BUITENLAND. DE NIEUWE ENGELSCHE INVOERRECHTEN. STA TEN- GENERAAL. Het pondenverlies der Nederlandsche Bank. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAC 22 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Tariefverhooging voor heel- en half-Eabrikaten. Algemeen recht van 10 percent ad valorem. 331/3 percent op ijzer en staal. Uit Genève: de Engelsche voorstellen tot afschaffing der zware aanvalswapenen. Paul Boncour verzet zich er tegen. - Een nieuw Amerikaansch ontwapeningsplan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het aangekondigde Witboek betreffende de nieuwe invoerrechten en de toesluiten van de Board of Trade inzake de anti-dumping- tarieven is gisteren gepubliceerd. Reuter maakt den inhoud toekent! lo. De drie verordeningen van de Board.of Trade, vroeger gepubliceerd krachtens de wet op de abnormale invoeren, die een recht van 50 pet. ad valorem legden op toe- paalde koopwaren, gespecificeerd in genoem de drie verordeningen, worden met ingang van 25 April te middernacht ingetrokken. De betrokken goederen zullen dus worden on derworpen aan een algemeen recht van 10 pet. ad valorem krachtens de wet op de in voerrechten, en de meeste der genoemde koopwaren zullen eveneens worden onder worpen aan supplementaire rechten krach tens de nieuwe verordening van de schat kist, welke op 25 April te middernacht van kracht zal worden. Enkele artikelen, die on derworpen blijven aan het invoerrecht van 10 pet., zijn reeds onderworpenaan douane tarieven op de sleutelindustrieën of rechten op zijde en zullen daaraan onderworpen blij ven, boven het algemeen recht van 10 pet. 2o. en 3o. De regeering heeft besloten een supplementair douanerecht te heffen, waar door een groot aantal artikelen zullen wor den getroffen, waarvan de meeste thans zijn onderworpen aan de rechten op de abnor male invoeren. 4o. Het toesluit (heeft bijna uitsluitend be trekking op goederen, die geheel of in hoofd zaak zijn vervaardigd. De artikelen, bedoeld in de wet op de landbouwproducten, vallen er niet onder, daar deze wet pas in Decem ber a.s. expireert. Betreffende andere landbouwproducten, die in hoofdzaak levensmiddelen zijn. wordt de beslissing verdaagd, in afwachting van het vaststellen der regeeringspolitiek in de andere gebieden van het Britsche Rijk. Niettemin komen een klein aantal speciale artikelen op de nieuwe lijsten voor. 5o. Voor bijna alle manufactuur-producten zal een extra-recht van 10 pet. wor den ingesteld, dat het recht dus tot 20 pet. verhoogt. Voor eenige manufacturen zal het recht slechts 15 pet. bedragen, maar voor andere, eenigszins luxueuze, of half-luxueuze manufacturen zal het verhoogd worden tot 25 en zelfs 30 pet. In de categorie van 20 pet. vallen eenige groenten en blikconserven, het grootste ge deelte aardewerk, glaswerk, metalen meube len en een zeker aantal producten van ijzer en staal, geheel afgewerkte niet ijzeren, me talen artikelen, messen en scharen, machine- riën en gereedschappen (met enkele uitzon deringen voor landbouwwerktuigen) electri- sche onderdeelen, houten artikelen (behalve timmerhout) textielwaren. kleeren, laarzen, schoenen, eenige chemische producten, zadels en tuigen, papier en artikelen van papier, gummi-artikelen, bezems, borstels en eenige andere artikelen. In de categorie van producten waarvan 15 pet. zal geheven worden vallen landbouw machines en werktuigen, een groot gedeelte van constructie materiaal, touwwerk, touw en garens, geprepareerd leder en machinedrijf- riemen. Onder de categorie belast met 25 pet ko men pulp. vruchten, niet ontwikkeld foto grafisch gevoelig papier, lederen koffers, pij pen. tasschen, jachtgeweren, munitie, arti kelen voor sport en spel. Met 30 pet. worden belast schelp- en schaaldieren, oesters, caviaar. toiletartike len en schoonheidsmiddelen, kunstbloe men en kleeren en andere artikelen van bont. Verder byjouterieën en zilver- en goud smeedwerk. In eenige gevallen adviseert de tarieven- commissie^ tot een nog hooger recht, tot 331.3 pet. bijvoorbeeld voor rijwielen en onderdeelen en eenige chemische producten. 6o. IJzer en staal worden afzonderlijk be handeld: het douanetarief op half afge werkt staal wordt voor een tijdperk van ten minste drie maanden gebracht op 33 1 3 pet., ten einde den invoer te beperken totdat de commissie van advies den tijd zal hebben gehad een plan van meer blij venden aard uit te werken. 7o. De supplementoire rechten zullen al leen van toepassing zijn op koopwaren, waarvan een algemeen recht van 10 pet. wordt geheven. So. De commissie van advies zal alle aan bevelingen onderzoeken, welke zij zal ont vangen, maar zij is over het algemeen niet voornemens behoudens in speciale geval len een verlaging der rechten aan te be velen gedurende de heden begonnen periode van twaalf maanden. De commissie is geneigd in bepaalde ge vallen hoogere rechten voor te stellen. Van de dertien sprekers, die Donderdag in de Hoofdcommissie het woord hebben ge voerd vei-klaarden allen zich met uitzondering van den Franschen vertegenwoordiger Paul Boncour, vóór het Engelsche voorstel tot af schaffing der zware aanvalswapens. Het Engelsche voorstel werd gesteund door de vertegenwoordigers van alle Dominions namelijk door die van Australië. Canada, Nieuw Zeeland. Ierland en Zuid-Afrika. De Japansche ambassadeur Sato maakte eenig voorbehoud, doch wat de algemeene lijn betrof, kon ook Japan het voorstel aan vaarden. Krachtigen steun ontving het En gelsche voorstel van den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. Beelaerts van Blokland en den Zweedschen minister van Buitenlandsche Zaken, Baron Ramel. Onder groote belangstelling kreeg Paul Boncour het woord om het standpunt der Fransche regeering uiteen te zetten. Frank rijk moest het Engelsche voorstel beslist afwijzen. De mogendheden zouden hun zware aanvalsmiddelen ter beschikking van dfn Volkenbond moeten houden indien een internationale actie tegen een aanvaller ondernomen zou moeten worden.. Wanneer men de zware aanvalswapenen afschaft, laat men de gelegenheid voorbijgaan om den Volkenbond van de noodige machtsmiddel te voorzien. De Fransche regeering acht het derhalve onmogelijk, het Engelsche voorstel ln zijn huidigen vorm te aanvaarden. Zij stelt zich volledig op de basis van de ont- werp-conventie van den Volkenbond, die de eenige basis kan zijn voor de oplossing der ontwapeningskwestie. Paul Boncour. Na Paul Boncour was het woord aan den Amerikaanschen ambassadeur Gibson, die verklaarde dat hij het gisteren door den Britschen Minister van Buitenlandsche Za ken ingediende Engelsche voorstel tot af schaffing der zware aanvalswapenen namens zijn regeering steunde. Strekking en doel van het Engelsche voorstel komen overeen met het Amerikaansche voorstel om door afschaffing der aanvalswapenen de ver dedigingsmogelijkheden te vergrooten en daardoor de algemeene veiligheid te ver sterken. Uit de houding van de Fransche delegatie op d- ontwapeningsconferentie blijkt duide lijk, dat er door de Fransche regeer in gspar- tijen op aangestuurd wordt de vérgaande eischen zooals de Engelsche voorstellen zijn, verworpen te krijgen. En wel vóór de Fran sche verkiezingen van begin Mei, die een zeer waarschijnlijk zege voor de linkergroepen zullen worden. Van de zijde der Amerikaansche delegatie worden thans mededeelingen verstrekt over een verklaring, welke staatssecretaris Stim- son in zijn onderhoud met MacDonald en Tardieu Donderdagmorgen heeft afgelegd. Stimson heeft er allereerst den nadruk op gelegd, dat hij naar Genève is gekomen om de Europeesche staten te helpen, een oplos sing te vinden voor alle te behandelen inter nationale problemen. De openbare meening in de Vereenigde Staten staat buitengewoon sceptisch tegenover Europa. De overheer- schende opvatting is, dat de Europeesche staten in de groote internationale kwesties, in het bizonder voor wat betreft het herstel- vraagstuk en het probleem der schulden, niet meer de gewenschte eerlijkheid betracht. Een samenwerking der Vereenigde Staten ls slechts mogelijk tegen den prijs van volko men eerlijkheid in al deze kwesties. Staatssecretaris Stimson stelde Tardieu en MacDonald vervolgens in kennis van her nieuwe Amerikaansche ontwapeningsplan, dat opgebouwd is op de procedure der kwa litatieve verlaging der bewapeningen. Het Amerikaansche voorstel gaat uit van het principe dat in de toekomst de staten slechts over materiaal mogen beschikken, dat over eenkomstig het Duitsche voorbeeld slechts dient voor de grensverdediging en de hand having van de orde in het binnenland. Volgens het Amerikaansche plan' zon Frankrijk over een leger van ongeveer 380.OlW man kunnen beschikken. Het Amerikaansche voorstel wordt slechts als een algemeene richtlijn, niet als een vast staand plan beschouwd. Amerika. Amerikaansch-Russische be sprekingen over het Oostersche conflict? Naar van welingelichte zijde wordt mede gedeeld, zouden door bemiddeling van een vertrouwensman, streng geheim gehouden onderhandelingen hebben plaats gehad in zake de houding der Vereenigde Staten en Sovjet Rusland inzake het Verre Oosten. Van Amerikaansche zijde zou groote be teeken is worden gehecht aan een eensgezinde houding der beide mogendheden ten aanzien van het Japansch Chineesche conflict. Bij de onderhandelingen zou ook de kwes tie van het herstel van. normale betrekkin gen tusschen de Vereenigde Staten en de Sovjet Unie besproken zijn. De onderhande lingen zouden evenwel op zekere moeilijkhe den. gestuit zijn, zoodat geen. practische re sultaten zijn verkregen. Amerika eischt terugbetaling der uitgestelde betalingen. Het Foreign Office bevestigt, dat de Ame rikaansche regeering met het oog op de te rugbetaling van de op grond van het Hoover moratorium uitgestelde schuldbetalingen zich tot Engeland heeft gewend. De annuiteit bedraagt 33 millioen goud- sterling. De nota is reeds begin Maart ver zonden. Amerika eischt een terugbetaling der uitgestelde jaarlijksche betalingen in tien- termijnen met een rente-vergoeding van 4 pet. De Amerikaansche stap is ge schied op grond van de besluiten van den Amerikaanschen senaat. In Engelsche kringen is men verrast over het feit, dat. Amerika aandringt op een rente-vergocdir.g van 4 pet. to jaars, terwijl INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- bij de in de maand Augustus jl. gehouden besprekingen nog rekening werd gehouden met 3 pet. Communistische hongermarsch in Philadelphia. Te Philadelphia hadden de communisten Donderdag een z.g. „honger marsch" georga niseerd door de zakenwijk der stad. Er ontstonden bloedige botsingen met de politie, waarbij meer dan zeventig personen gewond en een politiebeambte levensgevaar lijk werd gekwetst. Bereden politie dreef de menigte, die met steenen wierp, uiteen. Hon derden personen werden gearresteerd. China. De communistische troepen bezetten Amoy. Men verwacht, aldus Reuter, dat de stad Amoy weldra in handen der communistische troepen zal vallen, dié de regeeringstroepen geleidelijk terugdrijven. Laatstgenoemden beginnen thans Amoy te ontruimen. De be manning van een Britschen kruiser brengt de Britsche vrouwen en kinderen aan boord. De Chineesche bewoners, die bevreesd zijn voor bloedvergieten en plunderingen vluch ten de stad uit. Staat van beleg aan de Rus- sisch-Mandsjoerijsche grens. De Japansche bladen melden, dat het hoofdkwartier van het Roode Leger in het Verre Oosten Woensdag den staat van beleg aan de Russische Mandsjoerijsche grens afgekondigd heeft.. In het bijzonder wordt de grens bij Pogranitschna bewaakt, aangezien hier, naar de Russische opvatting, een inval van Witgardisten dreigt. Het Japansche hoofdkwartier heeft bevolen dat de Japansche staatsburgers Pogranitsch- na direct moeten verlaten en naar Japan terugkeeren. Genève. Motie van Kupers od de Arbeidsconferentie De Nederlandsche arbeidersgedelegeerde Kupers heeft, naar de Tel. meldt, in de voor- stellen-commissie van de Internationale Ar- beidsconferentie een resolutie ingediend, waarbij de Arbeidsconferentie zal verklaren, dat. gelet op den vooruitgang, die in de ver schillende landen en vooral in Nederlandsch- Indië met betrekking tot de afschaffing van de poenale sanctie is bereikt, de beheersraad op de agenda der conferentie van 1934 zal plaatsen de bestudeering van de conventie tot afschaffing van de poenale sanctie. De voorstellen-commissie heeft geen bepaalden datum willen noemen, doch heeft overeen stemming bereikt omtrent bespreking op een van de volgende arbeidsconferenties, in plaats van in 1934. De voorstellen-commissie heeft de resolutie in dezen vorm aangeno men: zij zal thans aan de conferentie wor den voorgelegd. Buitschland. Afnemende werkloosheid. Het aantal werkloozen in het Duitsche rijk is in verband met het seizoen in de eer ste helft der maand April met 100.000 en sinds 15 Maart j.l. met 200.000 gedaald. Per 15 April bedroeg het aantal werkloozen nog 5.934.000. In de landbouwbedrijven nam de werkloos heid in de eerste helft van April in totaal met 138.000 personen af. Daarentegen is zij in de overige takken van het bedrijfsleven opnieuw gestegen, waardoor de totale ver mindering per saldo 100.000 personen omvat. Crediet voor het Duitsche Rijk verlengd. De verlenging van het overbruggingscrediet ten bedrage van 25 millioen doll, ten behoe ve van het Duitsche Rijk is door een inter nationaal bankconsortium onder leiding van Lee. Higginson Co. Woensdag ondertee kend. Een officieele desbetreffende mededeeling en bijzonderheden zijn nog niet verkregen. Nieuwe aanklacht van Hitier. Adolf Hitler heeft zijn juridischen adviseur Dr. Frank opgedragen, een aanklacht in te dienen tegen den Hessischen minister van Binnenlondsche Zaken Leuschner, in verband met de affaire der z.g.n. Boxheimer-docu- menten. MEVROUW MASSIE IN ZWIJM GEVALLEN. NA HET RELAAS VAN HAAR ONTVOERING. HONOLOELOE. 21 April. (Reuter). Me vrouw Massie zeide in haar getuigenverkla ringen, dat op den avond van den aanval zij voor een kort uitstapje vertrok. Kort daarna stopte een auto vlak naast haar. Kahahawei en een andere man vroegen haar, een ritje met hen te doen, wat zij echter weigerde. Toen zij zich verzette, gaf Kahahawei haar een slag in het gezicht- en sleepte haar in den wagen, waarna zij wegreden. Gedurende den rit bleef zij voortdurend tegenspartelen, maar bij een boschje geko men, werd zij uit den wagen gesleurd, waar de mannen hun aanvallen voortzetten. Toen mevrouw Massie tot zoover met haar verhaal was gekomen moest de zitting wor den geschorst, daar zij in snikken uitbarstte en eindelijk in zwijm viel. DISCONTO-VERLAGING IN ENGELAND. LONDEN. 21 April <V.D.) Het disconto van de Bank van Engeland is heden verlaagd art 3 1/2 tot 3 pet. TWEEDE KAMER. Staatsbank of particuliere instelling? Een motie-Van der Waerden voor het eerste. Schuld bij de goudwissel-porte feuille? De regeeringscommissaris doet niet veel. Ernstige critiek op de bankdirectie. Had zij niets zien aankomen? 21 April. De geheele middag morgen opnieuw is heengegaan met de vraag, hoe het groote pondenverlies van de Nederlandsche Bank moet worden gedekt. Men weet. dat die Bank op het moment, dat Engeland den gouden standaard verliet, een aanzienlijk bedrag in Ponden Sterling bezat. Door de Engelsche geldpolitiek leed de Bank een verlies van biina 30 millioen. Een deel van het verlies wordt gedekt door te putten uit het overschot op het loopend boekjaar en uit de reserves, die de regeering tot op 8 millioen wil doen dalen. Daardoor wordt het verlies tot 20 millioen gereduceerd. Ten einde dit bedrag te neutraliseeren, geeft ae Staat volgens het vandaag besproken ontwerp aan de Nederlandsche Bank een vordering cp den Staat van 20 millioen. welke cp haar balans kan voorkomen. Het merk waardige is nu echter, dat de schuldeischer van die vordering (de Bank) die vordering weg werkt, met hulp-verleening van den Staat. Dat geschiedt door uit de winsten af te schrijven gedurende een aantal jaren. Het jaarlijksch winstaandeel van den Staat en de uitkeeringen aan de aandeelhouders zullen daardoor gedurende een aantal jaren belang rijk worden gedrukt. Er is. in overeenstem ming met de Nederï. Bank een nieuwe winst- verdeeling vastgesteld, waardoor o.m. het di vidend nooit boven 5 pet. zal kunnen stijgen. De heer v. c. Waerden betoogt, dat er nu er zoo'n belangrijk verlies geleden wordt, alle aanleiding is om te overwegen of de centrale bank niet Staatsbank worden moet. De heer v. d. Waerden diende, om deze ge dachte te doen overwegen, een motie in, waarbij de regeering gevraagd wordt, de op richting van een Staats-cii'culatie-bank voor te bereiden, nu tegen den eersten April 1937 het octrooi is opgezegd. Deze motie wordt later behandeld. Niet bij het dekkingsont- werp. De heer v. d. Waerden ook de heer Oud sprak in die richting wilde van medehulp van den Staat tot delging van het verlies niet weten, wilde hij alleen de Aandeelhouders Jjet verlies doen dragen. Beide heeren kwa men tot die slotsom, wijl zij ontkenden, dat de Staat op de gestie van de Bank eenigen invloed had. Zelfs de regeeringscommissaris heeft geenerlei beslissenden invloed. Nu schijnt de heeren Fleskens en Biere- ma hadden er ook weinig vertrouwen in de positie van den regeeringscommissaris min of meer in de lucht te hangen. Vooral werd er over geklaagd, vrij alge meen dat Prof. Bruins het commissariaat wat. al te terloops opvat het leeuwenaan deel van zijn aandacht geeft hij aan de bank voor intern, betalingen te Bazel. De heeren de Wilde en Rutgers van Ro zenburg vestigen de aandacht op de Bank- wet, waarin t.a.v. de Nederlandsche Bank, bindende voorschriften werden gegeven voor organisatie, werkwijze, kapitaal en reservee ring. Bovendien meenden zij, dat niet genoeg nadruk gelegd kon worden op het feit. dat de president en de secretaris van de Bank om de 7 jaren moeten aftreden en door de regeering worden benoemd. Dit beteekent h.i. dat de bedrüfsgestie van den president wel degelijk in overeenstemming moet zijn met regeeringswensehen. Zij gevoelden dus mede-verantwoordelijkheid van den Staat. En op grond daarvan ook de plicht tot mede- dragen in he'. verlies. Ook wijl de staat ra. de goede jaren zoo heeft geprofiteerd van bedrijfspolitiek. De Staat immers ontvangt 7 8. de aandeelhouders 1 8 van de winsten. En betoogden de heeren de Wilde. Rut gers en Bierema het thans geleden verlies ontstond door de goudwissel portefeuille-poli tiek. Deze heeren meenden, dat het dragen van het verlies door de aandeelhouders alleen, 't bedrijfskapitaal zoodanig zou doen interen dat er nieuwe kapitaalsuitgifte zou noodig zijn. En zij geloofden niet. dat een nieuwe uitgifte succes zou kunnen hebben op dit oogenblik. De heer Fleskens wilde het geheele verlies door den Staat doen dragen. Hij voorziet, dat de Bank nog menig stootje zal hebben te verduren in deze tijden. Hij wil tegelijk den Staat meer rechten geven bij de eerstvolgende nieuwe octrooi uitgifte. De heer Bierema verdedigde ook verdeeling van de lasten, die het opvangen van het ver lies medebrengt, zoo dat de Staat minder, de aandeelhouders meer zouden dragen, dan volgens het regeeringsvcorstel. De Staat had voordeelen behaald met het aanhouden van «een goudwisselportefeullle. De heer v. d. Waerden zag daarin een be zwaar, een nadeel, een fout. Een motief te meer voor hem om een Rijksbank te vragen. De heer Oud was minder critisch over het aanhouden van een goudwisselportefeuillc. Sedert '25 zei hij is het Immers van algemeene bekendheid, dat er een goudwis- selportefeuiile is. En nooit heeft, iemand daarop aanmerking gemaakt. Een andere vraag is echter of de Bank zich niet bij het betrachten van een voorzich tig beleid tijdig van haar pondenbezit had moeten ontdoen. Welnu, dc lieer Fleskens opende de rij van do afgevaardigden v.' d. Waerden. Oud. de Wilde. Rutgers van Ro zenburg en Bierema. die allen, zonder uit zondering, hier ernstige critiek op de Bank directie hadden. Zij betoogden, dat de di rectie, toen er iets dreigde, dc Pondcnporte- feuille te gelde had moeten maken, gelijk de Zwitsers deden. De heer Fleskens vroeg nadrukkelijk of de heer de Geer iets van het onderhoud der directie te Londen heeft geweten. De heeren Fleskens en Bierema meenden, ten einde 'n rustige bankpolitlek in dc hand te werken, dat de tantièmes aan commissa rissen en directie aan een maximum moeten gebonden worden. Een degelijke bankpoii- tiek vraagt een niet al te groote winstprikke! INTIMUS. Vreeselijk ongeluk op Corsica. Dak van een gerechtsgebouw ingestort. Reeds 15 lijken geborgen. BASTIA (Corsica) 21 April (Reuter) Heden is alhier plotseling het dak van het Paleis van Justitie ingestort. De steenmassa's kwa men in de kamer voor strafzaken terecht, waar de rechtbank juist bijeen was, met het gevolg dat een aantal advocaten en een deel van het publiek onder de puinhoopen werden bedolvvi. Onmiddellijk werd met de bergingswerk zaamheden een aanvang gemaakt, waarbij de hulp van militairen werd ingeroepen. Tot dusver zijn reeds de lijken van 15 slacht offers geborgen. Onder hen bevinden zich twee advocaten uit Bastia. Tevens liepen talrijke personen verwondingen op. Het juiste aantal der gewonden staat evenwel nog niet vast. DE ONTHULLINGEN OVER HET KREUGER-CONCERN. DE OVERSTROOMINGEN IN HEI SAVE-GEBIED. BIJNA 6000 HUIZEN ONDER WATER, BELGRADO. 21 April (VD.) Naar de bij zondere correspondent van de ..Prawda" be richt is de Save Donderdag opnieuw gewas sen. zoodat er geen uitzicht meer is op een spoedig afvloeien van het hooge water. In het mi aden stroomgebied van dc rivier staan 5987 huizen onder water, waarvan reeds 600 volkomen vernield zijn en onge veer 2000 ernstige schade hebben opgeioo- pen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. OPWINDING IN POLEN. Directeur Bjoern Prytz, die lid is van de Kreugercommissie verklaarde volgens Reu ter aan een pervertegenwoordiger, dat het faillissement der Int. Match Corp. de po gingen der commissie van de reconstructie der Zweedsche Lucifers maatschappij slechts in geringe mate zal belemmeren. De verrassende vondst van een spaargeld bedrag van kr. 2 mill, in de safe van Ivar Kreuger wordt in alle Zweedsche bladen op sensationeels wijze vermeld. Eenige bladen beweren, dat de toonaan gevende leiders der firma Kreuger Toll A. B. en der Zweedsche Lucifers Mij. zich op het bericht van Kreuger's dood gehaast heb ben zooveel geld als mogelijk van de banken af te halen, daar men bevreesd was, dat het banktegoed voor het concern zou worden ge- sperrt. Deze gelden moéten zich reeds in de safe hebben bevonden toen de commissie van onderzoek hare werkzaamheden begon. ..Dagens Nyheter'' meldt dat te Warschau onder de politici groote opwinding bestaat over de gevonden lijst van namen. Negen Poolsche personen van naam zouden bij de aangelegenheid zün betrokken. De verliezen van de Int. Match Corp. De verliezen van de Int. Match Corp. wor den volgens het Handelsblad in Wallstreet op S 50 mill, geschat. Een onderzoek is ge opend ten einde vast te stellen, welke be trekkingen er tusschen bankiersfirma Lee Higginson Co. en het Kreuger-concern hebben bestaan. VPOBKOMT TANDBEDERF B en poetst 's avonds en 'smorgens met f 76 cts pen '//tube 25ctsperütube mmm——* 71EDLRLAD0SCK FA BRIK AA T Annm AGENDA. Heden: VRIJDAG 22 APRIL Stadsschouwburg: Charlotte Kohier in „Carrière" 8.15 uur. Schouwburg Janswcg: Het cabaret Van Riemsdijk. 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Vertooning van de Llchthoeve-fiim. 8 uur. Gem. Concertzaal: Haarlem's A. V. R. O- Luistervinken-Koor. 8 uur. Groote Houtstraat 93: Algemeene verg. van aandeelhouders Lourens Coster N V. 3 uur nam. Palace: „De Ooievaar staakt". Op het tooneel: Gills Pack, de oerkomischc. 815 uur. Rembrandt Theater: „Ronny". Op het tooneel: De Kaeth's, het Hollandsche Ac cordeon-kwartet. 7 en 915 uur. Luxor Sound Theater: Ben-Hur, 8.15 uur. Kunstzalen ..Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 10—7.30 uur. ZATERDAG 23 APRIL Stadsschouwburg. WilsonspleinHet Ned. Indisch Tooneel met ..Dokter Stieglltz" 8 u Bioscoopvoorstellingen des middags en de* avonds. Kunstzalen ..Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels cn Van Hees, Lange Veer- straat 14, Tel. 11000. L. Schoorl, Fr. HaLsplein 1. Tel. lllflo Bosch- cn Vaart-Apotheek, Bom),- en Vaartstraat 36. Tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5