DE BILT Een nieuw belangrijk tekorf op de begrooting. Ingrijpende voorstellen van B. en W. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 APRIL 1932 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) VERKEERSONGELUKKEN. Tc Heemstede Zaterdagmiddag wilde de bestuurder van een auto op den Heeremveg een erf oprijden. Juist op dat oogenblik passeerde een hem achterop rijdende auto. waarvoor hij een weinig naar rechts uitweek. Het gevolg hier van was dat een andere achterop rijdende auto eerstgenoemden auto van achteren aan reed. Het geval bepaalde zich tot niet ernsti ge materieele schade. Te Haarlem. Omstreeks half 4 Zondagmiddag reed de 22-jarige wielrijder W. v. d. R. op den Wagen weg, richting Heemstede. Nabij het Bosch en Vaartplein stak hij zijn linkerhand uit en met de campagne die in de Poolsche pers king naar links. Een achter hem komende luxe-auto was op deze onverwachte bewe ging niet voorbereid en reed den wielrijder aan, die op straat geslingerd werd en een hoofdwonde opliep boven het rechteroog. Na door een daar wonend arts verbonden te zijn, kon hij zich weer te voet naar huis begeven. Het rijwiel werd geheel vernield. Op den Heerenweg, ter hoogte van de Laan van Rozenburg reed een motorrijder tegen een voor hem uitrijdenden auto aan, die voor het verkeer van de Laan van Ro zenburg moest stoppen. De motorrijder kreeg een neusbloeding. Zijn motorrijwiel werd slechts licht beschadigd. Hij kon echter, na een kleine reparatie aan den motor, zijn reis verder vervolgen. Door het niet werken van het stoplicht van een voor hem uitrijdenden auto botste een motorrijder op den Heerenweg tegen dien auto. I-Iet motorrijwiel werd beschadigd. De heer D. reed op den Heerenweg tegen "een aldaar staanden boom. Doordat hij een van de Rltsema Boskade komenden auto niet tijdig zag, wendde hij het stuur van zijn auto plotseling sterk om, met het bovengenoemde gevolg. Zijn medepassagier, de heer R., werd door een glasscherf aan den wang gewond. Hij werd door dokter B. ter plaatse verbon den. De auto werd zwaar beschadigd en moest weggesleept worden. Zaterdagavond kwam de motorrijder Moeke, alhier wonende, met een kalm gangetje uit de Postlaan en wilde de Raadhuisstraat in rijden op het oogenblik dat van bede rich tingen trams naderden. De motor geraakte bekneld tusschen beide trams. Wonder bo ven v/onder liep Moeke slechts een vleesch- wond aan een knie en lichte wonden aan bo venbeen. hals en hand op, terwijl hij over pijn onder den schouder klaagde. De duo rijder kwam er met enkele schaafwonden af. VOORBEURS TE AMSTERDAM. ongunstige reactte op de verkie zingen. De Amsterdamsche Beurs nam hedenmor gen een afwachtende houding aan. De ver kiezingsuitslag voor den Pruislschen Land dag oefende een ongunstigen invloed uit, doch de vastere tendenz in WalLstreet was •een goed tegenwicht. Later liep de koers voor Koninklijken te rug, na de opening der Parljsche Beurs, de bureaux van haarlem's dagblad. Het was Zondag 15 jaar geleden dat wij onze bureaux (redactie en administratie) vestigden' waar zij nu nog zijn: Groote Hout straat 93. Vroeger waren die achtereenvol gens ondergebracht in perceelen in de Kleine Houtstraat, Kampersingel en Groote Houtstraat 53. Toen wij 15 jaar geleden in het perceel Gr. Houtstraat 93 trokken werd het oude pa triciërshuis van notaris Beets slechts in wendig verbouwd. Ruim 3 jaar geleden werd het gebouw bijna geheel vernieuwd en ge moderniseerd. TH. H. PELTENBURG. f Tot ons leedwezen vernemen wij het over lijden van den heer Th. II. Peltenburg, lid der bekende Houthandelsfirma Peltenburg Zn. aan het Zulder Buitenspaarne. Hij heeft met zijn broer zijn vader opgevolgd. De overledene was in de Haarlemsche Sportkringen, en vooral bij H.F.C., een zeer gewaardeerde persoonlijkheid, die tot aan zijn dood toe zijn enthousiasme voor dc sport bolheid. Hij was eerelid van H.F.C. en mede-oprichter van de Roei- en Zeilvereeni- ging „Het Spaarne". Ook bij dc Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen werd dc heer Peltenburg om zijn buitengewoon goede adviezen ten zeerste gewaardeerd. Hij was een der eersten, die tot lid van de Technische Commissie be noemd werd. Bij het vijfjarig bestaan in 1918 werd hij tot eerelid der Brigade be noemd. Bij de zwemfeesten en wedstrijden in het reddend zwemmen verleende hij ook altijd de meest mogelijke medewerking. De heer Peltenburg is ruim 70 jaar ge worden. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op a.s. Woens dag on het. R.K. kerkhof St. Barbara na de kerkelijke plechtigheden in dc Parochiekerk O.L. Vrouwe aan het Spaarne, die te zeven ittUï beginnen, HET KABINET-BRAUN ZAKENKABINET. HET ZOU NIET AFTREDEN. BERLIJN. 25 April (V. D.) Naar in Pruisi sche regeeringskringen verluidt zal de regee ring Braun op grond van den verkiezings uitslag in Pruisen op het oogenblik niet af treden, daar dit slechts kan geschieden door van het voornemen om af te treden kennis te geven aan den voorzitter van den Land dag die dan de verkiezing van een nieuwen minister-president aan de orde moet stellen. De regeering Braun kan dus eigenlijk pas aftreden wanneer de nieuwe Landdag bijeen is geweest om een voorzitter te kiezen. Daar de oude Landdag nog niet is ontbonden, bilift hij bestaan tot 20 Mei a.s. Hoogstens 30 dagen later dus ten laatste op 19 Juni zal de nieuwe Landdag bijeen moe ten komen om een voorzitter te kiezen. In regeeringskringen in Pruisen is men van mee ning dat de nieuwe Landdag geen meerder heidscoalitie zal kunnen vormen. In dat ge val zal het kabinet Braun voorloopig als za kenkabinet aan het bewind blijven. Men betwijfelt of het Centrum bereid zal zijn met de nationaal socialisten samen te gaan. Een zakenkabinet als hier bedoeld is niets nieuws en bestaat reeds in Beieren en Saksen en sedert verleden jaar ook in Hes sen. Voor wetsontwerpen van eenige betee- kenis zou men echter geen meerderheid meer vinden. AMSTERDAMSCHE BEURS. MAANDAG 25 APRIL 1932 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTFiRDAMKCH* PANVVPPri'Ntr.iNr, KAWTAOI? H^ARI.FM 1 30 1 45 Slaatslcen, Binl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 98 5 pet. Ned. 1919 101 4 1/2 pet. Nederl, Indlë 1930 II.. 79 Staatsleen. Bnitl. 5 l/2pct.Du!tschl 1930 (Youngleen) 32H 7 pet. Dultschl. 19 24 (Dawesleen) 47*4 Schcepv. MIJcn, Oudo Vaart 2 9i/e Schcepv. Unie 45 Stoomv. Mij. Ncd. 48 Indnstrieen Bin], Accoustlek 25/« Alp. K.zijde Unlo to A.N.I.E.M. (Nat Bezit) 168 v Berkei's Patent 15 Caivé Delft 43 Nederl, Ford.... 100 Ncd. Ind. Gas (Nat. Bezit 169 Gom. Bcz. Philips 57H Unilever N.V, 95 Industrieën Bulll. Anaconda Copper 11 Associated Gas 2Vê Bethlehem Steel MM Centr. Publ Serv. iVa Cities Service 4 Gen er® Aviation 24 Intern. Nickel 5Ve Nevada Copper.. North Amer. Cy 22M U. S. Steel 29 Banken Blnuenl Koloniale Bank 47 Cert. Handel MIJ, 63 Indische Bank 52 H Banken Buiten). DeutscheRelchsb 3 Fransche Ban- 81 ken 290 PctroL MIJ. Blnl 1C84 Kon. Petroleum Perlak 80 Petroleum Bultl Continental Oil. AM Shell Union 2% Cultnnr Mnntsch. H. V. A 153 Java Cultuur 105 N. I. S. U 60 Vorstenlanden 37 Mijnbouw Mij. 102 Alg.Exploratie Bllllton 11 133 12H Tabak Maafsch. Dell Batavia Ta- 93 Dell Maatsch, 102 83 10 M Rubber Maatsch. A'dam Rubber 2SH Doll Bat. Rubber 7 Ncd.Ind. Rubber 22 Ver Ind. Cultuur Ondern 13 spoorw. Bultenl Comm.Milwaukee IK Missouri Kansas Texas 4 Wabash Railway 24 Union Pacific 53 - rrolongatiekoers 1 meldt: Hoogste barometerstand 775.2 m.M. te Isa fjord. Laagste barometerstand 750 m.M. te Kinn. en voorspelt: zwakken tot matigen, Westelijken tot Zui delijken wind; gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorst, iets zachter over dag. Barometer Stand van heden 760 m.M. (Veranderlijk) Vorige stand 756 F. Neiging: Vooruit. Uit het buitenland De depressie die gisteren nog een verster king uit het Noord-Westen kreeg trekt nu Oostwaarts af en de lucht van hooge druk king er achter schijnt zich over ons land te zullen uitbreiden. De hooge drukking op IJs land nam wel toe en het vriest daar vrij sterk, maar door het terugtrekken van de hooge drukking in het Zuid-Westen is de koude stroom daar door een uitgebreid ge bied van lage drukking van de warmere Zuid-Westelijke strooming ten Westen van Ierland gescheiden, zoodat aanvankelijk eenige stenging van temperatuur over dag te wachten is, met kans op nachtvorst in den a.s. nacht. Het gebied van warmer weer in Duitsch- land trok Oostwaarts weg, na daar gisteren onweerregens te hebben veroorzaakt. Groot Brittannie en Frankrijk hebben vrij rifstig weer met weinig neerslag en stijgende temperatuur. Opgave van: Fa. W. KUIPERS Zn., Opticiens Zijlstraat 97. Telefoon 12726 Thermometer 25 April: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 56 F. 43 F. 56 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 April. Bevallen 21 April: P. BrandHenskes, z.; M. E. OnsteinMengelder, d.; J. E. Kuijper Schulpzand, z.; 22 April: C. M. Bakker Bruin, d G. WoudenbergOosting, d.; R. DelissenZdunski, d,; H. MaasdamVink, z. Overleden 22 April: M. C„ 4 j., d. v. J., P. L. TI. J. van Kol, Vergierdeweg; 23 April: P. Batelaan, 8S j., Schoterslngcl. BENNEBROEK. Overleden: 21 April 1932: A. Bouwmeester, 66 jaar. H. J. v. d. Lelie, 43 jaar. HET TOONEEL Cor Ruys in Dokter Stieglitz. Dokter Stieglitz is de triomf van Nap de la Mar geweest. In de rol van dezen braven jood, die in zijn overdreven vaderliefde en vadertrots zijn zoon, den dokter, geheel on mogelijk dreigt te maken door als een han delsman de reclame-trom voor hem te roe ren, toonde Nap eerst recht, welk een groot acteur hij was. Zijn fonkelend spel in deze rol, waarin het tragische en komische tel kens wisselde en dat steeds van een innige en ontroerende menschelijkheid bleef, was voor velen een openbaring. Nap de la Mar, in wien de menigte nooit anders dan den komiek had gezien, bewees als papa Stieglitz welk een uitzonderlijk groot talent hij bezat. Het is niet te verwonderen, dat Cor Ruys zich tot de rol van den ouden Stieglitz aan getrokken heeft gevoeld. Zijn talent eigent er zich volkomen voor. Cor Ruys heeft in het komische het uitbundige, dat deze rol ver langt en hij is een der weinigen ook Jan Musch is dat die de lach in de zaal plots kan doen verstillen en het publiek kan dwin gen in derichting die hij wenscht. Papa Stieglitz is van Ruys ook een zeer mooie creatie, alis zij minder fonkelend en kleurrijk dan van Nap de la Mar. In het komische hield Cor Ruys zich voor zijn doen zoo veel mogelijk in en in het tra gische was hij van een fijne teerheid, die haar uitwerking nooit miste. Het meest heb ik Ruys bewonderd in de laatste acte, waarin de stemming onophoudelijk wisselt en hij die wisselende stemming met feillooze zekerheid gaf. Papa Stieglitz beheerscht het heele stuk. -e rol is zoo domineerend, dat. alle anderen zelfs de zoon, de dokter op het tweede plan komen te staan. Louis Borel, die dezen zoon speelde, heb ik wel eens beter gezien dan Zaterdagavond. Het scheen mij toe, of hij weinig voor de rol voelde en bij stond er dan ook doorgaans buiten. Van zijn groeiende ergernis over de hem compromit- teerende handelingen van zijn vader merkten wij al te weinig. Dit was veel te mat en het geheel ook te weinig reëel. Naast Cor Ruys was zijn broer Anton als Moritz Koppler wel de beste. Hij speelde deze Moritz levendig en zonder een oogenblik van c.hargeering. Pierre Meyer is niet de aangewezen acteur voor een Leo Vriess van Vriessheim; zoo min als Johanna Bouwmeester het is voor de hoog-adellijke Clarisse. Zij gaven belden te veel „komedie". Van de bijrolletjes noem ik den aardig ge speelden kruier van Jan Waarts en den ko- mischen huisknecht van WIm Kan. Het publiek liet het doek aan het slot zeven maal omhoog gaan. het beste bewijs, dat Dokter Stieglitz hier te Haarlem een uitbun dig succes had. Vrijdag 29 April komt Ruy* er mee in den Stadsschouwburg terug. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Het verslag over do liefdadigheids-muziek uitvoering in het R.-K. Verenigingsgebouw to Heemstede zullen wij in ons nummer van Dinsdag opnemen, WIJLEN DE ADRIAAN. streven naar wederopbouw. De voorzitter van de vereeniging ,De Hol- landsche Molen", Mr. P. G. van Tienhoven, die heden een bezoek aan de ruïne van den molen „de Adriaan" bracht, deelt ons mede dat het voornemen is te trachten den weder- opnbouw van den molen te bereiken. De verzekeringssom is daartoe evenwel niet voldoende. De vereeniging zal zich wenden tot het gemeentebestuur en een beroep doen op de gemeente zoowel als op het publiek. *De bedoeling zou zijn den molen te her stellen als een rendeerend windmaalbedrijf Het gironummer van de vereeniging „De Hollandsche Molen" is 113590. LUCHTVAARTBERICHTEN te Palembang van Specht. 24 April, Alorstar, uitreis. Reiger, 24 April te Akyab, van Bangkok. Thuisreis. Havik, 24 April te Bagdad Uitreis. van Caïro. HEEMSTEDE inwijding der iienricus u. l. o. Onder zeer groote belangstelling had Za terdagmiddag de plechtige inwijding plaats van de eerste R.K. u. l O. School alhier door Deken Sandaal, te Haarlem. Na de plechtigheden vereenigden de be langstellenden zich hi de fraaie hal der school. Onder de aanwezigen waren o.m. de pas toors der beide parochiën, enkele kapelaans, de directeuren der verschillende ordehui- zenn, burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, verschillende raadsleden, de beide kerkbe sturen en den heer D. v. d. Stam, hoofd der Christelijke school aan de Adr. Pauwlaan, benevens de aannemers Venhoven en Evers, en den heer G. H. Weustink, Inspecteur van het L. O. Allereerst voerde hier het woord pastoor J. M. v. d. Tuyn, voorzitteer van het R.K. Kerkbestuur, die na een welkomstwoord een overzicht gaf van de geschiedenis van het ontstaan der school. Er zijn nu 42 leerlingen dit getal zal in Augustus 60 bedragen. Spr.toonde zich bijzonder erkentelijk voor de groote medewerking van B. en W. en den raad. Aals aandenken aan alles wat de nu rus tende pastoor H. A. V. IJzerman voor de Roomsche jeugd en diens onderwijs heeft ge daan zei Spr„ hebben wij besloten deze school St. Henricusschool te noemen, naar den vroegeren herder. VerschiLlende sprekers voerden verder liet woord. De burgemeester wenschte pastoor van der Tuyn op hartelijke wijze geluk met deze nieuwe school. Spr. besloot met den wensch dat de school een sieraad van Heemstede moge worden. Van de overige sprekers bracht de heer Weustink hulde aan den architect, de heer N. J. Nijman, die zulk een fraai gebouw heeft weten te scheppen voor betrekkelijk weinig geld. Nadat de voorzitter de verschillende spre kers had bedankt, werden ververschingen aangeboden, waarna gelegenheid geboden werd het gebouw te bezichtigen. De nieuwste vindingen zijn in de school toegepast en overal is volop licht en lucht. Zondagmiddag- was er gelegenheid de school te bezichtigen voor het publiek, waar van een zeer druk gebruik is gemaakt. TOONEELUITVOERING TEN BATE VAN VAN HET CRISISCOMITé. Eenige ingezetenen der gemeente Heem stede, die zeer gaarne willen medehelpen tot het bijeenbrengen van gelden voor het plaatselijk crisiscomté. hebben het plan ge opperd, ter plaatse het tooneelstuk op (e voeren „Vadertje Langbeen" (Daddy Long- legs) van Jean Webster, door Jaap v. d. Poll, welke opvoering zal plaats hebben op Woens dag 27 April in het R.K. Vereenigings Gebouw aan den Heerenweg. Van vele zijden wordt hulp ontvangen, ter wijl het instudeeran van dit aardige blijspel onder uitstekende, bevoegde leiding plaats vindt, zoodat men tot een goede vertolking hoopt te komen. Waar ongetwijfeld velen iets voor dit sym pathieke streven zullen voelen, worden deze allen verwacht, waardoor zij zich niet alleen een genotvollen avond zullen verschaffen, maar bovenal het Heemsteedsch Crisiscomité met hun bijdrage steunen. ZAND VOORT. Bezuiniging en hoogere belastingen. Zooals wij reeds een week geleden mede deelden hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland aan den raad een brief ge zonden met een serie bedenkingen tegen de gemeentebegrooting voor 1932. B. en W. en de financieele commisse hebben deze aangele genheid ernstig bestudeerd. Het blijkt uit de voorstellen, die thans door de financieele commissie en door B. en W. aan den raad gedaan worden, .dat er voor de gemeente ernstige financieele zorgen zijn. Er zal een belangrijk- tekort op de begroo ting te dekken zijn. Dit komt voor een deel omdat er van den inspecteur der belastingen nadere inlichtingen ontvangen zijn over de vermoedelijke belastingontvangsten. Door het terugïoopen der kohieren zal de belas ting veel minder opbrengen dan aanvanke lijk geraamd was. Er mag slechts op 7/10 van de geraamde ontvangsten gerekend worden. Bovendien is het noodig op de be- grooting meer geld uit te trekken voor steun aan werkloozen. Bij suppletoire begrooting was het bedrag voor werkloozensteun reeds van 3000 op 10.000 gebracht, maar nu is het noodig den post alsnog tot 18.000 te verhoogen. B. en W. meenen, dat ernstig ge streefd moet worden, dat men met die 18.000 zal toekomen. Ged. Staten verlangen, dat de raad meer geld uit de loopende ontvangsten beschik baar stelt voor dekking van het tekort van vorige jaren, ontstaan doordat het rijk met groote navorderingen kwam voor de verreke ning van kwade posten. B. en W. stellen den raad evenwel voor aan dezen wensch van Ged. Staten niet te voldoen, omdat de toe stand der financiën dit absoluut belet. Het Zandvoortsche standpunt' zal alsnog bij Ged. Staten bepleit worden. In het totaal is een tekort op de begroo ting te dekken van 32.510. B. en W. komen met een serie voorstellen tot bezuiniging op de uitgaven. Zij stellen o.a. voor: De betrekking van omroeper af te schaf fen. 10 te besparen op de uitgaven voor ver lichting en verwarming van gemeente-gebou wen. 350 te bezuinigen op kleeding voor de po litie. (De burgemeester is tegen dit voorstel, evenals het Georganiseerd Overleg). 350 te bezuinigen op den schoolartsen- dienst: dit is ongeveer 10 pCt. van de te genwoordige uitgaven. De financieele commissie wil den teeken cursus, die 1700 kost, opheffen. B. en W. stellen evenwel voor den cursus tot één leer kracht te beperkep, waardoor 1OC0 be spaard zal worden. Op den post Volksfeesten willen B. en W. 160 bezuinigen; er zullen dan 4 concerten minder gegeven worden. 800 willen B. en w. halen uit de precario- verordening door de rechten voor benzine pompen te verhoogen. B. en W. willen 3 pCt. van de pensioen premie op met gemeentepersoneel verhalen. Dit zou 3250 opbrengen. De meerderheid van het College van B. en W. (de wethouders) geeft den raad in over weging aan het verhaal een tijdelijk karakter toe te kennen. B. en W. wijzen er voorts op, dat de Wet houder-voorzitter van het Georganiseerd Overleg heeft toegezegd ingeval Gedeputeer de Staten geen wijziging der salarisregeling voor Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers mochten tot standbrengen, te zullen bevorderen, dat ook het besluit tot het toe passen van verhaal op de wedden en loonen van het personeel werd ingetrokken. B. en W. stellen in het licht, dat een der voornaamste drijfveeren voor het voorstellen van een drie percents verhaal is geweest de wil tot het veilig stellen van de volle uitkee- ring, welke deze gemeente uit het gemeente fonds geniet. Burgemeester en Wethouders stellen .voor de_ tarieven voor de waterleiding te verhoogen met 3 cent per M3. Dit zal opbrengen f 6000 per jaar. B. en W. zijn zich zeer wel bewust van de bedenkingen, die tegen, deze tariefsverhoo- ging kunnen worden aangevoeld, doeh wijzen er anderzijds op. dat de prijs van het water per M3. na de verhooging met 3 cent gelijk zal zijn aan die te Haarlem. Verder is het noodzakelijk te besluiten de gemeente met ingang van i Mei 1932 te rang schikken in de tweede klasse der gemeentc- fondsbelasting. Dit beteekent. dat voor de toepassing van het tarief dier belasting het zuiver inkomen verhoogd wordt met een be drag van f 100, wat gehuwden en met f 200 wat ongehuwden betreft. Voor de eerste klas se-gemeenten zijn deze bedragen respectie velijk nihil en f 100. Over de geheele linie be teekent rangschikking in de tweede klasse derhalve een relatief geringe verhooging van druk, welke voor den dienst 1932 vermoede lijk een bedrag van rond f 3000 zal opleveren. Ook voor de lagere inkomens beteekent deze maatregel dus eenigermate een verzwaring van druk, waarom B. en W. aanvankelijk hebben geaarzeld met dit voorstel te komen. Gezien evenwel den ernst der crisisomstan digheden en dc onafwijsbare noodzakelijk heid om desondanks een sluitend budget to handhaven, kan naar hun oordeel niet aan dezen maatregel worden ontkomen. Hoe slech ter de financieele toestand der gemeente, hoe lager haar classificatie zal zijn. Weliswaar is er geen sprake van dat Zandvoort tot de der de klasse haar toevlucht moet nemen, doch het is niet verantwoord haar ook onder de huidige tijdsomstandigheden te laten in de voor de beter gesitueerde gemeenten bestem de eerste klasse. Tenslotte stellen B. en W, voor om hst aantal opcenten op de gemeentefondsbelas ting van 45 op 55 te brengen. De retributierPf">Ung voor H.O. en M.O. Verleden jaar beslóot de gemeenteraad van Zandvoort om bezuinigingsoverwegingen het contract met Haarlem voor het toelaten van buitenleerlingen op de II. B. Scholen en het Gymnasium der gemeente op te zeggen. Er werd een regeling gemaakt met het Kenne- mer Lyceum te Bloemendaal, het Christelijk Lyceum te Haarlem en de Rijks HJ3.S. te Velsen, om Zandvoortsche leerlingen op die scholen toe te laten tegen f 195 per leerling te betalen door Zandvoort. De Kroon heeft deze regeling evenwel niet 9-oedgekeurd. Ook Ged. Staten hebben be zwaren. Het wordt door de Kroon onjuist geaoht. dat een gemeente een contract maakt met een bijzondere onderwijsinrichting. De raad zal dus zoo schrijven B. en W. aan den raad de indertijd gemaakte rege ling moeten intrekken. Het Kennemer Lyceum had reeds een gedeelte van het geld der ge meente ontvangen dat zal trugbetaald moe ten worden. Ged. Staten meenen, dat het niet toege laten kan worden, nu de financiën van Zandvoort slecht zijn, dat onnoodige subsi dies worden gegeven. Zandvoort had de overeenkomst indertijd gemaakt om zich de zekerheid te verschaffen, dat de Zandvoortsche kinderen op die scholen zouden worden toegelaten. Nu die subsidies vervallen geeft dit voor Zandvoort een besparing van ongeveer f 7560. Er zal nu evenwel afgewacht moeten wor- den of de ruimte op die scholen het toelaat dat de Zandvoortsche kinderen worden toe gelaten tegen het gewone schoolgeld. Donderdag a.s. komen de voorstellen van B. en W. in den raad.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2