fa SPOPTT IIM SPEIL H i DAMMEN KORFBAL. VOETBAL. De wedstrijd tegen den Ierschen Vrijstaat. ZWEMMEN POSTDUIVEN HANDBAL SCHIETEN HONKBAL HAARLEM'S DAGBLAD VIERDE BLAD ZATERDAC 7 MEI 1932 4» DE HAARLEMSCHE DAMCLUB 25 JAAR. De herdenking van het a.s. zilveren jubi leum der „Haarlemsche Damclub" belooft een evenement te worden in de geschiedenis der damsport. Voor dit jubileum is door het bestuur een mooi feestprogramma ontworpen. Op Donderdag 30 Juni vieren de leden en hun dames een oxidejaaravond, waaraan vooral voor de dames bijzondere attracties verbonden worden. Klokslag 12 uur wan neer dus ae vereeniging haar 25ste levens jaar heeft geëindigd (de ..Haarlemsche Dam club" werd op 1 Juli 1907 opgericht) zal dit jubileum door den voorzitter worden in gewijd. Zaterdag 2 Juli houdt de vereeniging een receptie van 5—8 uur waarschijnlijk in ,De Kroon" en na afloop volgt een diner met de Groninger spelers, die den volgenden dag tegen het hoofdklasse-team der „Haar lemsche Damclub" een eere-wedstnjd komen spelen. Bij het begin der receptie zal het eere-comité (waarvan de Haarlemsche wet houder van Onderwijs voorzitter is) woroen geïnstalleerd. Maandagavond 4 Juli heeft de feestelijke jaarvergadering plaats. Het wedstrijdprogramma ter gelegenheid van dit jubileum is zeer uitgebreid. Vanaf i Juli tot en met November worden onafge broken op eiken Donderdag- en Maandag avond jubileumwedstrijden gespeeld. Het nrogramma vermeldt o.m. nederlaagwedstrij den voor alle vier de tientallen eere-wed- strijden tusschen het eerste en tweede het tweede en derde en het derde en vierde tien tal der vereeniging, een eere-wedstnjd tus schen de „Haarlemsche Damclub n.en een tiental samengesteld uit leden der Damclub Haarlem"; een zeskamp, waarvoor zullen worden uitgenoodigd de nationale kampioen J. H. Vos, de „meesters" P. J- van Dartelen en B Dukel en drie spelers der „Haarlem sche Damclub" (waarschijnlijk J. B. Sluiter Jr de Haarlemsche kampioen P. G..van Engelen en J. W. van Dartelen) j een blmd- nartij en simultaanseance van den wereld kampioen B. Springer-, z.g. „tegen-weds,lij den" voor de leden (de spelers met Wit ne men plaats achter de zwarte schijven en de spelers met Zwart achter de witte schijven) een massakamp tegen de Damvereenigmg „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam, een massakamp tegen de Damclub „IJmuiden een tournooi om het dameskampioenschap der „Haarlemsche Damclub" 1932 (speciaal voor de dames der leden)wedstrijd om den wisselprijs tegen de Damclub „Haarlem een zakschijfwedstrijd (aangevangen wordt zon der de schijven 3 en 48. De schijf die hier door overblijft mag te allen tijde op het bord gezet worden), een kwartet-wedstrijd volgens afvalsysteem (kwartetten worden samengesteld-uit een hoofdklasse- een twee de- en een vierde klassespeler)een groepen- wedstrijd voor niet-leden, een voetbalwed strijd tusschen 22 voetballende leden der ver eeniging en tot slot een feestavond. COMPETITIE 4E KL. NED. HAMBOND. Voor bovengenoemdes competitie speelde te Haarlem de „Haarlemsche Damclub" IV tegen de Weesper Damclub II. De uitslag luidt als volgt; Haarl. Damcl. IV Weesper Damcl. H. H C. OnkenhoutA. Valk 20 L J. Froonhof—N. Levenstein 2—0 B. HennekeJ. Willemsen 11 P. A. NooijH. Posthumus 0-2 P. J. Bij rij—J. Stinis 2—0 Th. C. v. d. Sluijs—N. Steenhuisen 0—2 J. KlaverstijnJ, Presser 02 J. SurelJ. W. Krijkamp x—x Ph. G. Amelung Jr.—H. J. Duijser 0—2 H de RuiterD. Zwankhuizen 02 Voorloopige uitslag 711 De partij aan het 8ste bord werd afgebro ken; die wordt arbitrair beslist. Einduitslag wordt vermoedelijk 128 voor Weesp. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond a.s. zal de „Haarlemsche Damclub" in haar clublokaal een buitenge wone ledenvergadering houden ter bespre king van het programma, samengesteld ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer vereeniging. JAARVERGADERING NED. DAMBOND. Te Utrecht had de algemeene jaarvergade ring van den Nederl. Dambond plaats. De vergadering werd door den voorzitter, den heer A. van Broek, Rottendam, geopend. Het jaarverslag van den secretaris (W. H Lieve. I>ordrecht), lokte eenige discussie uit. speciaal wat betreft het gedeelte behande lende den wedstrijd om het nationaal dam kampioenschap. De rekening en verantwoording van den penningmeester (J. Voorburgh. Rotterdam) werd onveranderd en onder dank goedge keurd. Als plaats voor de volgende vergadering werd wederom Utrecht aangewezen. Na de pauze kwamen de reorganisatie voorstellen aan de orde. Deze lokten zeer uit voerige besprekingen uit. Behoudens enkele onbelangrijke wijzigingen, werden de plan nen goedgekeurd Nadat bij ce rondvraag nog enkele huis houdelijke zaken werden afgedaan, sloot de voorzitter de vergadering, R. K. FEDERATIE. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SantooortMulo Helmond (23) Vóór rust een snelle wedstrijd met Mulo technisch beter. Rust 0—0- Twintig minuten na de hervatting doelpunt Mulo, wat zij na drie minuien herhaalt. Santpoort komt dan meer opzetten en maakt direct 12. Mulo trapte af en scoort >1—3». Santpoort, nu sterker doelpunt spoedig '23>. Ze blijft het beste deel van het- spel houden en is steeds voor Muio's doel. Verandering komt er echter niet meer. Ledenvergadering van „H arlem". Woensdagavond hield de HK.C. „Haarlem" haar jaarlijksche algemeene vergadering in één der zalen van het gebouw „De Nijver heid". Na het openingswoord van den voor zitter werden de verslagen van de secreta resse mej. A. Brakel en van den penning meester den heer J. de Haan onder applaus goedgekeurd. Uit deze verslagen bleek dat de club inner lijk zeer sterk is. Helaas mag men niet te vreden zijn over de prestaties van de twaalf tallen in de competitie. Het bestuur heeft deze zaak echter serieus aangepakt en twee personen bereid gevonden als trainer te fun- geeren. Aan de orde was daarna het kiezen van een anderen voorzitter wegens aftreden van den heer W. van Lohuizen. Gekozen werd met groote meerderheid van stemmen de heer J. Niepoort. Als bestuursleden werden herkozen mej. R. Fabel (2e secretaresse), de heer A. van Lohuizen (penningmeester), ge kozen de heer C. Roose (2e commissaris). De kascommissie bestaat uit de heeren W. v. Leeuwen. H. Arends, J. Brakel. De twaalftalcommissie werd als volgt sa mengesteld; mej. T. Lasschuit, mej. A. Nooy en de heeren A. van Lohuizen, H. Arends en J. Brakel. Aan het eind van dezen avond werd de scheidende voorzitter W. van Lohuizen be noemd tot eere-lid, als dank voor de vele diensten, welke hij aan „Haarlem" heeft be wezen. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor de HK-B.-vereenigingen is het seizoen 19311932 voorloopig nog niet ge ëindigd! Tot over de eerste helft van Juni ziet de competitie-leider zich genoodzaakt, om tot afwerking van het programma te ko men, beslag te leggen op de spelers. Ook Zondag staat nog een dozijn wedstrij den op het programma. Competitie. Hierin zullen een tweetal ont moetingen plaatshebben, n.l. Palvu 1D.W. S. 1 en Always Ready 2Palvu 2. Bekerserie. Deze serie geeft voor morgen Zilvermeeuwen 2Oosterkwartier 1, TJLB. 1 D.S.V. 1, De Kennemers 1Haarlem 3, K.V. 1—Animo 2, S.V. 2—Aüvendo 2, dus weer enkele interessante ontmoetingen. Lagere series. In deze series staan nog heel wat wedstrijden op 't papier: Zondag worden gespeeld; Ons Genoegen 1T.H.B. 3, Ooster kwartier 2S.V. 4, Always Ready 1D.S.V. 2, Zeemeeuwen 1S.S.H. 2. Voor Promotie-degradatie 2ei^e kl. heeft nog plaats K.V. 2De Kennemers 2. terwijl voor 't kampioenschap van Haarlem ge speeld wordt Animo 1—Zilvermeeuwen 1; af gevoerd is Advendo 1S.V. 1. Noord-Zuidwedstrijd. Deze traditioneele ontmoeting tusschen de Noord- en Zuid-Hollandsche ploeg en die al tijd veel belangstelling trok, heeft nu plaats morgen te Leiden. Voor de Haarlemsche korfballers een goe de gelegenheid om weer een goeden korfbal wedstrijd te zien! Seriewedstrijden D.D.V. en Blauw Wit. Haarlem 1 neemt den lsten Pinksterdag deel aan de D.D.V. series; een Haarlem 2 en 3 combinatie op den 2en aan die van Blauw Wit. Korfbalclub S.V. Op 8 Mei speelt S.V. I op de seriewedstrij- den van Nieuwendammerham tegen Samos 1 en K.C.N. op het Verschure-terrein. HollandBelgië ontmoeting. Deze interland-wedstrijd zal gespeeld wor den op 22 Mei te Den Haag op Houtrust. POSTPT TTVEN. DE LUCHTPOST SANTPOORT De vereeniging De Luchtpost te Santpoort hield een wedvlucht van Roosendaal, afstand 100 KM. De duiven werden om acht uur los gelaten. De uitslag was als volgt: Voorting 1, 15; Menke 2, 7; Noteboom 3, 10 12, Dingerdis 4, 5, 13. P. Koning 6, 14, P. Rosemeyer 8, 9. N. Koning 11. Eerst getoonde duif 9.28. Laatst getoonden duif 9.37. LAWNTENNIS Davïs-Cup. BelgiëZwitserland. Uit Brussel: Woensdag werd het dubbel spel gespeeld voor den wedstrijd België- Zwitserland in de eerste ronde der Euro- peesche zóne van het Daviscuptournooi 1932. De Zwitsers Aeschlimann en Fisher wonnen met 61, 16, 61, 64 van Lacroix en de Borman (België). Zwitserland leidt dus na den twefden dag Onze ploeg tegen lersche profs. Weinig gelegenheid tot vergelijking. Uitsluitend spelers van lersche clubs. Nederland kan wel winnen, maar na Adam er niet bij is Het elftal van den Ierschen Vrijstaat, waartegen onze nationale ploeg as. Zondag in het veld komt, is voor het Nederlandsche voetbal geen nieuwe tegenstander. Immers op 2 Juni 1924'heeft onze ploeg bij de Olym pische Spelen te Parijs, reeds tegen den Ier schen vrijstaat gespeeld en dezen, die eerst van Bulgarije met 10 had gewonnen, met 21 van verder deelnemen aan de Olympi sche wedstrijden uitgesloten. Dit was even wel een elftal van amateurs, a.s. Zondag zal een ploeg van beroepsspelers tegen ons in het veld komen. Aan den eersten wedstrijd tegen deze Ieren hebben we niet bepaald aangename her inneringen. Niet omdat de Ieren geen pret tige tegenstanders waren, doch omdat deze wedstrijd wel de slechtste is geweest, dien we ooit van het Nederlandsch elftal hebben gezien. Dat onze ploeg ten slotte den wed strijd, na een verlenging, met 21 won. dankten we aan Van der Meulen, de eenige speler die prachtig had gespeeld. Van der Meulen stond toen pas aan het begin van zijn internationale voetballoopbaan. Hij had ln den op 27 April 1924 te Antwerpen ge speelden wedstrijd tegen de Belgen als doel- verdediger van onze nationale ploeg gedebu teerd. waarbij zijn spel zooveel voldoening had gegeven, dat men hem ook voor de Pa- rijsche Spelen in het doel opgesteld had. De strijd tegen de Ieren was z'n derde inter nationale wedstrijd. Na dezen wedstrijd schreef een onzer sportbladen, dat de elf talcommissie zich voorloopig wat de plaats onder de lat betrof, geen zorgen behoefde te maken. Die voorspelling is volkomen juist gebleken, want nadien heeft Van der Meu len regelmatig het Nederiandsche doel ver dedigd. behoudens in enkele wedstrijden, waarin hij door studie of kwetsuren niet kon spelen. Zijn spel was, zooals gezegd, het eenige lichtpunt in den eersten wedstrijd tegen de Ieren. Het ergst faalde wel de midden voor Ter Beek. die z'n eersten en tevens z'n laatsten internationalen wedstrijd speelde. Hij deed niets dan buitenspel staan en de door andere spelers gemaakte kansen ver knoeien. Een door Formenoy kort na het begin gemaakt doelpunt was het eenige punt der onzen na anderhalf uur voetbal. Daar ook de Ieren eenmaal doelpuntten, moest verlengd worden. In dat tweede gedeelte heeft Van der Meulen het elftal op schitterende wijze voor een nederlaag behoed. Een der Ieren kwam n.l met den bal geheel vrij. vlak tegenover hem te staan. De Ier had den bal slechts voor het intrappen doch op onna volgbare wijze haalde onze doelverdediger den bal nog van den voet van zijn verbaas den tegenstander weg. Onmiddellijk daarna kopte Formenoy het winnende punt in het net. Van het elftal, dat deze overwinning behaalde, nemen alleen Van der Meulen. Krom en Formenoy nog regelmatig aan eerste klas voetbal deel en is Van der Meulen de eenige. die ook thans zal meespelen en weer ons doel zal verdedigen. Dat zal de 49e maal zijn, dat hij voor onze nationale ploeg tusschen de palen staat. Wij maakten van den wedstrijd te Parijs alleen melding als een historische bijzonder heid, daar deze strijd overigens geen gegevens voor een krachtsvergelijking van beide ploe gen. die a.s. Zondag tegenover elkaar in het veld komen, kan verschaffen. Het optreden van den voetbalbond voor den Ierschen Vrijstaat bij de Parijsche Olym pische Spelen, was zijn debuut op inter nationaal voetbalgebied. De wedstrijd tegen de Nederlandsche ploeg was de tweede in ternationale wedstrijd dezer Ieren. Een lange geschiedenis heeft het voetbal van den Ierschen Vrijstaat derhalve niet. De bond, die zich in den merkwaardigen naam Cu- mann Peile Saorstait Eireann mag ver heugen, was aanvankelijk slechts een oppo sitie Bond tegenover den Ierschen V. B.; eerst in 1923 werd hij door de „Internatio nal Board" officieel erkend en met de voet balbonden van Canada, Australië en Zuid- Afrika op gelijken voet gesteld. Dat be- teekent echter nog geen gelijkstelling met den anderen Ierschen Bond, voor welke ge lijkstelling de Vrijstaatsche voetballers nog steeds strijden. De lersche Vrijstaat wenscht dezelfde rechten te hebben als de andere lersche Voetbal Bond, wat dus zou beteeke- nen, dat hij eveneens twee vertegenwoordi gers naar de „International Board" zou mogen zenden, waardoor hij ook medezeg gingschap zou hebben bij het samenstellen der spelregels. Op dat laatste punt is men echter nog niet tot overeenstemmins kunnen komen, doch vermoedelijk zullen ten slotte de wenschen van den Ierschen Vrijstaat wel worden ingewilligd. Alleen tegen België heeft de lersche Vrij staat tot dusver regelmatig wedstrijden ge speeld, die even regelmatig door de Ieren werden gewonnen. In 1928 wonnen de Ieren te Luik met 42, in 1929 te Dublin met 40 en in 1930 te Brussel met 31 Dit zijn eigenlijk de eenige wedstrijden, die eenig houvast kunnen geven voor de capaciteiten van het lersche elftal. Uit deze resultaten zou men mogen afleiden, dat de kracht van de ploeg eenigszins met die van ons elftal overeenstemt. In dit seizoen hebebn de Ieren een wed strijd tegen Spanje gespeeld. Het Spaansche elftal was eenige dagen vroeger met 71 door het Engelsche elftal geslagen, een nederlaag, die echter voor het grootste deel op rekening van het falen van den beroem den doelman Z am or ra geschreven moet wor den. daar deze zich aan het spel op den door weekten bodem niet kon aanpassen. Tegen de Ieren wonnen de Spanjaarden, die toen een anderen doelverdediger hadden opge steld. met 50. Deze zware lersche nederlaag geeft wel te denken. Voor dezen wedstrijd hadden de Ieren met succes een beroep ge daan op verschillende lersche spelers uit Engelsche clubs, waardoor men een vrij sterke ploeg bijeen had gekregen De Span jaarden waren echter ditmaal veel beter op dreef dan tegen Engelschen. Naar men meent, za: het elftal, dat ditmaal voor Ier land dienst zal doen, veel zwakker zijn dan de ploeg, die tegen de Spanjaarden heeft gespeeld, daar men ditmaal geen succes heeft gehad met een beroep op de Engel sche clubs. Waarschijnlijk zal er geen enkele „Engelsche Ier" ln de ploeg uitkomen. De Ieren hebben de ploeg met zorg voorbereid. Ze hebben eenige weken geleden zelfs een oef en wedstrijd gespeeld, waarvan het resul taat. of liever het vertoonde spel. nog al eenige bezorgdheid gaf. Men heeft tenminste daarna nog getracht versterking uit Enge land te krijgen, echter zonder resultaat. In eenige Nederlandsche bladen v/erd wel medegedeeld, dat de aanvoerder O'Brien, de spil van de ploeg, in de Engelsche League voor Watford speelt, doch dat is een ver gissing. O'Brien speelt n.l. voor Waterford, een met 30 en heeft deze ontmoeting dus reeds gewonnen. HongarijeFinland. Uit Boedapest; Het dubbelspel in den wed strijd Hongarije-Finland voor de eerste ronde van het Daviscuptournooi had heden de volgende uitslag; Graf Zich en Gabrovitz (Hongarije) slaan Grotenfeldt en Biaudet (Finland) met 64, 6—3, 6—8. Hongarije heeft den wedstrijd reeds ge wonnen, daar het land na den tweeden dag reeds met 30 voor staat. NoorwegenMonaco. Uit Oslo: De uitslagen van de enkelspelen luidden: Hangen (Noorwegent verliest van Gallepe (Monaco) 36. 46, 86. 16. Thorskildjen (Noorwegen) verliest van Landau (Monaco) 57, 26. 26. Monaco leidt dus na den eersten dag met 2—0. R.-K. VOETBAL. T. IJ. B. B. I—SANTPOORT I. Zondagmiddag half drie speelt T.IJBB. I op haar terrein aan den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord een wedstrijd regen Sant poort I om het kampioenschap van Neder land. GYMNASTIEK. Vergadering K. T. K. Onder leiding van den heer P. Dijkstra hield de Technische Commissie van den Ken- nemer Turnkring ter bespreking van het jaarprogramma een vergadering, die ook bij gewoond werd door den voorzitter van den kring, den heer J. Hop. In verband met de weinige belangstelling werd besloten geen demonstratie te geven van oefenstof uit de Bonds-Technische Ver gadering en geen jury-cursus voor athletiek te geven. Voor dezen cursus had zich wel een voldoende aantal personen (nl. 17 dames en 16 heeren) opgegeven, maar de meeste hun ner bleken voor een functie als jurylid bij de K.TK.-wedstrijden niet beschikbaar te zijn. Betreffende een kringen-wedstrijd in den as. winter, besloot de vergadering aan het K.T-K.-bestuur te advisee ren, een uitnoodi- ging van den turnkring Alkmaar e.o. niet te aanvaarden, maar een wedstrijd te houden tusschen Noord-Holland's Zuiderkwartier, den Zaanschen Turnkring en den Kenne- mer Turnkring. De volgende afstandsmarschen zullen op 8 en 22 Mei worden gehouden. In opdracht van de T.C was door den heer B. J. Wieland Los voor de dit jaar te houden gymnastiekwedstrijden een ontwerp ploeg van de Irish League. Het geheele elf tal bestaat dan ook uit spelers, die voor lersche clubs uitkomen. In hoeverre dat een verzwakking ls, zal intusschen moeten worden afgewacht. Men heeft op dat punt in het Vereenigde Konink rijk reeds merkwaardige ervaringen opge daan. Het is reeds meermalen voorgekomen, dat een elftal, geheel uit eigen spelers be staande. waarvan men heel weinig ver wachtingen had, zich toch buitengewoon goed heeft geweerd. Zoo kon nog niet zoo heel lang geleden een sterk Schotsch elftal het op eigen terrein tegen een voor het. grootste gedeelte uit geheel onbekende lersche spelers bestaande ploeg, slechts tot een gelijk spel brengen. Minder bekende spelers, die in een vertegenwoordigende ploeg worden opgenomen, spannen zich dikwijls veel ernstiger in dan sterren, die wel zoo welwillend zijn hun medewerking te ver- leenen. Het zou dan ook stellig verkeerd zijn, deze ploeg van den Ierschen Vrijstaat te onder schatten. Er zitten in het lersche elftal verschillende spelers van do Shamrock Rovers, de club. die dit seizoen het kam pioenschap van den Ierschen Vrijstaat heeft gewonnen en dat reeds eenige seizoenen achter elkaar heeft gedaan. Dit elftal mag men gelijk stellen met een goede derde klas Leagueploeg in Engeland en als men be denkt, welk spel de Engelsche derde en tweede klassers op het veld van Sparta te zien hebben gegeven, dan zal men moeten toegeven, dat het onderschatten van de lersche ploeg verkeerd zou zijn. Er zitten verschillende spelers in de ploeg, die reeds eerder internationaal voetbal hebben ge speeld. De samenstelling van het lersche elftal in den hierboven reeds genoemden wed strijd tegen Spanje is ons op het oogenblik niet volledig bekend, doch eenige spelers uit de ploeg, die naar Amsterdam komt, hebben ook gespeeld in den wedstrijd tegen Spanje, die in April 1931 te Barcelona werd gespeeld en die in een gelijk spel. 1—1, eindigde. Ook dat is overigens een resultaat, dat een goeden indruk geeft van de kracht van de lersche ploeg. Het eenige lersche doelpunt in dien wedstrijd te Barcelona werd gemaakt door Moore, die ook a.s. Zondag van ae partij zal zijn. Wij hebben den indruk, dat het lersche elftal een ploeg is, waarvan een volledig en in vorm spelende Nederlandsche ploeg wel zal kunnen winnen. Maar of aan deze voor waarden zal worden voldaan, moet worden afgewacht. Adam speelt niet mee. wat reeds een groote verzwakking is. Bovendien hebben sommige Nederlandsche spelers in deze week twee kampioenswedstrijden te spelen gehad en men zal dus ook moeten afwachten of ze die zonder kwetsuren zullen overleven Dat zware programma voor sommigen onzer spelers doet het voorts wel eenigszins betwijfelen of de ploeg in staat zal zijn hetzelfde goede spel te geven als b.v. ln de twee wedstrijden tegen België. Dat zijn dus verschillende factoren, die het resultaat van den wedstrijd onzeker maken. De leiding is gelukkig aan bekwame han den toevertrouwd, daar de bekende Belgische scheidsrechter aLngenus zal fluiten. C. J. GROOTHOFF. Radioverslag. De heer H. Hollander za? van dezen wed strijd voor de A.V.R.O.-microfoon weer een verslag geven. We zullen den rust- en eind stand zoo spoedig mogelijk op onze nieuws borden en de andere bekende adressen pu- bliceeren. Zand voortWatergraafsmeer. Zandvoort moet worgen van Watergraafs meer winnen om nog een kans te hebben, voor d<j tweede klasse behouden te blijven, want dan volgt nog een beslissingswedstrijd tegen Alphen. Als Zadvoort morgen dus ge lijk speelt of verliest, dan degradeert zij naar de derde klasse. ingediend, dat na enkele wijzigingen werd goedgekeurd. De voornaamste bepalingen uit de nieuwe regeling lulden als volgt. De 3e graad krijgt één wedstrijd, en wel met voorgeschreven oefeningen, bestaande uit een vrije oefening, laagrek. laagbrug, ringen (dames zwaai, heeren stil), paard, en eer. tremplin-paardsprong breedte. Aan dezen persoonlijken wedstrijd ls een vcr- eenigmgswedstrijd verbonden, waarvoor het totaal van de 5 best geplaatsten uit elke ver eeniging voor den uitslag in aanmerking komt. Voor den len en 2en graad zijn twee wed strijden bestemd, en wel met keuze-oefenin gen bestaande voor dames uit laagrek, brug zonder m- en uitsprong aan de einden, r:*» gen stil, paardsprong. 'remplin breedte (a! deze op den len avond), vrije oefening, brug met ln- en uitsprong aan de einden, ringen zwaai en paard (2e avond)voor heeren uit laagrek. boogbrug, ringen stil. paardsprong, tremplin lengte (le avond), vrije oefening, hoogrek, ringen zwaai en paard (2e avond). Deze wedstrijd is persoonlijk en vereenl- gingsgewijs. Voor laatstgenoemden vorm mogen de vereenIgingen de ploegen geheel vrij samenstellen gemengd uit len en 2en graad. Er worden 2 klassen ingesteld. Elke ploeg moet bestaan uit één deelnemende op elk vol zevental leden van de afdeel ing. met een minimum van 3 doelnemenden. Hot ge middelde cijfer van elke ploeg is voor den uitslag beslissend. Invallers zijn voor deze competitie toegestaan. In elke klasse mag door elke club met meer dan één ploeg wor den ingeschreven. Ook de keuze van klasse is vrij. Persoonlijk (dus m den wedstrijd als graad-wedstrijd) worden le. 2e en 3o prijzen behaald bij resp. minstens 80, 70 en 60 percent Gymnastiek-Landdag te Hillegom. Door de Chr. Rijnschen Turnkring werd op Hemelvaartsdag te Hillegom een landdag georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de vereenigingen D.O.S.. Janh, C.V.L.O, „Hestia" alle uit Leiden. D.O.S. uit Sassen- heim en Jahn uit Hillegom. Onder de vrooüjke tonen der Hillegomsche Harmonie werd in optocht naar het „Hille- gom"-terrein gemarcheerd. De witte pakjes en diverse vlaggen gaven aan den stoet, die ongeveer 600 meisjes en jongens tot 16 jaar telde, een fleurig aanzien. Nadat de voorzitter van den Kring, de heer Da Bruyn ui Lelden, op de gebruike lijke wijze had geopend cn de vaandelgroet was gebracht, werd eenige massa-vrlje-orde- oefeningen uitgevoerd, waarna aan verschil lende toestellen werd gewerkt. Te ongeveer 5 uur werd weder afgemar cheerd. BLOEMEND AALSCIIE GYMNASTIEK- VEREENIGING. De B G. V. begint a.s. Zondagmorgen van half negen tot tien uur weer met haar athletiekbeoefentng op het Brederode-terrein evenals vorige Jaren onder leiding van den heer Verwers, terwijl na invoering van den zomertijd Dinsdagsavonds zal worden ge oefend te 7 uur. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Woensdagavond werd in de badinrichting van den Hoiligehweg te Amsterdam examen afgenomen voor hot. diploma C (Instructeurs) van den Bond. Geslaagd zijn de heeren: J. Bastljn en J .F. van Lunteren. beiden van Rotterdam. Een candldaat werd afgewezen. Haarl. Amst. 'bartier. Bovengenoemde vereeniging hield haar eerste wedvlucht ln dit seizx>en van Roosen daal 95 K M. De uitslag was als volgt: C. Koning 1. 5. 9. 17. 33. 45: P. v. Andel 2, 25. 37. A. Terol 3. 31. 46; P. Kaptljn 4. F v. Kleef 6. 23 32, J. J. Hart Sr. 7. 14; J H. Hart Jr. 8. 27. C. v. Meurs 10, 13. 18. 29; L. Meurs 11. 19. 39, 40. 43. H. C. Gans 20. 14. H. v. Al phen 21. 22, 30, J Pieke 24, N. Peetoom 26. 34. 36. W. V. Kloef 28, J. Radsma 35, I. Heit- lagen 38. 40. 41. Snelheid le duif 1116 meter per minuut. Laatste duif 925 meter. Het Programma voor Zondag. KWEEKSCHOOL—RA P1DITAS. (Dames) Hot pas opgerichte dames-elftal van de Rijkskweekschool zal tegen het dames-elftal van Rapidltas uitkomen. Daar dit laatste elftal momenteel zeer goed speelt, verwach ten wij wel een overwinning van mej. Poor ter C.S. RAPIDITAS—LIJNDEN I (Heeren) Rapidltas speelt een competitiewedstrijd tegen het sterke Lijnden I, dat Zondag jl. slechts met 32 var. Odin won. een resultaat dat Rapiditas indertijd ook behaalde; daar zij thans sterker uit komt (vooral de verde diging Ls nu zeer sterk), vertrouwen wij er op da- Nieuwenburg c.s. minstens een gelijk spel behalen. Vrijwillige Burgerwacht. De Vrijwillige Burgerwacht Haarlem houdt haar algemeene vergadering op Woensdag 11 Mei ln hotel .JLion d'Or". Behandeld zullen worden: Jaarverslag, Rekening en Verantwoording, Verkiezing Bestuursleden enz. Wedstrijden voor Zaterdag. Voor de Haarlemsche Competitie zijn voor Zaterdag a^. vastgesteld SS.H.—Gem. Lyc. B. en Rijks H.B.S.Swastika. Haarlemsche Honkbalcomoetitie. Voor deelneming aan de Haarlemsche Honkbalcompetitie hebben zich aangemeld zes negentallen, n.l. Gem. Lyceum met twee, Oosterkwartier, Rijks H.B.S. Velsen, S.S.H. (Hoogovens) en Swastika, ieder met cca negental.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11