De Gestolen Professor FEUILLETON Ecu romantisch verhaal uit de Grieksche berden. ERNST KLEIN. OH het Duitsch vertaald door B. Zody. 16) Uit dien kerel Is toch niets te krijgen. Het beste is, wat ik zooeven reeds zet Hij en zijn zuster ieder een flinken slag op het hoofd doode menschen zeggen nog minder dan levende. Vitus zweeg. Hij was nieuwsgierig naar de uitwerking van deze woorden op zijn gevan gene. Doch dezen scheen werkelijk alles on verschillig te zijn. Hij verroerde zich niet. Hij vreesde zijn kapitein meer dan den dood. Men bracht hem naar boven bij zijn zuster, bond hem naast haar vast en liet hen belden liggen. Maar wat nu? Des avonds zou de bode komen. Voor dien tijd moest er een besluit genomen zijn. In ieder geval moesten wij maar iets eten, stelde Salomon voor. Als de maag leeg is, verkeert het hoofd meestal in denzelfden toestand. Hij ging dus uit, om vleesch voor het mid dagmaal te halen. Vitus besteedde zijn tijd met het opstellen van een uitvoerig bericht aan Hamid Bey. Salomon beleefde intusschen een avon tuur. Toen nij uit den slagerswinkel, met zijn pakje onder den arm, naar buiten trad. liep een dronken ezeldrijver tegen hem aan. Met een luiden smak viel het vleesch op de straat. Salomon liet het kalmpjes in het vuil liggen. Eerst moest de ezeldrijver een pak slaag hebben. Maar hoe scherp de Spanjooi ook om zich heenkeek de kerel was ver dwenen. Hij vergat in zijn woede het vleesch en rende het heele plein rond, maar de ezel drijver was weg en zie, toen hij op de plaats des onheils terugkwam, het vleesch ook. Waar Is mijn vleesch? snauwde hij den slager toe, die in zijn winkel stond en zijn buik vasthield van het lachen. De bakker, de uien- en oiyvenhandeiaar lachten in koor mee. Hoe moet ik dat weten? hijgde de slager, die van louter piezier buiten adem was. Zoo? Nu werd eerst de slager afgeranseld volgens de grondige methode, die Salomon bij der gelijke gelegenheden placht toe te passen. Vervolgens kwamen de bakker en de olijven- handelaar aan de beurt. De uienman redde zich voor het onheil, dat hem boven het hoofd zweefde, door de vlucht te nemen en zijn kraam met kostelijk riekende waar in den steek te laten. Daarop nam Salomon het mooiste stuk kalfSvleesch van den haak reikte zichzelf een versch brood aan, eigen de zich een handvol olijven toe, stak een sigaret op en slenterde op zijn gemak naar huis. Toen hij den hoek omsloeg, liep de dronken ezeldrijver nogmaals tegen hem aan. Ha! Dit maal ontging hij hem niet. Terwijl hij hem met de linkerhand vast hield, liet hij met de rechterhand snel zijn vleesch, olijven en brood in de ondoorgrondelijke diepte van zijn broekzak verdwijnen. De ezeldrijver praatte inmiddels voortdurend tegen hem doch hij had geen tijd ernaar te luisteren, praten. En reeds werd de reusachtige hand opge heven. om den rustverstoorder de welver diende afstraffing toe te dienen, toen Salo mon zichzelf plotseling remde en den ezel drijver verbluft aanstaarde. Die hapte naar adem. Wanneer Salomon iemand v&aumera met net voo.nemen, hem zoo spoedig niet meer los te laten, dan was zijn gTeep gewoonlijk van een buitengewoon solide soort. Thans liet hij echter los, zoo vlug hij maar kon Breng mij naar Je woning! fluisterde de ezeldrijver heel zacht, opdat de omstanders het niet zouden hooren. Salomon toonde zich tegen den toestand opgewassen. Met hernieuwd gebrul stormde hy op den man af. Wacht maar, hond! schreeuwde hij. Je gaat met me mee naar huls; daar kan Je er van lusten! En hij sleepte, stiet en rukte hem met zich voort. Half Zaricani volgde hem op eerbie digen afstand. Met, een geweldigen zwaai vloog de ezel drijver de huisdeur binnen. Terwijl Salomon deze zorgvuldig afsloot, kwam Vitus, door het spektakel in zijn werk gestoord, de trap af. De ezeldrijver, wien alle beenderen in he: lichaam pijn deden, richtte zich met moeite op en stak hem de hand toe. Hamid Bey! riep Vitus. Bent u het of bent u het niet? In ieder geval ben ik slechts datgene wat uw vervloekte Salomon van Hamid Bey heeft overgelaten, steunde de op zoo vreemd soortige wijze binnengelaten gast. Hoe kan ik ook weten, dat zoon stomme kafferdat u de ezeldrijver bent! ver ontschuldigde Salomon zich. Nu vertelde Hamid Bey de heele geschie denis. Nadat hem de moord op den Bosniër gemeld was, had hij het noodig geacht-, zelf hier te komen. Hij had op een gelegenheid geloerd, om het huis binnen te sluipen, zonde: de aandacht van de spionnen der bandieten te trekken. Toen was hij Salomon tegenge komen en terwijl hem de tranen van het lachen over de wangen liepen, vertelde Hamid Bey ten einde. Maar hij lachte niet meer, toen hij vernam wat Vitus hem zijnerzijds te berichten had. oe Koekoeksklok werd naar behooren be wonderd en de gevangenen boven in oogen- schouw genomen. Men besloot, hen te laten liggen, waar ze lagen. Dan konden de zapieths hen dien nacht weg halen. Het komt mij voor, dat ik Juist op tijd gekomen ben. zeide Hamid Bey, toen hij alles gehoord en gezien had. Toen at men de biefstuk, dien Salomon op den door mevrouw Sophia verlaten haard gebakken had. en strekte zich uit voor een behagelijk middagslaapje. Den bode, die de telefoon had aangekondigd kon men niet voor het Invallen der duister nis verwachten. ACHTTIENDE HOOFDSTUK. De bode. Traag kropen de uren van den middag voorbij. Tegen vijf uur maakte Vitus een kleine wandeling onder de platanen. Hamid zat boven op zijn kamer, dronk ontelbare koppen koffie en rookte ontelbare sigaretten. Salomon slenterde voor het huis heen en weer. Eindelijk kwam de avond. Donkere schadu wen gleden over de bergen in het dal. In het dorp werden achter de kleine vensters de petroleumlampen opgestoken. Donker, ver laten lagen de straten. Boven, in de kamer van Vitus was het drietal op post. De gevangenen waren overge bracht naar het kleine nevenver'.rek, waarin Salomon iederen avond zijn lieftallige lede maten uitstrekte. Ze rookten niet. Ze staken geen lamp aan In het donker stonden zij achter de vensters en spiedden voortdurend de straat af. Het eene uur na het andere^roop voorbij Vitus haalde zijn horloge te voorschijn en liet het repeteeren. Kwart voor negen. De opwinding, de spanning der drie man nen was zoo groot, dat zij den fijnen zilveren klank als een vei.,..g öegroeuen. Hun zenuwen ontspanden zich weldadig gedurende eenlge oogenblikken Een prachtig horloge, zelde Hamid Bey, bijna hardop. Ik heb het reeds vier jaar en het is nog geen één keer blijven stilstaan. Fen Zwl'sersch horloge? Ja, uit Genève. Het was niet goedkoop, maar ik betaal liever iets meer, teneinde iets goeds te hebben. Dat is ook mijn opinie. Goedkoop is duurkoop Hamid brak plotseling af. Beneden had een plank gekraakt, alsof er voetstappen over gingen. Met ingehouden adem luisterden de drie mannen - in een oogwenk hadden zij vergeten, waarover zij praatten. En hun zenuwen spanden zich weer als te voren tot het uiterste toe Het was niets. Hier en daar begon het in het oude houten gebinte te kraken. Boven hun hoofden hoorden zij onder de hanobal- ken de muizen heen en weer rennen en pie pen. Buiten was intusschen de maan opgeko men. Helder beschenen lag de straat daar alleen de platanen wierpen er hun lange schaduwen. Geen mensch was wijd en zijd tc zien. Plotseling ging het hun alle drie als een rilling door de leden. En het waren drie mannen, die voor geen klein geruchtje ver vaard waren. Maar thans staarden zij elkaar verbijsterd aan. Geen mensch* was van de straat af het huis binnengekomen. En toch was er iemand in huis! Ze hoorden hem alle drie. Hoorden naast het kloppen van hun eigen harten de sluipende schrede, die beneden in het duister naar de trap tastte. (Wordt vervolgdX, FRANSCH BEZOEK AAN ARTIS TE AMSTERDAM. De heer Lemolne, directeur U 1- I van het Musée d'Hlstolre Naturelle te Vlucennes heeft Maandag een bezoek gebracht aan „Artis" te Amsterdam. De bezichtiging van de verblijfplaats der beren. HET SS. .ME- RULA". gebouwd door de Nederl. Scheepsbouw Mij. in opdracht van de Petroleum Mij. ..La Corona" te Den Haag, is he den van IJmuiden vertrokken voor het maken van een proefvaart. DE PRINS VAN WALES heeft te Stratford-on-Avon het nieuwe Shake speare Theater offi cieel geopend, bij welke gelegenheid de Koninklijke vlag ge- heschen werd. Een groote menigte woonde de opening bij. DE HEER P. C. J. PETERS its benoemd tot burgemeester van Medemblik. IN ARTI TE AMSTERDAM wordt een voorjaarstentooostdf Ing gebonden. Een heimachine van G. W«sterman. DRIE EN EEN HALVE EEUW MARKT. Dit jaar ral het 3'; eeuw geleden rijn, dat Etten-Lcur ▼an Koning Philips, Hertog van Brabant, het recht ontving tot het twee maal per jaar houden van een beestenmarkt. Thans nog is de markt van Etten-Lcur een zeer belangrijke. DE KONINGIN VAN ENGELAND heeft persoonlijk de F.A.-Cup uitgereikt aan de winnende voetbalploeg New-Castle, na afloop van den spannenden wedstrijd tusscbeu New-Castle en ArsenaL HISTORISCH SCHOLLENBRUG. In verband met den bouw van de Bcrlagebrug tc Amsterdam moet het eens zoo roemruchte café Schollen brug verdwijnen. Maandag is men met de slooping begonnen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9