KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL KORFBAL ROEIEN WATERSPORT BILJARTEN Groote spanning in de competitie om het landskampioenschap Enschedé uitgeschakeld Zandvoort degradeert naar de derde klasse. Stormvogels plaatst zich in de zevende ronde van den Ned. Voetbalbeker. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Enschede—Veendam 3—1 Feyenoord—P. 8. V. 6-0 Prom. 3e klasse: Zandvoort—Alphen 1—5 De SpartaanO. V. V. O. 3—1 AFDEELING IL. Prom. 2e klasse; Z. A. CéQuick 1—2 OM DEN NEDERLANDSCHEN VOETBAL BEKER F. V. C—West-Frlsia 0—5 EindhovenK. F. C. 1—2 Stormvogels—Longa 2—1 A. G. O. V. V —Excelsior 3—1 Palemig—D- W. S- 1—5 Vriendschappelijk Blauw WitUJpest 1—4 Go Ahead—Sparta 4—1 Z. F. C.Nicholson 1—2 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND gcsp.gew.gel.verl.pnt.v.-t.gem. Ajax 7 5 11 11 2810 1.57 Feyenoord 8 5 2 1 12 28—11 150 Enschedé 7 3 3 1 9 17—12 1.29 P. S. V. 8 12 5 4 10—22 0 50 Veendam 8 10 7 2 7—35 0.25 AFDEELING 111 Eindstand: Ensch. Boys 4 3 10 7 10—7 1.75 Quick 4 2 0 2 4 8—8 1.— Z. A. C. 4 0 13 1 7—10 0 25 AFDEELING I Promotie derde klasse: Alphen (a) 5 4 0 1 8 22—7 1.60 Zandvoort (a) 5 3 0 2 6 9—13 1-20 Watergr.meer 4 0 0 4 0 617 0. (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Kampioenschap van Nederland. Het gaat met de competitie om het lands kampioenschap precies zooals wel heel velen gedacht zullen hebben: het gaat tenslotte weer tusschen de twee Westelijke afdeelin- gen. De titel komt bij AJax of Feijenoord. Met niet minder dan 6—0 heeft Feijenoord gisteren te Rotterdam van P.S.V. gewonnen. Rust kwam met 10 door Burg. In de tweede helft werd gescoord door Van Heel, Burg, Duynhouwer (drie maal). De strijd tusschen Enschedé en Veendam eindigde met 3—1 overwinning voor de thuis club, die echter voor den titel toch uitge schakeld ls. Hier kwam de rust met 11. Om den Ned. Voetbalbeker. StormvogelsLonga (21) Voor de 6de ronde van den Nederl. Voetbal- beker ontving Stormvogels" gisteren het Zui delijke Longa op bezoek De Longa-menschen vertoonden aanvankelijk tegen den wind in spelend een keurig sluitend samenspel. Het plaatsen, koppen en stoppen van den bal ge schiedde op verrassende wijze, zoodat, on danks het feit, dat de thuisclub den sterken wind tot bondgenoot had, van een bepaald overwicht harerzijds niet gesproken kon wor den Hadden de Zuidelijken naar verhouding ook zoo geschoten, Longa had ongetwijfeld met de rust de leiding gehad, ook al, doordat de proefneming met Kuyper als rechtsback nu juist niet bepaald een „vondst" bleek te zijn. Thans ging de rust in met 10 voor Storm vogels. Dit doelpunt werd gemaakt door Struys, die na 10 minuten spelen een voorzet van Boekelaar met het hoofd via de lat, wist te benutten. Voor dien tijd had Effern al eens een goede kans om te doelpunten om zeep gebracht en had de linksbinnen van Longa het houtwerk van de Waard's doel be werkt. Ondanks haar achterstand bleef Longa dapper volhouden. In het veld speelde zij ze ker beter dan Stormvogels, wier voorhoede er maar niet in kon komen. Vooral Ketting, die in de laatste wedstrijden zoo'n goeden vorm demonstreerde, bracht er dezen middag niet zoo veel van terecht. De rechterwing had te gen den keurig spelenden linksback der gas ten niet veel in té brengen. Toch kreeg Ket ting uit een voorzet van v. d. Steen een goede kans. doch zijn vliegend schot ging hoog over de lat. Bij een hierop volgenden Longa-aanval kreeg de linksbinnen op 2 M. afstand de kans van den dag. welke hij op onbegrijpelijke wijze miste. Nadat aan de overzijde v. d. Velde, die goed op dreef was. tegen de lat had geschoten, trok vlak voor de rust Gehrlng er tusschen uit. Hij werd „gehaakt", doch be hield den bal. waarna de scheidsrechter ten onrechte floot, daar Longa hierdoor zeer be nadeeld werd. De vrije trap leverde niets op. Rust 10. Zoo goed Longa vóór de rust speelde, zoo viel haar spel na de rust. tegen. In plaats van het spel goed open te houden, werd er peu terig gespeeld, zoodat Koster cs. steeds den bal weer konden onderscheppen. Vlak na de hervatting stopte De Waard een keihard schot van den linksbinnen. Hierna vertoonde Stormvogels een mooi stukje voetbal. Vla Langbroek en Prins kwam de bal bij v. d. Steen, die op zijn beurt den bal voorzette. Ketting passeerde handig den rechtsback en gaf toen den doelman geen kans. (2—0). Nog was de strijd echter niet gewonnen. De Longa-spil stuwde steeds zijn voorhoede op en tenslotte wist de ongedekt staande links binnen te doelpunten. (2—1). De strijd was nu nog geheel open Het. Lon- ga-spel werd er echter niet beter op. Vooral de rechtsbuiten bracht er bijzonder weinig van terecht. Tien minuten voor het einde kroeg Ghering de kans van den dag. doch hij benutte haar niet. Met 21 plaatste S'ormvogels, in welker gelederen Haak zeer gemist werd, zich dus in de 7de ronde. PROMOTIE DERDE KLASSE. Zandvoort-Alphen (1-5) Zondag ls dan eindelijk gebeurd, wat door vele Zandvoorters al langen tijd gevreesd werd: Zandvoort is gedegradeerd naar de derde klasse. Dit is niet geheel onverwacht gekomen: in de gewone competitie speelde Zandvoort behalve enkele goede, veel te veel slechte wedstrijden. In de promotie-degrada tiecompetdtle toonde Alphen zich ten slotte onbetwist de sterkste. Zandvoort zal dus het volgende seizoen in een milieu uit moeten komen, waarin het langeiytijd niet gespeeld heeft. Wij vertrou wen echter, dat zij aile pogingen in het werk zal stellen, om reeds het volgende jaar haar rentrée in de tweede klasse te maken. De wedstrijd van gisteren is verdiend door Alphen gewonnen, al zijn de cijfers misschien wat geflatteerd. In de tweede helft moest Koper uitvallen, wegens een blessure: hij werd vervangen door Visser. Zandvoort deed al haar best. om de nederlaag zoo laag mogelijk te houden. Vooral Keesman, Molenaar en Koper hebben uitstekend gewerkt, daarbij goed door de overige spelers geholpen, al vielen deze dan ook minder op. Zandvoort speelde in de volgende opstel ling: Scheffers, Schaap, Keesman, J. Paap, Molenaar. G. Keur, Rinkel, Weber, Koper, Schuiten, Van den Bos Zandvoort wint den toss en verkiest het voordeel van den vrij sterken wind. De eer ste aanvallen zijn voor Zandvoort: bij één van deze schiet Van den Bos hard in 's kee pers handen. Een vrije schop, door Alphen genomen, wordt tot corner verwerkt; deze levert niets op. Er worden nogal veel vrije schoppen uit gedeeld. Na een mooien aanval van Alphen schiet de linksbinnen rakelings naast. Eenige aanvallen van Zandvoort leveren door buitenspel staan van Van den Bos niets op. Een uittrap van Scheffers komt bij Ko per; deze geeft een mooien through pass aan Schuiten, die aan Zandvoort de leiding geeft (01). Alphen komt dan op een gelukkige manier aan den gelijkmaker, als Keur zoo onfortuin lijk is, om den bal in eigen doel te werken. (1—1). Een hard schot van den middenvoor van Alphen, keihard van dichtbij ingeschoten, weet Keesman nog juist te verwerken. Eenige hoekschoppen op het Zandvoort- doel worden weggewerkt. Er moet even gestopt worden voor Mole naar, die een schop tegen het hoofd gekre gen heeft; na vijf minuten kan hij echter weer aan het spel deelnemen. Een voorzet van Rinkel komt bij van den Bos, maar deze schiet de mooie kans naast. De rust breekt aan met onveranderden stand. Na de hervatting pakt Zandvoort geducht aan. Koper passeert de verdediging, maar de keeper weet, door zich op den bal te werpen, te redden. Een keihard schot van denzelfden speler weet hij eveneens te stoppen. Als dan de achterhoede van Zandvoort voor vermeend buitenspel blijft staan, kan de linksbinnen van Alphen zijn club onge hinderd de leiding geven (2—1). Zandvoort houdt echter moedig vol en de keeper van Alphen moet er dan ook weer eenige malen aan te pas komen. Alphen weet dan door haar middenvoor haar voorsprong te vergrooten, als de Zand- voortverdedigers elkaar niet goed begrijpen. (3—1). Na dit doelpunt wordt Zandvoort geheel teruggedrongen; Alphen schijnt nu eerst goed den smaak te pakken te hebben De links buiten van Alphen mist een kans voor open goal. Als Paap in het beruchte gebied hands maakt, wordt de toegekende strafschop door den middenvoor benut. (41) Direct na den aftrap komt Koper alleen voor den keeper, maar hij wordt zeeT unfair door dezen bewerkt. De scheidsrechter kent echter geen penalty toe. Koper wordt van het veld gedragen. Paap bezet nu de mid denvoorplaats en Visser gaat op de plaats van Paap. Een doelpunt van den linksbuiten van Al phen wordt wegens offside geannuleerd. Zandvoort probeert het nog eenige malen, maar als ook dit niet wil lukken geeft zij het op. De middenvoor brengt ongehinderd den eindstand op 51. BUITEN DE COMPETITIE. HaarlemD. H. C. (44) Tot slot van het voetbalseizoen aan een Schoterweg, was het ongetwijfeld een aar dige gedachte, om een wedstrijd tusschen de belde nieuw gepromoveerde eerste klas- sers te laten spelen. En hoewel wat ver in het seizoen, werd dit nagerecht door het publiek nog wel gewaardeerd, getuige de op komst. Hoewel het spel van Haarlem niet op hoog peil stond, is het toch geen mislukking ge worden. DH.C. gaf eel aardig spel te zien, terwijl de roosbroeken na een 3-0-achter stand in de tweede helft het laatste kwar tier 'n enthousiasme aan den dag legden, dat. alle aanwezigen in verrukking bracht. Van een wedstrijd, die scheen uit te gaan als de bekende nachtkaars, maakten ze er een met een pakkend slot van. D. H. C. verschijnt met twee invallers. Haarlem mist Van Daalen en De la Mar en ter elfder ure ook nog Oldenburg. De opstelling werd dus gewijzigd als volgt: Hoeben. Buissink. Huijsmans, Verwaal, Fijen, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer, Haarlem onderneemt den eersten aanval, die afgeslagen wordt en dan geeft D. H. C. een spel te zien, dat bewondering afdwingt. Het. samenspel is voortreffelijk, hoewel dient gezegd dat het zwakke spel in de mid denlinie en achterhoede bij Haarlem hier dan ook volop gelegenheid voor geeft Hoeben is weer het struikelblok: hij keept uitstekend. Een hard schot van Van Nellen stopt hij vallend, doch als de bal weer voor i doel komt scoort Ditanars (01). De roodbroeken doen enkele onsamenhan gende aanvallen; de spil Pie terse van D.H.C. breng,t steeds zijn voorhoede ten aanval. En kele Haarlem-spelers willen zich te veel op salonspel toeleggen, doch de D. H. C.-ploeg is geen elftal, dat daarvoor gelegenheid geeft. Breeuwer krijgt nog wel eens een kans, maar hij is dezen dag ndet op schot. Een hoekschop door Van Nellen goed genomen, verdwijnt over den Haarlem-keeper ineens in doel. Rust 02. In de tweede helft begint Haarlem met meer enthousiasme; een:gen tijd wordt op de D.H.C.-helft gespeeld, maar ook nu weet Breeuwer de goede richting niet te vinden. Een plotselinge uitval van DJH.C met een snelle ren van Ditmars die met Van Nellen van plaats is verwisseld, volgt en via Hoe ben maakt deze er 03 van. Dan golft het spel een tijdlang gelijk op en neer, waarbij Haarlem de beste kansen krijgt, maar gescoord wordt er in deze perio de niet. Tot een kwartier voor het einde blijft de stand ongewijzigd. Dant verwisselen Iseger en Breeuwer van plaats; dit is een verande ring ten goede in den aanval. Iseger maakt Haarlem's eerste doelpunt. Dit geeft moed binnen enkele minuten brengt Iseger den stand op 23. Het publiek wordt nu enthousiast; als Huysmans eens te ver opdringt, geeft hij D. H. C. gelegenheid om den voorsprong te verhoogen (24). Toch wil Haarlem niet verliezen; spoedig moet Boot- al weer een bal uit het net halen na een schot van Van Polanen (34). Met wordt nu nog een levendige strijd vol spanning. Eenige minuten vóór tijd brengt Van Polanen de partijen op gelijken voet. (4—4). Binnen de lijnen gaat het nu nog even vurig toe. Hoeben redt nog eenmaal op het nippertje en dan is het tijd. Zij nog vermeldt dat Haarlem bij monde van haar voorzitter den heer Hin, aan den nieuwen eerste-klasser D.H.C. een bloemen hulde bracht. PurmersteijnE. D. O. (15) E.D.O. speelde gisteren tegen het jubi- leerende Purmesteijn dat behalve haar vijf en twintig jarig bestaan ook nog haar pro motie naar de derde klasse vierde, een eerewedstrijd. E.D.O. heeft eenige jonge krachten opgesteld cn S. v. d. Laan op de backplaats. Het E.D.O. elftal heeft een keu rige voetbaldemonstratie gegeven en won verdiend van de enthousiaste Purmercnders. Met rust leidde E.D.O. door Perukel Jr. met 20, waarna hij in de tweede helft op fraaie wijze den hattrick verrichtte. Vrenegoor bracht den stand op 50, waarna de Purmerenders een verdiend tegenpunt scoorden. Na afloop receptie, diner en feest, waaraan ook de E.D.O.'ers deelnamen. Kinheim—O. N. A. (4—2) De Goudsche 2e klasser O.N A. speelde Zondag j.l. een medaille-wedstrijd op het Kinheimterrein. Vooral vóór de rust werd er door beide partijen heel goed gespeeld. Van den aftrap af vergastte O.N.A. ons op een mooie partij voetbal, waar Kinheim de handen aan vol had. Na acht minuten loste de linksbinnen een verraderlijk schot dat doel trof (01). Wel kwam Kinheim er nu beter in, doch de backs leverden nog al moeilijkheden op. De rechtsbinnen van O.N.A. had succes toen hij een afgemeten vooizet van den linksbuiten inkopte (02). Dit werd Kin heim te bar; nu kwam ze pas goecl opzetten. Huib benutte een hem geboden kans en Groeneveld bracht even later uit een voor zet van rechts de partijen op gelijken voet (22). Toen één minuut voor de rust bij een Kinheim-aanval de O.N.A.-keeper was uitgeloopen en Asjes den bal te pakken kreeg, gaf deze een goeden voorzet, dien Huib ineens inzette (32). Na de rust was Kinheim het meest in den aanval, al waren de O.N.A.-aanvallen ook zeer gevaarlijk. De Kinhelm-achterhoede retourneerde echter alles. De Goudsche ach terhoede liet zich ook niet zoo gemakkelijk passeeren, zoodat het nog ruim 30 minuten duurde, voordat Huib met een mooi doelpunt den stand op 42 wist te brengen. In dezen stand kwam geen verandering meer. ZATERDAGMIDDAG^ COMPETITIE KennemersH. V. B.-elftal (105) Op uitnoodiging van den H.V.B. speelden de Kennemers Zaterdagavond te Beverwijk een doelpuntrijken wedstrijd tegen bovenge noemd elftal. Doordat twee spelers der com binatie verstek lieten gaan, completeerden Blinkhof (IJ.F.C.) en Bocree (Kennemers) het elftaL De Wijkers hadden ook twee invallers. Reeds aanstonds is de wedstrijd spannend; vooral de linkervleugel der H.VJ3.'ers Van der SteenVan Gelder speelde keurig. De be zoekers namen na een kwartier door toedoen van hun midvoor de leiding. (10). De Kennemers komen er dan ook beter in en door Horeman wordt het gelijk. (11). Even later plaatst één der verdedigers in eigen doel. (21). Toch weten de gecombineerden weder door den Telephonia-midvoor gelijk te maken. (2—2). Hiermee wordt van doel gewisseld. Na de rust zijn eerst de gasten nog even aan het woord; Van Gelder geeft hun de lei ding. (2—3). Doch dan komt de Kennemers-voorhoede eerst recht op dreef. Met mooi samenspel zet zij de H.V.B.-verdediging aan het werk. Rek- veld geeft met twee doelpunten aan de thuisclub de leiding. (43). Horeman neemt de twee volgende voor zijn rekening. (63). Nog is het niet genoeg; steeds stuwen de gebroeders Steeman hun voorhoede weer op. Groot, Buthouwer en Horeman scoren elk een fraai doelpunt alvorens de gasten een doelpunt maken. (94). De thuisclub pakt de zaken dan weer wat kalmer aan. Als de heer Honijk het einde aankondigt, wijst het scoringbord 105 aan in het voordeel van de Kennemers. HAARL. VOETBALBOND. HaarlemDen Haag (45) Zondagmiddag voor den wedstrijd Haar lemD. H. C. vond op het Haarlem-terrein een wedstrijd plaats tusschen de vertegen woordigende elftallen van den Haarlemschen en van den Haagschen Voetbalbond. Deze is in een verdiende overwinning voor de bezoe kers geëindigd. Vooral de middenvoor van het Haagsche elftal had een groot aandeel in deze overwinning en scoorde niet minder dan vier doelputnen, weliswaar twee maal met de medewerking van den Haarlemschen doelverdediger. De opstelling van het Haarlemsche i'oet- balbondseiftal was als volgt; Doel: Kollenberg (Stormvogels)', Achter: Kluiskens (D.I.O.), Kors (I.V.O.) Midden: Van Eek (R.C.H.), Kok (D. W. O.), De Jong, (E. H. S.). Vóór; Smit (D. I. O.), Poelgeest (D. I. O.), Gordijn (Kennemers), De Roode (Ripper- da), Kelfkens (Droste). De eerste aanval van de Hagenaars levert direct succes op, als Hollenberg een harden schuiver van den linksbuiten laat glippen (0—1). De spelers ondervinden veel last van het gladde veld en het duurt geruimen tijd, voor dat de meesten zich ingespeeld hebben. Na goed samenspel tusschen De Roode en Kelfkens wordt Gordijn in de gelegenheid gesteld om den gelijkmaker te scoren <11). ALs even later Smit in buitenspelpositie den bal toegespeeld krijgt, is het wederom Gordijn, die scoort (2—1). Na dit doelpunt zijn de Hagenaars langen tijd In het offensief. Bovendien zet hun links back op uitstekende wijze den buitenspel val open. De stand is spoedig weer gelijk, als de middenvoor via den paai scoort (22). Even later herhaalt zich het zelfde spelle tje en het ls wederom de middenvoor, die met een mooi schot aan de Hagenaars de leiding geeft (23). Even vóór de rust blijkt na een ver schot van den zelfden speler de bal voor Hollen- berg te glad te zijn en het is 24. In de tweede helft zijn het wederom de bezoekers, die het eerst scoren: de midden voor maakt na goed werk van den rechts binnen en na slecht werk van den keeper no. 5. Belde partijen missen een gemakkelijke kans om te scoren. Goed spel van Poelgeest stelt De Roode in staat om in te koppen (53). Kort voor tijd wordt een kopbal van De Jong van richting veranderd door één der backs, waardoor de eindstand op 54 wordt gebracht. NederlandTsjecho Slowakije. Bovengenoemde wedstrijd, die as. Zondag middag half drie te Amsterdam gespeeld wordt zal door den bekenden Dtiitschen scheids rechter Dr. Bauwens geleid worden. Het Nedcrlandsch elftal Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 29 Mei a.s. in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Tsjechoslovakye uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H. F. C.) aan voerder. Achter: Weber (A. D. O.) en van Run (P. S. V.) Midden: Pauwe Sr. (Feyenoord), An- deriessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord) Vóór: Wels (Unitas). Adam (H. V. V.), Lagendaal (Xerxes), Volkers (Ajax) en van Nellen (D. H. C.) Reserves: van Male (Feyenoord), Lelieveld (V. U. C.), Pauwe Jr. (Feyenoord), van Ooyen (Feyenoord), Bonsema (Velocitas Gr.) en Smit (R. C. H.) Nederlandsch B-elftalChelsea. HeJj Nederlandsch B. elftal, dat Woens dagavond 7 uur op het Spartaterrein te Rot terdam tegen de Engelsche profclub Chelsea uitkomt, ls als volgt samengesteld: Doel: Veenendaal (Naaldwijk) Achter: Van Stokken (D. W. S.) en Ha- gels (Enschedé). Midden: Pelicaan (L. O. N. G. A.) Veld kamp Sr. (Enschede) en van Oyen (Feyen oord). Vóór: Nagels (Enschedé), Spaandonck (Neptunus), Verkerk (R. C. H.), Smit (R. C. H.) cn Mulders (Ajax). Het feest van E. D. O. A.s. Zaterdagmiddag van 3—5 uur houdt E.D.O. ter gelegenheid van haar 35-jarig be staan een receptie in de gemeentelijke Con certzaal. Des avonds heeft in hetzelfde ge bouw een feestavond plaats. Protest afgewezen. Dc protestcommissie van den Kon. Ned. Voetbalbond heeft het protest van de Ver- eeniging ,Hoek van Holland" naar aanlei ding van den op 1 Mei gespeelden wedstrijd Hoek van HollandSteeds Hooger afgewezen, zoodat Steeds Hooger thans officieel tweede klasser blijft. Om den K. N. V. B-beker. V.S.V. trekt Zondag 5 Juni naar het verre Eindhoven om P.S.V. te bekampen in een wedstrijd om den K.N.V.B.-beker. Kampioenscompetitie. T.Y.B.B. (Haarlem)—S.D.O.U.C. 3—2 District Eindhoven—R.K. F.-elftal 07 Om den Haarl. Sportparkbeker. H.B.C. I—Rijswijk I 7—2 H.B.C. IVRijswijk n 4—3 S. V.Vesta (Amst.) (32) Voor de promotie-degTadatie-wedstrijd moesten de Santpoorters den strijd aanbin den tegen de Amsterdamsche club „Vesta". Dat blijft altijd een lastige opgave, want de mcnschen uit de hoofdstad verstaan het korfballen, speciaal het doelen, uitstekend. Daar van dezen wedstrijd voor beide par tijen zeer veel af hing, hebben de zenuwen een vrij groote rol gespeeld. De thuisclub was in haar eerste opstelling sterker dan de gasten, wier aanvallen door de verdediging goed in bedwang werden ge houden. Deze meerderheid werd al vrij spoe dig uitgedrukt in een mooi punt van A. Vink. Maar toen beging de S. V.-verdediging een fout, welke met een strafworp werd gestraft. Deze werd benut, zoodat de stand 11 werd. De wisseling bracht partijen op gelijken voet van sterkte. Toch nam S. V. door G. Baak weer de leiding (21) met welken stand de rust inging. Na de rust bleef deze even ongewijzigd, tot een Vesta-dame gelijk wist te maken. Nu kwam de spanning er eerst recht in om den winnenden goal te scoren. De aan val der gasten werd gevaarlijker. S. V. ont snapte een paar maal door even te fel schie ten. Plotseling komt A. Schinkel door goed samenspel vrij, waardoor hij 3—2 kon maken. In de laatste minuut gaf scheidsrechter Duker nog een strafworp aan Vesta, die ech ter niet werd bnut. Einde kwam met een zwaarbevochten zege voor S. V., dlfe daardoor haar kansen op behoud van het N. K. B.- schap zeer zag stijgen. NederlandBelgië (40) Zondag had op Houtrust de elfde ontmoe ting plaats tusschen de vertegenwoordigen de ploegen van Holland en België. De Belgen wonnen den toss. Dadelijk kwam er een fraai opgezette aanval der in oranje shirts gestoken Hollanders, die echter zon der succes bleef. Hei. duurde 10 minuten voor het Hollandsche overwicht in een doelpunt werd uitgedrukt door Seits (10). Dezelfde speler scoorde na 27 minuten voor de tweede maal (20). De vakverwisseling bracht een sterke verdediging der Belgen, zoodat voor de rust de stand niet meer veranderde. Er werd bij de hervatting geruimen tijd minder fel gespeeld, maar langzamerhand kwam weer het aantrekkelijke spel van voor de rust terug. Na ongeveer 25 minuten had Dorsman succes met een fraai schot van verren afstand (30). Kort daarop miste mej. Koesveld een prachtige kans om een tegenpunt te maken. In de laatste minuut scoorde Berfelo voor de vierde maal, zoodat Holland deze ontmoeting met 40 welver diend won. De wedstrijden van „Hollandia". La ga wint vijf eerste prijzen. Timmermans in het nummer Oude Skiff gedisqualificeerd. In ons nummer van Zaterdag konden we nog den uitslag van het nummer Jonge Vier A publiceeren. Hieronder volgen de uitslagen van de an dere nummers: Jonge Skiff A: 1 R. de Vries (Nautilus) in 8 min. 21 1/5 sec 2 Vriesendorp (Njord). Oude Twee: 1 Willem ni in 8 min. 34 3.5 sec., 2 Laga. Stijlroeien voor dames Skiff Seniores: 1 mej. J. E. Repelius (De Hoop); 2 mej. Ecrd- mans (Die Ley the). Stijlroeien voor dames Vieren Seniores: 1 De Laak, 2 Argo. Oude Vier: 1 Nereus in 7 min. 10 2/5 sec.; 2 Njord (twee lengten). Jonge Acht B: 1 Njord in 6 min. 36 sec.; 2 Argo in 6 min. 48 sec. Dames Skiff: mej. Eerdmans van Die Ley- the deed voor dit nummer een row over, waarbij mevr. Van Nifterik haar zeer spor tief partij gaf. Dames Dubbelscull: 1 De Hoop: 2 Nereus. Dames Vierriems gieken: 1 Nautilus met een paar lengten voorsprong. Dames Achten: 1 De Vliet met een halve lengte; 2 Nereus. Oude Skiff: In dezen eindstrijd starten Spaarne (P. Timmermans) cn Laga (ir. J. R. J. van Dongen). Beiden starten in een snel tempo. Bij de eerste pikette is Timmermans 1/2 lengte voor Hij heeft bij de 1000 meter den voorsprong tot 1 1/2 lente vergroot. Beide sciffeurs houden goed richting. Op 1500 me ter spurt van Dongen, hij loopt daardoor wat in, doch ook Timmermans versnelt het tem po. Kort voor het einde gaat Van Dongen vinnig spurten. Timmermans tracht voor te blijven. Hij komt daarbij in de baan van zijn tegenstander en kan niet meer voorkomen, dat Van Dongen hem toucheert, waarop het Spaarne wordt gedisqualificeerd. De tijd van Laga was 8 min. 8 sec. Laga won hiermede den wisselprijs, het bronzen beeld L'Honneur, benevens de zilveren medaille van H.M. de Koningin. Twee zonder stuurman: 1 Laga met eenige lengten in 7 min. 43 2/5 sec.; 2 Njord. Oude Acht (hoofdnummer). Hier gaat de strijd tusschen Laga en Nereus. Laatstge noemde start zeer goed, met 23 slagen in dé eerste halve minuut Spoedig is Nereus een halve lengte voor. Laga, in een tempo van 38 slagen roeiende, loopt spoedig den achter stand in en passeert Nereus na 800 meter. Op de helft van de baan heeft Laga 3/4 lengte voorsprong. Nereus, dat 38 slagen per minuut roeit, zakt hierna af, waardoor Laga 1 1/2 lengte voorsprong krijgt. Nereus voert hierna het tempo op tot 40 slagen, doch Laga behoudt de leiding en wint met ruim 1 leng te verschil In 6 min. 31 4/5 sec. Haarl. Vouwbootvereeniging „De Doordrijvers'. Dezer dagen (heeft de algemeene ledenver gadering van bovengenoemde vereen iging plaats gehad in het clubhuis van de kam- peervereeniging. „De Haemsteders" die dit belangeloos hadden afgestaan. Nadat de heer Fred. J. van Damtzig de zeer dtruk bezochte vergadering opende, werd be gonnen met het vaststellen van de statuten en het huishoudelijk reglement. Hierna werd een definitief bestuur gekozen dat nu als volgt is samengesteld: J. Backx v. Wereld, voorzitter; C. A. Kra mer, penningmeester; Fred. J. van Danteig, BloemendaaLscheweg 98 a, secretaris; G. M. ter Weer en mej. M. de Nijs, comimisssaris- sen. Na nog eenige belangrijke zaken bespro ken te hebben werd met de bespreking van het a.s. zomerseizoen begonnen: 29 Mei naar de Kagerplassen. 19 Juni naar de Loosdrechtsche plassen. 17 Juli naar Marken. 14 Aug. van Amsterdam via Abcouder Meer Gein, Gaasp naar Amsterdam terug. 11 September: Groot kano-reunie te Maar- sen aan de Vecht, waaraan de geheele bond zal medewerken, waarna men den tocht langs de Vecht zal aanvaarden. Nadat nog velen gebruik hadden gemaakt van de rondvraag, werd de vergadering ge sloten. Tournooi Nobels-beker. Vrijdag was het tweede zestal van ,De Korenbeurs" op bezoek by „D.E.S.". Zy wis ten een besliste overwinning te behalen met 535 caramboles tegen 424. Het verloop der partyen was als volgt: (De spelers van „De Korenbeurs" staan bovenaan.) W. N Out 100 39 13 2.56 B. Bottelier 70 38 8 1.84 J. v. d. Meü 80 54 13 1.48 J. de Nys 76 53 7 1.43 R. Bosch 60 33 17 1.81 H. Wesseling 41 32 6 123 A. J. Baart 150 30 19 5.— N. N. 89 29 9 3.06 W. Gr. 40 37 6 1.08 W. G. de Korte 23 26 4 0.63 N. v. d. Linden (inv.) 105 50 9 2.10 A. F. de Nys 125 50 12 2.50 In totaal behaalde het team van 12 va\ „Do Korenbeurs" 1220 caramboles, terwyi dat van „D.E.S." er liio noteerde, zoodat „De Ko renbeurs" met 110 caramboles won.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10