BRIDGE EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK Nieuwe Uitgaven HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 24 MEI 1932 door M. W. ETTY LEAL ZUL De vorige maal hebben wij de „informatie dubbel" besproken, thans komen wij, zooaLs beloofd, op de „business dubbel" terug. Hier- mee wordt beoogd de tegenpartij flink down te krijgen. Wie het edele Bridge een poosje speelt, zal zich herinneren dat hij weieens meende een dubbel in handen te hebben, zoo safe als een huismaar het resultaat hiervan was niet alleen dat de tegenpartij het contract maakte, maar ook nog een overslag in de wacht sleepte. Dit kwam daardoor, omdat men uit het oog had ver loren, dat de tegenpartij weieens een spel kon hebben met een zeer bijzondere kaart- verdeeling, op welke typische verdeeling juist dat hooge bod was gegrond. Nu wikt en weegt men te veel alleen eigen spel, wanneer men tot dubbelen overgaat, telt de „neuzen" (de Azen en Heeren) en als men dan in handen heeft bijv. Aas. Heer vierde van Schoppen Harten Heer vierde (troef). Ruiten Aas derde en maar twee onnoozele Klaveren, bleek bij het spelen dat de tegenstander in Schoppen, waarin men op die twee slagen (Aas Heer) had gerekend, net renonce had, dat de troef Heer erin fladde.rde omdat de speler zoo ve nijnig sneed! Men doet Sn zulke gevallen het best om troef te slaan. Hebt gij in troef het Aas derde bijv. speel dan als gij aan de beurt zijt eerst een kleine troef: komt gij dan weer aan bod, sla dan eerst het Aas en speel dan nogmaals troef na; hierdoor voorkomt gij het over en weer troeven van renonces in de hand van speler en blinde, een spelletje, waarbij dikwijls die kleine troefjes gemaakt worden wat net kan leiden tot het maken van het contract dat gij hebt gedubbeld. Het volgende voorbeeld is zeer leerzaam: NZ waren kwetsbaar en hadden dus al een manche; onder de streep waren belde partijen blanco. De kaart verdeeling was als volgt; Sch. Ha. Ru. KI. 8 II H A 7 x V x x x x x x Sch. 10 Sch. H. 9. 5. 2 Ha. x x x x x N Ha. V, B, 10 Ru. xxx W O Ru. xxx KI. x x x x Z KL V. B. x Sch. Ha. Ru. KI. A A A H V B x B x x Het bieden verliep als volgt: Z opende met 4 Schoppen, W. paste, N 5 Schoppen, O pas:e, Z klein Slem schoppen, W. en N. pas, O. dub belde en Z. herdubbelde. Het behoeft geen betoog dat N.Z. het klein slem op hun sloffen haalden. O. had geraken! op het maken van de Schoppen Heer, die na tuurlijk door Z. werd gevangen want hij kon net genoeg keeren „over" komen om met kleine Schoppen van N uit door O zijn Heer heen te spelen. Bovendien had O gerekend op een trek in Klaveren of Harten, wat een ijdele hoop bleek Het resultaat was dan volgens de Engelsche Portlandtelling (die kwetsbaar erkent) door NZ werden geboekt 720 punten (ongedub- beid slechts 130) plus boven de lijn 200 voor contract en 400 voor een overslag (zij maak ten natuurlijk Groot slem) en dan nog de bonussen die voor dubbelen ongewijzigd blij ven: 500 voor klein slem en do 700 voor de robber. Zij gaven dus NZ een cadeau extra van 540 plus &O0 of 1140. Hadden zij ze mis schien 1 down gekregen dan zouden OW een 200 pain ten hebben geboekt, dus het risi co van de eventueele winst stond in geen ver houding tot het nadeelig saldo dat thans hun deel werd. Volgens telling van den Nederl. Bridgebond was hun verlies extra door het dubbelen: 100 voor contract plais 200 voor een overslag met kans op een winst van 200 zoo dat de verhouding daar voor de dubbelaars gunstiger is. Het is een lesje met dubbele niet te gauw! Dubbel nooit „uit principe"!! HONKBAL Het programma van Rapldltas voor de eerstvolgende weken luidt als volgt: 29 Mei: Kracht en Vlugheid (Sloten) Rapiditas '31 2 uur 30. 5 Juni: (Heeren) Olympia (Aalsmeer) Rapiditas '31 2 uur. (Dames) Demonstratie- wedstrijd in Aalsmeer tusschen Rapiditas '31 en de Kweekschool, 12 Juni: Op een nader te vermelden ter rein worden de return wedstrijden Utrechtsch elftalRapiditas '31 (zoowel Voor dames als heeren) gespeeld. FEESTAVOND EENJARIG BESTAAN RAPIDITAS De feestavond ter gelegenheid van het éénjarig bestaan die op 28 Mei a.s. zal plaats vinden, zal worden gehouden in het gebouw „Caecilia" aan de Jansstraat. VOETBAL. V.V. „Beijnes"Brockway (11—2), Van het begin af Is „Beijnes" sterk in de meerderheid, wat zij tot vóór de rust uitdrukt in een 41 stand. Na de rust weet zij geleidelijk den stand op te voeren tot 11—1. Even voor het einde valt Brockway een penalty ten deel, die zij benut. De stand wordt dus 112, Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 2 (achtste Jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het orgaan van de Racing Club Haarlem. Het bevat de vol gende artikelen en rubrieken: Naar en op Heemstede: Groeps Indeeling voor de training'! avonden; Uiit den Adspi ran ten hoek; Van den hak op den tak; OpstellenwedstrijdMet de junioren naar het Blauw Wlt-tounnool; Van overwinnaars en verslagenen; Officieele berichten, enz. Seriewedstrijden „Heemstede". D.JH. 3Swastika 33 Swastika wint na loting. Vliegende Vogels 1Spaamestad 2 01 Droste 1D.O-A. 1 11 DO.A. wint na loting. V.O.G. 2—Halfweg 3 3—0 D.LO. 3—EDO VI 0—3 CRICKET C. V. H. I—D. V. C. I. Gewonnen door C.V.H. met 61 runs op de eerste innings. Roodt wint de toss en kiest fielden. A. en D. de Vos openen voor D.V.C. op het bowlen van Roodt en Middelink. De aanval blijkt het batten de baas te zijn. Vermelding ver dient een mooie van van Zeeuwe ln de slips. Behalve Van Rietschoten die 10 runs scoort komt niemand in de dubbele cijfers. Het to taal wordt met Inbegrip van 15 extra's ten slotte nog 62. Bowlingcljfers C.V.H.Roodt 4—26. J. Mid delink 5—20 Nadat Koch en Roodt bij C.V.H. snel zijn uitgegaan brengen Zeeuwe en D. de Vos C.V.H. al dadelijk voorbij het D.V.C. totaal. Beiden staan solide te spelen en scoren alleen op slechte ballen. Op 68 komt de scheiding als Zeeuwe te wild wordt op Kwant. Daarna is het parool free hitten wat de meeste niet erg vlot af gaat. Alleen W. de Vos scoort eenlge keurige vieren. Op 123 voor 9 wickets sluit de C.V.H. - captaln de innings om te trachten een derde punt te veroveren. G. Zeeuwe 37, D. de Vos 35, W. de Vos 19, Extra's 12. Bowllngcijfer D.V.C J. P. Kwant 5-37, A. P. Pel 2—50. J. van Rietschoten 0—14, D. Keetbaas 05, P. Schoten 010, W. Braam 00. In de tweede innings gelukt het D.V.C. om zij het dan ook met veel moeite aan de in ningsnederlaag te notsnappen. Wel vallen aanvankelijk de wickets met regelmatige tusschenpoozen maar Kwant weet door ge durfd spel de score op te voeren en als hij door een schitterende ingooi van W. de Vos run out gaat voor 19, is de kans voor C.V.H. al verkeken. Op 62 voor 8 wordt gestaakt J. Vos 12. Bowlingcljfers C.V.H.; J. Middelink 5—21, A. Roodt 121, G. Zeeuwe 1—5. C. V. H. II—Rood en Wit IV. C.V.H. wint de toss en gaat fielden. Het begin is voor C.V.H. zeer voorspoedig, maar bij 726 wordt de tegenstand grooter. Het Is vooral Faber die met eenlge keurige slagen het totaal doet stijgen, zoodat ten slotte nog 87 runs bij elkaar komen. J. Fa ber 20, L. Groen 14, J. Francken 12 n.o. en 17 extra's. Bowlingcijfers: G. van Langelaar 328, O. Keyser 631, K. Rijpma 17 C. Oldenburg 0—0. Ook C.V.H. start niet gelukkig daar reeds met den eersten bal een wicket valt. Keyser en Langelaar doen daarna door gewaagd runnen de score snel stijgen. Nadat laatst genoemde uit is, zetten Keyser en Oldenburg de zaak nog even op denzelfden voet voort. Als het R. en W. totaal gepasseerd is wordt vrij spoedig gestopt. Totaal 100—7 waarvan O. Keyser 19, G. v. Langelaar 24, C. Oldenburg 17, K. Rijpma 10, K. Hessellnk 12, Extra's 16. Bowlingcijfers; M. Slingenberg 124, J. Faber 021, J. Francken 17, C. Poeder back 19, L. Groen 09, R. Kramer 211, B. Schmenik 13. De kleine Misdaad Johan Luger heeft zijn Politlerechtertjes uit de Telegraaf gebundeld. Men kent ze, de fijne, raak-getypeerde schetsjes uit de recht zaal te Amsterdam, die stukjes leven voor den politierechter geopenbaard en door Luger met diepe psychologische kennis en humor weergegeven, zijn „bescheiden obser vaties bij den politierechter", zooals hij ze ergens noemt. Het is een heerlijk boek ge worden dat je met genoegen ter hand neemt. Jo Spier zorgde voor teekeningen, Andries Blitz te Amsterdam gaf het boek uit. Verjonging. Bij de Uitgevers- en Drukkers Maat schappij van F. van Rossen te Amsterdam is verschenen van de hand van dr. med. Arnold Lorand „Verjonging" door prikkeling van de bloedvormende organen. Schr. wjj in dit werk aantoonen. dat door het gebruik van bepaalde bloedvormende middelen, pas in de laatste jaren bekend geworden, een veel jonger uiterlijk te verkrijgen is. Langer jong te blijven en er jonger uitzien ligt binnen ons bereik. Mercurius. Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van den Nationalen Bond van Handels en Kantoorbedienden „Mercurius" is door Jac. Bakker, secretaris, een gedenkboek sa mengesteld, dat bij A. W. Siithoff te Leiden is verschenen onder den titel „Mercurius gedurende een halve eeuw". Het kloeke boek. verlucht met talrijke foto's en portretten. geeft vele hsitorische bijzonderheden en voorname gebeurtenissen van den Bond als geheeL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VOORJAARSTENTOONSTELLING A. J. C. Door den enormen toeloop op de Voorjaars tentoonstelling, is de A. J. C. gedwongen deze nog cën dag langer te laten duren Dus Donderdag 26 Mei is de la itste dag. Niet al leen 's middags, maar ook 's avonds is de tentoonstelling open. Haarlemmers maken Oceaanvlocht lederen avond in CINEMA PALACE kan men een Oceaanvlucht mcdcbclcvèn in het schitterende UFA filmwerk „GLORIA". LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL MARIE VAN WESTERHOVEN Bij haar vijf en zeventigste verjaardag. Dikwijls ls een kleine rol al vol doende om er de actrice van ras ln te herkennen. Her innert gi u Su zanne. d# kleed ster van de dan seres Grusinskaja in Menschen in 't Hotel? Die kleed ster zou u waar schijnlijk nauwe lijks zijn opgeval len en gij zoudt haar wellicht reeds gehee: vergeten zijn, als niet Ma rie van Westerhoven haar had gespeeld. Nu zal zij niet spoedig meer uit ons geheugen gaan, zien wij haar duidelijk nog voor ons in haar bedrijvigheid en in haar roerende zorg voor haar meesteres. Een sfeer van liefde en van beederheid wist zij om zich heen te schep pen en toch was het maar een heel klein rolletje. Zoo iets vermogen alleen maar de gebo ren tooneelspee'sters. En een geboren too- neelspeelster is Marie van Westerhoven, die Zaterdag ter eere van haar 75sten verjaardag in den Sta schouwb :g te Amsterdam ge huldigd zal worden. Die huldiging komt haar toe, want eigenlijk heeft Marie van Wes terhoven nooit de waardeering ondervonden, die zij verdient. En zeker de laatste jaren niet. Esther de Boervan Rijk en Anna Sa- bi airolies, die beiden van haar tijd zijn ja, zij bezitten een bewonderenswaardige vita liteit, die oude actrices! hebben Marie van Westerhoven wat overschaduwd en toch, welk een rijk talent heeft ook deze vrouw! Het moge alles wat kleiner zijn, niet zóó scherp en markant als van mevrouw De Boer, Marie van Westerhoven is toch een der beste vertegenwoordigster van de oude school, die wij gekend hebben, omdat haar spel zoo zuiver en natuurlijk en van een zoo fijnen, echten humor is. Te verwonderen is dit lerminst. Is Marie van Westerhoven niet de dochter van Christine Stoetz, de actrice, die bekend was om de natuurlijkheid van haar spel en dat in een tijd, toen er zoo overvloe dig veel valsch pathos werd gegeven. Nooit heb ik het talent van mevrouw Van Westerhoven zoo bewonderd als in De Me dailles van de Oude Vrouw, het tooneelsbuk van Jam-es M. Barrie, waarin zij de oude juf frouw Dowey met zulk een heerlijken hu mor en tegelijk zoo ontroerend gevoelig speelt. Wij hadden deze rol van Emma Gram matica, Esther de Boervan Rijk en Alida Tartaud-Klein gezien waarlijk niet de eersten de besten dus maar ik aarzel geen moment Marie van Westerhoven als juffrouw Dowey bovenaan te plaatsen. Het was van spel zoo fijn, zoo zuiver, zoo innig, dat ik wel naar het tooneel had willen gaan om dat eenvoudige, oude vrouwtje te om helzen. „Zonder de grootste ontroering is het al les toch niets," heeft Jan Musch onlangs in een interview over .de tooneelspeelkunst ge zegd. Volkomen juist. Alleen de ware kun stenaars vermogen ons die ontroering te schenken. Marie van Westerhoven deed het in het stuk van Barrie, dat niet vrij is van sentimentaliteit, maar waarin de rol van juffrouw Dowey, zoo gespeeld, een juweel wordt. Zij stamt uit een oud tooneelspelersge- slacht, deze 75-jarige actrice. Theodore Ma- jofski, de in het begin der 19de eeuw zoo ge liefde tooneelspeler, was haar overgrootvader Christine Stoetz haar moeder. Het bloed der Majofski's verloochende zich al evenmin in Marie van Westerhoven's zoon, den helaas te vroeg gestorven Louis Chrispijn Jr. En on der mijn oudere lezers zullen enkelen zich zeker ook nog wel haar broer. Louis van Westerhoven, herinneren, den later blind ge worden tooneelspeler, die in den glorietijd van de Nederlandsclie Tooneelvereeniging zich onderscheidde door datzelfde natuur lijke. zuivere, levensvolle spel als zijn zuster. Reeds als kind kwamen de actrices uit de oude school op de planken en ook Marie van Westerhoven is daar niet aan ontkomen. De buteerde zij niet als zesjarig meisje tus schen Tjasink. Roobol, Peters, Kistenmakers en mevrouw Kleine-Gartman, acteurs en actrices, wier namen voor ons alleen nog maar klanken zijn. En daarna volgde één lange, bijna 70-jarige carrière met alle ups en downs, welke bij het zoo moeilijke too neel vak behooren. Waar heeft Marie van Westenhaven eigen lijk niet gespeeld? Bij Van- Lier, Prot. in de operette met de 3 K.'s, bij Heijermans, Royaards, Nap de la Mar, Louis Bouwmeester herinnert gij u nog de gemoedelijke huis houdster in Vriend Frits? bij de Speeldoos onder Constant van Kerckhoven, en nu de laatste jaren bij de Kon. Ver. Het Neder- landsch Tooneel, het gezelschap dat thans ook al weer ter ziele is. En ook in Indië is zij geweest. De keerzijde van de médailles, zij kent ze ook, de oude vrouw, meer mis schien dan één andere. Heeft zij ook nu weer niet de débacle van de Kon. Vereeniging, waarbij zij op het Leidsche Plein, waar zij 70 jaar geleden reeds debuteerde, zoo'n mooi vast emplooi meende te hebben, moeten mee maken? Daarom hoop ik zoo hartelijk dat het publiek Zaterdag te Amsterdam, als zij weer juffrouw Dowey speelt, naast Wil lem van der Veer als de Schotsche Hooglan der. in grooben getale op moge komen om haar te toonen, dat het haar echt Hollancsch talent waardeert. Zij heeft dat met haar le ven. van hard werken dubbel en dwars ver diend. En wie haar in de rol van juffrouw Dowey gaat zien, zal zeker erkennen, dat zij nog steeds een actrice is van het zuiver ste ras, zooals wij er waarlijk niet veel meer bezitten. Ten slotte nog een persoonlijke herinne ring. Marie van Westerhoven heeft in de tooneelbewerking van mijn Katjangs van Dom de Gruyter eenige jaren geleden de oude dienstmaagd Bet gespeeld. Laat ik hier met dankbaarheid mogen bekennen, dat ik van die creatie „gesmuld" heb. Zij maakte van deze oude Bet een zoo kostelijke figuur dat ik trotsch was aan deze schepping zelf eenig deel te hebben gehad. J. B. SCHUIL MUZIEK. Prof. Dr. Albert Schweitzer. Na afloop van het orgelconcert in de Groo- te Kerk verotfde Prof. Schweitzer nog eeni- gen tijd ten huize van den heer H. D. Tjeenk Willink, den uitgever van de Nederlandsche vertaling van eenige zijner werken, en on derhield zich met verschillende genoodigden, waartoe ik het voorrecht had mede te be hooren. Geen spoor van lichamelijke of geestelijke vermoeidheid was te bemerken bij den kun stenaar-hooggeleerde. Allen werden hem voorgesteld; met elk knoopte hij een gesprek aan. Hij ging van groep tot groep of zette zich een wijle in de serre voor een rustiger uiteenzetting. Welk een levendigheid in dit energieke gelaat, welk eer. zachtheid tevens. Op elke vraag ging hij vol belangstelling in, informeerde, betoogde, schertste. De leiding van het gesprek ging onwillekeurig terstond aan hem over. Er waren in het gezelschap bekenden van vroeger, die gemakkelijk een aanknoopings- punt vonden. Ik was begcerig ook even met hem te praten. Maar hoe een aanleiding te vinden? „Hebt u al met Professor Schweitzer ge sproken?" vroeg me eensklaps een Duitsche dame. Het was zijn secretaresse „Frau Mar tin. „Neen, nog niet". Zij nam me mee naar den professor en stelde me nogmaals voor, nu als „Musiker". „Wanneer u geen haast heeft, wacht u dan 'n oogenblik, dan praten wij straks nog wat!" Wie zou in zoo'n ge'val haast hebben? Ik begon al te overleggen, hoe ik mijn „Geplau- der" zou beginnen Met complimentjes of ba nale opmerkingen kon men bij dezen man niet aankomen. Inmiddels verliep de tijd en verschillende gasten namen afscheid. Maar toen ik onzen gastheer, die zich in de hall bevond, verlof wou gaan vragen, op des pro fessors verzoek nog even te mogen blijven, voelde ik mij plotseling krachtig bij den arm gepakt en weer in de kamer getrokken: „Blijft u toch!" Het was prof. Schweitzer, die mij arres teerde. Het. was hem dus ernst met de voor genomen Plauderel „Ik wilde er heusch niet vandoor gaan, Professor!" Eenlge oogenblikken later zaten we gezel lig in de serre met nog enkele anderen. Naar stof voor een gesprek behoefden we niet te zoeken. Ik behoefde slechts even den naam van mijn vroegeren leermeester, den grooben Bachkenner en- bewerker Ferruccio Bu- sonl te noemen, om dezen grooben Bachken ner op gang te brengen En van Bach kwa men we op de orgels. Schweitzer is ndet min der expert op heb gebied van orgelbouw dan wie ook. Hij bleek de eigenaardigheden, de voor- en nadeelen van alle door hem bespeel de orgels en dat zijn er heel wat! pre cies te weten. Bewonderend sprak hij van de orgels te Deventer (een kleinere verwante van het onze) en te Zwolle. Ons orgel is een der allermooiste; het is echiber naar zijn meening een 30 jaren geleden benadeeld door de vermeerdering van den winddruk en de daaruit voortgevloeide wijzigingen aan de pijpen, die zich niet meer laten goedmaken. „Alsof toomvolume en niet toonschoonheid hoofdzaak is! Maar mooi is het toch, zóó mooi, dat het geen kunst is er mooi op te spe len." Ook het orgel in onze concertzaal kent hij. Cavaillé - Coll welke prachtstukken van deze beroemde bouwers heeft hij al niet bespeeld! En welke heerlijke oude orgels in Scandinavië, „waar men nooit in het voor jaar naar toe moet gaan, want dan is de sneeuw er te zacht voor de slede en te dik voor de auto". Hoe betreurt hij het dat men zooveele van die oude kostbare kunstwerken door moderne schelklinkende fabriekspro- ducten vervangt! Over den arbeid in Lambarene werd niet gerept. Schweitzer is tijdens zijn rondreizen Musiker. Een der aanwezigen, collega van hem als professor in de wijsbegeerte (Schweitzer heeft collega's op allerlei ge bied!) vroeg even naar zijn philosopischen arbeid. „Daaraan denk ik nu niet!" ant woordde hij. Even later vroeg hij zijn secre taresse een briefkaart te brengen. „Ik heb onlangs in Duitschland een Frau Oberburge- meister ontmoet, die een Hollandsche bleek te zijn, want zij zeide dat zij „aus den Kolo niën" geboortig was. Een Duitscher zegt aus den Koloniën. En toen bleek dat zij vroeger catechisatie bij u, Herr Kollege, gehad had, en heb ik haar beloofd, als ik U weer ontmoette een brief kaart van ons beiden te zenden!" De kaart werd geschreven en onderteekend. Hoe at tent is Schweitzer, ook in kleinigheden! Op zijn a.s. reizen zal hij ook een paaf weken in zijn geboorteplaats doorbrengen. Daar is de predikantsplaat-s onbezet en die zal hij een paar Zondagen waarnemen. Ik vroeg hem nog zijn standpunt t. o. van het spelen van transscripties van Bachs or gelwerken op de piano. Hij keurt ze niet af: ,.Bach heeft immers zelf zoo vaak transscrip ties gemaakt!" „Maar laten de pianisten in de eerste plaats de klavierwerken zelve spe len, dat gebeurt nog veel te weinig!" „Ik heb mijn hart vooral aan Beethoven verpand" merkte ik op. „Ook een wereld op zichzelf!" zeide hij, „maar een geheel andere. Vergelijk de beide hoogmissen maar! Beethoven is de worste lende mensch. Bach staat daarboven. Daar om geeft Bach mij zooveel rust," Zoo praatten we tot het uur van scheiden sloeg. Schweitzer steeg met zijn secretaresse in de auto die hem naar Amsterdam zou brengen. We deden hem uitgeleide. ..Niet te snel rijden!" zei hij tegen den chauffeur. En dan. zich tot mij wendend, lachend: „Ook een Bach-fuga moet men niet te snel spelen!" Weg reed de auto, een der grootste en merkwaardigste menschen van alle tijden met zich voerend. Ter kenschetsing nog een paar citaten, die ik door de welwillendheid van den heer Lui- tingh, den koster van onze Groote Kerk kreeg. Bij zijn eerste bezoek, in 1927, schreef Schweitzer in het vreemdelingenboe k: „Op 23 September 1927 kwam ik hier, om het orgel van deze kerk te zien, te bespelen en te hooren. Daarmede werd een droom van mijn jeugd vervuld." r En het nieuwe boek opende hij Vrijdag met de volgende inscriptie: „In een moeilijken tijd voor geheel Europa en voor de wereld worden de eerste regels in dit boek geschreven. Mogen, naarmate" dc bladzijden gevuld worden, de toestanden in de wereld beter worden en moge het „vrede op aarde", waarvan wij nu steeds verder ver wijderd raken, tot vervulling komen. God schenke ons, arme menschen, deze genade. Ik schrijf dit in den avond, nadat de heer lijke tonen van dit orgel weer in mijn hart geklonken hebben wg. Albert Schweitzer. Albert Schweitzer beoefent de muziek niet met egoïstische doeleinden. Hij heeft geen eeredoctoraat, al zou 't hem, geloof ik. met algemeene stemmen worden verleend, Hij heeft 't ook niet noodig, want hij bezit drie echte doctoraten, in vakken waarin hij wer kelijk thuis is. Hij draagt geen decoraties op zijn eenvoudig zwart colbertjeJDie heeft hij ook niet noodig. Want men bemerkt wel dat zijn brein voldoende is voor vier superieure ge leerden en dat onder dat jasje zonder lint jes een hart klopt, zóó warm en zoo groot en zoo edel, dat men hem slechts met gevoe lens van eerbied en dankbaarheid kan nade ren. Moge nog lange jaren zegen op zijn werk rusten! KAREL DE JONG. LILLIN HAR VET NIET NAAR HOLLYWOOD Bij telefonische navraag heeft de filmster Lilian Harvey meegedeeld, dat de geruchten over een engagement naar Hollywood niet juist zijn. Zij heeft geen contract voor Holly wood ge teekend, integendeel voelt zij zich te Berlijn zeer goed en zal zij in een groot aan bod nog geen aanleiding vinden Duitschland te verlaten en naar Hollywood te gaan. ZWEMBAD GEGRAVEN DOOR OUDERS EN LEERKRACHTEN. Te Lonneker is officieel geopend het schoolzwembad, dat in samenwerking van ouders en leerkrachten van de twee in de buurt liggende openbare scholén is gegraven. Het was reeds verleden jaar in gebruik, doch is thans veel verbeterd. Het bad is zoodanig ingericht, dat het in diepte toeneemt van 3080 c.M. De autoriteiten hebben blijk ge geven van hun belangstelling voor dit stuk werk, dat eenig in den lande is. UIT DE STAATSCOURANT. RIJKSPOSTSPA ARB ANK. Bij Kon. besluit is aan den referendaris ter directie van de Rijkspostspaarbank P. G J. Alberti, met ingang van 1 Juli 1932, op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend, onder dankbetuiging voor de door hem aan den Lande bewezen diensten. ATJDIëNTIES. De gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal Vrijdag niet verleend worden. SCHEEPVAARTBERICKTEN Mevr. Van Wcslerhoven als Bet in De Katjangs. K2JSM. Amazone 21 van Rotterdam naar Vigo. Amor 20 van New York naar Haiti. Ariadne 21 van Velencia naar Amsterdam. Aurora 21 17 urn: Gravesend gep. 22 te Am sterdam. Bacchus 21 te Barcelona. Berenice 21 van Gibraltar naar Or an. Ceres 21 te en van Smyrna naar Constan- tinopel. Clio 22 van Malta naar Rotterdam. Colombia 23 7 uur Azoren gep. (Thuisk.). Crijnssen 21 van Amsterdam naar Ham burg. Deucalion 21 10 uur Azoren gep. (uitg.). Euterpe 21 van Oporto naar Vigo, 22 van. Vigo naar Amsterdam. Ganymedes 22 van Algiers naar Malta. Hermes 20 24 uur te Hamburg. Iris 22 te Amsterdam. Merope 22 15 uur Dungeness gep. 22 te Am sterdam. Orion 21 18 uur 30 van Hamburg. 22 te Triest. Orpheus 21 te en van Venetië naar Triest. 22 te Triest Perseus 21 18 uur van Stettin naar Amster dam. 23 uur Brunsbuttel gep. Pluto 21 van La Pallice naar Amsterdam. Proteus 21 uur Brunsbuttel gep. 23 te Am sterdam. Van Rensselaar 20 van New York naar Port au Prince. Simon Bolivar 21 17 uur van Dover naar Barbadosl. Stella 21 te Samos. Tiberius 21 16 uur van Hamburg. 22 te Am sterdam. Venezuela 22 van Cristobal naar Carta gena. Crijnssen 22 17 uur te Hamburg. MIJ. NEDERLAND. P. C. Hooft thr. 24 Mei 6 uur te IJmuiden en om 10 uur te Amsterdam verdacht. T arak an thr. te Marseille 22 Mei. Tallsse ultr. van Genua 21 Mei. Silamoer van de Java New York lijn te Genua 21 Mei. Poelau Bras thr. van Port Said 21 Mei. Poelau Teilo uitr. te Be!awan 21 Mei. Joh. van Oldenbaarnevelt uitr. van South ampton 21 Mei,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14