De toestand in het Visscherij-bedrijf, FABER'S TAPIJTHANDEL WONINGINRICHTING EN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 14 MEI 1932 UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN MEDEDEEETNGEN. a 60 Cts. per regel. De vischhandelaren tegen het weren of belasten van buitenlandsche visch. Verlaging van de diverse lasten. Exploitatie van de vischhallen in handen van particulieren De Nederlandsche pers was Donderdag Jl. opnieuw uitgenoodigd in IJmuiden te ko men om haar licht op te steken over den toestand in het visscherijbedrijf. Vorige week bij de reeders, nu bij den vischhan- del. De vischhandelaren meenden dat zij in dezen tijd van malaise en verwikkelingen ook hun standpunt kenbaar moesten maken om te voorkomen, dat de pers in deze aange legenheid eenzijdig zou zijn ingelicht. Na een lunch in het Augusta-Hotel wan delde het gezelschap naar de zoogenaamde „Bult", dat is de historische plek bij de oudste sluis, waar thans de loodsbooten cn slecpbooten gemeerd liggen. De secreta ris der vischhandelvereeniging wees er ons op, hoe in de negentiger jaren hier de vis- schersschepen kwamen, de sloepen en de kotters, die dan soms tot een totaal van 50 in het toeleidingskanaal lagen. Tegen het duin stond het afslaggebouw, waar dc visch werd verkocht en daartegenover een café waar het altijd druk was en waar zeer veel werd verhandeld. De visschersschepen moesten echter uit het kanaal bij de sluis verdwijnen omdat zij het scheepvaartverkeer belemmerden. Daar om werd de visschershaven gegraven. Men wees er dan ook nadrukkelijk op. dat de vis schershaven niet in de eerste plaats is ge graven om het visscherijbedrijf. maar opdat het verkeer met zeeschepen door het Noord zeekanaal ongehinderd plaats kon hebben. De lasten die hier dus op drukken, mochten dan ook nooit op het visscherijbedrijf en visohhandel verhaald worden. Na een korte wandeling door den visch- handel, waar met het oog op den Donderdag al een zeer benauwende stilte heerschte, werd het gezelschap in de vergaderzaal der vischhandelvereeniging door het geheele be stuur. bestaande uit de heeren K van Pel. voorzitter. A. F. C. Bückman. secretaris, J. L. Uitzinger. penningmeester en P. Dekker. K. Wijnschenk en A. Goldbohm, leden, ver welkomd. De voorzitter zeide dat nu de te IJmuiden gevestigde reederijen hot van groot nut ge oordeeld hadden de Nederlandsche pers te wijzen op den meer dan hachclijken toe stand in hunne bedrijven, ook do vischhan delvereeniging hot noodzakelijk had gevon den de pers eenige inlichtingen to verstrek ken bekeken van handelsstandpunt. De meeningen van reederlj on handel loopen in dezen nog al eens uiteen en de opi nie van den handel is zelfs dat bij tegemoet koming van sommige wenschen van de ree- derij deze binnen korten tijd meer kwaad dan goed zouden uitwerken. Als voorbeeld werd gewezen op het ver zoek der reeders om op alle door het buiten land aangevoerde visch een invoerrecht van 10 pet. te heffen. Bij doorvoering van dezen maatregel zouden tegenmaatregelen niet uit blijven en zou zeer zeker de uitvoer van pe kel- en versche haring benevens versche visch naar Duitschland nog meer in hot ge drang komen En wat zou in België gebeuren, vroeg de heer van Pel, waar nu reeds door reeders en opvarenden wordt aangedrongen op bescherming hunner belangen door mid del van contingenteering. De handel is bovendien langzamerhand aangewezen op aanvoer van visch door bui tenlandsche vaartuigen en dagelijks wordt uitgezien naar de zeer goede kwaliteit Deen- sche schol. Aanvoeren van IJslandsche visch- soorten zijn eveneens ten zeerste gewenscht, mede voor het vasthouden der handelsrela ties wat toch ook voor de te IJmuiden geves tigde reeders een belangrijke factor is. Hieruit blijkt dus dadelijk, hoezeer een sa menwerking, althans een gezond overleg tus- schen heide groepen gewenscht is evenals ln Duitschland. waar voortdurend door reederij en handel wordt samengewerkt. Ook van Regeeringszijde wordt deze sa menwerking niet in de hand gewerkt, daar bij het instellen van de Staatscommissie in Juli 1931 wel een vertegenwoordiger van de reeders werd aangewezen (die zich inmid dels heeft teruggetrokken) terwijl een be langrijke groep als de handel geheel werd genegeerd. Om een beeld te geven der ontwikkeling van IJmuiden als handelsplaats moeten wij er in de eerste plaats op wijzen dat IJmui den groot is geworden door den afzet van visch naar het buitenland, voornamelijk naar Duitschland. Engeland en België, later ook naar Zwitserland en Frankrijk. Wat de han del op Duitschland betreft, ligt IJmuiden zeer gunstig ten opzichte van het industriegebied Rijnland cn Westfalen. waar een belangrijk débouché werd gevonden voor de z.g. volks- visch. Vóór den oorlog was de export naar deze gebieden mogelijk door de billijke spoorrecht-tarieven. Te hoogc vrachtprijzen. Een mand visch inhoudende netto 50 K.G. werd vóór den oorlog (ijlgoed tegen vracht- goedtarlef) als wagonlading voor 1 Mk. tot Keulen. Dortmund, Essen en omringende plaatsen vervoerd, terwijl de vracht thans bedraagt per wagonlading circa f 2 en per stukgoed omstreeks f 3 per mand. Van We- sermünde en Cuxhaven af zijn deze goed- koope vrachten naar genoemde gebieden ge handhaafd, en is het dus gemakkelijk ver klaarbaar dat met dergelijke verschillen een geregelde handel van IJmuiden uit vrij wel onmogelijk werd. Hierbij moeten wij nog opmerken dat de vracht van Ostendc naar Keulen thans nog omstreeks f 1.20 oer mand bedraagt Het heeft den handel in 1923 bij het af sluiten van het handelsverdrag met Duitsch land zeer onaangenaam getroffen dat de Nederlandsche Regeering met de belangen van den vischexport geen rekening heeft ge houden. Toen naar aanleiding daarvan een deputatie uit ons bestuur het Departement zoo vrij was daarop te wijzen, moest zij het teleurstellende antwoord ontvangen dat wel iswaar het Verdrag nog niet onderteekend, doch een aanvulling niet meer mogelijk was. Door het invoeren van de z.g. „Ausglelchs- steuer" a 2 pet. van de waarde der te impor teeren visch, en ten overvloede nog de zeer beperkte deviezen, is thans van handel met Duitschland practisch geen sprake meer. Frankrijk. Door de belemmeringen van den handel met Duitschland wist de handel zich een afzetgebied te veroveren in Frankrijk en den Elzas, hetgeen natuurlijk met veel moei te en groote kosten van den handel gepaard ging. Ook dit terrein moesten wij grootendeels verliezen door verhooging van invoerrechten (voor fijne visch (tong. griet, tarbot) van 34 frs. op 100 frs. per 100 K.G bruto, en voor de gewone vischsoorten van 34 frs. op 60 frs. per 100 K.G.) Dc handel die ons nog restte, werd tenslotte nog meer in het gedrang gebracht door con- tingenteeringen van den invoer van alle vischsoorten. In de meeste gevallen bleven de pogingen, door de Regeering op onze verzoe ken gedaan, zonder succes, maar moeten wij als uitzondering memoreeren dat door het optreden onzer Regeering en van het Ge zantschap te Parijs de contingenten voor Ne derland zoo gunstig mogelijk werden ge steld Ware dit niet geschied, zoo zou de z.g. kustvisscherlj" hier reeds langen tijd zijn lam gelegd. De handel op den Elzas was uiteraard toch reeds ongeregeld, daar alleen bij spotprijzen ecnige handel op dit gebied mogelijk was, hoofdzakelijk in verband met de hooge vrachten. De vracht van de Duitsche havens af is circa 3.50 Mk. terwijl deze van IJmuiden uit ongeveer f 7 per mand bedraagt. Dat dit enorme vrachtverschil, onzen handel buiten gewoon bemoeilijkt, ligt voor de hand, te meer waar b.v. een artikel als „merlans", waarvan de doorsneeprijs circa f 5 per 50 K.G. bedraagt, alleen de vracht en embal lage bijna 200 pet. van de waarde van het artikel uitmaken, terwijl dit voor de Duit sche havens 50 a 70 pet bedraagt. Engeland. Toen de groothandel op Duitsch land om de genoemde redenen verliep, mocht de hier gevestigde handel zich er in verheu gen dat een gerégelde handel op Engeland gehandhaafd kon blijven. Tot ook deze on mogelijk werd door de depreciatie van het pd.st. cn daarna, ten. overvloede nog door de heffing van invoerrechten len .bédrage, van 10 pc.t. van de waardot der in dit* Iahd -Ln te voeren visch. België. Het ls bekend dat 'voorheen een aanzienlijke ongeregelde verkoop van visch naar dit land plaats vond en dat daarnaast een zeer belangrijke, consignatiehandel op dit gebied werd gedreven, hetgeen vooral voor de reederijen bij groote aanvoeren steeds een voordeel is geweest. Deze' beide takken van handel zijn onder de huidige omstandigheden ongeveer niet meer moge lijk, daar België door bijna alle buitenland sche visscherijhavens dagelijks met visch wordt overvoerd, voornamelijk omdat door dit land nog geen al te drastische maatrege len om den invoer te beperken werden ge troffen Naar wij evenwel uit de bladen vernemen, bestaat thans ook daar een streven om de invoeren te contingenteeren. Nederland. Aan de hand van de gebleken toename van het vischverbruik in het bin nenland, zou men geneigd zijn te denken dat dit van groot voordeel zou zijn voor de te IJmuiden gevestigde handelaren. Dit is evenwel niet het geval, daar de meeste win keliers van eenige beteekenis in den lande, Ja zelfs vischventers per auto naar IJmuiden komen, om hier de enkele manden visch die zij noodig hebben zelf in te koopen en te vervoeren. Ook voor ons land worden door den gevestigden handel moeite noch kosten gespaard om de consumptie van visch zoo veel mogelijk te vergrooten, en is het daarom te meer te betreuren dat de bonafide han del door deze beunhazen (gelegenheidskoo- pers) zoo gedupeerd en benadeeld wordt. Waar Ls het trouwens mogelijk dat in verkoopplaatsen ten dienste van den groot handel iedereen voor elk willekeurig luttel bedrag inkooper kan zijn? Indien hiertegen geen maatregelen worden getroffen, wordt de groothandel op zij gedrongen, en mogen de reederijen er wel van doordrongen zijn dat zonder dezen groothandel ook hun be staan geheel onmogelijk wordt. Een ernstige belemmering voor den bin- nenlandschen handel blijft ook de te hooge spoorvracht. speciaal voor plaatsen in de ver afgelegen provinciën. Wij willen deze uiteenzettingen besluiten met vermelding nog van de navolgende wen schen van den handel: 1. Overleg tusschen Staatsvisschershaven- bedrljf, handel en reederij. (Als voorbeeld noemen wij de samenwerking der verschil lende bij visscherij en vischhandel betrok ken categorieën in Duitschland). 2. Ruimere aanvoeren der door den handel gevraagde soorten. (Door onze reederijen worden b.v. IJslandsche vischsoorten. juist in den tijd als die gevraagd worden, niet aangevoerd). 3. Verlaging van diverse lasten (precario, pakhuishuren etc.) (Momenteel bedragen deze lasten circa het dubbele van vóór den oorlog). 4. Protesteert de handel tegen het weren of met invoerrecht belasten van buitenland sche visch. (Om den handel nog eenigszins gaande te kunnen houden, is vrije invoer van buitenlandsche visch beslist noodzakelijk daar anders de voor den handel nog overge bleven relaties ook verloren zullen gaan). 5. Verbetering van de kwaliteit en verla ging van den prijs van het ijs. (In de nabu rige landen bedraagt de gemiddelde prijs circa f 9 per ton, tegenover te IJmuiden f 13 6. Exploitatie van de vischhallen alhier in handen van particulieren. VOOR DE PINKSTEREN. PROFITEERT nu nog. zoolang dc voorraad trekt, van onze BUITENGEWONE AANBIE DING COLBERT COSTUUMS vanaf 24.50. Wilt U beslist iets goeds? Vraagt naar ons kwalitcitscostuuni van. 27-50. Maatwerk gelijk! Te betalen vanaf 0.50 per week. Pracht collectie REGENJASSEN, DEMI'S JONGEHEERENKLEEDING. Wij leveren desgewcnscht ook naar maat. Vraagt onze stalencoflectie. Bij aankoop van een COSTUUM of JAS een schitterende ZELFBINDER CADEAU. W. Christiaans' Goederenh. N.V. Zaanenstraat 1, Haarlem-Noord Telefoon 16620. Zomerkade 53, Haarlem-Oost Telefoon 13250. ALTIJD BETER. ALTIJD GOEDKOOPER. SPORT EN SPEL LAWNTENNIS. LACOSTE TREEDT WEER OP. In een Frankrijk-Engeland ontmoeting. Op 21 en 22 Mei zal in het Stade Roland- Garros een match gespeeld worden tusschen de L.T.C. de France en de Int. L.T.C. of Great Britain (Tel.) René Lacoste zal als aanvoerder der Fran- sohen meespelen. In deze wedstrijden, «uilen twee groepen spelers van onder enbpve.n de 40 jaar elkaar bestrijden. In de laatste .groep ontmoeten twee bondwsvoorzitters, elkaar n.l. Sir Leo Lyle en Pierre Giliou De ploegen zijn als voLgit samengesteld: Engeland: beneden de 40: Austin, Perry, Gregory, Lee, OUyf, Andrews en Collins; boven de 40: Kingscott, Dixon, Gilbert, Sir Leo Lyle en Wallis Myers. Frankrijk: bensden de 40: Bernard J. Bo- rotra, Boussus, Brugnon, De Buzelet, Cochet, Fe ret, Geniten en Lacoste; boven de 40: Blanchy, Dupont, Gillou en Samazcnith. DAVIS CUP. Engeland leidt met 20 tegen Roemenië. In het tournooi om den Davis Cup verloor Mishu (Roemenië) van Perry (Engeland) 60, 61, 61. In het tweede enkelspel werd de Roemeensche speler Poulieff geslagen met 7—5, 7—5, 6—1. ItaliëSpanje. De' Davis-Cup-ontmoeting ItaliëSpanje zal plaats hebben van 15 tot 17 Juni. Polio zal niet meespelen. In zijn plaats zal uitko men Palmieri, Nederlaag van dc Hollanders Polen leidt met 20. Onder begunstiging van prachtig voorjaars weer had te Warschau Vrijdag voor meer dan 5000 toeschouwers de Davis-Cup-ontmoeting PolenNederland plaats. De Polen slaagden erin onze landgenooten Timmer en Hughan te verslaan, zoodafc de Poolsche ploeg thans de leiding heeft met 20. Ondanks zijn goede spel bleek Timmer niet opgewassen te zijn tegen zijn Poolschen te genstander Tloczynski, die hem versloeg met 7_5, 6—3, 6—4. Het tweede enkelspel ging tusschen den Ne der landschen speler Hughan en den Pool Max Stolarow. Deze laatste sloeg onzen land genoot met 68, 6—2, 57. 60, 6—0. Sto larow was buitengewoon goed op dreef en gaf vooral in de tweede helft van de match uit muntend spel te aanschouwen. Nader kan nog worden gemeld, dat Tloc zynski in de - match tegen Timmer tactisch en technisch volmaakt spel te zien gaf. Ook het spel van den Nederlander was eerste klas: Timmer moest echter het onderspit delven van zijn voortreffelijken tegenstander, die ook physiek in betere conditie was dan onze land genoot Hughan, van wie men op tennisgebied groote verwachtingen mag koesteren, toonde zich tot de derde set een uitstekend speler, doch Stolarow drong hem door regelmatig baselines pel met groote balvastheid in een zichtbaar defensieve positie. Van de vierde set af verbeterde het spel van den Poolschen speler tot den hoogs ten vorm en liet Hughan door scherp geplaatste forhandarives niet aan het woord komen, PINKSTERWEDSTRIJDEN VAN DE II.L.T.C Gelijk andere jaren organiseert de Haarlem- sche Lawn Tennis Club op haar banen aan de Spanjaardslaan met de Pinksterdagen een tennis-tournament. Van de getrouwe inschrijvers ontbreken thans enkelen op het appèl; zoo is de na tionale kampioen v. d. Heide afwezig om gezondheidsredenen; Hughan speelt te Warschau voor de Davis Cup; van Eek heef' studie-zorgen. Doch overigens is de schare weer com pleet mot mevr. Tienstrav. d. Heide, mevr. van Gülick, Jkvr. v. Riemsdijk e.a. en van de heeren M. Wetselaar. beide gebroeders Pen nink, de gebroeders van Riemsdijk en nog veie anderen, die tot de Haarlemsche Pink ster-familie gerekend mogen worden. In het heerenenkelspel zullen Wetselaar gebr. Pennink en gebr. v. Riemsdijk tegen elkander komen te staan, hetgeen dus in halve en hoele eindstrijden interessante en qua spelpeil ook goede partijen belooft. In het heerendubbelspel zijn de combinaties WetselaarH. A. C. van Riemsdijk en gebr. Pennink als de sterks ten te beschouwen. Deze finale alleen al zou een gang naar de Span jaardslaan ten volle waard zijn om de vele fraaie en snelle volley-duels, welke dan zuller. ontstaan. Het gemengddubbelspel geeft eenige open kansen voor competitie-dubbels, zooals de D.D.V.-mixed mevr. v. GülickMcdlich. de Haarlem-mixed freule v. Riemsdijk-H. A. C. van Riemsdijk. De beide damesnummers zijn dit jaar min der bezet dan vorige jaren. In het dames- enkelspel zal de finale wel tusschen de beide D.D.V.-speelsters mevr. van Gülick en mevr. Tienstra gaan, waarvan wij dan laatstge noemde haar titel met succes zien verdedi gen. Hét damesdubbelspel is het minst goed bezette nummer. Ook hier lijken de prijs- winnaressen van het vorige jaar, mevr. van Gülickmevr. Tienstxa de beste kan sen te hebben. Als het weer wil medewerken, wordt het weer een gezellig touxmooi. De famile-geesi van de Pinkster-wedstrijden te Haarlem is ook buiten Haarlem een bekend feit. Het ont breken va.n enkele familieleden zal wel even gevoeld worden, doch aan de prettige stem ming en goed tennis weinig afbreuk doen. BILJARTEN NOBELS—BEKER". Aan dieze vermaarde wedstrijden welke door de Haarlemsche biljartvereeniging „Door Eendracht Sterk" (D.EB.) jaarlijks worden georganiseerd, zullen elf vereenigingen uit Haarlem, Amsterdam en Zaandam deelne men, elke club met 12 spelers. Deze wedstrijden worden in 't Hof van Hol land gespeeld te beginnen op Dinsdag 17 Mei e.k. en vervolgens eiken Vrijdag en Dins dag 6 partijen, zoodat de deelnemende teams telkens voor de helft opkomen tot Vrijdag 29 Juli. Den openingswedstrijd speelt de B. V. -De Korenbeurs uit, Haarlem en den sluitingswed strijd dé' Amsietdamsche club „Sarphaiti". Verleden jaar \vbri de Amsterdamséhè bil jartclub Watergraafsmeer den fraaien beker en is thans ook van de partij. Er zal cadre en libre gespeeld worden, ATHLETIEK NURMI EN LADOUMèGUE. BEIDEN GESCHORST OF GEEN VAN BEIDE. De heer Genet, voorzitter van den Fran se hen Athletiek Bond heeft aan een der re dacteuren van L'Auto medegedeeld, dat hij, indien het blijkt, dat Nurmi door zijn bond niet geschorst wordt, onmiddellijk pogingen zal doen om ook te komen tot een opheffing van de schorsing van Ladoumègue, zegt de N.R.Ct. Dit is een belangrijke mededeeling, die overigens volkomen verklaarbaar is. Het zou voor Ladoumègue stellig onbillijk zijn. indien hij geschorst bleef, terwijl Nurmi, die de amateursbepalingen op dezelfde wijze heeft overtreden ,aan wedstrijden kan blijven deelnemen. Wordt "echter Ladoumègue weer als amateur in genade aangenomen, dan komt daarmede het geheele stelsel van het amateurisme van de athleten op losse schroe ven te staan. Dan zal er wel niet anders over blijven dan de amateursbepalingen in over eenstemming te brengen met de bestaande toestanden, wat trouwens practischer is dan de tot mislukking gedoemde poging om de bestaande toestanden aan te passen aan de amateursbepalingen. VOETBAL. L.F.C.—R.C.H. Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van het Leidsche L.F.C. speelt R.C.H. Zondag een eerewedstrijd tegen de feestvierende vereeniging te Leiden, waar voor een fraaie prijs beschikbaar gesteld is. Doordat zoowel Geutskens als Verkerk en Smit met de Zwaluwen de reis medemaken naar Zwitserland zal het elftal dus met eenige invallers moeten uitkomen. Deson danks mogen we aannemen dat R.C.H. een overwinning zal behalen. IJ. F. C—SPARTA Heden, Zaterdagmiddag 3.30 uur. zal op het Stormvogelsveld bovenstaande ontmoe ting plaats vinden. IJ. F. C. zal van 't begin af aan flink moe ten aanpakken tegen het sterke Sparta. De INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. BINNENWEG 201—203—207 TELEF. 2838S Ziet ln de étalage de diverse voordeelige FAUTEUILS, kleine MEUBELEN en FANTASIE-KLEEDJES. Verkrijgbaar BRUYNZEELS PARKETVLOEREN WAS. vorige week wisten de Sparta-mannen met 9—3 van de. Stormvogels-veteranen te win nen. Wij verwachten een enthousiast gelijk opgaanden strijd. STORMVOGELS-VETERANEN—V. O. C.- VETERANEN Het is heden, Zaterdag weer een drukke voetbal-middag. Na den wedstrijd IJ. F. C. Sparta zullen om 5 uur de veteranen elkaar ontmoeten. Vorig jaar moesten de Storm vogels-veteranen in de Rotterdammers hun meerderen erkennen. Maar nu opgepast Stormvogels, laat nu weer eens zien wat voetballen is. We verwachten veel belang stelling voor deze ontmoeting. M GOOI II—E. D. O. II Deze wedstrijd wordt Maandag in Hilver sum gespeeld. Bij een gelijk spel is een be slissingswedstrijd noodig De winnaar wordt of blijft reserve eerste klasse. E. D. O- heeft de volgende opstelling: v. Roon. S. v. d. Laan, v. Weeren, Jansen, Lasschuit, v. Norde, Schulz, Vrenegoor, Calandt, C- de Waard. H. Koene. SCHIETEN. HAARLEMSCHE SCHIETBOND De Bond van Schietvercenigingen voor Haarlem en Omstreken zal op Woensdag 25 Mei haar jaarvergadering houden in het schietgebouw Schouwtjeslaan 63. De agenda vermeldt o.m. bespreking diop ter en diopterbrillen. HANDBAL. NED. ARP. SPORTBOND. Zondag, eersten Pinksterdag, houdt dc Ar beiders Sportbond op zijn terreinen aan den Vergierdeweg een internationale ontmoeting. Om 10 uur 's morgens zullen er wedstrijden, plaats vinden tusschen het Duitsche man nenhandbal-elftal „Wanne Eckel" en AH C. 1 te Haarlem. 's Middags zullen de sportbonders een wan deling met hun Duitsche kameraden maken naar Zandvoort en het Bloemendaalsche strand. Vertrek 's middags vanaf het Kennemer- plein Op den Tweeden Pinksterdag hebben om 10 uur 's morgens de volgende handbalwed strijden plaats: Grethen I (Duitschland) tegen A.H.C. 1 (Holland). Om elf uur: Grethe II tegen A. H. C. II Daarna gaan de Duitschers 's middags weer naar Duitschland terug. DAMMEN. DERDE KLASSE NED. DAMBOND. s Door de arbitrage-commissie van den N. D. B. werden de volgende partijen uit bovenge noemde competitie arbitrair beslist: Christ. Damclub Amster- Haarl. Damclub dam-Noord I, Amsterdam. in, Haarlem. Voorl. uitslag 59 3. N. VerhoefC. Kool 11 4. C. KnegtH. C. Souverein 1—1 5. J. de GooijerH. C. Stappers 2—0 Totaal 9—11 Haarl. Damclub III, Damclub Oostzaan I, Haarlem. Oostzaan. Voorl. uitslag 711' 3. C. Kool—G. van Daalen 0—2 Totaal 7—13 Door de arbitrage-commissie van den Ned. Dambond werden de volgende partijen uit bovengenoemde competitie arbitrair beslist: Damclub IJmuiden I, Haarl. Damclub III. IJmuiden. Haarlem. Voorl. uitslag: 7—5 2. P. v. d. KuilH. Rozijn 20 3 F. Basstra—D. Kleen 11 4 K. de JongH. C. Souverein 02 8. D. OttT. Kerkman 0—2 Totaal: 10--10 NEDERLANDSCHE DAMBOND. Te Diemen speelde voor de 4de klasse com petitie de Diemer Daxpvereeniging n tegen de „Haarlemsche Damclub" TV. De uitslag was, dat Haarlem met 164 won. KORFBAL KORFBALCLUB SPORT VEREENT. Bovengenoemde vereeniging houdt haar laatsten clubavond van dit seizoen op Zater dag 14 Mehin Hotel Vreeburg, Kerkplein te Bloemendaal. Er kan tot 2 uur worden gedanst. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AMSTERDAM. 12 Mei Voor het kam pioenschap van Nederland wordt Zondag len Pinksterdag de wedstrijd DOS.Deetos ge speeld om het kampioenschap van Nederland FINALE STEDENTOURNOOI. AMSTERDAM. 12 Mei. Het staat thans definitief vast dat de uitgestelde finale van het stedentournooi tusschen Den Haag en de Zaanstreek op Zaterdag as. van 5 tot 7 uur te Amsterdam op het terrein van Amster dam-Zuid zal worden gespeeld. (Tel.) LUCHTVAART IERLAND—NEWYORK EN TERUG. IN 2\i DAG MET EEN TUSSCIIENLANDING. De „Daily Express" meldt, dat Mollison, de Schotsche vlieger, die Engeland—Kaapstad vloog in 4 dagen en 17 uur, het plan heeft .einde Juni een solovlucht te maken van Ier land naar New-York, en terug in 2 12 dag. Hij zal alleen in New-York lan den. Hij zal vliegen met een Engelsch vlieg tuig en denkt 120 mijl per uur af te leggen. Voor de uitreis rekent hij 26 a 28 uur naar gelang de weersomstandigheden, voor het oponthoud in New-York 6 a 10 uur. Het hee- le uitstapje gaat over ongeveer 6300 mijl. Mollison wil starten van het Portmarnock vliegveld te Dublin. Hij volgt de gewone scheepsroube en vervolgens over Harbour Grace in New-foimdland om via de Ame- rikaansche kust New-York te bereiken. De terugreis gaat over dezelfde route.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10