Het Belgische kabinet gevormd. lERLAND'S PERIKELEN. BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 24 MEI 1932 TWEEDE BLAD Renkin premier en minister van ïinanciën. Drie nieuwe leden. Herriot en de buiten- landsche politiek. Frankrijk's crediteur vorderingen noodxakelijk. Geen aantasting van de veiligheidsbewapening. De kabinets crisis in Japan. Graaf Saito tracht een onafhankelijk staande regeering te vormen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Renkin. De Belgisdhe kabinetsformateur Renkin heeft Maandagavond de officieele ministers- lijst van de nieuwe regeering bekend ge maakt. Zij ziet er als volgt uit: Premier en minister van Financiën: Ren kin (Kath. Conservatieven). Binnenlandsche Zaken: Carton (Kath. Cons.) Landsverdediging Crockaert (Kath. Cons.) Industrie, Arbeid en sociale voorzorg: Hey- man (VI. vert. Chr. Vakvereenigingen). Koloniën: Tchoffen (Waalsch vertegen woordiger der Ohr. Vakver.) Landbouw: Van Dievoet (VI. Kath.) Openbare Werken: Sap (VI. Kath.). Buitenlandsche Zaken: Hymans (liberaal). Justitie: Coeq (liberaal). Onderwijs: Petitjean (liberaal). Telegrafie: Bovesse (Liberaal). VerkeerswezenForthomme (liberaal) De nieuwe leden in het kabinet zijn der halve Tschoffen, Forthomime en Sap. De nieuwe minister van Koloniën Tschoffen, die reeds vroeger deze functie heeft bezet, komt in de plaats van Crockaert, die de porte feuille van landsverdediging op zich neemt. Crockaert wordt beschouwldi als aanhanger van het Fransch-Belgische militaire ver drag. De kabinetsformateur Saito heeft volgens een Reu ter telegram Takaihasji bezocht, wien hij gevraagd zou hebben de portefeuille van Financiën te behouden. Wakatsoeki zou ge weigerd hebben zelf zitting te nemen in de regeering, maar hij zou den steun van de Minse ito-partij toegezegd hebben. Hoewel deze geruchten nog niet bevestigd zijn, wij zen zij er duidelijk op, dat Saito zich de me dewerking poogt te verzekeren va® de knap ste koppen in het land, onafhankelijk van hun politieke richting, terwijl hij gelijktijdig vriendschappelijke samenwerking tusschen de twee partijen tracht tot stand te brengen', ten einde uit de crisis te geraken, welke, naar algemeen wordt aangenomen, een van de moeilijkste is, welke Japan ooit heeft moe ten oplossen. Volgens latere berichten zou Takahasji er In hebben toegestemd de portefeuille van Financiën in het nieuwe kabinet te behou den. In financieele kringen wordt dit bericht gunstig ontvangen. Saito heeft Soesoeki, den president der Seiyoekai-partij verzocht een post in het kabinet te willen aanvaarden. Men gelooft, dat Soesoeki héden na met de leiders van zijn partij te hebben geconfe reerd, antwoord zal geven-. ^Paris Midi" publiceert. naar Reuter meldt, een interview met Herriot, waarin de radicale leider er den nadruk op legt, dat hij zich, wat de buitenlandsche politiek be treft. aan de eenvoudige en vaste principes van de niet te verjaren rechten van Frank rijk uit de verdragen zal houden. Hij is daar om van meening. dat de erkenning van de aanspraken en de crediteurvorderingen- van Frankrijk een absolute noodzakelijkheid is. Hij kan neet over eventueele arrangementen onderhandelen, voordat dit standpunt erkend is. Wanneer Duitsohland werkelijk kan be wijzen, dat het meer heeft betaald 'dan het schuldig is, dan moet men de Duitsohe cijfers aan deskundigen voorleggen. Maar hoe zou Duitschlamd uit vrijen wil de verplichtingen van het Youngplan hebben onderteekend, wanneer de daarbij toegestane verminderin g-en niet tot de ware cijfers hadden geleid? Men zal een zeer voorzichtige en zeer pre- ciese buitenlandsche politiek moeten voeren, want de geringste afwijking bergt het ge vaar in zich het extremisme van Hitier aan te moedigen. De veiligheidsbewapening va®' zijn land wil Herriot niet aantasten, integendeel, hij wil haar vervolmaken en moderniseeren tot internationale garanties worden gegeven aan die volken, welke aan de organisatie van den waaraoh-tigen vrede werken. China. Knoeierijen bij vredesonder- handelingen? NANKING. 23 Mei (V.DDe vroegere machtige extremistische leider Wang Sjing Wei is door de controlecommissie der Nan- kingregeering in staat van beschuldiging ge steld. Hij wordt er van beschuldigd de on derhandelingen over den wapenstilstand, die een einde maken aan de vijandelijkheden tegen Japan te Sjanghai langs illegalen weg te hebben gevoerd. Wang is voorzitter van een juridische commissie der Nankingregee- ring.' een der drie voornaamste regeerings- organen. Hij was degene, die Tsjang Kai Sjek tot aftreden dwong en een nieuwe regeering yorinde, die echter uiteen viel, toen zij zich voor een nieuwe crisis geplaatst zag. Men verwacht, dat Wang Sjing Wei streng ge straft zal worden, omdat hij de wapenstil standsovereenkomst niet heeft laten sanctioneeren door de wetgevende commissie Mandsjoerijsche Volkenbonds commissie niet veilig? CHARBIN, 23 Mei. (VX>.) Volgens nog on- bevestigde geruchten zou gedurende de reis van de Mandsjoerijsche Volkenbondscommis sie van Charbin naar Moekden en wel op de Zuidelijke lijn van den Chineeschen Ooster spoorweg nabij het station Sansjach de trein van de commi&ie beschoten zijn. Volgens andere geruchten zouden Chineesche op standelingen de spoorlijn tusschen Tsjang- tsjoen en Sansjach hebben vernield. Hoe wel de Raad van Beheer van den Chinee schen Oosterspoorweg deze berichten tegen spreekt, worden zij door eenige Mandsjoe rijsche bladen als juist gepubliceerd. De kranten voegen er aan toe. dat door het in grijpen der Japansche militaire autoriteiten de Volkenbondscommissie behouden te Tsjantsjoen is aangekomen. Genève. Prof. Einstein nogmaals over het ontwapeningsprobleem. Prof. Einstein en Lord Ponsonby zijn te Genève aangekomen. Tegenover vertegenwoordigers van de in ternationale pers verklaarden zij dat men ter Ontwapeningsconferentie' geen hopeloo- zer weg had kunnen kiezen dan die der kwa litatieve ontwapening. De te Genève toege paste methoden kunnen belachelijk worden genoemd indien zij niet tegelijkertijd zoo tra gisch zouden zijn. Belachelijk, aldus werd verklaard, te meenen, dat men het begrip oorlog uit de wereld zou kunnen hel pen indien men bepaalt hoe oor log moet worden gevoerd.. Een der be langrijkste kwesties is hierbij de moreelé ontwapening. Einstein legde in het bizonder den nadruk op de ontwapening van alle lan de volgens de voorwaarden welke Duitsch- land bij het verdrag van Versailles werden opgelegd. Als beste middel ter voorkoming van oorlog, beval Einstein in het bijzonder aan de mannen op te zetten tot onvoorwaar delijke dienstweigering. Da het bizonder zou dit het werk kunnen zijn der vrouwen. Japan. Generaal Sjirakawa overleden, Sjrirakaioa. Generaal Sjirakawa, een van de Japansche autoriteiten, die bij den bomaanslag te Sjanghai op 29 April j.l. ernstig werd ge wond, is Maandag, naar Reuter uit Tokio seint overleden. Keizer Hirohito had hem gisteren nog. bü het vernemen, dat hij ster vende was, in den adelstand verheven. Een ronde tafelconferentie te Tokio? Volgens den correspondent te Washington van de ..Baltimore Sun" heeft Japan den Vereenigden Staten verzocht, deel te nemen aan een rondetafel-conferentie te Tokio, ten einde te beraadslagen over gezamenlijke maatregelen te nemen door Groot-Brittan- nië, Frankrijk, de Vereenigde Staten, Italië en Japan voor de bescherming van hun on derdanen en eigendommen in China. Deze uitoodiging zou minister Stimson in groote verlegenheid hebben gebracht. Oostenrijk. Een moratorium in bereiding? Na terugkeer van den president van den Nationalen Raad Kienboeck en van den re ferendaris van financiën. Rizzi, heeft Maan dag onder voorzitterschap van Bondskanse lier Dr. Dollfoiss een ministerbijeenkomst plaats gehad. In een officieel communiqué wordt hieromtrent verklaard: Aangezien de verwachte overeenstemming der mogendheden te Genève voor een actie ten behoeve van Oostenrijk mogelijk langer zou duren dan voor Oostenrijk draaglijk zou zijn, bereidt de bondsregeering thans een verordening voor, om voor het geval van een deviezenverbod voor buitenlandsche schul den de noodige maatregelen te treffen voor een schellingen-rentedienst. De uitdrukking moratorium wordt in dit communiqué zorgvuldig vermeden. Volgens het Neue Wiener Extrablatt, dat in nauwe relatie staat tot den vicekanselier, zou de maatregel zoo gedacht zijn. dat de verval lende betalingen uit de schellingen-rente- dienst voor de buitenlandsche schuld op een rekening bij de nationale bank gestort wor den waarvar. dan de ontvangers van rente bedragen kunnen opnemen voor betalingen in het binnenland van Oostenrijk. Engeland. Lord Inchcape overleden. LONDEN, 23 Mei. (V.D.) Aan boord van zijn te Monte Carlo liggend jacht is Maan dag op 79-jarigen leeftijd overleden de be kende scheepsmagnaat Lord Inchape. Burggraaf Inchape of Strathnaver was een der meest bekende figuren uit de Brit- sche scheepvaartwereld en laatstelijk voor zitter van de P. O.-lijn. Hij werd als een der der bekwaamste financieele experts van Engeland beschouwd. Griekenland. Spoorwegpersoneel in staking. Thans is het spoorwegpersoneel in Mace donië in staking gegaan en de Simplex Ex press is niet verder gekomen dan de Ser visch-Grieksche grens. Het spoorwegperso neel heeft de meeste treinen midden op het traject verlaten. Met behulp van militairen trachten de autoriteiten de treinen althans naar de sta tions op de depóts te krijgen. Te Saloniki zijn het trampersoneel en te Volo de tabaksbewerkers in solidariteits- staking gegaan. Hoewel geruchten de ronde doen dat de voormalige dictator, Pangalos plannen zou hebben om in te grijpen is de regeering den toestand meester en heeft zij alle voorzorgs maatregelen genomen om de rust in geheel Griekenland te bewaren. Peru. De nieuwe regeering samen gesteld. Er is een nieuw kabinet gevormd onder lei ding van Don Ricardo Revadeneira, die be halve als minister-president ook als minister van justitie zal optreden. Minister van bin nenlandsche zaken is Capello en minister voor de openbare werken Caso. Spanje. Terroristisch complot ontdekt. In verschillende plaatsen van Andalusië is het naar Reuter meldt, tot schermutselingen tusschen stakers en manschappen der guar- cia civil gekomen. Er zijn verscheidene bom men gevonden. De kapitein der guarda civil te Cazalla del! a Sierra heeft een terro ristisch plan ontdekt, hetgeen geleid heeft tot tachtig arrestaties. Te Guadalcanal zijn honderd personen in hechtenis genomen. Op een brug bij Cadiz zijn vijf dynamiet pot ronen ontploft, zonder echter groote schade aan te richten. f INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel jsTOFZUIGERHUIS MAERTENS Barfeljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- „MISS LINDY" IN LONDEN. LONDEN. 23 Mei. (Reuter.) Amelia Earhart heeft hedenochtend inkoopen gedaan, daar zij behalve haar vliegcostuum bijna geen kleeren bij zich heeft. Zij weet niet. hoe lang zij in Engeland zal blijven. De duur van haar verblijf hangt af van de berichten, die zij uit New York ontvangt. Vandaag wordt door de journaüstenvereeniging een banket te barer cere gegeven, waaraan de Fransche gezant en sir John Simon zullen aanzitten. PROF. PICCARD WEER NAAR DE STRATOSFEER. START EIND JUNI. BRUSSEL, 23 Mei (V. D.) De tocht naar de stratosfeer met den ballon van het Bel gische Fonds voor Wetenschappelijk Onder zoek zal eind Juni plaatsvinden. Ook ditmaal zal de ballon worden bestuurd door professor Piccard zelve. De start vindt te Zurich plaats. DO X TE SOUTHAMPTON AAN GEKOMEN. LONDEN, 23 Mei. (V.D.) De Duitsche lucht reus DO-X is Maandagavond aan de Zuid kust van Engeland verschenen en is te 19 uur 20, nadat hij boven Southampton had gecirkeld vlot gedaald op de reede van de vliegbasis Calshot bij Southampton. Het vliegtuig heeft hiermede de derde etappe af gelegd van zijn oceaanvlucht. Het Britsche ministerie voor Luchtvaart had het personeel van het vliegkamp ter beschikking gesteld. Duizenden menschen wachtten van ongeveer 5 uur des middags de komst van het gevaarte af. Het ministerie zal ook de noodige brandstof verschaffen voor den tocht naar Duitschland. OVERSTROOMINGSWEE ENGELAND. IN GROOTE SCHADE EN TWEE SLACHT OFFERS. LONDEN. 23 Mei. (V.D.) De schade die de overstroomingen in de Noordelijke en cen traal gelegen graafschappen van Engeland heeft aangericht is veel grooter dan men aanvankelijk gedacht had en wordt op meer dan 12 millioen pond sterling geschat. Op verschillende plaatsen heeft het. 40 uur lang onophoudelijk geregend en naar berekening van den meteorologischen dienst zou alleen op de oppervlakte van de Theems 30 millioen ton water gevallen zijn. Voor zoover bekend is hebben de over stroomingen tot nog toe 2 slachtoffers ge- eischt. Zij konden zich niet tijdig voor het opgestuwde water in veiligheid brengen. Te Derby overstroomden 30 winkels en 1000 woonhuizen. De bewoners konden zich red den door naar de zolderverdiepingen te vluchten. Het verkeer stond geheel stil en in den afgeloopen nacht was de stad geheel in duister gehuld, aangezien de gas- en elec- triciteitsvoorziening door het water gestoord was. Ook de meeste telefoonverbindingen waren verbroken. De kerkdiensten konden geen doorgang hebben. Ook in tal van andere plaatsen zat men zonder gas en electriciteit. De landbouw heeft het zwaarst geleden en vele koeien, schapen en kippen zijn in het water omge komen. Ook het spoorwegverkeer is op vele plaat sen onmogelijk geworden. De bevolking van Regby is zonder drinkwater. VICKY BAÏTM ERNSTIG GEWOND NEW YORK, 23 Mei. (Reuter.) De bekende schrijfster Vicky Baum is bij een rijtoer door Long Island van het paard gevallen en liep daarbij ernstige kwetsuren op. In het Midland-Park verstuikte zij een schouder en verwondde zij op verschillende plaatsen het hoofd. Haar begeleider kapitein O'Brien viel eveneens van zijn paard en brak een been. Maakt de Valera het te bar? (Van onzen Londenschen correspondent). Londen, 20 Mei. De Valera heeft van de volksvergadering zijn zin gekregen in dc eedskwestie. Zijn wetsontwerp, dat niet alleen den eed afschaft maar tevens de grondwet zoodanig verandert dat deze met het bestaan van een Engelsch- Iersch verdrag geen rekening meer behoeft te houden, is juist door de Dail goedgekeurd. Dc President van den lerschen Vrijstaat heeft in de verdediging van zijn ontwerp de thans bekende eenzijdige' argumenten her haald, ten deele gegrond op juristerij, ten- decle op den uitslag van de verkiezingen, welke scheen te leeren dat een meerderheid van de bevolking van den Vrijstaat afschaf fing van den eéB wenscht. Dit succes van de Valera en zijn partij mag in dit stadium niet te hoog worden aangesla gen indien men er de bestaanszekerheid van zijn regeering naar wil beoordeelen. Naast deze wetgeving, welke is gericht op repubii- keinsche idealen, die nog wat in de toekomst liggen, staat de begrooting, waarmede de be volking terstond en rechtstreeks te maken krijgt Deze begrooting. die maar liefst in één slag de inkomstenbelasting met een shilling en sixpence per pond sterling belastbaar in komen heeft verhoogd,welke op salarissen van ambtenaren heeft bekort en welke de kosten van levensonderhoud voor eiken Ier in den Vrijstaat aanzienlijk heeft vermeerderd als ge volg van hooge belastingen Ir. den vorm van invoerrechten op noodwendige zaken, deze begrooting is buitengewoon onpopulair en. het is geen wonder dat in de gedachten van hot Zuid-Iersche volk het geschil met Groot- Brittannië op den achtergrond is geraakt nu het hevig in zijn zak voelt wat de Valera's economische politiek beteekent. Men weet. dat de Valera het land kan besturen bij de gratie van een handjevol Labour-politici, zonder welke'r steun hij geen meerderheid in de volksvertegenwoordiging zou hebben. Van zulk een regeering kan men zeggen, dat zij zwak staat en gemakkelijk omver gestooten kan worden. Het is minstens gewaagd voor een regeering van deze soort een begrooting als de geschetste in te dienen. De Valera is een ernstig man, en de over tuigingen en inzichten van zulk een man moeten worden geëerbiedigd. Maar men zoekt tevergeefs naar practische wijsheid in deze politiek. Dc opvattingen van den President van den Vrijstaat gaan, geheel afgescheiden van de gevoelskwestie in de verstandhouding met Engeland, lijnrecht in tegen de denk beelden. in deze wereldcrisis met zooveel overtuigend argument vertolkt, dat reddine uit de algemeene misère alleen mogelijk is door nauwe internationale samenwerking in handel, in financiën, in ontwapening. In handel is de Valera de meest vurige voor stander van dat nationalisme, dat naar veler oordeel in de allereerste plaats voor de ma laise in de wereld verantwoordelijk is. De knapste koppen hebben uitgemaakt dat we reldwelvaart voor het grijpen ligt indien de landen hun enge nationalistische handelsop- vattingen zouden willen prijsgeven en het meest vrije ruilverkeer zouden willen bevor deren. Er is juist een Pauselijke Encycliek uitgegeven, waarin de exclusieve nationalis tische tendenzen ernstig worden afgekeurd. De Valera in den Roomschen Vrijstaat volgt een politiek, die lijnrecht tegenover deze uit spraak staat. Weliswaar heeft hij dezer da gen in een van zijn redevoeringen verklaard dat hij de maatschappelijke order in zijn land wil hervormen in overeenstemming niet christelijke beginselen en dat hij voorts wil bewerken dat alle burgers vruchtdragend werk verrichten. Maar waar in het. algemeen thans op goede gronden de opvatting over- heerscht dat dit ideaal alleen kan worden be reikt met de practische erkenning, dat alle naties onderling van elkaar afhankelijk zijn. meent do Valera blijkbaar dat Ierland dc uitzondeding kan zijn op een universeelcn regel. Om zijn doel te bereiken laat hij de bevol king onder zijn bestuur bij wijze van begln- maatregcl. en met geen vooruitzicht dat iedereen straks nuttig bezig zal zijn, veel meer betalen voor haar brood en kleeding en verdere levensnoodzakelijkhcden. De Ier- sche boor. die lang hoopvol heeft uitgezien naar handelsafspraken binnen het Britsche rijk. welke hem een goed afzetgebied beloof den voor zijn gewassen en daarmede verlos sing uit- zijn benarden toestand, ziet zijn hoop verdwijnen in de politiek van de Valera, die zijn best doét Ierland geheel van de rest van het Britsche rijk ten van de wereld) te ver vreemden. Inmiddels moet ook deze boer méér betalen voor zijn gereedschap, zijn kleeding. zijn thee en zijn tabak, terwijl hij voort moet gaan landannuïteiten op te bren gen, die de Valera niet meer aan Engeland door wil geven maar wil storten in 's lands schatkist. Hoe lang. vraagt men zich af, z&l de Valera onder deze omstandigheden nog aan het be wind kunnen blijven? Wellicht is de bevol king van den Vrijstaat reeds thans tot het besef gekomen dat haar nieuwe President te gevaarlijk is om hem lang te kunnen ver dragen A. K. van R. ERNSTIG INSTORTINGS ONGELUK IN BRITSCH-INDIë. DRIE KINDEREN GEDOOD, 17 GEWONDEN. MADRAS. 23 Mei (Reuter). Te **edu- mangad in het Zuiden van Britsch-Inolë is na een hevig onweer een school ingestort. Drie kinderen kwamen om het leven; voorts werden zeventien kinderen en een onderwij zeres gewond. VICE-ADMIRAAL GRASSET OVERLEDEN. PARUS, 23 Mei (V.D.) IX- vroegere chef van den Franschen marinestaf, vice- admiraal Grasset, is te Parijs overleden. In het jaar 1924 word hij vice-president van den oppersten marineraad. Hij gold als een der meest op den voorgrond tredende vlootdeskundigen. GEEN VERDERF. STERFGEVALLEN IN LfiBEOK. LUBECK. 23 Mei (Wolff) Volgens een mededeeling van den gezondheidsdienst is de toestand van de jeugdige slachtoffers die de voeding met. het schadelijke an bi-tuberculose middel overleefd hebben, thans bevredigend. Het is derhalve bU 77 sterfgevallen gebleven. Een deel der kinderen heeft zelfs mazelen en kinkhoest goed doorstaan. MARCEL BOULENGER OVERLEDEN PARIJS. 23 Mel. (VD.) De bekende Fransche schrijver Marcel Boulenger is gis teren op 59-jarigen leeftijd in zijn woning overleden. VERKOOP VAN LICHT BTF.R IN DE V. S. VERBODEN WASHINGTON. 23 Mei. (Reuter.) Na den Senaat heeft thans ook het Huis van Afge vaardigden het voorstel verworpen tot toe lating van dc vervaardiging en den verkoop van licht bier. DE OPSTAND IN HET ARARATGEBIED. 34 DOODVONNISSEN. ANKARA. 23 Mol (ReuterHet ge rechtshof te Ad ana heeft heden in het mas sa-proces tegen de oproerlingen uit. het Aratgebied uitspraak gedaan. Er werden 34 beklaagden, o.w. drie bij verstek, ter dood veroordeeld, 179. van wie 58 niet waren ver schenen, werden vrijgesproken, de overige 58 werden voor hot mee rondeel tot tien jaar, enkelen tot 15 cn 24 jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. ENGELSCHE VICE-CONSUL AANGEVALLEN. ONVEILIGE TOESTAND BIJ NANKING. LONDEN. 23 Mei. (V.D.) Dc Engelsche vice-consul te Nanking, die zich naar het binnenland had begeven, om met een ban dietenbende te onderhandelen over de In vrijheidstelling van den missionaris Fergu son is ernstig gewond, doordat bandieten op hem geschoten hebben. MILITAIR VLIEGTUIG IN PALESTINA NEERGESTORT. CA'fRO. 23 Mei. (Reuter.) Bij Gaza in Palestina is een Brltsch militair vliegtuig neergestort. Twee der inzittenden werden gedood: een mecanicien, die zich eveneens in het vliegtuig bevond, bleef ongedeerd. BOMAANSLAG IN JAPANSCHE NEDER ZETTING MOEKDEN. 23 Mei <V.D.) In de Japan sche nederzetting te Tientsin hebben onbe kenden een bomaanslag gepleegd. Dc bom kwam op straat tot ontploffing on twee Chi neesche vrouwen werden ernstig gewond. Onder het talrijke publiek ontstond een pa niek. Chineesche politie heeft de wachtpos ten aan de grenzen der Japansche concessie versterkt. AGENDA. DINSDAG 24 MEI Schouwburg Jansweg: Eerste Beveoka- avond. Margucrtie Couperus, avond van het Nederlandschc Lied. 8 15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert. 8.15 uur. Palace: „Gloria". Op het tooneel: Tlbor Comp., Spaansche acrobaten. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een uur bij jou Op het tooneel: Joe and Fellon, orlg, English dancers. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Alles voor een man" en „Schip in nood". 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. WOENSDAG 25 MEI Statenzaal (Prinsenhof): Vergadering van den Gemeenteraad. 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz cn A. L. Koster. 10—7.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vry. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596 Firma Begcmann cn Sneltjes, Jansstraat 27. Tol. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5