CRICKET. POSTDUIVEN LAWNTENNIS. HONKBAL Het Internationaal programma. Mede in verband met het vrij beperkte Eerste-Klasse programma, zooals bekend is. spelen alle vereenigingen dit seizoen slechts 0 competitiewedstrijden, heeft men ditmaal aan het Internationale programma wel zeer yeel zorg besteed. Inderdaad kunnen wij het spelen van cricketwedstrijden tegen sterke Engelsche ploegen zeer toejuichen al hadden wij gaar ne gezien, dat er in dit opzicht wat meer ini tiatief van het N. C. B. bestuur zelf zou uit gegaan zijn. De zoo bekende Touring Club .De Flamingo's" is evenals de vorige jaren het geval was, ook nu weer de promotor van ons internationaal cricket. Allereerst gaan in de maand Juni (6—28) twee Flamingo-ploegen naar Engeland on der de beproefde leiding van Mr. G. Ham burger voor het „A"team en Mr. F. A. David son voor het „B"-team. Als de belangrijkste ontmoetingen gelden vooral de wedstrijd legen de Free-Foresters op Bylleet, de wedstrijd tegen een zeer ster ke combinatie onder leiding van Mr. C. R Anson en ten slotte de ontmoeting op Lords tegen M. C. C. Verleden jaar hebben de Fla mingo's op den beroemden Londenschen grond een uitstekenden indruk gemaakt, speciaal het fielden werd toen zeer geroemd en het was dan ook zeer te betreuren, dat de regen dien dag als spelbreker optrad. La ten wij hopen, dat P. F. Warner zich ook dit seizoen op even gunstige wijze over ons Nederlandsch cricket zal uitlaten. Eind Juli krijgen wij vervolgens bezoek van een Engelsche combinatie onder leiding van C. R. Anson, de Harrow-Wanderers ge naamd. Gespeeld wordt tegen H. C. C. op 25 en 2t Juli, tegen het Nederlandsch elftal op 29 en 30 Juli op het terrein aan de Spanjaardslaan en tenslotte op 27 en 28 Juli tegen de Fla mingo's te Laren. Deze laatste ontmoeting staat onder leiding van Mr. Hamburger. Het tradition eele bezoek van de Free Fo resters (twaalfde toer) begint op 1 en 2 Augustus te Laren tegen de Flamingo's. Ver der staat op het programma een wedstrijd tegen een N. C. B. elftal op het V. R. A.- terxeln, terwijl de toer besloten wordt met het Nederlandsch elftal als tegenstander, welke wedstrijd, in tegenstelling met andere jaren, ditmaal op het H. C. C. terrein aan den Wassenaarschen weg zal plaats vinden Over deze terreinverandering ls vrij veel te doen geweest. Het werd n.L langzamerhand usance dat „the match of the season", in casu de jaarlijksche ontmoeting tegen de Foresters te Haarlem werd gespeeld. Afgezien van het feit, dat het Rood en Wit- terrein, wat grond en accomodatie betreft, tot het allerbeste in ons land gerekend mag worden, is Haarlem als centrum o. i. de aan gewezen plaats voor een dergelijk belangrijk treffen, alleen al uit propaganda-overwe- gingen. Men is evenwel van meening dat on ze ploeg juist aan de Spanjaardslaan min der in vorm is en dies werd besloten het Haagsche veld eens een kansje te geven. Een besluit, dat door vele cricketliefhebbers zal worden betreurd. Ten slotte vermeldt het programma het bezoek van de Belgische vertegenwoordigen de ploeg, die zooals men weet bijna geheel uit in België woonachtige Engelschen bestaat De belangstelling voor een dergelijke match is, gezien de matige tegenstand der laat ste jaren, aanmerkelijk gedaald. Het ware dan ook beter, Indien men op 26 Juni een zoogenaamde „B"-ploeg formeerde, teneinde een spannender verloop te kunnen garan deeren. Bovendien zou dan tevens eens een andere categorie spelers met internationaal cricket kunnen kennis maken. Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 13 3 20 3 P. G. East 13 5 19 2 F. v. Herwaarden 6 9 1 C. Bevers 111 5 26 2 Th Gibb 4 1 10 1 C. v. d. Wolff 2 12 UMPIRE Rood en Wit-V. 0. C. De eerste thuiswedstrijd van Rood en Wit ls eveneens een zware, zelfs bijna een in- nings-nederlaag geworden. Onder ditmaal gelukkig ideale cricketweersomstandigheden openen voor Rood en Wit, dat Bruin mist, na het winnen van den toss, P. v. Bueren en Jhr. B. Th. Elias op het bowlen van de Rotter dammers Terwiel en East. De aanval blijkt niet zoo heel eenvoudig te zijn en vooral East laat enkele uitmuntende ballen los. Het zijn dan ook deze belde bowlers die er ln slagen het Rood en Wlt-elftal voor 87 runs „op te ruimen" hetgeen precies om 2 uur, dus in ruim 1 1/2 uur was geschied. Met de lunch (1 uur) was de stand: 7—70, van Eeghen was toen juist voor 7 runs door éen van East's beauties gebowld. Schmeink, v. d. Togt en Kramer, waren vrijwel de eenigen, die er met de bat nog iets van terecht brachten, vooral Kramer speelde, hoewel geen fraaie, toch een solide innings van 28 runs. Op het laatst bracht Kruyt met 9 runs nog wat leven in de brouwerij. Zooals gezegd, deelden Terwiel en East de wickets, resp. voor 33 en 28 runs. Een zeer fraaie vang van Terwiel in de slips dient vermeld. V.O.C. daarna ingaande, doet het na een slecht begin, echter vrijwel uitsluitend door toedoen van Th. Gibb die een fraaie, hoewel niet kanslooze century (124, w.o. 11 vieren en 3 zessen) sloeg, veel beter en brengt het tot 210 voor het verlies van 8 wickets. East sloot op dit totaal de innings De bowlingcijfers waren verre van fraai, doch hiertegenover staat, dat een groot aantal vangen werd gemist. Rood en Wit staat dan voor de taak 124 runs te maken, of den tijd. plm. 2 1/2 uur uit te spelen. In dit laatste slaagt zij op het nip pertje, daar bij den laatstcn over, het laatste battlngpaar: van Eeghen-Kruyt, op de mat stond. Den laatsten bal, dien East op van Eeghen gooide, hield laatstgenoemde er naar behoo- ren uit en voorkwam mede. dat de innings nederlaag werd ontgaan. Hij bleef met 4 runs niet uit. v. d. Togt liet zich ook ditmaal met de bat, niet onbetuigd en scoorde een nuttige 9. Ook Chabot hield eveneens voor 9 runs ge- ruimen tijd stand. Het beste werk echter werd in deze innings gedaan door Schmeink die met een uitstekende 38 (4 vieren en een vijf) ongetwijfeld het grootste aandeel had in het ontgaan van de inningsnederlaag. Van Bue ren hield in het begin goed stand en toonde zich thans de bowlery meester. 19 behoorlijke runs kwamen ditmaal van zijn bat. J. P. van Baasbank met een hard geslagen 8 en Mr F. A. Davidson met 6 runs droegen ook het hunne bij tot de 111 runs die deze innings opbracht. Vijf Rotterdammers verdeelden de negen wickets; East met 2 voor 19 was weer de beste bowler. De Haarlemmers verloren dus met 123 runs op de eerste innings hun tweeden wedstrijd. Scores: le Innings Rood en Wit: P. Lamerts v. Bueren bowled Terwiel 2 Jhr. B. Th. Elias bowled East 6 P. C. Hagenaar c. Guittart b. Terwiel o J. E. C. Schmeink b. A. Terwiel 15 j, p, y. Baasbank c. Terwiel b. East 0 A. v. d. Togt b. Terwiel W. Kramer l.b.w. Terwiel J. H. M. v. Eeghen b. East K. Chabot l.b.w. East J. Kruyt l.b.w. East Mr. F. A. Davidson not out Extra's Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 15 5 33 5 P. G. East 12 5/6 2 28 5 F. van Herwaarden 4 1 15 C. Beyers '3 1 5 2e innings Rood en Wit P. Lammerts v. Bueren bowled Glbb 19 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. East P. C. Hagenaar c. Kramer b. v. Herwaarden 0 J. E. C. Schmeink b. Terwiel 38 J. P. v. Baasbank b. Beyers A. v. d. Togt b. Terwiel 9 W. Kramer c. Kramer b. East J. H. M. v. Eeghen not out H Chabot b. Beyers J. Kruyt not out Mr, F. A. Davidson c. van Herwaarden b. Terwiel Extra's 15 Totaal 111 le innings V. O. C. F. v. Herwaarden c. J. v. Baasbank b. Schmeink 0 G. de Bruin run out 4 Th. Gibb c. J. v. Eeghen b Schmeink 124 Th. Dubru l.b.w. Schmeink 10 C. v d. Wolf c. Th. Elias b J. Kruyt 13 A. Terwiel b. v. d. Togt C. Beyers v. J. v. Eeghen b. v. d. Togt 20 P. G. East c Mr. Davidson b Hagenaar F. Kramer not out F. Ruychaver Guittart did not bat Extra's 22 J. Schmeink A. v. d. Togt P. Hagenaar J. Kruyt Totaal 23 5/6 6 17 4 9 0 3 0 210 73 70 31 13 NED. CRICKETBOND Haarlem-Hermes-D. V. S. Haarlem is er gisteren in geslaagd haar eerste overwinning te behalen en nog wel een overwinning, die haast drie punten op bracht. In tegenstelling met den vorigen wedstrijd tegen V.V.V. was nu het batten zeer goed en het stemt hoopvol voor de vol gende wedstrijden, dat er gisteren gesloten kon worden, toen pas de helft van de wickets neer waren. Met nog ongeveer een kwartier speeltijd voor den boeg had Hermes in de tweede in nings nog slechts twee wickets in handen. Toen zorgde J. Engering er echter met een zes en een vier voor, dat zijn elftal geen inningsnederlaag leed. Hermes bat eerst en hun batsmen hebben reeds dadelijk de grootste moeite met het uitstekende bowlen van Maas. Als er 13 runs gescoord zijn, wordt A. Offerman door De Ruig op het bowlen van Maas gevangen na het scoren van negen runs. Even later is het Kleefstra, die A. Bart uit- vangt op het bowlen van De Ruig. J. Offerman biedt eenigen tegenstand, maar kan ondanks zijn harde goede slagen slechts tot 15 runs komen, daar de fielders van Haarlem zeer goed uitgezet zijn. Hij wordt ten slotte door Allart gebowld. G. Nolet (8) en C. Vischer (9) verdwijnen dan ook spoedig respectievelijk gebowld door De Ruig en Maas. Hierna is het een komen en gaan; van 4 voor 45 wordt de stand 7 voor 46. Vooral Maas weet in deze periode danig opruiming te houden. Vóór de lunch valt nog het wicket van H. Offerman, als hij door De Ruig gebowld wordt. Na de lunch zijn Van Gent en Kloos ook slechts kort op de mat. Brounts blijft met 5 not out; het totaal wordt met inbegrip van 6 extra's ten slotte 59. Voor Haarlem openen De Ruig en Healv. De eerste is spoedig voor 0 verdwenen, als hij door Offerman gecleand wordt. Healy doet het echter zeer kalm aan en voert regelmatig zijn score op. Hij slaat o.a. een uitstekende zes recht vooruit. Kleefstra als derde man heeft met eenlge harde slagen spoedig 20 runs bij elkaar waar na hij door Scheffer op het bowlen van Of ferman gevangen wordt-. Als er 71 runs zijn, wordt Healy door Engering gebowld na het scoren van een nuttige 34. Cohen, die intus- schen ingekomen is, voelt zich spoedig goed thuis en doet met eenige mooie slagen, de score snel stijgen. Maas als opvolger van Healy ls slechts kort tusschen de wickets; hij wordt op uitnemende wijze door Kloos in het verre veld met één hand gevangen, na het scoren van 4 runs. Misset, die hierna inkomt, volgt het voor beeld van Cohen, al is zijn begin nogal on zeker. Na eenigen tijd wordt Cohen door Offerman gebowld, nadat hij 41 runs aan het totaal heeft toegevoegd. Misset krijgt dan nog even steun van Nagtzaam, waarna aan voerder Maas tot sluiten overgaat. Misset met 35 en Nagtzaam met 4 runs blijven not out. Met 9 extra's wordt het totaal 149. Hermes moet dus 90 runs maken om de inningsnederlaag te ontgaan. Het begin is goed voor Haarlem want met 6 runs zijn reeds de wickets van Bart en Brounts neer. J. Offerman, Scheffers en Nolet voeren de score echter snel op en vooral de laatste speelt uitstekend. Hij slaat o.a. 3 vieren op drie achtereenvolgende ballen van Maas. Als hij echter uit is, gaat het er voor Haarlem vrij gunstig uitzien, want het achtste wicket gaat reeds down. als er 76 runs zijn. Met H. Offerman en Engering loopt de score op tot 81, waarna de laatste op twee ballen van Maas 10 runs slaat, waardoor de benoodigdc runs bijeenkomen. Onmiddellijk hierna wordt gesloten. Haar lem wint, dus met 90 runs op de lc Innings. De volledige scores luiden als volgt: Ie innings Hermes D.Y.S.: A. Offerman, c. De Ruig, b Maas 9 A. Bart, c Kleefstra, b De Ruig 4 J. Offerman, bowled Allart 15 G. Nolet, bowled De Ruig s C. Vischer, bowled Maas 9 P. Scheffer, c Fortgens, b Maas 1 J. Engering, c Kleefstra, b Maas 0 P. van Gent, c Healy, b Maas 1 H. Offerman, bowled De Ruig l L. Brounts, not out 5 T. Kloos, bowled Maas 0 Extra's 6 Bowlingcijfers: A. Maas 191/3—10—15—6 P. de Ruig 12— 222—3. N. Nagtzaam 2050 J. Allart 51—11—1. le innings Haarlem: P. de Ruig, bowled H. Offerman 0 H Healy, bowled Engering 34 B. Kleefstra, c Scheffer. b H. Offerman 20 Z. Cohen, bowled H. Offerman 41 A. Maas, c Kloos, b Engering 4 W. Misset, not out 35 N. Nagtzaam, not out 4 C. Fortgens J. Allart didn't bat. R. Ton F. van Dalsum Extra's 11 149 Bowlingcijfers: H. Of ferm an J. Engering J. Offerman C. Nolet P. Scheffer A. Offerman 19—5—42—3. 12—2—37—2. 6—1—21—0. 4—0—18—0. 3—1—10—0. 4-1—10-0. 2e innings Hermes D.V.S.: A. Bart, bowled De Ruig 0 L. Brounts, st. Ton, b Maas 2 J. Offerman, c Fortgens, b Maas 15 P. Scheffer, c Maas, b Van Dalsum 19 C. Nolet, c Misset, b De Ruig 27 A. Offerman, bowled Allart 3 C. Vischer, c Fortgens. b. De Ruig 6 P. van Gent, bowled De Ruig 0 H. Offerman, not out 4 J. Engering, not out 11 T. Kloos, didn't bat Extra's 4 91 Bowlingcijfers: P. de Ruig 13—4—24—4. A. Maas 112/3—0—50—2. J. Allart 30—10—1. F. van Dalsum 3131. Ajax (L.)—R. C. H. 1. R.C.H. wint met 70 runs. R.C.H. dat eerst gaat batten, heeft reeds dadelijk weinig ontzag voor de Leidsche bowlery. Het openingspaar wordt eerst ge scheiden op een totaal van 40. als v. d. Meer, die heel goed debuteerde, achter het wicket wordt gevangen voor 12. Hellingman begint voorzichtig, maar als Radsma hem gezelschap komt houden,, vliegt de score omhoog. Even voor de lunch echter wordt Radsma te wild op v. d. Mev en in het verrre veld keurig gevangen. Hij had een solide 36 aan het totaal toegevoegd. Na de lunch ziet Hellingman achtereenvolgens Scheen 12, Kamoen 13 en Kleyn verdwijnen. Met den laatsten man in wordt er nog eens duchtig het hout op gelegd. Op een totaal van 220 besluit aanvoerder Kuyt te sluiten, zelf met 16 not out blijven. Hellingman bleef met een uitstekend gespeelde 66 not-out. De Leidsche bowlingcijfers kwamen nogal gehavend uit de bus: C. van Kuyck 1-29, de Vrind 1-21, I. de Jong 2-27 en v. d. Mey 5- 104. Het batten van Ajax blijkt echter op een veel hooger peil te staan dan de aanval. Wel wordt De Jong gebowld voordat hij runs kon maken, maar van Putten en v.d. Mey -slaan de Racing bowlery naar alle kanten. In een oogwenk verschijnt de 70 op het bord. maar dan wordt v. d Mey op .een keurigen bal van Hellingman gebowld. De bowlery krijgt nu de overhand, want van 170, wordt het 680. Kuyck en De Breem houden dan weer stand, maar op 105 wordt Kuyck ook gebowld. Eenige vangkansen worden nu gemist, waarvan de Breem en Boessenaar profiteeren door het totaal op te voeren tot 150, voordat de laatste man door Kamoen fraai wordt uitgevangen. Daardoor ontliep Ajax de follow-on. De R.C.FI.-aanval was ditmaal niet op dreef; alleen Hellingman met 422 had voldoende ontzag, Kleyn 2—38, Kuyt 1—37 en Radsma 344. Ajax (A.)Haarlem 2. Haarlem 2 heeft gisteren haar eerste punten binnengehaald en wel op het Amster- damsche Ajax, dat echter slechts met negen spelers uitkwam. Ajax bat eerst en bij den stand van. 3 voor 30 ziet het er gunstig uit voor de Haar lemmers. Dan is het echter Blomvliet, die de score snel omhoog doet gaan. In betrekke lijk korten tijd maakt hij 58 runs. waar onder drie zessen, waardoor de stand 4 voor wordt. De overige batsmen zijn dan echter spoedig verdwenen, zonder dat een van hen de dubbele cijfers bereikt. Voor Haarlem bowlden: A. Blok 043, H. Boeree 4—17, R. de Vries 016 en J. de boer 43. Het totaal van Ajax (88), wordt dan door Haarlem gepasseerd; zij scoort 113 runs. De 50 gaat op zonder wicketverlies. Bij 55 wordt Kammeijer gebowld na het scoren van 27 runs. De volgende batsmen passeeren dan spoedig het totaal van Ajax: D. Dalhuysen 13, J, de Boer 10. J. Tekelenburg 14 (1 zes), A. Blok 16, terwijl er 17 extra's waren, waar onder niet minder dan 15 wides. De bowlingcijfers vain Ajax luiden als volgt: Exman 1—31. Van 5—28. Te Have 1— 21, Vunderink 213 en Blomvliet 03. HAARL CRICKETBOND Haarlem 4Bloemendaal 2. Haarlem bal eerst en brengt het tot 64 runs, dank zij: A. van den Bergh 11. L. Harms 13 (1 zes), G. Jansen 10 en 11 ex/tra's. Voor Bloemendaal bowlden: Wille 417. Boisenbroek 233, Kesting 11, Diepe- rink 22. Bloemendaal maakt dan 54 runs, waartoe behalve Bosse 11 en KesUng 11, 16 extra's voor een groot deel medewerken. Bow'.in e~ljfers Haarlem R. de Vries 111. Langeraar 17, L. Harms 212 en O. Mendanon 38. Haarlem wint dus met 10 runs. Haarlem wint dus met 25 runs. Rood en Wit 3—C V. H. 2. De thuisclub bleek verreweg de meerdere in deze kamp, wat batten zoowel als bowlen betreft. C. V. H. bat eerst. O. Keyser en Middel link blijken de bowlery van Jhr. van Len nep en Goossens wel eenigszins behoorlijk te kunnen bespelen. Doch als zij beiden ver dwenen zijn is de tegenstand spoedig ge broken. Met inbegrip van 8 extra's wordt het totaal 67, waarvan O. J. Keyser 12 en J. Mididellink 19. Bowlingcijfers R. en W.: J. Goosscns 327; Jhr. C. L. v. Lennep 527 en J. Faber 17. Rood en Wit doet het hierna beter. Na een matig begin zetten Menalda van Sc hou wen burg en L. Groen een grooten stand op, die eerst gebroken wordt, als het totaal reeds ver gepasseerd is. Vooral eerstge noemde heeft er uitstekend het oog in er bij den stand 1428 kan de Rood en Wit aanvoerder de innings sluiten om nog een poging voor het derde punt te wagen. G. Menalda v. Schouwenburg had 67 runs L. Groen 27 en v. Lennep 13 gescoord. Bij den stand 151 ziet. Rood en Wit echter van verder spelen af. Francken nam 10, Rood en Wit wint dus mot 75 runs. CRICKET IN ENGELAND Tengevolge van het zeer slechte weer schijnt het Engelsche cricketseizoen een even slecht verloop als het vorige jaar te hebben. Van de wedstrijden in de eerste helft der vorige week is geen enkele volle beslissing verkregen. Zelfs maakten een tweetal coun ties een vergeefsche reis, daar in de ontmoe tingen Derbyshire-Yorkshire en Lancashire- Surrey geen bal werd gebowld. In de matches Glamorgan (112) tegen Warwickshire (111) en Hampshire (128) te gen Leicester (146) werden overwinningen op de eerste innings geboekt, terwijl de wed strijd Worcestershire versus Somerset met den stand 932 (Worcester aan bat) werd afgebroken. De Indiërs speelden op Lords tegen een zeer sterke M. C. C. combinatie en scoorden 228 runs, waarvan de all-rounder capt. C. K. Nayndu een prachtige 116. M. C. C. antwoord de met 200 voor 7 wickets, waarna de regen een spannend slot van een goed gespeelden wedstrijd voorkwam. De tweede helft van de vorige week gaf meer resultaten. In de eerste plaats dient de eerste neder laag van de Indische gasten te worden ge memoreerd. Op een door regen doorweekt en zeer lastig te bespelen wicket werden de tou- risten voor 51 aan den kant gezet. Ernstig gehandicapt door de afwezigheid van Wasir- Alie, die in de match tegen M. C. C. een ern stige blessure aan het hoofd had gekregen, vielen de eerste batsmen, waaronder Nayn du onmiddellijk als slachtoffer van Kennedy. Baily en Kennedy bleven onbespeelbaar met het bovenvermelde resultaat. Hampshire maakte daarna, ondanks uit muntend bowlen van Nayndu, 273 runs, waar van Arnold 113 runs. De tweede innings der Indiërs deed het gemis aan zelfvertrouwen duidelijk uitkomen: niettegenstaande het wicket nu aanmerkelijk beter te bespelen was bleek de Hampshire aanval te sterk, zoodat het op 119 voor de tweede maal gebeurd was. De County won dus met innings en 103 runs. Het tweede feit van de afgeloopen cricket- week was de prachtige score van Keeton, die in den wedstrijd NottinghamshireCam bridge de tot dusverre hoogste seizoenscore maakte n.l. 200 not out. Cambridge University werd totaal versla gen door Voce die in beide innings 10 wickets voor 48 runs nam, Larwood's cijfers in de eerste innings waren 515. Notts (382) won dus gemakkelijk met in nings en 267 runs van Cambridge (34!) en <81). Sussex (273) behaalde eveneens een prachtige overwinning op Leicestershire (88) en (92). In deze ontmoeting blonk in het bijzonder Tate uit, die in totaal 8 wickets voor slechts 37 runs veroverde. Ook Yorkshire gaat op den goeden weg voort. Ditmaal moest Somerset er met 9 wickets aan gelooven. De cijfecg van deze ontmoeting luidden: Yorkshire 115 en 58 voor 1; Somerset 78 en 94. De Yorkshire-bowler Verity nam wickets voor 41 runs. Ten slotte dienen als belangrijke feiten te worden vermeld, dat Shepherd (Surrey) een fraaie 97 scoorde in Surrey's eerste innings tegen Warwickshire en de Gloucestershire- bowler Parker 6 Oxford wickets nam voor 42 runs. UMPIRE. De Bonte Duif. Uitslag der wedvlucht van Compiègne (Frankrijk) 372 K.M. op Zondag 29 Mei: W. J. der Kinderen 1 14; F. Kuijken 2 4 13; F. Heerkens Thijssen 3 15 18; M. van Norde 5; P. Brakel 6 7 16; Joh. L. Heems kerk 8; A. v. d. Velde 9 11 12 17; J. J. Kan 10. De Competitie. De wijze, waarop DD.V. haar meerder heid aan Haarlem toonde, was zoowel in de partijen zelf als in den einduitslag alles zeggend: 19! Vooral de damesnummers van D.D.V. wa ren zeer sterk, namen van mevr. Straub en mevr. Locker kunnen dat mede verklaren. Dat het overwicht echter zoo groot zou zijn, hadden wij eerlijk gezegd, niet van de Haar- lemsche dames verwacht. Een uitzondering mag daarbij gemaakt worden voor mevr. Elhorst die vooral in het gemengd dubbelspel met H. A. C. van Riems dijk, uitstekend speelde, vooral aan het net goede dingen wist te presteeren en daar, door snel ingrijpen, telkens scoorde. Deze partij werd dan ook de eenige der negen verloren partijen, waarbij de Haarlemmers althans een set wisten te bemachtigen. Naast het soliede spel van H. A. C. van Riemsdijk is daarvan mede de oorzaak het uitstekende spel van mevr. Elhorst. In de damesdubbel werd mevr. Elhorst te weinig gesteund door mej. Adams. De Am- sterdamsche dames trachtten dan ook het spel zooveel mogelijk op mej. Adams te con- centreeren, wat door het snelle verplaatsen van mevr. Elhorst niet altijd lukte. De eenige gewonnen partij van Haarlem werd door Kauffmann gespeeld tegen van Gulick, waarmede de Haarlemmer dus revanche kreeg voor zijn vroegere competitie nederlaag. Ook het heerenkelspel van H. A. C. van Riemsdijk tegen de Davis Cup-speler Hughan werd, ovenals de andere verloren partijen met uitzondering dan van het eerste ge mengd dubbelspel, in twee sets verloren. Toch stond Hughan in de eerste set twee maal op het punt de set te gaan verhezen, maar beide setpoints werden door H. A. C. van Riemsdijk zelf vernietigd met een twee tal double faults! Ook Haarlem 2 verloor weer, thans van Festina. Alleen Domhof cn frl. L. van Riemsdijk wisten hun enkelspelen te winnen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Eerste klasse: HAARLEM—D.D.V. (1—9) Heerenenkelspel H. A. C. van Riemsdijk verliest van Hughan 6—8, 1—6, Quarles van Ufford ver liest van Van Olst 2—6, 4—6. Kauffmann slaat van Gulick 2—6, 6—2, 63. Damesenkelspel Mej. De Josselin de Jong verliest van mevr. Straub 26, 16, mej. Adams verliest van mevr. Locker 1—6, 26. Gemengd dubbelspel: Mevr. Elhorst en H. A. C. van Riemsdijk verliezen van mevr. Locker en Van Olst 75, 36, 46 mej. Adams en Mac Neill verliezen van mevr. Straub en Eilers 46. 46. Heerendubbelspel H. A. C. Riemsdijk en Quarles van Uffbrd verliezen van Hughan en Van Olst 36, 57; Mac Neill en Kauffmann verhezen van Eilers en Van Gulick 46, 36. Damesdubbelspel Mevrouw Elhorst en mej. Adams verliezen van mevr. Straub en mevr. Locker 2—6, 4—6. De andere uitslagen luiden: Eerste klasse: FestinaHaarlem II 82 Tweede klasse: KK.K.T.C.SJ3. 4—3 Terry—Joy 43 AnimoWestrust 25 AdvantagePr. Jul. II 61 Deuce II—T.C.S.B. IT 2—5 T.ED.—Mattenklopper 5—2 Derde klasse: DuinlustAnimo 2 52 Game and SetKH.K. Et 52 SpiritBonso 6—1 GroenendaalReady 43 Groenendaal II—A.L.T.V. n 3—4 United T.C. nGame and Set V 52 HeemstedeAI.T.C. 2 43 Tw. Bank 2Advantage 70 Westrust 3Spirit 2 70 T.C.SJB. 3— Try 2—5 KAT. 2—Groenendaal 3 4—3 Game and Set 3Deuce 3 07 Deuce 4Westrust 4 52 HaarlemQuick (1110) Zondagmorgen werd op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan de return wedstrijd Haarlem—Quick gespeeld. De eer ste ontmoeting eindigde met een 158 over winning van Quick. Ook dezen keer waren bij Quick de honk- balrotten Bleesing, Bakker en Mr. Vrij van de partij. Het is echter zoowel aan Vrij als aan Bakker te merken dat zij in langen tijd niet gespeeld hebben. Vrij gooit niet meer zoo gevaarlijk als vroeger en heeft in dezen wedstrijd heel wat keeren vier wijd gegooid. Bakker heeft nog al wat keeren een bal la ten vallen en gooit ook niet meer zoo zui- ven naar het tweede honk. Loop van eerste naar tweede honk kostte den Haarlemmers dan ook weinig moeite. Van C. Hunik als achtervanger valt niet dan goeds te vertel len, al heeft hij aan slag ook niet veel ge presteerd. Veenhof was als werper goed, maar moet meer nog geroemd worden om de keurige manier, waarop hij meermalen een bal stopte en naar het eerste honk speel de. Dat heeft heel wat Quick spelers tot slachtoffer gemaakt. Langen tijd was Quick, zij het met klein verschil, de meerdere. Maar Haarlem deed als gewoonlijk en kwam er steeds beter in. Zoo werd de stand na zeven innings 77. Daar de tijd bijna geheel verstreken was, zou de achtste innings de beslissing moeten brengen. Bij het velden vlot het niet erg bij Haarlem. Simons, Molenaar en Vrij weten den bal goed te raken. Op den dag van Vrij komen de twee eerstgenoemden binnen. Vrij haalt zelf ook een punt, maar dan vallen er drie nullen achtereen. Na de wisseling staat Haarlem voor de taak vier runs te maken, als zij winnen wil. Vrijwel niemand gelooft aan de mogelijkheid dat Quick dit zal toe staan. Vrügt is aan slag en haalt het eerste. Dan haalt Parson dit ook en loopt Vrugt al bin nen. Vrij helpt de honken te bezetten door Wagemans en Wulfhorst vier wijd te geven. Nu hangt van Mazee vrijwel de uitslag af. En waarlijk, hij raakt den bal goed, maar slaat hem de hoogte in. Bieger van Quick mist echter de vangkans en twee Haarlem mers rennen binnen. Als Bakker dan een aangegooiden bal laat doorschieten, neemt ook Wulfhorst de beenen en maakt het winnende punt. Wel is er pas één Haarlem mer uit, maar waar de wedstrijd nu toch door Quick verloren is, wordt niet verder gespeeld. Inningscijfers: 0930003 jq Haarlemsche Competitie. R. H. B. S.—OOSTERKWARTIER Zaterdagmiddag ging Oosterkwartier met zeven man naar de R. H. B. S. te Velsen. Voornamelijk door de twee automatische nullen, het ondoordachte slaan en de ge miste vangballen leed Oosterkwartier een geduchte nederlaag. De einduitslag was )—l. Inningscijfers: R. H. B. S. 4—5—1—2—3—12—7—5—* 39 Oosterkw. 1—0—0—0—0— 0—0—0—0 1 Schoolnegentallen. De uitnoodigingen tot deelname aan de door den N. H. Bond te organiseeren wed strijden voor schoolnegentallen zijn verzon den. De inschrijving is mogelijk tot 4 Juni aanstaande. SwastikaRijks H. B. S., Velsen I D vrije Zondag werd door Swastika benut voor het spelen van een friendly game tegen de 2e klasse der Rijks H.B.S. te Velsen. Swastika gaat het eerst aan slag en maakt in de eerste inning 3 punten, waartegenover de R.HJ3.S. nul stelt. In de 2e inning weet Swastika zelfs 8 runs te maken, doch daarna is het gedaan. De scholieren weten deels door beter techniek, deels door grooter vlug heid. den stand regelmatig op te voeren. Het veldwerk van Swastika was bepaald slecht, herhaaldelijk kwamen door slecht aangooien en besluiteloos 2 spelers tegelijk thuis. De achtervanger moet nog wat vlug ger worden en vooral niet treuzelen. Er werd over het algemeen bij beide partijen nogal onzuiver gebowld. De uitslag in innings luidt; Swastika 3 8 0 0 2 13 R. H. B. S, P IQ 4 18 6 3Q

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10