Engeland dreigt met Ottawa. BUITENLAND. De kabinetscrisis in Oostenrijk. STA TEN- GENERAAL'. Te veel contingenteering of te weinig? J. ILOTTGEWNG Stoppen van alle mogelijke artikelen. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 MEI 1932 TWEEDE BLAD Vorming van een concentratieregeering mislukt. Dr. Dollfuss opnieuw met de vorming van een kabinet belast. Debat in Genève over de ont wapeningsbepalingen van het verdrag van Versailles. Duitsch voorstel tot verbod der geheele militaire luchtvaart verworpen. De Raad van den Volkenbond bijeen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De vorming van een concentratieregee- ring van alle burgerlijke partijen onder lei ding van Dr. Dollfuss is mislukt. De fractie leider van het nationale economisch blok heeft medegedeeld, niet in staat te zijn deel te nemen aan de regeeringsvorming, aange zien het in uitzicht gestelde regeeringspro- gram geen enkelen maatregel bevat welke noodig is met het oog op den moeilijken eco_ nomischen toestand des lands. Dr. Dollfuss. Nu het Nationaal Economisch Blok deel name aan de regeering heeft geweigerd, zal waarschijnlijk ook het Heimatsblok van deelname aan de regeering afzien. Gisteravond laat werd officieel medege deeld, dat dr. Dullfuss opnieuw de opdracht had ontvangen een kabinet te vormen, dit maal uit persoonlijkheden uit de partijen en daarbuiten. De onderhandelingen zijn hedenmorgen voortgezet. De opdracht, die hij ditmaal heeft gekre gen, geldt dus de vorming van een boven de partijen staand ministerie. Dr. Dollfuss ge looft binnen korten tijd een volledige minis terlij st te kunnen gereed hebben. Deze lijst zal waarschijnlijk deels uit parlementsleden, deels uit niet in het parlement zitting heb bende persoonlijkheden bestaan. In de sub-commissie voor luchtvaartaan gelegenheden der Ontwapeningsconferentie is het Woensdag geheel onverwacht tot een een groot politiek debat gekomen betreffen de de ontwapeningsbepalingen van het ver drag van Versailles. De Belgische vertegenwoordiger, senator de Brouckere, die genoemd wordt als opvol ger van wijlen Albert Thomas bij het In ternationaal Arbeidsbureau, verklaarde dat het Duitsche voorstel, waarbij er op gewe zen wordt dat bij gebrek aan luchtafweer het luchtwapen door Duitschland ln iederen vorm als een buitengewoon gevaarlijk aan valswapen wordt beschouwd en derhalve de geheele opheffing van de militaire lucht vaart moet worden geëischt, de kwestie der gelijkberechtiging en de gelijkstelling der bewapening opwerpt en als zijnde van zui ver politieken aard niet door de commissie kan worden behandeld- Na de verklaring van de Brouckere nam de Fransche minister voor luchtvaart Du- mesnil het woord om te verklaren dat de Fransche delegatie zich geheel aansluit bij het door de Brouckere ingenomen standpunt. De ontwapeningsbepalingen van het ver drag van Versailles zijn van zuiver politieken aard en kunnen, aldus de Franschman, niet door de luchtvaartcommissie worden be handeld. De vertegenwoordigers van Sovjet Rusland Nederland en Hongarije voerden nog het woord, waarna de voorzitter der commissie, de Spanjaard Maöariaga verklaarde zich bij de Fransche these aan te sluiten, dat de luchtvaartcommissie zich er in het geheel niet om heeft te bekommeren of in Versail les bepaalde wapenen in de overwonnen landen als aanvalswapenen zijn verboden. Het voorstel der Duitsche delegatie inzake een algemeen verbod van de geheele mili taire luchtvaart werd met 22 tegen 7 stem men verworpen. Behalve Duitschland stem den voor het voorstel: Oostenrijk, Hongarije, Bulgarije, Sovjet Rusland, Turkije en China. De Raad van den Volkenbond, die de vo rige week zijn zitting in verband met de begrafenisplechtigheid te Parijs had ver daagd, is Woensdagmorgen voor een korte openbare zitting bijeengekomen, in welke de president van den Raad allereerst de Japansche regeering de deelneming van den Raad van den Volkenbond betuigde in verband met den moord op den Japanschen Ministerpresident. De door de adviseerende militaire com missie van den Volkenbond uitgewerkte be palingen tot uitvoering van het verdrag tot verhindering van den oorlog werden vervol gens verwezen naar de aan de Ontwape ningsconferentie deelnemende regeeringen. Dit verdrag bepaalt dat in geval van oor log onmiddellijk een neutrale commissie van deskundigen door den Raad van den Vol kenbond naar het terrein van den strijd moet worden gezonden. De Duitsche gedelegeerde in den Raad. Graaf Welczak. legde een verklaring af, waarin hij er op wees, dat de in de uitvoe ringsbepalingen vastgestelde maatregelen over het staken van luchtaanvallen ingeval van oorlog van de aan den gang zijnde be sprekingen in de Ontwapeningsconferentie over de van Duitschland geëischte volledige afschaffing van alle luchtstrijdkrachten af hankelijk is. Wanneer de Ontwapeningscon ferentie komt tot afschaffing van de bewa pening in de lucht, dan worden daarmede de in dit verdrag voorgeschreven maatregelen tegen luchtaanvallen natuurlijk overbodig Zonder debat nam de Raad van den Vol kenbond daarna kennis van het schrijven der Duitsche regeering aan den secretaris-gene raal van den Volkenbond, dat de Duitsche regeering bij het Permanente Hof voor In ternationale Justitie te Den Haag een aan klacht heeft ingediend tegen de Poolsche re geering om een beslissing te verkrijgen in de zaak Pless. Tegen de algemeene verwachting in volg de van Poolsche zijde geen enkele verklaring over deze stap der Duitsche regeering. De Raad van den Volkenbond zal Donder dag over de „directe actie" inzake Dantzig beraadslagen. België. Renkin opnieuw kabinets formateur? Het staat nog niet vast, wie belast zal worden met de vorming van een nieuwe regeering. Donderdag heeft Renkin, die ge noemd wordt als de nieuwe kabinetsforma teur, besprekingen gevoerd met de vertegen woordigers der liberalen en der Vlaamsche katholieken. Deze besprekingen hebben ech ter niet tot een resultaat geleid. De moge lijkheid van ontbinding van het parlement wordt dus steeds grooter. Spanje. Syndicalistische opstand voorbereid. Te Moron in de provincie Sevilla, heeft de politie 200 bommen in beslag genomen, die bestemd waren om te worden gebruikt bij een eerstvolgende dagen vastgestelde opstan dige beweging der syndicalisten. Er hebben vele arrestaties plaats gehad. De syndicalis tische vakvereenigingsgebouwen zijn ge sloten. Te Plasenzuela in de provincie Caceres hebben stakende landarbeiders de politie aangevallen. Bij het vuurgevecht werd een arbeider gedood. Hierdoor ontstond groote opwinding onder de bevolking. De slechts dxie man sterke politiepost werd ontwapand en een menigte trachtte de politieagenten te lynchen. Een der beambten werd ernstig gewond. Ook te Orihuela kwam het tot ernstige botsingen. Landarbeiders verwoestten onge veer 500 pompen. Tke materieele schade be draagt meer dan tme mlilioen peseta's. Er is politie-versterking gevraagd. Duitschland. De Rijksdag heden niet bijeen. De communistische fractie van den Rijks dag had voorgesteld den Rijksdag op 19 Mei bijeen te roepen ter beslissing over de ver schillende moties van wantrouwen tegen eenige ministers, die nog niet in stemming zijn geweest. Het bureau van den Rijksdag heeft, naar het W. B. verneemt, de commu nistische fractie thans medegedeeld, dat haar voorstel afgewezen is omdat het niet onder steund wordt door minstens een derde van het aantal Rijksdagafgevaardigden. J apan. Moeilijkheden bij de kabinetsvorming. Generaal Misaki, de plaatsvervangende chef van den generale Staf heeft geweigerd de functie van minister van oorlog te aan vaarden. Hij wenscht dat Araki minister van oorlog blijft. De geheele Japansche pers is dan ook van meening, dat Araki minister van oorlog zal blijven. De vroegere minister van marine, adml- INGEZONDEN MEDED EELÏNGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN raai Kato publiceert in het blad ..Hotschi Schimbun'' een verklaring, waarin hij zegt, dat de politiek van het kabinet-Inoekal een mislukking geweest. Het kabinet heeft geen enkele kwestie weten op te lossen. Het nieuwe kabinet moet vóór alles nationaal zijn. Zijn politiek moet leiden tot bevestiging van de positie van Japan. Hij. Kato. juicht daarom de vorming van een kabinet, dat boven de partijen staat, toe. waarbij de militaire krin gen hun medewerking moeten verleenen. Volgens een bericht in de bladen hebben de oppositie-partijen besloten aan de vor ming van een nationale regeering deel te nemen. Conservatief kabinet in Japan? TOKIO. 18 Mei (Reuter). Het schijnt thans mogelijk, dat het leger de vorming van een conservatief kabinet zal goedkeuren, indien de conservatieve partij het economische pro gram van het leger aanneemt, welke ten doel heeft de belasting te wijzigen en de fi- nancieele moeilijkheden van de boeren te verlichten door een moratorium van de door hen gemaakte schulden. Ierland. De Valera naar Ottawa? De president van de Executieve van den Terschen Vrijstaat De Valera heeft in den Dail verklaard voornemens te zijn, indien de regeeringszaken zulks toelaten, de Rijks Economische Conferentie bij te wonen, welke' te Ottawa zal worden gehouden. Verklaard wordt dat de delegatie van den lerschen Vrijstaat uit drie ministers zal be staan. Frankrijk. Herriot bii den president. President Lebrun heeft, naar Reuter meldt gistermiddag den leider der radicaal-socia- ten Herriot ontvangen. Tot dusver is nog niets bekend over het onderwerp van hun besprekingen. Ook weet men niet, of het misschien in de bedoeling van den president ligt tot een of anderen maatregel vóór de bijeenkomst van de nieuwe Kamer over te gaan ten einde een tot handelen in staat zijnde regeering in de plaats van het hui dige zakenkabinet-Tardieu te stellen. China. Japansche successen in Mandsjoerije. CHAKBIN, 18 Mei (V. D l De stad Ilan, tot nu toe een der belangrijkste steunpunten der Chineesche ongeregelde troepen, werd Woensdag door Japansche troepenafdeelin- gen ingenomen. De Chineezen hadden Dins dag 35 man der Japansche bezetting gedood. De Chineezen trokken af in de richting Foesjin in de omgeving der Siberische grens. Ook bij Chao Tung, ten Westen van Char- bin, werden ongeveer 2000 Chineezen na een verwoeden strijd met Japansche infantere en vliegtuigbrigades op de vlucht gedreven. Muiterij in Mandsjoerijsch garnizoen. Volgens een officieel Russisch bericht uit Peking heeft het garnizoen te Tsjangtsjoeng gemuit tegen de regeering van Mandsjoerije. Ter onderdrukking van de opstandige be weging moesten Japansche troepen worden gezonden. 53 soldaten zijn gefusilleerd. Amerika. Nieuw voorstel tegen het drankverbod verworpen. De Senaat der Ver. Staten heeft, naar Reuter meldt, met 74 tegen 60 stemmen het voorstel verworpen, dat het geven van ver gunning voor het brouwen en verkoopen van bier met een alcoholgehalte van 2 3.4 pCt. beoogde. NIEUW RECORD MET EEN ÏO-MOTORIG VLIEGTUIG? ROME, 18 Mei (Reuter). Luitenant Neri zou met een tien-motorig watervliegtuig een snel heid bereikt hebben van 745 Kilometer per uur. De proef zal opnieuw worden gedaan, ten einde de snelheid officieel vast te stellen. TWEEDE KAMER. Verdediging van minister Verschuur. Dr. Kortenhorst is eco nomisch krijgslustig. Amendementen een uitspraak van wan trouwen. En daarom ingetrokken. De ontwerpen ongewijzigd er door? De administratie is voorbeeldig. Postpakketten zijn een oude traditie. Vervallen van de bankgarantie? De Benjamin der Kamer. 18 MeL De Kamer moge over de contingenteering voor schoeisel, tricot-goederen, wollen en halfwollen stoffen en confectie-bovenklee- ding lang hebben gesproken de minister heeft voor de Kamer niet ondergedaan: ook hij was uitvoerig. Maar het moet erkend de Kamer had hem heel wat verweten, waar tegen hij zich te verdedigen had. Men mag over de contingenteering denken, zooals men wil: de minister verdedigde zich knap op zijn verongelijkten toon, waarin zoo nu en dan sarcasme doorschemert. De minister wees allerlei bezwaren terug, wees vooral te rug, dat hij zijn besluiten wat gemakkelijk uitvaardigde hier riposteerde hij met de opmerking, dat de Kamer wat. al te gemak kelijk aannam, wat haar in brieven geschre ven werd en wat niet waar kón zijn. Vooral het slot van 's ministers rede maakte indruk. De minister zei kort en goed, dat de uitvoering van de crisisinvoerwet in de verschillende contingenteerlngsbesluiten bij de regeering moest blijven, al had dan ook de Kamer het recht van contróle. Ver anderingen in de contingenteering als b.v. van 65% op 62 12% zou de minister niet. aan vaarden. Dergelijke verschillen vast te leg gen behoorde niet tot de taak van de Kamer meende de minister. Hij, met zijn speciale dienst, kon altijd nog beter over twee pro centen meer of minder invoerbelemmerlng oordeelen, dan de Kamer. Elk amendement in die richting wees de minister fundamen teel af: hij zou daarin een uitspraak zien van wantrouwen in zijn beleid en dat zou hij niet zonder meer aanvaarden. Een dreige ment van niet geringe betcekenis. Het maak te dan ook indruk, want kort na elkaar sneefden in den laten namiddag een motie- Kortenhorst en amendementen van Mej. Katz en de heeren Dr. Vos en Oud. Toen de minister over het amendement-Oud. tot ver hooging van het contingent tricotgoederen, zijn .onaannemelijk" had uitgesproken en Mr. Oud informeerde of aanvaarding van het amendement beteekende, dat de minister de crisisinvoerwet dan niet verder zou uit voeren en de minister daarop vervolgens een duidelijk ..ja" had doen hooren. trok Mr. Oud zijn amendement in Op die wijze vielen nog meer amendementen. Morgen wordt over de vier contingentee- ringsontwerpen gestemd. De Kamer neemt ze alle aan. En waarschijnlijk ongewijzigd. Want al liet de minister over een amende mentvan Hellenberg Hubar het onaanne melijk niet hooren, zeer onwenschelijk oor deelde hij het wel. Uit de Kamer hebben zich nog doen hoo ren Mej. de Jong en de heeren Kortenhorst, Krijger, Snoeck Henkemans en v. d. Waer- den. Mej. de Jong heeft de contingenteering van damesconfectle sterk verdedigd. Mej. de Jong gewaagde voorts van de groote werkloosheid in het confectiebedrijf en verschilde vooral van meening met mej. Katz, die immers geen contingenteering, welke ook, wilde, voor damesconfectle. De heer Kortenhorst heeft voorts een van zijn actieve handelspolitieke redevoeringen uitgesproken. Die ditmaal weinig Indruk op de Kamer heeft gemaakt. Dr. Kortenhorst geloofde, dat de regeering nog niet genoeg besefte, hoe ernstig de economische crisis onder ons volk woedt. Hij sprak zelfs van een defaitistisch beleid van sommige departementen. Hij wilde voor ólle artikelen, zonder onderscheid geen invoer beperking van 100%. Hij wenschte den eco- nomischen oorlog te aanvaarden, want. zeide hij, men voert dien oorlog of men voert hem niet. De heeren Snoeck Henkemans en v. d. Waerden hebben den heer Kortenhorst aan de consequenties herinnerd van zijn werken. En de minister wilde van het woord ..oorlog" niet hooren. Wanneer ons land zoo zei de minister door de economische maatrege len van sommige andere landen of door hun overmatigen invoer tot afweer genoopt is, dan moet het ook definitief blijven en dan nog bij uiterste noodzaak. De heer Krijger is met den minister volle dig medegegaan. De minister van Arbeid en Economische zaken begon met op te merken, dat de Ka mer zich vooral had bezig gehouden met „wat men ziet", maar te weinig zich had af gevraagd „wat men niet ziet". Een nieuwe zet in het gewaagde Britsch-lersche spel. (Van onzen Londenschen Correspondent) De verklaring van Minister Thomas in het Lagerhuis, welke hierop neerkomt dat Groot- Brittannië niet te Ottawa met den Vrijstaat zal onderhandelen over voorkeurrechten in in ter-imperialen handel Indien de volksver tegenwoordiging in Dublin het wetsontwerp voor afschaffing van den eed aanneemt, heeft een belangwekkenden toestand geschapen. Hoe die toestand zich zal ontwikkelen kan uiteraard niet worden voorspeld maar wel kunnen eenige factoren worden aangegeven welke op den toekomstigen gang van zaken invloed moeten doen gelden. De Iersche boeren, die de grootste kiezers- groep vormen, hebben op de conferentie te Ottawa veel hoop gevestigd. De mogelijkheid dat de afgevaardigden van den Vrijstaat niet naar Ottawa zouden gaan of er wel heen zou den gaan maar niet in staat zouden zijn de voorkeurrech ten voor Iersche landbouwpro ducten te handhaven en uit te breiden, staat hun niets aan. Met het verlies van de in- voervoordeelen. welke dojersche boeren thans voor hun gewassen op de markt van Groot- Brittan nië genieten, vinden zij ongetwijfeld de afschaffing van den eed te duur betaald De Iersche boeren bekommeren zich weinig om d:en eed. De Valera. c:c zich over de bedreiging door Thomass geui: nog niet heeft uitgelaten, zal overeenkomstig zijn temperament wel weer een houding van gekwetste onschuld aan nemen en de bedreiging uitleggen als een nieuwe onduldbare poging van Engeland, zich te bemoeien met de zaken van den lerschen Vrijstaat. Men mag verwachten dat de mede- deeling van Minister Thomas geen invloed zal hebben op de verdere lotgevallen van het eedsontwerp in de Dail dat er ongetwijfeld zal worden aangenomen aangezien de Labour Partij, dde de regeering heeft gesteund, in dit stadium dien steun niet meer zou kunnen intrekken. De beslissing zal dus bij den Senaat komen te liggen. Nu naar allen schijn de verklaring van Thomas heeft'doen beseffen dat goedkeuring van het ontwerp een bevoorrechte positie in de Britsche markt, uitsluit, is het zeer waarschijnlijk dat de Senaat het ontwerp of zal verwerpen of het zoodanig zal veranderen dat de Valera het neet kan aanvaarden. In dat geval zou de President nieuwe verkiezingen uitschrijven in de hoop in de verkiezingscampagne na tionalistische gevoelens zoozeer te kunnen opzweepen dat hij een mandaat zou krijgen van de kiezers om afscheiding door te zet ten. De uitkomst- van zulke verkiezingen is twijfelachtig. De Valera heeft reeds nu wat van zijn polulariteit ingeboet. De juist aangekondigde begrooting die zware nieuwe lasten legt op de bevolking, de tarievenpoli tiek die ontevredenheid en zelfs ontsteltenis heeft gewekt onder groote groepen, en deze nieuwste bedreiging in de woorden van Thomas welke aan de hoop van Ottawa, door de landbouwers gekoesterd, den bodem in slaat, moeten do geestdrift voor de Valera's bestuur aanmerkelijk hebben bekoeld. Daar staat tegenover dat de Valera een volksleider is van bijzondere begaafdheid en dat niemand beter in staat is de Ieren met nationalisme te verblinden dan hij. Ook is de regeeering van Cosgrave die zeer onpopulair was, nog niet vergeten en tenslotte moet ook de in vloed van de strijdende republikeinen, die in verschillende deelen van het land door vrees- aanjaging de kiezers met vrucht kunnen bewerken, niet worden onderschat In politieke kringen te Londen wordt de verklaring van Thomas, welke klaarblijkelijk woord voor woord door het Kabinet is goed gekeurd. zeer ernstig geacht. De Conserva tieve pers heeft haar toegejuicht. Maar ver scheidene politici, die wat verder zien. vinden dat er voor juichen geen aanleiding is. zij meenen dat de regeering in de Valera's kaar' heeft gespeeld en zij vreezen dat liet succes van de conferentie te Ottawa ernstig in ge vaar is gebracht. De Manchester Guardian kan nauwelijks woorden vinden, krachtig genoeg om dezen laatsten zet van het Britsche Kabi net te veroordeelen. Het blad spreekt van een flater en kan niet inzien waarom de Brit sche regeering het noodig vond op dit oogen- blik met zulk een bedreiging aan te -komen. Het veronderstelt dat de regeer ing meent door deze waarschuwing de Iersche volksver tegenwoordiging te kunnen bewegen haar op vatting van het eedsontwerp te herzien. Maar de Guardian vreest, dat liet effect juist an dersom zal zijn, aangezien het Iersche volk altijd ln geërgerd verzet is gekomen tegen alles dat riekt naar dwang of bedreig:-, van Engelsche zijde. A. K. van R. Hij laakte t in de Kamer, dat ze zelfs geen onderzoek had ondernomen naar het ant woord op de vraag of er wellicht met de con tingenteering iets was bereikt geworden. Die vraag beantwoordde de bewindsman beves tigend. Kort na de contingenteering In be paalde industrieën is de werkloosheid ver minderd. Zelfs werd hier en daar 1020% versterkte personeelsbezetting waargeno men. Waarbij ook de nevenverschijnselen niet mogen worden vergeten, de voordeden voor het transportbedrijf, de voordeden voor het debiet der winkeliers. Telkens weer had de kamer den bewinds man bij de contigenteering voorgehouden: ..Matig U toch!" „Ik heb me gematigd: in voerbeperkingen zijn toch groote uitzonde ring. doch ik bespeur 't: aan matigheid is geen eer te behalen". De minister zei. dat de administratie voor beeldig is en dat hij er telkens op uit is. haar nog voorbeeldiger te maken. Een bewijs van voorbarige critlek zag de minister in de bezwaren tegen hot mogelijk maken van het uit het buitenland doen ko men van postpakketten met kleercn. De minister toch toönde aan, dat hij zulke postpakketten niet weren wilde, om tegen over het buitenland niet scherper op te tre den. dan noodig is. Zulke postpakketten met kleercn toch worden generatics lang van bui- tenlandsche magazijnen door particulieren betrokken. Contingenteering over de geheele linie wat Dr. Kortenhorst aanbeval weigerde de minister. Dat noemde hij volledig onredelijk. Al heeft. Mej. Katz dan geen succes ge had met haar amendement zij moest het intrekken om de damesconfectle van con tingenteering volledig vrij te houden, zij heeft wel in zooverre succes gehad, dat er een onderscheid Is gemaakt geworden tus- schen de damesconfectle van wol en die van andere makelij, van zijde, kunstzijde enz. De wollendamesconfectie wil de bewindsman contingenteeren blijven op het cijfer van 62.5 pCt. omdat anders de invoerbeperking van wollen en halfwollen stoffen geenerlei effect heeft. Coulanter staat do minister te genover ruimere bewegingsvrijheid voor de confectie van zijde enz. Hij heeft althans al ontraadt hij 't een amendement-van Hellenberg Hubar niet afgewezen dat voor dit soort confectie een contingent van 100 pet. aanhoudt. Do minister van Economische Zaken ver dedigde voorts de binnenlandsohe schoenin dustrie tegen de buitenlandse he. tegen die van Bat'a b.v. Onze industrie levert uitmun tende kwaliteiten en houdt zich aan de achturendag. Zouden er moeilijkheden zijn met de ad ministratie de minister wil ze wegnomen. Wat de bankgarantie betreft do heer Snoeck Henkemans haalde aan. dat deze eisch in dezen tijd voor velen niet gemakke lijk te dracen Is. De minister erkende dat. maar voegde daaraan ook toe. dat de admi nistratie zoo langzamerhand haar Pappen heimers gaat kennen, zoodat tegen goede be kenden de eiseh van een bankgarantie zal kunnen vervallen. De Kamer wees weer eens een interpella- verzoek van den heer Wijnkoop van de hand zijn vragen over de voedselvoorziening ln Ned-Indië kunnen bij een spoedig te behan delen suppletoire Indische begrooting wor den ter sprake gebracht. De Benjamin der Kamer heeft zijn Intrede gedaan. Haar jongste lid, de heer B G. Peereboom, legde, ln deftig zwart gekleed, de vereischte eeden vandaag in handen van den president af. Do heer Peereboom Is de opvol ger van Dr. Lingbeek. Hoewel officier en nog wel van een „zwaar" wapen, n.l. van de artillerie ziet de heer Peereboom er niet be paald martiaal uit. Overigens moet, hij zich thuis voelen in de Kamer; toen de heer Ti- Janus leeraar was aan de Militaire Academie in Breda zag hij zijn ambtgenoot van thans op de banken zitten en de griffier der Kamer, Mr. Kesper. gaf hem les op de Hoogere Krijgsschool. INTIMUS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. VERVERIJ EN CHEM. WASSCHERIJ CR. HOUTSTR. 5 a TEL 10771 REGENJASSEN STOOMEN EN OP NIEUW WATERDICHT MAKEN AGENDA Heden: DONDERDAG 19 MEI Palace: Watt en Halfwatt in „Manne quins". Op het tooneel: Steffan en partner, met „muzikalcn onzin". 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..De Kapitein van Köpenlck". Op het tooneel: The Flying Banvards- 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „Romance". En ,,Het leven Is geen lolletje." 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Ilartz en A. L. Koster. 107.30 uur. VRIJDAG 20 MEI Groote Kerk: Orgelconcert door Albert Schweitzer. 8 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Harte en A. L. Koster. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Dujqn en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5