zien. Ik roep u daarom met mevrouw cn de kin deren een hartelijk welkom toe in onze ge meente en ik houd er mij van overtuigd, dat ik dit niet alleen doe namens mij zelf en het college van Burgemeester en Wethouders doch eveneens namens den geheelen Raad en de burgerij die door ons wordt vertegen woordigd. Zonder nu eenige geringschatting te willen uitspreken voor uw vorige gemeente, meen ik toch te mogen zeggen, dat de overgang van Schoonhoven naar Velsen groot. is. Onze gemeente met haar bijna 43000 in woners, haar groote uitgestrektheid, haar verschil lende belangen van de onderschei dene deelen, vraagt wel veel van de werk kracht van een burgemeester. Dat de toestanden hier dikwijls niet zoo eenvoudig zijn, zult u daarbij zeker onder vinden. Mede met het oog daarop doet het ons veel genoegen, dat wij in u iemand mo gen begroeten, die door opleiding, leeftijd cn ervaring met een levenskennis is toegerust welke u in moeilijke gevallen den weg zal doen vinden. Wij hopen, dat dit tevens een waarborg mag zijn voor een gelijke behan deling van de verschillende partijen en stroo mingen. welke ook in onze gemeente zoo rij- keliik worden aangetroffen. Moge gij. als een goed stuurman, het- roer van de Raadsvergaderingen stevig in handen nemen om daardoor krachtig mede te werken aan een rustig verloop dezer bijeenkomsten opdat, ook naar buiten de Gemeente haar waardigheid behoude. Ik meen niet te mogen eindigen alvorens met een enkel woord te hebben gewezen op de ernstige omstandigheden waarin onze ge meente momenteel verkeert. Natuurlijk zijn wij niet de eenige gemeente die door de geweldige crisis met moeilijkhe den heeft te kampen. Wij echter moeten er nu reeds op rekenen, dat aan steun voor de werkloozen dit jaar vermoedelijk f 865.000 noodig zal zijn. Dit is voor een plaats als de onze toch wel heel veel. Dat dit dan ook zeer bedenkelijk is zult u onmiddellijk begrijpen. Wij staan dan ook voor de noodzakelijkheid zeer spoedig allerlei besluiten te nemen, om in het goede spoor te blijven, besluiten, welke wij slechts met grooten tegenzin kunnen nemen. Het is mijn inziens een groote onbillijkheid, dat de lasten der werkloosheid bijna geheel blijven drukken op de gemeenten die er door .worden getroffen. Wij zien dan ook zeer verlangend uit naar renlg opleven over de geheelc wereld, opdat ook onze plaats zich zal mogen herstellen van de vele wonden, welke haar zijn toege bracht. Wij twijfelen er niet aan of u zult. als onze eerste burger, uitzien naar alles wat verlich ting, nog liever opheffing, vair deze moeilijk heden kan brengen. Moge voor onze gemeente onder uwe lei ding spoedig betere tijden aanbreken en uwe komst onder Gods Zegen, zoowel voor u en de uwen als voor onze mooie gemeente, een nieuw tijdperk van bloei Inluiden. Hierna hing de gemeente-secretaris den nieuwen burgemeester de ambtsketen om en nam mr. Rambonnet de leiding der vergade ring over. De nieuwe burgemeester dankte H.M. de Koningin voor zijn benoeming en tevens den Minister van Binnenlandschc zaken en den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, die tot deze benoeming medewerkte. Spr. dankte voor de vriendelijke en harte lijke ontvangst en woorden, waarin hij ge voeld heeft de sympathiek aandoende bedoe ling om zoo spoedig mogelijk te geraken tot een nauwere aangename en vruchtdragende samenwerking in het belang der gemeente. Hij uitte verder zijn erkentelijkheid jegens de Koningin en de regeering die hem hebben geroepen en uitverkoren tot de vervulling van het zoo belangrijke ambt van burgemeester dezer schoone gemeente. Ik begrijp en gevoel zeer goed dat de taak die ik heden op mij neem een zware en moei lijke is en dat er tijd-en werk voor noodig zullen zijn om mij in die taak afdoende in te werken. Ik doe een beroep op u allen, op de Raadsleden, den gemeente-secretaris en de ambtenaren der gemeente om mij bij het inleven in mijn neuwen werkkrng behulp zaam te zijn en mij veel te willen mededee- len over wat volgens uwe meeningen de be langen der gemeente zijn. Burgemeester Rambonnet. U zult heden van mij geen beginselverkla ring of werkprogram verwachten te hooren, en het doen van beloften of toezeggingen, welke ook, zou geheel misplaatst zijn. In de hoogst kritieke en ernstige tijden die wij in het algemeen en in deze gemeente in het bij zonder beleven zou elke uitspraak in dien zin praematuur en uit den booze zijn, terwijl ik er tevens voor zou willen waarschuwen dat men van mijn kunnen in deze zeer bij zondere tijdsomstandigheden geen wonderen moet verwachten. Wat in mijn vermogen staat zal ik doen voor de gemeente waarvan mij het bestuur nu is opgedragen, voor voor lichting en raad hoop ik ten allen tijde toe gankelijk te zijn, maar nooit mag worden vergeten dat het alleen de Allerhoogste is die zal beslissen of mijne en uwe menschelijke pogingen met uiteindelijk succes zullen wor den bekroond. Het zal u duidelijk zijn dat ik de depressie waaronder geheel Nederland en speciaal deze gemeente gebukt gaat niet gering acht en dat ik er diep van ben door drongen dat wat in menschelijk vermogen ligt moet worden gedaan om de gevolgen er van althans zoo dragelijk mogelijk te ma ken maar dat ook bij de daartoe te nemen maatregelen steeds als richtsnoer het alge meen belang der gemeente zooals ze in haar geheel bestaat, dient te worden gevolgd en niet een. enkel streek- of groepsbelang den doorslag mag geven. Maar ook tot de burgers van Velsen zou ik willen zeggen: wanneer cr iets is dat gij meent dat ik behoor te weten of waarmede ik in cenigerlei opzicht uwe belangen als in woners der eemeente zou kunnen bevorderen komt dan tot mij en licht mij in; ik begrijp zeer goed dat een Burgemeester eener ge meente van 40.000 inwoners niet evenveel contact kan houden met de inwoners zijner gemeente als een van een gemeente van ruim 4000 inwoners, maar toch Is het noodig dat er contact is cn dat de burgemeester niet is een ambtenaar die alleen ergens op een Raadhuis zit cn aan de meesten slechts bij name be kend is. Mijn gezin en ik hopen als burgers in de gemeente met u mede te leven en ik hoop dat gij ons ook als zoodanig in uw mid den wilt opnemen en beschouwen. Tot u. mijneheeren Raadsleden, zou ik het volgende willen zeggen: Wij kennen elkander nog niet, als onbeschreven papier staan wij tegenover elkander, moge onze kennismaking een goede zijn en moge het voorzitterschap van uwen Raad voor mij gaan behooren tot ie aangenamere gedeelten van mijn ambt cn niet zooals dat wel eens in sommige' gemeen ten het geval is tot de corveeën. Het is mijn gewoonte mijn voorzitterschap onpartijdig op tc vatten en zoo tegemoetkomend aan aller wenschen te zijn als maar mogelijk is. moge die houding uwerzijds worden beantwoord door behoud van den goeden toon dien ik verneem dat in uwe beraadslagingen zelden gemist wordt en door betrachting van spaar zaamheid met de kostbare materie genaamd „tijd". Mijneheeren Wethouders, ik verkeerde al een enkele maal in uw midden cn ik heb toen reeds opgemerkt dat uwe verstandhouding een goede is en dat in cn buiten de vergade ringen van het college een vriendschappe lijke verhouding op prijs wordt gesteld, iets wat in moeilijke tijdsomstandigheden niet voldoende kan worden op priis gesteld. Mijneheeren. met 'net voorzitterschap van uwen Raad aanvaard ik het Burgemeester schap der gemeente Velsen. waarmede ik wil zegen dat ik zelf de teugels van het beleid in handen neem en waarin ik, ofschoon toe gankelijk voor eiken goeden raad, zelfstandig den weg hoop te kiezen die gevolgd moet wor den voor de handhaving van Gezag, Recht en Orde. Het is weliswaar in sombere omstan digheden dat onze' wegen tot elkander zijn gekomen, moge echter een groote zegen op onzen gemeenschappeiijken arbeid rusten en moge eenmaal en spoedig de zon door deze donkere wolkenmassa boven ónze gemeente doorbreken en moge ik dan spoedig als ge zagvoerder van uw gemeentelijk schip, die nu niet meer kan doen dan het commando van .steady on" naar de machinekamer doorge ven, weldra de machinetelegraaf kunnen oversellakelen op „volle kracht vooruit!" Hierna voerde de heer F. P. Vermeulen als oudste raadslid namens den raad het woord. Spreker zeide te vertrouwen, dat de waar deering van de persoon van den burgemeester niet afgemeten zou worden naar de aan komst. U was ons persoonlijk onbekend. Uit het feit, dat U het ambt heeft willen aan vaarden, kunnen wij drie conclusies trekken n.l„ dat gij zijt een moedig man, dat gij het werk niet vliet, doch zoekt, en ten derde, dat gij een offer hebt willen brengen. Een moe dig man, dat U den Raad van Velsen heeft aangedurfd, en dat U hier durft te komen onder dreigende crisisomstandigheden. Wij leven op het oogenblik in Velsen uitsluitend op het eerste gedeelte van de Zeeuwschc wapenspreuk Luctor et Emergo, Luctor: Ik worstel. Ik kan U de medewerking van dezen Raad ten volle toezeggen, hij verwacht, dat U ook met met het volste vertrouwen tot hem komt. Wanneer van den Raad zullen gevraagd worden heel ernstige en heel moei lijke beslissingen, dan zal de Raad ook naar behooren ingelicht dienen te zijn omtrent datgene wat hij weten moet. Gij hebt ge toond den moed te hebben om naar Velsen te komen en hebt zeer veel werk op U geno; men. Wij kunnen van U nog niet vcrwach ten, dat gij onze gemeente lief hebt, zooals wij, die hier geboren zijn. doch wanneer gij Uw ziel in de gemeente legt. zult ook gij zeer zeker deze gemeente lief krijgen. Onze ge meente is het waard. Burgemeester Rambonnet zeide het op prijs gesteld te hebben, dat er geen feestvertoon heeft plaats gehad. Eerst als wij elkaar ken nen, en er is aan beide zijden Iets gepresteerd, dan kan daarover een ftvst gehouden wor den. Iemand, die onbekend is hulde te bren gen, is een standpunt, waarmede ik mij riet kan vereenigen. De liefde, die ik heb gehoord dat U allen heeft voor de gemeente Velsen zal zeer zeker ook heel gauw bij mij ont staan. De manier, waarop ik en mijn vrouw hier ontvangen zijn geeft het voormeld. Ik hoop dan ook veel te doen voor Uw ge moente, die U zoo lief is. Na afloop der plechtigheid werd een druk bezochte receptie van den burgemeester en diens echtgenoote in de raadszaal gehouden. Welkom bij uw eerst verschijnen" Op het Velsensche tapijt, Moge het u nooit berouwen, Dat ge hier gekomen zijt. Velsen is niet vrij van zorgen En van nooden. ver van dat, Er is nattigheid te over, Afgezien van 't zilte nat. Maar gij komt in een gemeente Waar men niet zoo gauw versaagt, Waar men zware crisistijden, Moedig en volhardend draagt. Als gij ons wilt voorwaarts leiden Energiek, maar ook als vriend, Hebt gij onzen steun en vriendschap Nu bij voorbaat al verdiend. Onze Velsensche belangen Worden thans nar. u verpand, En wij reiken in gedachten, Met vertrouwen u de hand. Welkom, met uw echtgenoote, Burgemeester Rambonnet, Hebt gij Velsen's toekomstdroomen Soms reeds schoon op rijm gezet? In de proza der malaise. Die nog maar rfiet minder wordt-, Komt ook uw gemeente Velsen Wel wat poëzie te kort. Velsen heeft een zware opdracht Voor een sterke hand gereed. Welkom hier als burgemeester, Dubbel welkom als poëet! P. GASUS. BLOEMEN DAAL RAADSVERGADERING Voorbereidend onderwijs aan School C niet opgeheven. I)c chef der afd. onderwijs krijgt een telefoon. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tcx. Afwezig de heer De Clercq. Besloten wordt de woning van <^cn com mies ter secretarie, afd. onderwijs en per soneelszaken, telefonisch te doen aanslui ten. (Tegen stemmen de hoeren Dorhout Mees, Verdegaal, Prinsenberg en Luden). Afwijzend wordt beschikt op het verzoek der nationale Commissie tegen het alcoho lisme om het maximum aantal verloven A, wettelijk 49, te bepalen op 8, het feitelijk aantal. Een cereprijs wordt beschikbaar gesteld voor het concours der vereeniglng v^n post- duivenliefhebbers „De Luchtpost". Naar aanleiding van het verslag der Com missie van Toezicht op het L- Ovraagt de heer Cassée (V. B.) den wethouder aan de samenwerking van B en W. en de Com missie zijn aandacht te wijden. Wethouder Dr. Born water (partijloos) zegt dat het zeer zeker in zijn voornemen ligt. met de commissie contact te zoeken. Do quaestie van een school voor L. O. heelt ook dc aandacht van den wethouder. Spoedig zijn voorstellen te wachten. Besloten wordt aan Ged. Staten tc be richten, dat de Raad zich kan vereenigen met het in ons blad vermelde voorstel van Ged. Staten inzake de salarissen van burge meester, secretaris, betreffende pensioens- vcrhaaL Dc Vrijwillige brandweer. Gevoteerd wordt een crediet van f 1700 voor aanschaffing van 1000 M. slang met koppelingen en van negen stuks brand- blusch apparaten. Wethouder Krem er (V. B.) brengt, hulde aan het optreden der brandweer bij den brand der wasscherij Bijvoet, „een brand", zegt spr. „een stad waardig". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per revel. Prijsverlaging van af heden 10 CENT PER STUK Benoeming onderwijzer. Benoemd wordt tot vakonderwijzer in boekhouden en handelsrekenen aan School A de heer R. Prosée. Opheffing voorber. L. O. aan School C Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot opheffing van het voorbereidend L- O. aan school C. De heer Cassée (V. D.) zou aanneming van het voorstel zeer betreuren. Deze bezui niging acht spr. zeer ongewenscht. De heer Schulz (S. D. A. P.) sluit zich bij den heer Cassée aan. De bezuiniging zal al zeer gering zijn, pl.ni. f 600. Spr. ziet in het voorstel bevoorrechting van het bijz. voorbereidend onderwijs. Het openbaar on derwijs krijgt te Bloemendaal knauw op knauw. De heer Prinsenberg (R.K.) wil ook het voorber. onderwijs aan school C. be houden. De heer Hogenbirk (C-H.) vraagt de heer Schulz. de uitdrukking „knauw op knauw aan het openbaar onderwijs" terug te nemen. Wethouder dokter Bornwater (partij locs) zegt dat de animo voor het voorber. onderwijs aan school C. niet groot is. Boven dien mogen op die school geen kinderen gaan beneden 5 1 2 jaar. Wordt het voorstel van B. en W. verworpen dan moet een nieuw lokaal voor het voorber. onderwijs worden opgericht en dat kost weer geld. Benadeeling van het openbaar onderwijs heeft aller minst in de bedoeling gelegen. Ook de voorzitter wijst hierop. De heer Noorman (S. D. A. P-) zegt dat het voorber. onderwijs al 8 jaar lang aan school C wordt gegeven. De Inspectie zal zeker ook voor de toekomst dispensatie geven De heer Schulz (S. D. A. P.) neemt de uitdrukking „knauw op knauw" terug, al is te Bloemendaal wel eens iets gebeurd dat zijns inziens tegen het belang van het open baar onderwijs inging. De heer Hogenbirk (C. H.) stelt aan houding voor. Dan kan eerst overleg met den Inspecteur L- O. worden gepleegd. Dit voorstel wordt met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Hierna volgt de principieel© uitspraak van den Raad. dat het voorbereidend onderwijs aan school C zal blijven. Op voorstel van den heer Prinsen berg (R.K.) wordt besloten tot aanhou ding van het vaststellen der verordening op het toekennen van subsldiën ten behoeve van het bijz. voorbereidend L. O. om eerst het oordeel van de betrokken besturen te hoo ren. Eveneens op voorstel van den heer Prin senberg (RK.) wordt aangehouden het voorstel tot. vaststelling van een rooilijn voor den Zilkerweg. Ontheffing bouwverordening. Ontheffing van de bepalingen der bouw verordening wordt verleend aan: G. J. van der Vliet voor den bouw van twee woonhuizen aan den Korten Zijlweg; P. H, Meyer, voor den bouw van vijf gara ges aan de Iepenlaan; F. J. Cassee en A. Cassee voor verbouw van perceel Kerkplein no. 9; Mr. H. J. D. D. Enschedé voor den bouw van een garage aan den Zandvoorterweg; N. Levenkamp voor den bouw van een garage aan den Mr. H. Enschedéweg; B Dekker, voor den bouw van een dubbel woonhuis aan den Lagen Duin cn Daalschen weg. Rondvraag. De heer Bolleman (R.K.) stelt voor, dat B- en W. met een voorstel zullen komen om gelden te verstrekken voor kleeding voor werkloozen. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Prinsenberg irk.) wijst op den slechten toestand van de voetpaden langs de Juliananlaan. Wethouder Kr e nier (V. B.) meent te weten, dat wethouder Laan plannen tot ver betering heeft. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting aangenomen de in ons blad vermelde voorstelllen betref fende: vergoedingen aan het bijz. onderwijs, medewerking voor verbouw Chr. School te Bloemendaal: overneming grond van Ir. A. Stoop (met dank van den voorzitter en den heer Noorman (S. D A. P.> aan den heer Stoop voor zijn onbaatzuchtige mede werking); vaststelling verordening tot hef fing van vergunningsrecht voor hotelver gunning; verhuur van grond langs den Hoo- gen Duin cn Daalschen weg. In geheime zitting werd de heer D. Zijl stra. thans geldophaler bij het waterbedrijf, benoemd tot bewaker van de plantsoenen. DE VERLOREN AUTO TERECHT. Van den heer W. van den Kenneanerweg werd 's avonds de auto gestolen, die voor zijn huis stond. Nasporingen in de buurt leidden tot geen resultaat. De politie te Velsen vond de auto later onbeschadigd terug bij Velserbeek. HEEMSTEDE VR EEMD EL ING ENTER KEER. De vereeniging tot verfraaiing van Heem stede en Ber.nebroek en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer en het vestigen van vreemdelingen in die gemeenten houdt haar algemeene vergadering on Maandagavond 25 April 1932 des avonds 8.30 uur, in het Hotel Pension van Ree. De agenda vermeldt behalve de jaarversla gen de Verkiezing van 5 bestuursleden ter vervulling der vacatures, ontstaan door de oerlodieke aftreding van de heeren: J. Moo- lenaar. Dr. E. Droog, D. J. v. d. Stam, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, N. Wildschut en de benoeming van een afgevaardigde en diens plaatsvervanger naar het Congres der Alge meene Nederlandscho Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: C. GeusP. J. C. Smitskamp, H. A. RoosenJ. C. Kres; L. v. d. Broek—A. Gort; F. RoestVromans. Ondertrouwd: F. A. Ch. Wethmar—E. Braakenburg;J. P. van Koningsbruggen en C. Scherpenhuijsep Th. G. J. Pepcrkoom en J. G. v. Bake!. Bevallen H. W. M. Boomsv. Houten z„ M. Sluijter—Neeskens z., M. J. Mudde—Heems kerk z. Overleden: C. J. Kerssemeijer, echtg. R. j Stefels 69 j.. H. N. de Zwaan 58 j,, wed. M. C. Jansen, IN GEZONDEN MEDEDEEUN G EN. a 60 Cts. per regel. Bezoekt de Crisis-Tentoon stelling. Kunstzalen REEKER WAGENWEG 102 TELEFOON 14011 D«gel. geopend van 107-30 uur, 's Zon dags van 25 uur. ZATERDAG 23 APRIL, 3 uur nam.* Piano Recital, Mei. GO v. cl. MEER. ZONDAG 24 APRIL, h.m. 3 uur; Declamatie, door den heer J. B. SCHUIL. Weder optreden vail 't duo ..SM ELINSKY". HERMAN MOERKERK is aanwezig vbor het vervaardigen van uw karikatuur. Toegangsprijs, inclusief lot. 50 cent. VEREEN. VAN TUINLIEDEN* UIT AERDENHOUT EN OMSTREKEN Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een zeer druk bezochte leden vergadering. Besloten werd wederom een wisselbekef voor de a.s. Lathyruskeuring aan te schaffen Voor de op Hemelvaartsdag te houden excursie naar Aalsmeer is de toezegging ver kregen voor de bezichtiging van 3 groote kweekerijen en het veilinggebouw. Hierna kreeg de heer Kiipers het woord voor een lezing met lichtbeelden over een reis naar de Rivièra. Spreker gaf eerst een zeer uitvoerig beeld van het klimaat, de plantencultuur zoowel van bloemen als vruchten en de wijze van het kweeken van ook hier bekende bloemen. SANTPOORT MET PENSIOEN. Men schrijft ons: On 1 Mei a.s. gaat de heer W. F. Bouwer tuinbaas aan het Provinciaal Ziekenhuis den dienst aldaar verlaten. Veertig jaren heeft Bouwer daar zijn krachten gegeven en zij die uit ondervinding kunnen spreken, weten dat Bouwer voor de onder hem staande patiënten een vaderlijke genegenheid had. Met tact en geduld wist hij de dikwijls door hun geesteskrankheid onevenwichtige perso nen tot kalmte en ook wel tot inzicht te brengen en was de „bui" dan weer overge dreven. hen met een vriendelijk woord ais bijv. ..geef me nu maar de vijf dan is het weer over" aan zich te binden. Voor families en patiënten is het dan ook wel zeer jam mer. dat deze man, d:e zulk een invloed had op de onder hem werkende patiënten, gaat vertrekken. Bij menigeen die door familie of andere omstandigheden met Bouwer in aanraking kwamen zal hij in aangename dankbare herinnering blijven. PERSONALIA. Tot commandant van de plaatselijke brandweer is benoemd de heer J. Jate Jr. i VOLKSZANG Op 25 April a.s. wordt alhier onder leiding van Meyer Smeer, den directeur van „Mor genrood" een Volkszangavond gehouden. BENNEBROEK HUURVERLAGING. Door Ged. Staten is goedgekeurd het raade besluit tot verlaging van de huur der ge meentewoningen. i Voor hen, die steeds op tijd de huurpen ningen betaalden, en dat doen verreweg dc meeste bewoners, beteekent deze verlaging bovendien een kleine meevaller, omdat dc huur verlaging ingaat met 1 Maart 1932. DE GEMEENTEFINANCIëN. 34 opcenten op de fondsbelasting, In de eerstvolgende raadsvergadering zal worden behandeld het voorstel van B. cn W. om het aantal opcenten cp de gemeentc- fondsbelasting voor l932-'33 te bepalen op 34. Tevens stellen B. en W. voor dc gemeente voor de heffing der Gem.fondsbelasting te plaatsen in dc. derde klasse. IJMU1DEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.70f 1.45. Griet per 50 kilo f 55f 41.50. Tongen per kilo f 1.40f 1.35. Zetschol per 50 kilo f 23.50f 22.50 Kleine schol per 50 kilo f 18.50f 3.10. Bot per 50 kilo f 6.50. Schar per 50 kilo f 4.20f 2.60. Kabeljauw per 125 kilo f 57.50i 33. Gullen per 50 kilo f 11. Wijting per 50 kilo 1 2.40—f 0.95. IJslandsche visch. Kabeljauw f 11.30—f 8 50 per 125 kilo. Wolf f 9.50. Gr. Gul f 6.50—f 6.20 Gr. schol f 22.50 .Middel schol f 26. Zetschol f 22 Klelneschol f 18.15. Groote sc-helvisch f 13.10. Middel se hel visch f 17.50—f 15. Klcinmiddel schelvisch f 23. Alles per 50 kilo. Beugvïsch. Levende visch. Kabeljauw f 6f 2 per stuk. Leng f 5f 0.92 per stuk. Heilbot f 1.50f 1.35 per kilo. Groote gul f 17 per kist. Doodc visch. Leng f 3.70f 0.60 per stuk Kabeljauw f 33.20 per 125 kilo. Groote gul f 12.50f 10 per 50 ktlo. Kleine gul f 9.50 per 50 kilo. BESOMMINGEN. Kondor 105 manden f 1432. Perseus 45 m. f 1093. Kotter: TN 10 f 3056. Beuger: VL 156 f 733. Loggers: Sch. 285 f 594. KW 69 f 630. KW 22 f 216, KW 44 f 275, KW 97 f 364. KW 19 X 256-

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12