De vrouw in de XXe eeuw. Schoonheidsontwaken. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 7 MEI 1932 EEN PAAR CEKLEEDE ZOMER JAPONNETJES. De beide modellen op de teekening, be doeld voor een paar z.g. meer gekleede zo merjaponnetjes (dus niet direct voor sport of strand) laten duidelijk zien de neiging die er bestaat om de taille-lijn zeer hoog te ma ken. Dit laatste verschijnsel doet zich vooral voor bij de meer gekleede modellen en avondjurken, zoodat men den indruk krijgt van de mode uit het z.g. empire-tijdperk De rok is echter nauwsluitend tot aan de knieën en valt van daar af in godets, klok ken, plooien, enz. De figuur links op de tee- kening stelt voor een japon van groene crêpe de chine met een gedrapeerde kraag. De garneering bestaat uit vele rijen stiksels. De rok is op zij met ingezette, ingerimpelde panden, die met een rijtje heele kleine plooi tjes zijn ingezet. Voor dit model (patroon nr. 12 343) is 3 M. stof van 1 M. breed toereikend. De andere japon is gedacht van violetroode crêpe romain, met een puntvormig boven stuk. De basque is van voren met waaier vormig plissé. De rechte rok verkrijgt van onderen eveneens de noodige ruimte door ingezette, waaiervormige plissés. Ook de mouwtjes zijn geplisseerd. Voor deze jurk (patroon nr. 12.344) is 3.75 M. stof van 1 M. breed noodig. Het. mode-silhouet geeft overigens groote verscheidenheid te zien. In het algemeen kan men zeggen, dat in de sport- en meer gewone modellen de lijn iets rechter is ge worden. Zooals daarstraks opgemerkt, be staat er bij de gekleede modellen en de avondjaponnen een neiging naar de Empire- stijl met. nauwsluitende heupen en een hooge buste-lijn, met gedrapeerde en schouder effecten van boven. Bij verschillende van de nieuwste modellen zagen wij japonnen zon der een bepaalde, nauwkeurig aangegeven taille-lijn. De ceintuur zal minder algemeen worden Maar er is niettemin een voorspelling, dat men binnenkort een ommekeer zal zien in de over de heupen nauwsluitende rok en dat de ruimte van den rok niet meer ter hoogte van de knieën zal beginnen, doch belangrijk hooger. Van deze japonnen zijn knippatronen ver krijgbaar a 75 ct. Postwissel zenden aan: De Beurs. Amstellaan 66, Amsterdam Z. of Giro, Postrekening 71512. Op het strookje nauw keurig vermelden: naam en adres van af zender, nummer van het gewenschte patroon en maat-. Levering binnen 1 week. (De maten van 40 tot 52 kunnen geleverd worden). STROOIEN HOEDJES. Er worden van den zomer natuurlijk aller lei strooien hoedjes gedragen in verschil lende kleuren. Wanneer we dan een strooien hoed van vorig jaar een beetje willen ver maken of moderniseeren, komen we dikwijls tot de ontdekking als we het lint er af halen, dat zoo'n hoedje van naturel strco knapjes vuil of verband is geworden. Daarom gaan we zoo'n wit strooien hoedje opknappen. Kapje en lint moeten er natuurlijk afgehaald wor den en apart gewaschen. Het strooien dopje wordt vervolgens goed schoongeborsield en verfvolger.s met een schuiertje met lauw sop afgeborsteld. We moeten den hoed niet te nat maken, anders gaat hij uit zijn model. Naborstelen met gewoon water. Dit helpt in de eerste plaats om een vuil geworden hoed schoon te maken. Is hij echter geel geworden dan moeten we hem afnemen met een papje van citroensap en het z.g. cremortart. Wij gaan daarbij als volgt- te werk: We beginnen met den rand van een hoed aan den onder kant schoon te maken. Dan nemen we eerst den bol, werken daarbij van uit het middel punt in steeds wijder kringen naar beneden tot aan den rand en nemen vervolgens den bovenkant van den rand onderhanden. Als de hoed op die manier heelemaal met 't papje is ingesmeerd, moet hij in de zon te drogen hangen. Is hij goed croog. dan afborstelen, eerst droog, daarna met eenigszins vochti- gen borstel INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. DE KNETTERFIETS. U kent ze natuurlijk allemaal, de hakke- poef. die aan menigeen heel wat gemak geeft omdat ze het vermoeiende tegen-wind-in trappen opheft, en toch het zeer goedaardige uiterlijk van een gewone fiets heeft behou den. Want al mag nu een „echte" motorfiets nog zoo bezongen worden door de vaak jeug dige, mannelijke eigenaars, de meeste men- schen schrikken voor het gedender en het machtige uiterlijk dezer vehikels terug, ter wijl zij voor dames gebruik niet veel in trek zijn. Nee. dan de knetterfiets. die officieel de plof fiets" schijnt te heeten, wat me een meer dan komiek woord toeschijnt. Enfin, la ten we maar blij zijn, dat het niet plofrijwiel" is, wat nog komieker zijn zou, maar wat lo gischer schijnt, omdat de officieele verorde ningen en wetten zich niet inlaten met fietspaden en gestolen fietsen, maar met rijwielpaden en ontvreemde rijwielen. Terwijl toch het woord fiets zoo'n buitenge woon aardig voorbeeld is van een nieuw woord, ontstaan uit het volk zelf. De knetterfiets is er hier aardig ingeko men: menige bestelf iets kart met een flink vaartje over den rijweg, terwijl vroeger een zwoegen tegen den wind op, liefst met een groote mand voor op het stuur, heel wat energie vorderde. De vischboer rijdt er op. de oude heer die renteniert, de loopjongen uit de apotheek en de knecht uit de dames modewinkel; verder de verpleegster en de huisbezoekster, de toerende dame en de dikke meneer, die er mee naar zijn werk rijdt, en een hekel heeft aan een stevige trap op de gewone fiets, omdat hij zoo dik is: en die zoo dik geworden is, omdat hij altijd al zoo'n hekel heeft gehad aan een stevige trap op de fiets. Het schijnt, dat er hier in het westen van ons land meer gebruik van de knetterfiets wordt gemaakt dan in het Oosten; het is natuurlijk ook mogelijk, dat de verhouding percentsgewijze wel dezelfde is. maar dat het veel geringere verkeer in het oosten ook een kleiner aantal knetter fietsen vertoont. Eén ding heb ik bepaald op ze tegen: door dat ze op den- grooten weg rijden en niet op het fietspad brengen ze de andere fietsers in de war. Allereerst al door hun grootere snelheid. Wie ze in druk verkeer ontmoet hoort ze vrijwel niet, en omdat ze er als fiet sen uitzien, zijn we er vaak niet voldoende op verdacht, dat ze' met een flink gangetje naderbij komen, zooals een juffrouw onder vond, die op het Plein zóó schrok van een bakfiets met motor, die onverwacht op haar af kwam, dat zij een gevaarlijke zwenking maakte en nauwelijks aan een aanrijding ontkwam. Bovendien hebben ze met hun deftige num merbord een allure van motorfiets, die hun 't. spijt me het. te moeten zeggen niet staat. Wie ze inhaalt op een weg met aanslutiend fietspad, komt licht in de war met het be grip fiets of motorfiets, zoodat hij ze links wil inhalen, dus zelf ook den rijweg opgaan wat lang niet ongevaarlijk is. En om u eerlijk de waarheid te zeggen kan ik ze bepaald niet uitstaan, als ik cp mijn eigen fiets tegen een straffen wind moet optornen, zoo nu on dan het gevoel hebbend alsof ik nauwelijks meer vooruit kom. terwijl zoo'n broertje van mijn eigen vehikel me glorieus en makkelijk voorbij tuft met een constant vaartje van twintig kilo meter. alleen door dat platte geval op de bagagedrager, of waar het dan ook zitten mag. Dat is een oneerlijke concurrentie, die de eene soort de andere aandoet, waar mijn rechtvaardigheidsgevoel tegen op komt. Nog erger wordt het straks, wanneer de electrische fiets in gebruik wordt genomen: dan hebben we niet eens meer het geknetter oftewel het geplof, oftewel het gehakkepoef. om ons tenminste nog het idee te geven dat er heel wat gezucht en geblaas noodig is, om ons zoo glorierijk voorbij te rijden. Nee, dan komt die fiets ons listig besluipen, en lapt ons, eigen oude karretje met een kinderach tig gemak en zonder eenige herrie van: 't kost me toch wel enorme inspanning. Stel u voor, steeds freewheelen, dus altijd de heuvel afgaan, nooit er tegenop, en dan nog geïuischloos ook! 't Is meer dan erg. En om het nog mooier te maken: wanneer wij dan 's nachts slapen om een beetje te bekomen van al het trappen en de inspan ning die er mee gepaard gaat, staat die stie keme electrische fiets zich vol te proppen als de eerste de beste Hollebollegijs, om 's mor gens ons met nieuwen moed geluidloos en zonder inspanning voorbij te karren- Dat lijkt op verraad'. E. E. J.P. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. GEHAAKTE EN GEBREIDE ZIJDEN BLOUSE. Dit is een van de aardige zelfgemaakte blouses, die we op het oogenblik zoo goed kunnen gebruiken. Als materiaal nemen we glanzende zij, wit of een lichte kleur. De boord en de boordjes aan de mouwen zijn gebreid, verder is de blouse gehaakt, In twee soorten steken, waarvan ik er één aan de fantasie van de lezeressen overlaat en waar van de andere, voor de pas. dicht moet zijn, dus heelemaa: stokjes of heele maal vasten. De eerste steek kan bij voorbeeld ziin: drie stokjes, drie los sen. In dit geval wordt de blouse erg poreus. Wie dat niet wil, kan één stokje één losse haken, of één vaste één l»>sse. Dit aardige tennlspakje heeft vóór. dat de rok eigenlijk broek-rok is. wat bij het ten nisspel wel zeer gemakkelijk is. Het kleedje is van toile de soie en het helder wit con trasteert aardig met het wollen jasje van blauw of rood. De bonte sjaal geeft voorts nog iets nonchalants cn sportiefs. Het patroon kost f 0.75 en is verkrijgbaar in de maten 88, 96 cn 104 c.M bovenwijdte, bij de „afdeeling knippatronen", Uitgevers maatschappij „De mijlpaal", Postbox 175, Amsterdam. Giro 41632. Wij verzoeken onze lezeressen vriendelijk, vooral niet te vergeten om de maat van het model tegelijk met het nummer 6666 op te geven. Een beetje hol moet het wel worden, om het verschil te krij gen met de pas. We beginnen voor- en achterpand met de boord, die we breien twee recht twee averecht, en die ongeveer 15 c.M. hoog moet worden. We hech ten aan het einde niet af, maar ha ken de iteken stuk voor stuk van den breinaald af. Meet zelf hoogte en breed te, hoogte van de armsgaten enz. Knip des noods eerst een papoeren patroon. Maak vooral de vierkante halsopening niet te wijd. Hef boordje van de mouw breien we weer twee recht, twee averecht, ongeveer 5 c.M. hoog. We haken dan het mouwtje in de holle steek en maken het dadelijk boven de boord zoo wijd als het van boven zijn moet. zoodat het een beetje overvalt. De kap moet vooral niet te hoog worden. Tenslotte haken we vijf langwerpige stuk jes in vasten, 4 a 10 c.M.. die in het midden bij elkaar genomen worden cn zetten drie van deze strikje svoor op de blouse en op het boordje van elke mouw ook één. Het is aardig o mvand ezelfde zij een muts bij de blouse te haken of te breien. MIES BLOMSMA De vrouw in de koloniën. Zooals dc milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik toovcren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zij''-Crënic een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 20—3045 en 75 cent. Sinds enkele maanden bestaan er vereer.i- gingen van huisvrouwen in Batavia en Soe- rabaja, nadat Indië reeds eenige jaren zijn Vrouwen kiesrechtvereeniging heeft, en de vrouw op het kantoor er ook reeds lang haar intocht deed. Beide nieuwe vereenigingen hebben dadelijk een orgaan opgericht, dat een band vormt tusschen de leden, en dezen voorlichting geeft op elk gebied, dat de huis vrouw bestrijkt als echtgenoote. moeder, consumente. werkgeefster en leidster van haar personeel, gastvrouw, maatschappelijk werksterexcusez du peu. Recepten en modellen van kleeding. wenken op hygenisch gebied en dat van zuigelingenzorg, raad om trent inkoopen en omgang met haar bedien den, omtrent woningbouw en versiering van haar huis en tot ontspanning nog wat lec tuur over Holland, ontleend aan de Neder- 'andsche bladen. Werkelijk de redacties doen haar best en juist in een tijd. dat de huis vrouw in de koloniën met minder personeel zuiniger zal moeten leven, zullen de mede- deelingen cn raadgevingen omtrent tijdbe sparing en bezuiniging zeer welkom zijn aan de vrouwen, die ver van het vaderland leven in een andere maatschappij, waar zij vele hulpmiddelen missen, welke in eigen land bij haar bestaan schijnen te hooren. Misschien zullen zelfs dc vrouwen op buitenpasten nog meer genieten van de nieuwe saamhoorig- heid tusschen de huisvrouwen in de koloniën dan de vrouwen in de groote plaatsen, waar men zich minder heeft te behelpen, gemak kelijker alles kan krijgen, wat voor de dage- lijksche behoeften van de huishouding on misbaar Is. Of zou daarvoor, wat in be doelde bladen wordt verteld, weer te veel zijn berekend op den toestand in de steden, waar de huisvrouw het initiatief nam tot organi satie? Het feit zelf, dat de huisvrouw zich orga niseert, wijst reeds op een nieuw stadium in haar ontwikkeling. Van de periode der pio niers is men gekomen in die van de gemeen schap, welker leden tijd hebben te vergade ren en zorg te schenken aan medemenschen In het Aprilnummer van „De Huisvrouw in Tndië lazen we een oproep van het bestuur om steun te verleenen aan het „Tehuis voor Werkloozen" van het Leger des Heils. be stemd voor Crisisslachtoffers. die tijdelijk zonder huisvesting en zonder inkomen zijn.„ Dit beteekent. dat de huisvrouw in Indië steun wil geven aan sociaal werk, reeds in deze richting haar medewerking schenkt. Geen wonder: gedeeltelijk zullen de slechte tijden, welke Indië doorleeft den band ver sterken tusschen alle vrouwen, die daar wo nen. hetzij zij als echtgenoote haar man zijn gevolgd en hem terzijde staan, hetzij zij zelf werk hebben gezocht in de tropen. Gedeeltelijk is er onder de vrou wen in Indië reeds lang een andere geest gekomen, dan die. welken een lady Raf fles vond. toen zij daar haar pionierswerk begon, en haar zusteren als het ware zelf respect leerde onder een klimaat, dat velen den moed had benomen, zich zelfs maar te kleeden, laat staan de huishouding te doen Er hebben heel wat invloeden gewerkt, voor dat de vrouw in Indië een Vereeniglng van Hulsvrouwen ging oprichten, maar de oprichting van scholen voor de inlandsche meisjes beteekende sociaal werk en het huis- houdonderwijs in Indië nam reeds een groote vlucht. Toen we tijdens het Congres voor Vakop leiding de tentoonstelling op het gebied van huishoudonderwijs bewonderden, trof ons ook de beteekenis van het huishoudonderwijs in Indië. maar we hoorden de klacht, dat de noodzakelijke bezuinigingen dit alles zouden stopzetten. En op de vergadering van den Vrouwenraad bood een lid van het H B. der Ver. tot oprichting van Jonge Vrouwenscho- len -in Ned. Indië ons een circulaire aan, ter lezing. Het was een krachtig beroep op parti culieren steun, om het werk der vereenlging te helpen in stand houden. Gelet op de vele aanvragen tot opneming in de Julianastich- tlngen. achtte men spoedige financieele hulp gebiedend noodzakelijk. De Juliana-stichtingen hebben in den loop der jaren vele meisjes van Nederlandschen stam onderwezen in de huishoudelijke vakken en zóó opgevoed, dat zij, hetzij als moeder hetzij als werkende vrouw in de Indische maatschappij een nuttige plaats bekleeden. zoo bleek o m. uit de circulaire, welke het be treurde. dat het mooie werk zou moeten wor den ingekrompen, indien de hulp uitbleef. Se cretaresse der vereenigir.g is mevrouw L. van Woerden-Joh an issen, Haanplein 17 Den Haag, die zeker nadere inlichtingen gaarne geeft. Maar naast het onderwijs aan het Indische meisje heeft zeker veel goed gedaan het on derwijs aan de Hollandsche vrouw, die naar Indië gaat aan de Koloniale school voor vrouwen en meisjes in Den Haag. De school is gelukkig geen onbekende meer, noch Sn Holland, noch in Indië, en al heeft zij altijd te kampen gehad met. moeilijke financieele omstandigheden, al lijdt zij thans ook onder de malaise, zij zette en zet haar werk voort in een geest, die van veel beteekenis is voor de toekomstige huisvrouw in Indië en de ver houding tusschen de verschillende bewoners van ons Indië. Het bestuur van die school heeft niet weinig bijgedragen tot de oprich ting van tropische cursussen voor verpleeg sters. Ook dit pas begonnen werk, dat nieuwe horizonnen opende, is voorloopig dupe van de crisis, maar wie niet wanhoopt aan de toekomst, zal dankbaar zijn, dat reeds de weg is gevonden. Toen onlangs de koloniale school volgens de gewoonte een cursus eindigde met eenige feestelijkheid werd daar door een vrouw, oud-leerlinge der school gesproken over de werkende vrouw in Indië. Zij rekende daar onder voor een groot deel ook de hulsvrou wen. die op buitenposten pionierswerk heb ben te doen. en zich moeten weten te behel pen. Maar zij gewaagde ook van het harde werken van zoo menige vrouw, die niet al leen voor zichzelf den kost moest verdienen als typiste, of in eenig ander beroep, maar dikwijls nog voor familie heeft te zorgen. De presidente herinnerde in haar afscheids woord tot de leerlingen, die straks in de In dische maatschappij zouden komen, dat zij daar een verantwoordelijkheid zouden heb ben, dat zij voor zichzelf in Indië veel geluk kiger zouden zijn, als zij niet in genot al leen haar taak zochten, maar beseften, dat zij haar man tot steun konden zijn. haar personeel konden opvoeden, en.... zich aan maatschappelijk werk wijddenZij legde vooral den nadruk op de taak der moeders, die gelukkig getrouwd zijn. om de eenzame werkende vrouwen een thuis te bereiden in haar woning, iets voor haar te doen. die zich geen ontspanning kunnen veroorloven, om dat al haar verdiensten bestemd zijn voor onderhoud van zich zelf en haar familie. Een mooie gedachte welke uit den aard in de be knopte verslagen over dien middag niet tot haar recht kon komen, maar welke getuigt van vertrouwen in de vrouw in Indië. Nu daar twee vereenigingen van Huisvrouwen zijn. meenden we dat die woorden ingang konden vinden. Heeft niet leder Nederlander verwanten in Indië. EMMY J. BELINFANTE. de kLoderen Een stem zegt het opeens, luidop lachend in de huiselijke stilte van de kamer „Dat zijn dus dc kinderen, die wij waren" en heusch, het is geen aanstellerij en geen sentimentali teit van mij, maar die harde stem breekt be paald even het teere weefsel van mijn eigen weemoedige, misschien wel een beetje scn- tlmentecle, maar in allen gevalle prettig- sentimenteele stemming, waaraan ik het laatste kwartier met welbehagen en zelfvol doening had zitten weven. Toch dc woorden zijn niet dwaas, als ze tot mij doordringen, en ik ze wik en weeg ln mijn gedachten: ze drukken eigenlijk mijn overpeinzingen precies uit. maar ze worden zoo bot. zoo hard. zoo nuchter gezegd' De kinderen, die wij waren! Ik zak weer soezerig terug in mijn stoel en in mijn schoot schui ven een stapeltje kieken ritselend door el kaar en mijn hand strijkt er even over met een sentimenteel gebaar Het Is zoo vredig en stil, en het is zoo prettig om eens een beetje melanchollekjes te peinzen, en de haard knapt zoo lekker, en ik vind die uit drukking eigenlijk zoo verschrikkelijk aar dig: de kinderen die wij waren En ik til mijn beenen en mijzelf uit miln stoel, en ga achter mijn schrijfmachine zit ten schrijven over de kinderen, die wij waren, omdat de uitdrukking toch eigenlijk tr aar dig is om er niet di titel van een artikeltje van te maken. Zakelijk, en opeens nuchter zit ik er, maar iets van de heerlijke loome stemming van daar straks is toch noe achter in mijn hoofd blijven hangen, om zich weer verder uit te breiden, zoodra ik hem er do kans toe geef! De kinderen, die wij waren danHoe kwam ik er ook weer aan? Ach ja we zaten bij het vuur. en opeens, niemand wist precies waar vandaan, kwamen er portretten en kiekjes en verhalen van vroeger, toen we rog kinderen waren, cn de portretten en dc ver halen werden doorgegeven cn we bekeken allemaal de portretten een beetje geroerd, omdat wij dat nu geweest, waren, cn wc 'na men allemaal «ïe verhalen even koesterend tusschen onze handen, en hle'.den ze vast. omdat ze zoo verschrikkelijk aardig waren.cn het. zoo nrofti<r was om tc weten, dat Je als k'.nd zulke grappige, en lieve, en knappe din gen gezegd cn gedaan had. We zochten alle maal onze eigen portretten uit den grooten hoop. stiekem, zoodat de anderen het niet merkten, omdat het zoo dwaas leek, en wo bezagen zc allemaal stilletjes nog eens oen tweeden en een derden keer, cn keken vra gend en een beetje verwonderd in de heldere, ronde oogen van het kind, dat, we geweest waren. We vonden net allemaal pre* tig om een verhaal over ons zelf te hooren, al lieten we het niet merken, en we zochten allemaal ten slotte onzen toevlucht tot ccn beetje milden spot, omdat we een klein beetje ver legen waren met onze vcrleedering over ons zelvcn. En toen viel er langzamerhand een stilte, en we soesden weg. cn we dachten allemaal aan ons zelf van vroeger en voel den verwondering, omdat een kind zoo ver dwijnen kan, omdat er zoo weinig over kan blijven van een paar mollige kinderknuistjes, omdat er zoo'n heel andere uitdrukking in een paar glasheldere, ronde, tegelijkertijd hulpelooze cn volkomen vertrouwende kin- dcroogen kan komen liet vuur knapte, en in de kamer hingen tientallen gedachten, als voelbare, tastbare aanwezigheden. Ze -va- ken uit de peinzende oogen, uit de glim lachen om de monden En toen zei iemand de woorden, die wel een beetje hard vielen in die stilte, maar die toch zoo aardig waren: de kinderen, die we waren! En ik weet het, ik niet alleen, maar zij ook, hadden het gevoel van een oneindig verlies. Een verlies van zooveel fr'schheid, zooveel onwankelbaar geloof, zooveel onwrik baar vertrouwen, zooveel onbewuste illusie, zooveel van de mooiste dingen die er zijn. en die onherroepelijk verloren waren gegaan.. Terwijl ik mijn handen even laat rusten, kruipt alweer die stemming naar voren, en vangt mij in zijn netten. Tk doezel weg. stil en ccn beetje sentimenteel en voortdurend heb ik het gevoel, of ik ln mijn eigon k'nder- oogon kijk. Ze zeggen veel. en zc vragen veel, en Ik kan het nog maar half verstaan, om dat ik allang die ik niet meer bon. Maar toch er is iets. dat ze zoo duidelük zieren, dat ieder het moet verstaan, en dat is dit: laat mij, en laat alle kinderen .zoo lang mo gelijk kinderen zijn. Laat hen de mooie d'n- gen, waarin ze gelooven. zoo lang mogcliik. laat het vertrouwen, dat r* hebben, zoo lang en zoo onwrikbaar mogelijk bezitten, laat hen de illusies, die ze zoo onbewust bezitten, dat ze ze niet diep wegstoppen, maar ze open en bloot voor ieder te zien leggen ln hun oogen. zoo lang mogelijk houden. Ze zullen ze verliezen, één voor één. maar het kan nooit Iaat genoeg zijn En misschien zullen ze, als zc zc lang behouden, er één kunnen bezitten tot hun dood. en dan zal hun leven heel wat makkelijker zijn. Want een mensch zonder Illusies is een arm mensch. De stemming van daar straks heeft mij al weer heelemaal gevangen, en ik soes alweer, blij, dat ik tenminste even mljzelve ge dwongen en dit verteld heb. Misschien dat u nu al bezig bent op te staan, en in uw kast te zoeken naar oude portretten en in uw ge heugen naar vergeten verhalen, en dat u straks zult zitten met uw handen in uw schoot, half sentimenteel, half spottend, om dat het zoo vredig is in de kanr-r. omda*. er zooveel gedachten hangen, en omdat u zoo vertcedcrd zit te denken over het kind, dat u was! t» WELLY VAN DER TAK, u

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 19