E.D.O.—HAARLEM (1—2) HOCKEY. KANO-SPORT HANDBAL CRICKET KORFBAL. ZEILEN. E.D.O. UITGESCHAKELD. Zoo is dan ook de return match in een Haarlem-overwinning geëindigd. Door pech en buitengewoon goed werk van den Haar lem-keeper kwam rust met 00. Nadat de i thuisclub de leiding genomen had, heeft zij een verkeerde tactiek toegepast, die tot een nederlaag moest leiden. Daar heeft Haarlem dan ook begrijpelijkerwijze gebruik van ge- j maakt. Uitstekend voetbalweer. een goed bespeel baar terrein met een uitverkocht huis liet scheidsrechter Vermeer precies twee uur be- i glnnen. De elftallen zijn volledig en komen als volgt uit: E. D. O.: Van Roon. K. Zandstra, H. Swart, Koppen, Dinkla, Oorne. I Perukel Sr., S. v. d. Laan, Steffens, Perukel Jr., Koene. Haarlem: Kammeijer, Van Polanen. Breeuwer, Bies- haar, Iseger, Vreeken, Oldenburg. De la Mar. Huijsmans. Van Daalen, Hoeben. E.D.O heeft den aftrap en forceert al di rect een corner, die niets oplevert. De thuis club neemt geheel de overhand, Steffens plaatst den bal te hard naar voren zoodat het leder achter loopt. Het tempo is zeer snel: de wedstrijd staat op goed peil. Ook Haarlem gaat het eens probeeren, maar vindt in Swart een geducht tegenstander. Als Iseger een vrijen trap krijgt te nemen, kopt Breeuwer naast. Een schot van Bieshaar komt in de handen van Van Roon. De middenlinie van de thuisclub steunt voortreffelijk, zoodat de voorhoede steeds moet aanvallen. Hoeben redt eenmaal keurig door zich languit in den hoek te wer pen na een schot van Perukel Jr. Een schot van Oome belandt naast 't doel. Bij een gevaarlijken aanval van Kammeijer redt Swart keurig. Een aanval van E.D.O. gaat door buitenspel verloren. Een schot van Koene stompt Hoeben corner, waarna de bal weer corner wordt gewerkt. Een plotselinge uitval van Haarlem volgt, waarbij Bieshaar en Breeuwer rakelings naast schieten. Deze twee spelers geven hiermee even opluchting aan de Haarlem-verdediging. Koene mist de gemakkelijkste kans van den wedstrijd, door met alleen den keeper voor zich nog naast te schieten. Bij een scrimmage schiet Perukel Jr. hard in, maar Hoeben redt weer onberispelijk. Rust 00. Na den aftrap door Haarlem neemt E.D.O. het spel weer in handen. Bij een vrijen trap schiet Dinkla naast. Breeuwer valt wegens een kwetsuur uit; Verwaal komt op zijn plaats. Een voorzet van Perukel Sr. vangt Hoeben keurig. Aan de overzijde trapt Kammeijer achter, terwijl Van Polanen het doel te hoog zoekt. Tot dusver heeft de thuisclub vaak het beste van het spel, doch zij weet niet te sco ren. Oome plaatst dan keurig naar voren: Steffens krijgt den bal. hij geeft over aan Perukel Jr.. die zijn club de leiding geeft. (1—0). Even blijft de thuisclub nog in de meer derheid, maar geleidelijk aan wordt Haarlem sterker. De roodzwarten gaan zich op verde digen toeleggen wat in deze omstandigheden geheel verkeerd is. Steeds wordt de bal weg gewerkt. maar er is geen voorhoede meer, die opluchting voor E.D.O. brengen kan. Haarlem zet nu alles op den aanval en is hierdoor steeds in de meerderheid. Als Kop pen moet uitvallen, gaat Perukel Sr. op zijn piaats. Jansen, die voor eerstgenoemde in valt, gaat ook in de verdediging. Een ieder voelt dat EJD.O. deze tactiek noodlottig zal worden. Nog tien minuten zijn te spelen en nog steeds is de stand 10. Bieshaar brengt, een verandering in het Haarlem-elftal. Hij laat Huijsmans in de voorhoede spelen en zet Kammeijer in de back-linie. En met succes, want dan komt het lang verwachte; Huijsmans kopt den bal in de richting van het doel, waar Verwaal klaar staat om gelijk te maken. (11). Nog blijft E.D.O. in het verkeerde spel volharden. Dan komt het voor E.D.O. nood lottige oogenbiik. Van Polanen wordt in het beruchte gebied door Zandstra gehaakt. Den scheidsrechter, die vlak bij staat, ontgaat dit niet. Hij kent aan Haarlem een penalty toe. Kammeijer scoort hieruit den winnenden goal. (1—2). E.D.O. is hierdoor uitgeschakeld. Tenslotte een woord van hulde aan scheids rechter Vermeer, die dezen zwaren harts tochtelijken strijd volkomen onberispelijk geleid heeft. Incidenten na afloop van den wedstrijd. Na afloop van den wedstrijd nam een groot aantal E.D.O.-supporters op het speelveld een dreigende houding aan tegen den scheidsrechter. De»politie moest van sabel en gummistok gebruik maken om den ar biter en de spelers ongehinderd te laten ver trekken. Per particuliere auto werd de scheidsrechter door een agent naar den trein gebracht, begeleid door een motor van de motorbrigade. De scheidsrechter en spelers zijn niet gedeerd. Er kwamen nog botsingen voor tusschen de supporters der beide vereenmngen, waar aan de politie een einde maakte. Bij het tweede doelpunt van Haarlem gaf een toeschouwer door luid juichen uiting aan zijn vreugde, wat voor een E.D.O.-aan- hanger reden was den Haarlem-supporter een stomp tegen het oog te geven. Proces-verbaal is tegen den geweldenaar opgemaakt. Promotie Derde Klasse. Alphen-Zandvoort (6-1) Zandvoort heeft gisteren nog onverwacht een gevoelige' nederlaag geleden. Het is een ■ware ongelukswedstrijd voor de Zandvoorters geworden. Vóór de rust werd E. Keur en daarna Kraaijenoord «door den scheidsrechter uit het veld gestuurd. Toen Zandvoort daarna dus met negen menschen verder moest spelen geloofde zij het verder wel, wat wel eenigs- zins te begrepen is. Uit bovenstaande kan men wel afleiden dat de wedstrijd niet in de beste verstand houding gespeeld werd. Door deze nederlaag is Zandvoort echter nog lang niet uitgeschakeld en behoeft dus geenszins bij de pakken te gaan neerzitten A.s. Zondag wordt de wedstrijd Watergraafs meerAlphen gespeeld, welke wedstrijd waar schijniijk wel door de bezoekers gewonnen zal worden. Zoo zal Zandvoort ook wel op eigen veld van Watergraafsmeer winnen, waardoor Zandvoort en Alphen op onzijdig terrein een beslissingswedstrijd zouden moe ten- spelen. Voetbal is echt-er nog steedsvoetbal. met andere woorden: de meest waarschijn lijke voorspellingen worden zeer onverwachts beschaamd gemaakt. Zandvoort- kwam volledig met het volgende elftal uit: Scheffers, E. Keur, Keesman, C. Kcut, Molenaar. G. Paap. P. Paap, Rinkel, Koper, Weber, Van den Bos Alphen trapt met den wind in den rug ^f. maar haar eerste aanval wordt door buitenspel onderbroken Het spel krijgt reeds spoedig een ruw karakter, waartegen de scheidsrechter goed optreedt. Alphen is sterker dan de bezoekers en de achterhoede der laatsten beleeft dan ook anenig benauwd oogenbiik. Scheffers speelt uitstekend en keert o.a. eCn zeer hard schot van den linksbuiten van Alphen op solide wijze. Na eenigen tijd werkt Zandvoort zich iets los, maar haar aanvallen zijn nog van alle gevaar ontbloot. Aan de andere zijde stop*. Scheffers weer een hard schot van den mid denvoor. Na eenige vergeefsche pogingen heeft Zandvoort dan succes als Rinkel een voor zet van Koper in het doel loopt (01). Alphen zet nu alles op aen aanval; de voorsprong van Zandvoort is spoedig dooi den rechtsbuiten van de thuisclub te niet ge daan (11). Bij een volgenden aanval van Zandvoort bewerkt Keesman den bal in het beruchte aebied met de handde scheidsrechter geeft strafschop, die door den middenvoor geno men wordt. Scheffers stopt het schot- nog we', maar kan toch niet verhinderen, dat dc zelfde speler, die toegeloopen is, toch scoort (21). Zandvoort wordt af en toe geheei ingeslo ten. Een vrijen trap even buiten het penalty- gebied schiet Koper juist naast. Bij een aanval van Alphen rolt de bal eens over de doelllijn van het verlaten doel, doch G. Keur weet nog te redden. Als E. Keur mist, neemt de middenvoor van Alphen den bal met de hand mee en scoort onhoudbaar no. 3. Het spel ontaardt af en toe in een gooi- on smijtpartij, waartegen niet streng genoeg getreden wordt. Jort vóór de rust wordt E. Keur uit he. -.d gestuurd. Koper completeert de achter- j hoede. Nadat de gebroken Zand voort-voorhoede nog een eenvoudige kans om te scoren voor bij heeft laten gaan, breekt de rust aan met 3—1 in het voordeel van Alphen. In de tweede helft blijkt Koper weer in de voorhoede opgenomen te zijn. G. Paap backt nu en Weber speelt linkshalf. Ondanks den tegenwind, maar dank zij de onvoltalligheid van Zandvoort is Alphen ook nu sterker. De linksbinnen lost een mooi schot, dat juist over gaat. Eenige aanvallen van Zand voort gaan door buitenspel staan van Rinkel verloren. De rechtsbinnen van Alphen speelt een goede partij en schept vele gevaarlijke mo menten voor het Zandvoort-doel. Bij het scoren van. den vierden goal door den mid denvoor voor Alphen, valt G. Keur tegen den paal en loopt een bloedende hoofdwonde op. waardoor hij van verder spelen moet af zien. Hij wordt vervangen door Kraaijenoord, die echter in „no time" er weer uitgestuurd wordt. Zandvoort speelt nu met negen man verder en geeft het op. waardoor Alphen in de ge legenheid gesteld wordt om op gemakkelijke wijze no. 5 en 6 te scoren. Het einde breekt dus aan met 61 voor Alphen. De overwinning was wel verdiend, maar de cijfers waren te geflatteerd. Om den Ned. Voetbalbeker. V. S. V.Kinheim (32) In dezen wedstrijd, die niet op een hoog peil stond, hebben de „rood-wltten" zich tegen hun plaatsgenooten kunnen hand haven. Over het algemeen genomen, namen de V.S.V.'ers het te laksch op, in tegenstel ling met de ,.geel-zwarten", die van het be gin af aan op den bal zaten, maar de meer derheid van de eerste-klassers toch moesten erkennen. Van de Kinheimers was de rechtervleugel het gevaarlijkst, zoodat v. d. Griendt de han den vol had. Als scheidsrechter Bos het beginsignaal fluit staan do elftallen als volgt opgesteld: V.S.V.* v. d. Wint. v Zutphen, v. d. Griendt. P. Wey, Ko Wey. Hevermans, N. Koning, de Koning, Michel, H. de Wolf, Hillekamp. Kinheim: Ellen. H. Groeneveldt. P. v. Heyst, W. Groeneveld, A. Michel. Asjes, Druiven Sr., Bakker, J. Stals, C. Rozemeyer, Druyven Jr. VS V. heeft den toss gewonnen. Van der Wint kiest zon en wind tegen. Meteen na den aftrap valt Kinheim aan en weet na eenigen tijd spelen een corner op het V.S.V.-doel te forceeren, die echter weggewerkt wordt. Druyven Jr. stopt eenige goede schoten en als na ongeveer twintig minuten spelen, de rechtsbuiten Michel, uit een through-pass, goed voorzet, geeft W. Groeneveldt met een mooi schot- Kinheim de leiding. In het be gin is Kinheim sterker, een hard schot van Van Heyst gaat net tegen den paal. maar langzamerhand maakt V.S.V. zich los en for ceert verscheidene corners op het Kinheim- doel. Als N. Koning een voorzet goed neemt, haalt D. de Koning den bal mooi om en via een back verdwijnt de bal in de touwen (1—1). Weldra is het rust. Na rust speelt V.S.V. met wind mee en zit ten de „roodwitte leeuwen" ontphoudelijk op de KInheïmhellt, maar het gepruts wat men 1 soms te zien kreeg was erbarmelijk. Michel, die uitgevallen is, is vervangen door Zuur bier, die nu rechtshalf speelt en P. Wey mid- voor. Nauwelijks is er afgetrapt, of P. Wey krijgt een through-pass en met een hard schot in den benedenhoek geeft hij V.S.V. de leiding. (21). Uit een vrijen trap. die de scheidsrechter aan de beide elftallen met kwistige hand rondstrooit, scoort v. Zutphen no. 3. (31). Nu komt Kinheim opzetten er bij een uitbraak scoort Groeneveldt Sr. den tweeden goal voor Kinheim uit een voorzet van Michel <3—2). De Kinheimers doen hun best den gelijk maker te scoren, maar de V.S.V.-verdediging houdt dapper stand, zoodat het einde van dezen tamelijk forsch gespeelden wedstrijd met een overwinning voor de V.S.V.'ers ein digt. KennemersStormvogels (13) Deze voor de vierde ronde van den K. N. V. B.-beker gespeelde wedstrijd leverde eer. verdiende overwinning voor de IJmuidenaren op. Zij troffen het echter dat de voorhoede der Wijkers nogal uit vorm was, in het bij zonder de rechtervleugel. Als scheidsrechter Grootmeijer laat begin nen, gaat het .spel vrijwel geiijk op: Haak weet enkele Kennemers-aanvallen onschade lijk te maken en anderzijds zijn het Duive- mans en Lindner, die op moeten treden. Toch weet Ketting al spoedig te scoren <01). De Kennemers gaan nu nog harder wer ken: Horeman schiet eens keihard juist over. Enkele malen laat De Waard in het IJmuider doel den bal vallen, doch de Kennemers-voor- hoede is niet actief genoeg om hiervan te profiteeren. Na een gelijk opgaanden strijd komt de rust met 01 voor de Vogels. Na de rust gaat de strijd wederom gelijk op doch het spel der Vogels is toch iets beter. Vooral de thuisclub-voorhoede kan er maar niet in slagen om de aanvallen goed op te bouwen. Alleen de linkervleugel bezorgt Haak nogal eens moeite. De Kennemers-achterhoede weet intus- schen door hard werken doelpunten te voor komen. Na 25 minuten komt tenslotte de gelijkmaker als Ten Wolde een hoekschop goed neemt en Klaas Groot onhoudbaar inschiet (11). Dan begaat de Kennemers middenlinie de fout om te veel terug te trekken, waar dooi de Vogels voortdurend aan kunnen vallen. Tien minuten voor het einde ziet Kei-wne kans om zijn club opnieuw een voorsprong te geven (1—2). Nog enkele malen vallen de Wijkers aan, doch verder dan twee hoek schoppen brengen zij het niet. Integendeel weet Boekelaar een minuut vóór tijd nogal fortuinlijk no. 3 te scoren (13), waarna scheidsrechter Grootmeijer het einde aan kondigt. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN STADS -EDITIEBEKER H.F.C. 3Schoten 2 uitgesteld D.W.O.Zandvoort 2 uitgesteld Zeemeeuwen 2I.V.O. uitgesteld VOOR DE COMPETITIE. 1 A.: Kinheim 2Ripperda uitgesteld E.D.O. 3—R.C.H. 3 (R.C.H.-terrein) 4—1 2 A: Droste—Kennemers 3 uitgesteld Promotiecompetitie 2e klasse: H.F.C. 4—Kinheim 3 4—3 3 B: D.I.O. 3—Heepistede 2 uitgesteld 3 G. Damiaten 2I.V.O. 3 uitgesteld 3 I: D.O.A. 3—D.I.O. 4 uitgesteld BUITEN DE COMPETITIE. H.F.C. jun.Haarlem jun. 33 Haarlem jun.—Bloemendaal jun. 8—3 Haarlem-veteranenS.H.V. 8—0 Haarlem 3Haarlem 4 18 Eerste klasse A R. C. H. 3—E. D. O. 3 (1—4) Deze wedstrijd, die op het R.C.H.-terrein omgezet was, is er een van de goede soort geweest. Beide partijen werkten enthousiast; het spelpeil wasalleszins behoorlijk. E.D.O. beproefde in het eerste kwartier lat en doel palen, maar ook de Racing liet zich niet on betuigd. Als Van den Berg in zeer moeilijke positie scoort, geeft de scheidsrechter pe nalty; Keelde doelpunt daaruit. E.D.O. laat zich niet onbetuigd; als voor de zooveelste maal tegen de lat wordt geschoten, geeft de scheidsrechter goal. Weer krijgt R.C.H. een penalty, maar nu schiet de jong ste Kedde recht op den keeper. In de tweede helft is R.C.H. steeds iets in de meerderheid, maar de uitvallen van ED.O. zijn uiterst gevaarlijk. Na een half uur spelen scoort de links binnen van E.D.O. met een mooi schot: van dat oogenbiik af is de wedstrijd feitelijk be slist. E.D.O. krijgt nu kansen te over om de score te verhoogen, waarvan er twee benut worden. Zoodoende eindigt deze wedstrijd nog in een stevige nederlaag voor de Racing. TRAM- EN SPOORWEC- COMPETITIE TramvogelsR. E. T. (47) De Tramvogels brengen met wind en re gen mede het leder aan het rollen en zetfcen terstond eenige goede aanvallen op. De R. E. T.-achterhoede weet echter op het juiste mo ment. in te grijpen; doelpunten blijven dan ook voorloopig is. De verschillende aanval len, welke de R. E. T. tegen den storm in on derneemt, leveren door slecht schieten ook al geen succes op. Nadht eenige corners op het R. E. T.-doel onschadelijk zijn gemaakt ziet eindelijk de Tramvogels-middenvoor kans om met een kalm schot aan zijn vereeniging de leiding te geven (10). Slechts weinige minuten later is het de Tramvogels rechtsbinnen, die de score ver hoogt. '20). R. E. T. ziet kort voor rust kans om na vele malen gefaald te hebben, den achterstand te verkleinen (21). Nadat weder hervat is. krijgt de achterhoede der Tramvogels het zwaar te verantwoorden, mede doordat men geruimen tijd tegen den stevigen wind in met tien man moet spelen. De R. E. T. weet haar kansen in deze periode te benutten en vóór de Tramvogels weder ge completeerd zijn, is door de Rotterdammers de 21 achterstand omgezet in 2—3. De Tram vogels ondernemen dan nog weer eenige goede aanvallen. waarb'i voor*1 bun linl crwing zeer gevaarlijk is; de rechtsbin nen der thuisclub brengt de partijen weder op gelijken voet .(33). Niet ontmoedigd trapt R. E. T. weder af: binnen de minuut weet zij weer een voor sprong te krijgen als de Tramvogels doelman 'iet leder via zijn handen tusschen dc bec- .icn door laat glippen <3l). Nog is het dc Groenen, niet genoeg; op fraaie wijze maakt hun linksbuiten er 3—5 van. De Tramvogels pakken nog eens flink aan; wanneer hun linksbuiten nog weder eens het leder te pakken krijgt benut hij zijn kans. <4—5). Tenslotte gelukt het de R. E. T. nog twee maal te doelpunten (47). Tramvogels 2R. E. T. 2 (22) De reserves der Tramvogcls speelden eerst tegen wind en re:":: in; r.j :u a:'-> z b ij r. et ten om den R. E. T.'\- l-.c: n" - - w doelpunten te beletten. Geruimen tijd weet men zich staancle te houden, doch de öru.' op het Tramvogelsdoel was van dien aard. dat doelpunten niet uit konden blijven. De R. E. T -voorhoede zag dan ook kans om den Tramvogelsdoelman tweemaal het na kijken te geven, waartegenover de Haarlem mers geen enkelen goal konden plaatsen. 02 Nadat weder hen-at is, zijn de bordjes ver hangen; '.hans zijn de Tramvogels het meest in het offensief. Het duurt echter vrij lang voordat het de:. Tramvogels gelukt den achterstand te ver kleinen. Slechts kort vóór het einde slaagde men erin de partijen op gelijken voet te brengen <2—2). Beide ontmoetingen werden Sn de best? verstandhouding gespeeld. AmsterdamRest van Nederland (2—3) Op het terrein van Amsterdam vond heden de aangekondigde wedstrijd plaats tusschen den Nederlandschen kampioen „Amsterdam" en de Rest van Nederland, een zeer sterke combinatie met verscheidene internationaals Rust kwam met 31 voor Rest van Neder land, eindstand werd 32 voor dc „Rest". Kanovereeniging „Trekvogels". Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in het gebouw „De Nijver heid". Na het welkomstwoord van den voorzitter werd aan den secretaris gelegenheid gegeven om de notulen voor te lezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. In de mededeelingen van den voorzitter kwam o.a. voor, dat oe vereeniging weer een aantal leden en donateurs sterker geworden is en dat, om de propaganda te verhoogen, het bestuur besloten heeft met de opening van het seizoen, dat op Zondag 1 Mei a.s. is gesteld, een kanovaart door de singels van Haarlem te houden. De afvaart is bepaald op 's morgens half elf van het Noorder Buiten Spaarne tegenover de Hertzogstraat, Haarlem-Nrd. Bij het ter sprake brengen der onderlinge wedstrijden werd door den heer Van Ton geren een zilveren wisselbeker aan de ver eeniging geschonken, die met een hartelijk woord van dank door den voorzitter werd aanvaard. Het zomerprogramma luidt als volgt: 1 Mei: Opening (Kanovaart door Haarlem). 5 Mei: Clubtocht Varsity. 15 en 16 Mei: Pinkster tocht. 12 Juni: Kringwedstrijden te Haarlem. 3 Juli; Kringwedstrijden tc Amsterdam. 17 Juli: Onderlinge wedstrijden. 14 Aug. Nat. Kamp. wedstrijden tc Zaan dam (Selectiewedstrijden). 28 Aug.: Zaanrace (10 K.M. Stormvogels). 14 Sept.: Kanowedstrijden tc Zaandam. AalsmeerRapiditas. Nadat aan den aanvoerder van Rapiditas, J. Nieuwenburg bloemen zijn aangeboden, ter gelegenheid van het a.s. éénjarig bestaan begint de wedstrijd. Aalsmeer zet er direct een flink tempo in, dat zij niet lang vol houd L. Bij een goed opgezetten aanval der Haarlemmers, scoort Nieuwenburg (01). Rapiditas blijft in den aanval; thans heeft Pal succes (02). Het spel verplaatst zich naar de andere helft, na goed samenspel gelukt het Aalsmeer, Van Beek te passeeren (l—2i. Door goed steunen der halflhv- is Rapidi tas voortdurend in de meerder': 1. Pal weet den stand op 13 te brengen Ma de rust komt Rapiditas in het voor van den wind, terwijl Aalsmeer var. c". ielverdediger wisselde, die keurig werk verrichtte; aan hem is het hoofdzakelijk te danken dat Rapiditas nu de score niet hooger heeft kunnen op voeren. Bij Rapiditas verslapte de achter hoede eenigszins. zoodat nadat Nieuwenburg den stand op 14 gebracht had J. v. Beek tweemaal onnoodig werd gepasseerd (3—4). Vlak voor het einde weet Brusse heel handig gebruik te maken van een fout in de Aals- mee r - a c h te rhoede en scoort 35. waarmee tevens het einde kwam. Zomercompetitie Duitsch handbal. Door den Turnkring Noord-Hollandseh Zuiderkwartier wordt met ingang van 1 Mei a.s. een competitie georganiseerd, waarbij de gymnastiek en handbal vereeniging Rapidi tas zich ook zal aansluiten. De volgende vereen gingen spelen tot nu toe reeds mede: Aalsmeer, Olympia, Odln, Sloten, Lijnden I, Lijnden II, Rapiditas. zooda' wij in Haarlem vele nieuwe clubs in de komende maanden zullen zien spelen. Competitieleider is de heer H. D. v. d. Hor. Gen. Vettorstraat 41 n, Amsterdam. Voor Zondag 1 Mei a.s. staan de volgende wedstrij - den waarschijnlijk reeds op het programma: Lijnden IOdïn. RapiditasAalsmeer. Rood cn Wit. Het eerste en tweede elftal van Rood en Wit zullen in het aanstaande seizoen ver moedelijk uit de volgende spelers bestaan: Eerste elftal: J. H. M. van Eeghen. aanvoer der, J, J. Swens, P. A. Lammerts van Bueren, Dr. S. Posthuma, M. Bruin, J E. C. Schmeink. Jhr. A. van de Poll, P. C. Hagenaar. J. P. van Baasbank, A. van Baasbank en A. van der Togt. Tweede elftal: Mr. F. A. Davidson. H. Kru- seman (of G. J. Droste). Dr. J. W. van den Bogaardt, Jhr. B. Th. Elias, C. van Kempen, H. Chabot, G. Kervel, Jhr. C. van Lennep, N. Dorsman, H. A. van den Berg en J. Kramer. Hoogstwaarschijnlijk wordt op 16 Mei de eerste wedstrijd gespeeld. Haarlem. Dc samenstelling van de Haarlem-elftallen is nog niet bekend. Kampioenschap van Haarlem. AdvendoHaarlem (11) Voor het kampioensciiap van Haarlem bonden bovengenoemde partijen onder leiding van den heer Slikker den strijd aan. De bezoekers waren volledig, terwijl Ad vendo vier invallers telde. Direct na den uitworp onderneemt de aan val der thuisclub eenige snelle aanvallen, welke echter afgeslagen worden. Haarlem neemt den aanval over. doch ook hier zijn de verdedigers de baas. Langzamerhand ko men de zwart wit ion dan in de meerderhe'd. doordat het Haarlem-middenvak, ooi; ai door den vrij sterken tegenwind, niet snel genoeg doorspeelde. De Advendo'ers profiteeren h:er dankbaar van, door menigen bal te onder scheppen. Bij de thuisclub moet de aanval het van Van den berg hebben, cp wien het spel dan ook voornamelijk .'econccr.treerd wordt. Hoe wel dit de taak der Haarlem-verdediging vergemakkelijkt, weet Van den Birg eenige malen fraai door te breken Bij den aanval der bezoekers is het voo-1'. Baav. die door zijn .vlug spel de gevaarlijke man is. Hij be- gaat echter de fout om nogal eens tegen den looprecel te aondigen. waardoor menige goede doorbraak onverbroken moet worden. Na ongeveer een half uur krijgt Advendo een strafworp toegewezen, die echter niet benut wordt. Bij den volgenden aanval roomt Advendo echter toch de leiding, als Van den Berg een snelle doorbraakk met hot juiste schot besluit (1—0). Haarlem valt da nfanatiek aan. doch als deze afgeslagen wordt is het woord weer aan de thuisclub. Zonder dat er echter gedoelpunt wordt breek' de rust aan. Na de hervatting gaat de strijd meer gelijk oo. Beide aanvallen krijgen enkele coede kansen, welke door naast of over schieten verloren gaan. Als echter na 20 minuten door onoplet'end heid aan mej. Van dor Velse een kans gebo den wordt, profiteert zij hier direct van en brengt met een gced schot de partijen op gelijken voet (1—1). De vakverwisseling is voor dc thuisclub iets gunstiger; Philiopo c.s. nemen door snelle aanvallen den Haarlem-korf onder vuur. Het schieten is echter heel onzuiver, zoodat dit werken niet beloond wordt. Het spel wordt aan beide zijóen iets fana tieker, doch hoe de resp. aanvaren ook zwoe gen. de verdedigingen laten zich niet pas- eseren. Hoe meer het einde nadert, hoe feller de strijd wordt, doch scheidsrechter Slikker houdt- de teugels strak cn straft on- ve-K'- k iedere overtreding. Ook in de restecrendc minuten houden de verdedigingen stand, zoodat als dc scheids rechter het einde aankondigt, do partijen de punten gedeeld hebben. HAARL. KORFBALBOND S. V. 1Haarlem 2 (31) De Santpoorters hebben de Haarlem-re serves met 3—1 hulstoe gezin den, welke uit slag de verhouding Juist weergeeft. Vóór rust speelde Haarlem een flinke partij en wa ren haar aanvallen dikwijls heel gevaar lijk. Dc thuisclub was echter wel sterker, doch hoeveel kansen werden geboden, geen enkele werd benut, ook al door den vrij straffen wind. Op zeer mooie wijze verkreeg Haarlem de leiding. Eindelijk had S. V. geluk door een tam schot van Th. EngeLs. De wis seling bracht S. V. een sterke verdediging, die van Haarlem iets minder, waardoor Slin ger door twee goede doelpunten zijn club de overwinning bezorgde, want voor het overige van den wedstrijd bleven de verdedigingen de baas. Scheidsrechter Krelage verscheen niet; de heer Llgtvoet, werd bereid gevonden als ar biter op te treden, wat hij tot genoegen van beide partijen deed. De Santpoort-reserves lubben zich kra nig geweerd tegen de Hoogoven-menschen en deden noch in het veld. noch onder de paal voor de le klassers onder. Beide aanvallen hebben kansen gehad, doch de mand werd niet gevonden. Ook in dezen wedstrijd deed de wind nog al afbreuk aan het doelen, waardoor vaak niet zuiver kon worden geschoten. Haarlem 3K. V. 1 (04) Haarlem 3 speelde haar tweeden beker wedstrijd tegen K.V. I, welke geëindigd Is in een flinke overwinning vo:>r K.V. Onder lei ding van den heer Blaauw wordt begonnen. P.eed-s dadelijk blijkt dat K.V de sterkste ls, Steeds k?mt de bal in den K.V.-aanval. Hier blijkt Broekhuis weer de gevaarlijke man. Maar door goed verdedigen weet hU voorloo pig niet te doelpunten. Maar als Fabel hem na geruimen tijd even loslaat, is de stand 10. waarmede ook de rust aanbreekt. Da delijk na de rust wórdt door beide partijen weer Hink aangepakt. In den Haarlem-aan val wil het echter niet lukken. Barrevekt maakt er dan 02 van. Na de vakverwisse ling een meer opgaande strijd. Lieskamp voert den stand voor K. V. op met nog 2 fraaie doelpunten. Deze door beide partijen prettig gespeelde wedstrijd eindigde in een verdiende overwin ning voor K. V.. hoewel Haarlem 3 zeker een tegenpunt verdiend had. Int. Zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer. De Zaanlandsche Zeilvereeniglng. die dit jaar haar vijftig-jarig jubileum viert, geeft gedurende de Pinksterdagen een vierdaagsch waterfeest. Op 14, 15 cn 16 Mei worden zeil wedstrijden op het Alkmaardermeer gehou den. terwijl op 17 Mei op de Voorzaan water- spelen zullen worden gehouden. Voor de zeilwedstrijden zijn niet minder dan 31 klassen uitgeschreven, zoowel de han dicapklassen, eenheidsklassen als de platbo demklassen: bovendien zijn er nog wedstrij den voor zeilkano's. Canadeesche kano's cn groepswedstrijden voor 12-voetsjollen. In verband met de groote belangstelling, die men voor dit watersport feest verwacht, zal op de wedstrijddagen van Uitgeest naar Akersloot een autobusdienst worden inge legd en van Akersloot naar het wedstrijdter rein een motorbootdienst. Vrijdags 13 Mei zal de officieele ontvangst ter stadhuizc te Zaandam plaats vinden. P'1 Zaanlandsche Zeilvereeniglng heeft deze J; blleumswedstrijden we! op grootscheepsche wijze aangepakt.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11