De Derby-rennen. 'OP SLOTENBURC DE KONING EN DE KONINGIN VAN ENGELAND hebben in het Palladium te Londen een liefdadig heidsfeest bijgewoond dat gegeven werd ter onder steuning van het artistenfonds in Engeland. AAN DE KINDEREN die de massalessen op Fran- kendaaf te Arasterdam Woensdag bijwoonden, .werden na afloop planten uitgereikt, welke dank baar aanvaard werden. TE ZAANDAM is men weer druk berfg met zoeken naar den vermeenden schat, welke zich ergens ter plaatse in den bodem zou bevinden. IN VERBAND MET DEN MOORDAANSLAG OP DEN JAPANSCHEN MINISTER-PRESI DENT 1NUKAI, worden thans verschillende open bare gebouwen in de Japanschc hoofdstad door olitie en militair en streng bewaakt. DE BEKENDE DERBY-RENNEN ZIJN WOENSDAG TE EPSOM GEHOUDEN. Geruimen tijd vóór den aanvang was een onafzienbare menigte op het wedstrijdterrein aanwezig. KONING ALBERT VAN BELGIË heeft een bruikneming bijwoonde van het vierde dok in Koning het gevaarte, om zich van de bezoek gebracht aan Antwerpen, waar hi| de inge- de haven. Na de ingebruikneming beklom da constructie te laten voorlichten. FEUILLETON door TBéRèSE VAN ARENDSBEEG. m Ellen vond het allerliefst van de familie |Van Sloten, dat ze haar nog eeta dag wilden missen; Meta juichte en jubelde, maar 't ge lukkigst van allen was Edmond. Hij drukte Van Raven beide handen met kracht en warmte, en zeide, dat hij nu weder voor de «ooveelste maal zag, welke allerliefste men- sehen zijn voogd en diens echtgenoote waren 's Middags bracht de heer Van Raven een bezoek aan den rector om hem te vragen of Edmond in Januari twee dagen vrij kon krij gen ter gelegenheid van hun huwelijk, wat bereidwillig werd toegestaan, te meer daar Edmonds ijver en gedrag meer dan voldoen de waren En toen de heet Van Raven de re den van hun bezoek op heden aanroerde, verzocht de rector hem om aan Edmond te zeggen, dat hij hem dien dag geheel vrij stelde van huiswerk. Daar het een prachtige najaarsdag was. ondernamen ze, in gezelschap van den heer en mevrouw Van Havelt en het oudste zoon tje, een groote wandeling naar die plekjes, waaraan zich ook voor Ellen zooveel herin neringen vastknoopten, en werd er ook een kort bezoek aan Dr. Howards graf gebracht. Het diner was inderdaad allergezelügt. Mevrouw Van Havelt had ter wille van de nagedachtenis van hun overleden vriend, diens kinderen willen toonen. hoe dierbaar zij hun waren, en daarom al hunne vroegere tstieme vrienden, aan haar dtoch geaxxögriL Menige dronk werd ingesteld op Ellens aan staand huwelijk, op Edmond's eindexamen en verdere studies, en eindelijk sprak Van Raven den wensch uit, dat ook zijn aanstaande zwa ger in later jaren zijn geluk zou zoeken en vinden in een eigen huls en haard, wat Ed mond deed blozen en verlegen vóór zich zien. Meta, die met verbazing al deze mooie toe spraken aanhoorde, riep nu eensklaps hardop uit: „Ach neen, oom Edmond, u moet nooit trouwen, want dan kunt u nooit meer met me spelen", waarop Ellen lachend opmerkt: „Tegen dien tijd Meta-lief zult gij het blindemannetje of krijgertje spelen ook wel verleerd zijn". Later op den avond had Ellen nog een ern stig onderhoud met haar broeder; ze sprak met hem over den aanstaanden verjaardag en £en sterfdag van hunnen vader, beide zul ke droeve herinneringen. Zij smeekte hem rich niet tc veel te verdiepen in dat verle den. dat toch niet meer te herstellen was, maar dankbaar voor den zegen, die hun bel den ten deel was gevallen, moedig dit ééne jaar nog te doorworstelen. Was hij eenmaal student, dar. kwamen er natuurlijk ook wel moeilijke en zware dagen, maar met elk jaar kwam hij toch r.ader tot zijne bestemming, tot de carrière, die hem van kirtdsaf zoo had aangetrokken, 't Was voor hem toch ook pret tig. dat hij nu in Van Raven zulk een goeden raadsman en steun zou bezitten, en in de vacanties behoefde hij nu niet te kiezen tus- schen de oudelui Van Sloten, en haar huis houdentje: hij hield nu op Slotenburg alles vereenigd, tot. zelfs Meta toe, altijd, zoolang zij niet r.aar kostschool ging. En Edmond beaamde dit alles met zijn ver stand. maar toch zijn hart bleef droef. Toen den volgenden morgen de drie reizigers zich gereed maakten om te vertrekken, zag Ellen hoe bleek hij was. en het verdachte trillen van zijne oogleden, dat bij hem altijd het loBpgpt van ecc'iwooh&gbe*d mcdrédóe. Meta babbelde onderweg steeds met hem over de Kerstvacantie, hoe zij dan zou spelen met sneeuwballen, en op de grachten zouden schaatsenrijden, „o zoo verrukkelijk zal dat zijn, oom Edmond, stellig al wel over tien weken", waarop hij haar antwoordde: „Tien weken, eene eeuwigheid!" Gelukkig kwam de trein spoedig aan. zoo dat het afscheid noodwendig kort moest we zen. Terwijl Ellen nog eenige woorden van dank tot den heer Van Havelt richtte, zeide Meta fluisterend tot Edmond: „Oom, vergeet uwe belofte niet, lk zal ook de mijne niet vergeten", en daarop gaf ze hem een hartelijken kus. „Jou vergeten, dat nooit!" antwoordde Ed mond, „Meta, jij bent 't liefste schepseltje, dat er bestaat". Toen de laatste handrukken waren gewis seld en de trein eindelijk wegstoomde, ble ven ze met hunne zakdoeken wuiven, tot het station uit het- gezicht verdwenen was: toen werden allen stil, ieder verdiepte zich in zijn eigen gedachten. Van Raven als man van zaken berekende, hoe alles zou zijn geloo- pen gedurende zijn afwezigheid. Ellen her innerde zich op nieuw hare reis nu bijna ne gen maanden gelden, en Meta vond, dat die twee dagen ontzettend gauw waren voorbij gegaan en dat het heel lang duurde, tien we ken, tien Zondagen nog .eer oom Edmond weer op Slotenburg zou komen. Maar toen ze weer tehuis was en den eer sten dag bij hare grootouders mocht gaan eten, toen stond haar mondje niet stil over al wat rij gezien en ondervonden had, en vermaakte zij allen met hare grappige ver halen. De kinderen van Van Havelt noemde ze gewoon ..kleuters", schoon de oudste slechts een Jaar Jonger was dan zij. Het geheim van het portret brandde haar op de lippen, doch ze zweeg, omdat ze het had beloofd, en eene belofte was kleine Meta steeds heilig! October ging voorbij, in *t eerst met mooie •dagen, tefcar kwamen er gtse negenelagws roek noordenwind; de bladeren begonnen te val len. en Ellen vond Slotenburg nu nog voel somberder, dan toen rij het voor 't eerst in 't midden van den winter zag. Die gele bla deren op den doorweekten grond maakten alles nattig en kil, zoodat de oudelui weinig de deur uitgingen. Ellen bleef bij hen. zij verlangde naar den tijd, dat Van Raven en Meta ook bij hen zouden zijn. en het daar door een veel drukker, opgewekter huishou den zou wezen, 's Morgens zou Meta met haar vader meegaan naar Aalhelm en ook om 12 uur met hem terugkomen, doch Ellen stelde zich voor haar dan 's middags zelve heel dikwijls naar school te brengen om zoo doende zich wat beweging en afwisseling te verschaffen. November bracht wel guurder weer maar toch veel meer heldere dagen, en onze' jonge vriendin had wel wat helderheid noodie, als rij eerst den verjaardag van haren vader te herdenken had. en daarna zijn sterfdag 't Was of ze thans nogmaals doorleefd'', wat haar 't vorig jaar zoo zwaar had doen lijden, en geregeld schreef ze nu eiken avond een langen brief aan Edmond. om met hem alles te bepraten en hem tevens tot moed en lust om te werken op te wekken Meta voegde er geregeld een briefje bij en terwijl hij de lange brieven vol sympathie van zijn zuster, keurig op nummer in rijn schrijftafel wegsloot, be waarde hij die eenvoudige kindeibriefjes in zijn zakportefeuille. en droeg ze altijd bij zich! Zoo Meta dit had geweten, hoe zou haar hartje rijn gezwollen van trots! 't Was op haar uitdrukkelijk verlangen, dat men geen Sint-NIcolaas zou vieren, maar veel liever dit jaar een Kerstboom zou aan richten. als oom Edmond hier was. er. Missie Papa's bruidje zou wezen: maar Ellen's ver jaardag 12 December mocht niet ongemerkt voorbij gaan. dat wilden noch de oudelui noch Van Raven, noch Meta bovenaL Droevig en mistig was het dien morgan, en toen ESen uutwaalta, wat se weer ank* «fee» Indruk, van wat haar geboortedag 't vorig jaar voor haar was geweest. Ze vond rich- zelve ondankbaar, dat ze niet vroolijker ge stemd was, nu haar zooveel geluk was te beurt gevallen, maar onwillekeurig keerden hare gedachten telkens naar 't verledene terug. Toen zij hare zitkamer passeerde om zich naar beneden te begeven, stond ze een oogen- bllk stil van louter verbazing. Daar toch zag ze op eens in een hoek een keurig ingelegd notenhouten schrijftafeltje staan, en ging boven de sofa hing Meta's levensgroot por tret! ..Willem wat zijt ge toch goed", lispt ze be wogen; en ln de volheid van haar geluk knielt ze neder, en roept tot driemaal toe: ..Mijn hemel lk dank u! daarna prevelt ze: .JCmilie, zie ln genade op uwe plaatsvervangster ne der, en geef me de kracht om uw kind op te voeden, zooals gij het zoudt wenschen!" In de huiskamer waren de beide oudelui Van Sloten aanwezig, en stonden op van hunne zitplaatsen om haar tegemoet te tre den. Ellen wist niet., wie ze 1 eerst omhelzen moest, en hoe ze beiden genoegzaam zou dan ken voor hunne allerliefste woorden. ..Van ons beiden", zeide mevrouw haar een klein pakje overhandigend, „een cadeautje voor Je reistoilet, en voor wat versnaperingen onderweg", en als Ellen daarop de keurige portemonnaie van slangen leder opent, vindt ze daarin iets. wat ze nog nimmer had aan schouwd: een bankbiljet van duizend gulden! „Duizend gulden dat kan niet", zegt ze plotseling verbleekend. ,.U hebt n ver gist en honderd bedoeld?" «Wordt vervoïgd.)

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9