LONDEN'S ONVEILIGE BUITENWIJKEN jWBËa BUITENLAND. NA DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 26 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Het Centrum voldaan. De Nationaal-Socialisten achten zich gerechtigd in Pruisen te regeeren. Reeds een bespreking tusschen N.S.D.A.P. en Centrum Duitsch-Nationaie fractie eischt ontbin ding van den Pruisischen Landdag. De uitnoodi- gingen voor de herstelconferentie in Lausanne zullen binnenkort verzonden worden. Grieken land besluit tot opheffing van den gouden standaard. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In Centrumkringen wordt met bevrediging geconstateerd, dat de Centrum-fractie haar positie in den nieuwen Pruisischen Landdag gehandhaafd heeft, zoodat zij haar invloed kan blijven uitoefenen op een ordelijk en grondwettig verloop van zaken. Het is thans de taak der rechtsche groepen om te verkla ren of zij hun huidige oppositie-standpunt wenschen te handhaven, of dat zij bereid zijn hun negatieve oppositie-politiek op te geven en op de basis van de grondwet positief wenschen mede te werken. Het bestuur van de Pruisische Centrum partij publiceert een oproep waarin gecon stateerd wordt, dat het Centrum een groote overwinning heeft geboekt, omdat het weer stand heeft kunnen bieden aan den aanval, waaraan het ditmaal was blootgesteld. Nog steeds is het Centrum de as, waarom de Duit- sche politiek draait. De nieuw gekozen Cen trumfractie in Pruisen zal overeenkomstig den oproep, die bij het begin der verkiezings campagne is verspreid en trouw aan het pro gram en de overlevering van de partij ook in den nieuwen Landdag het doel barer poli tiek nastreven, door de handhaving van de Christelijk Duitsche Volkscultuur en een ge zonde Volks-democratieHet Centrum is be reid met alle partijen samen te werken, die op de basis van de grondwet bereid zijn het welzijn van het volk te dienen. De Centrum fractie zal zich met alle kracht verzetten te gen pogingen, die staat en regeering willen uitleveren aan een partij -dictatuur en die daardoor de orde en rust in gevaar brengen. Van nationaal socialistische toonaangeven de zijde wordt verklaard: De N5D.A.P. is bereid, overeenkomstig den •wil van het volk overal daar de regeerings- verantwoordelijkheid op zich te nemen, waar de voormalige regeeringen zijn verslagen en in een minderheid zijn gekomen. Zulks geldt in het bizonder voor het land Pruisen, waar de nationaal socialisten met 162 mandaten alleen reeds zoo sterk zijn geworden als de coalitie van Wiemar. De bewering nu dat de N.S.D.A.P. ondanks haar stembuszege niet in staat zou zijn in Pruisen een coalitieregee- ring te vormen, is een manoeuvre. De N.S.D. A.P. heeft als leidende partij der nationale oppositie naar letter en geest van de grond wet het recht in Pruisen te regeeren. Naar de Deutsche Allgemeine Zeitung ver neemt, zou reeds Maandag door de Pruisische centrum fractie van nationaal socialistische zijde het verzoek ontvangen zijn, of het cen trum bereid was tot gemeenschappelijke be sprekingen. De officieele onderhandelingen zouden in de eerstvolgende dagen aanvangen. De voor zitter van de Centrumpartij zou te dien einde naar Berlijn komen. Voor begin Mei zou een buitengewone partijdag van het centrum op het program ma staan, waar over de te volgen politiek een beslissing zal worden genomen. Het Pruisische kabinet komt heden bijeen om te beraadslagen over den uitslag van de verkiezingen in Pruisen. Waarschijnlijk zal een verklaring worden opgesteld waarin de Pruisische regeering zal uiteen zetten hoe haar verdere houding zal zijn. De voorzitter van de Duitsch Nationale fractie in den Pruisischen Landdag. Von Winterfeld, heeft een brief gezonden aan den Pruisischen minister-president Dr. Braun, waarin hij dezen verzoekt den ouden Prui sischen Landdag onmiddellijk te willen ont binden. Van welingelichte Engelsche zijde wordt medegedeeld, dat zeer binnenkort de plomatieken weg de uitnoodigingen zal ver- Engelsche regeering waarschijnlijk langs di- zenden voor de conferentie van Lausanne. De uitnoodiging zal geschieden namen Enge land, Duitschland, Frankrijk, Italië. België en Japan. Uitgenoodigd worden de bij het herstelvraagstuk belang hebbende mogend heden der Kleine Entente: Tsjeche-Slowakije en Joegoslavië, alsmede Griekenland. Portu gal en Polen. In de uitnoodiging zal vermeld worden, dat het doel der conferentie is. een duurzame regeling te krijgen van de op het rapport der deskundigen van Bazel gebas- seerde kwesties, alsmede het treffen van maatregelen ter bestrijding van de economi sche en financieele crisis. De openingsdatum -6 Juni schijnt beslist vast te staan. Voorts wordt medegedeeld dat de zes uitnoodigende mogendheden accoord gaan met de benoe ming van den voormaligen Belgischen mi nister-president Theunis tot voorzitter der Conferentie, doch dat Theunis zelf nog geen definitieve beslissing heeft genomen. Ook het Donauvraagstuk wordt in de uit noodiging genoemd en de vijf Donaumogend- hêden zullen worden uitgenoodigd om den vier groote Europeeschc mogeendheden, die hebben deelgenomen aan de Londensche Conferentie, uitvoerige rapporten over de financieelen- en economischen toestand van hun land et doen toekomen, die kunnen dienen als basis voor verdere onderhande lingen te Lausanne. Duitschland. Proclamatie van Hitier. Adolf Hitler heeft na het ontvangen van de eerste verkiezingsuitslagen dc volgende proclamatie uitgevaardigd: „Met den dag van heden heeft onze be weging aan haar tot dusverre behaalde suc cessen een geweldige, heerlijke overwinning toegevoegd. Wij zijn thans onomstootelijk jeiTCWCg de sterkste partij in Duitschland ge worden. Alle onderdrukkings- en geweld- maatregelen van onze tegenstanders hebben het opkomen van onze beweging niet kun nen verhinderen. Dit succes is niet het resul taat van een „verstandige tactiek", maar de vrucht van een voortdurend, onvermoeid, vlijtig werken. Wat de politieke organisatie en de propaganda in deze weken gepresteerd hebben, is uniek. Uit een overvol hart dank ik echter vooral mijne, mij en de beweging in onverbrekelijken trouw toegewijde, voor malige SA en SS-mannen en -leiders die ais partijgenooten, als altijd moedig en offer vaardig, hun uiterste krachten hebben gege ven. Zij, de leiders der organisatie en pro paganda der partij, zoowel als de mannen van onze pers. zij allen kunnen zich deze groote overwinning aanrekenen als vrucht van hun capaciteiten en hun werk. Onze taak is het thans, geen uur te rusten, maar den strijd voor de opheffing en de bevrijding van Dujtschland onmiddellijk weer te hervatten en voort te zetten-'. Communisten contra Nazis. In het proces tegen de 22 communisten, die wegens een overval op een nat.-soc. ver- eenigingslokaal in Neu-Kölln terecht staan, heeft het O.M., volgens Wolff, tegen drie verdachten vijf jaar tuchthuisstraf en vijf jaar eerverlies geëischt, en tegen de 17 anderen twee jaar gevangenisstraf. Dr. Goebbels van hoogverraad beschuldigd Naar de „Abend" meldt heeft de advocaat- generaal bij het Rijksgerechtshof een aan klacht tegen Goebbels wegens hoogverraad ingediend. Griekenland. Tot ophef'ng van d°n gouden standaard besloten. V. D. meldde gisteren uit Athene: Onder voorzitterschap van Venizelos is Maandag een financieele conferentie gehou den, waarin besloten werd den gouden standaard definitief prijs te geven. De ministerraad heeft een desbetreffend wetsontwerp reeds gereed. Maandagavond zal het bij het parlement worden ingediend. Venizelos zal bij die gelegenheid een lange verklaring afleggen betreffende den finan cieelen toestand. Aangezien maatregelen zijn genomen om het mogelijk te maken het wets ontwerp direct na aanneming door het par lement van kracht te doen zijn, is te ver wachten dat de gouden standaard reeds met ingang van morgen zal worden opgeheven. China. Mandsjoekwo en Volkenbonds commissie. Uit Tsjangtsjoen wordt gemeld, dat de enquête-commissie van den Volkenbond bij haar aankomst in Mandsjoerije formeel op de hoogte is gesteld van het nieuwe bewind in Mandsjoerije. Deze verwittiging wordt te Tsjangtsjoen als van beteekenis beschouwd in verband met haar uitwerking op de quaes- tie van de erkenning der nieuwe regeering, onlangs gevormd onder het presidium van den jongen Chineeschen ex-keizer Poe-nji. Amerikanen verzoeken om bescherming tegen de communisten. Naar uit Nanking wordt gemeld, heeft de Amerikaansche consul-generaal aldaar de Chineesche regeering op de hoogte gesteld van communistische aanvallen op Ameri kaansche bezittingen in Amoy. Hij verzocht de regeering maatregelen te nemen ter be scherming van leven en eigendommen der in Amoy en Poelangsoe wonende Amerikanen. Russisch protest bij de Mandsjoerijsche regeering. De Russische regeering heeft volgens Reu ter bij de Mandsjoerijsche regeering opnieuw een protest ingediend wegens de arrestatie van. Russische onderdanen in het gebied van den Oost-Chineeschen spoorweg. Het aantal gearresteerden is tot 56 gestegen. De Russi sche regeering verzoekt om de onverwijlde invrijheidstelling en om beschermingsmaat regelen. Toch hervatting der Chineesch- Japansche onderhandelingen? De compromisvoorstellen, ingediend door Lampson, den Britschen gezant, tot hervat ting van de Chineesch-Japansche onderhan delingen, zouden naar Reuter seint, voor China aanvaardbaar zijn, zoodat men aan neemt dat de ondehandelingen spoedig zul len worden hervat. Gemève, Opschorting der principiëele debatten. Het presidium der Ontwapeningsconferen tie besloot in zijn zitting van hedenmorgen de hoofdcommissie voor te stellen, de prin cipieele debatten op te schorten totdat de technische commissies hun werkzaamheden inzake de vaststelling der verschillende be wapeningscategorieën voor de kwalitatieve vermindering der bewapening, voltooid zou den hebben. Practisch beteekent dit, dat tot na de Fransche Kamerverkiezingen in de Hoofdcommissie geen principieele debatten over de Fransche en Duitsche voorstellen zul len plaats vinden. Italië. Minister Sirianni dient geen vlootprogram in. Bij de behandeling der marinebegrooting in de Kamer verklaarde Sirianni, de mi nister van marine, dat hij, ten einde de practische verwezenlijking van de verkla ringen van Grandi te Genève te bevorderen, overeenkomstig den wil van het hoofd der regeering geen financieel vlootprogram van den len Juli 1932 af heeft ingediend. Indien wij, zoo zeide de minister, heden een program zouden indienen, zou men. zelfs wanneer dit pas in de komende jaren verwe zenlijkt zou worden, kunnen gelooven dat wij het vertrouwen in een succes der Ontwa peningsconferentie hebben verloren. De minister voegde hieraan toe dat het nalaten van het indienen van een vlootpro gram slechts een teeken van vertrouwen is en niet het prijsgeven van het recht van Italië tot het uitbreiden zijner vloot. België. INGEZONDEN MFDEPEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- Koning Albert uit den Congo terug. BRUSSEL. 25 April (V. D.) Koning Albert Is hedenmorgen van zijn reis naar den Congo te Brussel teruggekeerd. Oostenrijk. Nazis eischen ontbinding van den Nationalen Raad. De gouwleider van de Oostenrijksche na tionaal-socialisten heeft volgens Reuter ver klaard. dat zijn partij thans de onmiddellijke ontbinding van der. Nationalen Raad zal eischen en nieuwe verkiezingen. De natio- naal-socialisten zijn in den tegenwoordi- ger. Nationalen Raad niet vertegenwoordigd. Een voorstel van die strekking zal in de eerste plaats aan den Bondspresident ge richt worden. Frankrijk. Opening der Herstelconfe rentie op 16 Juni. PARIJS, 24 April (Reuter). Volgens de „Echo de Paris' hebben Tardieu en Mac Donald eergisteren inderdaad besloten de opening van de conferentie van Lausanne te stellen op 16 Juni. Om dit officieel be kend te maken wacht men nog op de instem ming van Duitschland, Italië. België en Japan Tardieu en Mac Donald zouden bovendien zijn overeengekomen in Lausanne ook de economische problemen van Midden- en Oost-Europa te sprake te brengen. Turkije. Ismet Pasja naar Moskou vertrokken. ANKARA, 25 April (V. D.) Minister-presi dent Ismet Pasja is Zondag, vergezeld van den minister van Bultenlandsche Zaken. Roeschdi Bey aan boord van een door de Russische regeering ter beschikking gesteld stoomschip naar Odessa vertrokken, ten ein de een officieel bezoek te brengen aan de Russische regeering. Zij worden begeleid door 36 journalisten, afgevaardigden, vooraanstaande industriee- len en persoonlijkheden op het gebied van opvoedingswezen. Men verwacht dat het ge zelschap 26 dagen buitenslands zal blijven Behalve uit politieke gronden, heeft de reis ook plaats om het Vijfjarenplan te bestu- deeren. Om die reden gaat de reis ook naar het Russische industriegebied Dneppostroi. Amerika, Vrees Voor hongeronlusten in New- York. Een millioen werkloozen, vertegenwoordi gende een zevende gedeelten van de bevol king van de stad Nek York. is thans af hankelijk van liefdadigheid en de z.g relief funds, welke practisch geheel uitgeput zijn, Men vreest dan ook voor uitgebreide on lusten, tenzij onmiddellijk uitgebreide maat regelen genomen worden om de dreigende hongersnood af te wenden. Men staat thans voor de noodzakelijkheid om aan 8000 menschen mede te deelen, dat men hun geen hulp meer verstrekken kan. Meer dan 50.000 personen zullen na 1 Mei Suburbia in rep en roer. STEEDS BRUTALER OPTREDENDE INBREKERS. (Van onzen Londenschen Correspondent). In de eens zoo vredige woonoorden van Londen heerschen vrees en ongerustheid. De bewoners der typische tweeling-huizen het type huis (semi-detached) waaruit het grootste deel van Suburbia is opgebouwd zijn bevreesd uit te gaan en hun huis zon der toezicht te laten. Tien tegen een dat zij bij terugkeer den boedel in wanorde vinden en kostbaarheden en roerend goed missen Insluipers, „house breakers", zijn op bezoek geweest. De inheemsche term is kenmerkend voor dezen vorm van inbraak, welke wordt gepleegd door jonge kerels, die bij gebrek aan werk op avontuur uitgaan en geleidelijk zijn weg gegleden naar den antisocialen kant der samenleving. Het is voor Engeland een nieuw type inbreker, anders dan Bill Sykes, de „burglar", die in den nacht komt en in een bewoond huis. De aanzienlijke toe neming der misdadigheid in de laatste jaren moet worden toegeschreven aan de opkomst der „house breakers". Zij zijn de schrik ge worden van de bewoners der nieuwe woon buurten, waar zij tot heden straffeloos hun euveldaden hebben verricht. Er zijn gevaar lijke typen bij, die soms komen aanbellen wanneer zij niet zeker zijn van hun zaak en die zich niet ontzien een vrouw, die de deur opent, neer te vellen wanneer blijkt dat zij voor het oo" nblik alleen in huis is. De vernielzucht van deze misdadigers ls berucht. Kasten, meubels, beddengoed zijn deerlijk gehavend na hun bezoek. Er is geen politie genoeg om het oog te houden op alle snel zich uitbreidende woonbuurten om Lon den. En teneinde te beproeven paal en perk te stellen aan het verontrustend verschijn sel hebben hier en daar in de nieuwe woon steden de bewoners een eigen vrijwillige po litiemacht georganiseerd. Dat particulier ini tiatief op politiegebied wordt vrij algemeen afgekeurd, in de eerste plaats door de politie, die er uiteraard een seringschatting in ziet van haar doeltreffendheid, in de tweede plaats door een deel der bewaakten, die on dervinden dat. de particuliere bewakings dienst in to veel ijver of in zenuwachtigheid fatsoenlijke menschen die op een of andere wijze achterdocht hebben gaande gemaakt, te lijf gaat. In één district heeft het politie hoofd gepoogd de medewerking te winnen van melkboeren, postboden, bestellers enz. voor den strij4 tegen de insluipers. Per cir culaire heeft hij deze geregelde bezoekers der suburbiaansche straten verzocht het oog te houden op de gaande en komende men schen van hun buurt en hem tersiond te waarschuwen wanneer zij iets verdachts op merken. Deze maatregelen getuigen van den ernst van den toestand. Ze zijn zeer ongewoon. Het is ongewoon voor de politie om de hulp der burgers in te roepen Het is ongewoon van de burgers zich te organiseer en, zonder een schijn van aanmoediging van de zijde der autoriteiten, tot een politiemacht. Een andere vorm van misdaad, welke hand over hand toeneemt, is de „smash and grab raid". De smash, verricht met een zwaar en omvangrijk voorwerp, verbrijzelt de winkel ruit en de grab is de ..graai" waarmede de dief kostbaarheden uit het winkelraam weg neemt. Deze bandiet heeft altijd handlan gers die gedurende den aanval op de etalage in een zachtjes voortkruipenden automobiel zitten, een beweging die zich onmiddellijk ontwikkelt tot pijlsnelle vaart zoodra de graaier in de auto terug is gesprongen. De vliegende colonnes van Scotland Yard zijn tot heden machteloos gebleken tegen deze roofpartijen, welke naar de Home Secre tary juist in het Lagerhuis heeft verteld in Februari en Maart hebben plaats gehad met een gemiddelde van oen per dag. Dit soort misdaad is sedert 1925 bijna verdrie voudigd. Volgens eenige statistici zijn de cij fers van Sir Herbert Samuel te optimistisch en hebben er in de afgeloopen drie maan den tennaastenbij 200 van deze drieste roo- verijen, in het volle licht van den dag en voor de oogen van vele menschen op straat, plaat-s gehad. Bankfilialen en hulppostkantoren staan ook herhaaldelijk aan overvallen bloot. En niet zelden zijn de roovers gewapend met re volvers. Dagelijksch maken de kranten melding van dc- misdrijven der motorbandieten; de uitvoerige beschrijvingen van de snelle mo bilisatie. van alle middelen tot opsporing, achtervolging en aanhouding der misdadi gers, plaatst slechts in sterker relief de mededeeling aan het einde van het bericht dat de boeven ontkwamen. Vele middelen tot bestrijding van het kwaad worden voor gesteld, Iemand heelt een automatisch luik uitgevonden, dat onmiddellijk achter een spiegelruit aangebracht neervalt voor de schouwkasten zoodra de ruit wordt gebro ken. Het idee is aan de hand gedaan verf- en poederbommen bij de hand te leggen in de winkels en kantoren, welke aan de over vallen bloot staan. Deze bommen zouden kunnen worden gebruikt om de bandieten en hun automobiel te merken met de tinten der misdaad, zoodat zij niet teloor kunnen gaan in het verkeer. De politie zweert bij meer telefooncellen, meer uitgebreide en dichtere radio-netten, meer en snellere auto's voor de motorpolitie. Aangezien de bandieten altijd gestolen automobielen ge bruiken wordt automobilisten op het hart gedrukt hun auto's roofvrij op de parkeer- pleinen achter te laten. De verordeningen in Londen eischen dat een geparkeerde auto kan worden verplaatst door de politie of door den persoon, die soms op de auto's toe zicht houdt, zoo dit voor den goeden gang voor het verkeer noodig mocht zijn. Auto mobilisten hebben deze verordening zoo uit gelegd dat zij de deuren van hun wagens niet mogen grendelen en den ontstekingssleutel niet- mogen verwijderen. Die uitlegging is, naar thans is medegedeeld, niet juist. Ge sloten auto's mogen gesloten blijven en men moet er alleen voor zorgen dat het raam bij het stuurwiel open is om de politie gelegen heid te geven eventueel dit wiel en de rem men te kunnen bereiken. Het is zeker dat automobilisten veel beter op hun wagens zouden kunnen passen dan zij tot heden heb ben gedaan en dat zij het de motorbandie ten gemakkelijk maken door de auto's voor het wegnemen te laten staan. De Home Secretary heeft de verontrusten de toeneming van misdaad (tegenover 3000 inbraken in 1913 stonden er 8000 in 1931) toegeschreven aan het gemis van strenge vaderlijke leiding gedurende den oorlog, die van de kinderen van dien tijd thans de mis dadigers heeft gemaakt van tusschen 25 en 30 jaar; aan de werkloosheid die a!s alle ledigheid des duivels oorkussen is; en aan den automobiel, die de nieuwe vormen van misdaad, hierboven aangegeven, heeft hel pen scheppen. De Minister beschikt over de adviezen van zeer deskundige ambtenaren. En deze mannen van bijzondere ervaring hebben onverwacht hulde gebracht aan de bioscoop, waarvan zij hebben gezegd dat. zij eerder misdaad voorkomt dan in de hand werkt. Sir Herben Samuel is het eens met hen die armoede in de maatschappij be schouwen als een gevaarlijke ziekte, welke moet worden uitgeroeid. Er was volgens hem geen twijfel aan dat het allerbelangrijkste middel voor vermindering van misdaad was gelegen in de algemeene verbetering van de maatschappelijke toestanden. Een treffend getuigenis van de nauwe verwantschap tus schen werkloosheid en misdaad gaf de Mi nister door te verklaren dat de cijfers van misdaad stijgen en dalen met die der werk loosheid. A. K. VAN R. gedwongen zijn te pogen zich zonder «enigen steun door de moeilijkheden heen te slaan. Medegedeeld wordt, dat zeer ernstige onregel matigheden alleen kunnen worden vermeden wanneer het stadsbestuur er toe wil en kan overgaan om maandelijks" een bedrag voor steun uit te trekken, groot ongeveer 71 2 millioen dollar. Een dergelijk maandelijksch steunbedrag zou dan volgens de algemeene opvattingen minstens gedurende een vol jaar aioeten worden uitgetrokken. Britsch-Indië. T weehonderd congresleden gearresteerd. Ondanks het politieverbod om in New Delhi de aangekondigde zitting can het Al-Indisch Nationaal CongTes te houden cn ondanks de arrestatiec van de Congresleiders, zagen on geveer 200 gedelegeerden kans New Dehli binnen te komen en de Congres-zitting te openen, terwijl in de geheele stad bovendien p'ropagandabiljetten werden verspreid De politie arresteerde alle Congres-afgevaardig den. Ook in andere plaatsen in geheel Indië heeft de politie Congres-aanhangens gear resteerd en op alle belangrijke punten ver sterkingen gereed gehouda» «t zoo noodig In te grijpen. Vondsten in Kreuger's „Stille Kamer". Stempels voor vervalsching van handteekeningen. Gevallen van afpersing. STOCKHOLM, 25 April. (Reuter.) De „Nya Dagligt Allehanda" meldt, dat er onder de verrassende vondsten, in Ivar Kreuger's „Stille Kamer" gedaan, zich een aantal stempels bevindt met de handteekeningen van bekende zakenlieden, die Kreuger waar schijnlijk dan zal hebben gebruikt, als hij niet zeker was, of de betrokken personen vrijwillig hun handteekeningen zouden plaatsen. Als hij de onderteekening van een vooraanstaande persoonlijkheid in handen kreeg, liet hij er onmiddellijk een stempel van maken. Kreuger heeft vermoedelijk deze stempels gebruikt voor de onderteeke ning van effecten. De politie stelt echter weinig belang in deze aangelegenheid, daar dc verval.scher gestorven is en de personen, wier ondertee kening vervalscht word. de mogelijke uit de onderteekening voortvloeiende verplichtin gen natuurlijk niet behoefden na te komen. Wel moet de politie echter een levendige be langstelling aan den dag leggen voor een reeks gevallen van afpersing. Men heeft in Kreuger's nalatenschap een portefeuille ge vonden, die de bewijzen van een aantal ge vallen van afpersing zou bevatten. Kreuger zou namelijk door een aantal chantage- pleegsters zijn bedreigd cn in veel gevallen moet het dezen zijn gelukt, geld van hem los te krijgen. BRUTALE OVERVAL IN LONDEN BANKLOOPER VAN 20.000 POND BEROOFD. 'PORTMOUTH. 25 April. (Reuter Een looper. die een tasch met 20.000 pond ster ling aan bankbiljetten droeg, en een bank employé. die den looper vergezelde, werden aangevallen. De aanvaller ontrukte den looper de tasch en sprong mot deze ln de automobiel Waarin hij zich met drie medeplichtigen snel uit de voeten maakte. Do looper sprong op de treeplank van de automobiel, doch werd op straat geworpen, waar hU gewond bleef liggen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. a 60 C.ts. per regel. Dr. H.NANNING's j B PER TUBE I neinigt mond en tanden.I i. ■■-*■ WntOCRLAMDlCH FA BUIK AA T. AGENDA. DINSDAG 26 APRIL Gebouw Protestantenbond: Lichtbeelden- avond „China". 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond, Tempeliers straat: Aandeelhoudersvergadering N.V. Mij- „De Eendracht" Mij. tot exploitatie van on roerende goederen. 8 uur. en Jaarl. algem. vergadering van aandeelhouders der N.V. Handel in Bouwvakmaterialen ..De Hout- en Steenwerf', 4 uur. Palace: „De Ooievaar staakt". Op het tooneel: Gills Pack, de oerkonilsche. 8-1 uur. Rembrandt Theater: „Ronny". Op het tooneel: Dc Kaeth's, het Hollandsche Ac cordeon-kwartet. 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater: Ben-Hur, 8.15 uur. Kunstzalen ..Reeker". Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 107.30 uur. Beverwijk: Vergadering van den Ge meenteraad, 7.15 uur. WOENSDAG 27 APRIL Gemeenteraad, Prinsenhof, 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalVe 's Maan dags. toegang vrij. Kunstzalen ..Reeker", Wagenweg 102, Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 10—7.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers cn Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5