CRICKET. POSTDUIVEN HONKBAL HANDBAL CYMNASTIEK. LAWNTENNIS DE COMPETITIE. WATERPOLO. KAATSEN ATHLETIEK ZWEMMEN NED. CRICKETBOND V. R. A.-Rood en Wit. De eerste competitie-wedstrijd is voor Rood en Wit geen succes geworden; onder voor cricket zeer ongunstige weersomstandigheden, bewezen de Amsterdammers Zondag naast he: Stadion hun meerderheid op overtuigende wijze. Nadat van Eeghen den toss gewonnen heeft kiest hij voor de Haarlemmers batten en stuurt P. .v Bueren, Jhr. B. Th. Elias om pl.m. 11.45 u. naar de wickets, waar deze weer spoe dig het spel kunnen staken voor de thans heviger doorzettende regen. Ongeveer kwart voor één kan weer worden hervat. Nadat het openingspaar 27 runs heeft opgebracht gaat Elias op een rechten bal van Gierum voo: zijn wicket staan en wordt naar de kleed kamer verwezen (17). Hagenaar, die hierna inkomt, is niet for tuinlijk, als hij na 2 runs te hebben gemaakt een goed ingegooiden bal ineens in zijn palen ziet verdwijnen. Van Bueren wordt voor 13 door Gierum en Schmeink, voor 2 door Eigeman gebowld. J. P. van Baasbank maait als hij nog slechts 6 runs heeft, over een bal en Gierum heen en Eigeman krijgt v. d. Togt voor 5 door Hartog gevangen op point. Kramer, die goed verdedigend speelde, wordt voor 9 runs zeer fraai door Gierum op eigen bowlen gevangen. Aanvoerder van Eeghen laat inmiddels uit stekend cricket zien en slaagt er in door een aantal goede slagen de score op te voeren. Kruyt start als gewoonlijk snel doch met zijn score op 9 vangt Wittebol hem op Eige- man's bowlen in het verre veld. Er zijn dan 8 wickets neer voor slechts 65 runs. Van de Bog aardt geeft v Eeghen flinker steun en vergeet zelf ook niet te scoren, tot dat hij op 77 voor 8 door v d. Chijs fraai wordt gebowld. Met Bruin in als laatsten man slaagt van Eenghen er bijna in 100 op te brengen, doch op 97 gaat hij bij een te scherpen run uit voor een zeer solide 20. Bruin bleef met 4 niet uit. Eigeman met 3 voor 29 en Gierum met 4 voor 28 hadden de beste bowlingcijfers. J. v. d. Ghijs met 1 voor 18 toonde zich nog steeds één van de beste Amsterdamsche bowlers. H. v. Booven met 0 voor 19 had geen succes. V.RA. heeft geen moeite, het totaal van Rood en Wit te passeeren. Het openingspaar W. GierumW. Eigeman brengt het tot 38, op welk totaal Eigeman via zijn bat door v. d. Togt wordt gebowld. Met Wittebol in weet Gierum. die voortreffelijk speelt en nis hij er eenmaal goed in is, den bal diverse malen op onberispelijke wijze naar de boundary jaagt, de score tot 94 op te voeren, waarna hij voor een uitstekende en kanslooze 66 zeer goed door van Eeghen achter het wicket wordt gevangen op het bowlen van v. d. Togt. Wittebol en Hartog voegen dan 21 runs aan de score toe. Hartog, die met den eersten bal reeds voor zijn palen ging staan en feite lijk teruggewezen had behooren te zijn, over leefde echter het appeal ten onrechte en maakte op slappe wijze 26 runs, voordat Kruyt hem op deep-leg goed ving op Schmeink's bowlen. Op 144 doet Kruyt wederom zijn plicht en vangt Wittebol op Hagennaar's bowlen voor 14 7 runs later doet Kruyt zijn derde opeen volgende vang, die zeker de moeilijkste was; achteruil/loopend pikt hij fraai, Hambur ger in, na een mislukte hoogen slag, voor 17 runs. Op 172 vangt Schmeink zeer goed op eigen bowlen, met één hand een laag teruggespeel- den bal van Laurence, die 15 runs aan het totaal had toegevoegd. 4 runs daarna sluit Hamburger de Amsterdamsche innings; Van Booven en O vering bleven resp. met 12 en 1 niet uit. Van der Togt had met 3 voor 53 in dezen eersten competitiewedstrijd met den bal het meeste succes; Schmeink, met 2 voor 40 volg de na hun. Hagenaar met 1 voor 37, zal ver moedelijk met medium-fast bowlen meer succes hebben dan met slow-bowlen. Bruin tenslotte had zijn dag niet, hij ver overde geen wicket en zag in 8 overs 34 runs op zich slaan. Zondag as. krijgt Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tegen den zeer sterken V.O.C.- aanval geen gemakkelijken taak, alhoewel het vorige seizoen in Rotterdam werd bewezen dat ook hierop wel runs zijn te maken. Hopen we in ieder geval op wat beter cricket-weer, dan kan het een aardige wedstrijd worden. Ie Innings Rood en Wit. P A. Lammerts van Bueren bowled W. Gierum 13 Jhr. B. Th. Elias 1. b. w. idem 17 P. C. Hagenaar run out 2 J. E. C. Schmeink bowled Mr. Eigeman 2 J. P. v. Baasbank b. W. Gierum 6 A. v. d. Togt c. M. Hartog b. W. Eigeman 5 W. Kramer c. and b. W. Gierum 9 J. H. M. v. Eeghen run out 20 J. Kruyt, c. Wittebol, b. Eigeman 9 J. W. v. d. Boogaardt bowled v. d. Chijs 8 M. Bruin not out 4 Extra's 2 Totaal 97 Bowlingcijfers O. M. R W. H. van Booven 5 19 0 J. v. d. Chijs 8 18 1 W Eigeman 11 3 29 3 W. Gierum 7 28 4 le Innings V. R. A. W. Gierum c. Van Eeghen, b A. v. d. Togt 66 W. Eigeman bowled idem 13 W. Wittebol, c. J. Kruyt, b. P. Hagenaar 14 M. Hartog, c. J. Kruyt, b. Schmeink 26 Mr. G. Hamburger, c. J. Kruyt, b. v. d. Togt 17 H. v. Booven, not out 12 F. Overing not out 1 G. Laurence c. Schmeink, b. Schmeink 15 K. Leeser R. de Waal did not bat. J. v. d. Chijs Extra's 12 Totaal 176 (6 wickets). Bowlingcijfers O. BI- R W. M. Bruin 8 1 34 0 J. E. C. Schmeink 17 6 40 2 P. C. Hagenaar 6 37 3 A. Y. d. Togt 12 3 53 3 R. C. H.—H. C. C. III R. C. H. wint met 10 runs en 6 wickets. De Racing stuurt de Hagenaars het eerst het veid in. Reeds in de eerste over heeft Kleyn succes als Kuyt een goede vang doet op "point, v. d. Luur slaat snel 12 runs en kan dan door een vang van de Jong verdwij nen De volgend# batsmen maken vr niet veel van en met de lunch zijn er dan 5 wickets neer voor slechts 30 runs. Na de hervatting houden Edersheim en Post ma geruimen tijd stand en het fielden der R- C. H.-ers wordt erbarmelijk. Van 530 wordt het 663 als Postma een bal in eigen wicket speelt. Kalis heeft aan 1 bal genoeg en dan is het de beurt van Edersheim om te vertrekken, na een keurige 45 gescoord te hebben. Helling man velt dan met 2 opeenvolgende ballen de palen van Ovink en Hoogstraten. De laatste 2 batsmen zorgen echter nog dat het totaal 111 wordt. Kleyn bowlde voor de lunch heel goed, daarna had hij geen succes meer. Zijn cijfers 523 zijn alleszins eervol. Kuyt zag 45 runs op zich slaan zonder een wicket te nemen. Hellingman ruimde met 45! de staart op, alsmede het wicket van Edersheim. Tenslotte bowlde Radsma 120. De R. C. H. innings wordt er weer eens een van de goede soort. Wel valt op 10 het eer ste wicket, maar dan gaat de bowlery zicht baar achteruit en de R. C, H.-ers profiteeren daar gretig van. 't Tweede wicket valt eerst op 46, dat van Doest die een kalme 18 scoorde. Radsma en Hel lingman zetten dan een grooten stand op. Radsma slaat in 1 over, 16 runs op Kalis, maar wordt op het bowlen van Edersheim uitgevangen voor een harde 24. Hellingman zet met Scheen de zaak voort en zonder ver der wicketverlles wordt het H. C. C. totaal overschreden. Als gestopt wordt, blijft Hel lingman met 37 not out en A. Scheen met 15. De bowlingcijfers der H. C. C.-ers waren begrijpelijkerwijs niet fraai: Kalis 0—47; Edersheim 2—30 en J. v. d. Luur 1—19. Kampong 2Haarlem 2. Haarlem 2 heeft gisteren haar eersten com petitiewedstrijd in een nederlaag omgezet. Dezo nederlaag is ten slotte nog kleiner ge worden, dan zij zich aanvankelijk liet aan zien. Bij den stand van ongeveer 50 runs, waren reeds zeven wickets neer, terwijl Kam pong al 100 runs gescoord had. Toen zorgden Tekelenburg en Harms echter nog voor wat runs, zoodat het totaal toch nog 89 werd. Van de 100 runs van Kampong 2 scoorden: G. van der Pol 23, J. C. P. van Raalten 19, terwijl Mr. Extra met 17 niet weinig meehielp om de honderd vol te maken. Voor Haarlem bowlde A. Blok uitstekend; hij nam 7 wickets voor slechts 36 runs. De overige drie wickets werden door F. van Dalsum en J. de Boer genomen, resp. 235 en 1—12. Van de 89 runs, die Haarlem scoorde, kwa men in de dubbele cijfers: J. de Boer 10, B. Smits 13, J. Tekelenburg 14 not out en L. J. Harms 21. De bowlingcijfers van Kampong waren als volgt: J. C. P. van Raalten 5—55 en G. van der Pol 4—26. Met nog eenigen speeltijd over, wil Haar lem 't nog eens probeeren, maar geeft op, als Kampong 44 runs heeft gescoord voor het verlies van 6 wickets. Alleen L. J. Ragay met 16 kwam in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers van Haarlem: F. van Dalsum 220, A. Blok 316, J. de Boer 1—0 en L. J. Harms 04. Haarlem verliest dus met 11 runs op de eerste innings. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 3Bloemendaal. Deze wedstrijd is na een spannend slot in een overwinning voor de thuisclub geëindigd. Rood en Wit bat het eerst. De bowlery van Bloemendaal wordt al dadelijk met vrij veel vertrouwen bespeeld, zoodat de score regel matig oploopt. Als echter de eerste vijf bats- men verdwenen zijn en de stand 885 is treedt er een collapse in; mede doordat eenigen aan den run out dood sterven, is het op 96 reeds afgeloopen. In de dubbele cijfers kwamen: J. Chapon 19, H. v. d. Togt 34, M. Houtkoooper 16. Bowlingcijfers Bloemendaal: L. v. d Mey 134, J. Beyk 2—28 en G. v. Dam 528. De eerste twee batsmen zijn bij de gasten reeds spoedig verdwenen, v. d. Mey en voor al J. Beyk weten echter door uitermate ge durfd spel de score snel te doen stijgen. Op 45 wordt eerstgenoemde gebowld, Beyk blijft echter op denzelfden voet voortgaan al heeft hij niet over pech te klagen, als hij eenige ma len gemakkelijk gemist wordt. Zijn mede spelers geven hem echter zoo weinig steun, dat ondanks zijn snelle en harde 50, het to taal toch nog 3 runs onder dat van Rood en Wit blijft, wat ook weer voor een deel aan onoordeelkundig runnen te wijten is. L. v. d. Mey had 25 gescoord en er waren 9 extra's. Voor Rood en Wit bowlden J. Chapon 539, J. Goossens 324 en M. Houtkooper 021. Haarlem 3Avos. De eerste wedstrijd van Haarlem 3 is in een overwinning voor haar geëindigd. Haarlem 3 bat eerst en brengt het tot een totaal van 86 door B. Kammeijer 17, L. J. Harms 11, W. Onkenhout een harde 28, waar onder een zes, H. van Keulen 11. Voor Avos bowlden: Th. Hetem 346, D. Brauckmann 3—17, Chr. Klerk 4—19. Avos brengt het dan tot slechts 31 runs, waaraan de onvolledigheid niet vreemd is. Slechts D. Brauckmann met 17 weet de dub bele cijfers te bereiken. Bovendien was het uitstekende bowlen van A: Heimig (69) verscheidene batsmen te machtig. Van Balen Blanken nam het overblijvende wicket voor 21 runs. R. C. H. 3Rood en Wit 5. R. C. H., dat eerst bat, brengt het tot het zeer goede totaal van 107. Hieronder waren maar liefst 18 wides. H. Zonneveld een stijl volle 20, F. v. d. Mey de Bie 16, J. Siegerist 12, W. Bloemink 11 en J. Kedde 24 not out, kwamen in de dubbele cijfers. Freni bowlde 1124, de Haan 430, v. d. Land 27 en Reus 39. Het antwoord van Rood en Wit is 38 runs waarvan Reus 21 not out. Zonneveld toonde zich all-rounder door 6 wickets voor 15 runs te nemen, van Roon 212 en J. Kedde 20. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met- oude duiven vanaf Noyon (Frankrijk) afstand 342 K.M. Z.W. wind dui ven los 8 25. Eerst getoonde vogel 11.32, laat ste 11.50. De prijzen werden als volg* be haald: Joh. L. Heemskerk 1 7, P. Brakel 2 -9, F. Kuijken 3 6. A. v. d. Velde 4 16. W. J. der Kinderen 5 9 12, F. Heerkens Thijssen 8 11 *3 14 18, M, y, Korde 10 17, J, J. Kan 15. BUITEN DE COMPETITIE. Quick-Jun.Haarlem-Jun. Zaterdagmiddag speelden de junioren van Haarlem in Den Haag tegen die van Quick voor de eerste ronde van het Flamingo Ju nioren Tournool. De wedstrijd is op een flinke nederlaag voor de Haarlemmers uitgeloopen: zij ver loren met 52 runs op de eerste innings. De Hagenaars batten eerst. Warburton, een zoon van den bekenden cricket-trainer, laat uitstekend batten zien. Hij scoort 37 runs. Verder komt alleen Sillevis met 18 in de dub bele cijfers. Het totaal wordt ten slotte 78. Voor Haarlem bowlden: J. J. de la Mar 226, H. Boeree 024 en R. de Vries 424. De Haarlemmers brengen het dan tot slechts 26 runs, waarvan alleen R. de Vries inet 12 in de dubbele cijfers komt. Warburton met 7—5 had groot succes met zijn bowlen (7 overs, 5 maidens). Sillevis nam de andere 3 wickets voor 20 runs. QuickHaarlem. Met een zeer gebroken negental trok Haar lem Zaterdagmiddag naar Amsterdam. De herleving van Quick bleek een feit te zijn, er waren spelers, die in Jaren niet op een honkbalterrein waren gezien. In het begin gaan dc partijen gelijk op. Mr. Vrij, de Quickwerper. bowlt nog uitste kend, maar Veenhof doet niet voor hem onder. In de vierde inning krijgt Quick ech ter een nuttige voorsprong. Dit kwam voor namelijk door slecht veldwerk van Haarlem maar Veenhof gooide ook eenige keeren vier wijd. Een gemiste vangkans en een slechte aangooi hielpen Quick aan de punten Na vier innings was de stand 10—3 voor Quick, maar daarna herstelde Haarlem zich en Quick kreeg geen kans haar voorsprong te vergrooten. Integendeel Veenhof werpt verder weer uitstekend en de Haarlemmers beginnen, als gewoonlijk, tegen het einde steeds beter te slaan. In de achtste inning geeft Mastenbroek een tik die hem bijna een homerun oplevert, terwijl Veenhof het in de negende inning werkelijk tot een homerun brengt. Het helpt echter niet meer, de in de vier de inning door Quick verkregen voorsprong blijft bestaan en met 158 behaalt Quick haar eerste overwinning. Inninscijfers: V. V. G. A.—H. H. C. Onze voorspelling, dat H- H. C. haar eerste nederlaag in de eerste klasse tegemoet ging, is uitgekomen, maar de uitslag had ook wel anders kunnen zijn. Besanger, de werper van V. V. G. A., gooide in het begin veel wijd. Figee, die eerst voor H. H. C. werpt, komt er al gauw uit stekend in. Ondanks dat brengt de V. V. G. A- het in de tweede inning tot liefst 12 runs- De beginoorzaak daarvan is een door Van der Lande gemiste vangkans als er al twee uit zijn. Het geheele negental laat zich daar zoo door beinvloeden dat er de geheele inning niets meer van terecht komt. Na dit incident gaat Pijnakker voor H. H. C. wer pen. Jammer voor H. H. C. dat die tweede inning zoo geloopen is, want verder gaat alles even uitstekend. Pijnakker werpt nog zes innings en in die zes beurten komen slechts twee V- V. G. A.-ers binnen. H. H. C. krijgt nog zeven slagbeurten en vermindert in dien tijd de achterstand met drie runs. Inningscijfers: H. H. C. I: 1—2—0—1—0—1—0—2—1 8 V.V.GA, I 2—12—0—1—0—0—1—0—* 16 H. H. C. II en Haarlem II. H. H. C. ontving Vrijdagavond bericht dat de wedstrijd D. E- C. I—H. H. C. n uitgesteld was. Haarlem slaagde er niet in om voldoen de spelers bijeen te krijgen. Uitstel was door den competitieleider geweigerd zoodat er niets anders opzat dan den wedstrijd A. M. V. J. IIHaarlem n gewonnen te geven. Haarlemsche Competitie. Voor de Haarl. Competitie werden gespeeld: Gem. Lyceum BOosterkwartier en S. S. H. Rijks H. B. S. Velsen. De uitslagen in innings zijn: Gem. Lyceum B 303022 10 Oosterkwartier 7—57—3—70 29 RapiditasRijkskweekschool (54) Reeds spoedig gelukt het aan de Kweek school te doelen (01). Toch is Rapiditas het meest in den aan val. al komen er geen doelpunten. De stand wordt door de dames Poorter en Wensing op 31 gebracht, terwijl kort voor de rust mej. Pol in vrijstaande positie met een goeden hoekworp den achterstand verkleint (32). Na de rust is Rapiditas direct in het of fensief. Het duurt echter nog vrij lang al vorens door mej. v. d. Banzen gedoeld wordt (4—2). De Kweekschool krijgt dan een strafworp te nemen, die door mej. Visser benut word: (4—3). De Kweekschool-dames weten gelijk te maken door mej. Visser, maar kort voor het einde maakt mej. Poorter den winnenden goal (54). Wedstrijden „Concordia'.' De onderlinge wedstrijden van Concordia werden vervolgd met die voor de oudste meisjes en Jongens. Verschillende dames- en heerenleden van de vereeniging traden daar bij als jury-leden op. De oudste meisjes hadden een zeskamp te verwerken met een maximum van 60 punten. Het hoogste aantal punten, nl. 49.5 werd be haald door M. Duyff. Voor de jongste jon gens waren 5 onderdeelen bestemd met een maximum van 50 p., welk aantal 't dichtst benaderd werd door G. André met 38 p. Van de 60 meisjes waren er 42 opgekomen, en van de 34 jongens 28. De uitslagen luiden: Meisjes. Eerste gelid: I. R. Poorter, 2. A. Schenk, 3. S. v. d. Anker, Tweede gelid: 1. M. Duyff, 2. J. Koster. 3. J. Bestenbreur. Derde gelid: 1. S. Berghegger, 2. B. Blok, 3. H. Bin der. Jongens. Eerste gelid: 1. G. André. 2. J. Bierenbroodspot, 3. E. Blschot. Tweede ge lid: 1. J. van Servelien, 2. J. Th. Braaksma, 3. N. Heemskerk. Derde gelid: 1. J. Hos, 2. H. Heemskerk, 3. A. y. Doom, HAARLEM I WINT! Haarlem I heeft gemeend alle voorspellers van ,zij zullen wel weer verliezen" in het zonnetje te moeten zetten. Met een 65- overwinning op Hilversum, waarvan voor 14 dagen met 3—7 verloren werd, werd de tweede competitiehelft ingezet. Hopelijk zal ook het verdere verloop van de competitie eveneens omgekeerd evenredig zijn aan de eerste helft. Van de drie heerenenkelspelen won Haar lem in twee. H. A. C. van Riemsdijk, die elke week beter speelt, vaster, meer afmakend, meer durf en meer initiatief en gelukkig ook meer ausdauer, won van een r.iet op slag zijnde Knottenbelt met 62, 62. Quarles van Ufford had wat meer moeite met Boon (75, 75). Daarentegen verloor B. W. F. van Riemsdijk van Nienaber met 16, 36, een score, welke ook zonder dat men de wedstrijd ziet, te denken geeft. Vooral ook omdat eveneens het heerendubbelspei van B. W. F. van Riemsdijk en Kauffmann verloren werd van Nienaber en van der Ha gen met 68, 06. Behalve deze belde verllespunten van de heeron, zorgden de dames billijkheidshalve eveneens voor een tweetal verllespunten. De beide enkelspelen gingen voor Haarlem ver loren. Mej. S. de Josselln de Jong speelde een ge lijkwaardige partij tegen mej. v. Herwijnen. Laatstgenoemde won in 3 sets, doch het- ver schil in de games (1315) wijst wel op een gering krachtsverschil, zoo dit er al was. De uitslag had eveneens gekund. Mej. Adams kon tegen het spel van mevr. Vleugels Schutter (vroegere mej. Spit) niet op. De Haarlemsche dame dient vooral meer aanvallend te spelen. De rally wordt vaak lang volgehoudendoch het „shot" komt dan van de andere zijde. De damesdubbel van mej. Adams en mevr. Elhorst werd gewonnen van mevr. Vleugels Schutter en mej. v. Herwijnen. De ontbre kende factor in het spel van mej. Adams werd door mevr. Elhorst geleverd; haar netspel was uitstekend, doch ook op half court en aan de base line wist mevr. El horst Initiatief tot den aanval te toonen. De beide Hilversumsche dames bleken be tere enkel-speelsters te zijn. Het eenvoudige trucje von een cross-passing door de net- speelsters werd talkxxze malen op hen met succes toegepast. Trouwens meerdere Hilver sumsche dribbels onderschatten dit gevaar. Wonnen H. A. C. van Riemsdijk cn Quarles van Ufford idere hun en kelspel tegen Knottenbelt respectier-el Uk Boon; de heerendubbel van de Haarlemsche heeren tegen de Hilversummers werd even eens door Haarlem gewonnen, waarbij de eerste set elgenlUk reeds de beslissing bracht (108 voor Haarlem). Het spel der beide jeugdigeHaarlemsche heeren is prettig te zien Het is soepel; het is technisch juist; beiden zoeken hun kracht veel meer in tactiek van plaatsen, can in vaart. Op verrassende wijze komt er dan een er.kele maal een sterke dri ve, meestal als scherpe passing langs een der zijlynen, welke dan ook scoort. BU een stand 44 moesten de beide mixed partyen nog gespeeld worden. H. A. C. van Riemsdijk behaalde hierin zijn derde over winning met mevr. Elhorst op mevr. Vleugels Schutter en Knottenbelt. Ook hier bleek dat mevr. Vleugels Schutter beter single-speel ster is als partnerin in een double, terwijl ook Knottenbelt den niet sterken indruk na de single bevestigde. De andere mixed, die van mej. S. Josselln de Jong met Quarles van Ufford tegen mej. v. Herwijnen en v. d. Hagen, moest dus de beslissing brengen voor een gelijk spel of Haarlemsche overwinning. Een derde set van 108 bleek noodig om die beslissing ten gun ste van een Haarlemsche overwinning te brengen na verschillende match-points, zoo wel voor de Haarlemsche als ook voor de Hilversumsche mixed. De gedetailleerde uitslagen van dezen wedstrijd zijn: EERSTE KLASSE. HAARLEM—HILVERSUM (6—4). Heerenenkelspel H. A. C. van Riemsdijk slaat Knottenbelt, 6—2, 6—2, B. W. F. van Riemsdijk verliest van Nienaber 1—6, 3—6, Quarles van Ufford slaat Boon 75. 7—5. Damesenkelspel: Mej. Josselin de Jong verliest van mej. v. Herwijnen 3—6, 63, 46, mej. Adams ver liest van mevr. Vleugels Schutter 36, 16. Gemengddubbelspel. Mevr. Elhorst en H. A. C. van Riemsdijk slaan mevr. Vleugels Schutter en Knottenbelt 64. 62. mej. de Josselin de Jong en Quar les van Ufford slaan me), v. Herwijnen en v. d. Hagen 62, 46, 108. Heerendubbelspel H. A. C. van Riemsdijk en Quarles van Uf- fod slaan Knottenbelt en Boon 108„ 62, B. W. F. van Riemsdijk en Kauffmann ver liezen van v. d. Hagen en Nienaber 6—8, 0—6. Damesdubbelspel Mevrouw Elhorst en mej. Adams slaan mevr. Vleugels Schutter en mej. v. Herwijnen 6—4, 6—0. De uitslagen der tweede en derde klasse zijn: Tweede klasse: K. E. K.—Terry 5—2 JopT.C.S.B. 2—5 TopspinWestrust 07 Westrust 2AL.T.V. 16 Sharp—T.CB.B. 2 3—4 Thor-TJ5.D. 7—0 Derde klasse: DulnlustEnthousiasten 25 T. E. D. 2Animo 2 34 Bonso—K.EK. 2 5—2 Game and Set^-Splrit 4—4 gestaakt. GroenendaalQuick 70 A.L.T.V. 2—Game and Set 2 52 United T. C. 2—Groenendaal 2 1—6 S. M. N.Heemstede 34 V.V.G-A.—Westrust 3 0—7 Groenendaal 3T. H. C. 4 6—1 Try—Sharp 2 1—6 Game and Set 3—Joy 2 1—0 gestaakt. Westrust 4Sharp 3 16 Nagekomen uitslagen: Eerste klasse: Oranje T. C.—Haarlem 2 7—3 Derde klasse: Deuce 3Quick 7—0 H. V. G. B. We ontvingen No. 3 (eerste jaargang) van het Maandblad der Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: „Wanneer in den zomer het zonnetje lacht", door L. Brunt; Schoolzwemonderricht (II); De medische Sportkeuring: Een Zomeruitstapje; Donder dag 21 April 1932; Propagandatocht naar het Zuiden; Uit dc oude doos; Onze onderlinge wedstrijden op 2 Mei jj.; Verslagen en Of- ficicele mededeelingen, Demonstratie te Amsterdam. Ia verband met de kaatsde monstra tie, welke Zondag 29 Mei in de hoofdstad gehou den zal worden en waarvoor Amsterdam en Haarlem als deelnemers zullen fungeeren, kan nog worden medegedeeld, dat deze wed- strUd plaats zal vinden op hot bij terrein van 't Olympisch Stadion. Het ligt ln de be doeling om hiermede aan te vangen in het uur voorafgaande aan den voetbaiwedslrUd Nederland—Tsjecho Slowakije. Tal van be zoekers van dezen voetbalkamp zullen dus gelegenheid hebben om met het Friese he kaatsspel kennis te maker.. Voor Haarlem zullen de spelers D. Goodljk. S. Broeama en K. Rtypma uitkomen, terwijl Amsterdam zal worden vertegenwoordigd door S. Horkema, R. v. Wijngaarden en W. Goin- ga. Berger in conditie. De Haarlem-sprinter Chris Berger liep Zondag de 100 M. in 10.6 sec. (Ned. record 10.5 sec.) tijdens den athlethiek-wedstrijd AmsterdamDuisburg buiten mededinging. Berger is dus in uitstekende conditie. Redden van drenkelingen. Omstreeks 150 jaar ge leden leefde de Duit- Paedagoog Guthsmuts die zoo scherp teeke nend gezegd heeft: ..Tot nu toe is verdrin ken mode geweest, om dat zwemmen geen mode was. wordt het nu geen tijd dat zwem- A men mode wordt, op- dat er een einde kome aan het verdrinken?" A Bezien we nu den A. J. Meijerink. toestand van heden; ..wis en zeker, er is voor uitgang te bespeuren, dank zij de uitstekend gevoerde propaganda, uitgaande van den Nc- derlandschen Zwem bond, van de daarbij aan gesloten vereenigingen cn niet minder van den Nederlandse hen Bond tot het Redden van Drenkelingen, die tot devies heeft: ..Het bevorderen van hec zwemmen en het zwem mend ledden, ziedaar het doel van den Bond". Tal van mar.nen en vrouwen, Jongens en meLsjes, zijn thans de zwemkunst machtig; op een aantal scholen in Nederland komt het zwemonderwijs op den lesrooster voor, (Haarlem staat aan de spits) maar het over- groote deel van Neerland's bevolking lijdt nog steeds aan watervrees, vindt een reini- glngsbad overtollige luxe en beschouwt zwemwater als juist goed genoeg voor een den en visschen om er in rond te ploeteren. De Nedcrlandsche Regeering en Stedelijke Autoriteiten hebben tal van sociale maatre gelen getroffen ln het waarachtig belang der bevolking; we noemen slechts: verbetering van woningtoestanden, verkorting van ar beidsduur, steun bij werkloosheid, strijd te gen misbruik van alcohol óók tegen gebruik van tabak door de Jeugd enz enz. Door deze maatregelen ls dc levensduur en bovenal de weerstand van den mensch verhoogd. Dc verdrinkingsdood in Nederland wordt door de uitbreiding der zwemkunst, door de genomen sociale maatregelen en door de in ons land werkzame Reddingsbrigades kracht dadig bestreden. Laat mij deze korte inleiding besluiten met de woorden van Dr. G. A. N. Allebé: „De zwemkunst is een alzijdig ontwikkelende en versterkende gymnastiek te water; als gc- zondheidsmiddel bezit zij belangrijke waar de; haar eigenaardig glanspunt Ls; het red den van drenkelingen". Zwemmer of zwemster, indien gij. gaande langs gracht, rivier, plas of meer. iemand te water ziet liggen, die blijkbaar zichzelf niet kan redden, en zich in verdrinkingsgevaar bevindt, neem dan eerst even den tijd om u te beraden; spring niet ondoordacht te wa ter, kom niet in de onmiddellijke nabijheid van 't slachtoffer, als dit ruw en woest om zich heen slaat of ieder tracht te grijpen, die in de nabijheid komt. Zijt ge niet volkomen onderlegd en vertrouwd met de reddings- en bevrijdingsgrepen, dan begeeft ge u in groot gevaar en loopt kans de redding te bemoei lijken inplaats van te bevorderen. Zijn er geschikte reddingsmiddelen ln de nabijheid (roeiboot, reddingshaak, schippershaak) ge bruik dan deze nuttige middelen; onnoodig gaan in koud of geïnfecteerd water brengt steeds gevaren mee. Zijn geen hulpmiddelen aanwezig, kunt ge voldoende rugzwemmen en zijt ge goed ver trouwd met de reddings- en bevrijdingsgre pen, beveilig u dan, voor het te water gaan, zoo mogelijk toch met een lijn, nadat ge u ontdaan hebt van Jas en schoenen en laat de lijn vasthouden op den wal. Deze voorzorgsmaatregel is niet laf, maar getuigt van goed inzicht; de kans op red ding van het slachtoffer wordt door het ge bruik maken van een lijn verhoogd, terwijl het eigen gevaar vermindert. Na de groote krachtsinspanning, die een redding vordert, volgt vaak op het moment van succes een plotselinge inzinking, die al menigmaal ver drinken van den redder ten gevolge had. Deze ervaring mag niet te licht gesteld wor den. Mocht het onderwerp u bijzonder Interes seeren, dan verwijs ik u gaarne naar uitge breider lectuur. De Ned. Bond tot het Red den van Drenkelingen heeft kort geleden een Handleiding uitgegeven, voorzien van tal van afbeeldingen en omschrijvingen van red dingsmiddelen. Tot het geven van alle gewenschte in lichtingen verklaart ondergeteekende zich gaarne bereid. A. J. MEIJERINK. Nieuwe records. TUdens de wedstrijden ln het zwembad op den Heiligeweg te Amsterdam heeft De Haas zijn Nederlandsch record met 2/5 seconde verbeterd, zoodat hij thans wederom record houder ls op de 100 M. rugzwemmen ln den tyd van 1 minuut 16 seconden. Tijdens de wedstrijden ln het zwembad Heiligeweg te Amsterdam heeft Wllly den Ouden op kranige wijze het Nederlandsch en Europeesch record 100 M. vrije slag dames verbeterd met 115 seconde. Het nieuwe re cord werd behaald in 1 minuut 8 3/5 secon den,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11