PREDIKBEURTEN. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG i MEI 1932 VEERTIG JAAR BRANDWEERMAN. DE JUBILARIS ONDERSCHEIDEN. Zooals wij reeds berichtten herdacht de heer W. J. van dc Pol zijn veertig-jarig ju bileum in dienst van de plaatselijke brand weer. Op het gebied van branden heeft Be verwijk een inderdaad rijke historie en ook vele jaren lang een twijfelachtige reputa tie op dit terrein genoten. De jubilaris heeft een belangrijk aandeel in de geschiedenis van de brandweer gehad en dus zijn wij hem in zijn woning eens gaan opzoeken. „Ja," zoo zei de jubilaris, op 1 Mei 1892 deed ik mijn intrede in het brandweercorps als slangenhouder. Toen zag het er in Be verwijk natuurlijk anders uit en ook het ma teriaal, waarmede het ..corps" moest werken is niet te vergelijken met dat van thans. We hadden twee handpompen en beschikten over twee slangenwagens, waarmede de brandweer het maar moest redden. Het ver wondert je nog, dat de halve „Wijk' niet is afgebrand, want het brandde hier heel dik wijs en altijd heel fel ook „Hoe was in die dagen de alarmcering ge regeld?" vroegen wij. „Nou, als er brand ontdekt werd, dan leek het wel. of in ons Beverwijk een revolutie was uitgebroken. Niet alleen de brandweer, maar de heele bevolking werd opgetrom meld. En dat in letterlijken zin, want in de oude verordening stond daaromtrent aange geven, dat in geval van brand „de klokken geluid, de trommen geroerd en de bekkens geslagen moesten worden!" Dat beteekende dan, dat de torenklokken geluid werden, langs de hulzen marcheerde de tamboer met zoo'n oude trom van de vroegere schut terij en tenslotte bewerkte de omroeper zijn klankbord en galmde met luider stemme de onheilstijding uit. Vooral in den nacht was dat een geschiedenis om angstig van te wor den. Voor ons was dat nog het ergste niet. maar het tumult had tot gevolg, dat geen enkele volbloed-Bevcrwijker het in zijn huis uithield en naar den brand rende, een schouwspel, dat hier trouwens, ondanks de vele herhalingen, altijd zeer gewild bleef. Die groote massa toeschouwers heeft ons echter dikwijls in ons werk belemmerd, voor al omdat de politiemacht slechts enkele manschappen sterk was en dus al evenmin iets kon uitrichten. Later werd het kabaal bij brand wat minder. De klok luidde niet meer en de tamboer en de omroeper bleven rustig thuis. Toen kwamen er hoornblazers maar ook die ontlokten aan hun instrumen ten zulke hartverscheurende klanken, dat dc heele bevolking kwam aanrennen. Toen be sloot de Brandraad tot het andere uiterste en werden bij brand heelemaal geen gelui den geproduceerd- De brandweerlieden werden eenvoudig uit hun bed geklopt of bij dag van hun werk gehaald. Ook dat gaf natuurlijk dikwijls moeilijkheden en vooral stagnatie, maar de bevolking bleef tenminste onwetend. Het spreekt vanzelf, dat de jubilaris heel wat branden heeft helpen blusschen. Het zullen er in die 40 jaren zeker 400 geweest zijn. Na 15 jaren als slangcnhouder werkzaam te zijn geweest., werd de heer v. d. Pol ge promoveerd tot pijpleider en vooral in deze functie heeft hij zich zeer verdienstelijk ge maakt. Een dor felste en hardnekkigste branden, welke hij zich herinnerde was die welke woedde in 1910 in het graanpakhuis der firma Hooycr in de Meerstraat, BU die gelegenheid heeft de brandweer 4-1 uren onafgebroken dienst moeten doen. Ook was het hem in zijn loopbaan twee keeren over komen, dat hij zijn kleeren niet kon uittrek ken. omdat zij om zijn lichaam waren stijf- gevroren. Over geluk in zijn loopbaan heeft dc heer v. d. Pol r.iet te klagen gehad. want. nooit is hem een ongeval overkomen, hoewel hij uit den aard zijner functie in het voorste gelid den vuur-vijand moest bestrijden. „Maar," aldus do jubilaris, „zonder geluk vaart niemand wel al bleef het ook altijd uitkijken". „En ra heb ik eervol ontslag gevraagd. BIJ „nacht en ontij" uit Je bed te worden ge haald en dar. dat op de daken klauteren, dat valt op mijn leeftijd niet meer mee' be sloot deze wakkere brandweerman, die in zijn leven "oor heel wat „heete vuren" gestaan heeft. De huldiging. In een buitengewone? zitting van don Brandraad is de jubilaris Dinsdagavond ten raadhuize gehuldigd. De voltallige vergade ring werd ook bijgewoond door wethouder J. Braun namens het, gemeentebestuur, dooi den directeur van Ooenbare Werken en den Inspecteur van politie. De jubilaris werd op hartelijke wijze toe gesproken door den Commandant, van de Brandweer den heer Herb. Blom, dio ln zeer waardeerende bewoordingen zijn verdien sten voor het brandweercorps in het licht stelde. Reeds 36 jaren heeft spr. met hem samengewerkt cn steeds ln de beste verstand houding. Spr. overhandigde daarna den jubi laris op diens verzoek eervol ontslag uit het brandweercorps onder dankbetuiging voor de vele diensten. Vervolgens deelde de com mandant mede, dat de Kon. Ned. Brandweer Vereeniging den jubilaris het kruis van ver dienste met diploma had verleend. Na mens den Brandraad bood spr, een klein draagkruis aan, dat hij den Jubilaris op de borst spelde. Met een woord van gelukwensch besloot de commandant zijn toespraak. Na mens het gemeentebestuur onderschreef wethouder Braun deze hulde, terwijl de heer W. M. Ragut de aangename samenwerking tusschen politie cn jubilaris memoreerde. De heer v. d. Pol dankte met enkele woor den voor de hem gebrachte hulde, waarvoor hij zich zeer erkentelijk toonde. Een welbe stede periode in dienst van de openbare vei ligheid was daarmede afgesloten. ARBEIDERS MANDOLINECLUB „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging geeft op Za terdag 7 Mei een feestavond voor donateurs en genoodigden in „het Wapen van Velsen", medewerking wordt verleend door een man doline ensemble en de Rotterdamsche mo derne snarenzangers v. d. Horst en Rouge. Dit feest is het besluit van het winter seizoen, SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. motorpassagiersschip „Johan van Oldenbameveldt" van de Stoomvaart Mij. .Nederland" te Amsterdam, is Dinsdag morgen met passagiers en stukgoederen van Ned. O. Indië voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 78 d.M. Het Nederl. passagiersschip „Simon Bolivar" van de K.N.S.M is Dinsdagmorgen met pas sagiers en stukgoederen van West Indië via Havre te IJmuiden aangekomen en opgeva ren naar Amsterdam Het Engelsche s.s. „Sheaf Water" is Dins dagmiddag na lossing harer lading steen kolen aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, in ballast naar New Castle vertrokken. Het Nederl. passagiersschip „Oranje Nas sau" van de K.N.S.M. is Dinsdagmiddag met passagiers cn stukgoederen van Amsterdam naar West Indië vertrokken en passeerde om 15 uur de sluizen te IJmuiden, Het Engelsche s.s. „Chelsea" met een lading ijzererts van Nicolaieff naar het Hoogoven- bedrijf, te IJmuiden, onderweg, wordt 6 Mei alhier verwacht. POST-, TELEGRAAF- EN TELE FOONKANTOOR. DE POSTAGENTSCHAPPEN. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat ingaande 7 Mei de postagentschappen IJmuiden-Kennemerlaan, IJmuiden-Zeeweg en Drlehuis-Gem. Velsen op Zaterdag na 15 uur enkel voor den zegelverkoop normaal geopend blijven, doch voor alle overige post- aangelegenheden op dit tijdstip worden ge sloten. De openstelling van de telegraaf- en tele foonstations in deze agentschappen onder gaat op Zaterdag geenerlei wijziging. ZUIGELINGENZORG. Men verzoekt ons mede te deelen dat in verband met den Hemelvaartsdag op Don derdag 5 Mei a.s. geen zitting zal worden ge houden aan het Witte Kruisgebouw, Kenne- merlaan. DE NOODTOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE HULP DER PERS INGEROEPEN. Wij schreven reeds eerder in ons blad dat de toestand in het visscherijbedrijf met den dag ernstiger wordt, dat het grootste deel der vloot al in den hoek ligt en dat er steeds meer schepen worden opgelegd. Zooals hieruit blijkt verkeert onze Noord- zeevisscherij thans, evenals en zelfs in vele gevallen méér dan andere bedrijven, in buitengewone moeilijkheden en zullen er noodzakelijk maatregelen getroffen moeten worden om dat oud-Hollandsche bedrijf voor volkomen ondergang te behoeden. De ernst van den toestand is helaas nog niet voldoende doorgedrongen tot de Neder landsche Regeering en tot het Nederlandsche volk, reden waarom het bestuur van de ver eeniging van Reeders van visschersvaartuigen een beroep heeft gedaan op de Nederlandsche pers. om hare medewerking te verlecnen om het juiste licht te laten vallen op de be zwaren .waarmede het visscherijbedrijf te kampen heeft. In de uitnoodiging aan dc redacties der verschillende bladen schrijft het bestuur der Reedersverecniging onder meer dat uit schriftelijke mededeelingcn alleen eigenlijk geen voldoende indruk wordt verkregen van de beteekenis van het bedrijf en den toe stand waarin het verkeert. Het ligt in de bedoeling deze persconfe rentie te houden op Vrijdag 6 Mcl a.s. Na aankomst van trein 10.27 uur wordt eerst een kijkje genomen bij het Staatsvisschers- havenbedrijf en daarna bij het reederij- bedrijf zelf aan de Zuidzijde van de Vis- schershaven. Hierbij zullen dan enkele bestuursleden der reedersvereeniglng aanwezig zijn. om ter plaatse voorkomende vragen dadelijk te be antwoorden. Het ligt verder in de bedoeling om na den rondgang aan een bescheiden koffietafel deel te nemen ton kantore van de Rccders- vereeniglng. Na afloop zal een der bestuurs leden een causerie houden over de maat regelen die onmiddellijk zouden kunnen en moeten worden genomen om den algeheelen ondergang van het bedrijf te voorkomen. „LOBEBTOS". Bovengenoemde tooneelclub gaf ten bate van het Crisiscomité een uitvoering in de tooneelzaal van „Het Wapen van Velsen". Toen de voorzitter van „Lobebtos" de bijeen komst opende en de niet zeer talrijke aan wezigen welkom heette, sprak hij den wensch uit, dat men een genoegelijken avond zou hebben. Daar hetzelfde programma werd af gewerkt dat wij reeds onlangs beschreven, kunnen wij volstaan met te vermelden, dat de tooneelclub weer getoond heeft iets moois te kunnen presteeren. De IJmuldcr en Velser Radio-Centrales verleenden ook nu weer hun medewerking, waarna een gezellig bal velen nog lang deed bfjeenblijven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i I CH. per regel. HEMUJE. OMIN HUIS TE/HEBBEN" MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1.30—f 0.75 Griet per 50 K G. f 45—f 10.50 Tongen per K.G. f 1.25f 0.70. Zetschol per 50 K.G. f 22.50—f 14.50 Kleine schol per 50 K.G. f 23—f 3.50 Bot per 50 K.G. f 4.40 Schar per 50 K.G. f 2.40—f 1.30 Tongschar per 50 K.G. f 22f 20. Vleet per stuk f 3 Pieterman en poon per 50 K.G. f 8.20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 12.50 f 10. Kleine schelviseh per 50 K.G. f 13f 4.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 40f 12.50 Gullen per 50 K.G. f 11—f 4.90 Leng per stuk f 1.60f 0.46. Heilbot per K.G. f 1.20—f 0.85 WJting per 50 K.G. f 2.50—f 1.30 Koolvisch per stuk f 0.15f 0.03 Makreel per 50 K G. f 5—f 0.75. IJslandsche versche visch: Groote schol f 18 Middel schol f 21 Tongschar f 16f 2 Jumbo's f 7.50f 2.25. Groote schelviseh f 11f 6.80 Middel schelviseh f 12f 10. Klein middelschelvisch f 13 Kleine schelviseh f 8 Wijting f 11.10 Wolf f 3.50 Groote gul f 1.80f 1. Alles per 50 KG. Kabeljauw f 4.20f 2.50 per 25 K.G Koolvisch f 0.07 per stuk. Leng f 0.48—f 0.16 per stuk. Besommingen. Adelante 600 manden f 1844. Logers: Johanna Elisabeth 240 manden f 1700 Utrecht 550 manden f 1583. IJslandsche versche visch: Wilhelmina 1600 manden f 3213. Kotters O 277 f 430, F N 20 f 422. Loggers KW 172 f 461, KW 4 f 678, KW 102 f 250, IJm. 204 f 444, Sch 48 f 401. Sch 468 f 465. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL Elfde Volksvoorstelling BOEFJE. Met de keuze van Boefje wist de heer Van Hees van ite voren reeds, dat zijn schouwburg met de elfde volksvoorstelling „uitverkocht" zou zijn. Zoo groot bleek <ie toeloop dit maai, dat Van Hees. om de vele teleurgestelden, die geen plaats konden krij gen, te gemoet te komen, pogingen doet voor een extra en dan laatste volksvoor stelling van dit populaire stuk. Zou hij nog niet wat verder willen gaan en Boefje ook eens als schoolvoorstelling laten geven? Deze tooneelbewerking moge dan niat „klassiek" zijn, zij heeft toch alle kwaliteiten om de jeugd weer liefde bij te brengen voor het tooneel, wat in dezen verbioscoop ten tijd wel hard en hard noodig is. Ik had Boefje na de première nu al weer ruim 8 jaar geleden niet meer gezien en ik vond bij deze reprise heel veel in de bezetting veranderd. Bijna alle rollen zijn thans in andere banden. Zoo speelde giste ren Ludger Eringa Mr. Halma, de rol van Van der Lugt Melsert. De heer Eringa deed dit op sympathieke wijze, al wist hij dan ook minder dan Van der Lugt het wat zoetig? van deze patroon te cacheeren. Maar zijn pleidooi voor de jonge boefjes en Pro Juvcn- tute deed hij op eenvoudige, warme en over tuigende wijze zonder eenige pathos of theatraal gebaar en juist daardoor maakte het grooten indruk. Anton Roemer was van het Limburgsche klooster naar het hofje in Rotterdam ver huisd. Zijn vader Grovers werd. zoo ge speeld, oen mooie figuur. Roemer gaf prachtig den goedigen, bonkigen, maar wat suffigen vader. Hij liet ons voelen, waardoor zijn zoon Jantje zoon gedegenereerd ..boefje" was. Palmers had drie rollen voor zijn reke ning, die van opa. den officier van justitie en den broeder overste. Als broeder-overste vond ik hem het best en het meest over tuigend. Er ging van dezen geestelijke warmte en innerlijk geloof uit. De „types" van J. van der Linden lijken allen min of meer op el kaar. Zijn cipier was een van de vele va riaties, waarin wij den speler met zijn eigenaardigheden en ook hebbelijkheden dadelijk herkennen. Zijn deurwaarder was beter: die doorgaans zwijgende figuur kreeg van Van der Linden wel kleur. Dommels- huizen zat thans in de soutane van broeder Peters en het is een zijner beste rollen ge worden. De „floddermadam" die, als het stuk ooit 'nog als schoolvoorstelling mocht gaan, haar verklaring voor den rechter 'n beetje zal moeten wijzigen was H. van Merle. Zij is in zulke rolletjes altijd sapp:? wij weten het nog van Moortje en zij had er dan ook gisteren zonder char- geering veel succes "mee. De president van de rechtbank en vrouw Groven zag ik alleen nog in hun oude ge daante de heer en mevrouw Schwab— Weiman terug. En dan was er Jantje zelf het. boefje, dat zou langzamerhand is sa mengegroeid met mevrouw Van der Lugt Melsert—Van Ees. Het groote succes van Boefje is haar succes, dat wel het meest verdiend is in de cel-scène, die zij met een ontroerende echtheid speelt. Annie van Ees moet wel veel van haar boefje houden, dat zij hem telkens weer zoo al haar innigheid geeft. En ln het overmoedige, het rappe, het straatjongensachtige laat zjj ons een jongen zien, die overvloeit van levenslust. Het werd een succes als op den eersten avond; de lach en de snik, ze wisselden elkaar hoor baar af en aan het slot werd het een ovatie voor Jan en zijn konijn .alsof het een pre miere gold: Boefje heeft nog niets van zijn aantrekkingskracht voor het publiek ver loren. J. B. SCHUIL. Rembrandf-Theater. Liefdadigheids-Matinee. Welgeteld zaten wij gisteren met ons drieën als mannen in een gezelschap van 'n paar honderd dames. Te verwonderen was dit niet, waar het een liefdadigheids- matinee gold ten behoeve van een crèche. Voor zuigelingen dus, en vrouwen hebben zich nu eenmaal altijd meer voor zuigelingen geïnteresseerd dan mannen. Maar benau wend is het toch altijd eenigszins, wanneer je zoo sterk in de minderheid bent, en het wordt er niet beter op, als de conferencier met een zeker leedvermaak je met den vin ger aanwijst en er plots zoo veel vrouwen- oogen spotlachend op je gericht zijn. Ik ben heusch niet overdreven verlegen, maar ik voelde toch dat op dat oogenbük een „blos mijn wangen rood verfde". Wat niet belette, dat ik mij overigens gistermiddag zeer goed geamuseerd heb. Daarvoor zorgden Johan Kaart als een gemoedelijk, zelfs huiselijk conferencier, Tholen en Van Lier, die hun cabaretliedjes met een opgewektheid en een entrain zongen, alsof zij voor den allerecrsten keer op de planken stonden en mevrouw Tijsseling, die zoowel in haar monoloog Haar eerste Diner als in de 2 éénacters Het drem peltje en Bekentenissen welke zij met den heer Kaart speelde, weer toonde welk een uitzonderlijk talent zij bezit. Hoe gevoelig was zij in den monoloog! Haar stem is niet groot, maar dat geeft aan haar voordracht juist Iets intiems, zoodat wij als het ware met haar in de kamer waren. En hoe voortref felijk genuanceerd is haar dictie! Dit trof mij vooral ook in Bekentenissen, dat door Kaart en mevr. Tijsseling zeer fijn en leven dig gespeeld werd. Ook ln haar gebaren was mevrouw Tijsseling heel goed! Welk een spontaniteit bijvoorbeeld in die liefdesuiting in 't eerste bedrijf" van Het Drempeltje, welk een speelschheid ln dat kokette spel met haar man in Bekentenissen. En het spreekt van zelf, dat zij uitstekend tegenspel kreeg, nu zij tegenover een speler stond als Kaart. Allervermakelijkst was Kaart in zijn groeien de verontwaardiging over de vermeende flirt van het vrouwtje. Dat was van bet den de zuivere, fijne comediestijl, die dafc eenacter- tje verlangde. Aan het slot van den middag dankte me vrouw Beunders namens het comité allen, die hadden meegewerkt en bood zij mevr. Tijsseling en den heer Kaart bloemen aan. Ook de eigenaar van het Rembrandt Theater die de zaal gratis voor het goede doel had afgestaan en voor de filmvertoonlngen had gezorgd, betrok mevrouw Beunders in haar dank. Zoo werd het voor ons allen een aar dige en voor de crèche waarom het toch begonnen was een voordeelige middag. J. B. SCHUIL. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Doodelijke aanrijding in Velsen. Op 15 Febr. heeft een vrachtauto in de Meervlietstraat te Velsen het 9-jarig ventje P. Doustra aangereden, dat ten gevolge daar van ls overleden. De remmen bleken zeer slecht te functlonneeren en het stuurrad zat vrij los. Tegen den chauffeur was een hech'enisstraf van 1 maand geëischt. De rechtbank veroordeelde den automobolist, een 24-jarIgen bakker uit Velsen, tot 1 maand gevangenisstraf met intrekking van rijbewijs voor 1 jaar. De moordaanslag tc IJmuiden. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 40-jarigen arbeider uit IJmuiden die in den vroegen ochtend van 9 Januari een aanslag op zijn vroegeren kostganger, een 25- jarigen fabrieksarbeider heeft gepleegd, door dezen met een dissel twee slagen op het hoofd toe te brengen. Nog steeds, is het slachtoffer niet geheel hersteld. De officier had een gevangenisstraf van 3 jaar en 6 maanden geëischt met aftrek. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een ge vangenisstraf van 3 jaar met aftrek tot en met 18 Mei. Verdediger was mr. H. E. Prinsen Geerligs. Aanrijding in Niemandsland. De automobilist, die op 29 Aug. 1931 een wielrijder had aangereden bij den Schoter singel, en wien ten laste gelegd was, dat dit op den Kinderhuissingel was geschied, werd vrijgesproken. Immers was na onderzoek gebleken, dat de plaats van de aanrijding, vlak achter de via duct gelegen is op een stuk weg. dat geen naam heeft. En dus is hij niet schuldig aan het in de dagvaarding gestelde, nl. dat hij iemand op den Kinderhuissingel heeft aan gereden. Mr. L. G. van Dam wxs verdediger. CREMATIE J. G. TEN BOKKEL. Onder veel belangstelling heeft Dinsdag middag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. G. ten Bokkel, oud-controleur van de grondbelasting, oud ontvanger der directe belastingen, overleden te Heemstede. Aanwezig waren Mr. M. Mendels, lid der Eerste Kamer, Mr. F. v. d. Goot, Mr. P. Tide- man, dr. J. Roorda, de heeren Joan Nieuwen- huis, G. W. Priester, Mr. J. C. IJ. Nieuwcn- huls, Mr. w. de Rijke, J. Versteegh, F. de Clercq, Vaillanfc, Ds. A. Trouw en anderen. Gesproken heeft allereerst de heer Agi-er- berg namens de Vrijmetselaarsloge St. Lode- wijk te Nijmegen. Spr. zeide dat men in Nij megen met groote droefheid het bericht van het overlijden van den heer ten Bokkel had vernomen. Jarenlang is hij lid van de loge geweest en door zijn werkkracht heeft hij een eereplaats ingenomen. Eerlijk en op recht was hij, altijd uitkomend voor zijn overtuiging, maar ook weer anderer meening eerbiedigend. Spr. zeide dat de overledene velen had welgedaan, hij was een trouw en warm vader en echtgenoot en voor de leden der loge een waar broeder. Spr. legde de witte handschoenen van den overledene op de baar. als een symbool van zijn trouwe plichtsbetrachting als vrijmetselaar en mensch. Een neef van den overledene herdacht wat deze voor de familie was geweest, waarna Mr. M. Mendels, lid der Eerste Kamer, sprak als oud vriend van den overledene en dezen herdacht als een man met een hart van goud. Nadat de kist was gedaald onder de tonen van het Adagio in E moll van Ant. Brückner, dankte de zoon, Mr. J. A. P. C. ten Bokkel al hier, voor de gepote belangstelling. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen uitgespro- ken op Dinsdag 3 Mei 1932. 1. J. Mulder, meubelhandelaar, wonende te Haarlem, Leidschevaart 60; Curatrice: Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Conradl alhier. 2. P. A. Opdam, groenten en fruithandelaar wonende te Lisse, Heerenweg 164; Curator I Mr. F. J. Gerritsen alhier. 3. C. Wildeboer, aannemer, wonende te i Haarlem. Esehdoornstraat 17; Curator Mr. K. A. F. J. Piiester alhier. 4. De nalatenschap van J. H. van Straten, gewoond hebbende te Edam aan de Spui straat 42; Curator de heer P. de Grient Dreux, notaris te Edam. 6. D. Lucas, brugwachter, wonende te Spaarr.dam gem. Haarlem; Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs alhier. 7. De N.V. v.h. Ant. Roozen en Zoon (Ant. j Roozen en Son N.V.) gevestigd te Haanem, Hout-vaart 6a; Curator Mr. F. J. D. Theyse alhier. 3. H. J. van de Watering, landbouwer, wo nende te Beverwijk, Wijkermeerpolder; Cu- rator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs alhier. 9. L. Baker Jzn., tuinder en bollenkweeker, wonende te Roelof Arer.dsveen B 194; Cura- i tor Mr. W. G. J. Vecnhoven alhier. 10. H. Heenk, landbouwer en veehouder, wonende te Leimuiden. Dorpsstraat 343; Cu- ratrice Mej. Mr. D. M 't Hooft te Aalmeer. 11. J. H. Schrama. caféhouder, wonende te j Hillegom, Meerstraat 4; Curator Mr. F. J. j Gerritsen alhier. 12. P. van Dlemen, los werkman, wonende te Rijp Wetering gem. Alkemade; Curatrice mej. Mr. D. M. 't- Hooft te Aalsmeer. Rechter-Commlssaris in al deze faillisse- j men ten Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. 1 Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van: C. Walraven wonende te Hillegom. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog aih'er. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslljst van: 1. De N. V. Hollandsohe Installatie Maat schappij gevestigd te Vogelenzang; Curator Mr. A. Bruch alhier. 2. S. J. Mulder wonende te Zandvoort. Curatoren Mrs. J. Santman en W. P. Vis, resp. te Nijmegen en te Haarlem. Wij vestigen er de aandacht van berichtgevers voor deze rubriek op, dat opgaven van Predikbeurten, die op Vrijdag om 6 uur n.rn. niet in ons bezit zijn, niet meer kunnen worden opgenomen. SCHOTEN HEEMSTEDE HILLEGOM NED. HERV. GEMEENTE. V.m. 10 uur: Ds. J. H. Mulder. GERBF. KERK. V.m. 10 uur: Ds. A K. Krabbe CHR. GEREF. KERK. V.m. 10 uur: Leesdienst. ZANDVOORT GEREF. KERK. Julianaweg hoek Emmaweg. V.m. 10 uur: Ds. N. A. Waaning IJMUIDEN'-OOST NED. I-IERV. KERK, Kalverstraat. V.m. 10 u." Ps. Wildschut, DONDERDAG 5 MEI (Hemelvaartsdag) BROEDERGEMEENTE. V.m. 10.30 uur: Misslonar L. Schütz, Deut sche Predigt. NED. HERV. KERK. Donderdag collecte voor het tekort der Dia conie in beide beurten. GROOTE KERK, Groote Markt. V.m. 10 uur: Ds. Waardenburg. NOORDERKERK, Velserstraat. V.m. 10.30 uur: Ds. Foeken. Vrijdagavond 80 uur: Bidstond In do Gorf- kamer. OUD-KATHOLIEKE KERK. Kokstraat 13. V.m. 10 uur: H. Dienst. GEREF. KERK. KLOPPERSINGELKERK, V.m. 10 uur: Ds. A. M. Boeyinga. Extra collecte voor do radio-uitzending Gcr. Kerk te Bloemendaal. GEREF. KERK (H. V.) Kéfkzaal „Blauwe Kruis". Oude Groenmarkt 2-0. V.m. 10 uur: Ds. P. A. E. Sillevis Smitt CHR. GEREF. GEMEENTE. Raaks. V.m. 10 t uur: Ds. Bijleveld. VEREENIGDE DOOPSGEZ. GEMEENTE. V.m. 10.30 uur: Ds. C. B. Hylkema. EVANGELISCH LUTHERSCHE GEMEENTE. Geen dienst. BAPTISTE-GEMEENTE. Aangesloten bU do Unie van Bapliste-Gemeenten ln Nederland I Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. - V.m. 10 uur: Ds. J. v. d. Schors: Onderwerp: I „Jezus onze Doorbreker". Micha 2:13. Zaterdag nam. 7.30 uur: Conversatieavond Jongensclub. VRIJE KATH. KERK, Popellaan. Kinhcimpark V.m. 10.30 uur: Gezongen H. Mis. HERST. APOSTOLISCHE GEMEENTE. Ja- cobijnestraat 15. V.m. 10 uur: Godsdienst oefening. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGE MEENTE. Wolstraat 7. V.m. 10 uur: J. Ossebaar. NED. HERV. KERK. .Tulianakerk (Kloosterstr.) V.m. 10 uur: Ds. Blauw. Collecte voor de Inwendige Zending. Marnïxschool (v. Egmondstraat) V.m. 10 uur: Geen dienst. CIIR. GEREF. GEMEENTE. Floresstraat. V.m. 10 uur: Ds. Van Smeden. KAPEL NIEUW VREDENHOF. Joh. v Oldcn- barneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Dr. Korff. Collecte voor Evangelie Sn eigen Gemeente. BLOEMENDAAL NED. HERV. KERK. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. OVERVEEN Geen dienst. SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eyslnga. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10 Ds. M. J. Pfinselie, Leiden. GHREF. KERK. Burg. Knschélnnn hoek Frans Netscherlann. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breuke laar. Collecte voor het Rentefonds.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14