De Gestolen Professor DOOR DE NATIONALE LUCHTVAARTSCHOOL en de Rotterdamsche Aeroclub zijn Dinsdag op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam, EEN BELANGSTELLENDE MENIGTE wachtte dag en nacht in de straten van Parijs op demonstraties met zweefvliegtuigen gehouden. Hierboven een der vliegtuigen. den uitslag der verkiezingen. FEUILLETON Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergen. ERNST KLEIN. Uit het Duitsch vertaald door B. Zody. 23) be professor richtte op zijn raad een brief aan de universiteit, die in het blad gepubli ceerd zou worden. Toen stelde Vitus de voor waarden op. volgens het schema van Stratos en voegde ze bij het interview. Alles ging door de handen van de redactie der „Weit". Succes op succes! Men moet maar geluk hebben. In het bijzonder, wanneer men journalist is! Stratos. die zeer goed Duitsch kende, had er nauwkeurig voor op gepast, dat de slimme journalist den braven professor geen dingen ontlokte, die meer licht op de zaak wierpen dan hij raadzaam achtte. Ondanks alle be minnelijkheid had hij meer dan eens. midden in het gesprek het anfwoord afgesneden, dat professor Martius op het punt stond te ge ven. Toen het sensationeele artikel kant en klaar was. las hij het nog eens zorgvuldig van het eerste tot het laatste woord over en wilde het toen in een groot couvert sluiten. Opeens had Vitus een idee: Teekent u het interview, lachte hij. Denk eens aan welke uitwerking dat zal hebben, als men leest: „gezien door Stratos, roover- hoofdman". Alle bakvisschen van de wereld zullen van u droomen. Stratos schudde het hoofd. De dingen zijn niet zoo romantisch en grappig, als u ze ziet, mijnheer Thavon. gAit-i,*" hij. Er is te veel bloed en. ellende bij in het spei! Hij deed de papieren in het couvert en maakte het dicht. Ik zal zelf voor de verzending zorgen, voegde hij er aan toe. Thans moet ik de heeren echter verzoeken, afscheid te nemen. Indien u wenscht, dat uw post zoo smel mo gelijk verzonden wordt, moet ik mij dadelijk op weg begeven. Hoe worden de brieven van hier dan gepost? U is waarlijk ai te nieuwsgierig, mijn heer Thavon. Maar ik kan u wel zeggen, dat wij over alle middelen beschikken. Dezen brief zal ik echter zooals ik reeds zeide, zelf posten. Morgenochtend is hij in den trein, die uit Saloniki vertrekt. Daarop verdween hij met zijn gevangene Vitus wierp zidh op de ottomane, tevreden met het verloop, dat de zaak tot dusverre genomen had.... Opeens vloog hij echter overeind! Een plot seling opgekomen gedachte had hem uit zijn behagelijkheid doen opschrikken. Wat had Stratos gezegd? „Wij beschikken over de middelen". De gang de gang! De geheime gang. die van het tuinhuisje naar den haard in de keuken van Stephanides voerde! De ge-* heime gang waardoor Hamid komen zou! Door deze gang wilde Stratos den brief wegbrengen DRIE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Een verrassing. Er moest iets gedaan worden. Vitus was er niet de man naar, om zich door de omstandigheden te laten overrom pelen. Hij stak een van de uitstekende si garetten. die Stratos bij hem had neergezet, op en dacht over den toestand na. Stratos moest in elk geval verhinderd wor den, de geheime gang :e betreden. Ais alles goed ging, kon Hamid tegen den avond, voor het invallen der duisternis, hier zijn. Hij kende het andere uiteinde van. de gang en wist, dat een over reen peling op klaarlichten dag onmogelijk was. Hoe kon Stratos echter zoolang worden tegengehouden? Vitus belde. De kawasz verscheen en hij verzocht hem, den kapitein te roepen. Na eenigen tijd werd de deur geopend en inplaats van den officier verscheen Ele na. Zij was niet meer gekleed in de uniform van een vrouwelijk lid eener rooverbende, doch was weer geheel en al de elegante jon gedame. die in de prachtige villa te Saloniki thuis hoorde. Zij droeg een witten, voet- vrijen rok en een witte voile blouse, en zag er allerbekoorlijkst uit. Vitus dacht er in zijn verrassing geen oogenblik aan. om zijn verwondering te ver bergen en mademoiselle Elena, die als een echte vrouw, zeer goed wist., hoe mooi ze was. kon op zijn gezicht de bevestiging van dit feit buitengewoon duidehjk lezen, Goedendag, mijnbeer Thavon, zeide zij met haar ondeugendsten glimlach. Kapitein Stratos is op het oogenblik verhinderd, bij u te komen en heeft mij verzocht, u te vragen welke wenschen u hebt. Dat is de verstandigste gedachte, die de toch reeds zoo sympathieke kapitein, ooit had kunnen hebben Nu, hij had toch ook mijn zuster kunnen sturen. Daarover kunnen en zullen wij later ook nog spreken. Op het oogenblik gaat het om het volgende: Ik heb een zeer interessant in terview met den ouden Martius samenge steld, doch zou er nog graag een verslag van mijzelf bijvoegen. Aha. ik begrijp het, het interview han delt natuurlijk alleen over professor Martius. Uw verslag moet echter aan de wereld mede deel en, welke gevaren de heer Vitus Thavon getrotseerd heeft, om een onderhoud met den professor te hebben. Zoo is het ongeveer. Kapitein Stratos was zoo vriendelijk, den brief zelf te willen posten. Het was zijn plan. onmiddellijk te paard of te voet of weet ik hoe, te verdek ken Juist. Hij eet vlug even wat, voor hij weggaat. U hebt toch waarlijk niet over ons te klagen. Heb ik dat dan reeds gedaan? Ik zou het echter nog meer op prijs stellen, indien de kapitein mij gelegenheid gaf, om mijn verslag te schrijven. Ik zal het hem zeggen. Elena ging naar de deur. doch bleef daar staan, den knop in de hand. Hebt n anders geen bevelen? O ja. Ik zou het als een groote gunst beschouwen, indien u mij zelf het antwoord bracht. Ik? Waarom? Ik zou u gaarne een paar vragen be treffende uw zuster stellen. Dat kunt u nu toch doen. Ja maar dan is de kapitein inmiddels vertrokken. U beschouwt dat verslag dus als gewich tiger, dan het verlangen om te vernemen hoe de vrouw, die u zoo gecompromitteerd hebt, het maakt? Vitus stond een oogenblik beteuterd te kijken, zonder te weten, wat hij moest antwoor den. Hebt u zoo'n slechte opinie over mij? bracht hij er tenslotte vrij onnooczel uit. Zoo slecht aks u zich maar met eenige mogelijkheid kunt voorstellen! Nu, dan kan ik gerust verzoeken, mij eerst mijn brief terug te brengen. De donkere oogen begonnen vernadeHJk te fonkelen, ze deed een. twee passen naar hem toe. alsof zij hem de scherpe woorden, die zij op de tong had, van heel dicht bij in het gezicht wilde slingeren. Opeens scheen zij echter van gedachte te veranderen, want, zij begon spottend te lachen en wipte de deur uit. Na eenige minuten keerde zij terug en wierp het couvert op de tafel. Daar hebt u uw interview! Men geeft u een uur den tijd. Uitstekend! Tenminste wat tijd gewonnen! Vitus bedankte haar met een buiging en verzocht haar, plaats te nemen. Ik wil u niet van uw kombaren tijd be- rooven, zeide zij hoonend cn koel. U hebt slechts een uur en iets anders dan uw ver slag zal u dus voorloopig wel niet Interes seeren. U vergist zrfoh. mejuffrouw. Ik zou gaar ne vernemen hoe uw zuster het maakt. Zij haalde de schouders op. Stelt u daar werkelijk belang in. Vitus achtte het oogenblik gekomen, om een anderen toon aan te slaan. Zoudt u mij eens willen vertellen, begon hij koud en zeer uit de hoogte, wat mij de eer vereshaft door u zoo beoordeeld te wor den, ais u schijnbaar doe:. Misschien bent u. door uw omgang met bandieten, gewend, alle mannen als schurken en lafaards te beschou wen. Ze keek hem verbaasd aan. Waren die woorden ernstig bedoeld? Bij Vitus wist men nooit, waar de saherts ophield en de ernst begon. „Ik zal u iets zeggen, mejuffrouw, vervolg de hij. Ik ben door mijn redactie hierheel. gestuurd, om professor Martius te vinden en te bevrijden Dat zal u nooit gelukken! riep zij heftig uit. Dat zullen wij maar rustig aan de toe komst overlaten. Ik heb hier dus een taak te volbrengen. Ik geef echter mijn eere woord. dat ik zoodra dit geschiedt ls, alles ial doen. om aan mevrouw Irene goed te maken, hetgeen ik jegens haar misdreven heb. s ("Wordt HET NIEUWE ISRAëLITSCHE WEESHUIS aan de Pletterijstraat te den Haag. Is heden officieel geopend. De Regentenkamer. ZWEMHANDSCHOENEN. Een nieuwigheid op de watersporttentoonstelling, welke in het Sportpalast te Berlijn gehouden wordt. Ze schijnen in de praktijk goed te voldoen. TE LISSE heelt Dinsdag de onthulling plaats gehad van het monument van Nlcolaas Damctden grondlegger der moderne bloembollencultuur op het terrein vóór het laboratorium voor bloembollenonderzoek. Hierbo.cn het monument na de onthulling. DE LENTE IS IN T LAND. - On danks regenbuien en donkere luchten doet het voorjaar zich gevoelen. Wie van de natuur houdt, blijft niet in huis maar gaat naar buiten om de ontluiken de schoonheid te genieten. FEEST IN EEN ZIGEUNERDORP IN OOSTENRIJK. Op enkele plaat sen treft men hl Oostenrijk zigeu ner-nederzettingen aan waar het no madenleven de eeuwen door on veranderd van vorm blijft

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9