Nederland-Tsjecho Slowakije 1-2 7* m w a Hl KON. NED. VOETBALBOND. R.K. VOETBAL DAMRUBRIEK S iü H 1 SI IS RB m 11 gj SS- n ff P WIELRIJDEN VOETBAL. Nog een verdiende nederlaag. Beroepsspel van buitengewone zuiverheid. Demonstratie van Nederlandsche tekortkomingen. Uitste kend debuut van Bonsema. Van der Meulen weer geheel in vorm. P. .En nu de Tsjechen. Ze zijn gekomen en ze zijn gegaan en "weer heeft de oranjeploeg een eervolle nederlaag aan de ditmaal zwarte pantalons. Een ne derlaag. En er valt geen woord tegen te sput teren, evenmin als tegen het resultaat dat de Ieren in Amsterdam wisten te bereiken. Deze voetballers om den broode uit het al oude Bohemen en omstreken kunnen hun vak 'beter dan onze otranje jongens hun Zondagsche liefhebberij. Het is hcelemaa! geen schande, maar het is een feit. Ik zou een flink gedeelte van de beschou wing. die ik aan den wedstrijd tegen de Ieren wijdde, in dit praatje kunnen over nemen en een van de oorz;*ren hiervan is wed, dat het beroepsvoetbal in de verschil lende landen, die zich daaraan 'bezondigen, vele pun'ten van overeenkomst vertoont. Hetzelfde kan overigens van het amateur- spel getuigd worden en dan is het verschil tusschen de beide groepen wel in de eerste plaats, dat het spel van de profs veel be- heerschter, geraffineerder en zuiverder is en minder interressant voor de groot? massa van het publiek. Dat geraffineerde is heel mooi voor de fijnproevers, maar het mist, en dat noodzakelijkerwijs, het spon tane en het enthousiaste. Het mist ook het grootste deel van de fouten van het ama- teurspel en daarom wint het. Maar laat ik niet afdwalen. Ik had het over de vele pun ten van overeenkomst tusschen het Iersche en Tsjechische spel en daar wilde ik eigen lijk nog wel wat van zegigen. Want het ty pische was, althans voor mij, dat ik voort durend Zondagmiddag den indruk had, dat die Ieren toch eigenlijk nog heel wat beter speelden, terwijl het speibeeld gedu rende het grootste gedeelte van den wedstrijd mij als het ware tegensprak. Want zulk een disorder als die Tsjechen brachten in de Nederlandsche achterhoede, en vooral in de middenlinie hebben de Ieren toch niet kun nen bewerken. Er is een periode geweest, en een lange periode, dat spelers als van Heel en vooral Paauwe absoluut geen vat konden krijgen op him tegenstanders. An- deriesen stond als spil in die periode ook voor een hopelooze taak en onze toch zoo betrouwbare backs stonden al even raar te schutteren. Dat er in die periode niet meer goals kwamen kwam doordat de Tsjechen veel te weinig schoten en doordat Van der Meulen in dezen wedstrijd toonde, weer ge heel de oude te zijn. Onze voorhoede kwam in de meergenoemde periode (laatste twin tig minuten van de eerste helft en eerste kwartier van de tweede) slechts heel wei nig in het stuk voor. Zij kreeg geen kans, ook al omdat de middenlinie haar blijk baar niet durfde te steunen. Tegen de Ieren nu, hoe schitterend voet bal die ook speelden, hebben wij een der gelijke desorganisatie van de onzen niet ge zien. En daarom geloof ik dat deze Tsje chen nog wel wat beter voetbalden dan de artiesten van het groene eiland, hoewel het Tsjechische spel als vertooninig minder amusant was. Ik zou het persoonlijk bui tengewoon aantrekkelijk vinden om de Tsjechen en leien eens tegen elkaar aan het werk te zien. Maar dan maar niet in Amsterdam of elders in ons land. Hier hebben wij nu voorloopig genoeg van onderlinge profpar tijtjes. De zuiverheid waarmee diel Tsjechen naar elkaar plaatsten. Ongeloofelijk. Je verbaas de je er eigenlijk over, als een bal eens niet goed geplaatst was en bij oranje was het eigenlijk net andersom. En ik behoef hier nauwelijks bij te vermelden, dat de man, de Tsjechische man, die den bal kreeg, altijd vrij stond. Het spel van de onzen daar tegenover was onbeholpen, zoo'n beetje luk raak meestal, altijd beschouwd in verhou ding tot dat van de Tsjechen. Nooit zijn de fouten, die ons voetbal aankleven naar mijn meening zoo duidelijk gedemonstreerd als op dezen zonnigen zomerschen middag in het Amsterdamse he Stadion. En hieruit zult u logischerwijs de con clusie trekken, dat er voor de onzen bijzonder veeil viel te leeren. Natuurlijk is dat zoo. maar ik zou haast zeggen, zij moeten er maar niet teveel van leeren. Want zoo zui ver het kleine spel te spelen als deze be- roepsmenschen leeren zij t-och nooit en dan is het maar beter het niet in die richting te sturen. Onze oranje jongens moeten vol harden in het open houden van het spel, zoo als aanvoerder Van. der Meulen ook zoo juist bleek in te zien, toen hij zijn mannen tijdens den wedstrijd luidkeels in dien zin instrueerde. Dat spel van die kleine tikjes vlotte zoo aardig bij de Tsjechen, dat onze middenspelers en vooThoede het af en toe trachtten na te bootsen. Bestrijding met eigen wapens, was blijkbaar het principe. Geen kwaad beginsel natuurlijk, maar wij wete.n dat wapen niet te hanteeren en daar om 'ging het niet. Wat de onzen natuurlijk wel hebben kunnen leeren van dezen wed strijd is, dat zich vrij opstellen en zuiver plaatsen van alles overheerschend belang zijn. Maar ik noem daar ook even wat op. En dan nog iets. Dat zij niet zoo veel moeten afwachten, met het resultaat dat de tegen stander den bal voor hun neus wegpikt. Vooral Lagendaal leed hier Zondag weer smartelijk onder. Ons eerst te hoog verhe ven en nu wel wat al te gereede versmaad kanon deed overigens veel goeds dingen, maar hij is en blijft te langzaam, vooral te gen zulke geroutineerds profs en hij had bovendien het ongeluk tegen den besten speler op het veld te staan, namelijk Cam- bal, de Tsjechische spil. De wedstrijd begon zoo verheugend. Ne derland viel dadelijk vol enthousiasme aan en wij beleefden het ongewone feit, dat de onzen er eerder in waren dan de tegenpartij. Het publiek was al binnen de vijf minuten enthousiast toen Lagendaal twee imin of meer gevaarlijke schoten, had gelost. Zou het kanon vandaag weer eens?.... En de Tsjechen maakten in deze eerste periode niet veel in druk. Dat zou later wel veranderen. Maar wat een enthousiasme toen Volkers na IT minuten spelen schoot, (was zijn hand er niet een seconde te voren aan te .pas ge komen?) tegen een Tsjechischen back aan, waarop Bonsema van. dichtbij een gemak kelijke kans benutte. Niet om dit doelpunt, want dat had hij niet mogen missen, maar om zijn spel in den geheelen wedstrijd, moet ik even opmerken dat deze Noorde ling Bonsema een uitstekend debuut heeft, gemaakt. Hij toonde zich actief, handig, tactisch en onvervaard- Plankenkoorts leek hem vreemd en hij was ongetwijfeld onze beste voorhoedespeler. Bonsema zal wel een blijvertje zijn hoewel dit het gedrang op den .rechtervleugel niet vergemakkelijkt, want Wels moet direct na hem genoemd worden en dan is er nog de onvolprezen Adam. Wat zal ik verder nog van den wedstrijd zeggen. Het was een match, sans histoire" zooals de Franschen het noemen. Maar het was aardig en zeker de moeite waard, om eens met het spel van de Tsjechen kennis te maken. En die kennismaking kan onze be scheidenheid weer eens temeer goed doem DE WEDSTRIJD. De ploegen staan als volgt tegenover el kaar: Nederland; Van der Meulen, Weber, van Run, Pauwe, Anderiessen, van Heel, Wels, Bonsema, Lagendaal, Volkers, van Nellen. Tsjecho Slowakije: Sipera, Silny, Nejedly, Svoboda, Junek, Krcil, Cambal, Kostalek, Cyroky. Burger, Planicka, Holland is het eerst actief. Van Heel plaatst naar Lagendaal, deze centert naar van Nellen. De D.H.C.'er retourneert het leder naar onzen nationalen midvoor en deze lost een zuiver schot in den hoek. Voor de eerste maal op de proef gesteld kwijt Pla nicka zich uitstekend van zijn taak. Een mo ment later schiet Lagendaal wederom goed in, maar de Tsjechische keeper heeft geen moeite om het leder weg te werken. Holland is er direct goed in. Na zes minuten krijgt Holland den eersten corner te nemen. Goed door van Nellen genomen, kopt Lagendaal hoog in, Planicka kan den bal nog juist onder de lat stoppen en corner werken. Wels mag den hoekschop ditmaal nemen, maar een free kick voor het Tsjechische doel breekt den Hollandschen aanval. Onze rechtervleugel, waarin de debutant Bonsema zich uitstekend weert, brengt 'weer eens keurig op. Wanneer Wels tactisch terug speelt op zijn rechtsbinnen, plaatst Bonse ma zuiver laag naar Lagendaal, die in voor uitgeschoven positie zich langs Cyroky wil wringen. Op het beslissende moment is de Tsjech hem echter te vlug af en de kans is verkeken. In snel tempo gaat een maal de rechts buiten van Tsjecho Slowakije er van door, Junek komt vrij voor van der Meulen, maar het schot kan de H.F.C.'er met de knieën keeren. Holland leidt. Niettemin weet Holland na 17 minuten de leiding te nemen. Onze rechtervleugel brengt uitnemend op, Bonsema loopt tactisch door op een pass van Wels, de Groninger plaatst hoog voor doel. Volkers krijgt het leder te pakken, even loopt hij terug, draait zich snel om en schiet laag op doel. Burger doet vlak voor doel den bal van richting verande ren, Bonsema ziet zijn kans, loopt bliksem snel door, Planicka verlaat zijn doel, doch Bonsema is er even eerder bij en kan rustig het leder in doel trappen (10). Na 18 minuten krijgt Tsjecho Slowakije den eersten hoekschop te nemen. Deze kan worden weggewerkt, doch de Rood-Witten komen terug. De druk op het Hollandsche doel is plotseling zeer groot. Gelijk. Na 24 minuten komt de gelijkmaker. Na zeer fraai combinatiespel van de geheele voorhoede belandt het leder bij Silvy. Deze kogelt van dichtbij onhoudbaar voor van der Meulen in. (11). Van nu af aan gaat het spel in het veld vrijwel gelijk op. Tsjecho Slowakije ontwik kelt echter nu een fraai technisch hoog staand spel, alleen de afwerking der aanval len laat veel te wenschen over, terwijl het schieten niet een van hun sterkste zijden ls. Onze nationale doelman weert zich uitste kend en maakt tot nu toe geen fout. Nog één minuut van de eerste helft is te spelen. Een gevaarlijke corner op het Hollandsche doel brengt een gevaarlijke situatie voor van der Meulen, doch de Haarlemmer weet het leder het veld in te werken, waar Pauwe voor de rest zorgt. De tweede helft. Te zes minuten over half vier wordt met de tweede helft begonnen. Svoboda neemt van den aftrap den bal mee en zijn schuiver be landt juist naast doel. De Tsjechen nemen thans het spel in handen. Hun techniek dwingt aller bewondering af en juist omdat er ditmaal aan dit onderdeel van het spel bij de onzen zoo veel aan ontbreekt, valt het bij de gasten bijzonder op. De homogeniteit in de ploeg is te waardeeren, vooral de midden linie sluit als een bus en is een onverbreek bare schakel tusschen achterhoede en voor hoede. De aanvallen der Tsjechen blijven uiterst gevaarlijk door hun geraffineerden opzet. In- tusschen blijven zij het short-passing spelen. Niettemin zijn Weber en Van Run nog niet zoo op dreef, dat zij steeds dit korte samen spel kunnen onderbreken. Een maal is Svo boda er door heen, v. d. Meulen loopt uit en stuit met de voeten het schot van den Tsjech. Junek krijgt den bal te pakken, zijn hoog hard schot is goed gericht, maar v. d. Meu len stompt het leder van onder de lat tot hoekschop. Intusschen heeft Bauwens reeds voor off-side gefloten. De Tsjechen leiden. Na kort samenspel belandt het leder bij Junek. De snelle rechtsbuiten brengt fraai op, zich omdraaiend, zet hij voor, Nejedly ïoopt toe en schiet rustig langs den uitloo penden van der Meulen !n doel Cï—2). Er zijn dan twintig minuten gespeeld. Als Lagendaal te stevig bewerkt wordt, plaatst Wels zich achter den bal om den vrijen trap te nemen. Over den muur van Tsjechische spelers heen vliegt zijn tactisch schot net naast. Svoboda krijgt voor open doel een mooie kans, maar mist jammerlijk. Langzaam verstrijkt dc tijd; de overwin ning voor de Tsjechen lijkt vrij zeker. Het publiek is er zelf van overtuigd, dat de Tsjechen verdiend winnen, immers er blij ken te veel zwakke plekken in ons spel te zitten om een gelijk spel te forceeren. Vijf minuten voor het- einde slaat even buiten het strafschopgebied een der Tsjechen met opzet den bal met de hand neer, een onspor tieve daad om een aanval te onderbreken, die onze gasten wel eens meer begingen. Wels plaatst zich achter het leder. Prachtig schiet de Gorcummer over de hoofden van vele Tsjechische spelers in. Tegen den onderkant van de lat stuit de bal het veld weer in, waarna uit de doelworsteling een corner ontstaat. Planicka weet deze te onderschep pen en de laatste kans is voor Junek, welke deze echter niet benut. Direct daarop fluit scheidsrechter Bauwens het einde. Tsjecho Slowakije wint dus met 21. De Uitslagen. Promotie derde klasse: O. S. Vr-O. V. V. O. 3—3 De stand luidt nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Spartaan 1 1 0 0 2 31 2. OB.V. 10 10 1 3—3 1.— O.V.V.O. 2 0 111 4—6 0.50 O.V.V.O. ls dus reeds uitgeschakeld. As. Zondag wordt de laatste wedstrijd O.S.V.Spartaan gespeeld. Laatstgenoemde heeft dus een heel mooie kans. Een gelijk spel is voor haar reeds voldoende. Het zevende lustrum van E.D.O. Zeer veel belangstelling. Op een waardige wijze heeft ED.O. Zater dag haar zevende lustrum gevierd. Bestuur en leden hebben het bewijs geleverd, dat zij, hoewel zij hun doel nog niet konden berei ken. nog lang niet bij de pakken gaan neerzitten. De onderlinge vriendschapsband is nog hecht en sterk gebleken. De Receptie. In een der zalen van het Concertgebouw werd eerst Zaterdagmiddag een receptie ge houden. Een groot aantal afgevaardigden heeft het jubileerende bestuur gelukwenschen aange boden. Het gemeentebestuur van Haar lem was vertegenwoordigd door den wethouder van onderwijs, den heer W. Roo- denburg. Verder waren aanwezig scheids rechter Vrugt en afgevaardigden van de volgende vereenigingenHF.C., R.C.H., Stormvogels. Bloemendaal, Schoten, Zee meeuwen, T.H.B., H.BS, Hercules, A.F.C., D.I.O., T.H.B., Heemstede en de Politic-sport- vereeniging „Haarlem". Ook verschenen ter receptie een deputatie van den Haarlemschen Voetbalbond, van de Scheidsrechterscom- missie en de heer De Vries, namens de ver- eeniging van 2e, 3e en 4e klassers, alsmede een vertegenwoordiger van de Sportkro niek". Voorts ontving het bestuur ongeveer zestig schriftelijke felicitaties. De Feestavond. Talrijke ED.O.-vrienden waren Zaterdag avond in de Gemeentelijke Concertzaal sa mengekomen om het avondfeest mee te vieren. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat de zaal stampvol was, toen de voorzitter der feestcommissie, de heer J. Steenkist, het met vele bloemen versierde podium be trad om op de bekende geestdriftige wijze een welkomstwoord te spreken. De secretaris, de heer J. M. A. Schijvenaar las daarna de namen voor van de vele ver eenigingen en vrienden uit binnen- en bui tenland, die schriftelijk of telegrafisch hun gelukwenschen hadden doen toekomen. Hiermee was het officieele gedeelte afge- loopen. De heer Jac. Smits had voor een heel afwisselend programma gezorgd. Nadat „The Lorenzo's" hun vaardigheid op de accor deons hadden getoond, betrad Piet Groenen- daal het tooneel; het applaus bij zijn ver schijning bewees, dat hij voor velen geen onbekende was; hij had dan ook dadelijk het gewenschte contact met het auditorium. Zijn liedjes vielen zeer in den smaak. Mill Mul, muzikale exentrieken, bezorgden aan de aanwezigen onophoudelijk nieuwe lachbuien; hun vondsten waren dan ook werkelijk geestig. Vervolgens vroeg Stella Fontaine de aan dacht. Ook deze bekende artiste genoot een gul onthaal; vooral voor haar Carmen- parodie mocht zij een welverdiend applaus in ontvangst nemen. De Hollywood Comp. liet zien wat men op een rijwiel kan doen; speciaal de mannelijke medewerker liet verbluffende staaltjes van rij wiel-acrobatiek zien. Nadat een snelteekenaar zijn kunnen ge demonstreerd had, kwam Willy Derby aan het woord. Met zijn bekende benijdenswaar dige gemakkelijkheid lanceerde hij zijn kwinkslagen en zong hij zijn geestige liedjes. Tenslotte verschenen de salonacrobaten The Thober Troupe. Hun gevaarlijke toeren, die met groote zekerheid werden uitgevoerd, verwekten groote bewondering. Een woord van lof aan den heer Bob Snoek, die de verschillende medewerkers uitstekend begeleidde. Een gezellig bal sloot het feest. Het aantal danslustigen was heel groot. Dit zevende lustrum van EJXO. mag bij zonder geslaagd genoemd worden. De rege ling liet niets te wenschen over. BUITEN DE COMPETITIE. MotordienstTramvogels (12) Op het terrein van de motordienstkazerne aan den Schoterweg werd een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een elftal van de schoolcompagnie van den Motordienst en een elftal van de N.ZH. Tramwegmaatschappij De wedstrijd werd geleid door den heer Tilïemans; hij werd gewonnen door „Tram vogels" met 2—1. Naar wij vernemen zal deze wedstrijd bin nenkort worden herhaald. KinKeïmBeverwijk (4T) Zondagmorgen speelden Kinheim en Be verwijk een zeer aantrekkelijken wedstrijd. Beverwijk nam kort na het begin coor haar mid-voor de leiding 10 en maakte het de Kinheim-verdeöiging geducht Lastig. Ro- zemeyer en Bakker speelden echter een prima backpartijVan Heyst loste weer eens oen van zijn bekende kogels, welke tegen den paal kwam, doch Michel Jr. ving het leer op en plaatste in doel (11). Dezelfde speler benutte na een fout in de Beverwijk achterhoede een kans (21). Na de rost is Kinheim een tikje sterker. Van Heyst geeft harde centers aan de vleu gels, waaruit diverse gevaarlijke mccnenten voor het Beverwijk-doel ontstaan, doch Kuyer Jr. verzet hier veel werk. Als October na een uitbal Asjes een keurigen voorzet geeft, ls het weer Michel Jr., die met een kopbal den stand op 31 brengt. Eenmaal gaat een hard schot van Maan- hout rakelings naast. Op fortuinlijke wijze komt Kinheim even voor het einde nog aan een vierde doelpunt, als eerst de linksback mist en daarna de keeper over den voorzet heengrijpt. Ellen kan de bal nu in het ver laten doel plaatsen (41). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. M.U.L.O.T.YBB. 1—2 Promotie lc klasse R.K. Federatie. SteilK.N.V. 1—2 le kl. R.K. F. Kericrade—Volharding 21 S. V. B.Gennep 41 DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND Om den Haarl. Sportparkbeker. Onze GezellenLisse 42 V.VA.RocLa 1—4 Kampioenschap Juniores. Onze GezellenAlliance 20 Onze Gezellen is thans kampioen der Juniores voor Haarlem en omstreken., t BUITEN DE COMPETITIE. DE UITSLAGEN. Zeemeeuwen IVBeverwijk n 15 Vijfhuizen I—D.W.O. II 1—2 D.C.O. IISwastika n 40 Droste nHeemstede n 02 V.O.G. mZandvoort V 5Ox x Wegens niet-opkomen van Zandvoort. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN, Raadhuisstraat 1 -:- Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Voor onzen ladderwedstrijd geven wij hier onder ter oplossing de inzending onder het motto „Cito" No. X uit den Internationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dag blad. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1792. Motto: „Cito" No. X. Ingezonden voor den Internationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dagblad. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 5 6 8-11 13 18 26 36 en 37. Wit 12 schijven op: 17 19 24 27 30 31 38 39 42 46-48. Wit speelt en wint. Voorts geven wij voor onzen ladderwed strijd nog ter oplossing de inzending onder het motto „De Ster" No. XII uit den Inter nationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dagblad. WEDSTRIJDPROBLEEM No. XII. Motto: „De Ster", No. XH. Ingezonden voor den Internationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dagblad. Eerste publicatie. Zwart i ml «t Wit Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 16-19 23 28 29 35 en 36 en een dam op 24. Wit 12 schijven op: 26 27 30 32 37 38 40 42 44 47-49. Mag Zwart 1722 spelen? Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandagavond 6 Juni a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. No. 1784. .Brabant" No. L Wit: 28—23. Zwart gedwongen, want op 19:23 volgt 38—33: 39—34. Zwart 29:40 ge dwongen; 38—33. Zwart 15:24; 47^41. Zwart 36:47; 50—45, Zwart 47:29; 45:3, Zwart 12— 18; 38, Zwart 24—29; 8—3 en hoe Zwart nu ook speelt, Wit wint steeds op tempo. Opmerkingen van de Jury: Wat was Wlt's laatste zet? Indien hij die schijfwinst heeft aangeboden, welke zóó voor de hand ligt. dan ls het zeer onlogisch dat Zwart deze vrij eenvoudige stelling niet beter doorgerekend heeft, want hij kan toch wel begrijpen dat daar iets „achter" moet zitten De auteur had nogal verwachtingen van dit stukje. Het biedt o.l. echter geen bijzon ders. hoewel de slag 45:3 er op fijne wijze is ingevlochten. Ook het eindspelletje bevat veel leerrijks. No. 1785 „Oase" No. IV. Wit: 47—41. Zwart 15:24: 18—12. Zwart 7:18: 16:7. Zwart 1:12: 37—31. Zwart 26:37; 41:23, Zwart 18:29: 36—31, Zwart 27:36: 46— 41. Zwart 36:47; 43—38. Zwart 47:33. 44—40. Zwart 35:44; 50:10. Zwart 9—14 de beste; 10:30. Zwart 25:34; 48—43. Zwart 29—33; 43—39, Zwart 34:43; 49:29 en wint. Opmerkingen van de jury: Origineels is er niets in. Ook het slot niet. De auteur van dit vraagstuk merkt thans zelf nog op: „Gewoon slagprobleem. Deze stand was oorspronkelijk bedoeld als studie „Wit wint een schijf of de partij" doch later met een wijziging voor den wedstrijd Ingezonden. Een wedstrijdprobleem is het niet". UIT HET NOORDEN. In het Damgenootschap „Het Noorden" te Groningen kwam in een partij tusschen J. Kuipers met Wit en A. Okkens met Zwart de volgende stand voor: PARTIJFRAGMENT No. 1794. WIT Stand in cijfers: Zwart 14 schijven op: 3 8 9 13-19, 21 23 26 en 29. Wit 14 schijven op: 28 30-32 35-38 40-43 45 en 48. Zwart speelde 17—22! enz., dreigende met 29—33 een schijf te winnen. Wanneer Wit nu 30—25 zou hebben ge speeld, zou Zwart een fraaien damzet hebben uitgevoerd. Wij laten 't gaarne aan onze damspelende de lezers over eens te onderzoeken wat op 30—25 van Wit gevolgd zou zijn! ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed- strijdprobleem No. 1785): No. Deelnemers: pnt. 1. S. van Duijn. Abbenes 52 2. J. B. Sluiter Jr.. Aerdenhout 52 3. Chr. Gerritsen. Bcnnebroek 52 4. J. P. Exel Sr.. Bloemendaal 52 5. H. Auvent, Haarlem 52 6. H. Beek, Haarlem 52 7. F. A. Berkemeier, Haarlem 52 8. J. Claus, Haarlem 52 9. J. P. Exel Jr., Haarlem 52 10. W. Stroo, Haarlem 52 11. W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep 52 12. W. C. Groenings. Haarlem 51 13. C. Rietman, Haarlem 51 14. J. van Steenwijk, Ede (Gelderland) 51 15. J. v. d. Vlugt, Haarlem 50 16. L. P. Huges, Haarlem 50 17. W. Jonkhof. Haarlem 50 18. P. A. Nooij. Haarlem 44 19. J. H. Hilders, Lissc 44 20. H. W. Germeraad, Haarlem 42 21. H. G. J. Andriessen, Haarlem 41 22. H. F. Antonisse, Santpoort 37 23. D. Kleen, Heemstede (1) 30 24. A. v. d. Wiel, Overveen 29 25. B. Henneke, Haarlem 28 26. Jos. Weber, Haarlem 28 27. A. J. Luske, Haarlem 24 28. J. L. Veen, Heemstede 24 29. A. Smit. Haarlem 24 30. H. Greeuw, Haarlem 23 31. H. Berghuis. Haarlem 21 32. F. van Marrelo. Haarlem 21 33. M. A. G. Cats, Haarlem (1) 20 34. J. W. Luiten Jr.. Haarlem 16 35. Joh. J. Knopper, Heemstede 13 36. H. van Lunenburg Jr. Haarlem 12 37. J. van Berkum, Haarlem (1) 12 38. W. van Daalen. Haarlem 10 39. C. Smit, Vijfhuizen 8 40. Nicolaas Knopper. Heemstede 6 41. J. Geyteman, Zandvoort. 5 42. Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 4 43. C. M. Beek, Haarlem (1) 4 44. J. Paap. Zandvoort 2 45. J. Siegerist, Haarlem 2 46. P. G. M. Ottolini Sr. Haarlem 2 H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 5 K.M. in twee series, waarin de volgende renners startten: le serie: Van Egmond, Van Duijnen, Van der Vossen, De Vries, N. Huyboom, Hessels, Fennis en Heyne, waarvan Van Egmond, Van Duynen, v. d. Vossen en Heyne zich plaatsten voor de finale. 2e Serie: Van Baak, Kinket. Fabel, Kloos ter. Meng. Kersten en Moerkerk, waarvan Fabel, Kinket, Moerkerk en Van Baak zich in deze volgorde plaatsten. De uitslag der finale was: 1. Van Egmond, 2. Van Baak, 3. Fabel. 4. Van Duynen, 5. Kinket, 6. Moerkerk, 7. Heyne en 8. v. d. .Vossen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11