ATHLETIEK. Tienjarig bestaan Haarlemsche Schermclub KRACHTSPORT HENCELEN KORFBAL. BILJARTEN Mej. Gisolf van ,,Hy- jica" (beneden) won jisteren te Utrecht weer het nummer hoog springen met een sprong van 1.55 M, vijl. c.M. beneden haar wereldrecord). En mej. Schuurman van U.D.P. (hiernaast) won den eersten prijs in het nummer 100 M. hardloopen in 12.3 sec. Do dames Munnikes en Pels verbeterdeneen Ned. Damesrecord. Eerstgenoemde door haar record kogelstoo- ten van 10.165 M. op 10.33 M. te brengen en mej. Pels door haar re cord discuswerpen te brengen van 33.86 op 36.28 M. SCHERMEN. Goed geslaagd Gala-schermfeest. Wedstrijden te Assendelft. Goede prestaties der Haarlemmers. Een flinke ploeg H.A.V. trok naar Assen- delft om het jubileerende A.V.V-A. te helpen feestvieren. Wij memoreeren slechts in het kort enkele prestaties A. Moolenaars won na feilen strijd verdiend de 100 M. van Blik, die geen voet baller zijnde, niet met het veld overweg kon. De 200 M. was eveneens voor Haarlem, v. Wllsum werd in de demifinale geëlimi neerd, doch W. Kaan.Fiigee en Kuiper zorg den voor de PI.A.V.-vertegenwoordiging. Op de 400 M. viel ons de tactische race van P. Smits op. Effem slaagde er in buiten mededinging te mogen loopen. Ook de 1500 M. was voor de Haarlemmers. A. v. d. Booren verdient hier een extra ver melding. Over kon de slechte speer slechts 41.96 M. weg krijgen. W. Kaan was bij hoogspringen beter op dreef en passeerde zeer fraai de 1 74 M. De 4 x 100 M. werd door H. A. V. IVoogd, v. Wllsum, Moolenaars, Blik In 47 1/5 sec ge wonnen (tijd serie 44 3'5 sec.) H.V.A. II met J. v. d. Boo ven. Brandenburg, Over, Effem was tweede in 48 2/5 sec., (tijd serie 45 2 5 sec). De Gita-damcs lieten zich niet onbetuigd. W. Groot werd tweede op de 100 M. en de dames W. Groot. C. Groot. E. Offenberg cn G. Janssen wisten den eersten prijs 4 x 100 M. estafette te veroveren. Voor het overige verwijzen wij naar de uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter: le serie 1. Moolenaars „Haar lem 12 3,5 sec., 2e serie 1. Blik ..Haarlem" 12 1/10 sec. Finale: 1. A. Moolenaars, Haarlem, 12 sec.. 2. A. Blik. Haarlem, 12 110 sec., 3. v. Geenhuizen, N. H. A. B. 12 2 5 200 Meter: le demifinale 1. Kuiper, Haarlem, 25 4/5 sec., 2e demli'inale 1. W. Kaan, Haarlem 25 2/5 sec., 3e demifinale: 1. Figee, Haarlem 26 sec., Finale 1. W. Kaan, Haarlem. 25 4 5 sec., 2. Figee, Haarlem 26 sec,, 3. Kuiper. Haarlem 26 1/5 sec. 400 Meter: 1. A. v. d. Booren. Haarlem 57 2 5 sec., 2. P. Smits, Haarlem 58 2,5 sec., 3. de Jonge, Olympia. W. Effem buiten mede dinging 56 4 5 sec. 1500 Meter: 1. A. v. d. Booren, Haarlem, 4 minuten 32 3 5 sec.. 2. J. Brandenburg, Haarlem 4 minuten 34 9,10 sec., 3. A. Bruin, yfE.C. 4 min. 36.6 sec. Vèrspringen: 1. van Genne Alkmaar 6.06 M., 2. K. Schenk W-waard 5.86 M., 3. P. v. 't Veer, A.V.V.A. .5.59 M., Hoogspringenl. W. Kaan, Haarlem, 1.74 M., 2. v. Genne, Alkmaar 1.65 M. Speerwerpen: 1. J. Over, Haarlem 41.96 M., 2. Onrust, NJH.A.B. 39.16 M„ Discuswerpen: 1. K. Schenk, W.-waard 32,25 M. 2. P. Avis, A.V.V.A. 31,53 M. 4 x 100 M.: 1. HA.V. Haarlem I 47 3/5 sec,. 2. H.A.V. Haarlem II 48 2,5 sec., 3. A.V.V.A. 49 2/5 sec. Wegwedstrijd: 1. Bruin, Olympia 7 min. 34 9 10 sec., 2. Kok, V/. F C. 7 min. 44 8/10 sec. 3. v. Bunschoten W.F.C. 7 min. 48 1/5 sec. DAMES. 100 M.. 1. Delver, Olympia 15 1/5 sec.. 2. W. Groot Gita 15 3/10 sec., 3. Buis, Aalsmeer, 15 4 10 sec. 4 x 100 M.: 1. Gita, Haarlem 63 3/10 sec., 2. Zaandam. Hoogspringen: 1. Y. Buisana, W.-waard. 1,38 M., 2. Schenk—Bakker W.-waard 1.35 M. Selectiewedstrijden te Haarlem. DE BESTE KRACHTEN AANWEZIG Daar de wedstrijden van 5 Juni a.s. als selectie gelden voor den Internationalen wedstrijd van 12 Juni hebben Holland's beste krachten zich aangemeld voor de „Haarlem" wedstrijden. Het uitstekende veld en de goede or ganisatie stellen de athleten in de gelegen heid om een top-prestatie te leveren. Wij volstaan met de belangrijkste deelne mers even de revue te laten passeeren. Op de 100 Meter starten Jansen V. en L.; Ijsman A- A. C.; de Haan en Schillemans A. M. V. J. allen loopers die goed voor 11 sec. zijn. Hiertegenover stelt de H. A. V. de vol gende keurploeg: Berger, Benz, v. d. Berge, Blik en Voogd. Voor de 400 Meter schreven In: Geurts V. en L. die in prima conditie is, Oostermeyer, Bolten Prins (Amsterdamen de Haarlem mers Rinkel en J. v. d. Booren. De 800 M- is sterk bezet en zal een attrac- tievol nummer worden met Dop. Geurts, Nieuwland. v. Llnge. Effern cn Brandenburg om de besten te noemen. Circa 15 deelnemers noteerden wij voor de 1500 M. o.a. A. Zcegers, Pliegcr, de Boer en de Haarlemmers Buis, A. v. d. Booren cn de geduchte politieman v. Guldener die thans voor de H. A. V. uit zal komen. De 10 K.M. zal een revanche van de Utrechtsche singelloop tusschen Baars cn de A. V. A. C.-er Bakker worden met Bruin. Pe ters en Torenenburg als gevaarlijke concur renten. Zes ploegen schreven in op de 4 x 100 Meter t. W.: A. A. c., A. V. 1923. Blauw Wit, Vlug en Lenig, en twee Haarlem-pioegen. Het publiek zal dus van een spannende race met een vol bezet veld kunnen genieten. W. Kaan krijgt op de 110 M. tegenstand van Carman, Draisma, Carrière e.a. Het vèrspringen is met v. Welsenes, Ver- gunst, J. Boot en Lamoré goed bezet. Op polshoog is de elite aanwezig. De oud recordhouder Ilarry de Keyzer, v. Genne cn Verhoef zullen Van der Zee zijn zege niet cadeau geven. Een speciaal nummer hink-stapsprong zal met Peters (recordhouder) Blankers en Fielder. Lamoré en v. Musscher zeker wel belangstelling trekken. Dc Haarlemsche speerwerper Visser heeft een recordverbetering in den zin, Knol, de Keyzer en Van der Lee spreken echter nog wel degelijk mee op dit geliefkoosde werp- nummer. Ook dc damesnummers 100 M., hoogsprin gen en 4 x 100 M. zijn goed bezet door ploe gen van „Gita", Haarlem; A. D. A. Amster dam, Brunhilde enz. Hieronder rekenen wij ook de dames Gisolf en Tollina Schuurman die deel uitmaken van de voorloopige Olym pische ploeg. Deelnemers Internationaal Athletiekconcours. Voor bovengenoemden wedstrijd op 12 Juni te Amsterdam, heeft het Stadion zich van een groot aantal buiteiilandsche krachten verzekerd .Hoewel van eenige landen de goede krachten in verband met de deelname aan de Olympische Spelen slecht dispensatie voor het buitenland konden krijgen, komen de beste Europeesche athleten. In het brandpunt der belangstelling zal stellig staan het duel op de 100 Meter tus schen Körnig en Jonath (Duitschiland) en de Hollandsche Favoriet Berger. Verder start Hendriks (Aken). Op de 4 x 100 M. start Qhariottenburg en Boe hum met Jonath en Borgmeyer. 400 M.: BorgmeijerMuller (Keulen). Bergmann (Duisburg). 800 M.: Behalve Lefébre en Danz zal hier het fenomeen Dr. Pelzer starten en mogelijk een aanval op het wereldrecord doen. 1500 M.: WichmannSchaumberg. 10 K.M.: Petri de winnaar 1931. 110 M. horden: De Duitsche kampioen Bechetruik en Wienecke. Verspringen: KöchermanMuller. Polshoog: Wegener die in 1931 een nieuw Duitsch record te Amsterdam vestigde. Toezeggingen uit Tsjechoslowakije -Zwit serland, België en Denemerken zijn nog ge daan. Als nieuw nummer staat de Marathon (42 K.M. op het programma. De Belgen: Lin- se, Van der Steen en Verschare schreven reeds in. Op de Hollandsche deelnemers komen wij nader terug als de Selectie wedstrijden van „Haarlem" een keuze hebben mogelijlk ge maakt. Uitvoering K. S. V. „Hercules". De krachitsportvereenigiing „Hercules" gaf Zaterdagavond een uitvoering in „Het Wa pen van Velsen", een uitvoering, in hoofd zaak bedoeld ails propaganda voor de krachtsport.. De voorzitter der vereeniging, de heer Boogaard opende den avond met een woord van welkom, waarbij hij zijn spijt uitdrukte over de geringe opkomst. Hij memoreerde nog in het kort de geschiedenis van „Her cules", die in October van het vorig jaar op initiatief van den heer P. Schaap met oude krachten werd opgericht. Nochtans is „Hercules" een jonge vereeniging en als zoodanig, zeide spreker, mag het publiek niet te hooge verwachtingen van de capaci teiten der leden hebben. De uitvoering werd geopend met de op- marsch van de leden, de adspiraniten een groepje pittige turners in den dop, aan de spits. Begeleid door het trio Zwanenburg, vormde deze opmarsch een aardige inzet van den avond. Voor de pauze werden eenige fraaie stan den uitgevoerd en lieten de adspiranten met hunne vrije oefeningen onder leiding van den heer Schaap zien, dat ze met ernst hebben gestudeerd en er heel wat van hen te verwachten Is. Het gewichtheffen, het laatste nummer vóór de pauze slaagde eveneens uitstekend; al was het vertoonde nog voor verbetering vatbaar, werden ook bij deze oefeningen aardige resultaten .bereikt. Na de pauze werden onder leiding van den heer Bootsma eenige pairtijen geworsteld. Ook hier weid goed gewerkt. De veteranen toonden met de door hen uitgevoerde gymnastiekoefeningen, dat ze nog tot veel goeds in staat zijn. Dc clou van den avond waren de twee partijen, die tot slot van den avond werden geworsteld tusschen de heeren Bootsma Doets (middengewicht C) en Brandjes Schaap. Vooral eerstgenoemde partij stond op hoog peil. Beide partijen bleven onbeslist. Een verrassing voor de aanwezigen was de verschijning op de mat van twee aan komende adspiramt-worstelaars. twee „won derkinderen", die precies deden als groote mensohen. De jongelui bleken al aardig de geheimen der worstelkunst te kennen. Men hoede zich voor ovordijvrng! Het was een gezellige avond, die in den beginne, wat het bezoek betreft niet veel goeds deed verwachten. In den loop van den avond liep de zal nog aardig vol. Het trio Zwanenburg, musiceerde zooals we dat van den heer Zwanenburg en zijn dochters gewend zijn. Ook nu oogstte het trio weer veel applaus. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer W. Schaap hield de bezoekers nog lan gen tijd bijeen.. De Dageraad. Zondag 5 Juni houdt de hengelaarsvereeni- ging „De Dageraad", gevestigd te Haarlem bij den heer J. G. Uitendaal, voor de Ope ning van het nieuwe hengelseizoen den Club- wisselbekerwedstrijd. Er zijn ook nog andere prijzen. Er wordt gcvischt in de Ringvaart. Het galaschermfeest ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van dc Haarlemsche Schermclub had Zaterdagavond plaats in de feestelijk versierde zaal van den heer Bras- sinne aan den Raamsingel. Het programma was met veel zorg samen gesteld; de namen van de beste Nederland- sche schermsters en schermers deden ver wachten, dat het een uitgezocht schermfes- tijn zou worden. Die verwachtingen werden niet te leur gesteld, want wat op dit gebied te zien gegeven werd, was hier in Haarlem nog nooit gebeurd. De Haarlemsche Schermclub heeft hard gewerkt om dit feest te doen slagen; het is jammer voor het bestuur, dat zoo weinig belangstelling getoond werd, doch de aan wezigen hebben volop genoten van deze sport. De voorzitter van de H. S. C.. de heer Odink, opende den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen en van dank aan allen, die hebben medegewerkt voor het welslagen van dezen belangrijken avond. Hij memoreerde het overlijden van den heer J. Amesz. oprichter en eerelid van de H. S. C. te midden van de feestelijke voorbereidingen en bracht dank aan het bestuur van den Bond voor de hulp en steun cn de zeer ge waardeerde aanwezigheid van de heeren G van Rossumen en Mr. B. J. Besier, resp- voor zitter en secretaris van den K. N. A. S. B. en aan de oprichters van de H. S. C„ de heeren Dr. W. E. Merens en Dr. L. Coenen. Daarna werd een begin gemaakt met de afwerking van het programma. Op den ver hoogden looper kwam eerst Brassinne een demonstratieles op floret geven aan Mej. M. van Hees, die de bewegingen correct en vlug uitvoerde; daarna volgde de praktijk door een assaut te schermen met Mevr. E. van Geuns. Beide dames gaven een keurige partij te zien; elegant hanteerden zij de floret. Een match op degen tusschen F. Knoops en A. J. van Noppen eindigde met een 86 overwinning voor Knoops. Daarna volgde les op sabel door Brassinne met J. Dinkla. Het was een vermoeiende les, die keurig werd uitgevoerd. Mej. J. de Boer en Mevr. A. Admiraal- Meijerink schermden een partij floret, die op hoog peil stond: de gevechtsgangen wa ren mooi en bijzonder snel evenals de partij op sabel tusschen kapitein H. J. M. Wynoldy Daniéls en A. C. Montfoort; vooral eerstge noemde toonde zich een subliem sabreur. Er volgde een revanche match op degen om tien treffers tusschen W. Driebergen en C. Weber- Beide schermers zijn uiterst vlug Noord-Holl. K. B.Haar:. K. B. (2-3) In het rayon van den Noord-Holl. K. B. werd dit keer gespeeld de jaarlijksche wed strijd om den Honigs Maizena Beker, een be ker, die in 1927 als wisselbeker door de fa briek „De Bijenkorf" te Koog aan de Zaan beschikbaar werd gesteld voor wedstrijden tusschen de vertegenwoordigende twaalftal len van den Noord H. K. B. en den Haarl. K. B. Oorspronkelijk werd twee maal per jaar om dezen beker gespeeld hetgeen echter later werd teruggebracht tot één maal per jaar. Slechts één keer had Haarlem beslag kunnen leggen op den wisselprijs, de Haarlemmers moesten namelijk steeds hun superioren in de Noord-Hollanders erkennen. Thans echter is dan Haarlem voor de tweede maal in het bezit gekomen van den beker en wel door een welverdiende overwin ning. Dit resultaat werd na verlenging van den wedstrijd eerst in de laatste seconde verkre gen. Voor een talrijk publiek fluit scheidsrech ter Maarsen om half drie de twaalftallen in het veld. Haarlem stelt zich als volgt op: Aanval: dames H. Roose en L. de Jong; heeren H. Mommes en C. Broekhuizen. Midden: dames W. v. d. Korte en J. Lucas; heeren N. Handgraaf en S. de Vries. Verd.: dames M. Bakker en T. van Gelder; heeren D. Philippo en Th. Poelgeest. Het eerste begm geeft een slap spel te zien. De zenuwen schijnen een rol te spelen. Het afwerken is althans slecht. Echter is men na 10 minuten ingespeeld en wordt het spel vlotter met Haarlem iets in de meerderheid. De Haarlemsche aanval doet zeer verdienste lijk werk, doch de Noord-Hollandsche verde diging is op haar post. Een goed schot van Broekhuizen springt van de mand terug. Ook de aanval van den N. H. K. B. geeft goed op gezette aanvallen te zien, doch het schot is daar wat onzuiver, zoodat succes uitblijft. Nadat het Haarlemsche middenvak op fraaie wijze heeft doorgegeven naar den aanval, wordt door Broekhuizen een keurige aanval opgezet en het is Hommes die op zeer fraaie wijze vlak onder den paal het eerste doel punt voor Haarlem maakt (0—1). Haarlem wordt steeds sterker en het is aan voerder Broekhuizen die met een schitterend ver schot den stand op 0—2 weet te brengen. De vak wisseling is voor de Haarlemmers niet gunstig, daar haar nieuwe aanval Handgraaf c.s. allerminst productief blijkt te zijn. De rust komt met 0—2 voor Haarlem. Na de rust, wanneer Noord-Holland met wind mee speelt, heeft Haarlem minder in te brengen en slechts door keurig werk van middenvak en verdediging weet men den voorsprong te handhaven. De druk op de Haarlem-verdedi ging wordt steeds zwaarder: ieder oogenblik verkeert haar korf in gevaar. Noord-Holland weet dan ook eindelijk, zij het met een ge dekt schot, den stand op 12 te brengen. Het middenvak doet dan haar uiterste best om zoo veel mogelijk den Haarlemschen aanval aan het werk te zetten. Vooral dc beide dames Bakker en van Gelder doen in het middenvak verdienstelijk werk. In dc Haarlemsche aanval vlot het echter minder, alleen mej. Lucas weet .soms aardig door te breken doch met schieten heeft zij geen geluk. Hoewel Haarlem haar uiterste best doet den voorsprong te vergrooten, kan zij toch niet voorkomen, dat door Noord- Holland op keurige wijze gelijk gemaakt wordt. De vakwisseling wordt gunstiger; wij krij gen thans een vlot gelijk opgaand spel te zien. Echter komt het einde met gelijken stand '22). Thans wordt 2 x ~y. minuut verlengd; in dit laatste kwartier krijgen wij wel het mooi ste gedeelte van den wedstrijd te zien. Aan beide zijden worden keurige aanvallen op gezet, vooral de Haarlemsche aanval onder leiding van Philippo is zeer gevaarlijk. Als en uitstekende degenschermers. De partij ging tamelijk gelijk op, doch onze nationale kampioen Driebergen wist ten slotte deze zeer sportief geschermde match met 108 te winnen. De match op floret tusschen de kampioen 1930 M. Mosman en die van 1931 Ch. Knoek eindigde met een overwinning van 107 door Mosman, die eenige bijzonder snelle aanval len wist te plaatsen. Na de pauze kregen we allereerst eeiï match tusschen mej. De Boer en J. Olman, welke de laatste met 10—3 wist te winnen, niettegenstaande mej. De Boer hem keurig partij gaf. De stijl bleef in dezen wedstrijd heel goed bewaard, beter dan in de sabel match tusschen den Hongaar Barzony Geza en J. Steffens. Deze laatste is een zeer pro ductief schermer, doch slaat veel te onnoodig hard. hetgeen de propaganda voor het sa- belschermen benadeelt. Steffens wist ité winnen met 108. n Wynoldy Daniëls en Driebergen demon streerden toen het electrisch controle-appa raat der Société d'Escrime de Gegène. Dé heer Van Rossum, die met beide heeren naar Nice was geweest, leidde de demonstra tie. Zoodra er een treffer, valt. gaat er een bel en een groen en rood lichtje geven aan, wie der beide schermers geraakt is. De secon danten zijn daarbij overbodig; het apparaat maakt geen fouten hoegenomd. Het eigen aardige is tijdens het gevecht, dat bij het klinken van de bel de beide schermers snel kijken, wiens lampje gloeit dus wie eigenlijk geraakt is. Een vlotte match op sabel tusschen R. Burgers en Van Houten eindigde met 108 in het voordeel van Burgers. De dames kwamen daarna weer op den looper voor een match tusschen mej. D. Roos en mej. I. den Hollander. Zij wisten den stand op 77 te brengen, waarna mej. Roos, die keurig schermde, met een directe aanval de partij wist te winnen. Het laatste nunmmer gaf een match op sabel tusschen J. Nederpeld kampioen 1931 en F. A. Mosman, kampioen 1930. Deze wedstrijd gaf heel mooi sabelwerk te zien. Mosman schermt vlug en sierlijk; zijn aanvallen zijn verrassend van snelheid. Met 103 wist hij de overwinning te behalen. Daarmede was het schermfeest afgeloopen. De H. S. C. en de heer Brassinne kunnen met voldoening terug zien op deze viering van het tweede lustrum. Onder welwillende leiding van den heer Hazevoet en Band kwam nog een prettig en geanimeerd slot. ieder denkt dat ook na deze verlenging de strijd nog onbeslist zal blijven, weet mej. van Gelder na een mooien aanval met een goed schot aan Haarlem de leiding te geven. Een keurig staaltje werk van deze dame, die zeker den heelen wedstrijd de ster van het veld was. Direct hierna fluit de scheidsrechter voor het einde. Hoewel er enkele zwakke plekken waren, heeft de Haarlemsche ploeg goed gespeeld. Ook de Noord-Hollanders speelden goed, vooral 't dames zestal deed uitstekend werk. De voorzitter van den N. PI. K. B., de heer Nijland Visser, reikte na afloop den wissel beker uit, waarvoor aanvoerder Broekhulzen met een kort woord dankte. Blauw Wit 3Haarlem 2 (51) In de morgenuren moesten de Haarlem mers hun derde klasseschap verdedigen tegen Blauw Wit. Helaas is deze wedstrijd op een nederlaag uitgeloopen. Wat het veldspel betreft waren de Haar lemmers zeker niet de minderen. Het schie ten der Amsterdammers was echter veel beter en gevaarlijker. Onder leiding van scheidsrechter Polk stelt Haarlem zich met twee invalsters op; aan val mej. T. Lasschuit. mej. L. de Graaff, C. v. Vreeden. C. Roose; middenvak: mej. N. Kol, mej. J. Polfliet, A. v. Lohuizen, C. Groe nendal: verdeding: mej. A. Brakel, mej. M. van Maren. H. van Rootselaar, J. Brakel. Er ontwikkelt zich een vlugge partij korf bal, waarbij Blauw Wit door terreinvoordeel, iets gevaarlijker is. Het duurt dan ook niet lang of zij weten het eerste doelpunt te scoren. Dan Komt Haarlem iets meer in den aanval. Eenige goede schoten van C. van Vreeden stuiten echter tegen de mand te rug. Na ongeveer 20 minuten ontstaat een verwarring in de Haarlem-verdediging. H. van Rootselaar vergeet over te nemen en zonder moeit vergroot Blauw Wit haar voor sprong. Rust 2—0. Na rust zet Haarlem er nog eens alles op, doch succes komt aan de andere zijde. Kort daarop maakt A. van Lohuizen van achter den paal een tegenpunt. Wanneer de thuis club nog twee goede doelpunten maakt, is het pleit beslecht; Haarlem is definitief ge degradeerd. Aan de spelers de taak, er voor te zorgen, volgend jaar in de 3e klasse terug te zijn. Wereldkampioenschap drie-banden. H. J. Robijns deelnemer. Voor dit wereldtournooi, dat op Woensdag 1 Juni te Vichy in Frankrijk begint, hadden op speciale uitnoodiging twee Nederlandsche matadoren in dit spel, nl.: H. J. Robijns (kampioen van Nederland cn A. Sengers, in geschreven. Ook andere landen hadden met twee spelers ingeschreven. Zoodoende kwa men uit de elf aangesloten landen bij den Internationalen Biljartbond niet minder dan 16 inschrijvingen binnen.. Al dezen te laten deelnemen zou niet al leen te kostbaar zijn voor, doch ook te veel tijd vergen aan den Franschen Biljartbond. Om aan deze moeilijke situatie te ontkomen, heeft men besloten, alleen dc kampioenen der landen aan tc nemen, met uitzondering van Spanje, omdat daar Miro dc wereld kampioen is en Puigvert landelijk kampioen. Het zijn alzoo Miro en Puigvert (Spanje), Unshelm (Duitschland), Radoux (België) Soussa (Egypte). Lee (Amerika), Davin (Frankrijk), Robijns (Nederland), Matrai (Hongarije), De Mata (Portugal) en Aeber- hart (Zwitserland). Ofschoon ons land met Robijns zeer sterk uitkomt, gaat er van den Amerikaan een groot roep uit, terwijl ook Soussa cn Miro sterke krachten zijn, zoodat het een zeer sparmenden strijd kan worden.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12