DE BILT Levenslang geëischt tegen den oudsten ja ichtop ziener. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 2 JUNI 1932 HERINCA WUTHRICH HAARLEM BLIKSEM •BEVEILIGING EEN FILM OVER DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. Dc Filmfabriek Polygoon^ is erin ge slaagd voortreffelijke opnemingen te ver vaardigen van het dichten van de laatste opening in den afsluitdijk van de Zuiderzee. De operateur heeft zich voor dit doel met zijn camera door de klei-massa geworsteld op het uiterste puntje van de dijk. teneinde van dat punt af de beteugeling van het met ge weld doorstroomende water vast te leggen. Een opneming van historische beteekenis, die zeker jaren later als de koeien op de malsche wei van de Zuiderzeebodem grazen, weer te voorschijn zal worden gehaald. De minister van Waterstaat, de heer Mr. P. J. Reymer, heeft zich op verzoek van Polygoon bereid verklaard de beteekenis van het groot - sche werk, dat tot stand gebracht is, voor de sprekende film uiteen te zetten. Naar wij vernemen zal deze opneming van- Vrijdag af in de meeste Nederlandsche bios cooptheaters worden vertoond. WEER DRIE RIJWIELEN GESTOLEN! Woensdag zijn hier weer drie rijwielen ge stolen. Het eene stond voor een perceel in de Beeksteeg. het tweede op den Zijlweg en het drde in de Kleine Houtstraat. AUTOMAAT GELEDIG D. De winkelier E. aan het Houtplein heeft bij de politie aangifte gedaan, dat in den afge'.oopen nacht dc automaat aan den zij gevel op onrechtmatige wijze geledigd is. CRÏSISCOMITc. Personeel Fröbelschool L. Lakenstr. Personeel Twentsche Bank Juni Personeel Notaris X. eldti m Hoogste barometerstand 770.6 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 754 m.M. te Stensele. en voorspelt: zwakken tot matigen Oostclljken tot Noorde lijken wind, half tot zwaar bewolkt, aanvan kelijk droog weer. later eenige kans op regen buitjes. Iets koeler. Uit het buitenland: Een langgerekte rug van hoogen lucht druk strekt zich in N.-Westelijk Zuid-Ooste lijke richting uit van de Poolzee tot den Bal kan en vormt de schelding tusschen het ge bied van lagen luchtdruk in het Zuid-Westen cn dat in het Noord-Oosten. Het laatste vormde in den nacht een nieuwe kern over midden-Zweden, die nog bezig is zich uit te diepen en de wind hier weer naar Noord te rug zal brengen met koeler weer en wellicht weer regenbuitjes. In Noord-Zweden komt nog vorst voor. In ons land is de ochtend- temperatuur iets hooger. Echte zomerwarmte wordt echter nergens in het waarnemingsge bied aangetroffen. In Frankrijk en Oost-Duitschland vielen nog onweersregens. Barometer Stand van heden 758 m.M. (Veranderlijk) Vorige stand 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa W. KUIPERS Zn.. Opticiens Zijlstraat 97. Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 59 F. 53 F. 69 F. BURGERLIJKE 5TAND Haarlem 2 Juni 1932. Ondertrouwd: 1 Juni: P. G. Huis in 't Veld on C H Oliedam. D de Wit en A. Hoekstra. R. Steenbeek en M. Wouwenaar. H. J. G Fischer en H. van Schalk. J. Groeneveld en C. E. Meijer. G, J. Bonke en E A. v. Item, p. R Slegerist en E. A. Geldorp, H. K. F. Swart en B Breems. Getrouwd: 1 Juni: A. Klein en M H. Spoor. W. v. d Meer en J. G. Turk. C. Stienstra en J. de Jong, A. J. van Leeuwen en R. M. B Stephan. L. v. d. Weiden en J. A. van Hou ten. H. C. de Vries en J. E. Homan, F. A. L. F/aat en A Blom, A. C. Schuurman en P. Sprengers, J. F. Ristjouw en P. Kolk. G. J. H. Haarbosch en A. M. Hoolwerf. J. v. d. Zwet Slotenmaker en J. Bossen. K. Keesman en A. van 't. Hof. P Martens en G. Zwaanswijk. T. J. F. Assendelft en C. L, P. Driehuls. H. Sikman en H. Pryka, B. J. de Jong en C. E. Freisewlnkel. Bevallen: 29 Mei: J. M. Koedam—Bruik- man z. 31 Mei: H H. van Beest—v. d. Werff z. E. RtjneveldMetselaar z. Overleden 30 Mei: A. Schreuder. 80 jaar. Prinsessekade; 31 Mel: A, v. d. Maaren Jan sen, 89 j.. Tempeliersstraat. A Peperkoorn, 26 .j L. Margarethastraat: H. Pijlman. 61 jaar. Hazepaterslaan M. B. Proot, 72 jaar. Kam perlaan. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: J. van Hattum en H M. Gie- jen: C. Groenendaal en G Sondorp; H. Meijer en L. de Jong; F. H. Platerink en B. v. d. Zee Getrouwd: H. A. Bulters en J. W. M. Huijg: W. Kres en A. de Redelijkheid: P. C. v. Rijn en D Pranger; C. J. Janssen en E. M. J. v. d. Hulst. Bevallen: M. P. A M v. d. Weiden—Vasen z. S. J. KuvenerKolijn d. A J. M. Blom— Nagel- z, A. C Campfcns -Draljer d. G. Hol- dring- -ten Haave d. C. W. Breemenvan Edcrcn z. S. H. DE ROOS GEHULDIGD. Woensdag is te Amsterdam gehuldigd de heer S H. de Roos. de ontwerper van tal van lettertypen, die 25 jaar aan de lettergieterij ..Amsterdam" v.h. N. Tetterode wsus verbon' den. VOORBEURS TE AMSTERDAM TERUGSLAG. Het verloop van de Arnsterdamsche effec tenbeurs was hedenmorgen minder gunstig dan gisteren. De stemming in Wallstreet was bepaald teleurstellend. De Amerikanen bleken minder enthousiast over het sluitend maken der begrooting van hun land dan hier het geval was. Ook de zwakke houding der Amerikaansche productenmarkten had een ongunstigen invloed. Koninklijken ver loren plm. 3 pCt., H.V.A.'s zelf 4 pCt. Ook dc meeste andere fondsen golden iets be neden de slotprijzen van gisteren. Alleen de Youngleening liep iets op, ofschoon de han del in dit fonds van zeer kleine afmetingen was. VRACHTAUTO TE WATER. Woensdagmiddag half twee reed een on beheerd staande vrachtauto van den aanne mer N. van de helling der Zuiderbrug in het water van de Zomervaart, De achterwielen bleven op den kant staan. Door personeel van den aannemer werd de wagen weer op het droge gebracht. AMSTERDAMSCHE BEURS. DONDERDAC 2 JUNI 1932 OPliKÜEVEN DOOR DE ROTTERDAMSE HE RANKYFRFrN'OTNG KANTOOR HAARLEM 1 30 1 4 Staatsleen. BinL 4 1/2 pCt. Nederl 1917 91Yi 5 pet. Ned. 1919 101 4 1 /2 pet. Nederl Indië 1930 11.. 781/, Stnntslecn. Bultl. 6 l/2pct.Duitschl 1 930 Youngleenj 27 7 pet. Duitschl 1924 (Dawesleen) 39 Schccpv. Mi jen. Oude Vaart 2H Oude Boot 6V, Scheepv Unie 69 Stoomv Mij. Ned 68H Lndustriccn Bjnl. Accoustiek 2 Alg. K.zijde Unie 24 A.N.I.E.M. (Nat Bezit) 161 v Berkel's Patent 14 Calvé Dellt 40 Nederi Ford 80 Ned Ind, Gas (Nat. Bezit 153 - Gom. Bez. Philips 60 57 Unilever N.V. 88 8S Industrieën Bultl. 8H Anaconda Copper Associated Gas m Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv 1 Cities Service 2»/, General Aviation l-i 41* Intern. Nickel Nevada Copper. 2V| North Amer Cy 14 U. S. Steel 27 Banken BinncnL Koloniale Bank 35H Cert. Handel M1J 52H Indische Bank 47 - Banken Bnitcnl. DeutscheReichsb 3 Fransche Ban- 76 ken 273 Petrol. Mij. BinL Kon. Petroleum 117 H2H Perlak 59 Petroleum Buitl Continental Oil. 3-4 Shell Union S Cultuur Maatsch. H. V A 132 128 Java Cultuur 76 - N. 1. S. U 58 Vorstenlanden 26 Mijnbouw Mij. Alg.Exploratie 88 Billtton 11 123 Boeton 9 l a hak Maatsch. Dell Batavia Ta bak 71 Dell Maatsch. 84 Besoeki 77 Senembah 91 - Rubber Maatsch. A dam Rubber 25 Dell Bat. Rubber 7 Ned.Ind. Rubber Koffie 23 Ver. Ind. Cultuur Ondern 15 - •>poorw. BnitenL Comm. Milwaukee Missouri Kansas Texas 2 Wabash Rall\va> )H Union Pacific 38 Prolongittiekocm 1 - Twaalf jaar tegen den zoon. Publieke Iribune juicht. Theodoor Muijsers, landbouwer te St. Odiliënberg heeft in den moordnacht schoten hooren vallen. Eenige van de schoten 'klonken doffer. Zij kwamen uit de richting Putbroek. A. A. Naaktgeboren, commies te Poster- holt. had den fatalen nacht dienst gedaan in de bosschen te Posterholt. Te 12.20 uur had hij in de richting Putbroek hooren schieten, Getuige dacht aanvankelijk dat op de Anna- daal" werd geschoten, doch toen er zooveei schot-en vielen, meende hij dat er aan de grens iets met smokkelaars aan de hand was. De landbouwer J. H. Becker.s te Posterholt meent Van der Elzen te hebben zien staan, doch is niet pertinent in zijn verklaringen. De landbouwer L. Rijnders uit Putbroek woont vlak in de nabijheid van de plaats van het misdrijf. Te ongeveer 11 uur sloeg zijn Ivond aan. Hij had naar buiten gekeken en een man bij het huis zien staan. President: ..Wie was die man?" Getuige: „Dat kan ik absoluut niet zeg gen". Tegen J. H. Linsen, politic-agent te St. Odiliënberg heeft de jonge Van den Elzen eens gezegd, dat Roebroeckx een opschepper was cn dat hij het eens met hem aan den stok heeft gehad, maar dat hij, verdachte niet bang voor hem was. Na het verdwijnen van Roebroeckx zeide de jongste verdachte: „Goed, dat hij weg is. Dan hebben wij daar geen last meer vaai. Er zijn nog meer van die stroopers. Die moe ten ook maar weg". (Beweging in de zaal). De zoon van den Elzen (onverschillig) be strijdt. dat hij gezegd heeft dat er nog meer, weg moeten. Getuige: „Wel waar. want ik heb nog ge zegd: Stroo.perszijn toch ook menschen". President: „Dacht u dan toen al, dat Roebroeckx dood gemaakt was?" Getuige: ..Neen. dat met". De Officier: ,,Hij dacht natuurlijk, die ligt onder de hei".' President: „Maar hij durfde het niet za< gen". Getuige geeft toe, dat hij inderdaad dacht dat Roebroeckx dood was, maar hoe en door wien wist hij niet. H. Pausen, chauffeur te Echterbosch. weet te vertellen, dat Roebroeckx indertijd de bosschen niet in durfde, want van den Elzen had gedreigd hem dood te zullen maken. Margaretha Thoolen. de vroegere verloofde van het slachtoffer Roebroeckx bevestigt deze verklaring. Van den Elzen had -haar ver loofde gedreigd hem neer te zullen schieten. Vroeger had Van den Elzen hem al eens in den buik geschoten. Hij had toen een paar uur in de hei gelegen en hij had tegen zijn meisje als zijn meening uitgesproken, dat- wanneer hij gestorven was. Van den Elzen hem zou hebben begraven. Roebroeckx had het plan gehad om een revolver te koopen, omdat hij voortdurend, in gevaar was. Verdachte, de vader Van den Elzen: ,,Ik heb nooit op Roebroeckx geschoten. Als ik dat gedaan had zou ik een marechaussee gauw bij mij gehad hebben". President: „Er zijn enkele oude hagel korrels in de linkerzijde van den -buik van Roebroeckx gevonden. Dat klopt precies met het verhaal van dit meisje". Officier: „En ik wil je nog zeggen Van den Ezen, dat er tijdens de instructie heel wat klachten over je zijn losgekomen. Je schoot op de menschen en bedreigde hen en daar is vroeger nog een klacht over op het parket gekomen. Je schoot zelfs op vrouwen, als zij met wat sprokkelhout het bosch uit gingen". Van den Elzen ontkent dit. De volgende getuige P. J. Nelissen. mijn werker te Nieuwen hag en was op een nacht van November 1927 aan het stroopen met Roebroeckx. Zij waren toen van den Elzen Sr. en veldwachter J. Theu wissen tegen ge komen. Van den Elzen had op hem gescho ten en de kogel was onder zijn arm doorge gaan, zoodat zijn jas geschroeid was. r Verdachte* Van den Elzen Sr.: „Het is niet waar, Ik schoot van mij af in den grond". Ook op een volgende getuige mijnwerker J. H. Graus had verdachte van den Elzen Sr. in het najaar van 1931 in de bosschen geschoten. Getuige verklaart, dat van den Elzen op een afstand van 10 a 15 meter op hem -had gevuurd. Van den Elzen, erkent te hebben geschoten maar. zoo zegt hij er gerusstellend achter, ik mikte minstens twee meter langs hem heen. J. Claessen. bezembinder te Putbroek. had in den nacht van den 27sten op den 28en November hooren schieten. Hij was toen thuis en lag ,-in bed. Dien nacht is hij niet in het bosch geweest; wel in den nacht van Woensdag op Donderdag. Dè Officier: „Zoo juist werd ik opgebeld uit Venlo Claessen, je zou daar gezegd heb ben, ik weet er veel meer van en ik was er dien nacht bij'. Getuige ontkent dit. De President houdt hem voor, dat. er ver- ;chlllende menschen zijn die vertellen dat Claessen met hem over de zaak heeft gespro ken en den indruk maakt er veel van te weten. In de middagzitting was de belangstelling, gezien het te verwachten requisitoir zeer groot. Beide verdachten werden gehoord. Aller eerst worden de voor den rechter-commis sar is afgelegde verklaringen voorgelezen. Vader Van den Elzen handhaaft zijn ver klaring. Hij heeft er niets aan toe te voegen. Ook de verklaringen van den zoon worden voorgelezen. Hij ontkent het hem ten laste gelegde te hebben begaan. Ook hij hand haaft zijn verklaringen. Met vaste stem verklaart hij. dat hij aan het voorgelegene niets heeft- toe te voegen. Requisitoir. Het woord is hierop aan den Officier van Justitie Mr. P. Rieter die zijn uitvoerig re quisitoir onder ademlooze stilte aanvangt met de daad die zich in den nacht van 27 op 28 November In hoogstens anderhalve minuut aan den zoom van de Annedaalsche bosschen heeft afgespeeld, onbeschrijflijk wreedaardig en ontzettend onmenschelijk te noemen. Drie jongemenschen zijn op afschu welijke wijze afgeslacht cn als dierlijke ka davers in een kuil gestopt. Het is met geen - pen te beschrijven en evenmin onder woorden te brengen wat daar is geschied. Het is een sluipmoord die zijn weerga niet vindt. Een wreedheid, die men alleen in de oerwouden der wildernis mogelijk zou achten. Ik per soonlijk, die maanden achtereen met deze zaak ben bezig geweest, kan er mij geen beeld van vormen. In mijn geest hoor ik, nadat de eerste was neergelegd, de twee anderen kermen en roepen om genade, schreeuwen om vader en moeder. Onwillekeurig verplaats ik mij in de cel bij de verdachten, die toen in hun slaap en hun eenzaamheid gekweld moeten worden door al het ontzettende dat zij hebben teweeg gebracht en aanschouwd. Ook het verbergen der lijken is meer het werk van verscheurende dieren dan van menschen. Bewijsvoering, dat deze verdach ten de daders zijn en niemand ander tex wereld, daar is iedereen van overtuigd. Spr. zelf zeide evenals de opperwachtmeester der marechaussee spontaan: „Dat moet Van den Elzen gedaan hebben". Niemand anders im mers had er belang bij om zoo iets te doen. Wie anders intresseert het dat stroopers ope- reeren in het jachtterrein, waarover hij op zichter is dan hij zelf? Is het sterkste bewijs niet hierin gelegen dat Van den Elzen, toen men hem van de ontdekking der lijken ver telde. niet terstond opsprong om te gaan zien wat cp het terrein, waarover hij zoowat koning speelde, was geschied? En Zondag middag zat hij nog rustig thuis en heeft geen oogenblik zijn diensten aangeboden. Het is dan ook onaannemelijk dat deze jachtopzie ner. die midden in een barren winternacht als hij een schot in zijn bosch hoort, ongekleed naar buiten ging om den strooper te pak ken, bij het hooren van minstens twaalf schoten, dicht bij zijn huis, juist dezen nacht rustig zou zijn blijven slapen. Voor 'spr. staat dan ook vast dat -verdachte dien macht niet thuis was. De sterkste aanwijzing tegen den zoon is zijn uitlating tegen wachtmeester Houtermans en veldwachter Paulussen bij zijn aanhouding op Dinsdagavond 1 December. Tal van getuigen hebben verklaard hoe speciaal de vader er nimmer tegen op zag op stroopers te schieten en hum te bedreigen met schietwapenen. Van den primair ten laste gelegden moord van vader en zoon te zamen en in vereeniglng op Willem Kersten gepleegd, vraagt de Of ficier ten slotte vrijspraak. Wel hebben zij tevoren een afsipraak ge maakt om te zamen dien nacht op te treden, maar ieders taak was verschillend. De Officier argumenteert in den breeds waarom hij den vader schuldig acht aan moord op achtereenvolgens de drie slachtof fers en den zoon schuldig aan poging tot moord op Willem Kersten. Dat de hagelsc'hoten bij alle drie de doods oorzaak zijn geweest, is door de deskundige- rapporten duidelijk komen vast te staan. Deze deskundigen zijn unaniem in hun overtuiging dat de gevonden projectielen dezelfde zijn we like de verdachten steeds gebruikten en af geschoten moeten zijn u'it hun wapens. Ook de bloedspatten op de kleeren van den vader en op de schop geven een aanwijzing in die richting. Het is uitgesloten., dat de wapens door anderen dien nacht zijn gebruikt. Voor het bewijs van de voorbedachten rade noemt de officier m een zeer uitvoerige uit eenzetting allereerst.de plaats, door de ver dachten voor het misdrijf uitgezocht, vlak bij de wildstrikken van Willem Kersten, waar in een konijn zat De vader verwachtte na tuurlijk. dat Willem er naar zou komen kijken. Hij heeft daar dus op de loer gelegen om eventueele stroopers te overvallen en neer te leggen. Nauwelijks waren de jongelieden ter plaatse of hij moet uit zijn schuilplaats zijn gekomen en ze zonder waarschuwing hebben neergeschoten. Voor alle zekerheid was de zoon ook mee gegaan. Op grond van de gevonden bloed plassen. de plaats waar deze zich bevonden en de plaats waar 'nagel en hulzen zijn gevon den, reconstrueert de officier, dat de vader achtereenvolgens Wehrens heeft gedood, Mat- tias Kersten, die reeds door revolverschoten van den zoon was gewond, opnieuw heeft ge wond en Willem Kersten heeft gedood, en daarna Mattias heeft afgemaakt. Bewezen is, dat de vader aam zijn voor nemen om de drie jongelieden te dooden. uitvoering heeft gegeven, door geweerschoten en de zoon door gebruik te maken van een parabellum De Officier van Justitie besloot zijn indruk wekkend requisitoir met de bespreking van de strafmaat. Wreed is er gehandeld, terwijl er geen verzachtende omstandigheden zijn te bespeuren. Natuurlijk is er een groot verschil in dat gene. wat de vader deed en de daad van den zoon. Deze laatste werkte op instigatie van n vader. Hij kon slechts volhouden in zijn zwijgen, omdat hij anders tot een verrader ran zijn vader zou zijn geworden. Toch leven in hem dezelfde harde en wreede eigenschap pen. die wij kennen van den vader. Ook hij is van mecning, dat het jiet beste zou zijn, wanneer iedere strooper spoorloos zou ver dwijnen. Het is spr. een raadsel, hoe van den Elzen Sr. tot een dergelijke onmenschelijkc daad is gekomen. Roebroeckx is verdwenen en wanr^er ge mij vraagt, aldus de openbare aanklager wie hiervan de schuldige is, dan antwoord ik ook daarop: „het was vader d F." Hij was een verwoed jachtopziener, geen moeite was hem te veel om zijn wild te beschermen. Van de E. zoo richt de officier zich meer bijzonder tot den oudsten verdachte ik heb je gezegd, dat ik je als den dader be schouw. Zwaar hebt ge gezondigd, tegen God en de menschen. Drie moorden hebt ge ge pleegd en een eindeloos leed veroorzaak: in het gezin van u zelf en anderen. De toe komst van uw zoon hebt ge vernietigd. Voor u is in deze maatschappij geen plaats meer en ik hoop. dat. wanneer de gevangenis deuren voor u zullen open gaan deze voor teed achter u zullen gesloten blijven. Spr. requireerde tegen den zoon wegems poging tot moord -het maximum, twaalf jaar gevangenis straf en tegen den vader wegens moord, ge plengd op drie personen, levenslange gevange nisstraf. Toen de Officier zijn -requisitoir had uitge- spvohen, ging er op de publieke tribune eer gejuich $»p. t Ook gedurende het uitspreken van he4 re quisitoir was hij tweemaal onderbroken door gejuich op de tribune. Hierna was het woord aan den verdediger. Het pleidooi. Mr. Tripels vangt in doodsche stilte zijn moeilijke taak aan. De beide verdachten staren stil voor zich uit. De verdachten zijn gearresteerd, aldus pl. na een inleidend woord, op grond van de in drukken en het advies van de deskundigen en op de verklaringen van deze beide ver dachten bouwt de Officier zijn requisitoir op. In plaats van wetenschappelijke voor lichting hebben de deskundigen recherche werk verricht. Omstandig bespreekt pL dan de voorbedach ten rade. Wat zouden de van den E. bij de strikken doen en konden zij de jongens daar verwachten? Naar de meening van den verdediger is er van kalm overleg en voorbereiding geen sprake. De plaats zou dan wel zeer slecht zijn uitgezocht, zoo vlak im de nabijheid van de woningen. Vervolgens bestreed de verdediger uitvoerig de rapporten der deskundigen. Pleiter voert aan, dat Wehrens in den bovenarm is ge troffen en dat het schot blijkbaar in den wilden weg is afgevuurd. Dat kan vader v. d. E. niet hebben gedaan, daar voor is hij een veel te gosd schutter. Het schitterend rap port van den heer van Wageningen noemt pl. geenszins afd-cende. De vergelijkingen, die deze deskundige maakt, gaan naar pi's m-ee- ndng niet op. daar de waoens niet volkomen gelijk en gelijksoortig waren. Het bloedonder zoek noemt Mr. Tripels oppervlakkig en ge tuigt van een vooringenomenheid van de des kundigen. Wie weet of er nog geen wapens worden gevonden, die de zelfde merkbeekens ver'oonden? Een revolver is een nn«'o- duct. de rechtbank houde hiermede rekening. PI. kwam tot de conclusie dat er van een voorbedachten rade geen sprake" kon zijn. Veel critiek laat SDr. hocen naar aanleiding van verklaringen van get. Beckers. Spr acht -het niet uitgemaakt dat beide verdachten hebben geschoten. Tot de dagvaarding komend meent pl. dat deze wankel als een kaartenhuis staat, dat het Openbaar Ministerie niets kan 'bewijzen en dat de aangevoerde argumenten niet "teek- houdend zijn. De rapporten van de deskundigen mogen niet worden het vonnis voor de verdachten. Hier is het du'bio pro reo. Bun vonnis kaai slechts vrijspraak zijn. Hierop werd de zitting geschorst. 's Ajvonö'S om 8 uur werden de re- en, du plieken gehouden. Vader van d-en E. verklaart tenslotte rustig onschuldig te zijn, evenals de 2»on. Te negen uur werd de zitting gesloten. Driehonderd menschen hadden haar bijge woond. Uitspraak 14 Juni (Ongecorrigeerd.) OVERWEG MIDDEN IN AMSTERDAM NIET DICHT. TREIN STOPTE TIJDIG. DORDT GOEDKOOPER DAN ROTTERDAM. Naar de directie der HollandAmerika lijn aan de Tel. meedeelde, zullen zes der opge legde schepen van de vloot naar Dordrecht worden verhaald daar de havengelden al daar belangrijk minder zijn. dan die te Rot terdam. Zelfs al brengt men de kosten van het verhalen in mindering, dan nog is de aldus verkregen besparing aanzienlijk. Woensdagmorgen 9 uur waren bij het Muiderpoortstation te Amsterdam de over- wegboomen gesloten geweest voor een trein. Nadat deze gepasseerd was, werden de boo- men onmiddellijk opgehaald. Het publiek bevond zich reeds op de baan, toen plotse ling een trein, welke op weg was in de richting van het station W,P. nadei'de, lezen wij in de Tel. Uit een seinhuis werd toen een roode vlag getoond. Of de machinist deze bespeurde, of dat hij de menschen op den ongesloten overweg zag, is niet bekend. In elk geval sloot hij den stoom af en remde sterk. Op eenige meters afstand van de voor bijgangers stopte de trein. De politie stelt een onderzoek in. WERKLOOZENRELLETJES. Een gevangenisstraf van één maand werd 14 dagen geleden door de Arr. Rechtbank alhier geëischt tegen den man, die er van verdacht werd. bij werkloozendemonstraties op 5 Februari j.l. in de Groote Houtstraat een agent van achteren aangevallen en op den grond geworpen te hebben. De Rechtbank veroordeelde heden ver dachte overeenkomstig den eisch. OPGELEGDE SCHEPEN PER 1 JUNI. Per 1 Juni waren in de Arnsterdamsche haven opgelegd 58 schepen van Nederland sche en 2 schepen van Noorsche nationali teit. AGENDA. DONDERDAG 2 JUNI Hotel Lion d'Or. Alg. verg. v. aandeelhou ders N.V. Haarl. Melkinrichting „Dc Sier- kan". 3 uur. Luxor Sound Theater: „Circus-schadu wen" en „El Kapone in de knel". 8 15 uur. Palace: „2 Herzen und ein Schlag". Op het tooneel: The Golden Melody Five. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Gary Cooper Silvia Sidney in „Wereldstad". Op het tooneel: Willy Derby. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Kost-er. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behaive s Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 3 JUNI Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. .APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G, Loomeyer en Zoon, Barteljoris- straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, TeL 11793.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2