OP SLOTENBURC FEUILLETON door THéRèSE VAN ARENDSBEBG. Met zijn gewone rondborstigheid vertelde de heer Van Sloten dit gesprek dien middag aan tafel. Toen hij gekomen was tot de be spreking van een huwelijk van Ellen, barst je deee in een schaterlach uit. ,.Ik trouwen!" zeide zij, „dan zal het toch wel moeten zijn met een dolenden ridder, dien ik ergens op de hel tegenkom, want ik geloof niet, dat Aalheim een enkel onge trouwd heer rijk is. en ik heb geen plan om in de eerste jaren ook maar een dag van hier te gaan. Maar", voegt ze er ernstiger nan toe. ..misschien heeft mijnheer Van Ra- Ten in zooverre gelijk, dat het, ook zelfs wonder dergelijke onwaarschijnlijkheden, voor u veel te bezwarend is". „Gekheid", antwoordde de oude heer, „ik denk er niet aan terug te trekken. Van Ra ven is door en door een pessimist, en ik El lenlief, ik ben niettegenstaande mijn zeven kruisjes, en 't vele leed. dat over mijn hoofd ging. nog steeds eeh volbloed optimist. Maar als de dolende ridder eenmaal komt opda gen. zal ik je als een Cerberus bewaken, want reken er op, wij kunnen noch willen je afstaan aan wien ook". en Later betreurde de baron het zeer, dat hij Ellen deelgenoot had gemaakt van de be zwaren. die zijn schoonzoon had geopperd tegen zijn voogdij over de Jonge Howards. Was het jonge meisje van haren kant toch eïöfd ai zeer geretireerd geweest tegrtKrrer oen heer Van Raven, thans was ze in 't oog vallend stijf en afgemeten en ontweek hem waar ze kon. Meta kwam zelden meer op Slotenburg nu ze school ging. en als me vrouw Van Sloten Woensdags of Zaterdags middags Ellen voorstelde, om haar klein vriendinnetje te gaan afhalen om te wan delen, wist ze steeds een uitvlucht te beden ken. En wanneer des "Zondags ouder ge woonte de burgemeester met zijn dochtertje op Slotenburg dineerden, was Ellen of bij zonder stil aan tafel, of liet zich door hoofd pijn excuseeren, en bleef op hare kamer, doch vroeg dan steeds of Meta bij haar bo ven mocht komen. Toen die verhouding bleef voortduren, besloten de oudelui er eens met Van Raven over te spreken: de baron zeide. hoe hij gekscherend Ellen had verteld van de moge lijkheid, dat hij als voogd nog de toestem ming zou te geven hebben tot haar huwelijk en dat zij dat gevoel ..en badinage" had op genomen, maar. wel had gezegd, dat zij vond dat hij de voogdij niet moest aannemen, zoo zijn schoonzoon er tegen was. Hij had ech ter niet gedacht, dat Ellen hierdoor zoo ver bitterd zou worden, „want" zeide hij, „ze zeide mij zoo echt vroolijk: waar zou ik ooit hier een pretendent moeten vinden? zeker een dolenden ridder op de hei, daar Aalheim toch geen enkel ongetrouwd heer onder zijne inwoners telt". Terwijl de oude heer op zijn gewonen gul len toon deze woorden sprak, werd het. ge zicht van den burgemeester steeds somber der. Een diepe rimpel plooide zijn voorhoofd en zijn stem klonk bijna ruw, toen hij zei de: „Juffrouw Howard behoeft zich niet be zorgd te maken, dat ik mij ooit meer men gen zal in hare zaken of toekomstplannen. Laat zij vrij zich romantische voorstellin gen maken van toevallige ontmoetingen met of zonder rozengeur of maneschijn! Ik had gedacht, dat se om Meta1» wOe mij aftharrc zou hebben geduld. „Maar, Willem, draaf toch niet zoo door", viel mevrouw hierop in: „Ellen is niet boos op Je evenmin als ze dweepziek is. Het arme kind. dat heelemaal geen steun heeft, was zoo dol gelukkig, toen papa haar voorstelde om de voogdij van haar en Edmond op zich te nemen, en toen zij nu uwe opinie er over hoorde, is zij er over gaan tobben of zij het aanbod wel mocht aannemen. Dat is het wat haar bezwaart en mistroostig maakt. Spreek er zelf eens met haar over, en los dit misverstand op; het hindert ons zoo. en ik gevoel me toch deze laatste dagen al zoo gedrukt". ,Jk zal het doen, zoodra ik hiertoe in de gelegenheid ben, omdat u het mij verzoekt", antwoordde Van Raven, „doch ik geloof niet. mama. dat het de gewenschte uitwerking zal hebben. Juffrouw Howard is van 't eer ste oogenbllk af me niet vriendschappelijk gezind geweest ..Niet vriendschappelijk gezind! hoe kom je daartoe", hervatte de baronnes. .Ellen is de zachtheid zelve tegen iedereen en zij. die zoo dolveel van Meta houdt, zal toch zeker geen partl-pris tegen haar vader hebben? Neen, Willem, dat is weer eens een pessimistische opvatting van Je. Spreek maar eens kalm met haar en Je zult zien, alles komt in orde". „Nooit komt alles in orde", prevelde Van Raven binnensmonds .en daar op dat oogen- blik Juist Dr Wilbrand werd aangediend, was het onmogelijk het gesprek te vervolgen, nog dien avond het gewenschte onderhond met Ellen te hebben. Kleine oorzaken hebben dikwijls groote ge volgen, zoo ook hier. Had het bezoek van den ouden geneesheer dit onderhoud niet afge broken. dan ware wellicht nog dienzelfden avond alles opgehelderd geworden, nu bleef het hangen van den eenen dag op den ande ren en de verwijdering werd steeds grooter. Niemand, die er meer onder leed dan kleine Keta. die rm haw vrlewttn zoo aetden zag. en zich op kinderlijke wijze verdiepte in over peinzingen, of zij soms door haar gedrag aanleiding bad gegeven, dat Missie niet zoo veel meer van haar hield. Telkens vroeg zij er haren vader naar, doch deze wees haar steeds met een ruw en hard woord af, en zoo werd ook langzamerhand dit Jonge liefde volle hartje met een ijskorst omgeven, die al het teedere en zachte, dat in haar was, dreigde te dooden. HOOFDSTUK HL Op een mooi en zomermorgen in het laatst van Juni werd Ellen in de vroegte plotse ling gewekt door een hard en zenuwachtig kloppen op hare kamerdeur. Met een vlug gen sprong wipt ze uit haar bed en vraagt wat er is. ,Jk ben het. Ellen", zegt de heer Van Slo ten met gejaagde stem; „mevrouw gevoelde zioh den heelen nacht al erg benauwd, en is nu zoo brandend heet, dat ik vrees, dat zij koorts heeft. Wilt gij eens even komen zien, wat gij van haar denkt, en of gij ook niet aanraadt, om Hendrik naar den dokter te zenden". EUen zegt, dat zij onmiddellijk komen zal en na zich haastig gekleed te hebben, begeeft ze zich naar de slaapkamer der oodelui Van Sloten. Terwijl zij mevrouw nauwkeurig ga deslaat. ziet ze dadelijk, dat geneeskundige hulp hier dringend noodig is; de zieke is blijkbaar zeer kortademig tengevolge van zware koorts, en klaagt voortdurend over pijn in de linkerzijde. Ellen stelt daarom den baron voor den koetsier te wekken en naar EU. Wilbrand te zenden, en begeeft zich dan naar beneden om een kopje thee gereed te maken. Mevrouw Van Sloten was even inge sluimerd, doch toen Ellen weder boven kwam werd ze wakker en zeide met doffe stem: „Waar is mijn man, kindlief? Ge moet hem niet te lang aiieen laten, hij ie aoo apoe- <üg afis K- «Mr tasv Hc denk, d* to: weer pleuris krijg evenals het jaar voor dat Emilie trouwde. Als dat waar is Ellen, zorg dan in de eerste plaats voor mijn man; een van de meiden kan mij wel oppassen, maar mijn goeden Koenraad moet Je troosten, be loof me dat". .Eaten we hopen, dat uw vermoeden onge grond is", zegt Ellen, doch als eenige oogen- blikken daarna de dokter binnentreedt, ziet ze weldra aan zijn bezorgden blik. dat do oude vrouw ernstig ongesteld is. en dat zij aan het begin van moe lelijke en zorgvolle dagen staan. „Ik vees. dat mevrouw gelijk heeft", zrtde de grijze arts tot baron Van Sloten, „we zul len hier waarschijnlijk met pleuris tc doen krijgen; dus in de eerste plaats goede voe ding. en in de tweede plaats rust en kalmte. Zouden we niet om een diacones schrijver.'5" „Mag ik mevrouw niet oppasser., dokter?" vraagt Ellen, „u weet toch hoe dierbaar zij mij Js. en 's nachts kan ik immers op een rustbed bij haar in de kamer slapen". „Jij moet bij mijn man blijven", zegt de zieke nogmaals met gejaagde stem .Dokter hij mag niet alleen zijn; was Edmond nu maar hier, die zou hem ook wel kuimen troosten". De dokter stelde voor. dat hij in de eer ste plaats zou schrijven aan den rector van 't gymnasium te Beverloo. om hem te ver zoeken den jongen Howard vacantie te geven zoodra het examenwerk was ingeleverd, wat waarschijnlijk over een week zou zijn, en dan in de tweede plaats naar het Dlaconesscn- huis te Arnhem om een ervaren pleegzuster te zenden, dan kon Ellen voorioopig rich wat verdeelen, en mocht de ziekte toenemen en waken noodig worden, dan zoc men toch hulp moeten inroepen. fWordt AMELIA EARHART, de bekende Amcrikaansche aviatrice, Is er in geslaagd haar oceaanvlucht te ibrenQe(1 Zii landde te Londonderry in Ierland, waar zij door de bevolking hartelijk werd ont- ZWAAR WEER. Maandagavond heeft een zwaar onweer boven Amster dam gewoed, gepaard gaande met hevige slagregens, tengevolge i 9 vangen. Even na de landing. straten geheel of gedeeltelijk blank kwamen te staan. DE BUITENPLAATS „RUSTRIJK" TE MU1DERBERG is door de gemeen te Muiden aangekocht. Burgemeester de Raadt van Muiden heeft Maandag de buitenplaats voor het publiek openge steld. De burgemeester leidde de eerste bezoekers persoonlijk het park binnen, DE BEROEMDE „BALLETS DE RUSSES DE MONTE CARLO" zullen binnenkort eenige voorstellingen in ons land geven. KROONPRINS MICHAëL VAN BOEMENIë tijdens een roeitochtje op het meer van het koninklijk park te Bukarest. DE GROOTE INTERNATIONALE AUTORENNEN op de Avusbaan in Dultschland zijn Zondag in tegenwoordigheid van tienduizenden gehouden. De start voor het hoofdnummer, waarin von Brauchitsch winnaar werd. HOOG BEZOEK. De minister* bezichtigden Maandag het laat ste sluitgat van de Zuiderzeewer ken bl] De Vlle- ter. Het ge zelschap tijden* den rondgang.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9