De verkeersagent H. Reis met pensioen HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 APRIL 1932 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu. per re^el We ontvingen uit het Politierapport het vol gende berichtje: „De politieagent H. Reis zal met ingang van 30 April, na ge durende 32 Jaar onaf gebroken bij den Haar- lemschen politiedienst werkzaam te zijn ge weest. den dienst we gens ongesteldheid met pensioen verlaten. Reis is op het oogenblik de eenlge van het Haar- lemsche politieperso neel', die het grootste aantal dienstjaren heeft. Hij was een stoer politieman, die het vertrouwen van su perieuren on collega's genoot. Als bijzonder heid kan hierbij ge meld worden, dat hij gedurende dien tijd nimmer gestraft is. Hij gaat nu een wei-verdiende rust genieten. Ge hoopt wordt, dat zijn gezondheidstoestand dit nog lang toelaat". Tot zoover dit berichtje. De onlngewijden zullen het misschien zoo en passant mot eenige omversc/hilllgheld le zen; maar zij. die hem kennen en dat zijn er duizenden zullen zich toch even de oogen uitwrijven en zich afvragen, of het nu werkelijk waar is. dat zij dien plichtgetrou wen, voor het oog bnrsch-kijkenden, maar toch zco goedigen ver., vrs-agent niet meer op het Stationsplein, bij het Stadhuis of op de bekende ton bij het Verwulft zullen zien staan. Hij is immers als zoodanig eigenlijk een stuk van Haarlem geworden, dat gemist zal worden, want het leiden van het verkeer was bij hem in veilige handen. Als hij de leiding had, dan ontstond nooit, zelfs niet de ge ringste verwarring. Wanneer hij zijn wit- geschoeide hand opstak en streng in je rich ting keek, dan wist Je precies wat je te doen had, namelijk achter de streep blijven staan, totdat Reis verlof gaf om den weg te vervol gen. Ja, we zullen hem Inderdaad missen. We hebben hem gisteren even opgezocht in zi.ii wo.''ng aan de Rollandstraat om hem te vragen .ets over zijn werk te verbellen. Slechts schoorvoetend voldeed hij aan ons verzoek en: alleen op onze belofte, dat we 't „niet te mooi zouden maken", stak hij van wal. Hij deelde onis toon mee, wat hij al zoo in zijn langjarige loopbaan in verschillende functies ondervonden had. We hebben aan don heer Tenckinck ge vraagd. zijn oordeel over hem te willen zeg gen.. Gaarne voldeed hij aan dit verzoek. „Gedurende den tijd, dat ik hem ken dat is van 1914 af heb ik Reis gekend als een buitengewoon plichtmatig man", al dus de Commissaris. „Altijd, wanneer dit noodig was, heeft hij zijn dienst op een boven allen lof verheven wijze en op ten beza digde manier vervuld. Ook m den laatsten tijd, toen hij door ziekte gekweld werd, heeft heeft hij op bewonderenswaardige wijze het verkeer geregeld. Het spijt mij, dat hij om gezondheidsredenen den dienst moet verla ten." Tot zoover de Commissaris. Daar kan Reis het mee doen! En zooals de heer Tenckinck over hem denkt deen het ook z'n andere superieuren. Behalve een uitstekend politieman is de heer Reis een even verdienstelijk organisa- tieman. Hij was één der mede-oprichters eer afdeeling Haarlem van den Alg. Bond van Politiepersoneel. Dat hij ook in die kwaliteit gewaardeerd werd. bleek op ric laatste leden vergadering, waarin hij afscheid nam. De voorzitter heeft hem toen namens de leden op hartelijke wijze gehuldigd en bedankt voor alles, wat hij voor deze organisatie gedaan heeft. Als blijk van waardeering zal hij daar voor een fraaie lamp ontvangen. Een paar Jaar geleden hebben we boven staande afbeelding in ons blad afgedrukt. P. Gasus rijmde er toen o.a. het volgende onder: .Machtig troont hij op zijn sokkel, Een beweegbaar monument, Stoppend, zwaaiend, wenkend, leidend. Machtige verkeersagent. Maar des ochtends als het vroeg -Is. En de straat is nog niet vol, Moet u ook eens komen kijken, Want dan is hij aan den rol Reis zal dit nu niet meer doen. Met hem verdwijnt een sieraad van den Haarlemschen politiestand. VERVOLGCURSUS nr. VI. TENTOONSTELLING DER DOOR LEER LINGEN VERVAARDIGDE VOORWERPEN. In het gymnastieklokaal van het school gebouw aan de Socndastraat was Donderdag avond de tentoonstelling geopend van kle dingstukken, teekeningen, sier- en gebruiks voorwerpen, door de leerlingen in het afge- loopen jaar vervaardigd. Het is een genoegen te zien op deze ten toonstelling, hoeveel de leerlingen met ijver en goeden wil tot stand hebben gebracht onder deskundige leiding. Het moet voor öe leeraren een groote voldoening zijn de resul taten van hun moeiten tot deze hoogte op gevoerd te zien. Want er waren inderdaad fraaie inzendingen te bewonderen. Wat het werk der meisjes betreft, een uitgebreide collectie kleedingstukken was aanwezig. Mooie jurken, onderklceding, pan toffels, hoedjes, passend bij de japonnen, er was veel werk van gemaakt. Aan de andere zijde bevond zich de tee- kennfdeeling. Ook hier werd gedemon streerd, met welk een groote zorg en nauw keurigheid de leerlingen hieraan gewerkt hadden. Verschillende aardige figuren en goed gekozen kleuren ontdekten we erbij. De derde afdeeling de inzendingen waren van de slojd-, teeken- en handwerk lessen bevatte de nuttige gebruiksvoor werpen: tafeltjes, bankjes, hangers, boeken kastjes, vuilnisbakken, kano's, lampjes, alles goed afgewerkt. De leerlingen mogen het door hen vervaar digde behouden. Deze cursussen, die zich over twee Jaar uit strekken, zijn in drie klassen verdeeld, doch door hot groofe aantal leerlingen, dat onge veer 165 bedraagt, komen daarbij nog een zevental parallelklassen. Hedenavond worden de getuigschriften uit gereikt en heeft de sluiting plaats. JAARLIJKSCHE ALG VERGADERING „DE SIERKAN". In de j aarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders ln de N.V. Haarlemsche Melkinrichting ,.De Slerkan" zijn Donderdag middag balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend zal den aandeel houders schriftelijk worden medegedeeld. Uit het jaarverslag blijkt, dat de bedrijfsresul taten bevredigend waren. De heer W. van Waveren werd als commissaris herbenoemd. BESTUURSVERKIEZING BIJ HET NUT. Het departement Haarlem van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen houdt een ledenvergadering op Dinsdag 3 Mei in het Nutsgebouw, Lange Veerstraat. Behalve de jaarstukken en de voorbereiding voor de algemeene vergadering is o.a. de orde de verkiezing van vier bestuursleden wegens periodiek aftreden van mej. J. Wentholt (herkiesbaar) en bedanken van de heeren N. J. van den Brandhof en dr. H. Kikkert en overlijden van den heer J. H. Kersten. In de vacature mej. J. Wentholt zijn ge steld: 1. Mej. J. Wentholt, 2. Mej. M. C. Berdenis van Berlekom. In de vacature Dr. H. Kikkert: 1. S. Rijkes, 2. Mr. A. Beets. In de vacature N J. v. d. Brandhof: 1. C van der Velde, 2. Mr. B. Deenik. In de vacature J. H. Kersten: 1. Mr. Julius Hoog, 2. P. II. Craandijk. HET SPREEKUUR VAN WETHOUDER ROODENBURG. De wethouder van onderwijs, de heer W. Roodenburg, houdt in plaats van Dinsdag, a.s. Maandag spreekuur ten Stadhuize, op het gewone uur. (12 uur). MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES MET 5 J. C. Tot gecommiteerden bij het dit jaar aan de M. S. v. M. te Haarlem af te nemen eindexa men hebben Burgemeester en Wethouders benoemd: Mej. Ch. J. Farret. mevr. Ir. M. Waardenburg-Lindeyer, en de heeren P. Voogd en A. G. Boes en ter eventueele ver vanging de dames A. H. Loeff-Bokma en M. A. v. der Goot-Mauritz. FAILLISSEMENTEN. Op den 28en April 1932 werd door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: Bartholomeus Hu.vbens, bakker, wonende te Haarlem, Dr. Schaepmanstraat 15. Rech- ter-Commisso-is: Mr. Th. F. Raedt. Curator: r B. W. Stomps, advocaat en procureur te II„emstede. MUZIEK IN DEN HOUT. De Haarlemsche Orkestvereeniging gee'ft een Volksconcert in den Hout op Zaterdag 30 April 1932 ten 2 1/2 uur, onder leiding van Marinus Adam. Het. programma luidt: 1. Volksliederen. 2. La Gazza Ladra Rossini. 3. Wein, Weib und Gesang (wals) Joh. Strauss. 4. Fantasie Lohengrin Rich. Wagner 5. Ouverture les Cent Vierges Lecocq. 6. Les voix des cloches Luigini. 7. Potpourri uit „Les Saltimbanques" Ganne. AFSCHEID J. KLAASSEN. Donderdag verliet de heer J. Klaassen» werkzaam aan de Centrale Werkplaats der Ned, Spoorwegen den dienst met pensioen. Het geheele personeel van Stèlplaats IV had om 8 45 uur zich om den scheidende ver zameld. Van het personeel van Stèlplaats IV ontving de heer Klaassen een waschtafel met toebehooren. bloemen en een oorkonde, ver vaardigd door den heer Prent. De heer Klaassen dankte allen, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken had den gemaakt. VEREENIG DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Od Zondag 1 Mei zal Ds. A. Binnerts Sz., predikant bij de Vereenigde Doopgezinde Ge meente als zoodanig afscheid nemen. 's Middags zal van 4 uur tot half zes voor gemeenteleden en belangstellenden gelegen heid bestaan den scheldenden leeraar de hand tc komen drukken in het, kerkgebouw, dat dien middag uitsluitend toegankelijk zal zijn door den ingang aan de Franke* s tra at. JAARLIJKSCHE LEDENVERGADERING EN FILMAVOND. In den bovenfoyer van den schouwburg aan den Jansweg werd Donderdagavond de Algemeene Vergadering gehouden van de af deeling Haarlem der Vereeniging Neder- landsch Fabrikaat. In verband met een plaats gehad hebben de wisseling van secretaris bracht de voor zitter de heer H. P. Deinum, het jaarverslag uit. Gereleveerd werd o.a. dat door de Ver eeniging een industrleele filmvoorstelling in den Schouwburg en een openlucht- industrieele filmvoorstelling op de Groote Markt werden georganiseerd. Aan het Lichtweek-Comité werd een bij drage verleend. Ook werd gedurende de Lichtweek in October gezorgd voor een tekst in lichtletters op het dak van een der hoek- perceelen aan de Groote Markt: „Koopt Ne- derlandsch Fabrikaat. Werk en Welvaart". Tal vaji propagandakaarten en zegels wer den verspreid. De rekening en verantwoording van» de penningmeesteresse Jkvr. C. v. d. Wijok werd onder dankzegging goedgekeurd. Het leden-aantal is stijgende. De regeering bracht een bedrag van f 100.000 op de Begrooting 1932 voor een meer breed opgezette reclamecampagne voor het gebruik van Ned. producten, reeds door de Kamer goedgekeurd. Meer belangstelling voor doel en streven der Vereeniging, in bijzonderheid van de zijde van Fabrikanten blijft echter zeer wensche- lijk. De voorzitter wékte in zijn slotwoord op het doel der Vereeniging te helpen bevor deren. Een vorm van protectie van Neder- landsche producten waartegen ook de meest overtuigde voorstanders van vrijhandel geen bezwaar kan hebben. Het is een vorm van gezond nationalisme. „Voorkeur aan het Ned. Fabrikaat mits bij gelijken prijs en kwaliteit als in het Buitenland". Dat vooral in deze tijden. In het bestuur werden gekozen de hee ren A. J. Torley Duwel, E. H. Hin en H. J. M. Bekkerst dir. van Beynes fabrieken). Thans is het bestuur samengesteld als volgt: H. P. Deinum, voorzitter, A. J. Torley Duwel, secretaris, J'kvr. C. v. d*. Wijck, pen ningmeesteresse, mevr. N. LevenkampPlan ter, de heeren P. J. M. van Tetering, ir. M. Voorzanger, G. J. Droste, C. H, Hin en H. J. M. Bekkers. De voorzitter bracht tenslotte een woord van danik aan de directie van de Rotterdam- sche Lloyd voor het bereidwillig ter be schikking stellen van de film: „Hoe het Mail schip Dempo gebouwd werd." De Schouwburgzaal was goed bezet, toen na afloop der vergadering de heer H. F. G. Snoek, algemeen secretaris der vereeniging een korte beschouwing gaf over .De Vereeni ging Ned. Fabrikaat eu de Crisis." Spr. her innerde aan het ontstaan der vereeniging, 17 jaar geleden, in een crisis, die bij lange na niet zoo erg is als thans, nu zij zich over de heele wereld verbreid heeft en veel langdu riger is. Zoolang de naties nog naast elkaar staan, moet elke natie zorgen zich zoo sterk mogelijk te maken. Hij berekende globaal, dat een bedrag van 109 12 millioen gulden jaarlijks onttrokken wordt aan de Ned. fabri kanten, als 1 lid per Ned gezin dagelijks één voorwerp van buitenlandsch fabrikaat koopt. Hij wees op de spreuk der vereeniging Koopt dus uit den vreemde niet, Wat 't eigen land voldoende biedt. Spr. wekte op lid van de Vereeniging te worden. Hiema werd de film vertoond. Eerst kregen we fraaie kijkjes op Vlissingen. waar de werf ligt, daarna kwamen we op de werf, zagen het oude droge dok, de teekenkamers enz. Op duidelijke en overzichtelijke wijze werd ons een indruk verstrekt hoe het schip tot stand kwam. Gedurende de pauze wenden eenlge proeven van Ned. Fabrikaat aangeboden, welwillend beschikbaar gesteld. OUDERAVOND UL.O. SCHOOL B Woensdag 27 April, 's avonds 8 uur werd een ouderavond gehouden in het Gym nastieklokaal van U.L.O. school B aan het Junoplantsoen. De bijeenkomst was druk bezocht en zeer geanimeerd. Het openings woord sprak de voorzitter, het hoofd der school, de heer 'J. B. J. van der Haar. Dr. B. Premsela, arts te Amsterdam, heeft een lezing gehouden over het onderwerp „Geslachtelijke voorlichting onzer kinderen". Dr. Premsela's rede werd onder groote aan dacht gevolgd. Het actueele onderwerp werd door spreker behandeld op duidelijke en zoo als een der ouders aan het einde daarvan zeide „op zoo fijne wijze" dat het grooten indruk op de toehoorders heeft gemaakt. De voorzitter was dan ook zeer zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij Dr. Premsela aan het eind van den avond hartelijk dank bracht voor zijn belangwekkende voordracht, welke ongetwijfeld nieuwe gezichtspunten heeft geopend. Tot lid van de Oudercommissie werd nog gekozen de heer W. Fehres Jr. MET PENSTOEN. Donderdag ging de heer Klaassen, poetser aan de Centrale Werkplaats der Nederlandse he Spoorwegen met pensioen, na een diensttijd van ruim 30 jaar. Een zijner collega's de heer Zandvoort. sprak hem toe en bood hem als stoffelijk blijk van belangstelling een fraaie waschtafel aan. CARILLONBESPELING OP JULIANADAG. Op 30 April ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana, zal de stads- klokkenist, de heer K. W. Hofmeester, het carillon bespeler van des middags 12 tot 1 uur en daarbijvaderlandsche liederen ten gehoore brengen. IETS BIJZONDERS VOOR DE MOEDERS IN DE ZIEKENHUIZEN. Op den tweeden Zondag in Mei dus dit jaar op den 8en Mei is het Moederdag. Als onderdeel van de viering van dezen dag heeft de afdeeling Haarlem van de Ned. Ban- ketbakkersvereeniging, waarbij ook de ban ketbakkers te Blosmendaal en Heemstede zijn aangesloten, het plan opgevat taarten te bakken en die op Donderdag den 5en Mei gratis te doen distribueeren onder de moe ders, die op dien dag tot de patiënten 3e klasse der vier Haarlemsche ziekenhuizen behooren. De geneesheeren-directeuren der zieken huizen het St. Elisabeths Gasthuis, het Diaconessenhuis, de Maria-Stichtmg en het Joodsche Ziekenhuis die veel sympathie voor het plan der banketbakkers gevoelen, zullen voor de distributie zorg dragen. De taarten die voorzien worden van een décor, betrekking hebbend op den Moederdag, zul len precies aan elkaar gelijk zijn en uit niets zal blijken, in welke banketbakkerij ze zijn gebakken. Reclame is dus aan dit denkbeeld geheel vreemd. Voor het Joodsche Ziekenhuis wordt voor ritueel gebak gezorgd. Vóór de distributie zullen de taarten, in den avond van Woensdag den 4en Mei, te zien zijn in een der hiervoor belangeloos be schikbaar gestelde zalen van Hotel Lion d'Or. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven LUCHTVAARTBERICHTEN Havik, 27 April te Calcutta van Jodpoer. U'treis. Havik. 28 April. 13.15 uur te Rangoon van Calcutta. Uitreis. HEEMSTEDE, 20 April 1932. DE CRISIS EN DE BANKEN. Mijne Heeren, Naar aanleiding van het Finantieel Week overzicht voorkomende in Uw geacht blad van Maandag 18 dezer, wensch ik u mede te deelen, dat ik het met een belangrijke pas sage daarin niet eens ben, weshalve ik U be leefd verzoek mijn betoog als onderstaand te willen opnemen. Bij voorbaat vriendelijk danki Uw financieele medewerker schrijft in zijn overzicht van 18 dezer over de liquiditeit der banken en de bijzondere zorg die daaraan moet worden besteed. De conclusie die Üw medewerker in zijn verder betoog daaruit trekt, is absoluut on juist! Tot goed begrip lijkt het mij gewenscht de bewuste passage hier even aan te halen t.w.: „Het aantal bedrijven dat in, moeilijk heden verkeert, wordt steeds grooter en de afbetaling van credieten aan de ban ken wordt moeilijker, tengevolge waar van deze aan hare liquiditeit bijzondere zorg moeten besteden. Want het mes snijdt te dien aanzien van twee kanten in een voor de banken ongunstige richting. Aan den eenen kant is het moeilijk en dikwijls onmogelijk terugbetaling van geleende gelden te verkrijgen, aan den anderen kant worden door het publiek aan de banken groote bedragen onttrokken. Zoo is het bedrag van crediteuren en deposi to's bij de Amsterdamsche Bank in 1931 van 236 millioen tot f 175 millioen ge daald. bij de Rotterdamsche Bankver- eeniging van 312 millioen tot f 221 mil lioen, bij de Incasso-Bank van 103 mil lioen tot 75 millioen en hetzelfde geldt voor de meeste andere credietinstellingen. De banken worden daardoor tot een snellen afbouw van hun bedrijf gedwon gen en in vele gevallen tot verkoop van hun effectenbezit en andere liquide acti va. Ook deze omstandigheid oefent uiter aard een druk op de fondsenmarkt uit, welke op haar beurt in de kringen der be leggers weer onrust teweegbrengt. Voegt men daarbij de ln dezen tijd ongunstige uitwerking van de transacties der bais siers, dan is de deplorabele afbrokkeling der koersen op de fondsenmarkt voldoen de verklaard". Hierop wensch ik het volgende commen taar te leveren. Volkomen onjuist is de bewering, dat de banken om hun liquiditeit te handhaven, hun effectenbezit en andere liquide activa zouden verkoopen, waardoor druk op de fondsenmarkt zou ontstaan en als gevolg daarvan onrust in de kringen der Leleggers, m.a.w.,, de banken zijn het die door hun ver koopen de beleggers onrustig en angstig maken. Het tegendeel is waar! Juist doordat de banken zooveel overtollige gelden bezitten, omdat om maar enkele voorname punten te noemen in deze hoogst abnormale tijds omstandigheden een gezonde credietvraag ontbreekt en uitzettingen in het buitenland op soliden grondslag bijna niet mogelijk zijn. zoeken de banken voor die overtollige gelden emplooi in den vorm van liquide be leggingen op korten termijn, als daar zijn: prima discontapapier, Nederl. schatkist papier, prima obligaties met korten loop tijd en die waarvan dc aflosbaarstelling inmiddels is aangekondigd (6Neder land 1922 B. losbaar per 1 Juli a.s.). De banken kunnen daarin slechts ten deele slagen en in dit verband is het dus zeer begrijpelijk, dat de banken zich niet beijve ren crediteuren- en depositogelden aan te doen trekken, aangezien de kans om die gel den behoorlijk rentegeverd te beleggen zonder de liquiditeit aan te tasten gering ls te noemen, vandaar de zeer lage renteta rieven voor de creditsaldl en deposito's. Hoe moeilijk is het voor die overtollige middelen solide beleggingsmateriaal te vin den. blijkt wel uit het groote bedrag rente loos credietsaldo hetwelk voor rekening van banken en anderen bij de Nederlandsche Bank uitstaat Volgens d!' juist gepubliceer de weekstaat van de Nederlandsche Bank beloopt dit bedrag thans f 151 millioen. Uit dit korte betoog moge derhalve met zekerheid worden geconstateerd, dat er van realisatie van effecten en,of andere liquide activa door de banken teneinde hun li quiditeit te handhaven geen sprake is. De bewering van Uw financieelen mede werker mist dus allen grond en de lezers van Uw blad die het financieel overzicht van week tot week aandachtig volgen, worden daardoor t.p een dwaalspoor gebracht. KAYSER. B lj s c h r 1 r t. Het is natuurlijk niet onze bedoe'ing ge weest de daling op de fondsenmarkt voor namelijk toe te schrijven aan de realisatie van effecten voor rekening van de banken. Toch kan niet worden ontkend dat in het algemeen de banken Ln dezen tijd eerder obligaties en dergelijke zullen verkoopen dan koopen. Wij herinneren eraan dat bijv. het vastraken van de fa. Scheurleer Zoonen reeds eenigen tijd tevoren op de beurs door verkoop van fondsen werd afgeschaiuwd. De runs op spaarbanken al die te Den Haag en te Haarlem dwingen niet alleen de be trokken instellingen tot het zooveel mogelijk liquide maken van hun activa, maar heeft mede tot gevolg dat hot publiek bij andere instellingen zijn tegoed opvraagt en ook deze dwingt tot realisatie van verkoopbare fond sen. Vooral bij de kleinere bankinstellingen, zal dit het geval zijn, daar de grootere door gaans op de Nederlandsche Bank kunnen terugvallen. Terwijl aan den eenen kant moet worden toegegeven dat d» banken geen pogingen doen gelden aan te trekken, staat evenzeer vast dat het publiek zijn vrijkomen de gelden in plaats van die te beleggen of bij de banken te deponeeren, in eigen bewa ring houdt"; hierop wijst ook de aanmerke lijke teruggang der deposito's bij de. banken. Overigens behoeft niet te worden gezegd dat over het algemeen de vorderingen in dezen tijd minder gemakkelijk binnenkomen dan éen en twee jaar geleden. FIN. RED. HET BROKKENHUIS. VERPLAATST NAAR KLEIN HEILIGLAND. (Telefoon blijft: 15813). Het bestuur van bovengenoemde instel ling deelt mede, dat het Brokkenhius, dat, zooals bekend, sedert eenige jaren gevestigd is aan de Kinderhuisvest, eerstdaags ver plaatst wordt naar de voormalige school aan het Klein Heiligland. Aldaar zijn door het Ge meentebestuur eenige ruime lokaliteiten ter beschikking van de vereeniging gesteld, die voor het beoogde doel bijzonder ge'schikt zijn en waarmede het bestuur zeer ingeno men is. Deze verplaatsing is noodig, aange zien de gebouwen aan de Kinderhuisvest' (voorheen behoorende aan de gemeente)' eenigen tijd geleden zijn overgegaan aan de N.V. Drukkerij de Spaarnestad, die deze lo kalen thans voor eigen gebruik noodig heeft. In verband hiermede, zal op Vrijdag 29 April' as. de laatste uitdeeling van klee'ding etc. plaats hebben in het gebouw aan de Kinder huisvest. Wegens de verhuizing en inrichting van de nieuwe lokalen zal er noodgedwongen een korten tijd geen uitdeeling plaats kunnen hebben. Het bestuur zal echter rekening hou dende met de vele dringende aanvragen om hulp, de noodige spoed betrachten met de inrichting, opdat er wederom spoedig een aanvang kan worden gemaakt met de weke- lijksche uitdeeling. Het ophalen der goederen en voorwerpen bij de ingezetenen van Haar lem en omstreken zal gedurende de verhui zing op de gewone wijze voortgang hebben. Het bestuur hoopt speciaal met het oog.op de nieuwe huisvesting een groot aantal adressen te mogen ontvangen waar nu eens mooie goederen en kleedingstukken afgehaald kun nen worden, opdat de lokalen voor dit doel eens extra goed gevuld worde. Momenteel is er groot gebrek aan eenige 2-persoons ledi kanten, heerencostuums, damesjaponnen, en kinderschoenen voor den leeftijd van 613 jaar. De dames die de vele werkzaamheden o.m. de uitdeeling geheel belangeloos verrichten, hopen dan weer met frisschen moed hun moeilijke doch mooie taak met veel liefde en toewijding te kunnen beginnen. Verder kan het bestuur nog met blijdschap mededeelen, dat een dezer dagen een bedrag van f 38 werd ontvangen zijnde éen gedeelte der op brengst van den verkoop van gemaakte voor werpen door eenige dames die steeds belang stelling toonen voor het werk en streven der vereeniging. Hiervoor betuigen wij gaarne onzen hartelijken dank. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen voorloopig nog schriftelijk opgegeven worden aan het adres Kinderhuissingel en telefonisch onder nr. 15813 en voorts bij de reeds bekende adressen. Namens het bestuur v. d. Brokkenhuis A. v. MARSELIS HARTSINCK. Presidente,, P. J. MULDER, secr.-penningm. DE EMMABLOEMENDAG. Het Comité voor de Emmabloem-collecte brengt hiermede hartelijk dank aan allen voor de buitengewone medewerking, welke het Comité opnieuw voor den bloemendag mocht ondervinden. Het zou te ver voeren namen te noemen, daar de medewerking aan dezen populairen dag zoo algemeen is. De plaatsruimte, welke deze' dankbetuiging zou innemen, als namen werden genoemd, zou ons in conflict brengen met de redactie en bovendien blijft dan nog het gevaar bestaan iemand te vergeten. Daarom ieder en allen hartelijk dank voor den steun. Geslaagd mag de bloemendag genoemd worden, al is de opbrengst minder dan ver leden jaar. Na nauwkeurige telling der bank blijkt de opbrengst der collecte, met inbegrip van eenige nagekomen giften, te bedragen f 8374,54 of wel f 1600 minder dan het vorige jaar. Een groote tegenslag voor ons Comité, doch de ergste tegenslag voor de Tuberculo- se-vereeniging. wier taak in deze moeilijke tijdsomstandigheden zeker niet lichter wordt. Als men echter naar de opbrengst eer collec tes in andere plaatsen ziet. dan blijkt wel duidelijk, dat door de ingezetenen van Haaf- lem 'en Bloemendaal met liefde is geofferd voor het mooie doel. Wij hopen en vertrou wen dan ook, dat deze liefde zal stand hou den. waardoor de oobrengst der collecte bij eenigszins betere tijd soms t and'srh eden zeker weer zal komen op het oude peil. nl. f 10.000. U, geachte redactie, onze erkentelijkheid voor uw bijzonder gewaardeerden steun. Namens het Emmabloemendag-Comité voor Haarlem cn Omstreken. A. DEL BAERE-JISKOOT, Alg. Presidente. G. v. WAARD, Secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14