Denemarkeri-Nederland (4-5). VOETBALNIEUWS SCHERMEN HONKBAL HOCKEY, Het Congres danst. POSTDUIVEN KORFBAL WIELRIJDEN GYMNASTIEK. LAWNTENNIS. CRICKET TRAM- ER SPOORWEG COMPETITIE H. T. M. 2Tramvogels 2 (45) Nadat van den aanvang af de partijen goed tegen elkaar opgegaan zijn zien wij den middenvoor der Tramvogels het eerst een geboden kans benutten. (01). Hoewel H.T.M. tracht het spel te verplaat sen zijn het toch weder de Gelen welke de score verhoogen. (02). Nadat eenige aanvallen der H.TM. onscha delijk gemaakt zijn volgt een aanval der Tramvogels, een der H.TM.-backs verandert het leder van richting en het is 03. Nog voor rust wil een Tramvogel op zijn keeper terug spelen doch scoort hiermede voor H. T. M. het eerste tegen-goaltje. Wanneer weer begonnen is zetten de H.TM.'ers er nog eens alles op en smaken het genoegen om binnen een kwartier spelen den 13 achterstand om te zetten in een gelijk spel. (33). De H.TM. blijft het meest in den aanval ën zeer gevaarlijk, wanneer dan ook een scrimmage voor het Tramvogelsdoel ont staat weet men daaruit de leiding te nemen. (43) De Haarlemmers zien in dat beter aange pakt moet worden en zetten er nog eehs alles op. Na eenige malen zonder succes voor het H.TM.-doel geweest te zijn ziet dan echter Antonisse kans de partijen weder op gelijken voet te brengen, terwijl het denzelfden Tram vogel gelukt eenige minuten voor tijd de H.T.M.-doelverdediger nogmaals het nakij ken te geven en zoodoende de overwinning yoor de Haarlemmers tot een feit te maken. Het F. I. F. A.-congres te Stockholm. STOCKHOLM, 14 Mei (V.D.) Heden werd het F. I. F. A.-congres te Stockholm voort gezet, waarbij de bestuursverkiezingen aan de orde waren. De heer J. Rimet werd tot president herkozen. Vice-voorzitters werden de heeren Mauro (Italië) en Seeldrayers (België) terwijl tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren K- 'J. J. Lotsy (Ne derland), Dr. Bauwens (Duitschland), Bue- ro (Uruguay), Fischer (Hongarije) Prof. Pe- likan (Tsjechoslovakije) en Johannsen (Zweden). Tot secretaris werd benoemd dr. Schricker (Duitschland). die reeds gedurende de laat ste maanden de zaken der FIFA betreffende beheerde. In de toekomst zal de zetel van de FIFA in Zwitserland gevestigd zijn, waar schijnlijk te Bern. Met betrekking tot de voetbalwereldkam pioenschappen werd nog geen beslissing ge nomen. Hoogstwaarschijnlijk zullen in 1934 de eindspelen in Italië worden gehouden. Het eerstvolgende Congres wordt in dat geval te Rome gehouden, anders is Brussel als congresplaats aangewezen. De besprekingen inzake het amateursvraag stuk waren zeer ingewikkeld. Het Congres machtigde eiken landelijkeni bond pijn eigen amateursbepalingen vast te stellen. De F: I. F. A. zal deze bepaling voor kennis geving aannemen. Maandag 16 dezer hadden de jaarlijksche schermwedstrijden plaats georganiseerd door den Amsterdamschen Schermbond. Er was een nationale floretwedstrijd voor dames om de Dwinger krans en tak. In 1931 wer den deze gewonnen door Mej. de Boer en Mej. Teerink. Er werd geschermd in de open lucht en dit jaar in het IJ-paviljoen te Am sterdam. Een flinke groote ruimte, doch zeer zwaar om te schermen. De uitslag van de heerenwedstrijd degen was No. 1 F. Mosman zaal Aerts, no. 2 F, Knoops en no. 3 C- We ber. Er waren 36 deelnemers. Bij de dames werd de eerste prijs gewon nen door Mevr. A. Admiraal, zaal Aerts, die voor een jaar in het bezit kwam van den zilveren krans. No. 2 mej. L den Hollander, en no. 3 Mej. I. Kruysman. De heer Kraan reikte na afloop van dezen zeer geanimeerden wedstrijd de prijzen uit en dankte de deelnemers en deelneemsters voor hun groote opkomst, en de secondanten voor hun enorm werk. Haarl. Competitie. Maandagmorgen werd aan den Middenweg gespeeld: SwastikaGeim. Lyceum B. De uit slag was 428 in het voordeel van het Ly ceum. Een groot gedeelte van den achter stand werd bij Swastika veroorzaakt -door gebrekkige kennis der spelregels. De uitslag in innings is: Swastika: 4, 2, 1, 0, l, is 8. Gem. Lyceum: 8, 7, 10, 9, 8, is 42. Demonstratie voor Z. V. V. Zaterdag werd in Zaandam een demonstra tie gegeven door een Haarlemsch en een Am- sterdamsch negental. Er was zeer weinig pu bliek op het Z. V. V.-terrein. In het begin gingen de partijen gelijk op, doch op het laatst wist Amsterdam een voorsprong te behalen. Het einde kwam met 17—9 voor Amsterdam. AUTOMOBILISME DE TWAALF PROVINCIëNTOCHT DER K. N. A. C. Voor den van 26 tot 30 Mei a.s. vanwege! de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub te houden Twaalf Provinciëntocht der K.NA.C. blijkt groote belangstelling te bestaan. In het geheel zullen honderd belangstellenden met circa 35 automobielen aan dezen vierdaag- schen rit deelnemen. Zooals men weet, is het de bedoeling om door middel van dezen tocht propaganda te maken voor de schoonheid van ons eigen land en de deelnemers in de gelegenheid te stellen in eenige dagen de be langrijkste gedeelten van het vaderland te bezoeken. Den eersten dag wordt van Amsterdam naar Vlissingen gereden, waar den deelne mers een gezelligen avond in hotel Britt-an- nia wacht. Den volgenden dag wordt aange vangen met een tocht over Walcheren, waar na dwars door Brabant na een kort bezoek aan 's-Hertogenbosch naar Nijmegen wordt gereden, waar zoo mogelijk vanwege de K N. A. C. een feestavond zal worden aangeboden. Het traject van den derden dag voert van Nijmegen door Gelderland, Overijsel en Dren te naar Groningen, waar des avonds even eens een feestelijke bijeenkomst wordt ge houden, waarvan het programma nog nader zal worden bekend gemaakt. Den vierden en laats ten dag wordt dan de terugtocht via Friesland naar Utrecht aanvaard, waar de rit besloten wordt met een gëZamenlijken maaltijd. De verwachting is gerechtvaardigd, dat deze vierdaagsche tocht door Nederland haar propagandistisch karakter voor de ken nis. van eigen. land. niet zal missen. Verdiende overwinning der Hollanders Spannende wedstrijd. Van den Berg maakt driet De Geer twee doelpunten KOPENHAGEN, 14 Mei. De eerste lan- ëenhockeywedstrijd tusschen Denemarken en Nederland heeft een verdiende zij het kleine zege der Hollanders opgeleverd. De belangstelling voor dezen wedstrijd was uit den aard der zaak groot, terwijl bo vendien een groot contingent Hollanders de ontmoeting bijwoonde. De Nederlandsche Le gatie te Kopenhagen was vertegenwoordigd. Ongeveer 1500 toeschouwers zullen aanwezig zijn geweest. De wedstrijd. Denemarken verkiest met de zon in den rug te spelen. De ploegen staan dan als volgt tegenover elkaar. Denemarken: Doel: Gry, Achter: G. Koefoed en Venge. Midden: P. Koefoed, Malling en Husted. Vóór: Blach, Prohm, Joergensen, Busch en Hellblut. Nederland: Doel: Hardebeck.. Achter: De Waal en Tresling. Midden: De Looper, Ter Haar en Van Lierop. Vóór: Gunning, De Geer, Van den Berg, Kist en Van Erven Dorens. De eerste aanvallen zijn voor de onzen, die reeds direct gevaarlijk voor het doel operee- ren. Gry verdedigt zijn doel echter verdien stelijk. Er zullen ongeveer 10 minuten ge speeld zijn als onze linkervleugel er van door gaat. Het samenspel klopt uitstekend en de bal belandt bij onzen mid voor van den Berg. De Amsterdammer weet zijn kans te benut ten en scoort zijn eerste internationaal doel punt. 01. De Denen werken zich los en er ontwikkelt zich een spannende kamp. Vrij onverwacht komt de gelijkmaker, als de linksbinnen Busch, na 18 minuten spelen van dicht bij scoort. 11. De Hollandse he verdediging denkt dat voor buitenspel gefloten is, doch het doelpunt wordt terecht toegekend. Voordat de Hollanders nog van hun ver rassing bekomen zijn ligt 1 minuut later het balletje voor de tweede maal achter Har debeck, als Blach fraai doorgeeft aan Prahm, die met een enorm hard schot Denemarken de leiding geeft. Direct daarop krijgt Joergensen een goede kans, doch hij aarzelt en onze verdediging werkt den bal naar den anderen kant. Een incident doet zich daarop voor. Als Prahm een schot lost gaat het balletje over het Hollandsche doel en treft een toeschouwer, die zich daarachter heeft opgesteld. Hij valt op den grond, doch is spoedig weer op de been, alleen ziet hij het verdere verloop van den wedstrijd op een veiliger plaatsje. Wan neer nog drie minuten te spelen zijn krijgt Holland een strafcorner toegewezen, waaruit van den Berg den gelijkmaker produceert. Iedereen denkt reeds, dat de rust met ge lijken stand zal ingaan, als de Deensche lin kervleugel goed samenspelend onze achter hoede weet te doorbreken. Heilbluth schiet en voor de derde maal is Hardebeck gepas seerd. 32. Tweede helft. De tweede helft heeft zich gekenmerkt door een beslist Hollandsch overwicht, waar door de overwinning tenslotte geheel ver diend wend. Intusschen is de strijd uiterst spannend en enerveerend verloopen, steeds bedroeg het verschil in doelpunten slechts een goal, zaodat de spanning er tot de laat ste minuut inbleef. Hoopvol zal het er aan vankelijk niet uit, doch de hoop in de Hol landsche harten ontwaakte toen drie minu ten na de hervatting de Geer den gelijkma ker scoorde. Een der Deensche achterspelers maakte een fout en sloeg over den bal heen. Onze rechtsbinnen liep goed door en wist Gry voor de derde maal te passeeren. 33. Dit doelpunt gaf den Hollanders moed en een serie prachtige aanvallen werd opgezet Wanneer keeper Gry een bal gestopt heeft kan hij niet tijdig zich herstellen en voor dat hij het weet heeft De Geer hem voor de vier de maal gepasseerd. De Denen geven het niet op en het is de uitstekend spelende Prahm, die met nog twintig minuten speel tijd voor de boeg Hardebeck voor de vierde maal het nakijken geeft 44. In den resteerenden tijd ontspon zich een hardnekkige strijd met wisselende kansen. Toch kan niet ontkend worden, dat Ne derland nu sterker is en deze meerderheid wordt steeds grooter. Eenmaal kan de half- speler Husted slechts op de doellijn redden, doch het is uitstel van executie, want vijf minuten voor het einde is het wederom Van den Berg, die het winnende doelpunt fabri ceert. In de laatste minuten tracht Denemarken nog op te halen, doch onze verdediging staat pal en zoo komt tenslotte het einde met een 5—4-overwinning van Holland. Nabeschouwing. Zooals we reeds schreven heeft Nederland verdiend gewonnen. Als ploeg vonden wij de Hollanders sterker, terwijl ook hun samen spel technisch op hooger peil stond dan dat der Denen. Ditmaal heeft onze voorhoede geenszins teleurgesteld, vooral voor van den Berg zal het een groote voldoening zijn, dat hij drie doelpunten voor zijn, rekening nam. Hij werd terecht door de Deensche achter hoede als een zeer gevaarlijk speler be schouwd. De geheele rechtervleugel heeft uitstekend gespeeld .vooral de Geer was er goed in. Verder was ook Kist goed op dreef. De Looper was o.i. de beste half speler, al waren ook Ter Haar en Van Lierop zeer goed. Onze verdediging had het soms zwaar te ver antwoorden, daar juist de Deensche voor hoede zeer sterk was. Als uitblinkers bij de Denen mogen genoemd worden Prahm. Blach en Busch. In de middenlinie werd Husted in de tweede helft aan den voet geblesseerd, waardoor hij in de voorhoede ging spelen, echter op halve kracht. Eenige omzettingen waren in verband hiermede in het Deensche elftal noodig. (De Internationale Voetbalfede ratie F.I.F.A. houdt haar con gres te Stockholm met vele diners en danspartijen). Als de F.I.F.A. voetballeiding Ieder jaar vergaadren moet. Doet ze 't goed, dat, mag gezegd zijn, Maar ze doet zich ookte goed. Als je uren hebt gesproken, Min of meer uit volle borst, Krijg je op den duur wel honger, En een droge keel van dorst. Bovendien, de delegaties Zijn toch op een voetbaltoer, Dus de kriebel in de kuiten Brengt de beenen van den vloer. Zelf een voetbal voort te schoppen, Dat belet hun jarental, Maar ze zijn nog heele helden, Zoo niet met, dan op een bal. Ach, er mag wel wat vermaak zijn Bij de theorie van 't spel, D'aarde blijft toch verder draaien En de bal rolt altijd weL Tennispantoffels. De All England Lawntennis Club. die het jaarlijksche grandioze tournament te Wim bledon organiseert en daarmede een der weinige nog stevig rendeerende onderne mingen van dezen tijd exploiteert, heeft weer eens een nieuw wereldschokkend besluit genomen. Luistert goed. De mannelijke sterren van het tennisfir- mament zullen in de kleedkamers te hun nen gerieve pantoffels vinden van koren bloem blauwe badstof ten gebruike bij het gaan naar en terugkomen uit de badkamers. In het geheel is voor dit doel een dozijn paar aangekocht, dus de heeren zullen eikaars pantoffels moeten gebruiken. Dit is hard, maar de tijden nietwaar. En de speelsters? zult ge wellicht vragen. De vrouwelijke sterren zullen, naar even eens uitdrukkelijk in het besluit is vermeld, hun eigen badkamer-sloffen moeten meene men. Dit klinkt, oppervlakkig beschouwd, wel heel onrechtvaardig en weinig galant, maar dit is toch een besluit van wijze mannen. Kan van een vrouw, neen sterker, kan van een tennisspeelster van internationale klasse verwacht worden, dat zij op korenblauwe, of wat dat betreft rose of violette sloffen, naar een badkamer sloft, als zij niet van die be paalde kleur houdt? Neen immers. En de All England Club heeft zich wijselijk niet aan deze kans ge daagd» 't Centrum. ,.'t Centrum" hield een wedvlucht van Lier (België) 138 K.M. De prijzen werden be haald door G. N. v. d. Linden 13 9, H. J. Kolijn 2 5, W. Weidema 4 6, H. J. A. v. d. Kort 7 8 10. Wedvlucht van Vilvoorde 162 K.M. werden de prijzen behaald door H. J. Kolijn 1 5 9 H. J. A. v. d. Kort 2 3 4 H. C. Hartman Sr., 6 7, G. N. v. d. Linden 9 10. Om het Kampioenschap van Nederland. Ie Pinksterdag: D. O. S.—Deetos 4—6. (Door deze overwinning komt Deetos in de finale, en wel tegen KZ., Koog a/d Zaan.) Haarl. Sportvereeniging „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 15 Mei een sprintwedstrijd over 1 KM., de nieuwelingen om de prijzen geschonken door den eeïe-voorzitter, den heer J. Spinks. Na verschillende series en tusschenritten plaatsten zich voor de finale de volgende amateurs welke de finale in matches a deux uitreden: v. Egmond met 8 punten, v. Dijk 7 p., van Dunen 6 p., Kruyd 5 p., Rijneveld 4 punten. Van de nieuwelingen plaatsten zich de vol genden: Kersten 7 p., Molendijk 7 p., N. Huy- boom 7 p., de Vries 6 p., v. d. Hoeven 5 p.. terwijl M. Huyboom zich wegens ongesteld heid na 4 ritten terugtrok. De eerste drie re den nu een rit voor de beslissing welke tot uitslag had Kersten 1, Molendijk 2, N. Huy boom 3. De leden Van Egmond en Van Dijk reden Hemelvaartsdag op de Rijswijksche baan mede in de 1 KM. wedstrijd tegen het hor loge. Van Egmond werd 1 met 9/10 sec. korter tijd dan het Olympiade record, v. Dijk werd no. 4 na B. Leene en D. v. Dijk Den Haag. Rijswijk. Op de Rijswijksche baan won Kremcr het nummer achter motoren voor Palllard. Snoek, Blekemolen en den Amerikaan Hop kins. Van Egmond werd weer eerste van de amateurs voor B. Leene, Vreeswijk en v. d. Heuvel. Ginneken. Te Ginneken won de wereldkampioen Falck Hansen de sprint voor Gerardin. G. Leene, v. d. Hout, de Graeve en J. v. Kem pen. De Nederlandsche ploeg (Valentijn, Maas. v. d- Leyt en van Sundert) won dan achter volgingswedstrijd van de buitenlanders. Wedstrijden van de A. M. V. J. Visser benadert het record speer werpen. De estafettes voor ,.IIaarlem". Bergen in vorm. Gunstig athletiekweer maakte de omstan digheden voor de A. M. V. J. goed. De baan was prima. Dubbel jammer was het daarom dat de matige organisatie, de weinige vlot heid in de afwerking cn de slechte megafoon bediening weer veel bedierven. Ook in het terrein ontbrak veel. Het speer werpen, hoe goed te volgen ook van dc tri bune was een gevaarlijk nummer. Slecht verzorgd was de aanloop vèrsprin- gen; van de sirttelbaan zijn wij dit beter ge wend geweest. „Haarlem" boekte talrijke successen. He laas gaf A. V- „1923" geen strijd, daar zij niet van de door de K. N. A. U. verelschte identi teitskaarten voorzien waren. Beschouwen wij eerst de loopnummers. Zoowel op 100 M. als op 200 M. bewees Ber ger zijn superioriteit. In 10.8 sec. won hij de 100 M. Zijn clubgenoot Benz vermoedde een valsche start (er waren er weer veel!) en bleef in zijn holes. Op de 400 M. moest Jan v. d. Booven zich met de derde plaats tevreden stellen. De V. en L.-er Geurts liep in 51.5 sec. een schit terende baan. Voogd had zich met een zeer fraaie 200 M. in 23.1 sec. van een plaats in de finale ver zekerd, waar hij een goede tweede werd. Ook Hogenkamp wist zich te plaatsen. Inmiddels liep W. Kaan zijn eerste hor den-race, n.l. de 200 M. Zeer soepel nam hij de horden en wij verlangen nu reeds naar de reprise op 5 Juni a.s. te Haarlem, Het is een genoegen dezen looper in actie Het is een nieuwelingennummer op 800 M. bracht de H. A. V. eveneens succes. Smits won fraai zijn serie en Figee plaatste zich hier bescheiden no. vijf om echter in de finale de tweede plaats te bevechten in 2 min. 15 1/2 sec. Smits was hier 5e in 2 min. 18 sec. Op de 1500 M. was Jan Zeegers onaantast baar. De onsportieve A- Zeegers die geregeld hinderde word terecht gedisqualificecrd. De 200 M. invitatie werd voor Berger een succes toen hij in de fraaie tijd van 21.8 sec. zijn tegenstanders klopte, w.o. Benz en Hen- nings, die ieder 10 M. voorgift hadden. Wan neer wij hierebij nog de tegenwind aanmer ken mogen wij Berger een goede vorm toe schrijven. Slechts zijn start kan nog verbe terd worden. De estafette 4 x 100 M. leverde aan Voogd en v. d. Berge-Benz-Berger geen bezwaren op. Speciaal de geroutineerde estafetteloo- per v. d. Berge liep een schitterende 100 M. De ploeg voor de 3 x 1000 M. J. v. d. Boo- ren-Buis-A. v. d. Booren sleepte eveneeens den eersten prijs in de wacht. Vooral Buis cn A. v. d. Booren liepen uitstekend. De werpnummers waren de moeite waard. Vol spanning volgde het publiek de strijd tusschen Visser en Knol. Hier ging het tus schen stijl en kracht en met 53.81 M. won de fraaie stijl van Visser „Haarlem" het. Nog een halve meter en Knol is zijn record kwijt. Ook de oude Nederlandsche tienkam per Harry db Keyzer sprak een woordje mede. Op discus was deze veteraan echter beter op dreef. Het springen was matig. Zonder strijd won v. d. Zee het polshoog en de slechte aanloop bij vèrspringen drukte hier de pres taties. Toch wist H. de Boer, V. cn L. nog 7.27 M. te springen, v. Welsenes, Haarlem cn Blankers A. V. 1923 bleven echter beneden het verwachte resultaat. Voor het overige verwijzen wij naar de ge detailleerde uitslagen: 100 Meter: snelste tijd serie C, Berger, Haarlem en Schilleman A. M. V. J- 11 sec. 1. C. Berger, Haarlem. 10.8 sec., 2. Schille- mans A. M. V. J. 11 sec., 3. Beintema, Hellas 11.3 sec. 400 Meter: 1. Geurts, V. en L. 51,5 sec., 2. Nieuwland, Feijenoord 53.2 sec., 3. J. v. d. Booren, Haarlem 54.1 sec. 200 Meter hordenloop: 1, W. Kaan, Haar lem 26 4 sec. 2. Beintema, Hellas 26.8 sec. 3. v. Leeuwen, P. S. V. Discuswerpen: 1. H. de Keyser, A. V. 1923 39.11 M. 2. de Bruyn, Olympla 38.561/2 M., 3. Postma, A. P. G. S. 37.75 M. 100 M.: 1. J. Zeegers, A. A. C. 4 min. 12 sec. 2. A. Zeegers, A. V. A. C. gedisqualificeerd 3. PI leger, A. V. A. C. 4 min. 16 2T0 sec. 4. Bakker. A- V. A. C. 800 M. klasse c: le serie 1. Ernes, P. S. V. 2 min. 15 sec- 2e serie 1. Smits, Haarlem, 2 min. 17 2/10 s. Finale 1. Ernes, P. S. V- 2 min. 15 sec. 2. J. Flgee, Haarlem 2 min. 15.5 sec. 3. de Jonge, Olympia 2 min. 16.3 sec. 4. Schenk, BI. Wit, 5. P. Smits, Haarlem. Polshoog: 1. A. v. d. Zee. Haarlem 3.68 M. 2. H. de Keyzer, A. V. 1923 3.40 M. 200 M. klasse B: le serie 1. de Voogd, Haarlem 23.1 sec. 2e serie. 1. Hogenkamp, Haarlem 27 sec. 3e serie: 1. Bijlstra, V. en L. 24 1/10 sec. Finale: 1. Bijlstra, V. en L. 23.8 sec., 2. Voogd, Haarlem 23.8 sec. 3. Hogenkamp, Haarlem 24 sec. 200 M. invitatie. 1. C. Berger, Haarlem van meet 21.8 sec. 2. A. Benz, Haarlem, 10 M. voorgift 21.8 sec. 3. Hermings A. A. C. 10 M. voorgift 23 sec. Vèrspringen: 1. H. de Boer, V. en L. 7.27 M. 2. v. Welsenes. Haarlem 6.82 M. 3. Blan kers, A. V. 1923 6-32 M. Speerwerpen: 1. S. J. C. Visser, Haarlem 53.81 M- 2. J. Knol, A. P. G. S- 50.37 1/2 M. 3. H. de Keyzer, 1923 49.90 M. 4 x 100 M estafette: 1. Haarlem 43.6 sec., 2- V. en L. 44,1 sec., 3. A. V. 1923 45 sec. 3 x 1000 M. estafette: 1. H. A. V. Haarlem 9 min. 18 sec., 2. A. V. A. C. I 8 min. 28 1 10 sec. 3. A. V. A. C. n 9 min. 12 sec. „Kracht en Vriendschap" in Schiedam De Chr. Gymn. Vereeniging „Kracht cn Vriendschap" dir. de heer D. C. van Alewijk. heeft op den gewestelijken turndag van het Ned. Chr. Gymn. Verbond gehouden op 16 Mei te Schiedam 5 prijzen behaald. Dames: a. Oefeningen naar eigen keuze, staafoef. 1ste prijs. b. vierkamp. 3 groepen elk een 2e prijs. Heeren: vierkamp, 3e prijs. DAVIS CUP. POLEN—NEDERLAND 4—1. Nadat de eerste enkelspelen reeds verloren waren, wist Nederland het dubbelspel to winnen en wij kregen weer eenige hoop. Helaas hebben Timmer en Hughan ook ric beide laatste enkelspelen nog verloren, zoo dat Polen een royale zege behaalde. De laatste cijfers zijn: HughanKoopman slaan Tlogzynskl— stolarow 3—6, 17—15, 3—6, 6—4, 7—5. Tiogzynskl slaat Hughan 63, 64, 62. Stolarow slaat Timmer 6—4, 62, 5T, 4—6, 6—4. Andere Davis Cup uitslagen zijn: AustraliëCuba 20 AmerikaMexico 20 Engeland—Roemen 19 50 ZwitserlandMonaco 3— JapanTsjecho Slowakije 41 ItaliëSpanje 2I ZwitserlandMonaco 11 DE PINKSTERWEDSTRIJDEN VAN DE HAARL. L. T. CLUB. Goede wedstrijden. In het heercnenkelspel had Wetzelaar het in de bovens'.e helft van de loting tot de finale gebracht. Ook 'zonder de eenigatins gelukkige loting zou zulks wel geschied zijn, hoewel hij thans prachtig gelegenheid kreeg zich allengs in le spelen. Elke partij deed hem vaster worden; in elke volgende partij was hij er beter in. In de ondertse helft had Opwynda zich tot in de finale gewerkt. Inderdaad gewerkt, want hij had hee lwat meer tegenstand te over winnen gehad dan Weizeiaar. In de eerste ronde had de Amsterdammer reeds drie sets noodig 'tegen Mac Neiü (16. 6—4). De halve eindstrijd vroeg van Opwyrda alle capaciteiten om II. A. C. van Riemsdijk te kunnen slaan. Na 46, 7—5 voor Opwyrda was alles nog mogelijk. Doch hoe good H. A. C. van Riemsdijk zich verzette tegen ver moeidheid en daardoor onzuiver spel, hij vond Opwerda even goed spelend tegen over zich. Met 6—1 in de final set won de DJD.V. speler de partij. De eindstrijd werd voor Wetzel aar een triomf, voor Opwyrda een teleurstelling, om dat. laatstgenoemde uitgespeeld leek en nor maal niet met, 2—6, 1—6 van Weteelaar behoeft te verliezen. We'tzelaar was evenwel prachtig op dreef. In het dames-enkelspel kwam mevr. Van Gullek in den eindstrijd tegen freule L. van Riemsdijk, die in den halvcn eindstrijd tegen verwachting in van mevr. Tienstra—v. d. Heide gewonnen had. Fr. van Riemsdijk heeft een prachtige, vaste fore hand drive, waar voor de backhanddrive zeker niet behoeft onder te doen. Met deze beide wapens bestreed zij met succes mevr. Tienstra, die te weinig in lengte varieerde en haar daardoor op de base-Llne hield, waar fr. Van Riemsdijk zich op haar gemak voelt. Toen mevr. van Gullek ln den eindstrijd wel van lengte wisselde, bleek maar al te zeer de angst van fr. Van Riemsdijk om naar het net te loopen, vooral angst voor passings, welke -/.ij door wat te late reactie niet kon halen. Mevr. Van Gulick ondervond weinig tegen stand. Het alzijdige spel van de D.D.V.-damc bleek den Haarlemschen dames te machtig; het spel is hard, snel met goede wisseling van slagen. Vooral haar korte, snel dalende drives op de zijlijnen waren telkens scorend. Haar lweede le prijs behaalde mevr, Van Gullek in het dames-dubbelspel te samen met mevr. Tienstra in eindstrijd tegen mevr. v. Snaar en mevr. Strumphler. De beide dubbels hadden op niet te moei lijke wijze den eindstrijd gereikt. Mevr. v. Gulicq verrichtte in dit 'tournament de hattrick door in de mixed haar derden le prijs te bemachtigen met als patrtner Mod- llch. De andere dubbel finalist was mej. Adams met H. A. C. van Riemsdijk. Bij de ILaarlemsche dubbel was H.A.C. van Riemsdijk 75 pet. van het spel. Modlich was wel minder sterk, doch mevr. v. Gulick was weer sterker dan mej. Adams. We'tzelaar haaide in de belde nummers waarvoor werd ingeschreven (heerenenkel en heerendubbel met H. A. C. van Riemsdijk) twee eerste prijzen. Nu Wetzclaar zoo op dreef was en H. A. C. van Riemsdijk goed spel wist te ontplooien, waaraan helaas wel wat al te veel par tijen op den laats/ten dag wat afbreuk moest doen was deze dubbel favoriet tegenover de dubbel Kauffmann en Mac Neill. Toch hebben deze spelers cn vooral eerstgenoemde, een g<*d tegenspel gespeeld, snel, doortastend, af makend. Wegens overvloed van kopy moeten de ge detailleerde uitslagen van drce wedstrijden tot ons volgend nummer blijven liggen. C. V.H.-Haarlem-comb. Vriendschappelijk Haarlem begint te batten met Healy en Ton. Op 16 komt de scheiding als Ton door D de Vos wordt gebowld, na 8 runs (2 vie ren) bijgedragen te hebben. Fortgens wordt na 17 runs door Leeuwe gebowld. Misset en v. Woerkom zijn er gauw geweest en nadat Middelink een mooie vang een einde aan de innings van Healy (15) heeft gemaakt krij gen we Kleefstra cn de Boer. Op 98 komt de scheiding als de Boer run out gaat voor 19. Kleefstra krijgt na v. Dalsum (0) weer steun van Kammcljer. Op 135 Is Kleefstra aan de beurt om te gaan voor een mooie 30. Op 151 is het einde der innings daar Kammcljer bleef met 11 n. o. Bowllngscijfers C. V. H. G. Zeeuwc 457. D. de Vos 2—44, J. Middelink 3—22. Nadat het openingspaar in de C. V. H. in nings voor resp. 8 en 4 verdwenen was, zet ten W. cn D. dc Vos een aardigen stand op die op 47 gebroken wordt als W. de Vos door v. Dalsum gebowld wordt voor 14. Middelink en Servaas zijn gauw uit. maar T. Buys cn E. Kievit bieden ieder met 9 runs goeden te genstand. Inmiddels is D. de Vos voor een solide 26 door v. Dalsum gevangen op het bowlen van Misset. Ook Vogelenzang (13) en C. Kwantes (11) laten behoorlijk batten zien v. Orden 1 n. o. en 21 extra's doen het totaal stijgen tot 122, zoodat Haarlem wint met 29 runs op dc le innings. Bowlingcljfcrs: W. Misset 221, F. v. Dal sum 217, J. Fortgens 2—20, R. Ton 1—11, R. Kleefstra 1—14, J. dc Boer 1—3, H. Healy 0—15.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11